Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Registracija atvykus / išvykus

Naujienos

2020.09.17

Pajūryje nuaidėjo „Vasaros Media studija: garsas ir muzika kine“

22 kartą įvyko Neringoje tarptautinės kūrybinės dirbtuvės jauniesiems kino profesionalams „Vasaros Media studija“ (ang. Summer Media Studio). Projekto uždarymo vakarą šventinėje peržiūroje Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre pristatyti per dvi savaites kūrybinių komandų sukurti trumpametražiai filmai: vaidybiniai „Namo“ (rež. Paulina Lazutkaitė), „Ledai prie jūros“ (rež. Simonas Mozūra), „Sykį“ (rež. Kasparas Pilinkus) bei dokumentinis „Behind the scenes“ (rež. Laurynas Valkiūnas). Po seanso žiūrovai buvo kviečiami balsuoti ir įvertinti geriausius kūrėjus.

2020 m. rugsėjo 3-15 d. vykęs projektas į Pervalką subūrė studentus iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto, Kauno technologijų universiteto, Socialinių mokslų kolegijos ir Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos. Filmavimų dienomis prie kūrybinių komandų taip pat prisijungė profesionalūs aktoriai iš Klaipėdos dramos teatro ir Klaipėdos Jaunimo teatro, taip pat grimuotojos bei aikštelės asistentai iš Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro. Projekto temą „Garsas ir muzika kine“ dalyviams teoriškai ir praktiškai padėjo tyrinėti kompozitoriai Mantautas Krukauskas (LMTA), Raminta Naujanytė-Bjelle (LMTA), režisierė Eglė Vertelytė (LMTA), o kita dalis paskaitų ir konsultacijų vyko nuotoliniu būdu. Iš JAV prie projekto jungėsi garso režisierius David Bondelevitch, aktorius ir prodiuseris Zachary Spicer bei prodiuseris Paul Nethercott. Kūrėjams kino gamybos klausimus spręsti padėjo operatoriai Adomas Jablonskis ir Erdvilas Petras Abukevičius, garso režisierius Ramūnas Jasutis ir montažo režisierius Ričardas Matačius.

„Nepaisant sudėtingų sąlygų ir per daugybę metų projektą lydėjusių pokyčių, „Vasaros Media studija“ išlaiko tradicijas ir pagrindinius siekius: skatinti kūrėjus eksperimentuoti, atrasti Neringos gamtos grožį ir profesiškai tobulėti kartu“ – džiaugiasi projekto vadovė, režisierė Inesa Kurklietytė.

Apdovanojimų metu įteiktos devynios skulptoriaus Stanislovo Kuzmos sukurtos statulėlės „Žuvys“, kasmet kuriamos specialiai šioms dirbtuvėms. 10-ąjį prizą už geriausiai atskleistą Neringos krašto grožį skyrė Neringos miesto savivaldybė.

Geriausiai įvertinti „Vasaros Media studija 2020“ kūrėjai:

 • Geriausias kompozitoriaus darbas – Toma Čepaitė („Ledai prie jūros“) 
 • Geriausas filmo montažas – Paulius Orlovskis ir Simonas Mozūra („Ledai prie jūros“) 
 • Geriausias garso dizainas – Gediminas Kulbokas ir Justas Balčiauskas („Sykį“)
 • Geriausias operatoriaus darbas – Paulius Orlovskis („Ledai prie jūros“)
 • Geriausias aktorius – Rimantas Pelakauskas („Ledai prie jūros“)
 • Geriausia aktorė – Digna Kulionytė („Namo“)
 • Geriausias prodiuseris – Džiuginta Gabrielė Bacvinkienė („Sykį“)
 • Geriausias režisierius – Simonas Mozūra („Ledai prie jūros“)
 • Geriausias filmas – „Sykį“ (rež. Kasparas Pilinkus)
 • Specialus prizas už geriausiai atskleistą Neringos krašto grožį įteiktas filmui „Sykį“ (dir. Kasparas Pilinkus)

„Vasaros Media studija“ – tai bendradarbiavimo platforma, skirta audiovizualinių menų studentams bei jauniesiems kūrėjams, kurie siekia užmegzti tarptautinių kontaktų su kino srities profesionalais, tobulinti savo įgūdžius, išmokti dirbti su naujomis technologijomis, sekti ir analizuoti kino industrijos pokyčius bei kurti naujas galimybes ateities kūrybinėms iniciatyvoms. Projektas Neringoje vyksta kasmet nuo 1999 m.

Projekto vadovė – režisierė Inesa Kurklietytė. Projekto koordinatorės – Vaiva Martišauskaitė, Rūta Maraposkaitė. Projekto organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Baltijos-Amerikos Laisvės fondas, Švietimo ir mokslo ministerija. Partneriai: Karaliaus Mindaugo profesionio rengimo centras, Liudviko Rėzos kultūros centras, Latvijos kultūros akademija, Studio Nethercott, Indiana Filmmakers Network.

