Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

Naujienos

2020.06.23

Stojamiesiems egzaminams artėjant

Stojančiųjų dėmesiui! Naudinga informacija registruojantis stojamiesiems egzaminams. 


Reikalavimai stojantiems į pirmosios (bakalauro) pakopos Muzikos atlikimo (specializacijos – akordeonas, choro dirigavimas, chorvedyba ir vargonininkavimas, dainavimas, dirigavimas pučiamųjų orkestrui, dirigavimas simfoniniam orkestrui, džiazas, džiazo ir populiarioji muzika, fortepijonas, klavesinas, liaudies instrumentai, miuziklas, pučiamieji ir mušamieji instrumentai, styginiai instrumentai, vargonai), Muzikos studijų (specializacijos – elektroninė muzika, kompozicija, muzika ir edukacija, muzikinis folkloras, muzikos tyrimai), Šokio subkultūrų, Teatro meno (specializacija – teatro ir renginių režisūra), studijas:

 • užpildę bendrojo priėmimo prašymą LAMABPO sistemoje, turite užpildyti Bakalauro stojamųjų egzaminų, vykdomų nuotoliniu būdu, stojančiojo anketą (https://priemimas.lmta.lt/s/anketa-stojantiesiems-i-bakalaura) ir pateikti stojamojo (-ų) egzamino (-ų) darbus (vaizdo įrašai, rašto darbas, savo sukurtų kompozicijų natos ir kt., pagal stojamojo egzamino reikalavimus) ir motyvacinį laišką, jeigu yra numatyta stojamųjų egzaminų reikalavimuose.

Stojantys į Kino meno bakalauro studijų programos vaizdo režisūros specializaciją:

 • nuorodas į savo stojamuosius darbus turi pateikti el. p. migle.levickiene@lmta.lt likus ne mažiau kaip 10 d. iki stojamojo egzamino. 

Stojantys į antrosios (magistrantūros) pakopos studijas turi užpildyti Prašymą laikyti stojamuosius egzaminus ir dalyvauti konkurse į magistrantūros studijas (https://priemimas.lmta.lt/s/prasymas-stoti-i-magistrantura).

Stojantys į Kino meno (specializacijas – prodiusavimas, vaizdo operatorius, vaizdo režisūra), Kompozicijos (specializacijos – akademinė kūryba ir skaitmeninės technologijos), Meno teorijos (specializacijos – etnomuzikologija, muzikologija, teatrologija ir kinotyra), Meno vadybosMuzikos atlikimo (specializacijos – akordeonas, baroko opera, choro dirigavimas, dainavimas, dirigavimas simfoniniam orkestrui, dirigavimas pučiamųjų orkestrui, džiazas, džiazo ir populiarioji muzika, fortepijonas, kamerinis ansamblis, kamerinis dainavimas, klavesinas, koncertmeisteris, liaudies instrumentai, orkestro muzika, pučiamieji ir mušamieji instrumentai, styginiai instrumentai, šiuolaikinė muzika, vargonai), Teatro meno (specializacija – taikomasis teatras) studijas:

 • prie Prašymo turi pateikti stojamojo(-ų) egzamino (-ų) darbus (vaizdo įrašai, rašto darbas, savo sukurtų kompozicijų natos ir kt.) ir motyvacinį laišką pagal stojamojo egzamino reikalavimus.

Baigusieji pirmosios pakopos studijas LMTA 2020 metais stojamojo egzamino nelaiko (jiems kūrinių įrašų pateikti nereikia), išskyrus stojančius į Muzikos atlikimo magistrantūros studijų programos Baroko operos ir Šiuolaikinės muzikos specializacijas.

Stojantys į Kino meno magistrantūros studijų programos vaizdo operatoriaus, vaizdo režisūros specializacijas nuorodas į savo stojamuosius darbus turi pateikti el. p. migle.levickiene@lmta.lt likus ne mažiau kaip 7 d. d. iki stojamojo egzamino.

