Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Psichologinė pagalba

naujienos

2018.10.17

46-oji tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija – apie muzikos kritiką

Modernaus valstybingumo šimtmetį švenčiančių Baltijos šalių muzikologai ir kolegos iš kitų kraštų spalio 23–26 d. atvyksta į Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamą 46-ąją tarptautinę Baltijos muzikologų konferenciją „Kultūros pokyčiai ir muzikos kritikos diskursas“.

Trijų kaimyninių šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – muzikologai daugiau nei 50 metų puoselėja Baltijos muzikologų konferencijas kaip muzikinių mainų, profesinio solidarumo ir kultūrinio atvirumo erdvę. Jubiliejiniais metais 46-oji tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija skiriama muzikos kritikos ir kultūrinių pokyčių sąveikai aptarti, siekiant paskatinti diskusijas apie kritinio diskurso dalyvavimą XX–XXI a. kultūriniuose ir visuomeniniuose procesuose.

XX–XXI a. muzikos kritikai teko svarbus vaidmuo apmąstant sparčius muzikos kultūrų pokyčius. Konferencijoje bus aptariamos tokios temos kaip „Kultūros politika, propaganda ir muzikinė spauda“, „Muzikos kritika ir medijos“, „Baltijos kraštų muzika ir interpretacijos ribos“, „Muzikos kritikai istorijos kontekste“ ir t. t.  

Tarp 25 konferencijos pranešėjų, atstovaujančių Europos, Amerikos ir Azijos kraštams, į Vilnių atvyksta šiuolaikinės muzikologijos žvaigždė, „The New York Times“ ir kitų įtakingų JAV dienraščių apžvalgininkas, muzikos kritikos guru Richardas Taruskinas. Spalio 23 d. 11 val. jis skaitys paskaitą „Liszto problemos, Bartóko problemos, mano problemos“ („Liszt’s Problems, Bartók’s Problems, My Problems“).

Konferencijos dalyviai ir svečiai taip pat išgirs Londono „King`s College“ universiteto profesoriaus Danieliaus Leech-Wilkinsono paskaitą „Kritika kaip kontrolė“ („Criticism as Policing“, spalio 24 d. 9.30 val.), Sankt Peterburgo valstybinio universiteto docentės dr. Olgos Manulkinos paskaitą „25-eri naujosios Rusijos muzikos kritikos metai: kas toliau“ („Twenty-Five Years of “New Russian Music Criticism”: What Next“, spalio 24 d. 14 val.) ir įtakingo Berlyno muzikos kritiko bei šiuolaikinės muzikos projektų kuratoriaus Andreaso Engströmo pasisakymą „Dėmesio – spraga! Šiuolaikinė muzika ir jos kritika“ („Mind the Gap! Contemporary Music and Its Criticism“, spalio 25 d. 14 val.). 

46-ąją tarptautinę Baltijos muzikolų konferenciją apibendrins spalio 26 d. 10 val. rengiama baigiamoji panelinė diskusija. Kintantis muzikos pasaulis nenumaldomai paveikė modernios muzikos kritikos funkcijos supratimą. Čia galima taikyti ekonomisto ir muzikos sociologo Jacques’o Attali teiginį, kad muzika „įgarsina naujus pasaulius, kurie pamažu išryškėja ir pradeda daryti poveikį daiktų tvarkai“. Todėl „kultūrinio visaėdiškumo“ (Richard A. Peterson) ir „visuotinio kultūrinio poliglotizmo“ (Umberto Eco) laikais muzikos kritikai tampa ypač svarbu apmąstyti muzikos praktikai taikomų idėjų ir vertybių tipologijas ir jų aktualumą vietinėje ir globalioje kultūros erdvėje. 

Konferencija vyks anglų kalba. Konferencijos erdvė – LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42). Įėjimas laisvas.

Rengėjai: Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

LMTA informacija
2018 10 17

2018.10.09

Festivalio „GoDebut 2018“ apdovanojimas – K. Matvejevaitės filmui

Savaitgalį Klaipėdoje pasibaigęs trečiasis Europos kino festivalis „GoDebut 2018“ paskelbė nugalėtojus, tarp kurių – Klaudijos Matvejevaitės filmas „Paskutinė diena“, pelnęs geriausio lietuvių filmo apdovanojimą. Režisierė Klaudija Matvejevaitė ką tik baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, filmo operatorė Odeta Riškutė ir prodiuserė Veronika Cicėnaitė šiuo metu studijuoja LMTA.

Lietuviškų filmų programos filmus vertino publikos žiuri, kurią sudarė įvairių profesijų ir akademinio jaunimo atstovai. Režisierei, už šį savo debiutinį filmą jau gavusiai ne vieną apdovanojimą, įteiktas Lietuvos jūrų uosto direkcijos įsteigtas „Auksinis knechtas“.


Kaip rašoma Lietuvos kino centro svetainėje, festivalis „GoDebut 2018“ sulaukė daugiau nei 700 debiutuojančių kino profesionalų filmų iš visos Europos. Į pagrindinę konkursinę programą pateko virš 50 įvairaus žanro trumpametražių filmų iš 24 šalių, kurią vertino tarptautinė žiuri komisija.

Jos sudėtyje tokie žinomi vardai kaip Nick Powell (D. Britanija) – daugelio Holivudo filmų prodiuseris, buvęs Nacionalinės kino ir televizijos mokyklos direktorius, Enrico Vannucci (Italija) – vienas iš Venecijos kino festivalio organizatorių, programų sudarytojų, Paul Nethercott (JAV) – režisierius, daugelio kino festivalių nugalėtojas, „Nethercott“ kino studijos įkūrėjas ir vadovas, Martina Meštrovič (Kroatija) – žinoma šios šalies inovatyvių animacinių filmų kūrėja, Inesa Kurklietytė (Lietuva) – režisierė, AMII medijų inkubatoriaus vadovė.

