Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Psichologinė pagalba

naujienos

2018.11.14

Konferencija „Muzika ir teatras: sąveikos, skirtys, tarpininkavimai“

Lapkričio 20 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius), vyks konferencija „Muzika ir teatras: sąveikos, skirtys, tarpininkavimai“, skirta muzikos istorikei, habil. dr. Jūratei Marijai Trilupaitienei.

PROGRAMA

Konferenciją organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos istorijos katedra ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto Muzikos ir teatro skyrius.

Konferencijos pradžioje skambės sveikinimai, skirti gerbiamai Sukaktuvininkei, taip pat lekt. dr. Saulės Šerytės ir lekt. dr. Balio Vaitkaus muzikinis sveikinimas.

Konferenciją atidarys habil. dr. Jūratės Marijos Trilupaitienės pranešimas „Kokią turėsime Senosios Lietuvos muzikos istoriją“, nuosekliai peraugsiantis į diskusiją „Muzikos praeities beieškant“. Diskusijoje dalyvaus habil. dr. Jūratė Marija Trilupaitienė, prof. dr. Jonas Bruveris, doc. dr. Jūratė Gustaitė, doc. dr. Laima Budzinauskienė, asist. Rasa Murauskaitė.

Antroje konferencijos dalyje savo istorines įžvalgas pristatys ir aktualias diskusijas skatins LMTA ir LKTI muzikos istorikai ir teatrologai.

Iki susitikimo konferencijoje!

Organizatorių informacija 
2018 11 14

 

2018.11.13

LMTA Simfoninis orkestras kviečia į rudens koncertus

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Simfoniniam orkestrui šis ruduo ypatingas. Martyno Staškaus diriguojamas LMTA Simfoninis orkestras lapkričio 15 ir 16 d. surengs du koncertus Anykščiuose ir Vilniuje, iki tol lapkričio 14 d. – atvirą repeticiją-paskaitą su muzikologu Viktoru Gerulaičiu. O neeiliniu pasiruošimu LMTA jaunimo orkestro koncertams buvo bendras muzikavimas su Nyderlandų Karališkuoju „Concertgebouw“ orkestru prieš savaitę vykusiame koncerte Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur drauge buvo atlikta Carlo Maria von Weberio operos „Oberonas“ uvertiūra.

Ištobulintą C. M. von Weberio „Oberono“ uvertiūros interpretaciją LMTA „simfukai“ turės progą dar kartą pristatyti savo koncertuose Anykščiuose ir Vilniuje: lapkričio 15 d. 17.30 val. – Anykščių menų inkubatoriuje, lapkričio 16 d. 18 val. – LMTA Didžiojoje salėje.

Koncertuose taip pat skambės nuotaikingi Leonardo Bernsteino „Simfoniniai šokiai“ iš miuziklo „Vestsaido istorija“, operetės „Kandidas“ uvertiūra bei mūsų klasiko Balio Dvariono Koncertas smuikui ir orkestrui h-moll. Diriguos orkestro meno vadovas Martynas Staškus.

Įdomu, kad atskiras B. Dvariono Koncerto dalis grieš trys smuikininkės – jaunosios solistės Ulijona Pugačiukaitė, Erika Ieva Eriksonaitė ir Monika Čepytė, LMTA dėstančių žymių atlikėjų, prof. Rusnės Mataitytės, prof. Jurgio Dvariono ir doc. Rūtos Lipinaitytės, studentės. B. Dvariono Koncerto h-moll atlikimas pareikalaus iš smuikininkių ypatingo susiklausymo – pirmajai uždavus interpretacinį toną, jį turės pratęsti antroji atlikėja, o iš jos muzikinę estafetę perims trečioji solistė. Toks kūrinio atlikimas taps ir savotišku smuikininkių mini konkursu. 

Koncertų Anykščiuose ir Vilniuje išvakarėse (lapkričio 14 d.) apie L. Bernsteino „Simfoninius šokius“ atviroje orkestro repeticijoje LMTA pasakos muzikologas Viktoras Gerulaitis. Tik, deja, registracija į šį tradiciškai didelio susidomėjimo sulaukiantį renginį jau pasibaigė.

LMTA Simfoninis orkestras yra vienas seniausių iki šiol gyvuojančių Lietuvos simfoninių kolektyvų, jis buvo įkurtas 1953 m. Skirtingais laikotarpiais su orkestru dirbo dirigentai Abelis Klenickis, Jurgis Fledžinskas, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Laurynas Vakaris Lopas, Robertas Šervenikas. Nuo 2013 m. orkestrui vadovauja Martynas Staškus.

Kasmet LMTA Simfoninis orkestras rengia dvi sesijas: rudens ir pavasario. Jų metų jaunieji Akademijos atlikėjai, vadovaujami orkestro meno vadovo doc. M. Staškaus ar kitų LMTA dėstančių dirigentų, ugdo gebėjimą muzikuoti drauge dideliame kolektyve. LMTA Simfoniniame orkestre savo profesinį kelią pradėjo daugelis Lietuvos orkestrų muzikantų.

LMTA Simfoninis orkestras gastroliuoja Lietuvoje ir svetur, atlieka ne tik klasikinį repertuarą, bet yra parengęs ir lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų, dalyvauja jaunimo orkestrų festivaliuose ir įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Šiais metais jaunieji orkestro instrumentalistai dalyvavo ne tik edukaciniame Nyderlandų Karališkojo „Concertgebouw“ orkestro projekte „Side by Side“, kai drauge koncertavo LNOBT, bet ir metų pradžioje įsiliejo į Baltijos šalių akademijų orkestrą (BAO), Baltijos šalių nepriklausomybės 100-mečio proga surengusį koncertų turą nuo Estijos iki Vokietijos.

LMTA Simfoninio orkestro koncertai: Anykščių menų inkubatoriuje – lapkričio 15 d. 17.30 val., LMTA Didžiojoje salėje – lapkričio 16 d. 18 val. Įėjimas laisvas.

LMTA informacija
2018 11 13

2018.11.07

LMTA atstovai dalyvavo mokslo renginyje Suomijoje

Spalio 29–lapkričio 2 d. Helsinkio menų universiteto Sibelijaus Akademijos muzikos centre Kallio-Kuninkala (Suomija) vyko intensyvūs kursai „Pushing Borders: Beyond Traditional Venues of Music Education“ („Be sienų: keičiant tradicines muzikos mokymo aplinkas“), skirti Šiaurės ir Baltijos šalių universitetų muzikos edukologijos magistrantūros programų studentams.

Renginio organizatorius Nordplus NNME tinklas į kursus sukvietė Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentų ir dėstytojų komandą bendram darbui ir diskusijai aktualiais muzikinio ugdymo Europoje klausimais.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijai atstovavo Klaipėdos fakulteto Menų pedagogikos programos magistrantė Erika Blinkutė ir Nordplus NNME tinklo koordinatorė doc. dr. Giedrė Gabnytė. Intensyvių kursų metu dalyviai išklausė 5 plenarinius pranešimus, juos aptarė ir reflektavo diskusijų grupėse. Renginio dėmesio centre – viešos studentų mokslo darbų prezentacijos, kurių metų jaunieji tyrėjai pristatė magistro darbų projektus, atsakinėjo į pateiktus klausimus, dalyvavo mokslinėje diskusijoje. Prezentacijas apibendrino dėstytojų komentarai bei vertingos rekomendacijos tolesniems magistro darbų rengimo etapams.