Daugiau informacijos https://lmta.lt/lt/stojantiesiems/

2020 06 23 

2020.06.16

„Vasaros media studija 2020“ kviečia registruotis

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kartu su Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriumi (AMII) kviečia dalyvauti tarptautinėse jauniesiems kino profesionalams ir aukštųjų mokyklų studentams skirtose kūrybinėse kino dirbtuvėse „Vasaros media studija 2020“. 

Dėl sudėtingos situacijos visoje Europoje, tradiciškai vasarą vykstantis projektas šiemet perkeliamas į rudenį ir truks nuo rugsėjo 3 iki 15 d. Atrinkti dalyviai Neringoje kurs trumpametražius filmus, gilins teorines kino žinias ir mainysis tarptautine patirtimi kūrybinėse filmavimo komandose.

„Vasaros media studija“ siekia atkreipti dėmesį  į skirtingus kino kūrimo aspektus, todėl kasmet pasirenkama vis kitas industrijos aspektas. Šių metų tema – „Muzika ir garsas kine“ – leis nuodugniau susipažinti su garso režisieriaus ir kompozitoriaus profesijomis, suprasti kino garso galimybes ir svarbą filmo kūrimo procese. Dalyviai teoriškai ir praktiškai nagrinės kino muzikos ir garso pritaikomumą įvairių žanrų kine, dalyvaus grupiniuose užsiėmimuose, paskaitose, individualiose konsultacijose. Dalyviams paskaitas skaitys ir savo žiniomis dalinsis garso režisierius, „Grammy“ nominantas David Bondelevitch (JAV), Holivudo aktorius ir prodiuseris Zachary Spicer (JAV), prodiuseris Paul Nethercott (JAV), kompozitorius Mantautas Krukauskas (Lietuva).

Į projektą bus pakviesta 30 dalyvių iš skirtingų Europos šalių. Suformavę tarptautines komandas ir padedami dėstytojų profesionalų, dalyviai vystys filmų idėjas, filmuos, montuos trumpametražius filmus, mokydamiesi suderinti kūrybines idėjas ir galimybes jas realizuoti. Dalyvių komandas sudarys režisieriai, scenaristai, operatoriai, garso režisieriai, kompozitoriai, montažo režisieriai, prodiuseriai, aktoriai ir muzikos atlikėjai.

Registracija į „Vasaros media studija“ tęsis iki liepos 10 d. Kūrybinės dirbtuvės vyks anglų kalba.

Platesnę informaciją apie „Vasaros media studiją 2020“, jos temą, dėstytojus bei registracijos formą rasite: http://www.summermediastudio.lt/

Projekto organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Baltijos-Amerikos Laisvės fondas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Partneriai: Liudviko Rėzos kultūros centras, Latvijos kultūros akademija, „Studio Nethercott“, „Indiana Filmmakers Network“.

Organizatorių informacija 
2020 06 16 

    

2020.06.12

Keičiasi diplomų teikimo iškilmių laikas ir tvarka

2020 m. birželio 26 ir liepos 2–3 d. rengiamos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Studijų metų pabaigos ir diplomų teikimo iškilmės. 

Diplomai bus teikiami LMTA bakalaurams ir magistrams.

Atsižvelgiant į viešų susibūrimų ribojimus, skirtingų specialybių absolventai kviečiame į šventę skirtingu laiku. 

Birželio 26 d., penktadienį, 14 val. LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda) diplomai bus teikiami KF absolventams. 

Liepos 2 d., ketvirtadienį, 12 val. LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) diplomai bus teikiami Teatro ir kino fakulteto Vaidybos ir režisūros katedros, Meno istorijos ir teorijos katedros bei Meno vadybos skyriaus (išskyrus kino prodiuserius) absolventams. 

Liepos 2 d., 14 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomai bus teikiami Muzikos fakulteto Dainavimo katedros absolventams.

