Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Baltijos akademijų orkestras – Šimtmečio programos šauklys
2017 - 04 - 24  08.30 val.
image21
image22
image23
image24

Artėjant trijų Baltijos kraštų šimtmečiui, kurį Lietuva, Latvija ir Estija švęs 2018 metais, jauni muzikos talentai iš trijų kaimyninių kraštų susibūrė į Baltijos akademijų orkestrą (BAO). Po Velykų BAO surengs savo pirmuosius tris koncertus Rygoje, Vilniuje ir Tartu.  

Iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), Jazepo Vytuolo Latvijos muzikos akademijos (JVLMA) bei Estijos muzikos ir teatro akademijos (EMTA) studentų sudaryto Baltijos akademijų orkestro „Šimtmečio turo“ pasirodymai numatyti iki 2019 m. Per trejus metus bus aplankytos 7 šalys ir 12 miestų, kurių publikai jaunieji atlikėjai greta klasikinio repertuaro pristatys ir naująją Baltijos kraštų muziką.

BAO prisistatymo koncertas Vilniuje vyks balandžio 24 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje.

Išvakarėse, balandžio 22 d., BAO surengs koncertą Rygoje, Latvijos muzikos akademijoje. Balandžio 26 d. orkestras grieš Tartu „Vanemuine“ koncertų salėje.

Baltijos akademijų orkestras įkūnija jaunystę, talentą ir aistrą muzikai. Pirmieji koncertai Vilniuje, Rygoje ir Tartu – tai pagrindinės programos, numatytos kitąmet, pranašai. 2018 metais greta koncertų Baltijos kraštuose BAO pasirodys Gdansko (Lenkija) ir Berlyno (Vokietija) scenose, o 2019 m. keliaus į Helsinkį (Suomija) ir Sankt Peterburgą (Rusija).

Savo pirmuosius koncertus BAO rengia su latvių dirigentu Andriu Vecumnieku. Programoje – Roberto Schumanno Trečioji „Reino“ simfonija Es-dur, Antonino Dvořáko Koncertas violončelei ir orkestrui h-moll bei jaunos latvių kompozitorės Madaros Petersonės kūrinys „Greitis“ („The Speed“). Solo violončele grieš jauna, ekspresyvi garsiojo orkestro „Kremerata Baltica“ atlikėja Emma Aleksandra Bandeniece.

Madaros Petersonės kūrinys simfoniniam orkestrui „Greitis“ buvo inspiruotas Alberto Einsteino gyvenimo ir filosofijos apie objektų ir idėjų sąveikos reliatyvumą. Pasak autorės, kūrinys klausytojams žada neeilinių garsinių patirčių.

Artėjančio šimtmečio išvakarėse Lietuva, Latvija ir Estija vienijasi glaudžiam bendradarbiavimui, kad pristatytų Baltijos regiono reikšmingumą ir istoriją. Norima pabrėžti, kad pagrindinis mūsų kraštų turtas yra žmonės, kurie kasdien dirba kurdami dabartį ir drauge su jaunąja karta deda pagrindus mūsų ateičiai. Baltijos akademijų orkestro koncertai yra Šimtmečio minėjimo programos renginių dalis. (Daugiau informacijos www.balticacademies.eu.)  

Lietuvos studentų ir dėstytojų dalyvavimą Baltijos akademijų orkestro veikloje remia Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930