Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

Naujienos

2020.08.07

Rugpjūtį sostinės scenose – tarptautinė naujojo teatro savaitė

Rugpjūčio 18–22 d. įvairiose sostinės erdvėse įvyks tarptautinis teatro projektas, kurio metu žiūrovams bus pristatytos penkios premjeros, sukurtos penkių talentingų jaunų menininkų, šįmet baigiančių teatro režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Tai išskirtinis atvejis, kuomet teatro režisierių baigiamieji darbai kuriami bendradarbiaujant LMTA, Valstybiniam jaunimo teatrui, Helsinkio ir Reikjaviko aukštosioms mokykloms, o spektaklius kuria perspektyvūs teatro menininkai iš Lietuvos, Suomijos ir Islandijos.

Per penkias vasaros pabaigos dienas LMTA Balkono teatre, LMTA Teatro ceche, Valstybiniame jaunimo teatre, Kultūros bare „Kablys + Kultūra“ ir Muzikiniame teatre-klube „Legendos“ – publika turės išskirtinę galimybę nemokamai susipažinti su jaunais teatro kūrėjais, kurie vienaip ar kitaip kurs artimiausią Lietuvos teatro ateitį. Ir nors sakoma, kad pirmieji menininkų darbai yra savotiška jų vizitinė kortelė, savo baigiamuosius darbus pristatantys režisieriai Lina Židonytė, Naubertas Jasinskas, Antanas Obcarskas, Uršulė Bartoševičiūtė ir Augustas Gornatkevičius jau neblogai pažįstami smalsesniems teatrų lankytojams. Dar studijų metais sukurti ankstesni jų spektakliai užėmė pakankamai svarbias pozicijas Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Nacionalinio Kauno dramos teatro, Juozo Miltinio dramos teatro ir kitų teatrų repertuaruose bei sulaukė pozityvių publikos bei kritikų atsiliepimų. 

LMTA studijavę, o paskutiniąsias studijų savaites spektaklius kūrę Helsinkio menų universiteto Teatro akademijoje ir Islandijos menų universitete Reikjavike, jaunieji režisieriai turėjo išskirtines galimybes ne tik susipažinti su suomių bei islandų teatro kultūra, aktorių rengimo metodika ir kūrybos principais, tačiau ir mokytis profesinių įgūdžių bei semtis patirties iš tokių pripažintų savo srities profesionalų kaip režisierė ir kurso vadovė Yana Ross, suomių režisierius, Europos teatro „Naujosios realybės“ prizo laureatas Kristian Smeds, islandės teatro menininkės Halldóra Geirharðsdóttir ir Snæbjörg Sigurgeirsdóttir.

Ne mažiau plati ir spektaklių dramaturginė „geografija“, kurioje deri ir klasikinės pjesės, ir šiuolaikinė dramaturgija, ir autorinė interpretacija garsaus kino filmo scenarijaus temomis. L. Židonytė vilniečių publikai pristatys spektaklį pagal Lietuvoje žinomos austrų dramaturgės E. Jelinek pjesę „Jackie“, N. Jasinskas ieškos skandinavų literatūros klasiko A. Strindbergo pjesės „Pelikanas“ šiuolaikinio skambesio, A. Obcarskas interpretuoja suomių dramaturgės S. Turunen dramą „Normalumo fantomas“, U. Bartoševičiūtė kuria spektaklį „Requiem For a Woman“ pagal serbų rašytojos M. Pelević pjesę, o A. Gornatkevičius, drauge su dramaturge A. Ihlberg, mėgins sukurti savotišką legendinio suomių kino režisieriaus A. Kaurismäkio filmo tęsinį, pavadinimu „Calamari Union 2. Megastar“.

Vis dėlto, nepaisant daugelio skirtingų įkvėpimo šaltinių, žanrų bei atrastų ir pasirinktų spektaklio formų, visus darbus, galima sakyti, sieja tam tikra bendra teminė linija, kurios epicentre – bandymas rasti atsakymus į klausimus, aktualius šiuolaikiniam jaunam žmogui.

Kaip išlikti savimi, neprarasti savo tapatybės susidūrus su dominuojančiais socialiniais bei kultūriniais stereotipais? Kaip išsaugoti savo kitoniškumą bet kokią drąsesnę ar mažiau įprastą raišką demonizuojančioje ir tuoj pat ją užgniaužti bei paversti pilkos masės dalimi siekiančioje šiuolaikinėje visuomenėje? Kaip išsaugoti pagarbą įvairovei ir individualumui kultūroje, šeimoje ar tradicijoje, kuri kiekvieną moralės, saviraiškos ar elgesio normų išgalvotas ribas peržengiantį veiksmą priima kaip iššūkį? Galiausiai, kodėl šiais laikais jauni žmonės net, atrodytų, artimiausioje savo aplinkoje neretai jaučiasi tarsi juodos avys?

