Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Meninio ir dizaino tyrimo paroda: Wolpertinger! What they do in collaboration?
2016 - 11 - 28

2016 m. lapkričio 28 d. – gruodžio 2 d., VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius) vyks meninio ir dizaino tyrimo paroda „Wolpertinger! What they do in collaboration?“.

Dalyviai doktorantai-tyrėjai: Daniel Suárez, Iva Rešetar, Bastian Beyer, Marina Castán, Jyoti Kapur.

 

Parodos renginiai:

Lapkričio 28 d., pirmadienis, 18:00 val.
Parodos atidarymas. Performansai: Interaktyvi tekstilė (Jyoti Kapur & Giedrė Jankauskienė); Tekstilės choreografija (Marina Castán & Daniel Suárez).

Lapkričio 29 d. 15:00-18:00 val.
Atvira diskusija su kviestiniais ekspertais.

Gruodžio 1 d. 16:00-18:00 val.
Atviros studijos – neformalus susitikimas su menininkais.

 

Apibūdindami tarpusavio bendradarbiavimą atliekant meninį tyrimą pasitelkiamas mitologinio hibridinio gyvūno, vadinamo „Wolpertinger“ įvaizdis. Jis įkūnija idėją apie tai, kad iš pačių skirtingiausių sudedamųjų dalių sudaryta visuma gali funkcionuoti kaip vienas organizmas.

Dirbant Lietuvoje sukurtas bendradarbiavimo metodas išsaugo heterogenišką kiekvieno iš mūsų atliekamų tyrimų pobūdį ir tuo pačiu pabrėžia jų tarpusavio sąsajas.

Atlikdami kūryba grindžiamus dizaino tyrimus kaip pagrindinį grupinio darbo metodologinį įrankį pasitelkėme kūrybines dirbtuves. Tai padėjo praplėsti asmeninių tyrimų ribas, susieti juos su kitų grupės narių tyrinėjamomis sritimis, pastebėti jų tarpusavio poveikį ir grįžtamuosius ryšius. Dirbdami išbandėme įvairius kūrybinės praktikos būdus ir priemones: artefaktus, tekstus, video, kvapus, šiluminius vaidzus. Susiejome vykdomus eksperimentus su vietos kontekstu, pasitelkėme vietinius išteklius: pušų ir beržų medieną, smėlį, bičių vašką, vilną.

Svarbiausias parodos elementas – trimatis žemėlapis, atskleidžiantis ryšius tarp autorių ir jų atliekamų tyrimų. Tuo pačiu tai priemonė, fiksuojanti mūsų veiksmus, ir darbo raidą perteikianti diagrama. Tai heterogeninis tinklas, atskleidžiantis mūsų tyrimų įvairovę, perteikiantis darbo procesų netolygumą ir persipynimus, kartu parodantis požiūrių įvairovę į visų mūsų tyrinėjamą temą – naujas tvaraus gyvenimo būdo formas.

Tris mėnesius Lietuvoje dirbo penki tekstilės dizaino ir architektūros tyrėjai, dalyvaujantys ArcInTexETN tarptautinės doktorantūros projekte.

ArcInTexETN – tai 6 universitetų ir 3 komercinių įmonių konsorciumas. Projekto koordinatorius – Borås universitetas (Švedija). Jame dalyvauja: Vilniaus dailės akademija, Berlyno meno universitetas, Londono karališkasis menų koledžas, Eindhoveno technologijų universitetas (Olandija), Heriot-Watt universitetas (Jungtinė Karalystė). Projekte dirba 15 doktorantų. Projekto tikslas – susieti tekstilės, architektūros ir interaktyvaus dizaino tyrimus, siekiant ištirti naujas tvaresnių gyvenimo būdų formas. Doktorantai suskirstyti į tris grupes, vykdančias tyrimus trijuose lygmenyse: kūno, interjero ir architektūros. Parodoje pristatoma architektūros tyrėjų grupės veikla.

 

Daugiau apie parodą:
www.vda.lt
www.nidacolony.lt
Facebook'e

 

Maloniai kviečiame!

 
Struktūra ir valdymas
 
 
Kalendorius
 
Lapkritis 2017
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27282930