Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Mokymasis visą gyvenimą

Naujienos

2025.06.13

Ilgametis Lietuvos ir Ukrainos kultūrinis bendradarbiavimas įgauna naują pagreitį

Jau daugiau nei penkerius metus Lietuvos muzikos ir teatro akademija glaudžiai bendradarbiauja su Kijevo nacionaliniu I. K. Karpenko-Kario teatro, kino ir televizijos universitetu. Šių metų pavasarį LMTA dėstytojai lankėsi Kijeve su „Erasmus+“ dėstymo vizitais, o birželio 4–14 dienomis atsakomąjį vizitą Lietuvoje, taip pat „Erasmus+“ mobilumo programos rėmuose, surengė šio Ukrainos universiteto delegacija.

Ukrainos svečių grupėje buvo režisierius, Ukrainos nusipelnęs artistas, Lėlių meno katedros vedėjas doc. dr. Ruslan Neupokoyev, režisierė ir scenografė, tos pačios katedros dėstytoja Mariia Pohrebniak bei universiteto tarptautinių ryšių vadovė Olha Poltavets.

Vizito metu svečiai susitiko su Teatro ir šokio fakulteto dekane Ilona Balsyte, Vaidybos ir režisūros katedros vedėju lekt. Žilvinu Vingeliu, Nacionalinės kino mokyklos vadovu doc. Vytautu Dambrausku bei Klaipėdos fakulteto dekane Loreta Jonavičiene. Klaipėdoje svečiai susitiko su aktoriumi bei režisieriumi prof. Valentinu Masalskiu, teatro režisieriumi Árpádu Schillingu bei Lėlių teatro studijų programos vadove Karolina Chomičiene bei aptarė labai konkrečias bendradarbiavimo galimybes.

Paminėtinas susitikimas su LMTA Kino mokyklos studijų administratore Jurga Mačionyte bei Teatro ir šokio fakulteto administratore Kristina Kazilioniene – svečiai turėjo galimybę iš arti susipažinti su naujaisiais LMTA pastatais, moderniomis kino ir teatro salėmis bei auditorijomis.

Pasak svečių, įspūdžiai buvo tokie stiprūs, kad neabejoja – sugrįš čia dar ne kartą, o kartu atvyks ir jų studentai bei kolegos dėstytojai.

Vizito metu taip pat paaiškėjo svarbi žinia: Kijevo universitetas, LMTA Kino mokyklos iniciatyva, tapo asocijuotu Europos kino universitetų aljanso „FilmEU“ asocijuotu partneriu. Tai atveria naujas galimybes dar glaudesniam bendradarbiavimui su visomis aštuoniomis Aljanso narėmis, tiek akademinėje, tiek kūrybinėje srityje.

Svečiai turėjo galimybę stebėti vaidybos, kino ir lėlių teatro studentų baigiamuosius egzaminus, dalyvauti meistriškumo pamokoje, kurią vedė garsus lenkų režisierius Krzysztof Zanussi, bei dalyvauti iškilmingoje ceremonijoje, kurioje režisieriui suteiktas LMTA garbės daktaro vardas.

„Atrodo, kad neįmanoma net visko išvardinti – tiek daug konkrečių susitarimų jau aptarta“, – įspūdžiais dalinosi Olha Poltavets LRT radijo laidoje. Vienas iš svarbiausių rezultatų – šią vasarą Klaipėdoje planuojamas bendras ukrainiečių studentų teatro projektas su prof. Valentinu Masalskiu. Taip pat aptarta galimybė Ukrainos universiteto Kino katedros studentams dalyvauti kūrybinėje rezidencijoje garsaus lenkų režisieriaus Krzysztof Zanussi, dabar jau ir LMTA garbės daktaro, namuose Lenkijoje. Su Klaipėdos fakulteto Lėlių teatro programos vadove sutarta bendradarbiauti ir lėlių teatrų festivalių srityje – numatyti konkretūs žingsniai ateičiai.

„Mes čia gyvenome, stebėjome ir kasdien mokėmės. Netelpa galvoje, kiek daug pamatėme ir sužinojome“, – sakė Olha Poltavets.

Šis vizitas dar kartą patvirtino, kad ilgametis Lietuvos ir Ukrainos meno mokyklų bendradarbiavimas ne tik stiprina akademinius ir kūrybinius ryšius, bet ir prisideda prie gyvo, prasmingo tarptautinio kultūrinio dialogo.

Tarptautinių ryšių sk. inf.
2025 06 13

2025.06.12

„Kultūros naktį“ Lukiškių aikštėje – maestro Petro Geniušo rečitalis

Fortepijoninės muzikos maratonas „Juodais Baltais“ grįžta į „Kultūros naktį“. Šį penktadienį, Birželio 13 d. Vilniaus Lukiškių aikštė vėl virs gyvos muzikos scena. Jau tradiciniu tapusio projekto kulminacija  – vidurnakčio rečitalis, kurį pristatys vienas ryškiausių Lietuvos pianistų, Nacionalinės premijos laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Petras Geniušas.

Fortepijoninės muzikos mylėtojai kviečiami į Lukiškių aikštę nuo 21 val., kur pasirodys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentai – talentingiausi jaunieji pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, būsimieji muzikos scenos profesionalai. Skambės romantizmo ir impresionizmo šedevrai.

24 val. prie klaviatūros sės pianistas Petras Geniušas ir atliks programą „Jausmai ir juslės“. Joje susijungs klasikos giluma, modernizmo skambesys ir gyva improvizacija.

Koncertas iš Lukiškių aikštės bus transliuojamas į visą Lietuvą. „Juodais Baltais“ projektas taps tiesioginės transliacijos dalimi „Kultūros naktis – Tavo mieste“, kurią šiemet transliuos net šeši Lietuvos miestai ir miesteliai: Jurbarkas, Kazlų Rūda, Marijampolė, Skuodas, Smalininkai ir Rudamina.

„Vidurnaktį Lukiškių aikštėje skambanti fortepijono muzika sukuria nepakartojamą nuotaiką, o matyti skirtingų kartų pianistus pasirodančius scenoje kuria gyvą ryšį su muzika. Taip pat džiaugiamės, kad „Juodais baltais“ įkūnija ir kultūrą be sienų – transliacijos dėka koncertą išgirs ir mažesni miestai, kuriuose profesionalūs klasikinės muzikos koncertai vis dar retenybė,“ – sako LMTA Meno centro vadovė Eglė Kasteckaitė.

