Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Studijos 2017

 

Paroda „Studijos 2017“

2017 m. vasario 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO Lietuvos muzikos ir teatro akademija dalyvavo tarptautinėje žinių ir išsilavinimo parodoje Studijos 2017, Čia stojantieji buvo informuoti apie 2017 metų priėmimą į studijų programas, kurias vykdo LMTA Muzikos fakultetas bei Teatro ir kino fakultetas. Parodos metu vyko nemžai renginių, kuriuose dalyvavo LMTA studentai ir dėstytojai.

Parodos lankytojus pasitiko naujasis LMTA stendas, kuris patraukė savo originalumu ir išsiskyrė iš kitų parodoje esančių stendų.

Parodos lankytojams buvo siūloma nepraeiti pro nedidelį, bet įspūdingą žmogaus galvos maketą. Šioje galvoje įmontuotas vadinamasis binauralinis mikrofonas, imituojantis ausų veikimą. Jei ką nors pažnibždėtumėte arba padainuotumėte šiai galvai į ausį, o jūsų draugas užsidėjęs specialias ausines paėjėtų šiek tiek tolėliau, jis jūsų balsą girdėtų taip, lyg kalbėtumėte arba dainuotumėte į jo ausį. Mat šiose ausinėse garso fazes transformuojančių technologijų pagalba sukuriamas psichoakustinis efektas, kai atrodo, kad garsas girdimas ne tik kairėje ar dešinėje, bet ir, pavyzdžiui, virš arba už galvos. Tad jei kalbėsite vaikštinėdamas aplink galvos maketą, draugas ausinėse girdės ir šiuos garso pokyčius erdvėje taip, lyg kalbėtumėte vaikštinėdamas aplink jį.

LMTA stende darbavosi studentai, vadovaujami LMTA studentų atstovybės prezidentės Deimantės Jankūnaitės. 

LMTA stende Inovacijų alėjoje (LITEXPO 3 salės balkone) galima buvo išgirsti ištraukų iš LMTA studentų, absolventų bei Muzikos inovacijų studijų centre rezidavusių užsienio menininkų elektroakustinių kūrinių, susipažinti su pastaraisiais metais įgyvendintais erdvinio garso projektais. 

Visas tris renginio dienas vyko pokalbiai ir diskusijos, vedamos LMTA dėstytojų ir studentų. Nuo temos „Kaip laimėti Euroviziją?“ (ved. kompozitorius dr. Jonas Jurkūnas, vasario 2 d.) iki diskusijos „Kaip kritikas gali būti kūrėju?“ (doc. dr. Ramunė Balevičiūtė, vasario 3 d.)

Pranešimą tema „Kino prodiuserių darbo specifika“ skaitė ir diskusiją vedė režisierė Inesa Kurklietytė, vasario 3 d.), pokalbį tema „Meno vadyba“ (doc. dr. Andrius Juškys su savo studentėmis, vasario 4 d.).

Besidominčius etnokultūra sudomino pokalbis „Tradicinė muzika šiuolaikiniame pasaulyje“ (prof., habil. dr. Daiva Vyčinienė, vasario 4 d.), o muzikos kaip filosofijos problematiką teigiamai įvertino diskusijos „Muzika ir kosmosas“ (dr. Jonas Vilimas, vasario 2 d.) dalyviai.

Renginių programoje įvyko ir pokalbis „Muzikos pedagogo profesija“ (prof. dr. Ramunė Kryžauskienė, vasario 2 d.).

Baigiamasis parodos „Studijos 2017“ meninis akcentas – vasario 4 d. 14 val. rengiamas uždarymo koncertas, kuriame pasirodė nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvis, LMTA studentas, Gabrielius Vagelis bei LMTA absolventų aktorių grupė „WhaleSounds“.

 

 
 
Kalendorius
 
Gruodis 2017
PATKPnŠS
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031