Organizatorių informacija 
2020 09 17

Modesto Endriuškos nuotraukos:

2020.09.17

Virgilijaus Noreikos 85-ečiui – įspūdingas jo vardo konkurso finalas LNOBT

Prabėgus II tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso antrajam turui, paaiškėjo septyni šių metų konkurso finalininkai, kurie rugsėjo 23 d., 18 val., pasirodys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Jais tapo Julia Muzyčenko (Rusija), Yauheniya Babič (Baltarusija), Louise Foor (Belgija), Kyounghan Seo (Pietų Korėja), Inkyu Park (Pietų Korėja), Romanas Kudriašovas (Lietuva) ir Ochirsaikhan Erdenee (Mongolija). Deja, pastarajam solistui neturint galimybės atvykti į finalą, jį pakeis kandidatu į finalą paskelbtas Gregoras Ravnikas (Slovėnija). Savo ruožtu, O. Erdenee Lietuvoje išgirsime po kelerių metų – jam iškart įteiktas kvietimas dalyvauti III tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso, kuris vyks 2023 m., finale.

Rugsėjo 22 d. legendiniam Lietuvos tenorui Virgilijui Noreikai būtų suėję 85-eri. Ta proga Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bus atidengtas maestro memorialinis biustas. Simboliška, kad kitą dieną teatre pasirodys geriausi II tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso dalyviai. Čia jie savo finalines programas atliks kartu su LNOBT orkestru, kuriam diriguos Gintaras Rinkevičius.

„Pandemijos akivaizdoje renginių organizavimas, ypač tarptautinių, kupinas nežinomybės. Situacija, taisyklės, leidimai, rekomendacijos ir tvarkos nuolat keičiasi. Jei būtume taikęsi prie jų, konkursą būtų tekę atšaukti ar nukelti. Nežiūrint kliūčių, žingsnis po žingsnio, sprendimas po sprendimo priartėjome prie konkurso finalo. Pasaulis ir keliavimas po jį neatpažįstamai pasikeitė, net ir kaimyninės šalys tapo tolimomis, o kartais ir visai nepasiekiamomis. Konkursas yra konkursas, niekada negali žinoti į kurią pusę pakryps situacija, kam nusišypsos sėkmė. Per itin trumpą laiką sukviesti konkurso finalininkus, kurių geografija šiemet driekiasi per pusę pasaulio – nuo Mongolijos, Pietų Korėjos iki Vakarų Europos – yra didžiulis iššūkis, bet, tikiu, daugelį jų išvysime Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje jau kitą savaitę“, – apie konkurso finalo organizacinius iššūkius pasakojo jo direktorius Vygintas Gasparavičius.

Tarptautinės žiuri sprendimu, II tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso laureatams atiteks solidūs prizai. Atitinkamai I, II ir III vietų laureatams atiteks 10 tūkst., 6 tūkst. ir 3 tūkst. eurų premijos. Trims konkurso diplomantams atiteks po 1 tūkst. eurų. Taip pat finalininkai pretenduoja ir į koncertinius prizus – vaidmenį LNOBT spektaklyje (2021–2022 m.), solo pasirodymą Kintų muzikos festivalyje (2021–2022 m.), taip pat vaidmenį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklyje (2021–2022 m.).

Rugsėjo 23 d., 18 val., II tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso finalas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Septyni konkurso finalininkai pasirodys kartu su LNOBT orkestru, diriguojant Gintarui Rinkevičiui. Bilietus platina opera.lt.

Konkurso organizatoriai: VšĮ „Natų knygynas“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Konkurso pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, pagrindinis informacinis rėmėjas LRT.

 Daugiau informacijos: www.noreika.link

 Konkurso finalininkai: https://www.youtube.com/watch?v=FrBl74hBjpg&feature=youtu.be

Organizatorių informacija 
2020 09 17

 

2020.09.16

Trakuose – tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS“

Rugsėjo 13–20 d. Trakuose vyksta tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS. Tai yra projekto „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė“ dalis bei LMTA Meno vadybos magistranto Edvardo Keiziko baigiamasis diplominis darbas.

TRANS/MISIJOS – tai unikalus plataus masto projektas, kurį organizuoja Lenkija, Slovakija, Čekija, Vengrija, taip pat Lietuva, Ukraina ir Latvija.

Šiųmečio festivalio renginiuose dalyvauja didžiųjų miestų teatrai – Vandos Semaškovos teatras (Žešuvas, Lenkija), Daugpilio teatras (Latvija), Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lenkijos  teatras „Studio“ Vilniuje, Karališkasis teatras Trakuose, Vilniaus miesto Oskaro Koršunovo teatras, valstybiniai teatrai iš Ukrainos, Vengrijos, Slovakijos, Čekijos, taip pat – muzikinės grupės. 

