Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Apie LMTA
Struktūra ir valdymas
 
Mokslininkai kviečia į solidarumo eiseną – žygį už mokslą
2017 - 04 - 21  17.30 val.


Pasaulinę Žemės dieną – 2017 m. balandžio 22 d. – pasaulio ir Lietuvos mokslininkai kyla į Žygį už mokslą.

 

Ši taiki akcija yra pirmasis globalaus judėjimo, skelbiančio gyvybiškai svarbią mokslo reikšmę mūsų sveikatai, saugumui, ekonomikai ir valdymui, žingsnis. Žygį už mokslą (angl. March for Science) inicijavo JAV mokslininkai, protestuodami prieš Donaldo Trumpo administracijos pasisakymus, kuriais kvestionuojami mokslo tyrimais grįsti klimato atšilimo faktai. Akcija  vienu metu vyks daugelyje JAV ir pasaulio miestų, šiuo metu skaičiuojama per 500, tarp jų – ir Vilnius.

 

Archajiška mokslo finansavimo politika, biurokratizuotas požiūris į aukštojo mokslo ir studijų sistemas, lyderystės mokslo politikoje stoka žudo mūsų šalį, kurios vienintelė išlikimo galimybė – inovacijomis pagrįsta ekonomika. Mokslo žinių ignoravimas žeidžia mus visus, kelia pavojų mūsų sveikatai, maistui, aplinkai ir darbui. Atėjo laikas visiems neabejingiems mokslui žmonėms išeiti į gatves ir būti išgirstiems.

 

Akcija siekiama atkreipti dėmesį ne tik į gamtosaugos problemas, bet ir tiksliųjų bei humanitarinių mokslų įtaką visuomenės gerovei bei demokratiniams procesams. Lietuvoje Žygis už mokslą turi ir papildomą reikšmę – aukštojo mokslo finansavimo krizės bei sisteminės pertvarkos akivaizdoje pasisakome už mokslo finansavimo didinimą ir mokslininko profesijos prestižo atkūrimą.

 

Kviečiami dalyvauti visi neabejingi mokslui žmonės, ne tik mokslininkai ir tyrėjai, bet ir studentai, mokytojai – visi, kurie suvokia mokslo vertę ir pasisako už atsakingą, mokslo tyrimų paisančią bei gamtinę ir kultūrinę aplinką tausojančią politiką.

 

Kada:  2017 balandžio 22 d. Maršo pradžia 14.00 val.
Kur: Nuo Vašingtono aikštės Vilniuje, pagerbiant amerikiečių mokslininkų iniciatyvą, iki mokslo ir žinių simbolio – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

 

Bendruomenės ateikite su šūkiais, plakatais, universitetų vėliavomis. Tai mūsų diena ir mūsų šventė!

 

Kontaktinis asmuo: Eglė Lastauskienė, tel. +370 610 24191, e. paštas: egle.lastauskiene@gf.vu.lt.
Daugiau informacijos apie organizuojamą renginį:
http://www.bti.vu.lt/marsas-uz-moksla,
https://www.facebook.com/groups/marchforsciencevilnius.

 

Renginiui yra gautas oficialus Vilniaus miesto savivaldybės leidimas.

 

LŠPS Aukštojo mokslo institucijų profesinių sąjungų susivienijimo informacija

 
Struktūra ir valdymas
Biblioteka
Garso - vaizdo ir informacinių technologijų centras
 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930