Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
„Kultūros naktį“ skambės operos pastišas „Džiaukimės jaunyste“
2017 - 06 - 14  16.15 val.
image21
image22
image23
image24

Birželio 16 d. 19 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31) Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros solistai su Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ atliks teatralizuotą operos pastišą „Džiaukimės jaunyste“. Tai vienas iš festivalio „Kultūros naktis“ renginių.

Režisierius – Larsas Franke (Vokietija), režisieriaus asistentas Nerijus Petrokas, dirigentas Dainius Pavilionis.

Operos pastišo sumanytojai ir atlikėjai kviečia šią stebuklinga naktį džiauktis jaunyste, svajonėmis, meile, prisiminimais. „Profitons bien de la jeunesse“ („Džiaukimės jaunyste“) – tai frazė, kuri skamba Jules’io Massenet operos „Manon“ pagrindinės herojės arijoje: „Nepamirškime savo jaunystės, džiaukimės ja. Mylėkime, juokimės ir nuolat dainuokime, nes ne visuomet būsime dvidešimtmečiai.“

Šie žodžiai vienija visą pastiše skambančią muziką. Tai ir savotiškas patarimas: išnaudokite galimybes, kiekvieną dieną sutikite su džiaugsmu, o užbaikite su trenksmu. Pastišo muzikoje – ir prisiminimai iš jaunystės. Koks ambicingas, bet kartu švelnus ir nepatyręs būna dvidešimtmetis. Ypač kai įsimyli. Kai svajonės iškyla iki padebesių, o visas pasaulis, regis, klojasi po kojomis.
Taigi – džiaukimės ir dainuokime! Švęskime jaunystę!

Skambės fragmentai iš Wolfgango Amadeus Mozarto operų „Visos jos tokios“ ir „Užburtoji fleita“, Georges’o Bizet „Karmen“, Giacomo Puccini „Bohema“, Piotro Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, Camille’io Saint-Saënso „Samsonas ir Dalila“ ir J. Massenet „Manon“.

Dainuos Ilja Aksionovas (tenoras), Denis Bessmertnyj (baritonas), Lina Dambrauskaitė (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras), Viktorija Dunauskaitė (mecosopranas), Elzita Girčytė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras), Ieva Juozapaitytė (sopranas), Gabrielė Kiršaitė (mecosopranas), Monika Kučinska (sopranas), Kristina Petrauskas (sopranas), Rafaelis Štarolis (baritonas), Aurelija Stasiulytė (mecosopranas), Elena Sverdiolaitė (sopranas), Nidas Visockis (baritonas), dalyvauja Kristina Valentonienė.

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031