Intensyvių kursų metu rengti vieši studentų ir dėstytojų pasirodymai – koncertai, jam session. Leonora-Sali koncertų salėje G. Gabnytė auditorijai pristatė ir atliko lietuvių autorių A. Remesos, B. Dvariono bei J. Sibelijaus ir A. Piazzollos kūrinius fortepijonui.

LMTA Pedagogikos katedra
2018 11 06

2018.11.06

Viskas, ko norėjote, bet nedrįsote paklausti apie šiuolaikinį orkestrą

Prieš 100 metų kompozitoriai rašymo orkestrui meno mokėsi iš vadovėlių: Lietuvoje, o ir bene visoje Rytų Europoje muzikos kūrėjai gilinosi į Nikolajaus Rimskio-Korsakovo įtvirtintas klasikinės orkestruotės taisykles. Šiandien geriausias vadovėlis – virtuali duomenų bazė. Lapkričio 9 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje paskaitą apie šiuolaikinę orkestruotę skaitys didžiausios pasaulyje šiuolaikinio orkestro garsų duomenų bazės „conTimbre“ kūrėjas, kompozitorius Thomasas Hummelis (Vokietija).  

Thomasas Hummelis jau beveik 25 metus darbuojasi garsiojoje elektroninės muzikos studijoje „Experimentalstudio des SWR“ Freiburge, kurdamas ir pildydamas virtualią instrumentinių garsų duomenų bazę „conTimbre“. Joje sukaupta informacija – garso įrašai, nuotraukos, aprašymai – apie 158 orkestro instrumentus ir daugiau kaip 4000 grojimo technikų. 

Pasak T. Hummelio, „conTimbre“ yra orkestruotės sistema šiuolaikiniam orkestrui. Paskaitos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dalyviams jis žada suteikti vertingos informacijos apie šiuolaikines grojimo technikas, orkestruotės būdus bei apie tai, kaip atlikti šiuolaikines orkestro partitūras.

Pripažintas orkestrinės ir elektroakustinės muzikos kūrėjas T. Hummelis taip pat pristatys savo kūrinį „Sinaida Kowalenko“, skirtą 6 realiems instrumentams bei „ePlayer“ orkestrui, sukurtą su „conTimbre“.

Thomas Hummelis (g. 1962) – vokiečių kompozitorius, muzikos informatikos specialistas ir garso režisierius. Jis gyvena ir dirba Bresgau Freiburge. T. Hummelis yra visame pasaulyje žinomos elektroninės muzikos studijos „Experimentalstudio des SWR“ bendradarbis.

T. Hummelio kūriniuose – nuo solo iki orkestrinių – dažnai naudojamos ir elektroninės medijos. Jo kūrinius atlieka tokie pripažinti ansambliai kaip „Ensemble Court-Circuit“, „Holst Sinfonietta“, „Ensemble SurPlus“, „Kairos Quartet“ bei Štutgarto radijo simfoninis orkestras. T. Hummelis rašo kūrinius „kalbančio garso“ technika („speech-sound composition“) – jis mėgsta orkestruoti kūrinius taip, kad instrumentinis skambesys primintų žmogaus kalbėjimo fonemas.

Kaip garso režisierius T. Hummelis nuo 1996 m. plėtoja duomenų bazę „Virtual Orchestra“, o nuo 2006 m. – „conTimbre“. Pastaroji tapo didžiausia pasaulyje šiuolaikinio orkestro garsų duomenų baze. Savo instrumentinėse kompozicijose T. Hummelis naudoja virtualius instrumentus iš šios duomenų bazės.

Už savo kūrybą Thomas Hummelis yra pelnęs tokius apdovanojimus kaip „Villa Concordia Bamberg“ ir „Musikprotokoll Graz“, taip pat buvo Vokietijos nacionalinio akademinio fondo, „DAAD“ ir Helene Rosenberg fondo stipendijatas. T. Hummelis dėsto Freiburgo universitete bei Karlsrūjės menų ir dizaino universitete. Jo tekstai publikuojami žurnaluose „Musiktexte“, „Dissonances“ ir kt.

Thomaso Hummelio paskaita „Orkestruotė su „conTimbre“ – lapkričio 9 d. 10 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre (Gedimino pr. 42, Vilnius). Įėjimas laisvas.

LMTA informacija
2018 11 06

2018.11.06

Kviečia konferencija „Muzikos komponavimo principai“

Lapkričio 13-15 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius), vyks jau 18-oji tarptautinė kompozitorių ir muzikologų konferencija „Muzikos komponavimo principai: nuo audijavimo link komponavimo“.

PROGRAMA

Bandymas gvildenti audijavimo ir komponavimo sąryšio fenomeną yra netikėta ir todėl teorinę mintį provokuojanti intencija. Audijacija kaip reiškinys įvardijamas ir paprastai nagrinėjamas edukaciniuose kontekstuose kaip gebėjimas girdėti ir suvokti muziką net ir tuomet, kai realaus muzikos garso nėra. Tai kognityvinis procesas, kurio dėka smegenys įprasmina muzikinį garsą. Būtent savitas garso įprasminimas sąlygoja atskirų komponavimo technikų, stilių ar ištisų epochų skambesio ypatumų susiformavimą. Sparčiai besivystant technologijoms ir didėjant jų įtakai kompoziciniams procesams, daugėjant serialistinių metodų pritaikymo apraiškų, audijacijos vaidmuo kūrybiniame procese tampa problemine nūdienos aktualija. Dėl to audijacijos ir komponavimo integravimas į bendrą diskursą gali tapti našia ir produktyvia terpe tiek kompozicinėms, tiek edukacinėms dilemoms gvildenti.

Konferencijoje savo teorines įžvalgas pristatys ir aktualias diskusijas šiais klausimais skatins pranešėjai iš Lietuvos, JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Serbijos, Ukrainos ir Rusijos. Teorinės konferencijos dalies akcentais taps dviejų užsienio kompozitorių ir tyrėjų paskaitos: tai Rogerio Redgate’o (JK) „Do you hear what I hear?: Audiation and the Compositional Process“ (lapkričio 13 d. 10 val.) ir Berto Van Hercko (JAV) „Audiation: What to Listen For?“ (lapkričio 14 d. 12.30 val.).

Teorinę konferencijos dalį papildo ir praktinė dalis, kuri šiemet išsiskiria renginių įvairove ir gausa. Pirmąją renginio dieną (lapkričio 13 d.) 15.30 val. visus kviečiame į popietės forumą „Ar tu girdi tai, ką girdžiu aš?“. Tai apskritojo stalo tipo projektas, skirtas geriau suprasti kompozitoriaus kūrybines intencijas ir tai, kaip jas iššifruoja skirtingas muzikines patirtis turintys klausytojai. Renginyje dalyvauja kompozitoriai Bertas Van Herckas (JAV), Rogeris Redgate’as (JK) ir Martinas Vishnickas (JK). Renginio moderatorius – kompozitorius dr. Andrius Maslekovas. Renginys vyks LMTA Muzikos inovacijų ir studijų centre (MISC, Gedimino pr. 42).

