Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

naujienos

2019.07.16

Suprasti klausytoją: publikos tyrimų konferencija Šefilde

LMTA mokslo centro vyresnioji mokslo darbuotoja, HARPS koordinatorė ir mokslininkų grupių projekto „Muzikos atlikimo raiškos suvokimas. Tarpkultūriniai aspektai ir lietuviškasis atvejis“ vadovė Lina Navickaitė-Martinelli 2019 m. liepos 1–8 dienomis viešėjo Šefildo universiteto (JK) Atlikėjo ir publikos tyrimų centre SPARC (Sheffield Performer and Audience Research Centre). 

Profesorės Stephanie E. Pitts įkurtas 2010-aisiais ir nuo tol kuruojamas SPARC atliepia stiprų Šefildo universiteto muzikologijos profilį muzikos psichologijos tyrimuose. Pagrindinės šio tyrimų centro veiklos sritys – empiriniai meno patirties, gyvo atlikimo, klausytojų įtraukos, atlikėjų ir klausytojų santykio, muzikinės, socialinės ir asmeninės publikos patirties įvairiame kontekste tyrimai.

Stažuotės metu buvo pasinaudota galimybe išklausyti liepos 3–5 d. vykusios pirmosios Menų publikos tyrimų konferencijos (Audience Research in the Arts Conference, ARITA), kurią organizavo SPARC kartu su Tarptautiniu scenos menų publikos tyrimų tinklu (International Network for Audience Research in the Performing Arts, iNARPA), moksliniu žurnalu Cultural Trends ir labdaros organizacija The Audience Agency, pranešimus. Konferencijoje dalyvavę muzikos, teatro, meno vadybos ir psichologijos ekspertai užtikrino dinamišką tarpdisciplininę kritinės refleksijos erdvę, o pranešimų tematika aprėpė publikos patirtis, įtraukos ir plėtros problemas, vietos ir erdvės reikšmę, medijuotą meno patyrimą, klausytojo kaip eksperto ir kitus klausimus.

Konferencijoje pranešimus skaitė tokie muzikos atlikimo studijų ir muzikos psichologijos grandai kaip Ericas F. Clarke’as (Oksfordo universitetas) ir Johnas Sloboda (Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokykla), kurių tyrimai pastaruoju metu krypsta prie klasikinės muzikos klausytojų ir atlikėjų patirčių analizės. Įdomu tai, kad plenarinės (keynote) paskaitos ARITA konferencijoje visgi atiteko ne šiems muzikologijos guru, bet šiuo metu vykdomų mokslininkų grupių projektų, JK paprastai finansuojamų Menų ir humanitarinių mokslų tarybos (Arts and Humanities Research Council, AHRC), pristatymui.

Konferencijos organizatorės, SPARC mokslo darbuotojos Stephanie E. Pitts ir Sarah M. Price pristatė tarpinius nuo 2017 m. vykdomo didžiausio JK kokybinio šiuolaikinio meno vartotojų tyrimo „Suprantant šiuolaikinių menų publiką“ (Understanding Audiences for the Contemporary Arts) rezultatus. Teatro srities menininkų ir mokslininkų komanda pristatė savotišką meta-tyrimą „Šiuolaikinės fėjos“ (Modern Fairies) – teatro menininkai jame vykdė meninį tyrimą, o šį savo ruožtu dar analizavo mokslininkai.

Ryškus daugelio konferencijoje pristatytų projektų bruožas – taikomasis tyrimų pobūdis, glaudžiai bendradarbiaujant su JK ir kitur veikiančiomis meno ir kultūros organizacijomis. Žinoma, dėmesį visuomet patraukia ir profesionaliai atlikta itin netikėtų tyrimo objektų analizė, kaip antai vienas paskutiniųjų konferencijoje girdėtų pranešimų – multimodalinis animacinio filmo „Frozen“ žiūrovų (buvo tirtos dvi vaikų grupės iš vieno Danijos miesto prestižinio rajono ir iš nepasiturinčių, dažnai imigrantų šeimų terpės) percepcijos tyrimas.

HARPS informacija 

————-

Parengta vykdant Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą (sutarties Nr. S-MIP-19/49 / F16-503) mokslininkų grupių projektą „Muzikos atlikimo raiškos suvokimas. Tarpkultūriniai aspektai ir lietuviškasis atvejis“. 

2019.07.10

Įvertinti geriausi „Vasaros Media studija 2019“ kūrėjai

Dvi savaites Neringoje šurmuliavo jau 21-ąjį kartą surengtos tarptautinės jaunųjų kino profesionalų dirbtuvės „Vasaros Media studija 2019“. Liepos 4 d. vakarą Nidos bendruomenės namų salėje pristatyti septyni projekto metu sukurti trumpametražiai filmai, kurių autoriai – kūrėjai iš Latvijos, Suomijos, Slovakijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir, žinoma, Lietuvos.