Tarptautinės komisijos vienas svarbiausių uždavinių buvo atrinkti ne tik pagrindinio prizo – „Auksinės Anikės“ – apdovanojimo nugalėtoją, bet ir paskelbti kelių kitų nominacijų apdovanojimus, skirtus geriausiam inovatyviam, filmo-novelės ir trumpo metro filmo kūrėjui. Publikos žiuri, kurį sudarė įvairių profesijų ir akademinio jaunimo atstovai, uždavinys buvo ne ką lengvesnis – paskelbti geriausią „GoDebut 2018“ publikos filmą ir „Sidabrinės Anikės“ prizo nugalėtoją, o taip pat įvertinti atskirą konkursinę Lietuvos kūrėjų programą, kurią sudarė 11 atrinktų filmų. Jos nugalėtojui publikos žiuri komisija skyrė specialų apdovanojimą – „Auksinį knechtą“ – kurį įsteigė Lietuvos jūrų uosto direkcija. Ir štai Kultūros fabriko kino salėje rugsėjo 29 d. žiuri iškilmingai paskelbė savo verdiktą.

Tarptautinė žiuri komisija nutarė :

Geriausias „GoDebut 2018“ filmas-inovacija 
„Nervai ant nervų“ / Nerves on Nerves – rež. Inze Alce Kazaka (Latvija), 2018

Geriausias „GoDebut 2018“ filmas-novelė 
„Teksa“ / TEX – rež. Jonas Smulders (Olandija), 2017

Geriausias „GoDebut 2018“ trumpas filmas 
„Nakties šešėlis“ / Nghtshade – rež. Shady El-Hamus (Olandija), 2017

Festivalio „GoDebut 2018“ Grand Prix („Auksinė Anikė“)
„Laiko mašina“ / Time machine – rež. Jan Bujnowski (Lenkija), 2017

Publikos žiuri savo balsus ir apdovanojimus skyrė šiems filmams:

Geriausias „Go Debut 2018“ lietuvių filmas 
„Paskutinė diena“ – rež. Klaudija Matvejevaitė, 2017

Geriausias „GoDebut 2018“ publikos filmas („Sidabrinė Anikė“)
„Juosta“ / The Tape – rež. Serkan Fakili (Turkija), 2018

Festivalis, kurio programoje buvo daugybė kitų renginių – NordBaltic projekto filmai, skirti Klaipėdai, prancūzų kino klasikos „Kino gurmanų“ filmų juostos, švedų kino klasikui I. Bergmanui skirtas dokumentinis filmas „Įsibrovus pas Bergmaną“, kūrybinės dirbtuvės, panelinės diskusijos, inovatyvus projektas – sferinis kinas – ir neformalios vakaronės, susitikimai profesionalų PROK klube puikioje „Švyturys Brewery“ erdvėje – svečiams ir dalyviams paliko malonų įspūdį. Jau tradiciniu tampantis festivalis, jo dalykiška ir maloni atmosfera bei Klaipėdos pajūris randa vis daugiau gerbėjų – daugelis išreiškė norą vėl grįžti čia ir kitais metais.

Festivalį finansavo Klaipėdos m. savivaldybė ir Lietuvos kino centras.

2018 10 09

2018.10.09

Vilnius spalį taps muzikų iš viso pasaulio traukos centru

Startavęs prieš dvejus metus, II Juozo Pakalnio vardo tarptautinis atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursas šių metų spalio 26-31 d. suburs Vilniuje muzikos profesionalus iš viso pasaulio.

Tai vienintelis tokio masto pučiamųjų ir mušamųjų muzikos instrumentų atlikėjų tarptautinis konkursas Baltijos šalyse ir vienas didžiausių tokio pobūdžio renginių Europoje.

Jėgas suvieniję mūsų šalies muzikos profesionalai siekia, kad pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų atlikimo menas būtų puoselėjamas, o Lietuvos kultūrą pažintų kuo platesnė tarptautinė auditorija. Spalio mėnesio konkurse tikimasi sulaukti daugiau nei 50 muzikų profesionalų iš 20 šalių, juos vertins savo sričių profesionalai – kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija.

Konkurso idėjos autorius ir sumanytojas, LMTA profesorius, muzikos srities meno daktaras Robertas Beinaris sako, kad renginys padeda išsaugoti tradicijas, o kartu yra jaunatviškas ir atviras visiems siekiantiems tapti išskirtinėmis asmenybėmis.

Jau pirmasis tarptautinis Juozo Pakalnio vardo konkursas parodė, kad tokie renginiai daliai atlikėjų tampa puikiu atspirties tašku tolesniame karjeros kelyje, o visiems muzikos mylėtojams – galimybe pažinti ir patirti pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų skambesį.

Konkurso perklausos atviros klausytojams. Trimitų ir kornetų atlikėjai varžysis LMTA II rūmuose (Vilniaus g. 6-2), o eufonijos ir tūbos muzika skambės akademijos Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42). Konkursantų perklausų pradžia – spalio 27 d. 9.30 val.

Konkurso atidarymo ceremonija įvyks spalio 26 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42), 18 val.

Konkurso dalyvių finalinio turo pasirodymai ir apdovanojimo ceremonijos įvyks spalio 31 d. LMTA Didžiojoje salėje nuo 11 val. Visą programą galite rasite ČIA.

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros informacija
2018 10 09

2018.10.05

Paskaita apie žymų tenorą Jozefą Šmitą

Spalio 16 d. 17 val. LMTA Juozo Karoso salėje Dainavimo katedra rengia paskaitą „Pasaulio pilietis – Jozefas Šmitas. Jo daina skambėjo pasauliui“. Tai bus audiovizualinės programos premjera, kurios autorius ir vedėjas – Leonidas Fleidermanas.

Jozefas Šmitas gimė 1904 m. kovo 4 d. Davidivkos kaime, 50 km nuo Černovcų miesto (tuo metu ši teritorija priklausė Austrijos-Vengrijos valstybei, nuo 1918 m. – Rumunijai, nuo 1940 m. – Ukrainai) vargingoje žydų šeimoje. Kai jaunuoliui sukako 20 metų, bendruomenės surinktų lėšų pagalba jis išvyksta į Berlyną, kur įstoja į Muzikos akademiją ir pradeda mokytis pas įžymų to meto  profesorių Germaną Vaisenborną. 

Jozefo Šmito, iškiliausio XX amžiaus pirmos pusės tenoro, gyvenimas ir likimas – vienas iš tragiškiausių meno istorijoje. Atlikėjas anksti patyrė šlovę ir pripažinimą – 1929 m. po koncerto Berlyno radijuje redakciją užplūdo tūkstančiai klausytojų laiškų su prašymais plačiau papasakoti apie dainininką, kuo dažniau rengti koncertus ir laidas su juo. Pasitaikė laiškų, kuriuose gerbėjai prisipažindavo, jok Šmito dainavimas turi gydančiųjų savybių – išvaduoja iš depresijos ir kankinančių minčių apie savižudybę.