Primename, kad įėjimas į visus renginius laisvas, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija elektroniniu paštu rsvp@lmta.lt


 

RENGINIŲ PROGRAMA:

Rugpjūčio 18 d. (antradienis) 18 val. 
Rugpjūčio 19 d. (trečiadienis) 18 val.
S. Turunen NORMALUMO FANTOMAS, rež. Antanas Obcarskas 
Valstybinio jaunimo teatro „Salė 99“ (Arklių g. 5) 
Spektaklis vyks suomių kalba su lietuviškais titrais

Rugpjūčio 19 d. (trečiadienis) 20 val. 
Rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienis) 22 val.
M. Pelević REQUIEM FOR A WOMAN (N-16), rež. Uršulė Bartoševičiūtė 
Kultūros baras „Kablys + Kultūra“ (Kauno g. 5) 
Spektaklis vyks anglų kalba

Rugpjūčio 19 d. (trečiadienis) 22 val. 
Rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienis) 20 val.
A. Ihlberg CALAMARI UNION 2. MEGASTAR, rež. Augustas Gornatkevičius 
Muzikinis teatras-klubas „Legendos“ (Kalvarijų g. 85) 
Spektaklis vyks anglų kalba

Rugpjūčio 20 d. (ketvirtadienis) 18 val. 
Rugpjūčio 21 d. (penktadienis) 20 val.
E. Jelinek JACKIE, rež. Lina Židonytė 
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42) 
Spektaklis vyks anglų kalba

Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 14 val. 
Rugpjūčio 22 d. (šeštadienis) 20 val.
A. Strindberg PELIKANAS (N-14), rež. Naubertas Jasinskas 
LMTA Teatro cechas (T. Kosciuškos g. 10) 
Spektaklis vyks lietuvių ir kitomis kalbomis 

2020 08 07
LMTA Meno centro informacija 

2020.07.22

Dėl koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos

Vasaros atostogos daugelį iš mūsų vilioja kelionių į užsienį galimybėmis. Koronaviruso (COVID-19) infekcijos plitimas Lietuvoje šiuo metu sėkmingai valdomas, tačiau situacija nuolat keičiasi ir verčia mus laikytis nustatytų saugumo reikalavimų.

Rūpindamiesi visų mūsų sveikata primename, kad asmenims, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką iš koronaviruso paveiktų šalių, yra privaloma 14 dienų izoliacija. Visi asmenys, grįžę arba atvykę iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, per 24 valandas nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvos Respubliką, privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC).  Išimtys dėl registracijos nėra taikomos.

Šalių sąrašai, iš kurių grįžus izoliacija yra privaloma ir šalių, iš kurių atvykus į Lietuvą izoliacija nereikalinga, nuolat atnaujinami. Atkreipiame dėmesį, kad abu valstybių sąrašai skelbiami kiekvieną penktadienį, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius. Jie paprastai galioja vieną savaitę, todėl nusprendusius keliauti maloniai prašome sekti naujausią šioje skiltyje talpinamą informaciją:

Aktuali informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą.

Jeigu atsitiktų taip, kad privalomos 14 dienų izoliacijos laikotarpis tęsiasi jau pasibaigus Jūsų atostogoms, maloniai prašome informuoti apie tai Personalo skyrių ir tiesioginį savo vadovą.

Būkime sveiki ir elkimės atsakingai

2020 07 16

2020.07.13

Paskelbta Vienos deklaracija dėl meninių tyrimų

Tarptautinėje erdvėje paskelbtas naujas strateginis dokumentas – Vienos deklaracija, skirta propaguoti visapusišką meninių tyrimų pripažinimą ir plėtrą Europoje.

Dokumentas buvo pradėtas rengti prieš daugiau kaip metus – siekdami padidinti meninių tyrimų matomumą ir formalų pripažinimą įvairiose šalyse bei mokslo finansavimo institucijose, jėgas suvienijo šioje srityje veikiantys tarptautiniai tinklai ir lyderiaujančios organizacijos. Į darbo grupę, rengiant dokumentą, buvo pakviesta ir LMTA meninių tyrimų ir atlikimo studijų platformos HARPS įkūrėja, Europos muzikos meninių tyrimų platformos darbo grupės narė prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli. Vienos deklaracija, bendrai pasirašyta tokių organizacijų kaip AEC, Cilect / GEECT, Culture Action Europe, Cumulus, EAAE, ELIA, EPARM, EQ-ARTS, MusiQuE ir SAR, yra pirmasis toks jungtinis dokumentas ir pirmasis žingsnis įgyvendinant užsibrėžtą strategiją. 

