Stojantiesiems Studijuojantiesiems Darbuotojams Psichologinė pagalba

naujienos

2018.06.14

Kultūros naktį LMTA kviečia į muzikos maratoną „Skambanti akademija“

Kultūros naktį – iš birželio 15-osios į 16-ąją – Lietuvos muzikos ir teatro akademija plačiai atveria duris ir kviečia į šiuolaikinės ir klasikinės muzikos maratoną „Skambanti akademija“. Nuo 19 val. vakaro iki 2 val. ryto vyks net penki renginiai LMTA Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42) ir gretą jų – Lukiškių aikštėje, o šeštasis, LMTA rengiamas elektroninės muzikos seansas, kelsis į LR Kultūros ministerijos kiemą.

„Skambanti akademija“ atvers duris 19 val. LMTA Balkono teatre rodomu „Šiuolaikinės muzikos teatru“, toliau 20 val. Juozo Karoso salėje bus atliekamos „Gražiausios arijos ir ne tik…“, 21 val. Balkono teatre numatytas muzikos ir šokio performansas „Im-promp-tu“, 22 val. Lukiškių aikštėje prasidės koncertas „Juodais baltais“, kurio kulminacija – vidurnaktį į sceną žengsiantis Petras Geniušas, o 1 val. ryto pakvies „Styginių jaunatis“ Juozo Karoso salėje. Be to, 23 val. LMTA rengia „Kultūros ministerijos elektro atšilimą“.

Muzikos maratoną 19 val. pradės „Šiuolaikinės muzikos teatras“ LMTA Balkono teatre. Teatralizuotą koncertą su XX–XXI a. kamerine muzika parengė jaunieji akademijos instrumentalistai – kompozitoriaus ir dirigento prof. Vykinto Baltako bei pianistės doc. Indrės Baikštytė studentai (Simonas Kaupinis – tūba, Kristupas Gikas – fleita, Greta Garmašaitė – vargonai, fortepijonas, Kazimieras Jušinskas – saksofonas, Monika Kiknadzė – altas, Kristupas Kmitas, Domantas Razmus ir Dominykas Besakirskas – mušamieji, Deimantas Balys – el. gitara). Programoje – M. Kagelio, G. Aperghiso, S. Steen-Anderseno, D. Schnebelio kūriniai. Pasirodymo režisierė Karina Novikova.

Operos ir romantinės muzikos gerbėjai laukiami koncerte „Gražiausios arijos ir ne tik…“ 20 val. LMTA Juozo Karoso salėje. Eskamiljo kupletai (G. Bizet „Karmen“), Grafienės (W. A. Mozarto „Figaro vedybos“), Leonoros (G. Verdi „Likimo galia“) ir Aleko ( S. Rachmaninovo „Aleko“) arijos bei kiti vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai skambės atliekami LMTA studentų ir absolventų Vilmos Kurpytės, Monikos Kučinskos, Kamilės Balabonaitės (sopranai), Saulės Šerytės (mecosopranas), Šarūno Šapalo, Igno Melniko (baritonai), smuikininkių Minadoros Šernaitės ir Lauros Staponkutės bei viso būrio pianistų-koncertmeisterių: Gabijos Maknavičiūtės, Emilijos Topichaitės, Antanės Gurskaitės, Oresto Vagusevičiaus, Ievos Marijos Žukauskaitės, Linos Žutautaitės, Skaistės Kašėtaitės ir Agnės Zavistanavičiūtės.

21 val. LMTA Balkono teatre – muzikos ir šokio performansas „Im-promp-tu“. Čia pajėgas sujungs LMTA šokėjai ir muzikantai: šiuolaikinio šokio studentai Viktorija Ambrazaitė, Emilija Dūdaitė, Viktoras Fedorenko, Ugnė Kavaliauskaitė, Žasmina Popova, Elmyra Ragimova, Ignas Šmitas, Viktorija Zobielaitė bei šiuolaikinę muziką studijuojantys S. Kaupinis, K. Gikas, G. Garmašaitė, K. Jušinskas, M. Kiknadzė, K. Kmitas, D. Razmus ir D. Balys (tūba, fleita, fortepijonas, saksofonas, altas, mušamieji, el. gitara). Dėstytojai – doc. Aira Naginevičiūtė, asist. Arnas Mikalkėnas, doc. Liudas Mockūnas.

