Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Vyksta šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Dramokratija“ skaitymai
2017 - 04 - 20  10.45 val.
image21
image22
image23
image24

Antrąją Velykų dieną prasidėjo šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija“.

Festivalio autoriai ir komanda K. Sirvydo skvere surengė akciją „Ką nori, tą protestuoji“. Praeiviai buvo kviečiami pasakyti ar parašyti ant lapo savo nuomonę apie tai, kas jiems svarbu ir aktualu.

Nuo balandžio 18 d. vyksta nemokami pjesių socialinėmis temomis skaitymai įvairiose Vilniaus vietose. Festivalyje pristatytos aštuonios skirtingų autorių pjesės.

Šiemet „Dramokratija“ vyksta jau trečią kartą – prasidėjęs kaip tuometinių LMTA kino dramaturgijos studentų bei dėstytojos, dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės iniciatyva, festivalis sėkmingai gyvuoja ir pritraukia vis įvairesnius kūrėjus. Pagrindiniu tikslu organizatoriai laiko kūrybinį procesą, kuriame tekstas įgauna ypatingą svarbą. Dramaturgai pagal paskelbtą temą registravo savo idėjas, vėliau dirbo su jomis kūrybinėse dirbtuvėse, o parašius pjeses buvo kviečiami jungtis visi norintys skaityti ir režisuoti. Tarp skaitovų galima išvysti aktorius Larisą Kalpokaitę, Gabrielę Kuodytę, Mantą Zemlecką, Mantą Bendžių, modelį Gytį Reiterį bei daugelį kitų.

„Dramokratijos“ metu pristatytomos šios pjesės: Živilės Zabackaitės „Mamos“, Jurgos Tumasonytės „Remontas“, Alexandros Loonin „I wanted to be Britney, Whitney and J‘LO“, Martyno Tiškaus „Vasara“, Indrės Bručkutės „Anoniminė ša.lis“, Ingridos Ragelskienės „Rūstytė“, Justo Tertelio „Legenda apie Naou“ bei Jono Kuprio „Atostogų metai“. Autoriai teigia įkvėpimo sėmęsi iš įvairių kontekstų – socialinių tinklų, knygų, naujų įstatymų ar tiesiog iš to, kas aktualu ir apie ką jau kurį laiką norisi kalbėti. Klausytojų pasisakymai laukiami ir po kiekvienų skaitymų vyksiančiose diskusijose.

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalio programą bei visas naujienas rasite „Dramokratija“ Facebook paskyroje.

Projekto daliniai remėjai – Lietuvos kultūros taryba prie LR kultūros ministerija.

 

Festivalio informacija

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031