Liepos 2 d. 16 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomus atsiims Akordeono katedros, Fortepijono katedros, Liaudies instrumentų katedros, Vargonų ir klavesino katedros absolventai. 

Liepos 3 d., penktadienį, 12 val. LMTA Didžiojoje salėje laukiami Styginių instrumentų katedros, Kamerinio ansamblio katedros ir Šiuolaikinės muzikos specializacijos absolventai.

Liepos 3 d., 14 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomai bus įteikti Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros bei Džiazo katedros absolventams.

Liepos 3 d. 16 val. LMTA Didžiojoje salėje diplomus gaus Choro dirigavimo katedros, Dirigavimo katedros, Etnomuzikologijos katedros, Muzikos teorijos ir istorijos katedrų, Muzikologijos, Kompozicijos katedros absolventai. 

* Kiekvienas diplomantas gali pakviesti du svečius. Prašoma atvykti vėliausiai 15 min. iki renginio pradžios.

2020 06 12 

2020.06.02

Liublianos universitetas išleido LMTA profesorės sudarytą knygą

Liublianos universiteto leidykla ir Menų fakultetas išleido knygą „Mikrotoninė muzika Centrinėje ir Rytų Europoje: istoriniai metmenys ir dabartinės praktikos“ (Microtonal Music in Central and Eastern Europe: Historical Outlines and Current Practices), kurios sudarytojai yra muzikologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė dr. Rūta Stanevičiūtė ir Liublianos universiteto profesorius dr. Leon Stefanija.

Knygoje aptariama mikrotoninės muzikos raida Rytų ir Centrinėje Europoje nuo I pasaulio karo iki šių dienų, telkiantis į kompozicijos teoriją ir praktiką.

Tai straipsnių rinktinė, kurioje greta kitų skelbiamos keturių LMTA mokslininkų ir kūrėjų publikacijos: prof. dr. R. Stanevičiūtės straipsnis „Aloiso Hábos mokykla, Jeronimas Kačinskas ir mikrotoninės muzikos Lietuvoje pradžia“ (The Alois Hába School, Jeronimas Kačinskas, and the Beginnings of Microtonal Music in Lithuania), prof. dr. Rimos Povilionienės „Nuo tono infleksijos iki mikrodimensinio glissando: pastabėjimai apie mikrotoninius metodus šiuolaikinėje Lietuvos muzikoje“ (From Tone Inflection to Microdimensional Glissando. Observations on Microtonal Manner in Contemporary Lithuanian Music), Gabrieliaus Simo Sapiegos „Mikrotonalumas post-spektralistiniame kontekste: mikrointervalai Garbrieliaus Simo Sapiegos ir Mārtiņšo Viļumso kompozicijose“ (Microtonality in the Post-spectralist Context. Microintervalics in the Compositions of Gabrielius Simas Sapiega and Mārtiņš Viļums) ir du kompozitoriaus prof. Ryčio Mažylio straipsniai – „Struktūriniai ciklai mano mikrotoninėse kompozicijose“ (Structural Cycles in My Microtonal Compositions) ir „Kuriant mikrotoninę melodiją“ (Composing Microtonal Melody).

Lietuvių straipsniai publikuojami plačiame kitų šalių tyrėjų ir menininkų studijų kontekste. Knygoje rasime  Leono Stefanijos, Tomažo Svete‘s (Slovėnija), Lidijos Ader (Rusija), Milošo Zatkaliko (Serbija), Agustíno Castilla-Ávilos (Ispanija), Zorano Šćekićo (Kroatija), Vlastos Reittererovos ir Lubomíro Spurný (Čekija), Franzo Richterio Herfo (Austrija) ir kitų publikacijas.

Knyga yra laisvai prieinama internete. Straipsnius galima atsisiųsti iš ČIA.