Konferenciją praturtina ir intriguojanti koncertų programa. Koncerte „Čiurlionis kitaip“ pianistas Jurgis Karnavičius atliks dešimt prof. dr. Rimanto Janeliausko identifikuotų „Neatpažintų M. K. Čiurlionio ciklų“. Koncertas vyks lapkričio 13 d. 18 val. LMTA Didžiojoje salėje.

Lapkričio 14 d. 15.30 val. visus kviečiame į dar vieną tradicinį konferencijos renginį – premjerų koncertą „Lietuviškumas šiandien 100-mečio šviesoje“ Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34). Koncerte vokalinis ansamblis „B2“ ir vargonininkė Karolina Juodelytė pristatys naujausius Rimanto Janeliausko, Mykolo Natalevičiaus, Mariaus Baranausko, Jono Jurkūno ir Artūro Mikoliūno opusus.

Konferenciją vainikuos kompozitoriaus ir karilionininko iš JAV Marko Konewko šiuolaikinės kariliono muzikos koncertas, kuris varpų dūžiais po Vilnių skleis Johno Cage’o, Oliver Messiaeno, M. K. Čiurlionio, Marko Konewko ir kitų kompozitorių muzikos garsus. Koncertas vyks lapkričio 15 d. 14 val. Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11).

Iki susitikimo konferencijos renginiuose!

Organizatorių informacija
2018 11 06

2018.11.05

Meistriškumo kursai „Dalyvavimas orkestro atrankoje“

Lapkričio 5 d. 18 val. LMTA Juozo Karoso salėje rengiami dirigento Peterio Starko (Didžioji Britanija) meistriškumo kursai „Dalyvavimas orkestro atrankoje“.

Meistriškumo kursus dirigentas Peteris Starkas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje veda jau antrą kartą. Kaip pagrindinis EUYO – Europos Sąjungos jaunimo orkestro – atrankų vadovas, jis dalysis patirtimi su šių metų kandidatais, dalyvaujančiais EUYO perklausoje Vilniuje. Tačiau jo patarimai universalūs ir gali praversti atlikėjams, dalyvaujantiems atrankose ir į kitus orkestrus.

„Meistriškumo kursai skirti tobulinti pagrindinius dalykus, kurių ieško atrankų vadovai. Atlikėjui nepakanka vien tik gerai groti savo instrumentu, svarbu, kokį potencialą jis gali atskleisti kaip aukščiausios klasės orkestro muzikantas. Tai – meistriškumo kursai grojantiems orkestre, todėl daugiausia bus dirbama su orkestrinėmis ištraukomis. Norėčiau pabrėžti, kad šie meistriškumo kursai nė kiek nenuvertina dėstytojų darbo rengiant savo auklėtinius. Mes tik norime pateikti savo – orkestro atrankų vadovų – požiūrį“, – sakė Peteris Starkas. Dėl šios priežasties P. Starkas kviečia kursuose dalyvauti ir LMTA dėstytojus, kad diskusija būtų abipusė.

Patirtis rodo, kad visi studentai, groję P. Starko meistriškumo kursuose prieš EUYO atranką, pagerino savo pasirodymą atrankos metu. Todėl kviečiame dalyvauti!

Atranka į Europos Sąjungos jaunimo orkestrą (EUYO) Vilniuje vyks 2018 m. lapkričio 6 d. 10 val. LMTA Juozo Karoso salėje.

2018 11 05

2018.11.02

Ypatinga LMTA simfoninio orkestro rudens sesija

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniam orkestrui šio rudens sesija yra ypatinga. Orkestras lapkričio 15 ir 16 d. surengs du koncertus Anykščiuose ir Vilniuje, o iki tol lapkričio 14 d. – atvirą repeticiją-paskaitą su muzikologu Viktoru Gerulaičiu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei dar anksčiau, lapkričio 7 d., drauge su garsiuoju Karališku „Concertgebouw“ orkestru atliks C. M. von Weberio operos „Oberonas“ uvertiūrą RCO koncerte Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Vienas seniausių Lietuvos simfoninių kolektyvų – LMTA simfoninis orkestras – kasmet rengia dvi sesijas: ridens ir pavasario. Jų metų jaunieji LMTA atlikėjai susiburia į orkestrą ir, vadovaujami LMTA simfoninio orkestro meno vadovo doc. Martyno Staškaus ar kitų LMTA dėstančių dirigentų, ugdo gebėjimą muzikuoti drauge dideliame kolektyve. LMTA simfoninis orkestras yra daugelio Lietuvos profesionalių orkestrų atlikėjų mokykla.

Ši rudens sesija LMTA simfoniniam orkestrui ypatinga. Mat vieną iš šiuo metu ruošiamos programos kūrinių – Carlo Maria von Weberio operos „Oberonas“ uvertiūrą – jaunieji stygininkai ir pūtikai turi galimybę rengti drauge muzikuodami su visame pasaulyje žinomu Nyderlandų Karališkuoju „Concertgebouw“ orkestru (Royal Concertgebouw Orchestra). Žymiojo orkestro koncertas Vilniuje lapkričio 7 d. yra dalis projekto „RCO pasitinka Europą“, kuriame yra ir edukacinė dalis „Side by Side“. Kiekvienoje ES valstybėje „Concertgebouw“ orkestras vieną koncerto kūrinį atlieka su tos šalies jaunimo orkestru, Lietuvoje – su LMTA simfoniniu orkestru.

Ištobulinę C. M. von Weberio „Oberono“ uvertiūros interpretaciją LMTA „simfukai“ turės progą ją pristatyti savo koncertuose Anykščiuose ir Vilniuje: lapkričio 15 d. 17.30 val. – Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje, lapkričio 16 d. 18 val. – LMTA Didžiojoje salėje.

Koncerto programoje greta „Oberono“ uvertiūros skambės dar keletas ryškių kūrinių: nuotaikingi Leonardo Bernsteino „Simfoniniai šokiai“ iš miuziklo „Vestsaido istorija“ ir operetės „Kandidas“ uvertiūra bei lietuvių muzikos klasiko Balio Dvariono Koncertas smuikui ir orkestrui h-moll. Diriguos orkestro meno vadovas doc. Martynas Staškus, solistės – smuikininkės Ulijona Pugačiukaitė, Erika Ieva Eriksonaitė ir Monika Čepytė.

Ypatingą dėmesį vertėtų atkreipti į B. Dvariono Koncertą h-moll. Jo atskiras dalis pasikeisdamos atliks trys jaunosios solistės: I dalį „Andante semplice“ grieš U. Pugačiukaitė (prof. Rusnės Mataitytės klasė), lyriškąją 2 dalį „Andante, molto sostenuto“ – E. I. Eriksonaitė (prof. Jurgio Dvariono klasė), o judriąją III dalį „Vivo“ – M. Čepytė (doc. Rūtos Lipinaitytės klasė).

B. Dvariono Koncerto h-moll atlikimas pareikalaus iš smuikininkių ypatingo susiklausymo – pirmajai uždavus interpretacinį toną, jį turės pratęsti antroji atlikėja, o iš jos muzikinę estafetę perims trečioji solistė. Kita vertus, toks kūrinio atlikimas taps ir savotišku smuikininkių mini konkursu.

