Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bus vykdoma sielovada
2017 - 09 - 12  08.45 val.

Vilniaus arkivyskupo metropolito Gintaro Grušo iniciatyva nuo šio rudens pagrindinėse Vilniaus aukštosiose mokyklose bus vykdoma sielovada. Sutarus Vilniaus arkivyskupijai ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, LMTA turės savo kapelioną – kunigą, su kuriuo galės susitikti visi norintys. LMTA bendruomenę globos Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios vikaras kunigas Dovydas Grigaliūnas.

Planuojama, kad kiekvieną penktadienį sutartu metu LMTA II (Kongresų) rūmuose (Vilniaus g. 6-2) kunigas lauks visų norinčiųjų su juo susitikti asmeninio pokalbio arba išklausyti dvasinės konferencijos. Ilgainiui ši iniciatyva galėtų išsirutulioti į didesnius bendrus LMTA ir Bažnyčios projektus.

Kunigas Dovydas Grigaliūnas: „Pagrindinis Bažnyčios dėmesys – jauniems žmonėms, ieškantiems, einantiems pažinimo keliu. Vilnius yra augantis miestas, čia atvyksta daug studentų. Iš jų nemaža dalis yra bažnytinio jaunimo ir jiems svarbu, kad šalia būtų kunigas, dvasininkas, kuris lydėtų juos, tiek siekiant savo tikslų gyvenimo kelyje, tiek ir tikėjimo kelionėje. Juk kiekvienam jaunam žmogui iškyla įvairių klausimų.

Mums svarbu būti greta jaunuolių šiame jų gyvenimo etape. Svarbu, kad jaunuoliai žinotų, jog visada galės kreiptis – susitikti su dvasininku asmeniniam pokalbiui arba grupiniams užsiėmimams. Bendradarbiaudami su Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centru kviesime į renginius, susitikimus, maldos vakarus. Tokios tradicijos yra ir kituose miestuose (pvz., Kaune labai išvystyta sielovada).

Muzikos ir teatro akademijoje tai galėtų išsirutulioti į gražius meninius projektus, būtų smagu nuveikti ką nors drauge. Esu atviras naujoms idėjoms, pasiūlymams.

Norime burti krikščionišką, katalikišką jaunimo judėjimą. Vis dėlto ši veikla orientuota ne tik į katalikus, bet ir į visus atviros širdies žmones. Visiems mums gyvenime iškyla klausimų – esu pasiruošęs atviram dialogui.“

Anot LMTA rektoriaus prof. Zbignevo Ibelgaupto: „Akademija svetingai priėmė šią Vilniaus arkivyskupo iniciatyvą.“ O ateity kapelionas galėtų bendradarbiauti ir su Akademijoje dirbančia psichologe.

Kapeliono budėjimo Akademijoje laikas ir vieta dar derinama. Kai bus tiksliai sutarta, pranešime LMTA tinklalapyje. Kol kas žinoma, kad susitikimai greičiausiai vyks penktadieniais.

 

LMTA informacija

 
 
Kalendorius
 
Spalis 2017
PATKPnŠS
       1
2 3 4 5 6 7 8
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031