LMTA informacija
2020 06 02

2020.06.01

Kviečiame mokytis LMTA muzikos mokykloje-studijoje

Lietuvos muzikos ir teatro akademija skelbia 2020-2021 m. m. priėmimą į Muzikos mokyklą-studiją. 

Nuo 2020 m. rugsėjo LMTA Muzikos mokykloje-studijoje vaikus ir suaugusiuosius kviečiame mokytis šių specialybių: 

 • Fortepijonas
 • Vargonai (priimami vaikai nuo 12 m. ir suaugusieji nuo 18 m., turintys minimalius grojimo klavišiniais instrumentais pagrindus)
 • Dainavimas (priimami vaikai nuo 12 m. ir suaugusieji nuo 19 m.)
 • Džiazas (dainavimas)
 • Kanklės 
 • Smuikas 

Norinčius dalyvauti priėmime, kviečiame registruotis užpildžius šią elektroninę anketą iki birželio 15 d.

Mokestis už ugdymą:

 • Vaikų (iki 18 m.) muzikinis ugdymas – 2 specialybės ir 2 solfedžio pamokos per savaitę – 50 Eur/mėn.
 • Suaugusių (nuo 18 m.) muzikinis ugdymas – 2 specialybės pamokos ir 1 muzikos kalbos pamoka per savaitę – 85 Eur/mėn. 

2020.05.29

LMTA studento filmas – JAV trumpametražių filmų festivalyje

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaizdo režisūros studento Danieliaus Minkevičiaus filmas „Nukryžiavimas“ atrinktas į didžiausią JAV trumpametražių filmų festivalį – Palm Springs ShortFest 2020. Šį festivalį rengia prestižinio, vieno svarbiausių JAV kino renginių – Palm Springso tarptautinio filmų festivalio – organizatoriai.

Dėl pandemijos aplinkybių, šiais metais festivalis vyks internetu. Oficiali filmų programa, atrinkta iš daugiau nei 6 tūkstančių kandidatų, bus prieinama peržiūroms festivalio internetiniame puslapyje birželio 16–22 d. Čia viso festivalio metu bus galima pamatyti ir Danieliaus Minkevičiaus filmą „Nukryžiavimas“. 

Birželio 21 d. festivalis paskelbs filmus, kurie gaus apdovanojimus ir piniginius prizus, siekiančius 25 tūkstančius dolerių. Kartu bus išdalinti ir penki apdovanojimai, kurie suteiks filmams kvalifikaciją dalyvauti ir varžytis dėl „Oskaro“ prizų ateinančiuose JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose.

Per 24 metus Palm Srpingso festivalyje buvo pristatyta daugiau nei 100 filmų, kurie, gavę kvalifikaciją, vėliau laimėjo „Oskaro“ apdovanojimą. Šie įvertinimai filmams taip pat suteikia galimybę varžytis prestižiniuose BAFTA apdovanojimuose Anglijoje bei Goya apdovanojimuose Ispanijoje.

Danieliaus Minkevičiaus filmas „Nukryžiavimas“ – tai psichologinė drama, paremta to paties pavadinimo Ričardo Gavelio novelės motyvais. Paslaptingas ir uždaras filmo veikėjas Tomas, sutikęs jį žavinčią merginą, mintimis pradeda vis labiau tolti nuo realybės. „Jis vienintelis galėjo tai padaryti – ir padarė“, – taip skamba filmo citata.

Filmo režisierius D. Minkevičius, šiais metais baigsiantis režisūros bakalauro studijas LMTA, itin džiaugiasi premjera tokio mąsto festivalyje: „Tai be galo didelis įvertinimas bei paskatinimas, kuris padės tolimesnei filmo kelionei.“ Filmo komanda jau sulaukė kvietimų dalyvauti ir kituose tarptautiniuose filmų festivaliuose.