Festivalio tema „Daugiatautė kultūra – Valstybės stiprybė“ pasirinkta tikslingai, atsižvelgiant į Trakų miesto istoriją, įvairią gyventojų tautinę sudėtį ir kultūrinį paveldą.

Festivalio TRANS/MISIJOS atidarymas įvyko rugsėjo 13 d. lietuviška programa – LNDT spektakliu. Kiekvieną festivalio dieną vyksta penki skirtingų šalių pasirodymai: spektakliai, koncertai, parodos, filmai ir kt. Festivalio vakarais rengiami susitikimai su festivalio dalyviais.

Tarptautinio menų festivalio TRANS/MISIJOS garbės globėjas yra Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. 

Festivalio PROGRAMA

 

2020.09.16

Apdovanoti ryškiausi Lietuvos muzikologai

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorę dr. habil. Gražiną Daunoravičienę ir keleto kartų LMTA alumnus, pelniusius geriausių metų muzikologų apdovanojimus!

2020 m. rugsėjo 12 d. viešbutyje „Artis“ buvo paskelbti ir apdovanoti muzikologai, kolegų įvertinti už 2019 ir ankstesnių metų darbus. Renginyje Lietuvos kompozitorių kūrinius virtuoziškai atliko smuikininkė Rūta Lipinaitytė, skambėjo iškilmingi sveikinimo žodžiai, buvo skaitomos specialiai šiai progai sukurtos laudacijos laureatams.

Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikologų sekcijos inicijuota komisija – dirigentas ir muzikologas Donatas Katkus, kompozitoriai Ramūnas Motiekaitis, Mykolas Natalevičius ir Martinš Vilums, muzikologai Eglė Bertašienė, Eglė Gudžinskaitė, Eglė Korienė, Lina Navickaitė-Martinelli (pirmininkė), Rūta Stanevičiūtė ir Eirimas Velička – išstudijavo pastarųjų metų mokslines, pedagogines, publicistines, istorines ir kitokio pobūdžio publikacijas apie muziką, muzikinės kultūros populiarinamąją ir šviečiamąją veiklą.

Pasak komisijos ir LKS muzikologų sekcijos pirmininkės Linos Navickaitės-Martinelli, „darbų kiekiu skųstis tikrai neturėtume – kartais netgi nuostaba kyla, kaip, kokiomis jėgomis ir pastangomis dar įmanu šitiek nuveikti. Kokybė ar gelmė, žinia, visada gali būti ir stipresnė, ir gilesnė, mintis ar plunksna – aštresnė. Tačiau šioje post-profesionalumo visuomenėje man atrodo ypač svarbu, kad muzikologai išlaikytų savo įgimtą ir įgytą gebėjimą mąstyti, daryti ir vertinti kritiškiau, jautriau, įžvalgiau, išmintingiau, kitaip.“ 

Po kelis mėnesius trukusio darbo ir ilgų diskusijų, nuspręsta apdovanoti tris muzikologes, nuosekliai ir su atsidavimu puoselėjančias savo pasirinktas mokslo ir švietėjiškos veiklos sritis. 

Vytauto Landsbergio premija, komisijos sprendimu, skirta etnomuzikologei, LMTA alumnei dr. Aušrai Žičkienei už savaimingumo paieškas ir savito kultūros lauko atskleidimą monografijoje „Savaiminė daina: nežymus būvis, tradicinės struktūros, vietinės reikšmės, globali raiška“ (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2019). 
„XXI a. lietuviai inteligentai paprastai kritiškai žiūri į nežymius kūrėjus ir netoleruoja jų kūrybos (grafomanijos). Mano, kad literatūros kritikų pareiga –  padėti skaitytojams atskirti geras knygas nuo šlamšto, o muzikologai turėtų pagelbėti atsijoti originalią muziką nuo jau kažkur girdėtos. Aušra Žičkienė siūlo būti tolerantiškiems.“ – laudacijoje laureatei rašė muzikologė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tautosakos archyvo skyriaus vadovė Austė Nakienė. 

Onos Narbutienės premija įteikta muzikologei, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorei dr. habil. Gražinai Daunoravičienei už pasišventimą kuriant fundamentalų muzikos teorijos ir istorijos metraštį 20-yje žurnalo „Lietuvos muzikologija“ tomų. Žurnalą leidžia LMTA.

„Dvidešimt metų, dvidešimt tomų – nemaža sukaktis. Galėtume sakyti – savotiškas gimtadienis. Juk nedrįstume ginčytis, kad kiekvienam muzikologui jo tekstas ar leidinys – jo vaikas, it kūrėjui – kūrinys. Muzikologija, kompozicija… Argi tai nėra tapatu? Kai vienas komponuoja muzikos kalbos elementus į vientisą muzikos kūrinio audinį, kitas – iš muzikos išlieja tekstą į nedalomą muzikos ir logos bendrystės formą.“ – laudacijoje profesorei samprotavo jaunosios kartos kompozitorius ir pedagogas Gabrielius Simas Sapiega. 