Unikalią atmosferą kuriantis projektas „Juodais Baltais“ gimė dar 2009-aisiais, kai maestro P. Geniušas sumanė Lukiškių aikštėje po atviru dangumi atlikti L. van Bethoveno kūrinius. P. Geniušas prisimena, kad pirmaisiais metais pasirodymas buvo lyg akcija, kuria norėta parodyti, jog šios aikštės centre gali būti ir kultūros simbolis – fortepijonas. Vėliau šį muzikinį maratoną papildė jaunieji LMTA pianistai, o pats projektas virto gyva tradicija ir fortepijono meno švente po atviru dangumi. 

Renginys nemokamas. Organizatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Daugiau informacijos: www.lmta.lt  bei www.kulturosnaktis.lt

2025.06.11

Lenkų kino režisieriui K. Zanussi suteiktas LMTA Garbės daktaro vardas

Iškilmingoje ceremonijoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) lenkų kino ir teatro režisieriui, scenaristui Krzysztofui Zanussi suteiktas Garbės daktaro (Doctor Honoris Causa) titulas. Pirmą kartą LMTA Garbės daktaro vardas suteiktas kino srities profesionalui. Garbingas titulas K. Zanussiui suteikiamas už reikšmingą indėlį į Lietuvos kino kūrėjų ugdymą ir kultūrinių ryšių plėtrą.

Iškilmingoje Garbės daktaro vardo suteikimo ceremonijoje dalyvavo LMTA Rektorė doc. dr. Judita Žukienė, Senato pirmininkė prof. dr. Lina Navickaitė – Martinelli, LMTA Tarybos pirmininkė, Nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė, Nacionalinės kino mokyklos vadovas Vytautas Dambrauskas, Lietuvos kino centro direktorius Laimonas Ubavičius, aktorius Juozas Budraitis, režisieriai Giedrė Beinoriūtė, Sergej Loznica, Kristijonas Vildžiūnas, Ignas Miškinis, festivalio „Kino pavasaris“ įkūrėja Vida Ramaškienė, festivalio „Scanorama“ vadovė dr. Gražina Arlickaitė, LMTA KIMO dėstytojai bei studentai, kino bendruomenė. Ceremonijos metu naują LMTA Garbės daktarą sveikino profesorius, Nacionalinės premijos laureatas, pianistas Petras Geniušas.

Dieną prieš ceremoniją, prof. K. Zanussi taip pat skaitė meistriškumo paskaitą LMTA Nacionalinėje kino mokykloje kino studentams ir kino industrijos atstovams. Prieš tai buvo parodytas jo 1973-aisiais sukurtas jo filmas „Iliuminacija“.

K. Zanussi – vienas ryškiausių moralinio nerimo kino krypties kūrėjų. Tokie filmai kaip „Iliuminacija“(1973), „Konstanta“(1980), „Apsauginės spalvos“(1977) ar „Spiralė“(1978) analizuoja intelektualo vietą pasaulyje, kovoja su neteisybe, kelia esminius etinius klausimus. O vėlesniuose filmuose „Iš tolimo krašto“(1981), „Ramios saulės metai“ (1984) ar„Eteris“ (2008) dar labiau išryškėja metafizinė, dvasinė žmogaus egzistencijos dimensija.

K. Zanussi formavo Europos nepriklausimą kiną ir devintojo dešimtmečio pabaigoje kartu su režisieriumi Ingmaru Bergmanu ir 40 europiečių kino profesionalų įkūrė Europos kino akademiją. K. Zanussi buvo Europos audiovizualinių atlikėjų federacijos prezidentu, Eurovizijos asociacijos prezidentu, Lenkijos PEN klubo ir Rašytojų asociacijos nariu, Lenkijos visuomeninės televizijos (TVP) viceprezidentu, Silezijos universiteto Katovicuose profesoriumi. K. Zanussi taip pat yra popiežiškos kultūros reikalų komisijos prie Vatikano konsultantas ir Europos kino akademijos narys. K. Zanussi 2006-aisiais buvo apdovanotas Ordinu Už nuopelnus Lietuvai Komandoro kryžiumi.

Režisieriaus saitai su Lietuvos muzikos ir teatro akademija taip pat yra tvirti ir ilgalaikiai. Jau daugiau nei tris dešimtmečius LMTA kino studentai turi galimybę mokytis iš maestro ir keletą kartų K.Zanussi namuose buvo surengtos kino mokyklos studentams ir dėstytojams, apie kuriuos studentai dalinasi pačiais geriausiais prisiminimais iki šiol. 2018 m. LMTA K. Zanussi vedė įkvepiančių paskaitų ir seminarų ciklą, formavusį ne vieną kino profesionalų kartą.

Garbės daktaro vardas – aukščiausias Lietuvos muzikos ir teatro akademijos titulas, kuris suteikiamas už ypatingus nuopelnus muzikos, teatro, šokio ar kino srityse. K. Zanussi bus pirmasis kino srities garbės daktaras LMTA.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos garbės daktaro titulas taip yra suteiktas smuikininkui ir dirigentui lordui Yehudi Menuhinui (1916–1999), dainininkui Stasiui Barui-Baranauskui (1920–2006), dirigentui Sauliui Sondeckiui (1928–2016), teatro režisieriui Eimuntui Nekrošiui (1952–2018), marimbininkei Lindai Maxey, dirigentui Josefui Wallningui, operos solistei Violetai Urmanavičiūtei-Urmanai, violončelininkui ir dirigentui Davidui Geringui, muzikologui Vytautui Landsbergiui, smuikininkui Gidonui Kremeriui.

VISA RENGINIO GALERIJA

2025 06 11

2025.06.10

LMTA dėstytojų ir darbuotojų „Erasmus+ 171“ vizitas Senegale

2025 m. gegužės 24 d. – birželio 1 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Šiuolaikinio šokio studijų programos, Klaipėdos fakulteto Šokio katedros dėstytojai bei LMTA administracijos darbuotojai lankėsi Dakare (Senegalas) pagal „Erasmus+“ tarptautinio mobilumo programą (KA171).

Specialioji „Erasmus+“ programa KA171 jau daugiau nei penkerius metus skatina bendradarbiavimą su aukštojo mokslo institucijomis už Europos Sąjungos ribų. LMTA šios iniciatyvos dėka užmezgė glaudžius ryšius su Senegalo aukštąja nacionaline menų mokykla (École Nationale Superiore des Arts) ir privačiomis šokio srities edukacinėmis įstaigomis, įskaitant garsiosios šiuolaikinio šokio atlikėjos Germaine Acogny įkurtą mokyklą École des Sables („Smėlio mokykla“) bei šiuolaikinio šokio bienalę-festivalį Kaay Fecc.

