Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
In memoriam Krzysztof Droba (1946–2017)
2017 - 11 - 10  17.30 val.


Penktadienį, lapkričio 10 d., eidamas 72-uosius metus, mirė iškilus lenkų muzikologas, aktyvus lietuvių muzikos propaguotojas ir senas Lietuvos muzikologų bičiulis Krzysztofas Droba (1946-2017). 

LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas Akademijos vardu išsiuntė užuojautos laišką Krokuvos muzikos akademijai, kurioje ilgus metus dėstė Krzysztofas Droba. Pateikiame laiško turinį.

Gerbiamas Rektoriau prof. dr. habil. Stanisławai Krawczyński,
Gerbiama Prorektore dr. habil. Małgorzata Janicka-Słysz,


Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vardu siunčiu nuoširdžią užuojautą dėl iškilaus lenkų muzikologo, ilgamečio Krokuvos muzikos akademijos dėstytojo ir nuoširdaus lietuvių muzikos draugo Krzysztofo Drobos (1946-2017) mirties. 

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ryšiai su Krzysztofu Droba užsimezgė dar aštuntajame praeito amžiaus dešimtmetyje, kai į šio iškilaus muzikologo rengiamus festivalius „Jauni muzikai jaunam miestui“ („Młodzi Muzycy Młodemu Miastu“) Staliovoje Volėje ir „Muzikinis rugsėjis Baranuvo pilyje“ („Wrzesień Muzyczny na Zamku w Baranowie“) buvo kviečiami iškilūs lietuvių atlikėjai, kompozitoriai ir muzikologai – anuometinės Valstybinės konservatorijos dėstytojai – pristatyti lietuvių muziką.

Ypatingas profesinės ir asmeninės draugystės ryšys Krzysztofą Drobą siejo su Akademijos profesoriumi, muzikologu, vėliau – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo architektu – Vytautu Landsbergiu. Krzysztofui Drobai esame dėkingi už Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos pristatymą Lenkijoje bei Broniaus Kutavičiaus, Felikso Bajoro, Osvaldo Balakausko ir kitų ryškių šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeras Krzysztofo Pendereckio festivalyje Liuslavicuose, „Varšuvos rudens“ festivalyje ir kitose Lenkijos scenose. Viešėdamas Lietuvoje Krzysztofas Droba tapdavo lenkų muzikos ambasadoriumi mūsų krašte.

Krzysztofas Droba buvo vienas iš Lenkų-lietuvių muzikologų konferencijų iniciatorių ir pagrindinių rengėjų. Šios konferencijos, pradedant 1989 m., suteikė daugybę impulsų Lietuvos ir Lenkijos muzikinių kultūrų sąveikai.

Krzysztofas Droba buvo apdovanotas Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu. Jis buvo Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narys. 2016 m. jam buvo suteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos garbės medalis.

Su nuoširdžia užuojauta,

Prof. Zbignevas Ibelgauptas
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930