Pagrindinį filmo vaidmenį atlieka žinomas teatro ir kino aktorius Rytis Saladžius, praėjusiais metais pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ už vaidmenį Jo Strømgreno spektaklyje „Durys“. Merginos vaidmenį atlieka jauna menininkė Aistė Marija Stankevičiūtė.

Oficialus filmo puslapis: https://www.facebook.com/Crucifixionfilm

Filmo „Nukryžiavimas“ kūrybinės grupės informacija
2020 06 05 


Filmo anonsas:

 

2020.05.29

Penktadienį – „gyvas“ LMTA virtualių renginių uždarymo vakaras

Du mėnesius Lietuvos muzikos ir teatro akademija kvietė į virtualius renginius LMTA TV platformoje – įvyko 27 koncertų, spektaklių, pokalbių, paskaitų, trumpametražių filmų, muzikinių klipų transliacijos. O šį vakarą, gegužės 29-ąją, LMTA TV sezono uždarymui rengiamas gyvas elektroninės muzikos pasirodymas „LIVE: Covarnis & Resonant Digit“, kuris ne tik bus transliuojamas interneto platformoje, bet ir vyks gyvai 19 val. LMTA Centrinių rūmų vidiniame kieme (Gedimino pr. 42, Vilnius).

Elektroninės muzikos kūrėjų ir atlikėjų Mantauto Krukausko (Covarnis) ir Roberto Becerros (Resonant Digit) pasirodymas tęsia dar balandį jųdviejų atlikto „Art Distancing“ temą. Tik šį kartą jiedu gros būdami fiziškai arčiau vienas kito LMTA Centrinių rūmų vidiniame kieme.

Pasak kūrėjų, po disrupcijos vyksta keistas normalizacijos ir atsargaus atsipalaidavimo procesas, visgi pasaulis negrįžo prie to paties įprastumo supratimo. Dabarties bei ateities neapibrėžtumas kelia daug klausimų, tačiau mūsų pačių būsena ir pasirinkimai čia ir dabar nulems tolesnius veiksmus ir atoveiksmius, o to visiškai užtenka tam tikrai ramybei ir optimizmui.  

„LIVE: Covarnis & Resonant Digit“ pasirodymas neapsiribos garsovaizdžiais, pasitelks santūrias melodijas ir ritmiškumą, IDM estetikos kontekste.

Šio vakaro koncertas apibendrina LMTA TV platformos dviejų mėnesių darbą. Parodytų renginių įvairovė buvo labai plati: 28 vakarai aprėpė muziką, teatrą, kiną. Žiūrimiausi buvo spektaklių „Sapnas“ (režisierė Kamilė Gudmonaitė), „Planas B“ (kompozitorė Rūta Vitkauskaitė, režisierius Vidas Bareikis) transliacijos, gyvai rengiami elektroninės muzikos koncertai, trumpametražių filmų peržiūros; nemažo žiūrimumo sulaukė etnografinių ekspedicijų vaizdo įrašų rinktinė. Galima konstatuoti, kad kiekvienas renginys surado savo žiūrovą, nepaisant didelio virtualių renginių srauto apskritai.

Taigi šį sezoną LMTA TV baigia savo darbą, tačiau ketinama toliau platformą tobulinti, kad jau kitais studijų metais ji taptų erdve tarptautinėms kūrybinėms Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei jos partnerių iniciatyvoms realizuoti.

Šį vakarą, gegužės 29 d., 19 val. virtualaus sezono pabaigai ir realių susitikimų pradžiai – dvigubas elektroninės muzikos koncertas „LIVE: Covarnis & Resonant Digit“ – tiesiogiai iš LMTA Centrinių rūmų kiemo, kur galima apsilankyti ir gyvai, koks oras bebūtų.

