Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Daugėja užsienio šalių studentų, atvykstančių pagal „Erasmus“ ir kitas mainų programas
2017 - 09 - 07  10.15 val.

Rudens semestro studijoms į LMTA atvyko 26 partnerinių aukštųjų mokyklų studentai iš įvairių pasaulio šalių: „Erasmus+“ studentai iš Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Kroatijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovėnijos, Turkijos ir „Fulbright“ akademinių mainų programos studentas iš JAV.

Džiugu, kad šiemet yra išties nemažai norinčiųjų patobulinti savo muzikos, šokio, teatro, kino meno įgūdžius Lietuvoje. Užsienio studentai pasirinko įvairias studijų programas Muzikos fakultete (10 studentų) ir Teatro ir kino fakultete (15 studentų). Antrus metus rengiama intensyvi savaitė atvykstantiems studentams „Įvadas į Lietuvos kultūrą“ (Introduction to Lithuanian Culture).

Intensyvios savaitės metu mainų studentams LMTA dėstytojai pristatys eksperimentinę šiuolaikinę muziką (kompozitorius lekt. Jonas Jurkūnas) ir Lietuvių liaudies muziką (etnomuzikologė prof. dr. Daiva Vyčinienė). Apie Lietuvos teatrą kalbės teatrologė dr. Šarūnė Trinkūnaitė, o Lietuvos kiną – kinotyrininkė dr. Lina Jančorienė. Studentai artimiau vieni su kitais susipažins praktinių užsiėmimų metu – per šokio ir improvizacijos seminarus (doc. Aira Naginevičiūtė ir dėst. Vladas Dieninis) bei kūrybinius teatro seminarus (aktorius Justas Tertelis ir dramaturgė dr. Gabrielė Labanauskaitė). Su Vilniumi, jo istorija ir svarbiausiais Lietuvos istorijos etapais supažindins Tarptautinių ryšių koordinatorė, menotyrininkė Giedrė Kabašinskienė.

Intensyvią savaitę mainų studentams pradės ir užbaigs vad. socializaciniai vakarai: lietuviškos virtuvės degustavimas „Žemaičių ąsotyje“ ir atvykėlių išjudinimas folklorinėmis dainomis, šokiais  ir rateliais (LMTA studentai-etnomuzikologai) bei suneštinis „tautų virtuvės“ pristatymas, degustavimas ir gardžiausių patiekalų rinkimai bei apdovanojimai „Study in Lithuania“ prijuostėmis LMTA centrinių rūmų rūselyje.

Intensyvūs kursai finansuojami Erasmus+ mobilumo programos lėšomis. Tarptautinių ryšių skyriui talkina LMTA studentų atstovybė (studentai-mentoriai).

„Erasmus“ savaitės programą koordinuoja Mindaugas Kazlauskas, Rima Rimšaitė, Kristina Valentonienė. 

Paskaitų tvarkaraštis.

LMTA Tarptautinių ryšių skyrius

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930