Šokio menas
Studijų programos tikslas: antrosios pakopos studijų programos Šokio menas tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos šokio meno specialistus, turinčius kontekstualių šokio ir kultūros žinių, gebančius kūrybiškai ir kritiškai mąstyti, analizuoti ir vertinti, tvariai kurti ir vykdyti meno tyrimus, atsakingai prisidėti prie šokio lauko tobulinimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu ir savo meninės tapatybės vystymosi.
Skiriamieji bruožai: Programos išskirtinumas – meninio tyrimo, kuris yra atliekamas praktiškai ir per praktiką ir kurio galutinis rezultatas yra meno kūrinys, parengimas ir įgyvendinimas.
VALSTYBINIS KODAS: 6211PX039 |
SUTEIKIAMAS KVALIFIKACINIS LAIPSNIS: Menų magistras |
STUDIJŲ KRYPČIŲ GRUPĖ: Menai |
STUDIJŲ TRUKMĖ: Nuolatinės studijos, 2 metai |
PROGRAMOS APIMTIS KREDITAIS: 120 |
FAKULTETAS: Teatro ir šokio fakultetas |
NUMATOMI STUDIJŲ PROGRAMOS REZULTATAI:
Žinios ir jų taikymas
1.1. Gebės suprasti, analizuoti ir kritiškai vertinti naujausius šokio meno reiškinius, kaitos tendencijas ir aktualijas įvairiuose kontekstuose.
Gebėjimai vykdyti tyrimus
2.1. Gebės planuoti ir įgyvendinti aktualius šokio srities tyrimus, apibrėžti meninių šokio tyrimų ribas, integruodamas įgytas žinias taikyti tinkamas tyrimo metodikas ir technologijas.
2.2. Gebės analizuoti, sisteminti, apibendrinti ir interpretuoti informaciją, daryti korektiškas išvadas ir priimti tvarius šokio lauko tobulinimo sprendimus, remdamasis meninių šokio tyrimų rezultatais ir atsižvelgdamas į informacijos aktualumą, įvertindamas alternatyvas ir prognozuodamas galimas sprendimų pasekmes.
Specialieji gebėjimai
3.1. Gebės interpretuoti šokio meninę idėją, taikydamas šokio atlikimo technikas, kompleksines šokio žanro stilių žinias, vertindamas kūno ir judėjimo sąmoningumą.
3.2. Gebės įžvelgti naujas šokio menines idėjas ir jas įgyvendinti individualiai ir grupėje, taikydamas įvairius šokio kompozicijos ir improvizacijos principus, metodus, technikas ir technologijas.
3.3. Gebės inicijuoti, planuoti ir įgyvendinti tarpdalykinį šokio kūrybinį projektą, pasirinkdamas socialinę ir kultūrinę projekto organizavimo aplinką, numatydamas tikslinę auditoriją, pritraukdamas partnerius ir įvertindamas projekto poveikį vietos bendruomenei bei šokio laukui.
Socialiniai gebėjimai
4.1. Gebės dirbti kintančioje profesinėje šokio ir tarpdalykinėje aplinkoje individualiai ir komandoje, organizuoti ir valdyti komandos darbo procesą, užimti lyderio poziciją ir prisiimti atsakomybę už savo ir komandos veiklos kokybę, veiklos vertinimą bei tobulinimą, vadovaudamasis profesine etika ir pilietiškumu.
4.2. Gebės bendrauti su įvairių sričių specialistais ir plačiąja visuomene, argumentuotai perteikti informaciją ir kritiškai ją vertinti, vykdydamas šokio meno kūrybinę ir tiriamąją veiklą bei pristatydamas jos rezultatus.
Asmeniniai gebėjimai
5.1. Gebės sistemingai savarankiškai mokytis, išsikeldamas profesinių kompetencijų tobulinimo tikslus ir prioritetus, tikslingai pasirinkdamas profesinio tobulinimosi kryptis ir būdus, suvokdamas savo ir kitų šokio profesinės veiklos poveikį visuomenės raidai bei gerovei, gamtinei ir urbanistinei aplinkai.
TOLESNIŲ STUDIJŲ GALIMYBĖS:
Sėkmingai baigę antrosios pakopos studijų programos Šokio menas studijas ir įgiję menų magistro kvalifikacinį laipsnį, absolventai toliau gali tęsti studijas meno doktorantūroje.