Šiais metais nagrinėta tema – „Aktorius kine“. Padedami profesionalų dėstytojų – aktoriaus, prodiuserio Zachary Spicerio (JAV), režisieriaus, scenaristo Jonathano Tammuzo (Jungtinė Karalystė) ir režisierės, scenaristės Marijos Kavtarazdės (Lietuva) – projekto dalyviai bendromis jėgomis bandė gvildenti aktorystės esmę ne tik paskaitų metu, bet ir kino aikštelėse. Po kelerių metų pertraukos prie kūrybinių filmavimo komandų prisijungė ir aktoriai iš Lietuvos ir užsienio. Tarptautinėse komandose kurtuose trumpametražiuose filmuose atsispindi skirtingos kultūrinės patirtys, kurių projekto dalyviai sėmėsi ne tik iš dėstytojų, bet ir vieni iš kitų.

Birželio 23 d. prasidėjęs ir dvi savaites trukęs projektas baigėsi liepos 4 d., kai uždarymo renginyje buvo apdovanoti geriausi šiais metais sukurtų filmų kūrėjai. Savo simpatijas už geriausio režisieriaus, operatoriaus, montažo režisieriaus, scenarijaus autoriaus ir garso režisieriaus nominacijas reiškė publika, o štai geriausius aktorius bei geriausią „Vasaros Media studija 2019“ filmą rinko profesionalų komisija. Tradiciškai nugalėtojai apdovanoti Algirdo Kuzmos kurtomis statulėlėmis „Žuvelė“, papildomą prizą Geriausiam filmui skiria talentų agentūra „Rock in Role“.

Geriausi „Vasaros Media studija 2019“ kūrėjai: 

Geriausias scenarijus – Petras Kuneika („Tėvo mašina“) 
Geriausias montažas – Erdvilas Petras Abukevičius ir Artūrs Zeps („Broken Branches“) 
Geriausias garso dizainas – Artur Jelin („Blind“) 
Geriausias operatoriaus darbas – Erdvilas Petras Abukevičius („Broken Branches“) 
Geriausias režisierius – Petras Kuneika („Tėvo mašina“) 
Geriausias antraplanis aktorius – Simona Kollarova („Broken Branches“) 
Geriausias aktorius – Paulius Kavoliūnas („Tėvo mašina“) 
Geriausia aktorė – Evelina Brėdikytė („Broken Branches“) 
Geriausias filmas – „Broken Branches“: scenarijus Lisos Maydwell, režisierius Artūrs Zeps, operatorius Erdvilas Petras Abukevičius, garsas Lauryno Kamarausko, prodiuserė Viktorija Buika 
Specialus Neringos savivaldybės prizas – „Icarus Moderna“: režisierė Jorūnė Greičiūtė, operatorius Jay Cougan, garsas Arturo Jelino, prodiuserė Viktorija Buika

Projektą remia LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA paprogramė Lietuvos kino centre prie Kultūros ministerijos. Projekto partneriai – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Liudviko Rėzos kultūros centras, talentų agentūra „Rock in Role“. 

„Vasaros Media studija“ informacija 
2019 07 09 

  

 

2019.07.08

Valstybės apdovanojimai – už nuopelnus Lietuvai

Sveikiname profesorių Vaclovą Augustiną ir LMTA garbės daktarą Josefą Wallnigą, kuriems liepos 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įsegė valstybės ordinus ir medalius. 

Liepos 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje įteikė valstybės ordinus ir medalius mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečiams.

„Esu labai laiminga, kad valstybės vardu galiu įteikti apdovanojimus tiems, kurie to nusipelnė. Tai mūsų šalies žmonės ir užsienio piliečiai – įvairių kartų, profesijų ir likimo. Dėkoju jums už asmeninį ryšį su Lietuva, pagarbą ir darbą mūsų šaliai. Nes visi kartu kuriame Lietuvą – savo valstybę“, – sakė šalies vadovė.

Pasak šalies vadovės, mums reikia kuo daugiau tokių žmonių – tikrų piliečių, tikrų draugų, kuriuos lengva suprasti iš pusės žodžio, kuriais drąsiai galime pasikliauti, drauge dirbti ir kurti, siekiant didelių tikslų.

Tarp apdovanotųjų – du Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendruomenės nariai.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas LMTA garbės daktaras, Austrijos Respublikos Zalcburgo Mocarteum universiteto profesorius Josefas Wallnigas.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalį Prezidentė įteikė LMTA profesoriui, kompozitoriui, Vilniaus savivaldybės mišraus choro „Jauna muzika“ choro vadovui ir dirigentui Vaclovui Augustinui. 

