Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Vaizdo operatorius

Į šią studijų programą priėmimas nebevykdomas, kviečiame rinktis Kino meno bakalauro studijų programos specializaciją Vaizdo operatorius.

Programos tikslas: Vaizdo operatoriaus studijų programos tikslas yra parengti profesionalius vaizdo operatorius, išmanančius įvairių tipų videokamerų veikimo principus, skaitmenines medijas, informacines technologijas ir meninius vaizdo fiksavimo ir kūrimo aspektus, moderniomis technologijomis kuriančius kino, televizijos, reklamos ir kt. vizualinius produktus, gebančius kūrybiškai realizuoti savo sumanymus, atsakingai, efektyviai ir etiškai taikyti savo asmeninius, socialinius ir profesinius įgūdžius daugiakultūrinėje aplinkoje, efektyviai naudoti savo asmeninį potencialą kuriant ir išnaudojant galimybes bei siekiant nuolatinio tobulėjimo.

Skiriamieji bruožai: Tai vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio studijų programa, rengianti profesionalius kino meno specifiką išmanančius vaizdo operatorius. Skatinama įgyti tarptautinės patirties, renkantis dalines studijas užsienyje pagal mainų programas. Taip pat skatinamas bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais, dalyvaujant tarpdalykiniuose meno projektuose ir / ar tarptautinėje veikloje.

VALSTYBINIS KODAS: 6121PX057 (iki 2017 m. 612W43004)

SECIALIZACIJOS: Nėra

STUDIJŲ KRYPČIŲ GRUPĖ: Menai

SUTEIKIAMAS KVALIFIKACINIS LAIPSNIS: Menų bakalauras (iki 2017 m . – Kino bakalauras)

STUDIJŲ TRUKMĖ: Nuolatinės studijos, 4 metai

PROGRAMOS APIMTIS KREDITAIS: 240

AKREDITUOTA IKI: 2020-08-31

FAKULTETAS: Teatro ir kino fakultetas

PROGRAMOS KOMITETAS

STUDIJŲ PROGRAMŲ PLANASLT kalba

Bendrosios kompetencijos

  1. Gebėjimas analitiškai ir kritiškai mąstyti.
  2. Gebėjimas efektyviai panaudoti teorines ir istorines žinias, atskleidžiančias meno raidos dėsningumus ir stilistinę įvairovę.
  3. Gebėjimas ieškoti informacijos įvairiuose šaltiniuose, ją apdoroti, analizuoti, sisteminti ir originaliai interpretuoti.

Dalykinės kompetencijos

  1. Išmanyti audiovizualinio kūrinio filmavimo techniką ir technologijas.
  2. Gebėjimas profesionaliai ir kūrybiškai atlikti operatoriaus darbą, filmuojant skirtingų žanrų, stilių bei formų kino kūrinius.
  3. Gebėjimas vykdyti vaizdo montažo bei postprodukcijos darbus.
  4. Gebėjimas dirbti, mokytis ir tobulėti savarankiškai, atsižvelgiant į nuolatinius technologinius pokyčius audiovizualinio meno srityje.

Tolimesnių studijų galimybės: Sėkmingai baigęs pirmosios pakopos (bakalauro) Vaizdo operatoriaus studijų programą, absolventas gali tęsti studijas meno studijų srities antrojoje pakopoje (magistrantūroje).

Profesinės veiklos galimybės: Vaizdo operatoriaus bakalauro studijas baigę absolventai gali dirbti vadovaujančiaisiais specialistais ar asistentais įvairiose  Lietuvos ir užsienio kino studijose, televizijos kompanijose, taip pat savarankiškai plėtoti kūrybinę veiklą.