Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Tarptautinės praktinės kino garso dirbtuvės studentams. Kvietimas teikti paraiškas
2017 - 08 - 16  10.45 val.

Kada: 2017 m. rugsėjo 25–27 d., pirmadienį–trečiadienį.

Vieta: LMTA Muzikos inovacijų studijų centras (Gedimino pr. 42, Vilnius). Čia įrengta 24 garsiakalbių erdvinio garso sistema, specializuotoms studijoms ir garso tyrimams pritaikyta aparatūra, taip pat speciali akustinė erdvė garso ir muzikos įrašams. Centre telkiamos skaitmeninių muzikos technologijų inovacijos ir sinergijos nacionalinių ir tarptautinių meno, mokslo bei studijų programų vystymui.

Dirbtuvių vedėjai: kompozitorius, Vilniaus universiteto doc. dr. Titas Petrikis, techninis dirbtuvių asistentas – kompozitorius, MISC vedėjas lekt. Mantautas Krukauskas.


Praktinių dirbtuvių metu bus eksperimentuojama ketinant ištirti, kokį emocinį poveikį žiūrovams daro garsas kine arba klausantis audiovizualinio kūrinio. Dirbtuvių metu bus kuriamas originalus garso takelis Todo Browningo filmui Drakula (1931), taip jam suteikiant skirtingas estetines reikšmes. Dirbtuvių dalyviai turės galimybę stebėti ir įvertinti skirtumą tarp tradiciškai kuriamo filmo garso takelio ir jo versijos naudojant erdvinį garsą. Dirbtuvių tikslas yra išmokti ir patiems išmėginti, kaip garsas sąveikauja su audiovizualiniu kūriniu ir kokį vaidmenį šiame procese gali atlikti sferiniai garsai.

Dirbtuvių dalyviai kurs garso takelius pasitelkdami savo parengtus originalius garsus arba galės naudotis garsų bibliotekomis, taip pat praktikuosis įrašyti sukurtą muziką. Projekto tikslas yra skatinti ir ugdyti kūrybinį bendradarbiavimą grupėse, dirbtuvės vyks mažose komandose, kuriose diskutuodami dalyviai parinks tinkamiausią garsinį sprendimą.

Garso poveikis ir reikšmė audiovizualiniuose menuose yra mažai pažinta sritis, tad projekto dalyviai bus ne tik kviečiami sukurti garsą skirtingoms filmo scenoms, bet ir skatinami suvokti, kodėl būtent tokie garsiniai sprendimai dramaturgiškai tinka geriausiai.

Kriterijai dalyviams: kviečiame registruotis visus, kurie domisi garso reikšme ir jo dramaturgine svarba audiovizualiniuose menuose. Dalyviams nėra būtini muzikiniai ar techniniai garso dizaino įgūdžiai, nors gebėjimas naudotis garso redagavimo programomis bei garso režisūros pagrindai būtų privalumas. Visi susidomėjusieji kviečiami siųsti informaciją pdf formatu el. paštu titas@titasmusic.com:
- trumpa biografija (ne daugiau nei 2 puslapiai),
- savo kūrybos aprašymas (ne daugiau nei 200 žodžių),
- portfolio (asmeninio tinklalapio nuoroda, audio ar video nuorodos),
- motyvacinis laiškas „Kuo šios dirbtuvės būtų naudingos mano profesinei/kūrybinei veiklai?“.

Paraiškų siuntimo terminas – iki rugsėjo 15 d.

Paraiškos vertinamos ir paskelbiami atsakymai rugsėjo 18 d.

Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau apyvendimo ir/ar kelionės išlaidos yra dengiamos pačių dalyvių. Renginio organizatoriai suteiks visą reikiamą informaciją apie apgyvendinimo galimybes Vilniuje. Dirbtuvių kalba – anglų.

Dirbtuvių dalyviai galės nemokamai dalyvauti II tarptautinėje konferencijoje „Muzika ir garso dizainas kine bei naujosiose medijose. Teorijos ir praktikos sankirtos“ rugsėjo 28-30 d. Vilniuje.

Plačiau su projektu kviečiame susipažinti čia: http://filmsoundmedia.lmta.lt/workshop/.

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930