Pagal Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informaciją 
2019 07 08

2019.06.25

Įteikti LMTA diplomai

Įteikti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos diplomai! Birželio 20-ąją Klaipėdoje ir 21-ąją Vilniuje 250 Akademijos absolventų atsiėmė aukštojo mokslo diplomus. 

Šventė uostamiestyje birželio 20 d. vyko LMTA Klaipėdos fakulteto Kocertų salėje. Įteikta 35 bakalauro ir 18 magistro diplomų, dalyvaujant LMTA rektoriui prof. Zbignevui Ibelgauptui, Klaipėdos fakulteto dekanui prof. Vytautui Tetenskui, prodekanei doc. Irenai Pečiūrienei, LMTA tarybos narei, kompozitorei Loretai Narvilaitei, katedrų vedėjams ir dėstytojams. 

Klaipėdos fakulteto Diplomų teikimo iškilmių nuotraukų galeriją rasite ČIA.

Vilniuje iškilmės birželio 21 d. surengtos Kongresų rūmų salėje. Dalyvaujant LMTA rektoriui prof. Z. Ibelgauptui, prorektorėms doc. dr. Vidai Umbrasienei, doc. dr. Juditai Žukienei, prof. dr. Ramunei Marcinkevičiūtei, Senato pirmininkui prof. habil. dr. Leonidui Melnikui, Tarybos nariams, fakultetų dekanams, katedrų vedėjams ir dėstytojams, buvo įteikti 126 bakalauro ir 71 magistro displomai. LMTA bendruomenę pasveikino LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša. Koncertavo LMTA absolvenati: pianistė magistrė Lina Petkevičiūtė, smuikininkė magistrė Julija Ivanovaitė ir violončelininkas bakalauras Deividas Dumčius (su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO), perkusininkas bakalauras Lukas Budzinauskas ir kompozicijos bakalauras, dainininkas Gabrielius Vagelis, kuriam akompanavo pianistas bakalauras Lukas Gedvilas. 

Diplomų teikimo iškilmių Vilniuje nuotraukas rasite ČIA

LMTA informacija 
2019 06 25 

 

2019.06.24

Prasidėjo „Vasaros Media studija 2019: Aktorius kine“

Joninių išvakarėse. birželio 23 d., audiovizualinių menų studentai ir jaunieji profesionalai susirinko į kasmetines kūrybines dirbtuves „Vasaros Media studija 2019“. Jau 21-ąjį kartą vykstančios dirbtuvės šiemet įsikūrė Preiloje ir tęsis iki liepos 5 d.

Įprastai dvi savaites trunkantis projektas siekia atkreipti dėmesį į vis kitą kino kūrimo aspektą ir šiemet susitelkia ties aktoriumi ir jo darbu kino aikštelėje. Projekte dalyvauja 50 jaunųjų audiovizualinių menų kūrėjų, o jiems paskaitas, praktinius užsiėmimus veda ir individualiai konsultuoja patyrę industrijos profesionalai iš Lietuvos ir užsienio: geriausiu Baltijos šalių kino darbu pripažinto filmo „Išgyventi vasarą“ režisierė Marija Kavtaradzė, „Oskaro“ nominantas, režisierius Jonathanas Tammuzas (Didžioji Britanija) ir Holivudo aktorius, prodiuseris Zachary Spicer (JAV). Kas vakarą lektoriai dalinasi savo filmų rekomendacijomis – Preilos bendruomenės namų kiemelyje įrengtoje kino salėje sutemus vyksta filmų peržiūros.

Kūrybinėse dirbtuvėse numatoma sukurti aštuonis trumpametražius filmus. Dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Slovakijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų jau spėjo pristatyti savo idėjas ir susibūrė į kūrybines komandas, susidedančias iš režisieriaus, operatoriaus, scenarijaus autoriaus, garso režisieriaus ir prodiuserio, o aktorių atranka įvyks šįvakar. Padedami dėstytojų ir komandos draugų, idėjų autoriai vysto scenarijus, ruošiasi filmavimo darbams. Sukurti darbai bus pristatomi uždarymo renginyje liepos 4 d., Preilos bendruomenės namuose.

Platesnę informaciją apie „Vasaros media studiją“, jos temą, dėstytojus ir registracijos formą rasite http://www.summermediastudio.lt/. „Vasaros Media studija“ organizatoriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.

Projektą remia LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA paprogramė Lietuvos kino centre prie Kultūros ministerijos. Projekto partneriai – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Liudviko Rėzos kultūros centras, talentų agentūra „Rock in Role“.