Tai jau antrasis LMTA vizitas Senegale. Delegaciją sudarė 11 asmenų – LMTA Muzikos fakulteto (MF), Teatro ir šokio fakulteto (TŠFa), Klaipėdos fakulteto (KF) dėstytojai bei administracijos darbuotojai:

  • prof. Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė (TŠF Šokio ir judesio katedra),
  • koncertmeisteris Vladas Dieninis  (TŠF Šokio ir judesio katedra),
  • doc. Inga Kuznecova ir doc. Darius Berulis (KF Šokio katedra),
  • Giedrė Kabašinskienė (Tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė),
  • Edvinas Sėliūnas (MISC koordinatorius),
  • Ignas Šoliūnas (Meno centro Muzikos projektų vadybininkas),
  • Loreta Mockevičienė (Finansų direktorė),
  • Kristina Kazilionienė (TŠF administratorė),
  • doc. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė (Meno istorija ir teorija),
  • lekt. Andrius Maslekovas (MF).

Vizito Senegale metu vyko susitikimai su École des Sables ir ENA vadovais ir dėstytojais. LMTA atstovai turėjo unikalią galimybę susitikti su šiuolaikinio Afrikos šokio pradininke Germaine Acogny, kurią, beje, tą pačią dieną po pravesto intensyvių dviejų valandų afrikietiško šokio seminaro, pasveikino aštuoniasdešimt pirmojo gimtadienio proga Ecoles des Sable studentai ir administracija. Susitikimų su administracija metu aptartos bendradarbiavimo perspektyvos, įskaitant galimybę kviesti tradicinio ir šiuolaikinio Afrikos šokio dėstytojus dirbti su Vilniaus ir Klaipėdos fakultetų studentais.

Vienas iš jau konkrečių bendradarbiavimo rezultatų – šiuolaikinio šokio dėstytojos ir École des Sables vadovės Omilade Davis Smith vizitas į Vilnių jau šių metų birželį.

LMTA Klaipėdos fakulteto dėstytojai Inga Kuznecova ir Darius Berulis tris dienas dalyvavo École des Sables organizuotuose intensyviuose Afrikos šokio kursuose. Įgytos metodinės ir praktinės žinios bus integruojamos į šokio srities studijų programas Klaipėdos fakultete.

Vizitas Senegale taip pat apėmė darbo susitikimus, kurių metu buvo aptarti finansavimo, reglamentavimo, dokumentacijos ir procesų derinimo klausimai rengiant tarptautinę jungtinę magistro studijų programą International Master in Performance Art and Choreographic Technologies. Ši programa kuriama bendradarbiaujant su penkiomis partnerinėmis aukštosiomis mokyklomis, kurių puokštėje yra LMTA ir Ecole des Sable (Senegalas).

  • Nacionaline Liono aukštąja muzikos ir šokio konservatorija (Prancūzija),
  • Karališkąja Antverpeno konservatorija (Belgija),
  • Taipėjaus menų universitetu (Taivanas),
  • LMTA
  • École des Sables (Senegalas).

Šis vizitas – tai svarbus žingsnis plėtojant LMTA tarptautinį bendradarbiavimą ir stiprinant akademinius ryšius Afrikos žemyne, ypač šiuolaikinio šokio ir scenos menų, muzikos srityse.

Tarptautinių ryšių sk. inf.
2025 06 10

2025.06.09

In memoriam Jūratė Karosaitė Karosevičiūtė (1953–2025)

Su giliu liūdesiu pranešame, jog vakar, 2025 m. birželio 8 d. netekome Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto docentės, ilgametės Muzikos katedros dėstytojos ir fortepijono pedagogės Jūratės Karosaitės Karosevičiūtės.

Jūratė Karosaitė Karosevičiūtė (gimusi 1953 11 20) su pagyrimu baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar LMTA) prof. M. Azizbekovos fortepijono klasę, jai suteikta koncertinio atlikėjo, koncertmeisterio ir pedagogo kvalifikacija. Tais pačiais metais pradėjo dirbti konservatorijos Klaipėdos fakultetų Fortepijono katedroje. Tobulinosi Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje prof. M. Voskresenskio klasėje ir Kalifornijos universiteto Los Andželo (UCLA) Muzikos fakultete (JAV) prof. Vitaly Marguliso klasėje.

Surengė per 200 koncertų Lietuvos miestuose. Dalyvavo Klaipėdoje rengiamuose muzikos festivaliuose, kaip solistė grojo su Lietuvos kameriniu orkestru. Koncertavo Latvijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Norvegijoje, Turkijoje ir JAV. Turi įrašų Lietuvos radijo fonduose, koncertavo LTV ir Vakarų Lietuvos televizijoje.

Parengė 4 metodines knygas studentams, skaitė pranešimus konferencijose bei seminaruose. Pagal Erasmus mainų programą dėstė 12 užsienio aukštųjų mokyklų. Vedė meistriškumo pamokas Latvijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Norvegijoje, Turkijoje. Rengė studijų programas ir įvairius projektus. Kartu su prof. D. Petrauskaite parengtas tarptautinis Erasmus IP projektas „Mustufe“ gavo Europos komisijos finansavimą. Dvi kadencijas buvo išrinkta Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Tarybos pirmininke. Rašė straipsnius bei recenzijas miesto laikraščiams ir žurnalui „Muzikos barai“. Vedė per 100 koncertų Lietuvos miestuose.

Dalyvavo respublikinių ir tarptautinių jaunųjų atlikėjų konkursų žiuri komisijų ir organizacinių komitetų darbe, buvo Klaipėdos Koncertų salės meno tarybos narė. Pedagogė taip pat buvo Muzikos studijų krypties komiteto narė, dalyvavo studijų programų rengimo ir tobulinimo procesuose, aktyviai prisidėjo prie fakulteto akademinės bendruomenės gyvenimo. Jos profesinė kompetencija, atsakomybė ir žmogiškas nuoširdumas pelnė kolegų pagarbą ir pripažinimą.

Netekome iškilios LMTA bendruomenės narės, atsidavusios pedagogės ir artistės, visą savo gyvenimą paskyrusios muzikai ir jos sklaidai.

Nuoširdžiai užjaučiame docentės artimuosius, kolegas ir studentus.

Velionės palaikai (urna) bus pašarvota 2025 m. birželio 11 d. (trečiadienį) 17.00 val. šarvojimo salėje „Amžiaus vartai“ (Priestočio g. 7, Klaipėda). Lankymas birželio 11 d. (trečiadienį) nuo 17.00 val. iki 20.30 val., birželio 12 d. (ketvirtadienį) nuo 9.00 val. iki 13.00 val.

2025 m. birželio 12 d. (ketvirtadienį) 8.00 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6, Klaipėda) už velionę bus aukojama Šv. Mišių auka.

Velionės palaikai (urna) išlydima į Vilnių birželio 12 d. (ketvirtadienį) 13.00 val.

Birželio 13 d. (penktadienį) 16.00 val. velionės palaikai (urna) bus pašarvoti laidojimo namuose Vilniuje (adresu M. K. Paco g. 4, Vilnius (Antakalnis) III šarvojimo salėje.