Vienna Declaration on Artistic Research

2020 07 13

 

2020.06.23

Stojamiesiems egzaminams artėjant

Stojančiųjų dėmesiui! Naudinga informacija registruojantis stojamiesiems egzaminams. 


Reikalavimai stojantiems į pirmosios (bakalauro) pakopos Muzikos atlikimo (specializacijos – akordeonas, choro dirigavimas, chorvedyba ir vargonininkavimas, dainavimas, dirigavimas pučiamųjų orkestrui, dirigavimas simfoniniam orkestrui, džiazas, džiazo ir populiarioji muzika, fortepijonas, klavesinas, liaudies instrumentai, miuziklas, pučiamieji ir mušamieji instrumentai, styginiai instrumentai, vargonai), Muzikos studijų (specializacijos – elektroninė muzika, kompozicija, muzika ir edukacija, muzikinis folkloras, muzikos tyrimai), Šokio subkultūrų, Teatro meno (specializacija – teatro ir renginių režisūra), studijas:

  • užpildę bendrojo priėmimo prašymą LAMABPO sistemoje, turite užpildyti Bakalauro stojamųjų egzaminų, vykdomų nuotoliniu būdu, stojančiojo anketą (https://priemimas.lmta.lt/s/anketa-stojantiesiems-i-bakalaura) ir pateikti stojamojo (-ų) egzamino (-ų) darbus (vaizdo įrašai, rašto darbas, savo sukurtų kompozicijų natos ir kt., pagal stojamojo egzamino reikalavimus) ir motyvacinį laišką, jeigu yra numatyta stojamųjų egzaminų reikalavimuose.

Stojantys į Kino meno bakalauro studijų programos vaizdo režisūros specializaciją:

  • nuorodas į savo stojamuosius darbus turi pateikti el. p. migle.levickiene@lmta.lt likus ne mažiau kaip 10 d. iki stojamojo egzamino. 

Stojantys į antrosios (magistrantūros) pakopos studijas turi užpildyti Prašymą laikyti stojamuosius egzaminus ir dalyvauti konkurse į magistrantūros studijas (https://priemimas.lmta.lt/s/prasymas-stoti-i-magistrantura).

Stojantys į Kino meno (specializacijas – prodiusavimas, vaizdo operatorius, vaizdo režisūra), Kompozicijos (specializacijos – akademinė kūryba ir skaitmeninės technologijos), Meno teorijos (specializacijos – etnomuzikologija, muzikologija, teatrologija ir kinotyra), Meno vadybosMuzikos atlikimo (specializacijos – akordeonas, baroko opera, choro dirigavimas, dainavimas, dirigavimas simfoniniam orkestrui, dirigavimas pučiamųjų orkestrui, džiazas, džiazo ir populiarioji muzika, fortepijonas, kamerinis ansamblis, kamerinis dainavimas, klavesinas, koncertmeisteris, liaudies instrumentai, orkestro muzika, pučiamieji ir mušamieji instrumentai, styginiai instrumentai, šiuolaikinė muzika, vargonai), Teatro meno (specializacija – taikomasis teatras) studijas:

  • prie Prašymo turi pateikti stojamojo(-ų) egzamino (-ų) darbus (vaizdo įrašai, rašto darbas, savo sukurtų kompozicijų natos ir kt.) ir motyvacinį laišką pagal stojamojo egzamino reikalavimus.

Baigusieji pirmosios pakopos studijas LMTA 2020 metais stojamojo egzamino nelaiko (jiems kūrinių įrašų pateikti nereikia), išskyrus stojančius į Muzikos atlikimo magistrantūros studijų programos Baroko operos ir Šiuolaikinės muzikos specializacijas.

Stojantys į Kino meno magistrantūros studijų programos vaizdo operatoriaus, vaizdo režisūros specializacijas nuorodas į savo stojamuosius darbus turi pateikti el. p. migle.levickiene@lmta.lt likus ne mažiau kaip 7 d. d. iki stojamojo egzamino.

Daugiau informacijos https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/

2020 06 23 

2020.06.16

„Vasaros media studija 2020“ kviečia registruotis

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kartu su Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriumi (AMII) kviečia dalyvauti tarptautinėse jauniesiems kino profesionalams ir aukštųjų mokyklų studentams skirtose kūrybinėse kino dirbtuvėse „Vasaros media studija 2020“. 

Dėl sudėtingos situacijos visoje Europoje, tradiciškai vasarą vykstantis projektas šiemet perkeliamas į rudenį ir truks nuo rugsėjo 3 iki 15 d. Atrinkti dalyviai Neringoje kurs trumpametražius filmus, gilins teorines kino žinias ir mainysis tarptautine patirtimi kūrybinėse filmavimo komandose.