LMTA informacija
2020 05 29

2020.05.21

Paaiškėjo George’o Mikellio stipendininkai – muzikos srities studentai

Skelbiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos srities studentai, gausiantys lietuvių kilmės kino ir teatro aktoriaus George’o Mikellio (Jurgio Mikelaičio) vardines stipendijas. Vienos stipendijos dydis – 2500 eurų. Tai – Styginių instrumentų katedros III bakalauro kurso studentė Klementina Venciūtė ir Meno teorijos ir Muzikologijos I magistrantūros kurso studentas Yusuke Ishii. Nuoširdžiai sveikiname stipendininkus!  

Iš viso buvo pateikta 6 merginų studenčių ir 6 vaikinų studentų, besimokančių LMTA Muzikos bei Klaipėdos fakultetuose, paraiškos. Laimėjusi Klementinos Venciūtės paraiška skirta projektui „1-2-3-4 Šiuolaikiniai lietuvių kompozitorių kūriniai smuikams“. Yusuke Ishii konkursui pateikė projektą „Lietuvių tarpukario avangardisto Vytauto Bacevičiaus fortepijoninių etiudų rankraščių peržvalga ir redakcija, pilno rinkinio leidyba ir muzikinis pristatymas“.

Paraiškas vertino 8 narių komisija, kuriai pirmininkavo LMTA Muzikos fakulteto dekanas prof. Deividas Staponkus. Komisijos nariai: Muzikos fakulteto tarybos pirmininkė, Muzikos istorijos ir Muzikos teorijos katedrų vedėja doc. dr. Laima Budzinauskienė, Fortepijono katedros vedėjas prof. Jurgis Karnavičius, Džiazo katedros vedėjas prof. Artūras Anusauskas, Kompozicijos katedros vedėjas prof. Vaclovas Augustinas, Liaudies instrumentų katedros vedėja doc. dr. Aistė Bružaitė, Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjas prof. dr. Robertas Beinaris, Styginių instrumentų katedros vedėja prof. dr. Rūta Lipinaitytė. Posėdžio sekretorė – Muzikos fakulteto administratorė Rasa Dzimidaitė.

Lietuvių kilmės kino ir teatro aktorius George Mikell (Jurgis Mikelaitis, 1929–2020), kūręs Australijoje, JAV ir Didžiojoje Britanijoje, siekdamas paremti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentus 2018 m. įsteigė savo vardo stipendijas. Kiekvienais metais jas gali gauti du studentai – mergina ir vaikinas, laikantis lygių galimybių principo. 2018 m. buvo paremti du teatro meną studijuojantys jaunuoliai, 2019 m. stipendijos paskirtos kino meno, 2020 m. – muzikos srities studentams.

Jau tapo tradicija, kad George’o Mikellio stipendijos įteikiamos per mokslo metų atidarymo iškilmes, kurių metu pristatomi ir ankstesnių metų stipendininkų projektų rezultatai. Kūrybinių projektų įgyvendinimui skiriami metai. 

LMTA informacija
2020 05 21

2020.05.21

LR Prezidento sveikinimai tarptautinių konkursų laureatams

Balandžio mėnesį Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose pagal kasmetinę tradiciją turėjo būti pagerbti 2019 metų tarptautinių konkursų laureatai. Tačiau dėl paskelbto karantino Lietuvos muzikų rėmimo fondo inicijuota ceremonija negalėjo būti surengta, tad laureatams, tarp kurių yra aštuoni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai bei vienas LMTA studentų kolektyvas, perduoti LR Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo raštai.

2019 m. tarptautinių konkursų laureatais tapo šie LMTA studentai – kanklininkės Aušrinė Ulinskaitė, Lauryna Labutytė, Kristina Alejūnaitė ir Viktorija Gečaitė, obojininkė Agnė Ivanauskaitė, dainininkai Pijus Kondrotas ir Martynas Kindurys, smuikininkė Klementina Venciūtė – bei „LMTA Brass band LT“.

Martynas Kindurys (prof. Deivido Staponkaus kl.) iškovojo Grand Prix Tarptautiniame jaunųjų klasikinės ir folkloro muzikos atlikėjų konkurse „Pasaulio harmonija“ (Azerbaidžanas, Baku). Laureatų koncertas vyko Azerbaidžano nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje.

