Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Meistriškumo kursai

 
Prof. Jean-Marc Luisada meistriškumo pamokos pianistams
2014 - 12 - 17

Gruodžio 19 d. LMTA I-ųjų rūmų 307 auditorijoje vyks profesoriaus Jean-Marc Luisada (Prancūzija) meistriškumo kursai pianistams.

 

Apie Jean-Marc Luisada:

Prancūzų pianistas J.-M. Luisada – vienas iš tų garsių atlikėjų, kuriems kelius į tarptautinį pripažinimą atvėrė Tarptautinis F. Chopino vardo konkursas Varšuvoje: 1985 metais čia laimėjęs prizinę vietą, atlikėjas, ir iki tol sėkmingai koncertavęs įvairiose šalyse, gavo gausybę pasiūlymų pasirodyti garsiausiose pasaulio koncertų salėse.

J.-M. Luisada yra grojęs diriguojant Charles‘ui Dutoit, Adamui Fischeriui, Theodorui Guschlbaueriui, Eliahu Inbalui, Hiroyuki Iwaki, Marekui Janowskiui, Yehudi Menuhinui ir daugeliui kitų. Jis koncertavo su Londono simfoniniu orkestru, Nacionaliniu Prancūzijos orkestru, „Sinfonia Varsovia“, Tokijo filharmonijos simfoniniu orkestru, yra pasirodęs garsiausiose pasaulio salėse – nuo „Carnegie Hall“ Niujorke iki Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos. J.-M. Luisada – nuolatinis žymių tarptautinių muzikos festivalių atlikėjas Prancūzijoje ir užsienyje: Bezansone, Monpelje, Strasbūre, Bergene (Norvegija), Valdemosoje (Ispanija) ir kt.

Pirmasis J.-M. Luisada laimėjimas tarptautinėje scenoje – 1983 metais iškovota prizinė vieta Dino Ciani vardo pianistų konkurse La Scala teatre Milane. Po dvejų metų jis tapo jau minėto F. Chopino vardo konkurso laureatu. Šis pasiekimas atlikėjui suteikė teisę pasirašyti sutartį su įrašų leidybos agentūra „Harmonic Records“, o vėliau – su prestižine „Deutsche Grammophon“. Jos išleido daugybę pianisto kompaktinių plokštelių, iš kurių bene vertingiausi yra F. Chopino valsų ir mazurkų rinkiniai, o taip pat E. Griego ir R. Schumann koncertai, įrašyti su Londono simfoninius orkestru (dir. Michael Tilson Thomas). Būtent F. Chopino valsus klausytojai išgirs Vilniuje.

1998 metais, J.-M. Luisada pasirašė išskirtinę sutartį su „RCA Red Seal/BMG“(dabar – „BMG-Sony“). Ši agentūra išleido jo atliekamą G. Bizet ir G. Fauré muziką (už šiuos įrašus pianistas buvo apdovanotas „Geriausios metų disko“ prizu), o taip pat A. Dvořáko, R. Schumanno, W. A. Mozarto, J. Haydno, F. Liszto, A. Skriabino ir L. van Beethoveno opusus. 2009–2011 metais J.-M. Luisada įrašė įvairios F. Chopino muzikos (noktiurnų, etiudų, polonezų, mazurkų ir baladžių), šie įrašai susilaukė puikių žiniasklaidos vertinimų.

J.-M.Luisada biografijoje – daugybė kino muzikos projektų. Minėtinas jo sėkmingas bendradarbiavimas su aktoriais Jeanne Moreau, Macha Méril, Clémentu Sibony, Nicolas Vaude, Marie-Christine Barrault ir Bruno Putzulu ir kt.

 

Kursų programa:

9:00 Martyna Kloniūnaitė B4 (prof. S. Okruško)

L. van Beethoven – Sonata Nr. 3 Es-dur,  op. 31

 

10:00 Akvilė Šileikaitė (doc. D. Kirilauskas)

L. van Beethoven – Sonata Fis-dur, op. 78

 

11:00 – 11:15 pertrauka

 

11:15 Diana Kislovskaja (doc. D. Kirilauskas)

J.S. Bach – Partita No. 2 c-moll, BWV 826

 

12:15 Gabrielė Lelytė (prof. A. Žvirblytė)

F. Chopin – Fantazija f-moll, op .49

 

Maloniai kviečiame!

 

 

 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930