Įpusėjus praėjusio amžiaus trečiajam dešimtmečiui Jozefas Šmitas jau plačiai koncertavo pasaulyje – surengta daugybė koncertų Europoje, Azijoje: Vienoje, Zalcburge, Berlyne, Londone, Paryžiuje, Amsterdame, Prahoje, Rygoje, Vilniuje, Stambule, Tel-Avive, Jeruzalėje ir kt.

1937 m. J. Šmitas du kartus lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose – ten surenti 6 koncertai Niujorko Carnegie Hall koncertų salėje ir kituose JAV miestuose, taip pat Kuboje ir Meksikoje. Atlikėją visur lydėjo stulbinanti sėkmė.

Didžiausia J. Šmito svajonė buvo vaidinti teatro scenoje, tačiau dėl mažo ūgio (152 cm) tokios galimybės jis neturėjo. Vienok 1938 m. jo svajonei buvo lemta išsipildyti – jo pasaulinės šlovės dėka jam atsivėrė Briuselio operos teatro durys, klausytojai nekantravo jį išgirsti dainuojant operas.

Iki šiol vyksta ginčai, kuriai šaliai priklauso genialusis tenoras? Austrija, Vokietija, Rumunija ir Ukraina – kiekviena iš šių šalių laiko J. Šmitą savo piliečiu. Olandijoje ir Belgijoje gerbėjai jį dievino – 1936 m. liepą Nyderlandų radijas surengė J. Šmito koncertą, kuriame apsilankė virš šimto tūkstančių klausytojų, nekantravusių išgirsti ir pamatyti mylimą dainininką.

Jozefas Šmitas vadinamas Pasaulio piliečiu, dainuojančiu visiems ir kiekvienam. Jis atliko pagrindinius vaidmenis italų, prancūzų, rusų, čekų, vengrų, vokiečių operose, jo repertuare – vaidmenys operetėse, neapolietiškos, vokiškos, ispaniškos, pamėgtos kino filmų dainos, maldos, giesmės.

„Mano pažintis su J. Šmitu buvo sukrečianti. Jis vienas toks ir unikalus, su niekuo nepalyginamas. Iš jo sklinda nuoširdumas, sielos šviesa, jis tiesiog čiulba kaip lakštingala“, – dalijasi savo įspūdžiais kompozitorius, dirigentas, liutnios virtuozas Šandoras Kalošas.

Programos autorius Leonidas Fleidermanas: „Paradoksali situacija – nors interneto platybėse galima rasti pakankamai publikacijų ir straipsnių apie J. Šmito gyvenimą ir kūrybą, virš 200 fonogramų, meninių ir dokumentinių filmų, keturias knygas, Šmito vardas šių dienų klausytojams yra menkai žinomas. Muzikalumas, fantastiška atlikimo technika, skirtingos balso tembro spalvos ir atspalviai, subtilus muzikos stiliaus pajautimas – tai absoliutus aukščiausio vokalinio meistriškumo pavyzdys, kuriuo privalu sekti ir mokytis. Mano sukurtos programos pagrindinis siekis – grąžinti susidomėjimą šio menininko asmenybe ir kūryba.“

Audiovizualinio pasakojimo apie Jozefo Šmito gyvenimą ir kūrybą metu rodomos ištraukos iš meninių ir dokumentinių filmų, puikiai išsilaikiusių audio įrašų, atskleidžiančių fenomenalų J. Šmito talentą.

Atsiliepimai:

„Jozefas Šmitas – unikalaus balso savininkas. Jo ankstyva mirtis iš pasaulio išplėšė vieną unikaliausių pasaulio tenorų. Apmaudu, kad šiandien šis vardas yra užmirštas. J. Šmito istorija ir kūryba privalo būti įtraukta į vokalinio meno studijų programą.“
Prof. dr. Danutė Petrauskaitė

„Mūsų laikais labai sunku kuo nors nustebinti žmogų – beribis informacijos srautas, knygos, radijo ir televizijos laidos. Aš pati esu dainininkė ir, kai L. Fleidermano dėka susipažinau su unikalaus atlikėjo Jozefo Šmito įrašais, supratau, kad visgi nustebinti įmanoma. Žemai lenkiuosi šiam dainininkui ne tik už operos arijų ir žinomų dainų atlikimą, bet ir už tai, kaip jis atlieka giesmes. Tai – unikumas. Niekada ir niekur negirdėjau taip giedant, ir greičiausiai jau negirdėsiu. Esu labai dėkinga Leonidui Fleidermanui ir stengiuosi, kad kuo daugiau žmonių išgirstų šio unikalaus solisto dainavimą. Šios fonogramos įrodo, kad tai yra aukščiausios atlikimo kokybės pavyzdys ir būtina, kad šia unikali dovana, kurią atlikėjas paliko pasauliui, būtų dalijamasi ir su jaunaisiais pradedančiais savo kūrybinį kelią menininkais.“
Doc. Judita Leitaitė

„Jozefas Šmitas – tai genijus. Jam pavaldi juvelyriška atlikimo technika. Esu sužavėtas jo gebėjimu vienu įkvėpimu išdainuoti ilgas sudėtingas frazes. Mane sukrėtė atlikėjo artistiškumas ir gebėjimas prasiskverbti į kompozitoriaus sumanymo atokiausius kampelius. Kiekvienas jo sudainuotas kūrinys ilgam išlieka atminty.“
Prof. Algirdas Budrys

„Jozefo Šmito įrašai paliko ypatingai stiprų įspūdį – nepaprasto grožio balsas. Didis dainininkas, stiprios ir paveikios dramatinės ir turinčios tragizmo balso intonacijos, kurios visada liudija apie menininko autentiškumą, vidinę tiesą, nuoširdumą ir aukščiausią meninį atlikimo lygmenį. Šmito repertuaras stebėtinai įvairus, jo atlikimo manierai būdingas autentiškumas ir tragizmas asociatyviai man priminė Kristen Flagstad ir Mariam Anderson atlikimo manierą.“
Prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas

LMTA Dainavimo katedros informacija
2018 10 05

2018.10.05

Skelbiama atranka į Europos Sąjungos jaunimo orkestrą (EUYO)

Kviečiame registruotis ir dalyvauti kasmetinėje atrankoje į Europos Sąjungos jaunimo orkestrą (EUYO).