„Vasaros media studija“ siekia atkreipti dėmesį  į skirtingus kino kūrimo aspektus, todėl kasmet pasirenkama vis kitas industrijos aspektas. Šių metų tema – „Muzika ir garsas kine“ – leis nuodugniau susipažinti su garso režisieriaus ir kompozitoriaus profesijomis, suprasti kino garso galimybes ir svarbą filmo kūrimo procese. Dalyviai teoriškai ir praktiškai nagrinės kino muzikos ir garso pritaikomumą įvairių žanrų kine, dalyvaus grupiniuose užsiėmimuose, paskaitose, individualiose konsultacijose. Dalyviams paskaitas skaitys ir savo žiniomis dalinsis garso režisierius, „Grammy“ nominantas David Bondelevitch (JAV), Holivudo aktorius ir prodiuseris Zachary Spicer (JAV), prodiuseris Paul Nethercott (JAV), kompozitorius Mantautas Krukauskas (Lietuva).

Į projektą bus pakviesta 30 dalyvių iš skirtingų Europos šalių. Suformavę tarptautines komandas ir padedami dėstytojų profesionalų, dalyviai vystys filmų idėjas, filmuos, montuos trumpametražius filmus, mokydamiesi suderinti kūrybines idėjas ir galimybes jas realizuoti. Dalyvių komandas sudarys režisieriai, scenaristai, operatoriai, garso režisieriai, kompozitoriai, montažo režisieriai, prodiuseriai, aktoriai ir muzikos atlikėjai.

Registracija į „Vasaros media studija“ tęsis iki liepos 10 d. Kūrybinės dirbtuvės vyks anglų kalba.

Platesnę informaciją apie „Vasaros media studiją 2020“, jos temą, dėstytojus bei registracijos formą rasite: http://www.summermediastudio.lt/

Projekto organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Baltijos-Amerikos Laisvės fondas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Partneriai: Liudviko Rėzos kultūros centras, Latvijos kultūros akademija, „Studio Nethercott“, „Indiana Filmmakers Network“.

Organizatorių informacija 
2020 06 16 

    

2020.06.12

Keičiasi diplomų teikimo iškilmių laikas ir tvarka

2020 m. birželio 26 ir liepos 2–3 d. rengiamos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Studijų metų pabaigos ir diplomų teikimo iškilmės. 

Diplomai bus teikiami LMTA bakalaurams ir magistrams.

Atsižvelgiant į viešų susibūrimų ribojimus, skirtingų specialybių absolventai kviečiame į šventę skirtingu laiku. 

Birželio 26 d., penktadienį, 14 val. LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda) diplomai bus teikiami KF absolventams. 

Liepos 2 d., ketvirtadienį, 12 val. LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) diplomai bus teikiami Teatro ir kino fakulteto Vaidybos ir režisūros katedros, Meno istorijos ir teorijos katedros bei Meno vadybos skyriaus (išskyrus kino prodiuserius) absolventams. 

Liepos 2 d., 14 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomai bus teikiami Muzikos fakulteto Dainavimo katedros absolventams.

Liepos 2 d. 16 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomus atsiims Akordeono katedros, Fortepijono katedros, Liaudies instrumentų katedros, Vargonų ir klavesino katedros absolventai. 

Liepos 3 d., penktadienį, 12 val. LMTA Didžiojoje salėje laukiami Styginių instrumentų katedros, Kamerinio ansamblio katedros ir Šiuolaikinės muzikos specializacijos absolventai.

Liepos 3 d., 14 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomai bus įteikti Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros bei Džiazo katedros absolventams.

Liepos 3 d. 16 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomus gaus Choro dirigavimo katedros, Dirigavimo katedros, Etnomuzikologijos katedros, Muzikos teorijos ir istorijos katedrų, Muzikologijos, Kompozicijos katedros absolventai. 

* Kiekvienas diplomantas gali pakviesti du svečius. Prašoma atvykti vėliausiai 15 min. iki renginio pradžios.

2020 06 12 

Renginiai

2020/08/18 - 2020/08/22

TEATRO REŽISŪROS BAIGIAMIEJI DARBAI

2020 m. rugpjūčio 18–22 d., Vilnius

LMTA TEATRO REŽISŪROS MAGISTRANTŲ BAIGIAMŲJŲ DARBŲ SAVAITĖ

Programa:

08 18 | 18:00 
08 19 | 18:00 
S. Turunen „Normalumo fantomas“ 
Rež. Antanas Obcarskas 
Valstybinio jaunimo teatro „Salė 99“ (Arklių g. 5) 
Spektaklis vyks suomių kalba su lietuviškais titrais

08 19 | 20:00 
08 20 | 22:00 
M. Pelević „Requiem For a Woman“ (N-16) 
Rež. Uršulė Bartoševičiūtė 
Kultūros baras „Kablys + Kultūra“ (Kauno g. 5) 
Spektaklis vyks anglų kalba