„Vasaros Media studija“ informacija
2019 06 25

LMTA ir organizatorių nuotraukos: 

2019.06.14

Kviečiame į atnaujintas Menų pedagogikos studijas

Kurkite grožį patys ir padėkite jį kurti kitiems!

Kviečiame stoti į atnaujintą Menų pedagogikos studijų programą: specializacijos – muzika, teatras, šokis. 
Prašymus dalyvauti bendrojo priėmimo konkursuose galima pateikti internetu svetainėje 
LAMABPO.


STOJAMIEJI EGZAMINAI  

  • Birželio 25 d. 10 val. į specializaciją Šokis (Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakultetas, Klaipėda, K. Donelaičio a. 5)
  • Birželio 25 d. 10 val. į specializaciją Teatras (Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakultetas, Klaipėda, K. Donelaičio a. 5)
  • Birželio 27 d. 11 val. į specializaciją Muzika (Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakultetas, Klaipėda, K. Donelaičio g. 4)
  • Birželio 28 d. 12 val. į specializaciją Muzika (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilnius, Gedimino pr. 42)

KONSULTACIJA

  • Birželio 25 d. 14 val. Klaipėdoje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

Stojantiesiems į Menų pedagogikos studijų programą

  • konkursinis balas apskaičiuojamas susumavus stojamojo egzamino ir brandos egzaminų įvertinimus, padaugintus iš svertinių koeficientų; 
  • privalomas motyvacijos įvertinimas; 
  • vietoje stojamojo egzamino įskaitomas ir atitinkamos meno studijų krypties stojamasis egzaminas 

Kodėl verta? 

Kuo Menų pedagogikos programa savita tarp Lietuvoje ir pasaulyje organizuojamų programų?

Tai galimybė susitikti skirtingų menų – muzikos, šokio, teatro – sričių atstovams, dalyvauti bendruose projektuose ir akcijose, bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų. Išskirtiniai studijų programos bruožai – turiningos meninės veiklos patirtys, tarpdiscipliniškumas ir komandinis darbas, lyderystės ir kūrybinio mąstymo siekis, atvirumas įvairioms profesinės karjeros galimybėms.

* Kokius dalykus studijuoja Menų pedagogikos studentai?

Greta specializacijos – muzikos, šokio, teatro – sričių besimokantieji studijuoja tarpdisciplininius dalykus: Meninė komunikacija, Menų integracija, Taikomosios meninės kūrybos programos, Kultūros projektų valdymas, Šiuolaikinės meninio ugdymo strategijos ir kt. Siūlomas gausus pasirenkamų disciplinų skaičius, sudaromos sąlygos gilesniam kitos specializacijos pažinimui. Meninius dalykus dėstys menininkai: aktorė ir režisierė doc. Justina Jukonytė, pianistė prof. Tatjana Romaškina, choreografė doc. Agnija Šeiko, džiazo dainininkė A. Smičiūtė ir daugelis kitų gerai Lietuvoje žinomų menininkų.

* Kokios absolventų įsidarbinimo galimybės?

Menų pedagogikos studijų programos absolventas – menininkas, pedagogas, tyrėjas, švietimo politikas. Nuo jo paties priklauso, kurioje srityje išskleisti savo talentus, imtis pokyčių lyderystės. Absolventai laukiami visose su vaikų ir jaunuolių meniniu ugdymu susijusiose institucijose: darželiuose, bendrojo ugdymo ir menų arba muzikos mokyklose, švietimo ir kultūros centruose, jaunimo ir švietimo organizacijose.

* Kodėl verta rinktis Menų pedagogikos studijas?

Besikeičiančioje visuomenėje menas tampa ypatingos svarbos platforma. Kas gali pakeisti pasaulį, jei ne mes – tie, kurie kuria grožį patys ir padeda jį kurti kitiems. Jei turite meninių ambicijų ir norite jas padėti realizuoti kitiems, jei patinka meninė veikla ir planuojate dirbti su jaunais žmonėmis – Menų pedagogikos studijų programa skirta jums!  


KONTAKTAI PASITEIRAUTI: 
Muzikos specializaciją pasirinkusiems: girdzijauskiene.ruta@gmail.com, +370 65621640 
Šokio specializaciją pasirinkusiems: vidasmac@gmail.com, +370 65644277  
Teatro specializaciją pasirinkusiems: danute.vaigauskaite@gmail.com, +370 69849766 
Dėl bendros priėmimo informacijos: irena.peciuriene@lmta.lt, +370 69969257  


LMTA informacija 
2019 05 07 

Renginiai