Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Kristiano Attilos meistriškumo kursai pianistams koncertmeisteriams
2017 - 11 - 13  14.00 val.

Lapkričio 13 d. (14 val.) ir lapkričio 14 d. (10.30 val.) Koncertmeisterio katedros kvietimu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje „Lied“ ir „coaching“ (vokalo pedagogo) meistriškumo kursus pianistams koncertmeisteriams ir dainininkams ves Kristianas Attila. Jis yra vienas iškiliausių pianistų, operos „coaching“ ir „Lied“ pedagogų, kompozitorius, Savonlinos tarptautinės muzikos akademijos meno vadovas, Helsinkio Sibelijaus muzikos profesorius.

Kristianas Attila studijavo Sibelijaus ir Malmės muzikos akademijose prof. M. Rahkoneno ir H. Pålsono klasėse, kompoziciją – K. Oho ir O. Kortekangaso klasėse, stažavosi Suomijos nacionalinės operos studijoje. Nuo 2002 m. yra kviestinis daugelio tarptautinių dainininkų konkursų pianistas koncertmeisteris, bendradarbiauja žymių vokalo pedagogų Barbaros Bonney, Tomo Krause’s, James’o Kingo meistriškumo klasėse. Pianistas veda meistriškumo kursus pianistams ir dainininkams Šiaurės šalių, Kairo ir Aleksandrijos (Egiptas) muzikos universitetuose, yra kviestinis profesorius Teksaso ir Mičigano (JAV) universitetuose.

Kristianas Attila koncertavo su žymiais suomių dainininkais Tommi Hakala, Juha Uusitalo, Pia Freund, Jorma Hynninenu, Ritva Auvinenu, Essi Luttinen, Marjukka Tepponen ir kitais atlikėjais daugelyje Europos šalių, Japonijoje, JAV, Kanadoje, Afrikoje, Suomijos nacionalinėje operoje, Savonlinos, Kuhmo, Turku ir kituose festivaliuose.

Kaip vokalo pedagogas dirbo Suomijos nacionalinėje operoje, operos festivaliuose Savonlinoje (Suomija), Italijoje, Prancūzijoje, įrašė T. Kuulos, J. Sibelijaus, Y. Kilpineno dainų kompaktinių plokštelių. Kaip pianistas – dirigentas dalyvavo kamerinių operų pastatymuose.

Sukūrė kamerinės muzikos kūrinių, taip pat kūrinių fortepijonui, balsui. Bendradarbiavo ruošiant leidybai neskelbtus Yrjö Kilpineno kūrinius. Pelnė Suomijos kultūros fondo, Meno paramos centro, „Pro Muzika“ ir „Wihuri“ fondo premijas.

Kursai vyks LMTA Juozo Karoso salėje. Kursų tvarkaraštis bus skelbiamas papildomai.

Pianistai-koncertmeisteriai ir dainininkai maloniai kviečiami dalyvauti!

 

Prof. Irena Armonienė
Koncertmeisterio katedros vedėja

 
 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930