08 19 | 22:00 
08 20 | 20:00 
A. Ihlberg „Calamari Union 2. Megastar“ 
Rež. Augustas Gornatkevičius 
Muzikinis teatras-klubas „Legendos“ (Kalvarijų g. 85) 
Spektaklis vyks anglų kalba

08 20 | 18:00 
08 21 | 20:00 
E. Jelinek „Jackie“ 
Rež. Lina Židonytė 
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42) 
Spektaklis vyks anglų kalba

08 22 | 14:00 
08 22 | 20:00 
A. Strindberg „Pelikanas“ (N–14) 
Rež. Naubertas Juozas Jasinskas 
LMTA Teatro cechas (T. Kosciuškos g. 10) 
Spektaklis vyks lietuvių ir kitomis kalbomis

Įėjimas nemokamas. Būtina registracija el. p. rsvp@lmta.lt (vietų skaičius ribotas).

Režisierių kurso vadovė Yana Ross 
Organizatoriai: LMTA, Valstybinis jaunimo teatras 
Partneriai: Uniarts Helsinki, Iceland Academy of the Arts, „Kablys“, „Legendos“, „Nordic Drama Corner“, „Rowohlt Theater Verlag“, LRT, „Caffeine“ 
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, NordPlus, „Supernormal“


2020 m. rugpjūčio 18 d., antradienį, 18 val. 
2020 m. rugpjūčio 19 d., trečiadienį, 18 val. 
Valstybinio jaunimo teatro „Salė 99“ (Arklių g. 5) 
NORMALUMO FANTOMAS 
Pagal to paties pavadinimo Saara Turunen pjesę

„Turiu tik vieną troškimą šiame gyvenime. Būti tokia kaip visi, vadinasi, visiškai normalus žmogus. Ir kad mano šeima būtų tokia kaip visų, vadinasi, visiškai normali. Kad per daug neišsiskirtų, o būtų tokia kaip visų, vadinasi, visiškai normalūs žmonės.“

Saara Turunen pjesė „Normalumo fantomas“ (2016) fragmentiškai apžvelgia tipinių Suomijos šeimų kasdienybę. Niūrokas žvilgsnis į absurdiškus žmonių įpročius, draugystes, šeimos bendravimą, santykius išskleidžia kaleidoskopą slaptų troškimų ir banalių, perdėm sureikšmintų tarpasmeninių problemų. Komiškai liūdnos pjesės epicentre – susvetimėjimas ir trumparegystė artimiausių žmonių rate.

Režisierius Antanas Obcarskas: „Saara Turunen tekstas tyliai ir melancholiškai laidoja normalią šeimą ir paskutinį nuoširdų asmenį, o spektaklio metu atsiduriame netolimoje ateityje ir laidojame paskutinę bičių šeimą. Kažkodėl žmonių šeimos seniai dingo nuo žemės paviršiaus. Bet ar visoje gamtoje gali būti kas nors normaliau už bites? Aš negaliu sugalvoti nieko įprastesnio. Gaila, nesu į jas panašus, visuotinis politkorektiškumas neleidžia net įgelti. Bitės nyksta, nors yra tobulai savarankiškas, bet trapus šeimyninis organizmas. Šeima – stiprus žodis, bet vis retesnis reiškinys mano aplinkoje. Mūsų spektaklio ateityje šeimos visiškai išnyko, liko tik prisiminimų rinkinys apie jas, kuriuos taip liūdnai užrašė autorė… Aš privalau paklausti – ar ateities žmogus nesijuoks iš to, kaip mes skubiai ir beatodairiškai tolstame vieni nuo kitų? Kodėl taip norisi greičiau vienam grįžti namo ir užsirakinti duris?“

Režisierius Antanas Obcarskas 
Scenografas Oscar Dempsey 
Kostiumų dailininkas Juozas Valenta 
Vaidina: Ella Lymi, Carlos Orjuela, Jasir Osman, Nicklas Pohjola, Milla Tissari 
Šviesų dailininkas Teemu Nurmelin 
Techninis asistentas Lietuvoje Dominykas Grinius 
Mentoriai: režisieriai Kristian Smeds ir Yana Ross 
Prodiuseriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Valstybinis jaunimo teatras 
Partneriai: Helsinkio menų universiteto Teatro akademija, „Nordic Drama Corner“, „Caffeine“ 
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, NordPlus 
Speciali padėka Vilniaus fechtavimo klubo treneriui Rimui Kalnučiui

Trukmė: 1 val. 20 min. 
Spektaklis vyks suomių kalba su lietuviškais titrais. 
Spektaklio metu bus naudojami dūmai. 