Klementina Venciūtė (prof. dr. Rūtos Lipinaitytės kl.) pelnė 1 vietą X tarptautiniame S. Savšinskio vardo konkurse Sankt-Peterburge (Rusija). Taip pat užėmė 2 vietą XI A. Glazunovo tarptautiniame stygininkų konkurse Paryžiuje (Prancūzija).

Agnė Ivanauskaitė (prof. dr. Robertas Beinario kl.) pelnė 1 vietą Tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Pasaulio harmonija“ (pučiamųjų instrumentų kategorija, Baku, Azerbaidžanas) bei VIII Tarptautiniame obojininkų čempionate Vilniuje.

Lauryna Labutytė ir Kristina Alejūnaitė (prof. Linos Naikelienės kl.) iškovojo 1 vietą VII tarptautiniame liaudies instrumentų atlikėjų konkurse „Art-Dominanta“ (Charkovas, Ukraina), ansamblių kategorijoje. 1 turo tęstinis konkursas. Kristina Alejūnaitė taip pat pelnė 1 vietą VI tarptautiniame Prano Stepulio kamerinių instrumentinės muzikos ansamblių konkurse Vilniuje, Lauryna Labutytė kaip solo atlikėja – 3 vietą VII tarptautiniame liaudies instrumentų konkurse „Art-Dominanta“.

Pijus Kondrotas (prof. D. Staponkaus kl.) užėmė 2 vietą V tarptautiniame muzikos konkurse „Meno triumfas“ („Triomphe de l’Art“, Briuselis, Belgija), pirmojoje amžiaus grupėje (16-21 metų, operos nominacija). Laureatų koncertas vyko Briuselio konservatorijos Didžiojojse dalėje.

Aušrinė Ulinskaitė (doc. dr. Aistės Bružaitės kl.) užėmė 2 vietą Tarptautiniame guslių ir daugiastygių begrifių nacionalinių instrumentų konkurse „Maskvos taurė‘2019“ (Koroliovas, Maskva, Rusija) bei – su Viktorija Gečaite – VI tarptautiniame Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkurse.

Prof. Roberto Beinario vadovaujamas „LMTA Brass band LT“ iškovojo 2 vietą ir Europos vicečempionų tirulą Varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų Europos čempionate (Montreux, Šveicarija) bei Grand Prix XIX Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate (Palanga).

Prezidento Gitano Nausėdos sveikinime konkursų laureatams rašoma:

„Sveikinu Jus puikiai pasirodžius tarptautiniuose muzikos konkursuose! 
Juose ryškiai sužibėjęs Jūsų talentas – tai didelė dovana ir kartu galimybė Jums būti Lietuvos profesionaliosios muzikos kultūros dalimi ir kurto jos atietį. 
Nuširdžiai dėkoju, kad jau dabar garsinate mūsų šalį. 
Tegul Jūsų pasirinktas kūrybinis kelias būna sėkmingas ir atveria Jums duris į didžiąsias Lietuvos ir pasaulio scenas.“

„LMTA Brass band LT“ Prezidentas pasveikino tokiais žodžiais:

„Aukšti įvertinimai Lietuvoje ir pasaulyje liudija apie Jūsų kolektyvo meninius gabumus, kūrybiškumą, bendro darbo sėkmę. 
Dėkoju, kad savo talentais prisidedate prie Lietuvos kultūros atities – į muzikos pasaulį žengiate širdyse nešdamiesi mūsų šalies vardą. 
Nuoširdžiai linkiu Jums ryžto tobulėti ir siekti kūrybinių laimėjimų. 
Tegul Jus visada vienija muzika – būkite su ja ir džiuginkite klausytojus!“ 

LMTA informacija 
2020 05 25

Renginiai