Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
„Sidabrinės gervės“ apdovanojimai – ir LMTA bendruomenės šventė
2017 - 06 - 14  15.00 val.
image21
image22
image23
image24

Birželio 13 d. vykusiuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ už geriausius metų darbus apdovanoti kino menininkai, kurių dauguma savo profesinį kelią pradėjo, o kai kurie ir tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Už metų geriausią studento darbą „Sidabrinės gervės kiaušiniu“ buvo apdovanota režisierė Marija Stonytė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje sukūrusi dokumentinį filmą „Kalnai kalnai“ (darbo vadovė doc. Giedrė Beinoriūtė). Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad ne tik LMTA studentės darbas, bet ir pačios mokyklos meninė produkcija sulaukė aukšto įvertinimo.

Džiaugiamės drauge su Lietuvos scenos ir ekrano meistru, aktoriumi Vytautu Paukšte, kuriam buvo įteiktas garbingiausias apdovanojimas „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus. V. Paukštė 1957 m. baigė  anuometinę Valstybinę konservatoriją, o vėliau ilgus metus (1971–1986) dėstė dabartinės LMTA Klaipėdos fakultetuose.

Daugiausia „Sidabrinių gervių“ pelnė režisieriaus Andrius Blaževičius sukurtas vaidybinis filmas „Šventasis“. A. Blaževičius LMTA baigė kino režisūros studijas. Jis apdovanotas už geriausią filmą ir režisūrą, o „Sidabrinę gervę“ už geriausią scenarijų pelnė drauge su Tekle ir Marija Kavtaradzėmis, kurios LMTA studijavo kino dramaturgiją ir vaizdo režisūrą.

„Šventojo“ aktoriai Marius Repšys, Gelminė Glemžaitė ir Valentinas Krulikovskis, pelnę geriausio metų kino aktoriaus bei geriausių antraplanio vaidmens atlikėjos ir atlikėjo apdovanojimus, ne taip seniai LMTA mokėsi vaidybos meno paslapčių.

Metų geriausios aktorės apdovanojimas teko Gabijai Jaraminaitei (filmas „Amžinai kartu“). Aktorė 1994 m. baigė LMTA Teatro ir kino fakultetą. Beje, filmo režisierė ir scenarijaus autorė Lina Lužytė taip pat yra LMTA absolventė.

Metų geriausiu dokumentiniu kino filmu išrinktas „Moteris ir ledynas“, kurio režisierius Audrius Stonys yra LMTA profesorius ir – šiuo metu – meno doktorantas.

LMTA absolventai yra už geriausią metų operatoriaus darbą apdovanotas Audrius Kemežys (filmas „Moteris ir ledynas“) bei metų geriausio trumpametražio vaidybinio filmo „Motinos diena“ režisierė Kamilė Milašiūtė.

Sveikiname laureatus!

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930