2020 m. rugpjūčio 19 d., trečiadienį, 20 val. 
2020 m. rugpjūčio 20 d., ketvirtadienį, 22 val. 
Kultūros baro „Kablys + Kultūra“ koncertų salė (Kauno g. 5) 
REQUIEM FOR A WOMAN 
Pagal Maja Pelević pjesę „Orange Peel“ (N-16)

2019 metų spalio 15 dieną buvo paviešinti naujausi Europos lyčių lygybės instituto (angl. European Institute for Gender Equality, EIGE), Lyčių lygybės indekso duomenys, kurie nurodo, kad nuo 2005 metų Lietuvoje lyčių lygybės indeksas ne augo, o nukrito 0.3 balo, o nuo 2015  metų – 1.3 balo. Tokiu būdu Lietuva tapo vienintele valstybe ES, kurioje lyčių lygybės srityje neįvyko joks progresas.

Spektaklis pagal Lietuvoje anksčiau nepristatytos dramaturgės Majos Pelević pjesę „Orange Peel“ – fragmentuota vienos, vardu nepavadintos moters kelionė, transformacija iš mergaitės – į moterį, iš moters – į motiną, iš motinos – į auką. Šią veikėją supa skirtingi personažai: archetipiški, stereotipiški, ar absurdiški žmonės, užstrigę patriarchaliniame pasaulio modelyje, kurį iš inercijos, patogumo ar saugumo išjudina ir palaiko tiek vyrai, tiek moterys, tikėdami moters, kaip silpnosios lyties pozicija, moters – tik kaip moters pozicija.

Svyruojant tokiam pasaulio modeliui, į visas disciplinas, regis, veržiasi stiprios, nepriklausomos moterys, tačiau šis procesas vis dar nepakankamai reikšmingas, kad būtų apčiuopiamas statistikoje, o feministinis diskursas dažnai išstumiamas kaip integrali savaime suprantamos realybės dalis.

Šiuo spektakliu kūrėjai nori atleisti moteriai ir pasiūlyti pergalvoti lūkestį, kad ji atitiks primestą socialinę rolę ir nustoti mesti kaltę: už tai, kad paragavo uždrausto pažinimo vaisiaus, už tai, kad savo darbais ištrėmė mus iš rojaus, už tai, kad neatitinka grožio, dydžio, spalvos standartų, už tai, kad yra per daug aktyvi, per daug „vyriška“, per daug stipri, turi celiulitą, per garsiai šneka ir nebūtinai nori gimdyti vaikus.

Režisierė Uršulė Bartoševičiūtė 
Scenografė Elžbieta Kvašytė 
Kompozitoriai: Marija Paškevičiūtė ir Mindaugas Urbaitis 
Kostiumų dailininkė Liucija Kvašytė 
Šviesų dailininkas Vilius Vilutis 
Šviesų dailininko asistentas Valdas Latonas 
Vaidina: Urður Bergsdóttir, Kristrún Kolbrúnardóttir, Björk Guðmundsdóttir ir Fannar Arnarsson 
Mentoriai: režisierė Yana Ross, aktorė Halldóra Geirharðsdóttir, dėstytoja Snæbjörg Sigurgeirsdóttir 
Techninis asistentas Islandijoje Egill Ingibersson 
Techninis asistentas Lietuvoje Dominykas Grinius 
Prodiuseriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Valstybinis jaunimo teatras 
Partneriai: Islandijos menų universitetas, „Caffeine“ 
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, NordPlus

Trukmė: 1 val. 30 min. 
Spektaklis vyks anglų kalba. 
Spektaklio metu žiūrovai judės po erdvę, sėdimų vietų nėra. Bus naudojami dūmai, garsi muzika, necenzūrinė leksika, nuogas kūnas. 


2020 m. rugpjūčio 19 d., trečiadienį, 22 val. 
2020 m. rugpjūčio 20 d., ketvirtadienį, 20 val. 
Muzikinis teatras-klubas „Legendos“ (Kalvarijų g. 85)

CALAMARI UNION 2. MEGASTAR 
Įkvėpta Aki Kaurismäki filmo „Calamari Union“

Spektaklis įkvėptas žymaus suomių kino režisieriaus Aki Kaurismäki filmo „Calamari Union“, vaizduojančio absurdišką kelionę, vykstančią Helsinkio gatvėse: keliolika vyrų vardu Frankas nusprendžia iš savo gyvenamojo rajono Kallio išvykti į kitame miesto pakraštyje esantį Eira rajoną. Frankai girdėjo tėvų pasakojimus, kad Eiroje gyvenimo sąlygos yra daug geresnės. Darbininkų klasės vyrai, prijaučiantys Bitnikų judėjimui, grupėmis juda iš pramoninio Kallio į prabangų Eira, tikėdamiesi rasti ten rojų. Didžioji Frankų dalis filmo eigoje miršta keliaudami per miestą, o į išsvajotą jūros pakrantę gyvi atvyksta tik du Frankai. Visgi atvykę jie randa Eira užterštą ir užstatytą namais – jie pavėlavo.