Šeštąjį kartą buvo teikiama Lietuvos kompozitorių sąjungos premija. Ji atiteko muzikologei, pedagogei, ilgametei M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus darbuotojai, Akademijos alumnei Kristinai Mikuličiūtei-Vaitkūnienei už nenuilstamą kultūrinės atminties puoselėjimą. Laureatę sveikino muzikologė, muzikos kritikė, radijo laidų kūrėja ir vedėja Jūratė Katinaitė. Pasak jos, „Kristinos darbai mums pritaiko, adaptuoja praeitį, kaip turėtume ją suvokti, priimti. Išmokti kaip pasakojimą. Muziejininkės ir archyvarės atrodo kuklios, malonios, bet mažai kas nutuokia, kokių jos turi galių, kaip preciziškai valdo išėjusiųjų atmintį.“

Antrus metus iš eilės buvo teikiama kompozitoriaus, publicisto Vlado Jakubėno (1904–1976) vardo premija už ryškiausius muzikos kritikos darbus. Vlado Jakubėno draugijos įsteigtas apdovanojimas atiteko muzikologei, LMTA alumnei Živilei Ramoškaitei. Jį įteikė ir laureatės „tvariu požiūriu į muzikos kritiką“ džiaugėsi draugijos pirmininkė Beata Baublinskienė.  

Be minėtų apdovanojimų, buvo įteiktos premijos „Apie muziką“, skirtos paskatinti pradedančiuosius muzikos publicistikos ir kritikos autorius, pabrėžti jų darbo aktualumą bei įkvėpti visus daugiau skaityti. Jaunųjų muzikologų darbus vertino Živilė Ramoškaitė, Laimutė Ligeikaitė ir Rasa Murauskaitė. Atsižvelgdamos į rašinių gausą ir kokybę, muzikologės, muzikos kritikės išrinko tris jaunuosius autorius: I vieta atiteko Onai Jarmalavičiūtei, II – Kristupui Antanaičiui, III – Elvinai Baužaitei. Du iš jų – O. Jarmalavičiūtė ir K. Antanaitis – ką tik baigė LMTA. Su laimėtojų ir visų pretendentų į „Apie muziką“ premijas tekstais galima susipažinti čia

Ryškiausių muzikologų darbų konkursą nuo 2004 m. organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija, finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 
2007 m. premijoms suteikti iškilių Lietuvos muzikologų bendruomenės autoritetų Onos Narbutienės (1930–2007) ir Vytauto Landsbergio vardai, keletą pastarųjų metų teikiamos ir Lietuvos kompozitorių sąjungos premijos. Šių premijų steigėjai – Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Vytauto Landsbergio fondas. 

Pagal Lietuvos kompozitorių sąjungos informaciją
2020 09 16

2020.09.12

KORONAVIRUSO PREVENCIJOS PRIEMONĖS IR VEIKSMAI LMTA bendruomenės nariams

Koronaviruso prevencijos priemonės ir veiksmai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojams, studentams, administracijos darbuotojams. 

Siekiant apsaugoti LMTA bendruomenę ir užkirsti kelią galimam COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimui Lietuvoje, Akademija ragina savo darbuotojus ir studentus būti pilietiškais ir socialiai atsakingais, laikytis visų nurodymų, kuriuos skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, ir sekti informaciją apie virusą bei jo prevenciją.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. rugpjūčio 17 d. sprendimu Nr. V-1837 „Dėl aukštojo mokslo studijų, profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo vykdymo būtinų sąlygų“ LMTA darbuotojams ir studentams būtina laikytis asmeninių prevencijos priemonių:

 • Prieš patekdami į LMTA patalpas naudokitės prie įėjimų esančiomis rankų dezinfekavimo priemonėmis. 
 • Patenkant į LMTA patalpas jūs galite pasimatuoti kūno temperatūrą – termometrą gausite iš budinčio darbuotojo. 
 • LMTA patalpose dėvėkite nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), ypač jei bendrose uždarose erdvėse (pvz., koridoriuose, valgyklose ir pan.), darbo kabinetuose, auditorijose tarp asmenų neišlaikomas 2 metrų atstumas. 
 • Bendraudami laikykitės saugaus ne mažesnio kaip 1 m atstumo vienas nuo kito. 
 • Laikykitės bendrųjų higienos reikalavimų, nelieskite rankomis akių, nosies ir burnos, kosėdami ar čiaudėdami uždenkite burną ir nosį servetėle arba alkūnės vidine puse.
 • Dėstytojai privalo pasirūpinti, kad prieš paskaitą ir po jos būtų gerai išvėdinta auditorija. Administracijos darbuotojai turi vėdinti savo darbo kabinetų patalpas, dažnai liečiamus paviršius (durų rankenos, durų rėmai, stalų paviršiai, kėdžių atramos, elektros jungikliai ir kt.) valyti paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.
 • Jei jums pasireiškia karščiavimas (37,3° C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) – likite namuose. Administracijos darbuotojai turi informuoti apie tai savo tiesioginį vadovą, dėstytojai – savo fakulteto dekaną ir katedros vedėją, studentai – savo fakulteto dekaną.
 • Jei jums karščiavimas (37,3° C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia LMTA patalpose, nedelsiant apleiskite patalpas ir kreipkitės konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekite su savo šeimos gydytoju.
 • Jei jums nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), apie tai nedelsiant informuokite savo tiesioginį vadovą. Dėstytojai turi informuoti savo fakulteto dekaną ir katedros vedėją, studentai – fakulteto dekaną.
 • Jei jums privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu jums draudžiama atvykti į LMTA patalpas.
 • Venkite nebūtinų kelionių, būkite budrūs ir atsakingi, saugokite savo ir aplinkinių sveikatą.

Saugokime vieni kitus ir būkime sveiki!

2020 08 26 

2020.09.11

PARENGIAMIEJI MUZIKOLOGIJOS BRANDOS EGZAMINO KURSAI

Kviečiame į LMTA organizuojamus parengiamuosius muzikologijos kursus. Kursų trukmė – nuo 2020 m. spalio 10 d. iki 2021 m. gegužės 8 d. Registracija vyksta iki spalio 7 d.

Paskaitos vyks Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, 306 auditorijoje (J. Gruodžio g. 6, Kaunas).

Kursų metu bus gilinamos muzikos teorijos, harmonijos, solfedžio, muzikos istorijos ir muzikos kūrinių analizės žinios. Kursai bus vykdomi mišriuoju būdu: vyks auditorinės paskaitos ir nuotolinis mokymas(is).

Paskaitos numatomos kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį 9.00–17.15 val. Pirma paskaita numatoma spalio 10 d. Visa mokymuisi reikalinga medžiaga bus siunčiama dalyvio nurodytu el. pašto adresu, kiekvienas kursų dalyvis galės ja naudotis, atlikti žinių pasitikrinimo užduotis, elektroniniu būdu susisiekti su dėstytoju. Kursai yra mokami.

Registracija (iki spalio 7 d.)

Išlaikytas Muzikologijos brandos egzaminas atveria platesnes galimybes stojant į Muzikos atlikimo, Muzikos teorijos ir kritikos, Kompozicijos, Muzikinio folkloro, Garso režisūros ir kitų programų studijas.

Prašome šia informacija pasidalinti su 11-12 klasių moksleiviais bei jų pedagogais.

Kursų lektoriai:
Gražina Dainauskienė 
Vitalija Mockutė
Renata Varanavičiūtė 
Gabrielius Simas Sapiega

Kursų koordinatorė:
LMTA Karjeros ir kompetencijų centro vedėja Rita Tydė
Tel.: +370 614 95 428
El. paštas: rita.tyde@lmta.lt

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras 
Daugiau informacijos: 8 (5) 261 1142 | www.kkc.lmta.lt | Draugaukime Facebook‘e

2020 09 11

2020.09.11

II Tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso ture – 34 solistai

Ką tik prasidėjęs Antrasis tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas įsibėgėjo – po žiuri vertinimo paaiškėjo, kurie dalyviai pasirodys antrajame konkurso ture. Iš daugiau nei 80 pirmajame ture matytų dainininkų, kurių pasirodymus internetu arba konkurso klube galėjo stebėti visi operos meno gerbėjai, atrinkti 34 stipriausi, kurie ir kovos dėl galimybės varžytis finale. Šis vyks jau gyvai – rugsėjo 23 d. septyni stipriausi konkurso solistai pasirodys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kartu su LNOBT orkestru, diriguojant Gintarui Rinkevičiui.