Tuos, ką domina ne tik pati muzika, bet ir istorijos apie ją, kviečiame lapkričio 14 d. 14 val. į LMTA simfoninio orkestro atvirą repeticiją-paskaitą Didžiojoje salėje, kur apie Leonardo Bernsteino „Simfoninius šokius“ iš miuziklo „Vestsaido istorija“ papasakos muzikologas Viktoras Gerulaitis. Skambės L. Bernsteino „Simfoniniai šokiai“. Būtina išankstinė registracija el. paštu menas@lmta.lt. Registracija vyksta iki 2018 m. lapkričio 8 d.

LMTA simfoninis orkestras gyvuoja jau 65 metus – jis buvo įsteigtas 1953-aisiais. Tai yra bene antrasis seniausias iš dabar gyvuojančių Lietuvos simfoninių kolektyvų. Skirtingais laikotarpiais su šiuo jaunimo orkestru dirbo ir jį ugdė prof. Abelis Klenickis, prof. Jurgis Fledžinskas, prof. Juozas Domarkas, prof. Gintaras Rinkevičius, doc. Laurynas Vakaris Lopas, doc. Robertas Šervenikas. Nuo 2013 m. orkestrui vadovauja dirigentas doc. Martynas Staškus.

LMTA simfoninis orkestras gastroliuoja Lietuvoje ir svetur, atlieka ne tik klasikinį repertuarą, bet yra parengęs ir lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų, dalyvauja jaunimo orkestrų festivaliuose ir įvairiuose tarptautiniuose projektuose.

Į visus renginius įėjimas laisvas.

LMTA informacija
2018 11 02

2018.10.25

LMTA kapelionas kviečia į rekolekcijas

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kapelionas kun. Dovydas Grigaliūnas kartu su Marijos tarnaitės seserų bendruomene lapkričio 9-10 d.organizuoja studentų ir dėstytojų rekolekcijas su Dievo Žodžiu.

Susikaupimo savaitgalis tyloje „Lectio Divina“ ritmu vyks Pavilnio rekolekcijų namuose, Marijos tarnaičių bendruomenės namuose (Švarioji g. 3b, Vilnius).

Registracija tel.: 8 645 85642.

Kviečiame!

LMTA kapelionas kun. Dovydas Grigaliūnas
2018 10 25 

2018.10.24

Prasideda filmų peržiūrų ciklas „Balkono seansai“

Gera žinia lietuviško kino mėgėjams! Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje startuoja filmų peržiūrų ciklas „Balkono seansai“. Spalio 27 d. LMTA Balkono teatre įvyks pirmoji peržiūra, kurios metu bus demonstruojami LMTA absolventų, kino režisierių, Andriaus Blaževičiaus, Linos Lužytės, Jūratės Samulionytės ir Kristinos Buožytės darbai. Pradžia 18 val. Įėjimas laisvas.

Šiais metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedra mini 25-ąjį įkūrimo gimtadienį. Šia proga Kino ir televizijos katedra drauge su LMTA Meno centru inicijavo filmų peržiūrų ciklą „Balkono seansai“, kurių metu kviečiama iš arčiau susipažinti su Akademijos kino kūrėjų kūryba, kasdienybe ir istorija.

Kino ir televizijos katedrą 1993 metais įkūrė legendinis dokumentinio kino režisierius Henrikas Šablevičius. Jau 25 metus kino meno paslaptimis su studentais dalijasi žinomi Lietuvos režisieriai (Algimantas Puipa, Janina Lapinskaitė, Audrius Stonys, Giedrė Beinoriūtė, Vytautas Dambrauskas), operatoriai (Ramūnas Greičius, Viktoras Radzevičius, Mantas Šatkus, Algimantas Mikutėnas), garso režisieriai (Saulius Urbanavičius, Algirdas Veževičius, Antanas Kučinskas, Vytis Puronas), kino dramaturgai (Ramunė Čekuolytė, Raimondas Paškevičius), kritikai (Živilė Pipinytė, Rasa Paukštytė), išugdę ne vieną kūrėjų kartą.

LMTA studentų sukurti darbai vis dažniau patenka į tarptautinius kino festivalius, vis dėlto nemaža dalis studentų filmų lieka „stalčiuose“.

„Tad „Balkono seansų“ metu LMTA studentų sukurti filmai bus labiau matomi ir prieinami visuomenei, o jaunųjų kūrėjų susitikimai su žiūrovais taps neatsiejama profesinio kelio dalimi“, – sako LMTA mokomosios Kino ir televizijos studijos administratorė Jurga Gluskinienė.

Pirmojo „Balkono seansų“ vakaro metu spalio 27 d. bus pristatomi ir demonstruojami LMTA absolventų kino režisierių darbai: Andriaus Blaževičiaus „Bergenas“, Linos Lužytės „Jau puiku, tik dar šiek tiek“, Jūratės Samulionytės „Nerutina“, Kristinos Buožytės „Pakeisk plokštelę“. Filmuose žiūrovai išvys ne tik pirmuosius žinomų režisierių karjeros žingsnius, bet ir gerai žinomų aktorių veidus. Filmuose vaidino Vidas Petkevičius, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Elžbieta Latėnaitė, Aldona Beinoriūtė ir kiti aktoriai.

„Balkono seansų“ peržiūros bus rengiamos kartą per mėnesį.

LMTA informacija
2018 10 24


„Balkono seansų“ PROGRAMA

2018 m. spalio 27 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA absolventų diplominiai filmai:

„Bergenas“, 2009 m.
Režisierius: Andrius Blaževičius,
Operatorius: Audrius Budrys,
Vaidina: Vidas Petkevičius, Marius Repšys, Ilona Kvietkutė, Milda Štakėnaitė, Andrius Blaževičius.

„Jau puiku, tik dar šiek tiek“, 2009 m.
Režisierė: Lina Lužytė,
Operatorius: Feliksas Abrukauskas,
Vaidina: Gabija Jaraminaitė, Rytis Saladžius, Domas Pirštelis, Rimantė Valiukaitė, Andrius Paulavičius, Beatričė Kričėnaitė, Rokas Gluskinas, Eglė Driukaitė, Mykolas Vildžiūnas.

„Nerutina“, 2007 m.
Režisierė: Jūratė Samulionytė,
Operatorius: Audrius Zelenius,
Vaidina: Saulius Čėpla, Elžbieta Latėnaitė.

„Pakeisk plokštelę“, 2005 m.
Režisierė: Kristina Buožytė,
Operatoriai: Egidijus Povilaitis, Robertas Zamaris, Robertas Pileckas,
Vaidina: Aldona Beinoriūtė, Irmantas Bačelis, Kristupas Kavaliauskas, Šarūnas Puidokas.

Trukmė: 1 val. 40 min.
Įėjimas laisvas.

2018.10.17

46-oji tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija – apie muzikos kritiką

Modernaus valstybingumo šimtmetį švenčiančių Baltijos šalių muzikologai ir kolegos iš kitų kraštų spalio 23–26 d. atvyksta į Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamą 46-ąją tarptautinę Baltijos muzikologų konferenciją „Kultūros pokyčiai ir muzikos kritikos diskursas“.