„Calamari Union 2. Megastar” tarsi antroji filmo dalis ir savotiška šiandienė šios kelionės versija. Spektaklyje šių Frankų vaikai bando sugrįžti atgal, ieškodami spalvingesnio gyvenimo, apie kurį pasakojo jų tėvai. Iš darbininkų klasės kilusių tėvų vaikai užaugo liberaliame, progresyvėjančiame pasaulyje, tačiau dabar jie jaučiasi nelaimingi dėl per saugių gyvenimo sąlygų ir ieško įdomumo, purvo bei nuotykių. Visgi kelionėje įvyksta netikėtas posūkis, kai paaiškėja, kad laivas Megastar keliauja ne tik erdve, bet ir laiku. Kaurismäkio filmo finale Eira rajonas neatitinka Frankų susikurtų vilčių. Šiais laikais tai vadinama gentrifikacija – miestai ir jų rajonai keičia veidus, o žmonės, kūrę autentišką tam tikros vietos dvasią, yra išstumiami iš savo buvusių gyvenviečių, juos pakeičiant mokesniais ir įtakingesniais visuomenės nariais. Spektaklis siūlo apsvarstyti ir idėjų gentrifikacijos galimybes. Ar grįžę ten, kur norėjome, rastume tai, ko tikėjomės?

Režisierius Augustas Gornatkevičius 
Vaidina: Ola Blick, Roderick Kabanga, Eeva Kaihola, Eeva Mäkinen, Tuuli Paju 
Scenografė ir kostiumų dailininkė Simona Davlidovičiūtė 
Kompozitorius Jokūbas Tulaba 
Šviesų dailininkas Julius Kuršis 
Šviesų operatorius Augtumas Danielius Harner 
Dramaturgė Anni Ihlberg 
Video projekcijų autorius Laurynas Valkiūnas 
Techninis asistentas Lietuvoje Dominykas Grinius
Mentoriai: režisieriai Kristian Smeds ir Yana Ross 
Prodiuseriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Valstybinis jaunimo teatras 
Partneriai: Helsinkio menų universiteto Teatro akademija, „Caffeine“
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, NordPlus, „Supernormal“

Trukmė: 1 val. 20 min. 
Spektaklis vyks anglų kalba. 
Spektaklio metu bus naudojami dūmai. 


2020 m. rugpjūčio 20 d., ketvirtadienį, 18 val. 
2020 m. rugpjūčio 21 d., penktadienį, 20 val. 
Balkono teatras (Gedimino pr. 42) 
JACKIE 
Įkvėpta E. Jelinek pjesės tuo pačiu pavadinimu 

Kaip dažnai pagalvoji apie mirtį? Kaimynų, praeivių, artimųjų? O savo? 
Ar susimąstai koks iš tikrųjų vyksta gyvenimas po mirties? Ką ten sutiksi? Kaip atrodysi?

Šiuo spektakliu yra bandoma sukurti iliuziją į laukiantį gyvenimą po mirties. Dramaturginis pagrindas – austrų rašytojos, dramaturgės Elfriede Jelinek pjesė „Jackie“. Pjesėje atskleidžiama istorija moters, kuri buvo stebima visuomenės, jos gestai, manieros ir poelgiai buvo plačiai aptariami ir komentuojami žiniasklaidoje, o pasirinktas įvaizdis formavo mados bei kultūros tendencijas ir vadinamąjį gerą skonį visuomenei. Remiantis biografiniais faktais ši pjesė atskleidžia moters vidinius jausmus – išgyvenimus ir jų pasekmes, kai ji pati išgyveno savo skaudžius asmeninius pralaimėjimus: vis besikartojančius persileidimus, amžiną vyro neištikimybę, vyro šeimos spąstus ir t. t.

Visuomenės spaudimas Jackie kėlė įtampą, baimę, nerimą ir tarytum spraudė į rėmus, sukeldami nenumaldomą norą ir pastangas, atitikti reikalavimus ir lūkesčius elgtis taip, kad negadintų vyro kuriamo įvaizdžio, jo siekiamo statuso, pareigų, posto, o ir kartu puoselėjo jauniausios Baltųjų rūmų damos lūkesčius – Jacqueline Kennedy.

Nepaisant to, kad spektaklio dramaturginė linija yra atskleidžianti garsios moters istoriją, įdomu ką kiekvienas nusinešame kartu? Kiek lieka svarbus statusas, užimta pozicija žemėje, nudirbti darbai ar „parduota“ / atiduota sveikata? Ką paliekame po savęs?