2025 m. birželio 14 d. 9.00 val. Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje už velionę bus aukojama Šv. Mišių auka.

Velionės palaikai iš laidojimo namų išnešami 2025 m. birželio 14 d. (šeštadienį) 13.30 val. Velionė bus laidojama Antakalnio kapinėse.

2025 06 09

2025.06.09

Dėmesys mainų studentų palaikymui ir tarptautiškumui

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Nacionalinėje kino mokykloje įvyko studijų mainų koordinatorių mokymai „Studentų palaikymas mobilumo metu ir po jo“. Renginį organizavo Švietimo mainų paramos fondas kartu su LMTA Tarptautinių ryšių skyriumi.

Mokymuose dalyvavo aukštųjų mokyklų atstovai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus. Diena prasidėjo netradiciškai – LMTA dėstytoja Ieva Labanauskaitė vedė energingą juoko jogos užsiėmimą, padėjusį sukurti jaukią atmosferą bendravimui ir bendradarbiavimui.

Po įžanginės dalies Nacionalinės kino mokyklos kino salėje vyko turiningi pranešimai ir diskusijos apie „Erasmus+“ programos aktualijas. Apie programos viešinimo svarbą kalbėjo Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė ir komunikacijos specialistė Vaiva Ružaitė. Europos Sąjungos vertybes, pilietiškumą bei „Erasmus“ aukštojo mokslo chartiją aptarti kvietė fondo Aukštojo mokslo mobilumo projektų skyriaus vadovė Monika Skaringaitė ir projektų vadovė Inesa Lacuk.

Savo praktine patirtimi dalijosi ir aukštųjų mokyklų atstovai: Kristina Laurinčiukaitė (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas), Rita Kmitė (Kauno kolegija) bei prof. dr. Linas Selmistraitis (Mykolo Romerio universitetas). Jie pristatė aktualias temas – nuo „Erasmus“ praktikų mobilumo organizavimo iki trumpalaikių mobilumo formų bei studentų įtraukties didinimo.

Mokymų dalyviai turėjo progą susipažinti su unikaliomis Nacionalinės kino mokyklos erdvėmis – ekskursiją vedė Mokomosios studijos administratorė Jurga Mačionytė.

Šie mokymai – tai svarbus žingsnis siekiant stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir užtikrinti, kad kiekvienas studentas, išvykdamas į mainus, jaustųsi palaikomas viso proceso metu ir po jo.

Parengė LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus vyr. specialistas Audrius Dabrovolskas
2025 06 09

2025.06.09

LMTA studentų ir kūrėjų triumfas 2025 m. „Sidabrinėse gervėse“: įvertinimai, kurie formuoja Lietuvos kino ateitį

Birželio 8-ąją įvykusioje nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2025“ ceremonijoje ryškiai suspindėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (Akademijos) bendruomenė. Nuo studentų kūrybos iki Akademijos atstovų vaidmens kino gyvenime – šiemet jie buvo ne tik žiūrovų, bet ir profesionalų vertinami už svarų indėlį į nacionalinį kiną.

Studentų pergalė: „Sidabrinės gervės kiaušinis“ atiteko LMTA KIMO kūrėjui

Geriausiu metų studento darbu pripažintas trumpametražis filmas „Pravažiavus Napoleono kepurę“, kurį sukūrė Akademijos Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) studentas režisierius Arnas Balčiūnas. Filmo prodiusere tapo kita KIMO atstovė – Augustė Puteikytė. Ši pergalė ne tik įprasmina jaunųjų kūrėjų talentą, bet ir pabrėžia Akademiją kaip profesionalius kino menininkus ugdančią instituciją.

Akademijos žmonės – tarp ryškiausių kino vakaro veidų

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimų scenoje šiemet netrūko ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovų. Laureatams apdovanojimus teikė Nacionalinės kino mokyklos vadovas doc. Vytautas Dambrauskas, režisierius, kompozitorius ir atlikėjas, Teatro ir šokio fakulteto tarybos pirmininkas prof. Aidas Giniotis, režisierius dr. Aleksandras Špilevojus bei Teatro ir šokio fakulteto dekanė, aktorė Ilona Balsytė.

Jų dalyvavimas primena, kad Akademija nėra tik studijų institucija – tai aktyvi ir matoma kultūros lauko dalis, kurios žmonės prisideda prie kūrybos, vertinimo, įkvėpimo ir bendruomenės telkimo.

Apdovanojimus pelnę Akademijos dėstytojai ir alumnai

Kino apdovanojimuose įvertinti ir keliolika Akademijos žmonių:

– Ignas Miškinis – metų režisierius (LMTA KIMO lektorius)

– Eglė Vertelytė – metų scenarijaus autorė (LMTA KIMO docentė)

– Saulius Urbanavičius – metų garso režisierius (LMTA KIMO docentas)

– Danielius Kokanauskis – metų montažo režisierius (LMTA KIMO kviestinis dėstytojas)

– Gediminas Jakubka – metų kompozitorius (LMTA KIMO garso režisūros alumnas)

– Džiugas Grinys – metų pagrindinis aktorius (LMTA alumnas)

– Irena Sikorskytė – metų antraplanė aktorė (LMTA alumnė)

– Robertas Petraitis – metų antraplanis aktorius (LMTA alumnas)

– Vytautas Katkus – metų operatorius (LMTA alumnas)

– Dr. Gražina Arlickaitė – apdovanota „Auksine gerve“ už viso gyvenimo nuopelnus (buvusi LMTA Tarybos narė)

Akademijos alumnų pasiekimai – nuo aktorystės iki režisūros

Tarp visų apdovanotų kūrėjų ryškiausiai sužibo filmas „Pietinia kronikas“, kuris laimėjo net 12 statulėlių. Jo kūrybinėje komandoje – gausu su Akademija susijusių profesionalų: režisierius Ignas Miškinis, aktoriai Džiugas Grinys, Robertas Petraitis, Irena Sikorskytė, garso režisierius Saulius Urbanavičius, montažo režisierius Danielius Kokanauskis ir kiti. Ši sinergija liudija, kad Akademijos bendruomenė yra reikšminga ir gyvybinga nacionalinio kino šerdis.

Kinas kaip bendruomenė ir vertybė

Šių metų apdovanojimų vakaras išryškino ne tik individualius pasiekimus, bet ir kino, kaip kultūrinės rezistencijos bei bendruomenės kūrimo įrankio, svarbą. Apie tai byloja ir režisieriaus Karolio Kaupinio sprendimas aukcione parduoti savo ankstesnę „Sidabrinės gervės“ statulėlę, o gautas lėšas skirti Ukrainos kino kūrėjams. Pats K. Kaupinis, taip pat Akademijos alumnas, savo veikla liudija, kad jos vertybės – pilietiškumas, kūrybiškumas ir atsakomybė – išlieka svarbios ir po studijų.