Žiuri sprendimu, antrajame konkurso ture dainuos Inna Husieva (Ukraina), Laura Meenen (Vokietija), Seunghee Kho (Pietų Korėja), Ochirsaikhan Erdenee (Mongolija), Inkyu Park (Pietų Korėja), Hanna Tverdova (Ukraina), Tamara Kalinkina (Ukraina), Kyounghan Seo (Pietų Korėja), Juyoung Mun (Pietų Korėja), Julija Zasimova (Ukraina), Yauheniya Babich (Baltarusija), Julieth Lozano (Kolumbija), Marija Bochmanova (Rusija), Gregor Ravnik (Slovėnija), Byung Gil Kim (Pietų Korėja), Yisae Choi (Pietų Korėja), Roman Lyulkin (Italija), Sulgi Cho (Pietų Korėja), Laša Sesitašvili (Sakartvelas), Ayelet Kagan (Izraelis), Jessica Harper (Australija), Ilze Grēvele-Skaraine (Latvija), Katleho Mokhoabane (Pietų Afrika), Mykhailo Malafii (Ukraina), Karis Trass (Estija), Vera Talerko (Latvija), Nadia Cerchez (Moldova), Louise Foor (Belgija), Mehmet Ali Tutar (Turkija), Julia Muzyčenko (Rusija). Džiugu, kad antrajame ture išgirsime ir keturis Lietuvai atstovaujančius solistus – tai Kamilė Bonté, Romanas Kudriašovas, Gabrielė Kupšytė ir Aistė Pilibavičiūtė.

Puikius įspūdžius konkurso pirmasis turas paliko žiuri nariui, žymiam latvių operos solistui Aleksandrui Antonenko, kuris teigia, kad jo karjera glaudžiai susijusi būtent su lietuvių menininkais.

„Pirmoji mano dainavimo mokytoja buvo lietuvė, ne kartą yra tekę bendradarbiauti su maestro G. Rinkevičiumi, o taip pat džiaugiuosi, kad dalyvavau šešiose Virgilijaus Noreikos pamokose. Buvau pakviestas dalyvauti dar pirmojo konkurso žiuri, bet tuokart dėl intensyvaus koncertų grafiko to padaryti nepavyko, todėl labai džiugu, kad galėjau prisijungti dabar. Nuostabūs balsai! Labai sunku apsispręsti, kurie gi verčiausi keliauti toliau. Šie jauni žmonės, tiesą sakant, man primena mane patį, kai buvau jų amžiaus“, – pasakojo pasaulinio garso operos solistas.

Net ir pakeitus konkurso formatą, pirmasis turas parodė, kad intrigos jame – nestokojama. Visgi belaukiant konkurso finalo, organizatoriai atsižvelgė į sudėtingą ir greitai kintančią situaciją. Pasitarus su vertinimo komisija, greta septynių konkurso finalininkų nuspręsta paskelbti ir kandidatus į konkurso finalą. Jei kuris nors iš finalininkų negalėtų atvykti, jo vietą užims daugiausiai balų po jo II ture pelnęs kandidatas.

II tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso antrąjį turą kviečiame stebėti ir sirgti už savo favoritus rugsėjo 13 d., sekmadienį, nuo 12 val. Stebėkite tiesiogiai svetainėje noreika.link, konkurso facebook ir youtube paskyrose, portale lrt.lt ir konkurso klube „Hilton Garden Inn“ kiemelyje.

Konkurso organizatoriai: VšĮ „Natų knygynas“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Konkurso pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, pagrindinis informacinis rėmėjas LRT.

Daugiau informacijos: www.noreika.link

Organizatorių informacija 
2020 09 11

2020.09.07

„Vasaros media studijoje 2020“ kuriami keturi nauji trumpametražiai filmai

Rugsėjo 3 d. prasidėjo dvidešimt antrosios jaunųjų kino profesionalų kūrybinės dirbtuvės „Vasaros Media studija“ (angl. „Summer Media Studio“). Nepaisant sudėtingų sąlygų, projektas dviem savaitėms į Pervalką subūrė studentus iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Kauno technologijos universiteto ir Latvijos Jazepo Vituolo muzikos akademijos. 

Į kūrybines komandas susibūrę kūrėjai Neringoje ir Klaipėdos regione kuria keturis trumpametražius filmus, kuriuos viešai pristatys jau rugsėjo 14 d. Nidos bendruomenės namuose.

Trys jauni režisieriai Paulina Lazutkaitė, Simonas Mozūra bei Kasparas Pilinkus sėkmingai apsigynė savo idėjas trumpametražiams vaidybiniams filmams sukurti. Ketvirtajame, dokumentiniame, filme režisierius Laurynas Valkiūnas mėgina fiksuoti dirbtuvių dalyvių kūrybines sėkmes ir sunkumus. „Šie metai – tam tikras iššūkis, tiek pasauliui, tiek šiam projektui, tad, norint prisitaikyti prie situacijos, tenka priimti novatoriškus sprendimus. Džiugu, jog projektas vis viena vyks visu pajėgumu. Karantinas bei saviizoliacija kūrėjams pateikė naujų temų ir idėjų, kurios glaudžiai siejasi su kinu“, – mintimis po filmų idėjų pristatymo dalijosi „Vasaros Media studija“ vadovė Inesa Kurklietytė.