Trijų kaimyninių šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – muzikologai daugiau nei 50 metų puoselėja Baltijos muzikologų konferencijas kaip muzikinių mainų, profesinio solidarumo ir kultūrinio atvirumo erdvę. Jubiliejiniais metais 46-oji tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija skiriama muzikos kritikos ir kultūrinių pokyčių sąveikai aptarti, siekiant paskatinti diskusijas apie kritinio diskurso dalyvavimą XX–XXI a. kultūriniuose ir visuomeniniuose procesuose.

XX–XXI a. muzikos kritikai teko svarbus vaidmuo apmąstant sparčius muzikos kultūrų pokyčius. Konferencijoje bus aptariamos tokios temos kaip „Kultūros politika, propaganda ir muzikinė spauda“, „Muzikos kritika ir medijos“, „Baltijos kraštų muzika ir interpretacijos ribos“, „Muzikos kritikai istorijos kontekste“ ir t. t.  

Tarp 25 konferencijos pranešėjų, atstovaujančių Europos, Amerikos ir Azijos kraštams, į Vilnių atvyksta šiuolaikinės muzikologijos žvaigždė, „The New York Times“ ir kitų įtakingų JAV dienraščių apžvalgininkas, muzikos kritikos guru Richardas Taruskinas. Spalio 23 d. 11 val. jis skaitys paskaitą „Liszto problemos, Bartóko problemos, mano problemos“ („Liszt’s Problems, Bartók’s Problems, My Problems“).

Konferencijos dalyviai ir svečiai taip pat išgirs Londono „King`s College“ universiteto profesoriaus Danieliaus Leech-Wilkinsono paskaitą „Kritika kaip kontrolė“ („Criticism as Policing“, spalio 24 d. 9.30 val.), Sankt Peterburgo valstybinio universiteto docentės dr. Olgos Manulkinos paskaitą „25-eri naujosios Rusijos muzikos kritikos metai: kas toliau“ („Twenty-Five Years of “New Russian Music Criticism”: What Next“, spalio 24 d. 14 val.) ir įtakingo Berlyno muzikos kritiko bei šiuolaikinės muzikos projektų kuratoriaus Andreaso Engströmo pasisakymą „Dėmesio – spraga! Šiuolaikinė muzika ir jos kritika“ („Mind the Gap! Contemporary Music and Its Criticism“, spalio 25 d. 14 val.). 

46-ąją tarptautinę Baltijos muzikolų konferenciją apibendrins spalio 26 d. 10 val. rengiama baigiamoji panelinė diskusija. Kintantis muzikos pasaulis nenumaldomai paveikė modernios muzikos kritikos funkcijos supratimą. Čia galima taikyti ekonomisto ir muzikos sociologo Jacques’o Attali teiginį, kad muzika „įgarsina naujus pasaulius, kurie pamažu išryškėja ir pradeda daryti poveikį daiktų tvarkai“. Todėl „kultūrinio visaėdiškumo“ (Richard A. Peterson) ir „visuotinio kultūrinio poliglotizmo“ (Umberto Eco) laikais muzikos kritikai tampa ypač svarbu apmąstyti muzikos praktikai taikomų idėjų ir vertybių tipologijas ir jų aktualumą vietinėje ir globalioje kultūros erdvėje. 

Konferencija vyks anglų kalba. Konferencijos erdvė – LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42). Įėjimas laisvas.

Rengėjai: Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

LMTA informacija
2018 10 17

Renginiai

2018/11/14 - 2018/11/16

ISTORINIO AKTORINIO MEISTRIŠKUMO KURSAI DAINININKAMS IR ŠOKĖJAMS

2018 m. lapkričio 12-16 d.
LMTA Centriniai rūmai: Operos studija (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PROF. MARGIT LEGLER ISTORINIO AKTORINIO MEISTRIŠKUMO KURSAI DAINININKAMS IR ŠOKĖJAMS

Prof. Margit Legler – Vienos valstybinio operos teatro baleto šokėja, istorinio atlikimo praktikos, kurioje susijungia šokis, dainavimas ir vaidyba, specialistė. Ji subūrė ir vadovauja dviem ansambliams „L’azione teatrale“ ir „Les plaisirs de la danse“. Taip pat dalyvavo daugybėje senosios operos pastatymų: W. A. Mozarto „Die Zauberflöte“ (Tokijuje), Ch. W. Glücko „Il parnaso confuso“ (Budapešte ir Zalcburge), F. L. Gassmanno „Il trionfo d‘Amore“ (Balenštete), H. Purcello „Dido and Aeneas“ (Veimare), A. Caldaros „Il giuoco del guadriglio“ (Zalcburge), Ch. W. Glücko „La corona“ (Zalcburge), G. G. Händelio „Lucio Cornelio Silla“ (Getingene) ir G. B. Bononcini „Polifermo“ (Potsdame).

Profesorė nuolat kviečiama vesti meistriškumo kursus Europoje, o šiuo metu dėsto istorinį šokį ir vaidybą Vienos valstybinio operos teatro Baleto akademijoje, „Mozarteum“ universitete Zalcburge ir privačiame muzikos ir menų universitete Vienoje.

TVARKARAŠTIS

Lapkričio 12 d., pirmadienį
12.45–14.45 val. Grupiniai užsiėmimai
15.30–17.30 val. Grupiniai užsiėmimai

Lapkričio 13 d., antradienį
12.45–14.45 val. Grupiniai užsiėmimai
15.30–17.30 val. Grupiniai užsiėmimai

Lapkričio 14 d., trečiadienį
10.50–12.20 val. Baroko šokis (tik šokėjams)  
13.30–16.30 val. Individualūs laikai

Lapkričio 15 d., ketvirtadienį
10.00–12.15 val. Individualūs laikai
13.15–16.15 val. Individualūs laikai

Lapkričio 16 d., penktadienį
10.50–12.20 val. Baroko šokis (tik šokėjams)  
13.30–16.30 val. Individualūs laikai

Įėjimas laisvas.

 

2018/11/14 - 2018/11/21

XXI TARPTAUTINIS AKORDEONO FESTIVALIS „VILNIUS 2018“

2018 m. lapkričio 14 d., trečiadienį, 19 val.
Vilniaus dailės akademijos Gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Vilnius)

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeonistų ansamblio „ContemporAcco“ (vadovas Raimondas Sviackevičius) koncertas


2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 19 val.
Vilniaus dailės akademijos Gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Vilnius)

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeonistų orkestro (vadovas Tadas Motiečius) koncertas
Solistas Vilandas Kazdailevičius (trimitas). Taip pat dalyvauja LMTA Akordeono katedros ansambliai


2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienį, 19 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

Marijos Vlasovos (akordeonas, Rusija) rečitalis


Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

 

2018/11/14 - 2018/11/15

XVIII TARPTAUTINĖ MUZIKOS TEORIJOS KONFERENCIJA

2018 m. lapkričio 13–15 d., nuo 10 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

XVIII TARPTAUTINĖ MUZIKOS TEORIJOS KONFERENCIJA: MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: NUO AUDIJAVIMO IKI KOMPONAVIMO“
ŠIMTMEČIO RETROSPEKTYVA

Dalyviai: Roger Redgate, Aleksandar Kontić, Miloš Zatkalik, Stephan Lewandowski, Marina Karaseva, Motiejus Bazaras, Martin Vishnick, Bert Van Herck. Konferencija vyks anglų kalba.