EUYO – tai profesionalus orkestras, kurį sudaro jaunimas nuo 16 iki 26 m. iš visų Europos Sąjungos valstybių. Tai puiki galimybė patekti į aukšto profesinio lygio orkestrą, susirasti naujų draugų, apkeliauti daugelį pasaulio valstybių, groti garsiose koncertų salėse, dirbti su įžymiais solistais ir dirigentais, dalyvauti meistriškumo kursuose. Orkestras yra dirbęs su tokiais kviestiniais dirigentais kaip Vladimiras Ashkenazy, Herbertas von Karajanas, Mstislavas Rostropovičius ir kiti.

Nacionalinės atrankos vykdomos visose ES šalyse. Kasmet į orkestrą atrenkamas 120 narių sąrašas. Nepatekę į pagrindinę orkestro sudėtį atlikėjai gali būti pakviesti į rezervinį sąrašą. EUYO atrinkti atlikėjai dalyvaus 2019-2020 m. orkestro sezone, kurio programoje jau suplanuoti projektai ne tik Europos šalyse, bet ir JAV, Brazilijoje, Maskvoje, Seule, San Paule.

Orkestro nariams honorarai nemokami, tačiau padengiamos visos gastrolių, apgyvendinimo, maitinimo išlaidos.

Atranka Vilniuje vyks 2018 m. lapkričio 6 d. 10:00 val. LMTA Juozo Karoso salėje. Norintys dalyvauti turi registruotis iki spalio 15 d. užpildydami elektroninę formą: http://www.euyo.eu/apply/auditions/by-country/

LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus informacija
2018 10 05

2018.10.04

Konkursas į profesinių stažuočių programą

Baltijos–Amerikos laisvės fondas skelbia konkursą į Profesinių stažuočių programą paskutinio kurso bakalauro programos studentams, magistrantams ir doktorantams.

Svajoji apie darbo patirtį Jungtinėse Valstijose? Dalyvauk Baltijos–Amerikos laisvės fondo konkurse į Profesinių stažuočių programą. Pilnas išlaikymas ir garantuota praktikos vieta!

Kviečiame paskutinio kurso bakalauro programos studentus, magistrantus ir doktorantus teikti paraiškas į Profesinės stažuotės programos konkursą.

Profesinės stažuotės programa suteiks puikias galimybes atlikti profesinius interesus atitinkančias stažuotes įvairiose JAV įmonėse, kompanijose ar organizacijose. Programos dalyviams suteikiamos iki 30,000 JAV dolerių per metus stipendijos, kurios skirtos padengti apgyvendinimo, draudimo, maisto ir transporto išlaidas stažuotės metu.

Per aštuonerius Baltijos-Amerikos laisvės fondo veiklos metus šia unikalia galimybe jau pasinaudojo daugiau nei 90 studentų ir absolventų iš įvairiausių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Ši programa – tai puiki galimybė įgyti profesinės patirties, išplėsti pažinčių ratą, susipažinti su JAV kultūra ir gyvenimo būdu.

Paraiškos priimamos iki spalio 30 d. Daugiau informacijos apie programą ir konkurso sąlygas rasite: http://balticamericanfreedomfoundation.org/programs-awards-internship/

Baltijos–Amerikos laisvės fondo informacija
2018 10 04

2018.10.01

Spalį – muzikinė ekskursija „Vilniaus pokeris“ ir kiti LMTA renginiai

Naujas sezonas prasidėjo ne tik teatruose ir koncertų salėse, bet ir Lietuvos profesionaliųjų scenų lopšyje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Spalio mėnesį LMTA kviečia lankytis įvairiausiuose renginiuose – nuo filmų peržiūrų ir koncertų iki muzikologų konferencijos ir tarptautinio atlikėjų konkurso. O tarp retesnių renginių – muzikinė ekskursija sostinės gatvėmis „Vilniaus pokeris“ bei audiovizualinis performansas „Piano Hero“ („Fortepijono herojus“) LMTA Balkono teatre.

Spalį LMTA pasitiko nusilenkdama savo istorijai. Spalio 1 d. LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje į jubiliejinį vakarą pakvietė ilgametė dėstytoja, aktorė ir sceninio judesio žinovė doc. dr. Aldona Adomaitytė, o LMTA Sluškų rūmuose atidarant naują „Šoblės kino klubo“ sezoną buvo rodomi Henriko Šablevičiaus dokumentiniai filmai („Apolinaras“, „Žyniuonė“, „Kelionė ūkų lankomis“, „Stipruolis Barnabas“). Kiti „Šoblės kino klubo“ seansai vyks kiekvieną pirmadienį (spalio 8, 15, 22 ir 29 d.) nuo 18 val. LMTA Sluškų rūmuose.

Spalio 8 d. visi, neabejingi Ričardo Gavelio romanui „Vilniaus pokeris“, kviečiami į muzikinę ekskursiją po sostinės senamiestį „Muzika erdvėje’18: Vilniaus pokeris“. Jos dalyviai bus vedžiojami po Ričardo Gavelio Vilnių nuo Bazilijonų vienuolyno iki viešbučio „Narutis“ tarpuvartės, o gidais taps garsiojo romano veikėjai Vytautas Vargalis ir Lolita (aktoriai Aistė Zabotkaitė ir Andrius Alešiūnas) bei šiandienos kompozitorių Vyginto Kisevičiaus, Agnės Matulevičiūtės, Juliaus Aglinsko, Mato Drukteinio, Mariaus Salyno ir Mantauto Krukausko muzika. Ekskursijos vyks kas valandą nuo 17 iki 20 val., tačiau būtina registracija adresu: https://muzikaerdveje18.eventbrite.co.uk (čia rasite ir daugiau informacijos apie renginį).

Ne visai įprastas renginys spalio 12 d. žiūrovų laukia ir LMTA Balkono teatre – čia audiovizaulinį performansą „Piano Hero“ („Fortepijono herojus“) pristatys pianistė, LMTA meno doktorantė Marta Finkelštein (prof. Petro Geniušo fortepijono klasė). Skambės Ferenco Liszto, Henry Cowello, Johno Cage’o, Francesco Filidei, Johanneso Kreidlerio ir Stefano Prinso kūriniai. Pradžia 19 val.