Kinas gyvas Akademijos auditorijose

2025 m. „Sidabrinių gervių“ apdovanojimai tampa dar vienu įrodymu, kad Lietuvos muzikos ir teatro akademija yra neatsiejama nacionalinės kino kultūros dalis. Studentų kūryba, Akademijos žmonių indėlis ir alumnų sėkmės pavyzdžiai rodo, kad ši institucija ugdo ne tik kūrėjus, bet ir kultūros lyderius.

„Sidabrinių gervių“ inf.
2025 06 09

2025.06.06

LMTA išleista monografija – tarp geriausių 2024 metų muzikologijos darbų

Birželio 5 d. Sapiegų rūmuose Vilniuje vyko tradiciniai kasmetiniai Geriausių muzikologijos darbų konkurso apdovanojimai, kuriuos organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga. Renginio metu pagerbti ryškiausių 2024 m. muzikologijos darbų autoriai, jiems įteiktos Vytauto Landsbergio, Onos Narbutienės ir Lietuvos kompozitorių sąjungos premijos. Džiugu pažymėti, kad tarp šiųmetinių laureatų – ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) išleista mokslinė publikacija.

Vytauto Landsbergio premija skirta Juditai Žukienei, Gabrieliui Simui Sapiegai ir Eglei Šeduikytei-Korienei už monografiją „Valstybinė muzikos mokykla Kaune (1920–1933)”, išleistą LMTA leidykloje. Šis leidinys reikšmingai prisideda prie Lietuvos muzikinės kultūros istorijos pažinimo ir dokumentavimo. Kaip pažymėjo muzikologė Danutė Petrauskaitė, laudacijoje skirtoje laureatams, ši knyga turėtų „gulėti ant kiekvieno muzikologo darbo stalo“, nes joje išsamiai atskleidžiamos profesionaliosios muzikos ugdymo pradžia Lietuvoje, glaudžiai susijusi su valstybingumo aušra.

Monografijos dizainą ir maketą kūrė grafikos menininkas Vilmantas Žumbys, kurio darbas šiemet taip pat buvo įvertintas – Knygų meno konkurse šis leidinys pripažintas vienu geriausių mokslinių knygų ir vadovėlių kategorijoje.

Renginyje taip pat buvo įteiktos:

  • Onos Narbutienės premija – a. a. dr. Rūtai Žarskienei (monografiją užbaigė ir apdovanojimą atsiėmė Austė Nakienė) už knygą „Pučiamųjų instrumentų ansambliai ir orkestrai tradicinėje Lietuvos kultūroje“;
  • Lietuvos kompozitorių sąjungos premija – Gintui Kraptavičiui už leidinį „Žaidimai, arba Lietuvos eksperimentinės muzikos fragmentai“.

Konkursą organizuojanti Muzikologų sekcija šiemet vertino net 25 muzikologinius darbus. „Skaitėme, gilinomės, diskutavome – galima sakyti, porai mėnesių buvome įkūrę slaptą muzikologinių knygų skaitymo draugiją“, – apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo vertinimo komisijos pirmininkė Eglė Gudžinskaitė.

LMTA bendruomenė didžiuojasi laureatais ir džiaugiasi, kad akademijos leidybinė veikla prisideda prie Lietuvos muzikologijos pažangos, jos dokumentavimo ir viešinimo. Sveikiname kolegas ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Įsigyti Juditos Žukienės, Gabrieliaus Simo Sapiegos ir Eglei Šeduikytės-Korienės monografiją „Valstybinė muzikos mokykla Kaune (1920–1933)” galite LMTA Centrinių rūmų skaitykloje (Gedimino pr. 42, Vilnius) bei partnerių knygynuose. Daugiau informacijos: https://lmta.lt/lt/padalinys/leidybos-centras/monografijos/.

Lietuvos kompozitorių sąjungos inf.
2025 06 06

2025.06.05

Iškiliam lenkų kino režisieriui K. Zanussi suteikiamas LMTA Garbės daktaro vardas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija suteikia Garbės daktaro (Doctor Honoris Causa) vardą iškiliam lenkų kino ir teatro režisieriui, scenaristui, filosofui, Europos humanistinių vertybių puoselėtojui Krzysztofui Zanussi. Garbingas titulas suteikiamas už reikšmingą indėlį į Lietuvos kino kūrėjų ugdymą ir kultūrinių ryšių plėtrą.

Iškilminga Garbės daktaro vardo suteikimo ceremonija vyks birželio 11 dieną, 12 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42).

Dieną prieš ceremoniją, birželio 10 dieną, 18 val. prof. K. Zanussi skaitys meistriškumo paskaitą LMTA Nacionalinėje kino mokykloje kino studentams ir kino industrijos atstovams. Prieš tai bus parodytas jo 1973-aisiais sukurtas jo filmas „Iliuminacija“.

„Lenkų kino režisierius K. Zanussi stipriai prisidėjo prie Lietuvos kino meno vystymo bei jaunųjų kino kūrėjų įkvėpimo ir ugdymo, o LMTA jau baigę režisieriai iki šiol prisimena K. Zanussi pademonstruotą kino suvokimą kaip etinį veiksmą. Profesorius Zanussi neabejotinai yra kultūrinio dialogo, bendrystės, pagarbos skirtingumui simbolis, todėl LMTA didžiuojasi turėdama galimybę suteikti Garbės daktaro titulą šiam iškiliam kino kūrėjui“, – sako LMTA Rektorė, doc. dr. Judita Žukienė.

K. Zanussi – vienas ryškiausių moralinio nerimo kino krypties kūrėjų. Tokie filmai kaip „Iliuminacija“(1973), „Konstanta“(1980), „Apsauginės spalvos“(1977) ar „Spiralė“(1978) analizuoja intelektualo vietą pasaulyje, kovoja su neteisybe, kelia esminius etinius klausimus. O vėlesniuose filmuose „Iš tolimo krašto“(1981), „Ramios saulės metai“ (1984) ar„Eteris“ (2008) dar labiau išryškėja metafizinė, dvasinė žmogaus egzistencijos dimensija.

K. Zanussi formavo Europos nepriklausimą kiną ir devintojo dešimtmečio pabaigoje kartu su režisieriumi Ingmaru Bergmanu ir 40 europiečių kino profesionalų įkūrė Europos kino akademiją. K. Zanussi buvo Europos audiovizualinių atlikėjų federacijos prezidentu, Eurovizijos asociacijos prezidentu, Lenkijos PEN klubo ir Rašytojų asociacijos nariu, Lenkijos visuomeninės televizijos (TVP) viceprezidentu, Silezijos universiteto Katovicuose profesoriumi. K. Zanussi taip pat yra popiežiškos kultūros reikalų komisijos prie Vatikano konsultantas ir Europos kino akademijos narys. K. Zanussi 2006-aisiais buvo apdovanotas Ordinu Už nuopelnus Lietuvai Komandoro kryžiumi.