22 val. Lukiškių aikštėje prasidės fortepijoninės muzikos naktis „Juodais baltais“. Iki vidurnakčio koncertuos LMTA jaunieji pianistai Gabija Maknavičiūtė, Viktoras Orestas Vagusevičius, Lina Petkevičiūtė, Sergejus Liachnovičius, Vincenzo De Martino, Skaistė Kašėtaitė, Lina Žutautaitė, Paulas Erikas Anderssonas. Jie atliks M. Ravelio, C. Debussy, R. Schumanno, S. Rachmaninovo, D. Milhaud, S. Prokofjevo, B. Bartóko, M. K. Čiurlionio, C. Saint-Saënso, J. Vītolso kūrinius. Vidurnaktį į Lukiškių aikštės sceną žengs pianistas, LMTA profesorius Petras Geniušas. Jis atliks tokius fortepijoninės muzikos perlus kaip Ferenzo Liszto „Vengrų rapsodija“ Nr. 10, Frédérico Chopino Noktiurnas H-dur ir Valsas e-moll, Maurice’o Ravelio Valsas ir George’o Gershwino „Žydroji rapsodija“, o scenoje prisijungus prof. Jurgiui Karnavičiui abu LMTA Fortepijono katedros šulai paskambins Franciso Poulenco Sonatą keturioms rankoms.

1 val. nakties publika vėl kviečiama užsukti į LMTA Centrinius rūmus, kur Juozo Karoso salėje stos „Styginių jaunatis“. Smuikininkės Jonė Barbora Laukaitytė, Laura Staponkutė, Lora Kmieliauskaitė ir Klementina Venciūtė, violončelininkai Elena Daunytė, Gaudas Krištaponis ir Arnas Kmieliauskas, kontrabosininkai Vincas Bačius ir Rokas Stunžėnas, arfininkės Gabrielė Ašmontaitė ir Joana Daunytė bei pianistės A. Zavistanavičiūtė, Monika Laukaitytė-Miklovienė, Brigita Čepanauskaitė ir Jurga Budrevičiūtė atliks G. Fauré, A. Beach, S. Rachmaninovo, Z. Kodály, A. Šenderovas, H. Vieuxtempso ir kitų kompozitorių kūrinius.

Už „Skambančios akademijos“ vyks dar vienas LMTA renginys – 23 val. LR Kultūros ministerijos vidiniame kieme prasidės „Kultūros ministerijos elektro atšilimas“. Tai bus dviejų valandų elektroninės muzikos seansas – nuo ambientinės iki šokių muzikos – su specifine apšvietimo instaliacija (šviesos efektai Giedriaus Gurevičiaus). Gros noema-noesis (Jurgis Jarašius, https://soundcloud.com/noema-noesis), Monika Ze (https://soundcloud.com/monika-ze), Mantautas Krukauskas (https://soundcloud.com/covarnis) ir Elektroninės muzikos trio (Jonas Jurkūnas, Martynas Bialobžeskis, Andrius Šiurys, https://soundcloud.com/elmuzikostrio).

LMTA informacija

2018.06.12

Projektas „NORD+MIX“ pristatytas su elektroakustine muzika

Birželio 8 d. LR Švietimo ir mokslo ministerijoje Šiaurės ir Baltijos šalių švietimo ministrų susitikimo bei programos „Nordplus“ 30-mečio proga Lietuvos muzikos ir teatro akademija elektroakustinės muzikos pasirodymu pristatė savo koordinuotą projektą NORD+MIX.

Susitikimo svečiams buvo atlikti Vilniuje vykusių projektų dalyvių – Helsinkio menų universiteto Sibelijaus akademijoje studijuojančio Antti Eemeli Suomalaineno ir LMTA bakalauro studijas baigiančios Monikos Zenkevičiūtės – kūriniai. Skambėjo A. E. Suomalaineno„El Box“ (atl. Artūras Kažimėkas, bosinis klarnetas) ir energingasis M. Zenkevičiūtė „Adidas“. Tarp susitikimo svečių buvo elektroninės muzikos gerbėjų, susidomėjusių Monikos kūryba.

Pasirodymas truko 15 minučių, tačiau, jei būtų pagrota visa per trejus NORD+MIX projekto metus sukurta muzika, koncertas užtruktų apie 10 valandų.

