Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-metis – proga atsiverti visuomenei
2013 - 02 - 02

Skelbdama 80-uosius savo gyvavimo metus, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) pradeda visus 2013-metus truksiantį renginių ciklą, kurio tikslas – atverti šį menų universitetą visuomenei kaip kūrybiškumo platformą, kurios vaidmuo šalies kultūroje yra neabejotinai ryškus tiek praeityje, tiek dabartyje, tiek ateityje.

Kaip 80-mečio renginius pristatančioje spaudos konferencijoje trečiadienį (sausio 30 d.) kalbėjo LMTA rektorius Zbignevas Ibelgauptas, 80 metų laikotarpis yra visas žmogaus gyvenimas, o įstaigai tai taip pat reiškia labai reikšmingą etapą. „Per tą laiką Akademija įleido šaknis, užaugo ir subrandino vaisius“, - pastebėjo LMTA rektorius.

Minėdama 80-ies metų sukaktį, LMTA bendruomenė siekia plačiajai visuomenei atverti ir parodyti gausius Akademijos pasiekimus – akivaizdžius šios aukštosios mokyklos reikšmės ir svarbos įrodymus, kuriant šiuolaikinės Lietuvos, kultūros, meno ir mokslo panoramą.

Projektas „80. Susitikimai su Akademija“ tęsis visus kalendorinius metus. Įvairių meno žanrų programoje numatyti nacionaliniai ir tarptautiniai festivaliai, konkursai, konferencijos, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai skirti renginiai, koncertų ciklai, Akademijos dėstytojų – Lietuvoje ir pasaulyje garsių muzikos, teatro, kino menininkų kūrybos vakarai.

80-mečio renginių programa prasideda vasario 7 dieną nuo ciklo „Meistrai Didžiojoje“ – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojų kūrybos vakarų ciklo, truksiančio visus 2013 kalendorinius metus Akademijos Didžiojoje salėje.

„Akademijoje šiuo metu dirba 27 Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, pelnę šį apdovanojimą už svarų indėlį į muzikos, teatro, kino menų raidą ir plėtrą“, - spaudos konferencijoje teigė LMTA meno prorektorė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė.

Kūrybos vakarų ciklo „Meistrai Didžiojoje“ renginiai skirti plačiajai visuomenei. Susitikimus su Akademijos dėstytojais, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais moderuoja žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai. 2013-ųjų metų pirmąjį pusmetį „Meistrai Didžiojoje“ kviečia visuomenę į šešis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos vakarus.

Pirmasis susitikimas bus su saksofono virtuozu Petru Vyšniausku. Moderuos šį vakarą muzikologas Viktoras Gerulaitis. „Jis bus šio vakaro moderatorius, nes nemėgsta kalbėti iš lapo. Aš taip pat groju užsimerkęs. Dėl to galime prižadėti, kad bus daug improvizacijos“, - intrigavo Maestro.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos istorijos ištakos siejamos su 1919 m. kompozitoriaus Juozo Naujalio Kaune įsteigta muzikos mokykla. Aneksuotame Vilniuje iki 1940 m. veikė Mečislavo Karlovičiaus konservatorija ir Žydų muzikos institutas, o Klaipėdoje – kompozitoriaus Stasio Šimkaus įsteigta Klaipėdos muzikos mokykla. Tačiau visos šios institucijos neturėjo aukštosios mokyklos statuso, kurios poreikis Lietuvoje tolydžio augo.

Todėl 1933 m. vasario 7 d. Kauno muzikos mokykla buvo perorganizuota į aukštąją mokyklą – Kauno konservatoriją (direktorius – kompozitorius Juozas Gruodis). Būtent nuo šios datos 2013-aisiais skaičiuojami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aštuoniasdešimtieji gyvavimo metai.


Apie spaudos konferenciją: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/renginiai/muzikos-ir-teatro-akademijos-jubiliejaus-proga-keli-simtai-nemokamu-renginiu-ir-naujo-pastato-vizija-29-301953; http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/kulturos_naujienos/80mete_lietuvos_muzikos_ir_teatro_akademija_planuoja_kurti_miesteli_kalnu_parke; http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kultura/lietuvos-muzikos-ir-teatro-akademija-kurs-miesteli-kalnu-parke.htm
http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kultura/lmta-atsiveria-visuomenei.htm 

"Panoramoje": http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/32803/panorama, nuo 32:10

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930