Režisieriaus saitai su Lietuvos muzikos ir teatro akademija taip pat yra tvirti ir ilgalaikiai. Jau daugiau nei tris dešimtmečius LMTA kino studentai turi galimybę mokytis iš maestro. Ryškiausi bendradarbiavimo pavyzdžiai – 1991 m.  Henriko Šablevičiaus kurso studentų mokymosi viešnagė bei 2019 m. profesoriaus Audraus Stonio magistrantų kūrybinis vizitas pas K. Zanussi Varšuvoje. 2018 m. LMTA K. Zanussi vedė įkvepiančių paskaitų ir seminarų ciklą, formavusį ne vieną kino profesionalų kartą.

Garbės daktaro vardas – aukščiausias Lietuvos muzikos ir teatro akademijos titulas, kuris suteikiamas už ypatingus nuopelnus muzikos, teatro, šokio ar kino srityse. K. Zanussi bus pirmasis kino srities garbės daktaras LMTA.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos garbės daktaro titulas taip yra suteiktas smuikininkui ir dirigentui lordui Yehudi Menuhinui (1916–1999), dainininkui Stasiui Barui-Baranauskui (1920–2006), dirigentui Sauliui Sondeckiui (1928–2016), teatro režisieriui Eimuntui Nekrošiui (1952–2018), marimbininkei Lindai Maxey, dirigentui Josefui Wallningui, operos solistei Violetai Urmanavičiūtei-Urmanai, violončelininkui ir dirigentui Davidui Geringui, muzikologui Vytautui Landsbergiui, smuikininkui Gidonui Kremeriui.

2025 06 05

2025.06.05

LMTA akordeonistų sėkmė tarptautiniame Pulos konkurse Kroatijoje

Pula, Kroatija tai vieta, kur 60 metų vyksta tarptautiniai akordeono renginiai – tarptautinis konkursas, vasaros akademija, koncertai, meistriškumo pamokos. Pulos muzikos akademijoje akordeono tradicijos, turinčios gražią istoriją yra reikšmingiausios Kroatijoje ir visame Balkanų regione. LMTA ir Pulos muzikos akademija jau eilę metų aktyviai bendradarbiauja – pas mus atvyksta studijuoti studentai, abiem kryptimis pedagogai vyksta dėstyti pagal Erasmus mainų programas.

Šiemet Puloje vyko 48-asis Tarptautinis Akordeono konkursas. LMTA Akordeono katedra jau ne pirmą kartą dalyvauja šiame išskirtiniame renginyje. 2022 metais Akordeonų Trio UnSeen laimėjo pagrindinį Pulos miesto prizą. Šiemet LMTA akordeonistai sudalyvavo ir vėl labai sėkmingai! Stipriame konkurse, kur griežtai vertina ypač kompetentinga komisija ir gausu aukšto lygio konkurentų iš 22 šalių lietuviai pasirodė itin solidžiai.

Didžiausia sėkmė studentus lydėjo kamerinių ansamblių kategorijoje. LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros akordeonistų duetas Marius Kukšta – Žilvinas Šimkus (prof. Raimondo Sviackevičiaus kl.) kamerinių ansamblių kategorijoje gavo aukščiausią balą, be pirmos vietos jie laimėjo pagrindinį prizą -Prestižinę Pulos miesto Taurę, kaip geriausias, aukščiausią balą surinkęs ansamblis. Pulos taurę ir piniginį prizą apdovanojimų ceremonijoje įteikė miesto valdžios atstovas.

Antroje pozicijoje atsidūrė puikiai įvertintas kitas Akordeono katedros kamerinis ansamblis Ovidijus Miežetis (akordeonas) ir Lukrecija Kalinauskaite (violončelė) (lekt. Agnės Dūkštaitės-Malukienės kl.) Du iš trijų dalyvavusių dviejų turų koncertinių solistų kategorijoje sunkioje atrankoje pateko į antrą turą. Sveikiname Marių Kukštą ir Žilviną Šimkų (prof. R. Sviackevičiaus kl.), laimėjusius pirmasias vietas. Sveikiname ir sėkmingai pasirodžiusį Aistį Tamulevičių (prof. R. Sviackevičiaus kl.).

Vieno turo kategorijoje be amžiaus apribojimo Ovidijus Miežetis (lekt. Tado Motiečiaus kl.) užėmė aukštą 4 poziciją ir laimėjo pirmą vietą! Sveikiname pirmos vietos laimėtoją Edgarą Dičpinigaitį ir antros vietos laimėtoją Adrianą Pikį (abu prof. R. Sviackevičiaus kl.),

Akordeono katedra turi kuo didžiuotis ir reguliariai atstovauja šalį prestižiniuose renginiuose aukštu lygiu!

LMTA Akordeono katedros vedėjas profesorius Raimondas Sviackevičius yra nuolat kviečiamas dirbti žiuri komisijose visame pasaulyje. Šiais metais jam teko darbuotis vertinant dalyvius iš 22 pasaulio šalių Pulos konkurse drauge su žymiais Europos aukštųjų mokyklų profesoriais: Iñaki Alberdi (Ispanija), Veli Kujala (Suomija), Andreas Nebl (Vokietija), Ivan Šverko (Kroatija), Elsbeth Moser (Šveicarija), Vladimir Blagojević (Serbija), Paulo Jorge Ferreira (Portugalija), Na Song (Austrija/Kinija), Danijela Gazdic-Kljajic (Bosnija), Marko Sevarlic (Serbija), Nikolina Furić (Kroatija) ir kitais.

Sveikiname visus!

LMTA Akordeono katedros inf.
2025 06 05

2025.06.03

Klaipėdoje – Europos muzikinio ugdymo tyrėjų tinklo konferencija

Gegužės 14-17 dienoms Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyko 12-oji tarptautinė Europos muzikinio ugdymo tyrėjų tinklo (EuNet MERYC) konferencija „Musical play for and by children“. 

Konferencijos dėmesio centre – tarpdisciplininiai tyrimai ir muzikinio ugdymo inovacijų sklaida, teoriniai pranešimai ir praktikumai. Keturias dienas vykusioje konferencijoje anglų kalba dalyvavo 100 muzikinio ugdymo tyrėjų bei praktikų iš 22 pasaulio šalių ir keturių kontinentų. Šių metų konferencijos tema kvietė tyrinėti, kaip muzikinis žaidimas tampa natūraliu ir veiksmingu būdu vaikams mokytis, augti, pažinti save ir kitus. Keturias dienas vykusioje konferencijoje skaityti 32 pranešimai, vesti 8 praktikumai ir organizuoti 2 simpoziumai. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos muzikine kultūra ir muzikinio ugdymo tradicija: lankėsi darželiuose, klausė keturių Lietuvišką kultūrą pristatančių koncertų.

