Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
LMTA koncertas „Late Junctions“ Trakų Vokės dvare
2017 - 09 - 05  19.45 val.

Rugsėjo 6 d. 20 val. Trakų Vokės dvaro sodyboje Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia koncertą „Late Junctions“. Tai festivalio „Nemiegantys rajonai“ dalis.

Britams gerai pažįstamas žodžių junginys „Late Junction“ – tai melomanų pamėgta ir prestižinių apdovanojimų sulaukusi radijo stoties BBC 3 laida. Šios laidos sudaromų programų patrauklumas – tai unikali klausymosi patirtis, kai viduramžių baladės skamba greta XXI a. elektroninės muzikos, o alternatyvusis džiazas maišomas su folkloru. Netikėti deriniai stebina ir atveria kitokius muzikos klausymo kontekstus.

Garsiosios BBC 3 programos kuriama klausymo tradicija paakino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentus parengti koncertą „Late Junctions“. Tai netikėtas, autentiškų garso derinių ir žanrų jungtis. Itin retai Lietuvos koncertų salėse skambantis balso tembras – kontratenoras, dažniau su lietuvių liaudies repertuaru tapatinamas muzikinis instrumentas – kanklės, baroko arijos bei minimalizmo ir postminimalizmo kūriniai – visa tai taps komponentais, sukursiančiais organišką ir netikėtą koncerto programą.

LMTA dainininkų ir instrumentininkų atliekamų kūrinių jungtys sukurs sakralumo pojūtį, įprasminantį ir istorinės Trakų Vokės dvaro sodybos estetiką.

Atlikėjai: Viltė Gineitytė (sopranas), Emilė Ribokaitė (sopranas), Vaidas Bartušas (kontratenoras), Ilja Aksionovas (tenoras), Lina Žilinskaitė (kanklės), Ramunė Balčiūnaitė (kanklės), Anė Lažauninkaitė (kanklės).

Koncerto programa:
Jonas Tamulionis – Perpetuum Mobile (atl.: Lina Žilinskaitė, Ramunė Balčiūnaitė, Anė Lažauninkaitė)
Giulio Caccini – Amarilli mia bella (atl.: Vaidas Bartušas, Ramunė  Balčiūnaitė)
Philip Glass – Glassworks: Opening (atl. Lina Žilinskaitė)
Francis Poulenc – Ave Verum Corpus (atl.: Viltė Gineitytė, Emilė Ribokaitė, Vaidas Bartušas)
Henri Purcell – Sound The Trumpet (atl.: Viltė Gineitytė, Vaidas Bartušas, Lina Žilinskaitė, Ramunė Balčiūnaitė)
Josep Alarcón – Nexo (atl. Lina Žilinskaitė)
David Lang – I Lie (atl.: Viltė Gineitytė, Emilė Ribokaitė, Vaidas Bartušas, Ilja Aksionov)
Indrė Stakvilė – Didysis kalnų ežeras (atl.: Lina Žilinskaitė, Ramunė Balčiūnaitė)
Henrikas VIII – Pastime With Good Company (atl.: Viltė Gineitytė, Emilė Ribokaitė, Vaidas Bartušas, Ilja Aksionov, Lina Žilinskaitė, Ramunė Balčiūnaitė)
XVI a. giesmė iš Piae Cantiones – Gaudete (atl.: Viltė Gineitytė, Emilė Ribokaitė, Vaidas Bartušas, Ilja Aksionov)

 
 
Kalendorius
 
Spalis 2017
PATKPnŠS
       1
2 3 4 5 6 7 8
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031