Padėkos už visą projektą ir jo pristatymą Švietimo ir mokslo ministerijoje skrieja LMTA Muzikos inovacijų studijų centrui – jo vadovui Mantautui Krukauskui, garso režisieriams Vyteniui Gadliauskas ir Jurgiui Jarašiui.

LMTA Tarptautinių ryšių skyrius

2018.06.12

Baltijos šalių susitarimas dėl automatiško akademinio pripažinimo

Nuo šiol baigus studijas vienoje Baltijos šalyje ir norint toliau studijuoti kitoje aukštojo mokslo diplomas bus pripažįstamas automatiškai. Birželio 8 d. Vilniuje vykstančio 24-ojo Baltijos šalių švietimo ir mokslo ministrų susitikimo metu Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pasirašė susitarimą dėl su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų automatiško akademinio pripažinimo.

„Tai istorinis momentas – Europoje šiuo metu siekiama sukurti bendrą švietimo erdvę, ir mes šiandien žengiame pirmą žingsnį šia kryptimi, tad galime būti pavyzdys kitoms Europos valstybėms. Tikiu, kad ši sutartis bus labai naudinga mūsų jaunimui “, – sakė Estijos švietimo ir mokslo ministrė Mailis Reps.

„Mūsų bendras tikslas – naikinti barjerus. Ši sutartis – sėkmingo bendradarbiavimo tarp mūsų šalių pavyzdys“, – pažymėjo Latvijos švietimo ir mokslo ministras Kārlis Šadurskis.

Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pažymėjo, kad sutartis sustiprins tiek Baltijos šalių, tiek Europos švietimo erdvę ir ties bendradarbiavimo tiltus. „Švietimas grįstas bendradarbiavimu, kuris stiprina visuomenę. Tai bus puiki galimybė jaunimui judėti tarp šalių ir persinešti įgytas kompetencijas iš vienos sistemos į kitą,“ – sakė J. Petrauskienė.

Iki šiol, pavyzdžiui, įgijus bakalauro laipsnį Estijoje ar Latvijoje ir norint studijuoti magistrantūrą Lietuvoje, reikėdavo kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą, kad įgytas diplomas būtų pripažintas. Akademinio pripažinimo procedūra paprastai užtrukdavo apie mėnesį.

Automatiškas akademinių kvalifikacijų pripažinimas – vienas iš bendrų siekių Europos aukštojo mokslo erdvėje. Baltijos šalys jį žengia vienos pirmųjų Europoje. Iki šiol automatiško akademinio pripažinimo susitarimus yra pasirašiusios Beniliukso ir Šiaurės šalys.

Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

2018.06.08

Paaiškėjo konkurso „Vox juventutis 2018“ laureatai

2018 m. birželio 6 d. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje dvyliktą kartą vyko Jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursas „Vox juventutis“. Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, diriguojamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Vaclovo Augustino, atliko 12 specialiai konkursui parašytų kūrinių. Tą patį vakarą paaiškėjo, kurie autoriai pelnė apdovanojimus šiais metais.

Jaunųjų kompozitorių kūrinius vertino muzikos profesionalų komisija: muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli (pirmininkė), kompozitorės Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Jurgita Mieželytė, kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas bei dirigentas Egidijus Kaveckas. Savo favoritus taip pat rinko choro „Jauna muzika“ dainininkai ir publika.

Komisija pirmosios vietos neskyrė, tačiau įteikė premijas net penkiems kompozitoriams. Antrosios vietos atiteko amerikiečių kompozitoriui Blake‘ui Wilsonui už kūrinį „Recordare, Virgo Mater Dei“ ir Beatai Juchnevič už kompoziciją Gintaro Patacko eilėmis „Miegančiojo alsavimas“. Trečiosios vietos skirtos autoriams, savo kūrinius susiejusiems su Vydūnu: Danieliui Tuitai už kompoziciją chorui ir didžiajam būgnui Vydūno eilėmis „Sparneliais skrisčiau Lietuvon“, Ievai Parnarauskaitei už kūrinį „Ateiki“, įkvėptą patriotinių Vyduno tekstų bei Jolantai Grinevič už kompoziciją „Lauda anima“, dedikuotą Vydūno gyvenimui. Choro „Jauna muzika“ dainininkai daugiausiai simpatijų skyrė Ievai Parnarauskaitei, o publika favoritu išrinko Patriko Balsio kompoziciją „In Paradisum“.