Spalio 9 d. LMTA minės liaudies instrumentų muzikos patriarcho, kompozitoriaus ir dirigento Jono Švedo 110-ąsias gimimo metinės. Nuo 10 val. LMTA Juozo Karoso salėje vyks mokslinė konferencija „Liaudies instrumentinė muzika: tradicija ir dabartis“, o 18 val. Didžiojoje salėje rengiamas koncertas „Jonas Švedas – atmintis gyva“. Pasirodys LMTA Liaudies instrumentų orkestras (vad. Egidijus Ališauskas ir Aistė Bružaitė), valstybinis ansamblis „Lietuva“, solistai – Aistė Bružaitė, Jolanta Babaliauskienė, Aušrinė Ulinskaitė, Aušrelė Juškevičienė (kanklės), Egidijus Ališauskas, Vytautas Tetenskas (birbynės), sopranas Dovilė Kazonaitė, tenoras Zenius Sakalauskas. 
J. Švedo 110-osioms gimimo metinėms skirtas ir spalio 18 d. koncertas Didžiojoje salėje, kuriame greta kitų atlikėjų gros Vilniaus birbynių kvintetas bei instrumentinis ansamblis „Subtilu-Z“.

Spalį LMTA rengia 46-ąją tarptautinę Baltijos muzikologų konferenciją „Kultūros pokyčiai ir muzikos kritikos diskursas“. Keturias dienas nuo spalio 23 iki 26 d. Lietuvos ir užsienio kritikai ir tyrinėtojai diskutuos aktualiais muzikos kultūros klausimais. Į konferenciją atvyksta visame pasaulyje žinomas kritikas, muzikos istorikas Richardas Taruskinas (JAV), kuris čia skaitys viešą paskaitą. Baltijos muzikologų konferencija vyks LMTA Juozo Karoso salėje, įėjimas laisvas.

Spalio 26 d. LMTA paskelbs II tarptautinio Juozo Pakalnio pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkurso pradžią. Konkursas įvairiose LMTA koncertinėse erdvėse vyks iki spalio 31 d., kai Didžiojoje salėje bus apdovanoti laureatai.

Tradiciškai Akademija rengia savo atskirų katedrų koncertus: Didžiojoje salėje spalio 10 d. Dainavimo katedros studentai kvies į koncertą „Akademijos balsai“, LMTA Merginų ir Mišrus chorai surengs koncertą spalio 16 d. Balkono teatre spalio 18 d. koncertuos Džiazo katedros studentai ir dėstytojai. Juozo Karoso salėje spalio 25 d. vyks kamerinės vokalinės muzikos koncertas „Lied žodis ir muzika“ (renginio partneris Goethe institutas), spalio 31 d. – koncertas „Klarnetas+“.

LMTA informacija
2018 10 01


SPALIO RENGINIAI

2018 m. spalio 1 d., pirmadienį, 18:00 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
LIETUVOS TEATRO AKTORĖS, PEDAGOGĖS, PROF. DR. ALDONOS ADOMAITYTĖS JUBILIEJINIS VAKARAS
Jubiliejiniame vakare bus rodomi fragmentai iš Scenos judesio ir Fechtavimosi užsiėmimų. Prisiminimai iš dramos aktorių ir dainininkų mokymosi proceso. Dainuos buvę LMTA absolventai.

2018 m. spalio 1 d., pirmadienį, 18:00 val.
LMTA Sluškų rūmų 104 aud.
ŠOBLĖS KINO KLUBO SEZONO ATIDARYMAS

2018 m. spalio 8 d., pirmadienį, 18:00 ir 20:00 val.
Vilniaus senamiestyje
MUZIKA ERDVĖJE’18: VILNIAUS POKERIS
Muzikinė ekskursija po Ričardo Gavelio Vilnių, pagrindinio romano „Vilniaus pokeris“ veikėjo Vytauto Vargalio bei šiandienos kompozitorių akimis ir ausimis. Daugiau informacijos ir registracija: https://muzikaerdveje18.eventbrite.co.uk

2018 m. spalio 8 d., pirmadienį, 18:00 val.
LMTA Sluškų rūmų 104 aud.
ŠOBLĖS KINO KLUBAS

2018 m. spalio 9 d., antradienį, 10:00 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
RESPUBLIKINĖ MOKSLINĖ – METODINĖ KONFERENCIJA  „LIAUDIES INSTRUMENTINĖ MUZIKA: TRADICIJA IR DABARTIS“
Konferencija skirta Jono Švedo 110-osioms gimimo metinėms paminėti

2018 m. spalio 9 d., antradienį, 18:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje
KONCERTAS „JONAS ŠVEDAS – ATMINTIS GYVA“
Koncertas skirtas Jono Švedo 110-osioms gimimo metinėms paminėti
Dalyvauja: LMTA Liaudies instrumentų orkestras (vadovai: doc. Egidijus Ališauskas ir lekt. dr. Aistė Bružaitė), Valstybinis ansamblis „Lietuva“ (vadovė Edita Katauskienė, meno vadovas Giedrius Svilainis, chormeisteris Algimantas Kriūnas, orkestro vadovas Egidijus Kaveckas). Solistai: Aistė Bružaitė (kanklės), Jolanta Babaliauskienė (kanklės), Aušrinė Ulinskaitė (kanklės), Aušrelė Juškevičienė (bosinės kanklės), Egidijus Ališauskas (birbynė), Vytautas Tetenskas (birbynė), Dovilė Kazonaitė (sopranas), Zenius Sakalauskas (tenoras).
Programoje – Jono Švedo kūriniai.

2018 m. spalio 10 d., trečiadienį, 18:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje

AKADEMIJOS BALSAI
Koncertas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui
Dalyvauja LMTA Dainavimo katedros studentai.
Programoje – lietuvių kompozitorių kūriniai.

2018 m. spalio 12 d., penktadienį, 19:00 val.
LMTA Balkono teatre
AUDIOVIZUALUS PERFORMANSAS „PIANO HERO“
Atlikėja LMTA doktorantė Marta Finkelštein (prof. Petro Geniušo fortepijono klasė)
Programoje: F. Liszt, H. Cowell, J. Cage, F. Filidei, J. Kreidler, S. Prins.