Konferencijos akimirkos https://youtube.com/shorts/MluCdEbX7Pg?feature=share

 

2025 06 03

2025.06.01

KVIEČIAME STUDIJUOTI LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOJE!

Nuo birželio 1 d. prasideda studentų priėmimas į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.


Priėmimas į bakalauro studijas

Norintys studijuoti pirmojoje (bakalauro) studijų pakopoje, nuo birželio 1 d. turi pateikti prašymą bendrajame priėmime (LAMA BPO):
https://bp.lamabpo.lt/bp2025/lama_is.main

  • Prašymų teikimas vyks iki rugpjūčio 8 d.
  • Stojamieji egzaminai vyks stojamųjų egzaminų tvarkaraštyje nurodytomis datomis
  • Būtina būti išlaikius mažiausiai du brandos egzaminus: lietuvių kalbą ir dar vieną pasirinktinį (menų krypties studijoms matematikos egzaminas neprivalomas)

Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 11 d.

Studijų sutarčių pasirašymas vyks rugpjūčio 12 – 14 dienomis iki 12 val.


Priėmimas į magistrantūros studijas

Norintys studijuoti antrojoje (magistrantūros) studijų pakopoje turi pateikti prašymą per LAMA BPO sistemą ne vėliau kaip likus 24 val. iki stojamojo egzamino:
https://bp.lamabpo.lt/ap2025/lama_is_ap.do1?p_lang=LTU

  • Stojamieji egzaminai vyks birželio 12–27 d. pagal stojamųjų egzaminų tvarkaraštį
  • Kvietimai studijuoti bus skelbiami liepos 4 d.
  • Studijų sutarčių pasirašymas vyks liepos 7–9 d.

Likus laisvoms studijų vietoms, nuo rugpjūčio 18 d. gali būti skelbiamas papildomas priėmimas į magistrantūros studijas.


Daugiau informacijos:

2025 06 01

2025.05.30

Leidinio „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Visi kūriniai“ I-asis tomas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) publikavo pirmąjį daugiatomio leidinio „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Visi kūriniai“ tomą – Simfoninė poema „Miške“. Šis daugiatomis leidinys – dalis pirmojo Lietuvoje vykdomo moksliniais tyrimais grįsto projekto, kurio tikslas – publikuoti visus kompozitoriaus muzikos kūrinius kuo artimesniu autentiškam pavidalui. Šis projektas skirtas 150-osioms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinėms paminėti. 

Daugiatomiame leidinyje „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Visi kūriniai“ pateikiamuose Čiurlionio muzikos kūrinių tekstuose atsisakyta ankstesnių redaktorių įrašytų dinamikos, tempo nuorodų ir artikuliacijos ženklų. Tai atveria naujas galimybes išsamiems muzikologiniams šių kūrinių tyrimams.

Rengiant pirmąjį tomą, buvo naudotasi pirminiais šaltiniais – Čiurlionio simfoninės poemos rankraščiu ir partičela. Simfoninės poemos „Miške“ natos yra redaguotos pagal kritinio leidimo (angl. critically edited score) reikalavimus. Kompozitoriaus paliktos klaidos natų tekste ištaisytos (pavyzdžiui, į skliaustus įrašant trūkstamą ženklą); visi pakeitimai fiksuojami detaliuose kritiniuose komentaruose. Kompozitoriaus praleisti, nenurodyti artikuliacijos (pavyzdžiui, stacc.) ir dinamikos ženklai (p, mf) natose pateikiami skliaustuose ar užrašomi punktyrine linija (pavyzdžiui, punktyrinės dinamikos „šakutės“). Tokiu būdu buvo siekiama sukurti atlikėjams ir tyrėjams aiškų ir patogų natų maketą. Simfoninės poemos „Miške“ partitūros vizualinį apipavidalinimą taip pat buvo siekiama pateikti kuo panašesniu į originalą. Todėl partitūros išdėstymas, tempo nuorodos, prieraktiniai ženklai ir instrumentų pavadinimai pateikiami taip, kaip yra rankraštyje.

Pirmajame tome publikuojamas viso leidinio redakcinės kolegijos straipsnis apie redakcines leidinio gaires, prof. hb. dr. Gražinos Daunoravičienės straipsnis, pristatantis Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, ir redaktoriaus dr. Charalampos Efthymiou parengta trumpa tomo apžvalga. Visi tekstai pateikiami anglų, lietuvių ir vokiečių kalbomis.

Leidinio „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Visi kūriniai“ redakcinė kolegija:

Vytautas Landsbergis | Garbės narys, 

Simon Keefe | Vyriausiasis redaktorius, Sheffieldo universitetas, 

Gražina Daunoravičienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 

Charalampos Efthymiou, Grazo muzikos ir atlikimo menų universitetas, 

George Kennaway, Leedso universitetas, 

Audra Versekėnaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 

Rokas Zubovas, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai, 

Judita Žukienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 

Leidinio „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Visi kūriniai“ pirmojo tomo Simfoninė poema „Miške“ redaktorius – Charalapmos Efthymiou.

Projektą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos mokslo taryba (finansavimo sutartis Nr. P-LIP-24-13), Svigarių šeima. Moksliniais tyrimais pagrįstos Čiurlionio Simfoninės poemos „Miške“ partitūros publikavimas įtraukta į LR Vyriausybės patvirtintą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo nacionaliniu ir tarptautiniu mastu 2024-2026 metais veiklos planą.

„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Visi kūriniai“ I tomo pristatymas planuojamas tarptautiniame kongrese „M. K. Čiurlioniui 150: atodangos ir interpretacijos“, kuris vyks 2025 m. spalio 16–18 dienomis.

„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Visi kūriniai“ I tomą Simfoninė poema „Miške“ bus galima įsigyti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos centrinėje bibliotekoje ir elektroniniuose knygynuose.