Konkurso baigiamajame koncerte taip pat skambėjo Vyginto Kisevičiaus „Gyvybės ilgesys“ (ž. R. Tagorės), Jurgio Kubiliaus „Sofijos sapnas“, Agnės Mažulienės „O luce eterna“, Adomo Morkūno-Budrio „Saulėtekis“, Mato Šablauskio „V.Y.D.Ū.N.A.S“ ir Mykolo Treščenkino „Pater noster“.

Šių metų konkurse varžėsi 16 dalyvių iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos, Aalborgo universiteto (Danija) ir Luivilio universiteto (Kentukis, JAV).

Konkurso „Vox juventutis“ baigiamojo koncerto programą Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, diriguojamas Vaclovo Augustino, birželio 8 d., penktadienį, 19 val. atliks Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje (Papilio g. 7).

Konkursą „Vox juventutis“ rengia Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, Lietuvos kompozitorių sąjunga. Partneriai – „Lituania Cantat“ festivaliai. Remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Lietuvos kompozitorių sąjungos informacija

2018.06.07

„Late Junctions“ keliauja į Juodkrantę ir Nidą

Kontratenoras ir kanklės, barokas ir minimalizmas – netikėtų, tačiau užburiančių jungčių kupina koncertinė programa „Late Junctions“ keliauja į Neringą. Sostinėje jau užsirekomendavęs projektas birželio 9 d. bus atliekamas Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro Parodų salėje, birželio 10 d. – Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje.

„Late Junctions“ koncertinė programa savo kelią pradėjo 2017 metais sostinės „Kultūros nakties“ programoje. Nuo to laiko programa buvo dar kartą atlikta Vilniuje, Trakuose, o rudenį keliaus į įvairius Lietuvos regionus.

Programos „Late Junctions“ kūrėjai ir atlikėjai – aukštus profesionalumo standartus išsikėlęs dešimties vokalistų ansamblis bei kanklininkių trio: visi jie dar studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje arba visai neseniai ją baigė. Vienas iš projekto idėjinių lyderių – kontratenoras Vaidas Bartušas, besigilinantis į baroko ir šiuolaikinės sakralinės muzikos atlikimo subtilybes. Taip pat ansamblyje dainuoja tokią pat atlikimo estetiką išpažįstantys trys sopranai – Ieva Skorubskaitė, Viltė Gineitytė ir Viktorija Šedbaraitė, trys mecosopranai – Kristina Jurevičiūtė, Milda Zapolskaitė ir Ingrida Alonderė, du baritonai – Danielis Monteagudo Garcia ir Tomas Kreimeris bei bosas Jevgenijus Kovalčukas. Kanklininkių trio: Lina Žilinskaitė, Ramunė Balčiūnaitė ir Anė Lažauninkaitė. 

„Late Junctions“ programą sudaro keleto epochų muzika, jungiama panašios skambesio estetikos. Tai ir meditatyvieji ankstyvojo baroko muzikos meistro Giulio Caccini „Amarilli mia bella“, kino filmo „Didis grožis“ išgarsintas Davido Lango kūrinys „I Lie“ bei jauno katalonų kompozitoriaus Josepo Alarcóno „Nexo“; pakiliai skambantys anglų baroko genijaus Henri Purcello „Sound The Trumpet“ ir šiuolaikinio latvių kompozitoriaus Ēriko Ešenvaldo kūriniai „O Salutaris Hostia“ bei „Stars“; nuotaikinga Henriko VIII daina „Pastime With Good Company“ ir sakralinės muzikos klasika – Franciso Poulenco „Ave Verum Corpus“ bei XVI a. giesmė „Gaudete“ iš rinkinio „Piae Cantiones“. Vokalinio ansamblio atliekamus kūrinius papildys kanklėmis skambinami Philipo Glasso „Glassworks: Opening“, Jono Tamulionio „Perpetuum Mobile“ ir Indrės Stakvilės „Didysis kalnų ežeras“, o kai kuriuose kūriniuose šis lietuvių liaudies instrumentas pakeis barokui įprastą liutnią ir panašius instrumentus.