2018 m. spalio 15 d., pirmadienį, 18:00 val.
LMTA Sluškų rūmų 104 aud.
ŠOBLĖS KINO KLUBAS

2018 m. spalio 16 d., antradienį, 16:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje

CHORINĖS MUZIKOS KONCERTAS
Dalyvauja LMTA Merginų ir Mišrus chorai

2018 m. spalio 18 d., ketvirtadienį, 18:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LIETUVOS NACIONALINIŲ INSTRUMENTŲ ATLIKĖJŲ KONCERTAS
Koncertas skirtas Jono Švedo 110-osioms gimimo metinėms paminėti
Dalyvauja: Egidijus Ališauskas (birbynė), Vytautas Kiminius (birbynė), Jolanta Babaliauskienė (kanklės), Milda Baronaitė (sopranas), Aidas Puodžiukas (fortepijonas), Kanklių duetas: Aistė Bružaitė, Jolita Matkienė, Vilniaus birbynių kvintetas: Kęstutis Lipeika, Eugenijus Čiplys, Algirdas Jedemskij, Stanislovas Stankūnas, Arvydas Jankus, Instrumentinis ansamblis „Subtilu-Z“.

2018 m. spalio 18 d., ketvirtadienį, 18:00 val.
LMTA Balkono teatre
DŽIAZO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja LMTA Džiazo katedros studentai ir dėstytojai

2018 m. spalio 22 d., pirmadienį, 18:00 val.
LMTA Sluškų rūmų 104 aud.
ŠOBLĖS KINO KLUBAS

2018 m. spalio 23 d., antradienį, 10:30–17:30 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
46-OJI TARPTAUTINĖ BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA „KULTŪROS POKYČIAI IR MUZIKOS KRITIKOS DISKURSAS“

2018 m. spalio 24 d., trečiadienį, 9:30–17:00 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
46-OJI TARPTAUTINĖ BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA „KULTŪROS POKYČIAI IR MUZIKOS KRITIKOS DISKURSAS“

2018 m. spalio 25 d., ketvirtadienį, 9:00–17:00 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
46-OJI TARPTAUTINĖ BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA „KULTŪROS POKYČIAI IR MUZIKOS KRITIKOS DISKURSAS“

2018 m. spalio 25 d., ketvirtadienį, 19:00 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LIED ŽODIS IR MUZIKA
Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ programos koncertas
Koncerto programoje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir dėstytojai (solistai ir koncertmeisteriai) pristatys unikalią Lied muzikos programą.
Lied – germanų kraštų vokalinės muzikos žanras, turintis labai gilias ir kerotas šaknis: nuo XII a. trubadūrų dainų iki folkloro muzikos, nuo bažnytinės vokalinės kūrybos iki XX a. darbo dainų ar protestantų giesmių.
Vis dėlto Lied aukso epocha – XIX amžius, kai austrų ir vokiečių kompozitoriai kūrė muziką balsui ir fortepijonui. Žinoma, autoriai tokius kūrinius komponavo ir anksčiau, bet romantizmo epochoje nepaprastai suklestėjo vokiečių literatūra ir poezija, inspiravusi daugelį kompozitorių.
Renginio partneris – Goethe institutas Vilniuje.

2018 m. spalio 26 d., penktadienį, 10:00–12:00 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
46-OJI TARPTAUTINĖ BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA „KULTŪROS POKYČIAI IR MUZIKOS KRITIKOS DISKURSAS“

2018 m. spalio 26 d., penktadienį, 18:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje
II TARPTAUTINIO JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSO ATIDARYMO CEREMONIJA

2018 m. spalio 27 d., šeštadienį, 9:30 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
II TARPTAUTINIO JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSO I TURAS
Kategorija – Trimitas, Kornetas

2018 m. spalio 27 d., šeštadienį, 9:30 val.
LMTA Didžiojoje salėje
II TARPTAUTINIO JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSO I TURAS
Kategorija – Eufonija, Tūba

2018 m. spalio 27 d., šeštadienį, 18:00 val.
LMTA Balkono teatre
FILMŲ PERŽIŪRŲ CIKLAS „BALKONO SEANSAI“

2018 m. spalio 29 d., pirmadienį, 10:30 val.
LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
II TARPTAUTINIO JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSO II TURAS
Kategorija – Trimitas, Kornetas

2018 m. spalio 29 d., pirmadienį, 10:30 val.
LMTA Didžiojoje salėje
II TARPTAUTINIO JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSO II TURAS
Kategorija – Eufonija, Tūba

2018 m. spalio 29 d., pirmadienį, 18:00 val.
LMTA Sluškų rūmų 104 aud.
ŠOBLĖS KINO KLUBAS

2018 m. spalio 30 d., antradienį, 19:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje
II TARPTAUTINIS JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSAS: STEVEN MEAD (EUFONIJA, DIDŽIOJI BRITANIJA) REČITALIS
Dalyvauja Paulius Matuzas (fortepijonas)  

2018 m. spalio 31 d., trečiadienį,
LMTA Didžiojoje salėje
II TARPTAUTINIO JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSO FINALAS IR APDOVANOJIMAI
11:00 val. – Kategorija – Eufonija (finalas)
13:00 val. – Kategorija – Tūba (finalas)
15:00 val.  – Kategorijos – Eufonija, Tūba (apdovanojimai)
15:30 val.  – Kategorija – Kornetas (finalas)
19:00 val.  – Kategorija – Trimitas (finalas)
21:00 val.  – Kategorijos – Kornetas, Trimitas (apdovanojimai)

2018 m. spalio 31 d., trečiadienį, 18:00 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
„KLARNETAS +“
Dalyvauja doc. Juliaus Černiaus klarneto ir kamerinio ansamblio klasių studentai: Erikas Šlakaitis, Paulius Viščius, Vytautas Žemaitis (klarnetai); Klarnetų kvartetas: Kęstutis Abaris, Petras Vaitekutis, Motiejus Vaitkus, Vytautas Žemaitis; Medinių pučiamųjų instrumentų sekstetas: Saulina Nedzinskaitė (fleita), Simona Žiūliūtė (fleita), Linas Šalna (obojus), Petras Vaitekutis (klarnetas), Tomas Girskis (fagotas), Baltramiejus Krikščiūnas (valtorna). Koncerto svečiai: Domas Zaborskis (klarnetas), Lina Šatkutė (fortepijonas). Koncertmeisterė Ala Bendoraitienė.
Programoje: C. Janequin, W. A. Mozart, F. Danzi, R. Schumann, G. Verdi – D. Lovregio, J. Brahms, C. Nielsen, I. Stravinsky, L. Bernstein.