PROGRAMA

Koncertai:
Lapkričio 13 d. 18 val. – koncertas M. K. ČIURLIONIS KITAIP
Lapkričio 14 d. 15.30 val. – koncertas ML SAMBŪRIO PREMJEROS: LIETUVIŠKUMAS ŠIANDIEN ŠIMTMEČIO ŠVIESOJE
Lapkričio 15 d. 14 val. – ŠIUOLAIKINĖS KARILIONO MUZIKOS KONCERTAS


Konferencijos mokslinis komitetas:
– Prof. dr. Pavel PUŞCAŞ (Muzikos Akademija Cluj-Napoca, Rumunija)
– Prof. Miloš Zatkalik (Belgrado menų universitetas, Serbija)
– Prof. Roger Redgate (Goldsmito Londono universitetas, Anglija)
– Dr. Bert Van Herck (Naujosios Anglijos muzikos konservatorija, JAV)
– Dr. Jānis Petraškevičs (Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademija, Latvija)
– Dr. Martin Vishnick (Jungtinė Karalystė)
– Prof. dr. Rimantas Janeliauskas
– Prof. dr. Antanas Kučinskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
– Doc. dr. Mārtiņš Viļums (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
– Doc. Marius Baranauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Konferencijos koordinatoriai: dr. Andrius Maslekovas, Aistė Vaitkevičiūtė. Kontaktams: pmc.lmta@gmail.com.

Bandymas gvildenti audijavimo ir komponavimo sąryšio fenomeną yra netikėta ir todėl teorinę mintį provokuojanti intencija. Audijacija kaip reiškinys įvardijamas ir paprastai nagrinėjamas edukaciniuose kontekstuose kaip gebėjimas girdėti ir suvokti muziką net ir tuomet, kai realaus muzikos garso nėra. Tai kognityvinis procesas, kurio dėka smegenys įprasmina muzikinį garsą. Būtent savitas garso įprasminimas sąlygoja atskirų komponavimo technikų, stilių ar ištisų epochų skambesio ypatumų susiformavimą. Sparčiai besivystant technologijoms ir didėjant jų įtakai kompoziciniams procesams, daugėjant serialistinių metodų pritaikymo apraiškų, audijacijos vaidmuo kūrybiniame procese tampa problemine nūdienos aktualija. Dėl to audijacijos ir komponavimo integravimas į bendrą diskursą gali tapti našia ir produktyvia terpe tiek kompozicinėms, tiek edukacinėms dilemoms gvildenti.

Konferencijoje savo teorines įžvalgas pristatys ir aktualias diskusijas šiais klausimais skatins pranešėjai iš Lietuvos, JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Serbijos, Ukrainos ir Rusijos. Teorinės konferencijos dalies akcentais taps dviejų užsienio kompozitorių ir tyrėjų paskaitos: tai Rogerio Redgate’o (JK) „Do you hear what I hear?: Audiation and the Compositional Process“ (lapkričio 13 d. 10 val.) ir Berto Van Hercko (JAV) „Audiation: What to Listen For?“ (lapkričio 14 d. 12.30 val.).

Teorinę konferencijos dalį papildo ir praktinė dalis, kuri šiemet išsiskiria renginių įvairove ir gausa. Pirmąją renginio dieną (lapkričio 13 d.) 15.30 val. visus kviečiame į popietės forumą „Ar tu girdi tai, ką girdžiu aš?“. Tai apskritojo stalo tipo projektas, skirtas geriau suprasti kompozitoriaus kūrybines intencijas ir tai, kaip jas iššifruoja skirtingas muzikines patirtis turintys klausytojai. Renginyje dalyvauja kompozitoriai Bertas Van Herckas (JAV), Rogeris Redgate’as (JK) ir Martinas Vishnickas (JK). Renginio moderatorius – kompozitorius dr. Andrius Maslekovas. Renginys vyks LMTA Muzikos inovacijų ir studijų centre (MISC, Gedimino pr. 42).

Konferenciją praturtinta ir intriguojanti koncertų programa. Koncerte „Čiurlionis kitaip“ pianistas Jurgis Karnavičius atliks dešimt prof. dr. Rimanto Janeliausko identifikuotų „Neatpažintų M. K. Čiurlionio ciklų“. Koncertas vyks lapkričio 13 d. 18 val. LMTA Didžiojoje salėje.

Lapkričio 14 d. 15.30 val. visus kviečiame į dar vieną tradicinį konferencijos renginį – premjerų koncertą „Lietuviškumas šiandien 100-mečio šviesoje“ Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34). Koncerte vokalinis ansamblis „B2“ ir vargonininkė Karolina Juodelytė pristatys naujausius Rimanto Janeliausko, Mykolo Natalevičiaus, Mariaus Baranausko, Jono Jurkūno ir Artūro Mikoliūno opusus.

Konferenciją vainikuos kompozitoriaus ir karilionininko iš JAV Marko Konewko šiuolaikinės kariliono muzikos koncertas, kuris varpų dūžiais po Vilnių skleis Johno Cage’o, Oliver Messiaeno, M. K. Čiurlionio, Marko Konewko ir kitų kompozitorių muzikos garsus. Koncertas vyks lapkričio 15 d. 14 val. Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11).

Iki susitikimo konferencijos renginiuose!

2018/11/14

PREMJEROS: „LIETUVIŠKUMAS ŠIANDIEN ŠIMTMEČIO ŠVIESOJE“

2018 m. lapkričio 14 d., trečiadienį, 15:30 val.

Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje (Didžioji g. 34, Vilnius)

KONCERTAS „ML SAMBŪRIO PREMJEROS: LIETUVIŠKUMAS ŠIANDIEN ŠIMTMEČIO ŠVIESOJE“

XVIII Tarptautinės muzikos teorijos konferencijos „Muzikos komponavimo principai: nuo audijavimo iki komponavimo“ renginys

Atlikėjai: Karolina Juodelytė (vargonai), vokalinis ansamblis „B2“.

Programoje: Rimanto Janeliausko, Mykolo Natalevičiaus, Mariaus Baranausko, Jono Jurkūno, Artūro Mikoliūno, Pauliaus Prasausko kūrinių premjeros.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/14

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO ATVIRA REPETICIJA-PASKAITA

2018 m. lapkričio 14 d., trečiadienį, 14 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO ATVIRA REPETICIJA-PASKAITA

Lektorius – muzikologas Viktoras Gerulaitis

Paskaitos programoje – Leonardo Bernsteino „Simfoniniai šokiai“ iš miuziklo „Vestsaido istorija“. Griežia LMTA simfoninis orkestras, vadovas ir dirigentas Martynas Staškus.

Įėjimas laisvas, tačiau būtina išankstinė registracija el. paštu menas@lmta.lt. Registracija vyksta iki 2018 m. lapkričio 8 d.