Programą „Late Junctions“ galima įvardyti ir kaip modernaus sakralumo muzikoje pavyzdį. Netikėtų darinių jungčiai programos kūrėjus inspiravo populiari britų radijo stoties BBC 3 laida „Late Junction“, siūlanti klausytojams unikalią klausymosi patirtį, kai viduramžių baladės skamba greta XXI a. elektroninės muzikos, o alternatyvus džiazas maišomas su folkloru. Netikėti deriniai atveria kitokius muzikos klausymosi kontekstus. Atliepdama garsiosios BBC 3 programos kuriamą klausymo tradiciją, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą „Late Junctions“ patirti netikėtas, autentiškų garso derinių ir žanrų jungtis.

Koncertas Juodkrantėje birželio 9 d. skirtas Liudviko Rėzos 242-osioms gimimo metinėms. Koncerto pradžia 19 val. LMTA jau ne pirmus metus bendradarbiauja su Liudviko Rėzos kultūros centru Neringoje – pernai čia buvo atliktos Broniaus Kutavičiaus „Paskutinės pagonių apeigos“.

Įdomu, kad koncertas Nidoje birželio 10 d. sutampa su sporto festivaliu „Sveika, Neringa“, tad pailsę sportuotojai kviečiami atsipūsti ir „įkvėpti meno“ 13 val. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Į abu koncertus įėjimas laisvas.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, AB „Smiltynės perkėla“.  

LMTA informacija

 

2018.06.06

Kviečia suaugusiųjų vasaros akademija

Įgyvendinkite savo svajonę! LMTA atveria duris ir kviečia vasarą mokytis muzikuoti „Suaugusiųjų vasaros akademijoje“! Registracija vyksta iki birželio 27 d. 

Projektas „Suaugusiųjų vasaros akademija“ – individualios įvairių muzikos instrumentų bei dainavimo pamokos suaugusiesiems (nuo 18 m.), skirtos įvairių specialybių bei pomėgių žmonėms, norintiems išmokti muzikuoti, tobulinti jau turimus gebėjimus ar siekiantiems profesionalumo. KVIEČIAMI VISI – NUO STUDENTŲ IKI SENJORŲ!

Organizuojami kursai: džiazinis arba klasikinis dainavimas, džiazinis arba klasikinis fortepijonas, smuikas, altas, violončelė, kanklės, klasikinė arba bosinė gitara, akordeonas, vargonai, arfa, būgnai, fleita, muzikos kūrimo ir kompozicijos dirbtuvės. Jei sąraše nėra Jūsų norimo kurso, prašome kreiptis el. paštu kkc@lmta.lt.

Atverkite „Suaugusiųjų vasaros akademijos“ duris ir savo svajonei tarkite drąsų TAIP. Čia Jums bus suteikiama unikali galimybė mokytis individualiai pas žinomus muzikos srities profesionalus.

REGISTRACIJA (iki birželio 27 d.)

Pasibaigus projektui, LMTA centrinių rūmų Didžiojoje salėje, 2018 m. rugpjūčio 24 d. 18 val. vyks baigiamasis „Suaugusiųjų vasaros akademijos“ dalyvių koncertas ir kursų baigimą pažyminčių diplomų teikimo ceremonija.

LAIKAS: 2018 m. liepos 2 d.–rugpjūčio 24 d. Paskaitos derinamos individualiai su savo dalyko lektoriais.

VIETA: LMTA II (Kongresų) rūmai (Vilniaus g. 6-2 / Tilto g. 16) ir I (Centriniai) rūmai (Gedimino pr. 42).

KAINA:

  • Individualių paskaitų: 187 € (8 akad. val.), 234 € (10 akad. val.), 351 € (15 akad. val.).
  • Grupinė paskaita (kaina 1 dalyviui): 132 € (15 akad. val.).

Projekto „Suaugusiųjų vasaros akademija“ startas jau 2018 m. liepos 2 d.

REGISTRUOKITĖS, DALYVAUKITE – ĮGYVENDINKITE SAVO SVAJONĘ!

