Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Renginiai

 
Spektaklis „Tik pamanykit, kokia žąsis!“
2017 - 03 - 04  18.00 val.

Kovo 4 d. 18:00 val. LMTA Balkono teatre prasideda LMTA Teatro dienos 2017. Pirmasis renginys – tai Poznanės miesto Animacijos teatro (Teatr Animacji w Poznaniu lenk.) spektaklis „Tik pamanykit, kokia žąsis!“ (A niech to gęś kopnie! lenk.)

 

 

 

 

Režisierė Marta Guśniowska
Scenografė Julija Skuratova 
Muzikos autorius Piotr Nazaruk 
Režisierės asistentas Krzysztof Dutkiewicz 

Vaidina:
Žąsis – Elžbieta Węgrzyn
Lapė – Marcin Ryl-Krystianowski
Pasakotojas – Marek A. Cyris 
Višta, Motina Kiškė, Laukinė Žąsis, Morka – Mariola Ryl-Krystianowska
Gaidys, Lokys, Triušis, Laukinė Žąsis, Ūdra, Vilkas – Krzysztof Dutkiewicz 


Kas nematė geraširdės Žąsies bevaikštančios po kaimo kiemą? Ilgas kaklas, juokingos, didelės ir nerangios pėdos – žąsis kaip žąsis. Bet ar mes pažįstame ją iš tikrųjų? Ar jūs kada nors susimąstėte, kas iš tikrųjų vyksta jos širdyje? Apie ką ji galvoja? Apie ką svajoja? Spektaklio „Tik pamanykit, kokia Žąsis!“ („A niech to gęś kopnie“) kūrėjai iškėlė sau sudėtingą klausimą, ir, jų pačių nuostabai, atskleidė liūdną tiesą: Žąsis – bent jau jų pjesės Žąsis – kenčia nuo depresijos. Ji liesa, negraži, ji neturi draugų. Vienintelis dalykas, kurį ji turi, tai didysis liūdesys širdyje, prilipęs taip tvirtai, kaip medžio lapas prie pado. Ar suras Žąsis savo laimę? Ar šypsena sugrįš į jos snapą? Sužinoti apie tai galėsite pažiūrėję žiūrovų pamėgtą, tarptautinių apdovanojimų pelniusi Poznanės Animacijos teatro spektaklį, pasakojantį apie gyvenimo prasmės paieškas, didelę draugystės jėgą ir laimę, kurią surandate tuomet, kai to mažiausiai tikitės...

Spektaklio trukmė: 55 minutės
Spektaklis vaidinamas lenkų kalba
Įėjimas laisvas


MARTA GUŚNIOWSKA 
Baigė filosofijos, dramaturgijos ir dramos rašymo studijas. Dažniausiai Lenkijoje statomų pjesių autorė – virš 30 jos sukurtų pjesių pastatyta Lenkijos ir užsienio lėlių teatruose. Jos pjesės išverstos į slovakų, čekų, kroatų, rusų, anglų ir kitas užsienio kalbas. Dažna Lenkijos dramos konkursų laureatė. Nuo 2007 metų dirba Balstogės lėlių teatro dramaturge. Poznanės Animacijos teatre Marta debiutavo 2 kartus – pirmą kartą 2005 metais kaip pjesės „Baśń o rycerzu bez konia“ („Riterio be arklio istorija“), o antra kartą 2014-aisiai, jau kaip jos pačios sukurtos pjesės „A niech to gęś kopnie“ („Tik pamanykit, kokia Žąsis!“) režisierė.

JULIJA SKURATOVA
Vilniaus dailės akademijos absovelntė, 2006-2015 metais Julija dėstė studentams kaip kurti lėles. Bendradarbiauja su A. Zelwerowicz teatro akademijos Lėlių meno katedra Balstogėje. Julija vadovavo lėlių gamybos kūrybinėms dirbtuvėms Rytų ir Vakarų Europoje. Lėlių, dramos teatro spektaklių, operų scenografė, lėlių kūrėja, kostiumų dailininkė kūrė spektaklius Lenkijoje, Slovakijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Azerbaidžane ir Vengrijoje. Įvertinta daugybe apdovanojimų nacionaliniuose ir tarptautiniuose lėlių meno konkursuose.

PIOTR NAZARUK 
Kompozitorius, dirigentas ir multiinstrumentininkas. Daug metų bendradarbiauja su „Wierszalin“ teatru Supraslėje. Nuo 1999 metų vadovavo dainininkų ansambliui Balstogės teatro akademijoje. O nuo 1984 metų vadovavo grupei „Trzecia Godzina Dnia“ („Trečia valanda dienos“), kuri atlieka pop-gospel stiliaus muziką. Piotras bendradarbiauja su Lenkijos pop muzikos atlikėjais ir kuria muziką teatro spektakliams, už ką yra įvertintas įvairiais apdovanojimų.

POZNANĖS ANIMACIJOS TEATRAS (Teatr Animacji w Poznaniu)
Poznanės miesto lėlių teatras yra vienas seniausių lėlių teatrų Lenkijoje, įsteigtas 1945 metais. Teatro repertuarą sudaro spektakliai vaikams (tarp kurių yra ir pastatymai mažyliams nuo 1 metų), jaunimui ir suaugusiems. Su teatru bendradarbiavo tokie menininkai kaip Marián Pecko, Naville Tranter, Eric Bass ir Fabrizio Montecchi, kurie praturtino teatro orientaciją į eksperimentines ir naujos meninės kalbos paieškas. Nuo 2003 metų teatras kas dvejus metus organizuoja tarptautinį festivalį „Konteksty“. Teatre nuolat dirba 17 aktorių bei 6 lėlių kūrėjai ir scenografai. Menininkų dispozicijoje yra 3 įvairaus dydžio scenos. Nuo 2014 metų teatrui vadovauja prof. Marek Waszkiel.

Renginio partneris Lenkijos institutas Vilniuje

 

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031