Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Virtualus koncertas suvienys Lietuvos, Danijos ir Suomijos muzikos akademijas
2017 - 11 - 13  09.30 val.

Lapkričio 16 d. vakarą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos laukia neeilinis įvykis. Drauge su Karališkąja Danijos muzikos akademija Kopenhagoje bei Jano Sibelijaus muzikos akademija Helsinkyje LMTA rengia koncertą, kuris virtualaus tilto pagalba suvienys trijų Europos aukštųjų mokyklų menines pajėgas ir bus tiesiogiai transliuojamas internetu.

Renginys išskirtinis dar ir tuo, jog Karališkoji Danijos muzikos akademija švenčia 150 metų gyvavimo sukaktį ir šis koncertas bus vienas iš jubiliejinių renginių, kurį, tikimasi, aplankys Karališkosios muzikos akademijos globėja, Danijos karalienė Margareta II.

Kopenhagoje susiburs nemaža tarptautinė akademinė bendruomenė, mat į aukštosios mokyklos jubiliejų pakviesti daugelio pasaulio muzikos akademijų ir menų universitetų rektoriai, tarp jų – ir LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas.

Karališkoji muzikos akademija yra seniausia ir didžiausia muzikos švietimo institucija Danijoje, joje mokosi apie 400 studentų. Pirmąją muzikos akademiją Kopenhagoje, kuriai buvo suteiktas titulas „Karališkoji“ (Det Kongelige Danske Musikkonservatorium), dar 1825 m. įsteigė italų operos dainininkas ir režisierius Giuseppe Siboni. Tačiau steigimo data laikomi 1867 metai, kai akademija atgimė vadovaujama danų muzikos klasiko, kompozitoriaus Nielso Gade’s. Jį įkvėpė Vokietijos muzikos akademijų modelis, kurį N. Gade pritaikė Danijoje.

Iš Lietuvos pusės koncertas „Vilnius – Kopenhaga – Helsinkis“ rengiamas drauge su XX tarptautiniu akordeono festivaliu „Vilnius 2017“. Tad eterio bangomis pasklis jaunų ir gabių akordeonininkų Tado Motiečiaus, Gyčio Kaušiaus, Akordeonų kvinteto – G. Kaušiaus, Tautvydo Malūko, Valerijaus Kračiaus, Andželikos Fjodorovos ir Aido Kvetkausko atliekama muzika. Visi jie – LMTA studentai. Koncerte taip pat dalyvaus sopranas Dovilė Kazonaitė.

Helsinkyje ir Kopenhagoje pasirodys Karališkosios Danijos muzikos akademijos bei Jano Sibelijaus muzikos akademijos dėstytojai ir studentai.

Koncerto „Vilnius – Kopenhaga – Helsinkis“ pradžia 18.30 val. Į koncertą LMTA Didžiojoje salėje kviečiami visi norintys išvysti tradicijas ir inovacijas vienijantį renginį. Įėjimas laisvas.

 

KONCERTO PROGRAMA 

Kopenhaga

Camille Saint-Saëns. Dance Macabre  
José Valente, akordeonas  

Finnur Karlsson. For all the wrong reasons (2017)
Trad/Wojtarowicz. Balkan Dance  
Akordeonų trio „iTrio“

Helsinkis

Kirmo Lintinen (g. 1967). Puuska (2004)
Juho Kanerva, akordeonas

Erkki Jokinen (g. 1941). Rise V (2002)
Matti Laine, fleita
Manca Dornik, akordeonas

Petri Makkonen (g. 1967). Disco – Tango (2002)
Sonja Vertainen, akordeonas

Vilnius

Stafan Mossenmark. Skogsväsen (Miško dvasia, 1989)
Tadas Motiečius, akordeonas

Gorka Hermosa. Fragilissimo
Gytis Kaušius, akordeonas

Feliksas Bajoras. Sakmių siuita
Tadas Motiečius, akordeonas
Dovilė Kazonaitė, sopranas

Laura Media Čuperjani. Transaccordion
Akordeonų kvintetas:
Gytis Kaušius
Tautvydas Malūkas
Valerijus Kračius
Andželika Fjodorova
Aidas Kvetkauskas


LMTA Naujienos

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930