Projektą organizuoja – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centras

Daugiau informacijos: 8 (5) 261 1142 | kkc@lmta.lt | www.kkc.lmta.lt | Draugaukime Facebook‘e

2018.06.05

Muzikologams įteiktos premijos už ryškiausius 2017 m. darbus

Kompozitorių namuose 2018 m. birželio 4 d. įvyko geriausių praėjusių metų muzikologijos darbų autorių apdovanojimo iškilmes. Renginio metu skambėjo laudacijos premijuotiesiems, koncertavo folkroko grupė „Atalyja“.

2017 m. Lietuvos muzikologų darbus vertino 9 ekspertų komisija: muzikologės Beata Baublinskienė, Jūratė Katinaitė, Asta Pakarklytė, Rūta Stanevičiūtė ir Živilė Tamaševičienė, muzikos atlikėjai Daumantas Kirilauskas ir Rusnė Mataitytė, kompozitoriai Šarūnas Nakas ir Mykolas Natalevičius. Pasak komisijos pirmininkės muzikologės Beatos Baublinskienės: „Taip susiklostė, kad 2017 metų Lietuvos muzikologų darbų visuma leido atkreipti dėmesį į sritis, kurios peržengia akademinės muzikologijos lauką. Stengėmės vertinti atvira širdimi ir protu, tad į akiratį pateko ne tik knygos ar, kalbant bendriau, rašytinė muzikologija, bet ir radijo laidos, o vertinamų darbų temų aprėptis – nuo kino muzikos iki populiariosios kultūros ir muzikos pedagogikos. Nesivadovavome principu, kad turėtume ar galėtume vertinti tik savo bendruomenės narių darbus; džiaugiamės galėdami pasveikinti ir reikšmingus barus išvariusius „autsaiderius“ – tiek muzikologų bendruomenės, tiek ir pačios muzikologijos kaip žinių apie muziką, besiremiančios vien muzikos analize, visumos atžvilgiu.“

Onos Narbutienės premija šiemet apdovanotas etnomuzikologas Eirimas Velička už inovatyvią ir atvirą pedagogiką bei autentiškumo ir metodikos dermę monografijoje „Lietuvių etninė muzika pradinio muzikinio ugdymo sistemoje“ (išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Laudacijos E. Veličkai autorius kompozitorius Šarūnas Nakas akcentavo nūdienos pedagogikos inertiškumą: „Šiuolaikinė mokykla yra tarsi skaistykla, ir niekad neaišku, ar po jos bus einama į pragarą, ar į dangų. Baugštesnieji nė nesusimąstę renkasi seniai išbandytus dalykus, neatsižvelgdami, kaip stipriai ir nepataisomai visa tai yra išsivadėję, drąsesnieji šauna nelyg siurrealistai, išėję gatvėn užrištomis akimis ir pyškinantys kur papuola. Abiem atvejais, ant jauno keliautojo pečių užverčiamas siaubingo sunkumo žinių maišas, nuo kurio kone visada norisi kuo toliau sprukti.“

Vytauto Landsbergio premija įteikta muzikologei Ievai Buinevičiūtei už reikšmingas kultūrines atodangas radijo laidų cikle „Muzika iš kino juostų“. Pasak laudaciją kolegei tarusios muzikologės, radijo laidų vedėjos Jūratės Katinaitės, „nėra veiksmingesnio būdo už radiją kalbėjimui apie muziką. Čia pat gali skambančia muzika paremti savo teiginius. Tą seniai žino ne tik Vakarai, bet ir čia, Lietuvoje, esame šį tą nuveikę. Ieva žengtelėjo dar tolėliau: 12 laidų cikle papasakojo lietuviškojo kino muzikos istoriją. Netiesa, kad atplėšta nuo vaizdo kino muzika praranda savo tapatybę. Priešingai, radijas turi galią priversti klausantįjį prisiminti ar net susikurti vaizduotėje vizualiąją girdimųjų dalykų dalį. Iki šiol tik fragmentiškai patyrinėta, niekada sistemiškai neanalizuota, moksliniais darbais neparamstyta lietuvių kino muzika Ievos valia tapo plačiai išskleistu dinamišku reiškiniu, nustebinusiu netgi pačius kompozitorius, kurie patys rimtai nevertino savo darbų kine.“