Šių metų tema – garsas ir muzika kine – nagrinėjama su profesionalų pagalba. Projekto metu lektoriai iš užsienio ir Lietuvos dalyviams skaitė teorines paskaitas, konsultavo scenarijaus klausimais, o filmo kūrybinio proceso metu dalijasi patirtimi. Tiesa, šiais metais dirbtuvių formatas šiek tiek pakito – dalį užsiėmimų lektoriai veda internetu, patys būdami anapus Atlanto. Garso dizaino bei muzikinių takelių kūrimo specifikos paslaptimis dalijasi garso režisierius, „Grammy“ nominantas Davidas Bondelevitchius (JAV), kastingo klausimais konsultuoja Holivudo aktorius ir prodiuseris Zachary Spiceris (JAV) ir prodiuseris Paulas Nethercottas (JAV). Scenarijus dalyviai rašė su režisierės, scenaristės Eglės Vertelytės pagalba, o muziką filmams kurti padeda kompozitoriai Mantautas Krukauskas ir Raminta Naujanytė-Bjelle. Dalyvius praktiniais kino gamybos klausimais konsultuoja operatoriai Adomas Jablonskis ir Erdvilas Petras Abukevičius, garso režisierius Ramūnas Jasutis bei montažo režisierius Ričardas Matačius. 

„Vasaros Media studija“ – tai bendradarbiavimo platforma, skirta audiovizualinių menų studentams bei jauniesiems kūrėjams, kurie siekia užmegzti tarptautinių kontaktų su kino srities profesionalais, tobulinti savo įgūdžius, išmokti dirbti su naujomis technologijomis, sekti ir analizuoti kino industrijos pokyčius bei kurti naujas galimybes ateities kūrybinėms iniciatyvoms. Projektas Neringoje vyksta kasmet nuo 1999 m.

Projekto vadovė – režisierė Inesa Kurklietytė. 
Projekto koordinatorės – Vaiva Martišauskaitė, Rūta Maraposkaitė. 
Projekto organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. 
Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Baltijos-Amerikos Laisvės fondas, Švietimo ir mokslo ministerija. 
Partneriai: Karaliaus Mindaugo profesionio rengimo centras, Liudviko Rėzos kultūros centras, Latvijos kultūros akademija, Studio Nethercott, Indiana Filmmakers Network

Rengėjų informacija
2020 09 07 

 

Renginiai

2020/09/22

VADOVĖLIO „Į MUZIKOS ŠALĮ“ PRISTATYMAS

2020 m. rugsėjo 22 d., antradienį, 13–18 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

DOC. DR. VIDOS UMBRASIENĖS VADOVĖLIO „Į MUZIKOS ŠALĮ“ 1 KLASEI PRISTATYMAS

Seminaras pedagogams: muzikinių gabumų ugdymas solfedžio pamokoje.

Tikslinė auditorija: formaliojo ir neformaliojo muzikinio ugdymo įstaigų pradinių klasių solfedžio mokytojai, pradinio ugdymo mokytojai, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo institucijų pedagogai.

Išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Registracija vyksta iki rugsėjo 20 d., vietų skaičius ribotas.

Seminaras mokamas

Daugiau informacijos: www.kkc.lmta.lt.

2020/09/24

ELEKTRONINĖS MUZIKOS DUETO „ARTFCL“ ALBUMO PRISTATYMAS

2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienį, 19 val.

LMTA Juliaus Juzeliūno Erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

ELEKTRONINĖS MUZIKOS DUETO „ARTFCL“ ALBUMO PRISTATYMAS

Elektroninės muzikos duetas „Artfcl“, neseniai išleidę debiutinį albumą „Artificial“, pristato naują savo kūrinį pavadinimu „Elements“. Šįkart tai kiek kitoks – erdvinis projektas, sukurtas specialiai LMTA Muzikos inovacijų studijų centre esančiai Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferai. Tai išskirtinė kūrybinė erdvė, kurioje auditorija gali klausytis unikalaus sferinio formato muzikos kūrinių. Salės kupole įrengti 24 garso šaltiniai sukuria erdvinę garso sinergiją ir suteikia naujų galimybių kitaip patirti muziką.

„Elements“ tai keturių dalių muzikinis pasakojimas, kur kiekvienas kūrinys įgarsina keturių pagrindinių elementų – vandens, žemės, ugnies bei oro stichijas per muzikinę prizmę. Erdvinio kūrinio idėja – gamtos reiškinius perteikti muzikaliai, pasitelkiant ritmo mašinas ir sintezatorius, tuo tarpu akustiniais instrumentais atliekant netradicines technikas, skambesį modifikuoti analoginiais ir skaitmeniniais efektais. Andriaus Laucevičiaus ir Mato Samulionio sukurtoje muzikoje persipina tokie muzikiniai stiliai kaip ambient, classical, jazz ir breaks. „Artfcl“ projekto kūriniai skirti atlikti ambisoninėje, trijų garso dimensijų erdvėje, klausytojus nukels į naują bei neįprastą muzikos pasaulį ir, tiesiogine to žodžio prasme, iš visų pusių užlies sferinės muzikos sąskambiais.