SALIŲ ADRESAI:
LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
LMTA Sluškų rūmai (T. Kosciučkos g. 10, Vilnius)

Renginiai nemokami. Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasilieka teisę keisti renginių programą.

2018.10.01

Startavo „Kūrybinių-informacinių susitikimų studija“

Rugsėjo 27 d. startavo LMTA Kompozicijos katedros sumanytas 11 dėstytojų pranešimų ciklas „Kūrybinių-informacinių susitikimų studija“ (KISS) laisvai pasirenkamomis temomis apie komponavimo aktualijas katedros ir akademijos bendruomenei. 

Praėjusiais mokslo metais gerų įvertinimų susilaukusi Kompozicijos katedros dėstytojų „Kūrybinių-informacinių susitikimų studija“ pradėjo antruosius metus. Rugsėjo 27 d. Juliaus Juzeliūno Erdvinio garso sferoje įvyko pirmasis susitikimas, kurio metu prof. dr. Ričardas Kabelis skaitė pranešimą 

„Muzikos kūryba ir žaidimų strategijos II. Ritmimachija, proporcijos, darna“. Tai buvo pernai pradėtos temos tęsinys apie vieno seniausių strateginių žaidimų – Ritmimachijos – ir muzikos struktūrinio komponavimo sąsajas. 

Susitikimo pabaigoje Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas, LMTA dėstytojas Mykolas Natalevičius pristatė Kompozicijos katedrai tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Druskomanija“ naująją meno vadovę Jutą Pranulytę ir šio festivalio vizijas.

Kiti 10 susitikimų vyks paskutinį kiekvieno mėnesio ketvirtadienį iki birželio 20 d. toje pat erdvėje – Juliaus Juzeliūno Erdvinio garso sferoje – nuo 16 val.

Susitikimų tvarkaraštį rasite čia:

Nuo šių akademinių metų KISS renginys tampa atviras: pranešimus internetu skleis Muzikos inovacijų studijų centras (MISC), pranešimų įrašai bus talpinami Kompozicijos katedros bendruomenei prieinamame uždarame YuoTube kanale.

2018 10 01

2018.10.01

Dėstytojų viešnagė Norvegijos taikomųjų mokslų universitete

LMTA Pedagogikos katedros docentės dr. Giedrė Gabnytė ir dr. Lolita Navickienė rugsėjo 25-27 dienomis viešėjo Norvegijos taikomųjų mokslų universitete Hamare (Inland Norway University of Applied Sciences, Campus Hamar). Prieš du metus tarp Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Nordplus NNME tinklo užsimezgusios partnerystės dėka dėstytojos turėjo galimybę sukaupta pedagogine patirtimi dalintis su Meno ir kultūros studijų katedros studentais ir dėstytojais: tris dienas trukusio vizito metu skaitytos paskaitos studijuojantiems muzikos pedagogikos bakalauro ir magistro programose.

Pirmąją dėstytojų vizito dieną studentai buvo supažindinti su šiuolaikinio mokymo ypatumais, ugdymo turinio konstravimo principais, įvairiomis metodų klasifikacijomis bendrosios ir muzikos didaktikos kontekstuose. Antros dienos paskaitose pristatytas Emocinio imitavimo metodas (EIM, autorė dr. L. Navickienė), pateikti jo praktinio taikymo pavyzdžiai. Trečiąją vizito dieną būsimieji pedagogai dalyvavo atviroje fortepijono pamokoje. Joje skambėjo lietuvių autorių R. Šerkšnytės, V. Bartulio, V. Bagdono, V. V. Barkausko kūriniai fortepijonui, buvo praktiškai iliustruoti pianisto interpretacinių gebėjimų lavinimo būdai. Paskaitoje demonstruota video medžiaga – „Pamoka, taikant EIM“, kurioje užfiksuotos LMTA muzikos mokyklos-studijos moksleivių (dr. G. Gabnytės fortepijono klasė) atliekamų kūrinių interpretavimo pratybos bei interviu.

Paskaitų diskusijas moderavusi Meno ir kultūros studijų katedros docentė dr. Live Weider Ellefsen pabrėžė, kad pažintis su Lietuvos muzikinio ugdymo aktualijomis bei inovatyviais ugdymo metodais – trumpas, bet reikšmingas ekskursas, siekiant geriau pažinti įvairialypį ir sudėtingą Europos muzikos edukologijos diskursą.

Doc. dr. Giedrė Gabnytė
2018 10 01

Renginiai

2018/10/23 - 2018/10/26

46-OJI TARPTAUTINĖ BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA: KULTŪROS POKYČIAI IR MUZIKOS KRITIKOS DISKURSAS

2018 m. spalio 23–26 d.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

46-OJI TARPTAUTINĖ BALTIJOS MUZIKOLOGŲ KONFERENCIJA „KULTŪROS POKYČIAI IR MUZIKOS KRITIKOS DISKURSAS“

PROGRAMA

Konferencija vyks anglų kalba.


Modernaus valstybingumo šimtmetį švenčiančių trijų kaimyninių šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – muzikologai daugiau nei 50 metų puoselėja Baltijos muzikologų konferencijas kaip muzikinių mainų, profesinio solidarumo ir kultūrinio atvirumo erdvę. Jubiliejiniais metais 46-oji tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija skiriama muzikos kritikos ir kultūrinių pokyčių sąveikai aptarti, siekiant paskatinti diskusijas apie kritinio muzikos diskurso dalyvavimą XX–XXI a. kultūriniuose ir visuomeniniuose procesuose.

