Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Muzikos mokykla-studija

Pedagogikos katedros iniciatyva 1976 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo įkurta vaikų muzikos mokykla. Septynmetėje mokykloje dirbama pagal muzikos mokyklų programas. Mokiniai lanko grupinius solfedžio, muzikos istorijos, ansamblinio dainavimo užsiėmimus bei dvi savaitines individualias specialybės pamokas (vieną su studentu ir praktikos vadovu, antrą – tik su studentu mokytoju). Individualiose ir grupinėse pamokose siejami įvairių menų (muzikos, dailės, teatro, kino) elementai, kurių dėka lavinami ne tik jaunojo muziko gabumai, bet ir vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, ugdomas meninis skonis.

LMTA muzikos mokykloje studentai susipažįsta su pedagoginio darbo ypatumais, kaupia pirmuosius įgūdžius. Jaunieji pedagogai naudojasi įvairiomis muzikos mokymo metodikomis, o ir pati mokykla yra atvira, ieškanti ir įsileidžianti pedagogikos naujoves, atliepiančias šių dienų dvasią, atitinkančias esamo laikmečio poreikius.

Mokykloje mokosi 30-40 vaikų, tiek pat dirba studentų mokytojų. Vaikai priimami į fortepijono, smuiko, gitaros, kanklių, akordeono, mušamųjų instrumentų specialybes. Kiekvieną semestrą LMTA Didžiojoje salėje rengiami vieši teminiai koncertai, kuriuose skamba mokinio ir mokytojo atliekami ansambliai, neretai nauji, dar negirdėti lietuvių autorių pedagoginio repertuaro kūriniai.

Jau tradiciniais tapo bendri Akademijos ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių koncertai bei išvykos į kitas vaikų muzikos mokyklas. Fortepijono skyriaus mokiniai yra dalyvavę Kompozitorių sąjungos, Vilniaus muzikos mokyklų konkursuose “Dainos be žodžių”, “Besivejant natą” ir tapę laureatais. Klausytojus sudomino išradingos teminių koncertų “Šokis fortepijono muzikoje”, ‘Fortepijoniniai ansambliai”, “Muzikinė mozaika” ir kitos programos. Koncertais pažymėtos J.S. Bacho, W.A. Mozarto, B. Bartoko, E. Laumenskienės, B. Dvariono ir kitų kompozitorių jubiliejinės datos, parengti J. Andrejevo, R. Žigaičio, V. Barkausko autoriniai koncertai, moterų kompozitorių kūriniai vaikams ir jaunimui.

Žinodami, jog kiekvienas vaikas yra savita, nepakartojama asmenybė, mokyklos pedagogai ir studentai palaiko glaudžius ryšius su moksleivio tėveliais. Pastarieji kviečiami dalyvauti pamokose, atviruose atsiskaitymuose, taip jie padrąsina atžalą ir pasidžiaugia vaiko pasiekimais. Toks bendradarbiavimas skatina geriau pažinti jaunojo muziko interesus, charakterio savybes, padeda ugdyti sugebančią vertinti bei mąstyti asmenybę. Visuomet džiugu, kai dalis darbščiausių mokinių pasirenka muziko profesionalo kelią, jų tarpe – Rūta Lupšicaitė, Rolandas Bronušas, Auksė Petronytė, Rasa Miškinytė, Elena Šešelgytė ir kt.

KONTAKTAI:
Muzikos mokykla-studija
Lolita Jolanta Piličiauskaitė, vadovė 
El. paštas lolita.navickiene@lmta.lt
Mob. tel. 8 659 33041
Facebook https://www.facebook.com/mumostudija/

PARSISIŲSTI: LMTA muzikos mokyklos-studijos nuostatai