2018/11/14

MUZIKINĖ RUDENS POPIETĖ

2018 m. lapkričio 14 d., trečiadienį, 17 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

„MUZIKINĖ RUDENS POPIETĖ“

Koncertas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Dalyvauja prof. Valentinos Vadoklienės dainavimo klasės studentai: Loreta Daržinskaitė, Mantas Liekis, Alvita Liutkutė, Vita Merkelytė, Julija Petrikaitė, Skaistė Vaserytė.

Koncertmeisterė Vera Diukareva.

Programoje: M. Petrauskas, A. Kačanauskas, J. Tallat-Kelpša, B. Dvarionas, A. Belazaras, V. Klova, V. Kairiūkštis, G. Kuprevičius ir kt.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/15 - 2018/11/16

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAI

2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 17.30 val.
Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje (J. Biliūno g. 53, Anykščiai)

2018 m. lapkričio 16 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAS

LMTA simfoninis orkestras (vadovas ir dirigentas Martynas Staškus)

Solistės: Monika Čepytė (smuikas), Erika Ieva Eriksonaitė (smuikas), Ulijona Pugačiukaitė (smuikas).

Koncerto vedėja Justė Jankauskaitė.

Programoje: C. M. von Weber, L. Bernstein, B. Dvarionas.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/15

KANKLININKĖS REGINOS MAROZIENĖS KONCERTAS-REČITALIS

2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KANKLININKĖS REGINOS MAROZIENĖS KONCERTAS-REČITALIS

Koncertas skirtas Jono Švedo 110-osioms gimimo metinėms paminėti

Dalyvauja: Aurimas Povilaitis (marimba); kanklių trio „Aušrinė“ – Regina Vaišnorienė, Regina Marozienė, Lora Andriuškienė; styginių instrumentų kvintetas – Jūratė Stakvilevičienė (I smuikas), Jolita Damaševičienė (II smuikas), Lina Albrikienė (altas), Ilona Butkutė-Gasickienė (violončelė), Arūnas Stankus (kontrabosas).

Programoje: W. A. Mozart, M. Glinka, G. Braga, P. de Sarasate, M. Mchedelov, V. Ruduša, A. Mikulskis, A. Lapinskas, A. Bružas.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/15

„TRIMITO“ IR JORKŠYRO PULKO PUČIAMŲJŲ ORKESTRO KONCERTAS

2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

VALSTYBINIO PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO „TRIMITAS“ IR JORKŠYRO PULKO PUČIAMŲJŲ ORKESTRO (DIDŽIOJI BRITANIJA) KONCERTAS

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis)

Jorkšyro pulko pučiamųjų orkestras (Didžioji Britanija, The Band of The Yorkshire Regiment)

Dirigentas – kapitonas Gary Clegg.

Programoje: P. Grainger, J. Barry, S. R. Hazo, S. Reinecke, A. VanderWeele, B. Jonušas.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/15

PROF. PASCALIO DEVOYONO MEISTRIŠKUMO KURSAI

2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

LMTA Centriniai rūmai: 307 auditorija (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PROF. PASCALIO DEVOYONO MEISTRIŠKUMO KURSAI

10.30-11.15 Vincenzo De Martino D2 (prof. J. Karnavičius)
L. van Beethoven – Sonata G-dur, op.31 No.1

14.00-14.45 Julija Bagdonavičiūtė B4 (prof. A. Žvirblytė)
B. Bartok – Sonata

14.45-15.30 Milda Juciūtė M2 (doc. A. Šikšniūtė)
J. S. Bach-F. Busoni – Chaconne d-moll

15.45-16.30 Amelija Būrytė B1 (prof. P. Geniušas)
F. Chopin – Sonata b-moll op.35

16.30-17.15 Viktoras Orestas Vagusevičius B3 (prof. P. Geniušas)
F. Chopin – Preludes op.28 Nos.1-12

2018/11/15

ŠIUOLAIKINĖS KARILIONO MUZIKOS KONCERTAS

2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 14 val.

Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11, Vilnius)

ŠIUOLAIKINĖS KARILIONO MUZIKOS KONCERTAS

MARK KONEWKO (varpai, JAV)

XVIII Tarptautinės muzikos teorijos konferencijos „Muzikos komponavimo principai: nuo audijavimo iki komponavimo“ renginys

Programoje: Gary White’o, Alano Hovhanesso, Marko Konewko, Marko Konewko/James’o Gailloretto, Olivier Messiaeno, Johno Cage’o, Roberto Moore’o kūriniai.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/16

A. KROGERTO IR A. LOPO ATSIMINIMŲ VAKARAS-KONCERTAS

2018 m. lapkričio 16 d., penktadienį, 16 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

ADOLFO KROGERTO (1928–1988) IR ALGIMANTO LOPO (1928–2010) ATSIMINIMŲ VAKARAS-KONCERTAS 

Renginys skirtas muzikų 90-mečiams

LMTA Mišrus choras (vadovas Gintautas Venislovas, chormeisteris Linas Balandis)

Lietuvos dailės muziejaus vyrų choras „Varpas“ (meno vadovas ir dirigentas Jurijus Kalcas)

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

 

2018/11/19

LAURYNO VAKARIO LOPO AUTORINIS KŪRYBOS VAKARAS

2018 m. lapkričio 19 d., pirmadienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LAURYNO VAKARIO LOPO AUTORINIS KŪRYBOS VAKARAS

Vilniaus kultūros centro LRT vaikų choras (vadovės: Regina Maleckaitė, Saulė Kriščiūnaitė)

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos absolventų simfoninis orkestras (vadovas Laurynas Vakaris Lopas)

Kasparas Vincentas Mičiūnas (fortepijonas, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, mokytojas Algirdas Biveinis)

Koncertą veda Laimutė Ligeikaitė.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/20

KONFERENCIJA „MUZIKA IR TEATRAS – SĄVEIKOS, SKIRTYS, TARPININKAVIMAS“

2018 m. lapkričio 20 d., antradienį, 10 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONFERENCIJA „MUZIKA IR TEATRAS – SĄVEIKOS, SKIRTYS, TARPININKAVIMAS“

Skirta muzikologei habil. dr. Jūratei Marijai Trilupaitienei

Konferenciją organizuoja LMTA Muzikos istorijos katedra ir LKTI Muzikos ir teatro istorijos skyrius.

PROGRAMA

 

2018/11/20

STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS DĖSTYTOJŲ KONCERTAS

2018 m. lapkričio 20 d., antradienis, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS DĖSTYTOJŲ KONCERTAS

Skirtas katedros 85-mečiui

Dalyvauja: lektoriai Joana Daunytė, Jurgis Juozapaitis, Dalia Kuznecovaitė, docentai Donatas Bagurskas, Gediminas Dačinskas, Edmundas Kulikauskas, Rūta Lipinaitytė, profesoriai Rimantas Armonas, Rusnė Mataitytė, Jonas Tankevičius.

Taip pat dalyvauja: prof. Irena Uss-Armonienė, doc. Indrė Baikštytė, Ugnė Antanavičiūtė, Ramunė Dačinskienė, Kotryna Grigienė, Daiva Stulgytė (fortepijonai), Vincas Bačius (kontrabosas), Elena Daunytė, Arnas Kmieliauskas (violončelės), Kotryna Ugnė Daunytė, Lora Kmieliauskaitė, Ulijona Pugačiukaitė (smuikai), Simonas Laučka (altas).


