Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Lietuvos kompozitorių sąjunga apdovanojo ryškiausius praeitų metų kompozitorius
2017 - 11 - 13  11.00 val.

Lapkričio 10 d. „Organum“ salėje, Vilniuje, Lietuvos kompozitorių sąjunga apdovanojo geriausių 2016 m. muzikos kūrinių autorius. Tarp jų – LMTA docentė Justė Janulytė ir studentas Dominykas Digimas.

Šių metų rinkimuose dalyvavo 67 įvairių žanrų muzikos kūriniai, kurių premjeros įvyko 2016 m. Geriausius Lietuvos kompozitorių kūrinius rinko kompozitorius ir muzikologas Mārtiņšas Viļumsas, muzikologai Linas Paulauskis, Asta Pakarklytė, Austė Nakienė, Edvardas Šumila, Rima Povilionienė, smuikininkė Ingrida Rupaitė, pianistai Indrė Baikštytė, Daumantas Kirilauskas. Komisijai vadovavo muzikologas ir dirigentas Donatas Katkus.

Nominacijoje „Už sodrią muzikos raišką“ apdovanojimą pelnė Vytautas Germanavičius už kūrinį „Povandeninė geometrija“ saksofonui ir simfoniniam orkestrui. Premija „Už subtilią konsonansinę estetiką“ atiteko Dominykui Digimui, parašiusiam kompoziciją „no sense“ kameriniam orkestrui.

Šiemet Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai pristatyta kompozitorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Justė Janulytė už kūrinį „Harp is a Chord“ akordeonui ir arfai pelnė apdovanojimą kategorijoje „Už kamerinio skambesio meistrystę“. Dėl „Jaunojo kompozitoriaus“ prizo šiemet varžėsi devyni kūrėjai iki 30 metų amžiaus. Šioje kategorijoje, komisijos sprendimu, nugalėtoju tapo kompozitorius Dominykas Digimas.

Trečią kartą konkurso istorijoje kūrinius vertino interneto vartotojai, turėję teisę balsuoti už komisijos pasiūlytą kūrinių penkioliktuką, paskelbtą svetainėje „Lietuvos muzikos antena“. Aktyviausi buvo Dominyko Digimo draugai ir gerbėjai, balsavę už kūrinį „no sense“.

Daugiausiai apdovanojimų šių metų konkurse susižėręs kompozitorius Dominykas Digimas (g. 1993) – jauniausios kompozitorių kartos kūrėjas, festivalių ir įvairių projektų kuratorius bei dalyvis. Šiuo metu jis studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), prof. Ryčio Mažulio kompozicijos klasėje. Nuo pat studijų pradžios jis įsitraukė ne tik į kompoziciją, bet ir į organizacinę veiklą: rengė kompozicijos katedros studentų koncertus, prisidėjo prie šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ subūrimo ir veiklos pradžios, o 2013 m. tapo šio ansamblio kuratoriumi. Tais pačiais metais su bendraminčiais įkūrė elektroninių garso praktikų festivalį „Ahead“, 2016 m. tapo vienu iš LKS festivalio „Druskomanija“ rengėjų.

Šiųmetė apdovanojimų ceremonija buvo dedikuota 110-osioms kompozitoriaus Jeronimo Kačinsko (1907–2005) gimimo metinėms. Jos metu įvyko istorinė premjera – trimitininkas Laurynas Lapė, altininkas Tadas Dešukas, pianistai Motiejus ir Mykolas Bazarai atliko vieno ryškiausių tarpukario Lietuvos modernistų Jeronimo Kačinsko Trio Nr. 1 trimitui, altui ir fisharmonijai ketvirtatonių sistema. 1933 m. parašytas kūrinys laikytas dingusiu ir tik pastaraisiais metais muzikologės, LMTA profesorės Rūtos Stanevičiūtės atrastas Čekijos archyvuose.  

Nuo 2003 metų rengiamame konkurse Lietuvos kompozitoriams jau išdalintos 65 premijos. Šių metų apdovanojimus finansavo Asociacija LATGA ir Lietuvos kultūros taryba.  

Pagal LKS informaciją

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930