Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Gresia nauja „Balkono okupacija“
2016 - 12 - 01

2016 m. gruodžio 2 d. 16 val., LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42) vyks scenos meno darbų eskizų konkursas „Balkono okupacija“. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, renginys tapo puikiu startu skirtingoms LMTA studentų nepriklausomoms kūrybinėms iniciatyvoms (tarp kurių ir 2016-aisiais plačiai nuskambėjęs „Balkono okupacijoje“ debiutavusio režisieriaus Karolio Vilko spektaklis „Vaikystė“).

„Šis konkursas man suteikė galimybę išpildyti savo idėjas iki galo. Spektaklis „Vaikystė“ buvo kuriamas dar prieš „Balkono okupaciją“, dėl to sužinojęs apie galimybę dalyvauti, labai apsidžiaugiau. Mane labai paskatino ir piniginis prizas. Finansinė reikalo pusė yra svarbi visiems jauniesiems kūrėjams“, – pasakojo režisierius.

„Balkono okupacijoje“ debiutavęs kaip režisierius, LMTA absolventas buvo įvertintas Kultūros ministerijos įsteigta 2016 Metų debiuto premija.

„LMTA studijavau aktorystę, tačiau man norėjosi atrasti naujų galimybių, kitokių išraiškos formų. Nutariau sukurti kažką savito. Tokį spektaklį, kuriame galėčiau atsiskleisti ir į viską pažiūrėti iš šiek tiek kitos perspektyvos. Į „Balkono okupaciją“ pasikviečiau man svarbius žmones. Norėjau pasinaudoti galimybe ir pristatyti savo kūrybą kuo plačiau. Manau, kad šis konkursas – daugiafunkcinė savęs pristatymo platforma, kur galima improvizuoti ir įgyvendinti labai įvairius sumanymus“, – teigė K. Vilkas.

Pirmosios „Balkono okupacijos“ metu taip pat buvo pristatytas ir didelio populiarumo sulaukęs, šiuo metu Balkono teatro repertuare rodomas, Augusto Gornatkevičiaus spektaklis „Pamoka“.

„Balkono okupacija“ – atvira įvairių specialybių studentų pasiūlymams, kaip ir visoms įmanomoms šiuolaikinio scenos meno formoms. Renginio idėja – suteikti Akademijos studentams galimybę pristatyti savarankiškus kūrybinius darbus (jų užuomazgas ar eskizus) publikai.


Šiais metais konkursas sulaukė didelio studentų susidomėjimo. Gruodžio 2 d. bus pristatyti klasikiniai ir šiuolaikiniai dramos kūriniai, įvairios savarankiškos dalyvių interpretacijos ir kt. Eskizų peržiūrą stebės ir darbus vertins kompetetinga komisija, kurios nariai bus atskleisti tik peržiūros pradžioje. Eskizus vertinti galės ir publika, išrinksianti „Publikos simpatijos“ laureatą. Komisijos atrinktiems laureatams bus suteikta visokeriopa pagalba pilnai realizuojant kūrybinį projektą. Pilnai realizuotų kūrybinių projektų premjeros, tikimasi, įvyks 2017 m. kovo pabaigoje, LMTA Teatro dienų festivalio programos metu.


2016 m. „Balkono okupacijos“ eskizų peržiūros
PROGRAMA


Balys Ivanauskas 
„Jobo Šou“

Alius Veverskis, Matas Drukteinis, Laimonas Kryžanauskas
„Čechovas“

Alius Veverskis, Matas Drukteinis, Laimonas Kryžanauskas 
„Kam zrazų pakartot?“

Aivaras Micius, Berta Bocullaitė
„Dono Perlimplino meilė“

Arnoldas Augustaitis, Greta Grinevičiūtė
„Naratorius miršta“

Eglė Švedkauskaitė, Simona Davlidovičiūtė
„HedaGabler“

Milda Sokolovaitė
„(Ne)priklausomybė“

Augustas Gornatkevičius, Simona Davlidovičiūtė, Elžbieta Kvašytė
„Vieniši“

 

Įėjimas laisvas, maloniai kviečiame!

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031