Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
IX Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas
2017 - 01 - 09

2017 m. kovo 25-26 dienomis LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje nuo 10 val. vyks IX Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas.

Konkursą organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija (Styginių instrumentų katedra)

 

Konkurso vertinimo komisija:

prof. Petras Radzevičius (komisijos pirmininkas)

prof. Rimantas Armonas

prof. dr. Jurgis Dvarionas

prof. Rusnė Mataitytė

doc. dr. Rūta Lipinaitytė

lekt. Donatas Bagurskas

mok. ekspertė Ramunė Bandzaitytė

mok. metodininkė Kristina Kupšienė

 

IX Raimundo Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkurso ištakos siekia prieš daugelį metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos iniciatyva pradėtus rengti jaunųjų atlikėjų konkursus, skirtus Lietuvos muzikos mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams, ketinantiems savo ateitį sieti su muzika. Pagrindinis tokių konkursų tikslas buvo apžvelgti ateinančiųjų muzikų pajėgas ir perspektyvas. LMTA Styginių instrumentų katedra kelis dešimtmečius rengė jaunųjų styginių instrumentų atlikėjų konkursą. 2001 metais konkursui buvo suteiktas vieno garsiausių Lietuvos smuikininkų Raimundo Katiliaus (1947–2000) vardas.

Konkurse dalyvaus smuiko, alto, violončelės ir kontraboso specialybių moksleiviai iš įvairių Lietuvos muzikos mokyklų, gimnazijų ir konservatorijų. Dalyviai atliks etiudą arba kapričą, stambios formos kūrinį bei dvi skirtingo pobūdžio pjeses. Su Raimundo Katiliaus vardu yra siejama labai daug lietuvių kompozitorių kūrinių – muzikas buvo daugelio naujų lietuviškų opusų įkvėpėjas ir pirmasis atlikėjas. Todėl tarp pasirenkamų kūrinių, konkurso dalyviai tradiciškai pristato ir privalomą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Raimundas Katilius –  Lietuvos smuikininkas virtuozas, šiuolaikinės lietuvių smuiko muzikos interpretatorius, smuiko pedagogas, profesorius. 1964 m. baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklą, kur mokėsi pas Emiliją Armonienę ir Aleksandrą Livontą. 1970 m. baigė Maskvos konservatorijos Igorio Bezrodno klasę, 1972 m. – aspirantūrą. Nuo 1975 m. Lietuvos konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytojas, nuo 1989 m. profesorius. R.Katilius išugdė apie 60 mokinių, tarp kurių – Leonidas Binderis, Darius Dikšaitis, Martynas Švėgžda von Bekkeris, Zbignevas Levickis, Dalia Suraučiūtė, Irma Belickaitė, Aidas Strimaitis, Džeraldas Bidva, Rūta Lipinaitytė ir kt.

Smuikininkas koncertavo kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. 1971-1975 m. griežė Maskvos konservatorijos aspirantų styginių kvartete. Daugiausia koncertų surengė su ilgamete kūrybinė partnere pianiste Larisa Lobkova, koncertavo su pianistais Leonidu Dorfmanu, Golda Vainberg-Tatz, Petru Geniušu. Taip pat grojo solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, kitais simfoniniais ir kameriniais orkestrais Europos, Amerikos, Azijos, Afrikos šalyse. Dalyvavo žymiausiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose. 1975–1999 m. griežė savo mokytojo A. Livonto, 1999–2000 m. – smuikininko E. Paulausko (manoma, pagamintu A. Stradivarijaus) smuiku. Profesorius paskelbė ir atsiminimų apie lietuvių muzikus. 2000 m. balandžio 4 d. mirė scenoje, grieždamas Maurice Ravelio sonatą smuikui ir fortepijonui koncerte Bad Kissingene (Vokietija).

„Muzikantų aukštumos –  kaip tas horizontas: kad ir kiek į jį artėtum, vis traukiasi ir tolsta nuo tavęs. Gali nutapyti paveikslą, parašyti knygą, tik muzika niekada nesibaigia”, – Raimundas Katilius

 

 

 

 
 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930