Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
LMTA teatro dienos 2017: spektaklis „Deadline“
2017 - 03 - 15  18.00 val.

Kovo 19 d. 18 val. LMTA Balkono teatre festivalyje „LMTA teatro dienos 2017“ spektaklį „Deadline“ rodys trupė „Studium Teatralne“ iš Varšuvos (Lenkija).


Režisierius Piotr Borowski, kompozitorė Małgorzata Gąsiorowska, kostiumų dailininkė Karina Piwowarska, video menininkas Adrien Cognac, produserė Gianna Benvenuto.

Vaidina: Danny Kearns, Agnė Muralytė.


Spektaklis pasakoja istoriją apie du žmones skirtinguose laikuose: dabartyje, ateityje ir laike, kuriame nėra laiko.

Pirma dalis – skilimo laikas. Paskutinis žinomo komiko gyvenimo pusvalandis, kuris palieka savo DNR, viltingai laukdamas panašaus užgimimo. Per 30 minučių įrašo savo biografijos komentarą savo įpėdiniui, klonui, tokiu būdu išsaugodamas savos atminties tęstinumą ir tapatybę.

Išsipasakojimas, analizė, sąžinės balsas ar išpažintis – viskas vyksta neišvengiamai suskaičiuoto laiko akivaizdoje. Veikėjo gyvenimą galima pavadinti vidutinišku: ambicija, noras būti pripažintu, sėkmės siekimas bet kokia kaina, nuolatinės seksualinės aistros. Tik jo nuoširdumas suteikia jo išpažinčiai vertės, net padaro jį simpatišku. Iki ausų įklimpęs į gyvenimo pinkles, savo nuoširdumo dėka tampa artimu, atrodytų visai nekaltu.

Vildamasis naujo užgimimo, prislėgtas gyvenimo sunkumų, apie kuriuos pasakoja, nusprendžia užbaigti savo gyvenimą.

Antra dalis – sausros laikas. Praėjo 2000 metų. Veikėjas yra 24-asis originalo klonas. Po branduolinės katastrofos žmonių kiekis pasaulyje sparčiai mažėja, radioaktyvioje aplinkoje jie masiškai miršta.

Klonai yra stiprūs ir sveiki. Gyvena visiškoje izoliacijoje nuo žmonių, taip pat ir vieni nuo kitų. Išnyksta ne tik meilė, bet ir seksas. Klonai tiki, kad savo askeze ruošiasi Ateities žmonių atėjimui, kurie bus viena virtualia sąmone.

Trečia dalis – drėgmės laikas. Veikėjas ieško miške gyvenančio išminčiaus, kuris galėtų atsakyti į jam neduodančius ramybės klausimus. Aptiktas namas yra apleistas – tikriausiai, tas, kurio ieškojo, jau seniai miręs. Vis dėlto, veikėjui pavyksta būti išklausytam ir atrasti atsakymą į visose trijose dalyse šmėžuojantį klausimą: kas yra meilė?


Spektaklis buvo „Vroclavas – Europos kultūros sostinė 2016“ renginio „Teatro Olimpiados 2016“ dalis.


Spektaklis rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930