EUYO atranka

Skelbiama nacionalinė atranka į Europos sąjungos Jaunimo orkestrą (EUYO):

Nacionalinė atranka į EUYO orkestrą vyks Vilniuje 2018 m. lapkričio 6 d. 10:00 val. LMTA centrinių rūmų J.Karoso salėje (Gedimino pr. 42).

Norintys dalyvauti atrankoje kandidatai registruotis gali iki spalio 15d. Paraiškos formą pildyti čia.

Atrankoje gali dalyvauti 16-26 m. amžiaus atlikėjai šiuo metu gyvenantys arba studijuojantys Lietuvoje (tik ES šalių piliečiai).

Kandidatų bus prašoma pagroti savo pasirinktą kūrinį (t.y. koncerto dalį, sonatą ar pan.) ir ištraukas orkestro partijai – Ištraukos atsisiuntimui 

Mušamųjų instrumentų atlikėjų bus prašoma tik pagroti ištraukas iš nurodyto kūrinių sąrašo (be laisvai pasirinkto kūrinio).

Mediniams pučiamiesiems: neprivaloma groti papildomu instrumentu, tačiau grojantys papildomais instrumentais gali atsinešti ne daugiau kaip vieną (bosinį klarnetą, Es klarnetą, piccolo fleitą, anglų ragą, kontrafagotą, ar kt.). Nereikia paruošti atskiro kūrinio papildomam instrumentui, tik orkestro ištraukas.

Kontaktai:

Projektų ir programų koordinatorė Giedrė Antanavičienė – giedre.antanaviciene@lmta.lt, tel. +370 5261 0131

EUYO Orkestro vadybininkė Lisa Wagner – lisa@euyo.org.uk.

 

Peter Stark (Didžioji Britanija) meistriškumo kursai „Dalyvavimas orkestrų atrankose“.

2018 m. lapkričio 5 d. 18:00 val. LMTA J.Karoso salėje.

Meistriškumo kursus veda dirigentas Peter Stark. Kaip pagrindinis EUYO (Europos Sąjungos Jaunimo orkestro) atrankų vadovas, jis dalysis patirtimi su šių metų kandidatais, dalyvaujančiais EUYO perklausoje. Tačiau jo patarimai universalūs visiems atlikėjams, kurie dalyvauja atrankose ir į kitus orkestrus.

„Meistriškumo kursai skirti tobulinti pagrindinius dalykus, kurių ieško atrankų vadovai. Atlikėjui nepakanka vien tik gerai groti savo instrumentu – svarbu kokį potencialą jis gali atskleisti kaip aukščiausios klasės orkestro muzikantas. Tai yra meistriškumo kursai skirti grojimui orkestre, todėl pagrinde bus dirbama su orkestrinėmis ištraukomis.

Labai norėčiau pabrėžti, kad šie meistriškumo kursai nė kiek nenuvertina dėstytojų darbo, kurių yra didžiausias indėlis parengiant savo auklėtinius. Mes tiesiog norime pateikti savo pusės – kaip orkestro atrankų vadovų – požiūrį“. Dėl šios priežasties Peter Stark kviečia kursuose dalyvauti ir LMTA dėstytojus, kad diskusija būtų abipusė.

Patirtis rodo, kad visi studentai, kurie grojo P.Stark meistriškumo kursuose prieš EUYO atranką, paskui pagerino savo pasirodymą atrankos metu. Todėl kviečiame atsinešti savo instrumentą ir dalyvauti!