Lietuvos kompozitorių sąjungos premija apdovanotas Lietuvoje gyvenantis italų muzikologas ir semiotikas Dario Martinelli už semiotinius populiariosios muzikos žvalgymus ir Lietuvos įtraukimą į tarptautinių tyrimų erdvę knygoje „Give Peace a Chant: Popular Music, Politics and Social Protest“ („Suteik taikai giesmę: populiarioji muzika, politika ir socialinis protestas“, išleido tarptautinė akademinė leidykla „Springer“). Apdovanojimą įteikęs kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius laudacijoje kalbėjo: „Džiugu sveikinti žmogų, kuris gimė ne Lietuvoje, tačiau jo darbas susijęs su mūsų kraštu. Ne todėl, kad gerai, jog apie mus rašo žmonės kilę ne iš mūsų šalies, nors tai suteikia žvilgsnio iš šono galimybę. Ne todėl, kad mūsų istorijos aspektai pastebimi ir analizuojami pasauliniame kontekste, nes kartais taip trūksta drąsių ir kūrybiškų rankų, kurios visus įdomius reiškinius aprašytų. Ir ne todėl, kad apskritai nuostabu, jog atsiranda svarių tekstų apie muziką, nes tai visada svarbu. Džiugu dėl „Give Peace a Chant“ aiškumo, konstruktyvumo ir konceptualumo“.

Geriausių muzikologijos darbų konkursas rengiamas kasmet nuo 2004 m. Jame premijos teikiamos už ryškiausius praėjusių metų darbus įvairiose muzikologijos mokslo srityse, taip pat – už Lietuvos muzikinės kultūros tyrinėjimą ir populiarinimą. Premijų steigėjai – Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Vytauto Landsbergio fondas.

Lietuvos kompozitorių sąjungos informacija
2018 06 05

Renginiai

2018/06/25 - 2018/06/26

VYTAUTO GIEDRAIČIO MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

2018 m. birželio 25-26 d.
LMTA Juozo Karoso salėje
(Gedimino pr. 42, Vilnius)

VYTAUTO GIEDRAIČIO MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bus ginamas klarnetisto Vytauto Giedraičio meno doktorantūros projektas PRANCŪZŲ KLARNETO MOKYKLOS RECEPCIJA IR ĮTAKA ŠIUOLAIKINEI PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KULTŪRAI LIETUVOJE. Meno projekto kūrybinės dalies vadovas – prof. Algirdas Budrys, tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė. Su meno projekto tiriamąja dalimi ir jos santrauka galima susipažinti LMTA skaitykloje (Gedimino pr. 42).

——————————————

Birželio 25 d., pirmadienį, 18:00 val.
Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KŪRYBINĖS DALIES GYNIMAS:

PROGRAMA 
1. O. Balakauskas „Swingy Line 2“ klarnetui, altui ir fortepijonui
2. N. Paganini/Delécluse Kaprisas Nr. 5 klarnetui solo
3. J. Widmann „Fantasie“ klarnetui solo
4. C. Debussy „Première Rhapsodie“ klarnetui ir fortepijonui
5. F. Poulenc Sonata klarnetui ir fortepijonui

——————————————

2018 m. birželio 26 d., antradienį, 10:00 val.
Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

TIRIAMOSIOS DALIES GYNIMAS

MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMO TARYBOS PIRMININKAS:
Habil. dr. Leonidas Melnikas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, socialiniai mokslai, sociologija 05S)

TARYBOS NARIAI:
Prof. Algirdas Vizgirda (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, muzika W300, pučiamieji instrumentai)
Prof. Petras Vyšniauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, muzika W300, pučiamieji instrumentai)
Prof. habil. dr.(hp) Gražina Daunoravičienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra 03H, muzikologija)
Doc. Guntis Kuzma (Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music, muzika, pučiamieji instrumentai)

RECENZENTAI: 
Prof. dr. Robertas Beinaris (LMTA, muzika, pučiamieji instrumentai)
Doc. dr. Judita Žukienė (LMTA, humanitariniai mokslai, menotyra, muzikologija)

2018/06/28

„PIANO HERO“. Doktorantės Martos Finkelštein rečitalis

2018 m. birželio 28 d., ketvirtadienį, 19:00 val.

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PIANO HERO

LMTA Meno doktorantės Martos Finkelštein (fortepijonas, prof. Petro Geniušo klasė) egzaminas-koncertas

Programoje: F. Liszt, S. Sciarrino, F. Filidei, S. Prins, J. Kreidler, V. Baltakas

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!