Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Pasibaigus registracijai į smuikininkų konkursą – žadą atimantis užsiregistravusiųjų skaičius
2016 - 12 - 18

Lietuva atsidūrė smuiko muzikos pasaulio dėmesio centre. Pasibaigus registracijai į 2017 m. vasario 13-19 d. Vilniuje vyksiantį V tarptautinį Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursą organizatoriai neslėpė nuostabos: norą dalyvauti šiame konkurse išreiškė net 169 smuikininkai!

Maloniai stebina ne tik gausus užsiregistravusių smuikininkų skaičius, bet ir itin plati geografija – dalyvio paraiškas užpildė atlikėjai iš 42 pasaulio šalių. Į konkursą atvykti norėtų ir mums itin egzotiškų šalių jaunieji smuikininkai: Irano, Mongolijos, Čilės, Australijos, Naujosios Zelandijos ar Filipinų. Gausiausiai paraiškų sulaukta iš Ukrainos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, ir Pietų Korėjos smuikininkų. Dėl dvidešimties tūkstančių eurų konkurso prizinio fondo varžytis norą išreiškė ir aštuoni Lietuvos smuikininkai. Atrankos turo dalyvių žemėlapį galite rasti: čia

„Toks nepaprastas susidomėjimas konkursu buvo netikėtas, bet labai malonus. Atrankos žiuri komisijos laukia kaip niekad sunkus darbas – iš tokios norinčių gausos atrinkti kelias dešimtis geriausiųjų, kuriuos vasario mėnesį kviesime atvykti į Vilnių. Džiaugiamės ir dėl nepaprastai plačios dalyvių geografijos – įdomu bus išgirsti skirtingų smuiko mokyklų auklėtinius ir tuo pačiu supažindinti juos su Lietuva ir jos kultūra. Neabejojame, kad tokios pat pakilios nuotaikos, užklupusios konkursui nė neprasidėjus, tęsis ir jo metu“, – pasibaigus registracijai džiaugėsi konkurso organizatorių VšĮ „Natų knygynas“ direktorius Vygintas Gasparavičius.

Didžiulį susidomėjimą J. Heifetzo vardo konkursu neabejotinai lemia ir tai, jog jo komisijai pirmininkaus kita legenda – vienu geriausių šiandienos smuikininkų laikomas Gidonas Kremeris. Smuikininkas virtuozas, kolektyvo „Kremerata Baltica“ įkūrėjas, šiemet apdovanotas prestižiniu „Praemium Imperiale“ prizu, iki šiol vadovavo visų tarptautinių Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursų žiuri.

Jau šiandien prasidedančiame konkurso atrankos ture, vertinimo komisija dalyvius vertins klausydami atlikėjų pateiktų garso bei vaizdo įrašų. Iki 2017 m. sausio 2 dienos bus paskelbta, kurie atlikėjai kviečiami atvykti į Vilnių ir varžytis toliau; prieš ketverius metus rengtame konkurse tokių buvo 29.

Renginiai, skirti prisiminti Vilniuje gimusį ir vienu garsiausių pasaulio smuikininku tapusį, Jaschą Heifetzą  prasidės vasario 2 d. koncertu Valdovų rūmuose, skirtu muzikos genijaus gimimo dienai. Konkurso kulminacija – finalas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru diriguojamu maestro Modesto Pitrėno įvyks vasario 19 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

2001 m. rengti pradėtas tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas tapo pirmuoju šio virtuozo vardo konkursu pasaulyje. Renginys, vykstantis kas ketverius metus ir priklausantis Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungai (EMCY), ne tik suburia vis gausesnį būrį dalyvių, bet ir įsitvirtina prestižiškiausių tarptautinių profesionaliosios muzikos konkursų bendruomenėje.

Konkursą globoja J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginius remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“.

Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ drauge su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Daugiau informacijos apie renginius rasite adresu www.heifetz.lt

Daugiau informacijos: info@ipmc.lt, +370 67707044, Dana Podriabinkina-Kalytienė

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2016
PATKPnŠS
    1 2 3 4
5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728293031