PROGRAMA

Dmitrij Šostakovič (1906-1975)
Sonata altui ir fortepijonui op. 147: II d. Allegretto
Lekt. Jurgis Juozapaitis (altas)
Daiva Stulgytė (fortepijonas)

Josef Suk (1874-1935) – Jaroslav Kocian (1884-1950)
„Meilės daina“ nr. 1, op. 7
Prof. Jonas Tankevičius (smuikas)
Kotryna Grigienė (fortepijonas)

Marcel Tournier (1879-1951)
Féerie: Prélude et danse (versija arfai ir styginių kvartetui)
Lekt. Joana Daunytė (arfa)
Styginių kvartetas:
Jonas Tankevičius
Gediminas Dačinskas
Elena Daunytė
Kotryna Ugnė Daunytė

Piotr Čaikovskij (1840-1893)
Styginių kvartetas nr. 1, op. 11: II d. Andante Cantabile (versija violončelei su styginių kvartetu)
Doc. Edmundas Kulikauskas (violončelė)
Styginių kvintetas:
Lora Kmieliauskaitė (smuikas)
Ulijona Pugačiukaitė (smuikas)
Simonas Laučka (altas)
Arnas Kmieliauskas (violončelė)
Vincas Bačius (kontrabosas)

Manuel Ponce (1882-1948) – Jascha Heifetz (1901-1987)
Estrellita“ smuikui ir fortepijonui
Fritz Kreisler (1875-1962)
Caprise Viennois (“Vienos kapričas”) smuikui ir fortepijonui op. 2
Prof. Rusnė Mataitytė (smuikas)
Ugnė Antanavičiūtė (fortepijonas)

——pertrauka——

Henri Vieuxtemps (1820-1881)
Elegija altui ir fortepijonui op. 30
Doc. Gediminas Dačinskas (altas)
Ramunė Dačinskienė (fortepijonas)

Efrem Zimbalist (1889-1985)
Fantazija Nikolajaus Rimskio-Korsakovo operos „Auksinis gaidelis“ temomis
Lekt. Dalia Kuznecovaitė (smuikas)
Kotryna Grigienė (fortepijonas)

Anatolijus Šenderovas (1945*)
Sulamitos giesmė nr. 1 kontrabosui ir fortepijonui
Doc. Donatas Bagurskas (kontrabosas)
Indrė Baikštytė (fortepijonas)

John Corigliano (1938*)
„Raudonojo smuiko kapričai“ smuikui solo
Doc. Rūta Lipinaitytė (smuikas)

Enrique Granados (1867-1916)
Madrigalas a-moll violončelei ir fortepijonui
Gaspar Cassado (1897-1966)
Requiebros violončelei ir fortepijonui
Prof. Rimantas Armonas (violončelė)
Prof. Irena Uss (fortepijonas)

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/21

SEMINARAS „DARBO PAIEŠKOS MENAS“

2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienį, 16 val.

LMTA II (Kongresų) rūmai: 227 auditorija (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

SEMINARAS „DARBO PAIEŠKOS MENAS“

LMTA Karjeros ir kompetencijų  centras kviečia dalyvauti žinomiausio Lietuvoje darbo paieškų portalo CV ONLINE marketingo vadovės Ritos Karavaitienės seminare „Darbo paieškos menas“.

Ar tobulas CV tikrai yra pirmas žingsnis norimo darbo link? O gal ne tai lemia, jog Tave priima/Tavęs nepriima į darbą? Gal meno krypčių atstovams pokalbis dėl darbo gali būti tiesiog dar vienas meninis pasirodymas – išėjimas į sceną?

Seminaro metu turėsite galimybę išgirsti ir sužinoti, kaip kaupti portfolio, kaip tinkamai parašyti gerą motyvacinį laišką bei kokie yra lemiami veiksniai, nutiesiantys kelią į TAVO svajonių darbą.

Registracija į seminarą: https://docs.google.com/forms/d/1wgC4bk6Hm3KtcQH5eVu15bvbcPZ0kwv7tjCiVejHIkM/edit 

2018/11/22

PASKAITA „MUZIKOS TERMINIJA IR SVETIMVARDŽIAI“

2018 m. lapkričio 22 d., ketvirtadienis, 14 val.

LMTA Centrinių rūmų Vargonų salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PASKAITA „MUZIKOS TERMINIJA IR SVETIMVARDŽIAI“

Paskaitą skatys Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedros docentas dr. ANTANAS SMETONA

Renginį organizuoja: Valstybinė lietuvių kalbos komisija, LMTA Kalbų katedra

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/11/27 - 2018/11/29

BARBAROS LÜNEBURG SMUIKO IR ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI

2018 m. lapkričio 27 d., antradienis, 10.00-15.00 val.
2018 m. lapkričio 28 d., trečiadienis, 15.00-18.00 val.
2018 m. lapkričio 29 d., ketvirtadienis, 9.00-15.00 val. 
LMTA Kongresų rūmai: 203 auditorija (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

BARBAROS LÜNEBURG SMUIKO IR ALTO MEISTRIŠKUMO KURSAI


Barbara Lüneburg griežia smuiku, altu bei elektriniu smuiku, yra menininkė tyrėja, šiuo metu dirba mokslo ir meno doktorantūros mokyklų vedėja Antono Brucknerio privačiame universitete Lince (Austrija), anksčiau dirbo kamerinės muzikos bei skaitmeninių medijų srityse Trosingeno bei Graco muzikos ir teatro universitetuose, vedė smuiko, alto, šiuolaikinės muzikos seminarus bei meistriškumo kursus visame pasaulyje.

Barbara Lüneburg baigė Liubeko, Karlsrūjės bei Guildhall muzikos ir dramos mokyklas, studijavo P. Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje.

Kaip solistė ir kamerinių ansamblių dalyvė, Barbara Lüneburg inspiravo daugybę kūrinių smuikui solo, kameriniams ansambliams, taip pat koncertų, kurie buvo dedikuoti jai. Jau vien 2008-2010 metais buvo parašyta virš 30 naujų kūrinių smuikui, altui ar elektriniam smuikui, kurie tapo tyrimo apginant meno daktaro laipsnį dalimi.

Barbara Lüneburg koncertavo visame pasaulyje, dalyvavo tokiuose prestižiniuose festivaliuose kaip Huddersfield šiuolaikinės muzikos festivalis, Aldeburgh (Didžioji Britanija), Wien Modern (Austrija) festivaliai, Tongeyong festivalis Korėjoje, Roaring Hooves festivalis Mongolijoje, Cervantino festivalis Meksikoje, Muzikos maratonas Čikagoje (JAV), Fadjr festivalis Irane, Miuncheno Bienalė bei Šlėzvigo Holšteino muzikos festivalis Vokietijoje.

1992 metais Barbara Lüneburg įkūrė ansamblį Intégrales (1992-2012), buvo jo meno vadovė. Ansamblis pelnė daug įvairių apdovanojimų, yra žinomas kaip kolektyvas, koncertuojantis be dirigento.