Šiame spektaklyje nebus realybės atspindžio, stengtasi sukurti fikciją ir iliuziją. Kūrybinė komanda atsispyrė nuo įvairiausių komentarų, asmeninių patirčių, interpretacijų, inspiracijų, metaforų, vaizduotės ir fantazijos.

Režisierė Lina Židonytė 
Vaidina: Alex Anton, Tuulia Eloranta, Denisa Snyder 
Scenografės ir kostiumų dailininkės: Larisa Jasinskaja ir Marina Jasinskaja 
Kompozitoriai: Vytautas Leistrumas ir Marius Repšys 
Konsultuojanti dramaturgė ViskasYraKitaip 
Judesio koordinatorė Judita Urnikytė 
Video projekcijų autoriai: Nidas Kaniušas ir Justinas Piliponis 
Šviesų dailininkas Vilius Vilutis 
Šviesų asistentas Valdas Latonas 
Techninis asistentas Lietuvoje Dominykas Grinius 
Mentoriai: režisieriai Kristian Smeds ir Yana Ross 
Prodiuseriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Valstybinis jaunimo teatras 
Partneriai: Helsinkio menų universiteto Teatro akademija, LRT, „Rowohlt Theater Verlag“, „Caffeine“ 
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, NordPlus

Trukmė: 1 val. 30 min. 
Spektaklis vyks anglų kalba. 


2020 m. rugpjūčio 22 d., šeštadienį, 14 val. 
2020 m. rugpjūčio 22 d., šeštadienį, 20 val. 
LMTA Teatro ceche (T. Kosciuškos g. 10)

PELIKANAS (N-14)

Pagal A. Strindbergo pjesę tuo pačiu pavadinimu

Augusto Strindbergo vėlyvosios kūrybos „kamerinių pjesių“ (orig. Kammarspel) rinkinį sudaro keturios 1907 metais „Imtymiajam teatrui“ sukurtos pjesės – „Audra“, „Sudegęs namas“, „Šmėklų sonata“ bei „Pelikanas“. Dramaturgas „kamerinėse pjesėse” perkelia dramos veiksminį svorį nuo paviršutiniškų prie kiek labiau rafinuotų veiksminių aplinkybių, primenančių, jog egzistuoja metafiziniai dėsniai, galintys veikti už fizinių dramos veiksmo ribų. Taip dramaturgas plėtoja naują formą, per kurią siekiama kitaip iškomunikuoti žmonių gyvenimo perspektyvas.

„Pelikane“ nagrinėjamas pasaulis kaip iliuzijų bei melo tinklas, analizuojami veikėjų asmeniniai bei aplinkos įvykiai, lemiantys norą gyventi ne dabartimi ir ateitimi, o vaikantis idealizuotos praeities vaizdinio. Detaliai nagrinėjama šeimos tema, šio socialinio konstrukto formavimasis bei raida. Spektaklyje analizuojama ir abejojama šeimos būtinybės samprata, siūloma pažvelgti į kiekvienos kartos iš savo tėvų ir protėvių paveldimą patį blogiausią savybių derinį. Pastarasis gali būti suvokiamas kaip iliuzijų bei melo tinklo priežastis. Šie procesai sudaro terpę vystytis beprasmiškai kasdienybės egzistenciją, lyg papuolant į begalinį nesibaigiantį ciklą. Pastarasis, lyg nesibaigiantis rato sukimasis, įsibėgėja ir veda į abejotiną ateitį.

Režisierius Naubertas Jasinskas 
Vaidina: Alvydė Pikturnaitė, Aurelijus Pocius, Kipras Mašidlauskas, Deividas Batavičius, Saulius Ambrozaitis 
Balsas Kristupo Saboliaus 
Scenografai: random heroes 
Kostiumų dailininkė Lina Židonytė 
Kompozitorius Diopo Ndugu 
Video projekcijų autorius Kornelijus Jaroševičius 
Šviesų dailininkas Dainius Urbonis 
Garso režisierius Dominykas Grinius 
Video asistentas Dinas Marcinkevičius 
Šviesų operatorius Martynas Vaitkevičius 
Techninis asistentas Lietuvoje Dominykas Grinius 
Techninis asistentas Islandijoje Egill Ingibersson 
Mentoriai: režisieriai Kristian Smeds ir Yana Ross, aktorė Halldóra Geirharðsdóttir, dėstytoja Snæbjörg Sigurgeirsdóttir 
Prodiuseriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Valstybinis jaunimo teatras
Partneriai: Islandijos menų universitetas, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, „Caffeine“ 
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, NordPlus

Trukmė: 1 val. 45 min. 
Spektaklis vyks anglų kalba. 
Spektaklio metu bus naudojami dūmai, stroboskopo efektas, gluminantys vaizdai, necenzūrinė kalba.