Renginio metu pristatyta muzika taip pat bus išleista skaitmeniniu formatu „Future Sound Scientists“ (FSS Recordings) konceptualios elektroninės muzikos įrašų kompanijoje. Šis projektas yra dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

https://www.facebook.com/artfclmusic/

https://soundcloud.com/artfcl

https://spoti.fi/2QvyDyn

www.futuresoundscientists.com

Norint dalyvauti renginyje, būtina išankstinė registracija internetu.

Nuorodos į registraciją – LMTA Facebook, eventbrite.com paskyrose arba telefonu (8 5) 207 5791. 

2020/09/25

KULTŪROS NAKTIS 2020: „NAUJOS KAUKĖS“

2020 m. rugsėjo 25 d., penktadienį, 22 val.

Rūdninkų skvere, „Perimetro“ erdvėje (Vilnius)

KULTŪROS NAKTIS 2020: LMTA ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS­ PROGRAMA „NAUJOS KAUKĖS“

Dalyvauja: LMTA Šiuolaikinės muzikos programos atlikėjai (dėst. Vykintas Baltakas, Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas, Indrė Baikštytė)

PROGRAMA

Electronic Trio (improvizacija 15’) 
Atlieka: Simas Petkevičius (saksofonas), Klaudija Indriliūnaitė (e.gitara), Matas Samulionis (saksofonas)

Solo-duo-electroacustic (improvizacija, 10’) 
Atlieka: Greta Šimkutė (vokalas), Kęstutis Zubavičius (perkusija)

Thierry de Mey. Musique de Table (7’) 
Atlieka: Kęstutis Zubavičius, Simas Petkevičius, Matas Samulionis

Vykintas Baltakas. Unvollendete (12’) 
Atlieka: Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (fleita), Arminas Bižys (saksofonas), Matas Samulionis (saksofonas) 

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame!

2020/09/25 - 2020/09/26

KULTŪROS NAKTIS 2020: „JUODAIS BALTAIS“

2020 m. rugsėjo 25–26 d.

Skvere tarp LMTA Centrinių rūmų ir Genocido aukų muziejaus (Aukų g., Vilnius)

KULTŪROS NAKTIS 2020: FORTEPIJONINĖS MUZIKOS NAKTIS „JUODAIS BALTAIS“

20 val.
LMTA studentai ir absolventai: Paula Bagotyriūtė, Julian Germanovič, Skaistė Kašėtaitė, Ugnė Kaušiūtė, Julita Lukminaitė, Gabija Maknavičiūtė, Vincenzo De Martino, Jonas Šopa, Lina Žutautaitė, Jonas Benjaminas Balsys

23 val.
LMTA docentas Daumantas Kirilauskas ir džiazo pianistas Vytis Smolskas

00 val.
LMTA profesorius Petras Geniušas

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame!

2020/09/29

JULIANO GERMANOVIČIAUS (FORTEPIJONAS) REČITALIS

2020 m. rugsėjo 29 d., antradienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

JULIANO GERMANOVIČIAUS (FORTEPIJONAS) REČITALIS

Prof. Aleksandros Žvirblytės kl.

PROGRAMA

Ludwig van Beethoven (1770–1827) 
Sonata Nr. 3 C-dur, Op. 2:
I – Allegro con brio
II – Adagio
III – Allegro
IV – Allegro assai

Frédéric Chopin (1810–1849) 
Baladė Nr. 3 As-dur, Op. 47 
Valsas Es-dur, Op. posth. 
Noktiurnas c-moll, Op. 48 Nr. 1 
Etiudas C-dur, Op. 10 Nr. 7 
Etiudas a-moll, Op. 25 Nr. 11

Felix Mendelssohn (1809–1847) 
„Rimtosios variacijos“, Op. 54 

——–

Norint dalyvauti renginyje, būtina išankstinė registracija internetu.

Nuorodos į registraciją – LMTA Facebook, eventbrite.com paskyrose arba telefonu (8 5) 207 5791. 

2020/09/30 - 2020/10/01

PREMJERA: audiovizualinis spektaklis „Pan Opticum“

2020 m. rugsėjo 30 d., trečiadienį / spalio 1 d., ketvirtadienį, 19 val. 

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PREMJERA: audiovizualinis spektaklis PAN OPTICUM

Režisierės: Greta Štiormer, Austė Urbanavičiūtė

Norint dalyvauti renginyje, būtina išankstinė registracija internetu.

Nuorodos į registraciją – LMTA Facebook, eventbrite.com paskyrose arba telefonu (8 5) 207 5791.