XX–XXI a. muzikos kritikai teko svarbus vaidmuo, apmąstant sparčius muzikos kultūrų pokyčius ir jų sąryšius su politine istorija, socialinėmis ir ekonominėmis transformacijomis, technologijų ir medijų plėtra. Tradicijų ir kanonų lūžiai, naujų muzikos reiškinių gausa, kultūrų maišymasis, muzikos vartojimo plėtra ir muzikos verslo globalizacija – kintantis muzikos pasaulis nenumaldomai paveikė modernios muzikos kritikos orientacijas ir jos funkcijos supratimą. Kaip muzikinės kultūros savivokos įrankis muzikos kritika ir pati prisideda prie kultūrinių, socialinių ir politinių pokyčių. Ne vien muzikos raiškai, bet ir kritinei jos refleksijai galima taikyti ekonomisto ir muzikos sociologo Jacques’o Attali teiginį, kad muzika „įgarsina naujus pasaulius, kurie pamažu išryškėja ir pradeda daryti poveikį daiktų tvarkai; tai ne vien tikrovės įvaizdis, bet kasdienybės peržengimas, ateities pranašavimas“ (Attali 1985). Todėl „kultūrinio visaėdiškumo“ (Peterson 1996) ir „visuotinio kultūrinio poliglotizmo“ (Eco 1990) laikais muzikos kritikai tampa ypač svarbu apmąstyti muzikos praktikai taikomų idėjų ir vertybių tipologijas ir jų aktualumą vietinėje ir globalioje kultūros erdvėje.

Kviestiniai lektoriai: Richard Taruskin (Kalifornijos universitetas, Berklis), Daniel Leech-Wilkinson (King`s College universitetas, Londonas), Andreas Engström (Kontraklang, Berlynas), Olga Manulkina (Sankt Peterburgo valstybinis universitetas).

Programų komitetas:

– Rūta Stanevičiūtė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) – pirmininkė
– Andreas Engström (Kontraklang, Berlynas)
– Marina Frolova-Walker (Kembridžo universitetas)
– Jūratė Katinaitė (Lietuvos radijas ir televizija)
– Jānis Kudiņš (Jāzepo Vītolo Latvijos muzikos akademija)
– Olga Manulkina (Sankt Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo valstybinė konservatorija)
– Lina Navickaitė-Martinelli (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
– Richard Taruskin (Kalifornijos universitetas, Berklis)

Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

2018/10/25

„LIED“ ŽODIS IR MUZIKA

2018 m. spalio 25 d., ketvirtadienį, 19:00 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LIED ŽODIS IR MUZIKA

Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ programos koncertas

Koncerto programoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir dėstytojai (solistai ir koncertmeisteriai) pristatys unikalią Lied muzikos programą.

Lied – germanų kraštų vokalinės muzikos žanras, turintis labai gilias ir kerotas šaknis: nuo XII a. trubadūrų dainų iki folkloro muzikos, nuo bažnytinės vokalinės kūrybos iki XX a. darbo dainų ar protestantų giesmių. Vis dėlto Lied aukso epocha – XIX amžius, kai austrų ir vokiečių kompozitoriai kūrė muziką balsui ir fortepijonui. Žinoma, autoriai tokius kūrinius komponavo ir anksčiau, bet romantizmo epochoje nepaprastai suklestėjo vokiečių literatūra ir poezija, inspiravusi daugelį kompozitorių.

Renginio partneris – Goethe institutas Vilniuje.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/10/26 - 2018/10/31

II TARPTAUTINIS JUOZO PAKALNIO KONKURSAS

2018 m. spalio 26–31 d.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius), LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

II TARPTAUTINIS JUOZO PAKALNIO ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSAS


Spalio 26 d., penktadienį, 18:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje
ATIDARYMO CEREMONIJA


Spalio 27 d., šeštadienį, 9:30 val.
I TURAS

LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
Kategorijos – Trimitas, Kornetas

LMTA Didžiojoje salėje
Kategorijos – Eufonija, Tūba


Spalio 29 d., pirmadienį, 10:30 val.
II TURAS

LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje
Kategorijos – Trimitas, Kornetas

LMTA Didžiojoje salėje
Kategorijos – Eufonija, Tūba


Spalio 30 d., antradienį, 19:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje
STEVEN MEAD (EUFONIJA, DIDŽIOJI BRITANIJA) REČITALIS
Dalyvauja Paulius Matuzas (fortepijonas)  


Spalio 31 d., trečiadienį, 11:00 val.
LMTA Didžiojoje salėje
FINALAS IR APDOVANOJIMAI
11:00 val. – Kategorija – Eufonija (finalas)
13:00 val. – Kategorija – Tūba (finalas)
15:00 val. – Kategorijos – Eufonija, Tūba (apdovanojimai)
15:30 val. – Kategorija – Kornetas (finalas)
19:00 val. – Kategorija – Trimitas (finalas)
21:00 val. – Kategorijos – Kornetas, Trimitas (apdovanojimai)


Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiami!

2018/10/31

Koncertas „KLARNETAS+“

2018 m. spalio 31 d., trečiadienį, 18:00 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

„KLARNETAS +“

Dalyvauja doc. Juliaus Černiaus klarneto ir kamerinio ansamblio klasių studentai: Erikas Šlakaitis, Paulius Viščius, Vytautas Žemaitis (klarnetai); Klarnetų kvartetas: Kęstutis Abaris, Petras Vaitekutis, Motiejus Vaitkus, Vytautas Žemaitis; Medinių pučiamųjų instrumentų sekstetas: Saulina Nedzinskaitė (fleita), Simona Žiūliūtė (fleita), Linas Šalna (obojus), Petras Vaitekutis (klarnetas), Tomas Girskis (fagotas), Baltramiejus Krikščiūnas (valtorna). Koncerto svečiai: Domas Zaborskis (klarnetas), Lina Šatkutė (fortepijonas). Koncertmeisterė – Ala Bendoraitienė.

Programoje: C. Janequin, W. A. Mozart, F. Danzi, R. Schumann, G. Verdi – D. Lovregio, J. Brahms, C. Nielsen, I. Stravinsky, L. Bernstein.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/09

ORKESTRUOTĖ SU conTIMBRE. THOMASO HUMMELIO PASKAITA

2018 m. lapkričio 9 d., penktadienį, 10.00 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

ORKESTRUOTĖ SU conTIMBRE. GARSO REŽISIERIAUS THOMASO HUMMELIO PASKAITA

Vokiečių kompozitorius ir žymios Freiburgo elektroninės studijos Experimentalstudio des SWR garso režisierius Thomaso Hummelio paskait: jo sukurto muzikos duomenų banko „conTimbre“ pristatymas.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!