2025 05 30

2025.05.28

BIRŽELIS 2025 | LMTA RENGINIAI

2025 m. BIRŽELIO mėn. LMTA renginiai 
* Informacija nuolat pildoma

2025 m. birželio 5 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre
PICCOLE STORIE ITALIANE
Dalyvauja LMTA Dainavimo katedros Operos studijos I kurso magistrantai
Režisierė Raminta Verseckaitė
Dirigentai: Marius Rinkevičius, Martynas Staškus
Pianistė Vaida Maulevičė
Choreografė Loreta Bartusevičiūtė
https://lmta.lt/renginys/piccole-storie-italiane/

2025 m. birželio 5 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje

VALERIO GALADINI (KOMPOZICIJA)
Encoded Invitation – Between Soundscape, Electronica and the Digital Sublime
https://lmta.lt/renginys/valerio-galadini-ii-mag-doc-dr-jonas-jurkunas/

2025 m. birželio 6 d., penktadienį, 10–13 val.
LMTA Centrinių rūmų 316 auditorijoje
SVEČIAS: HEDVIG JAKAB (VARGONAI)
https://lmta.lt/renginys/svecias-hedvig-jakab-vargonai/

2025 m. birželio 7 d., šeštadienį, 14 val.
LMTA Didžiojoje salėje
XVI NACIONALINIO MOKSLEIVIŲ MUZIKOS KŪRINIŲ KONKURSO „MANO NATA“ BAIGIAMASIS KONCERTAS
https://www.facebook.com/events/1012501687665039

2025 m. birželio 10 d., antradienį, 18 ir 19:30 val.
LMTA Studijų miestelio Kino teatro salėje
SVEČIAS: KINO IR TEATRO REŽISIERIUS, LMTA GARBĖS DAKTARAS KRZYSZTOF ZANUSSI
18 val. – Filmo „Iliuminacija“ peržiūra, režisierius K. Zanussi
19:30 val. – Meistriškumo pamoka
https://lmta.lt/renginys/svecias-kino-ir-teatro-rezisierius-lmta-garbes-daktaras-krzysztof-zanussi/

2025 m. birželio 11 d., trečiadienį, 11 val.
Microsoft Teams platformoje
LMTA DOKTORANTAI: VYTIS JANKAUSKAS (ŠOKIS)
https://lmta.lt/renginys/lmta-doktorantai-vytis-jankauskas-sokis-2/

2025 m. birželio 13 d., penktadienį, 17 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA PUČIAMŲJŲ IR MUŠAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRAS
https://lmta.lt/renginys/koncertuoja-lmta-puciamuju-ir-musamuju-instrumentu-orkestras/

2025 m. birželio 13 d., penktadienį, 21:00 ir 00:00 val.
Lukiškių aikštėje. Tiesioginė transliacija Skuode, Smalininkuose, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje, Jurbarke, Rudaminoje
„KULTŪROS NAKTIS“ | FORTEPIJONINĖS MUZIKOS NAKTIS „JUODAIS BALTAIS“
https://lmta.lt/lt/renginys/kulturos-naktis-fortepijonines-muzikos-koncertas-juodais-baltais/

2025 m. birželio 13–15 dienomis
LMTA studijų miestelio Kino salėje
LMTA KIMO BAKALAURANTŲ III KURSO STUDENTŲ FILMŲ (EKRANIZACIJŲ) PERŽIŪRA
https://lmta.lt/renginys/lmta-kimo-bakalaurantu-iii-kurso-studentu-filmu-ekranizaciju-perziura/

2025 m. birželio 16 d., pirmadienį, 19 val.
LMTA Balkono teatre
LMTA DOKTORANTAI: JULIJA BAGDONAVIČIŪTĖ (FORTEPIJONAS)
Koncertas ir instaliacija fortepijonui ir baldui
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-doktorantai-julija-bagdonaviciute-fortepijonas/

2025 m. birželio 17 d., antradienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA DOKTORANTAI: SALOMĖJA PETRONYTĖ (DAINAVIMAS)
Koncertas-egzaminas „Paskutiniosios giesmės bespalviam mėnuliui“
https://lmta.lt/renginys/lmta-doktorantai-salomeja-petronyte-sopranas/

2025 m. birželio 17 d., antradienį, 18 val.
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje
LMTA DOKTORANTAI: MORTA KACION (KLARNETAS)
Koncertas-egzaminas „Menas klausytis“
https://lmta.lt/renginys/lmta-doktorantai-morta-kacion-klarnetas-2/

2025 m. birželio 17 d., 18 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje
LMTA DOKTORANTAI: GREGORY KHARANEKA (SAKSOFONAS)
„Elektrinis kvėpavimas“
https://lmta.lt/renginys/lmta-doktorantai-gregory-kharaneka-saksofonas/

2025 m. birželio 19 d., ketvirtadienį, 18 val.
„Organum“ koncertų salėje
LMTA DOKTORANTAI: JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (KONCERTMEISTERIS)
Kūrybinės meno projekto dalies gynimas
Koncertas „Istorinių fortepijonų podiumas“
https://lmta.lt/renginys/jones-punytes-svigarienes-meno-doktoranturos-projekto-gynimas/

2025 m. birželio 20 d., penktadienį, 12 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
DIPLOMŲ ĮTEIKIMO IŠKILMĖS
LMTA Klaipėdos fakulteto absolventams
https://lmta.lt/renginys/lmta-diplomu-iteikimo-iskilmes-2025/

2025 m. birželio 20 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA DOKTORANTAI: JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (KONCERTMEISTERIS)
Teorinės meno projekto dalies gynimas

Tema: „Ankstyvojo fortepijono vaidmuo Lied žanre: istoriškai pagrįsti atlikimo aspektai“
https://lmta.lt/renginys/jones-punytes-svigarienes-meno-doktoranturos-projekto-gynimas/

2025 m. birželio 25 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA DOKTORANTAI: PAULIUS GEFENAS (FLEITA)
Kūrybinės meno projekto dalies gynimas
https://lmta.lt/renginys/pauliaus-gefeno-meno-doktoranturos-projekto-gynimas/

2025 m. birželio 26 d., ketvirtadienį, 11 val.
LMTA Didžiojoje salėje

DIPLOMŲ ĮTEIKIMO IŠKILMĖS
LMTA Muzikos fakulteto Fortepijono ir vargonų, Koncertmeisterio, Akordeono, Liaudies instrumentų, Etnomuzikologijos, Muzikologijos, Dainavimo katedrų absolventams
https://lmta.lt/renginys/lmta-diplomu-iteikimo-iskilmes-2025/

2025 m. birželio 26 d., ketvirtadienį, 13 val.
LMTA Didžiojoje salėje

DIPLOMŲ ĮTEIKIMO IŠKILMĖS
LMTA Muzikos fakulteto Dirigavimo, Džiazo, Kamerinio ansamblio, Kompozicijos, Choro dirigavimo, Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų, Styginių instrumentų katedrų absolventams
https://lmta.lt/renginys/lmta-diplomu-iteikimo-iskilmes-2025/

2025 m. birželio 26 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA DOKTORANTAI: RASA DZIMIDAITĖ (DAINAVIMAS)
Koncertas-egzaminas
https://lmta.lt/renginys/lmta-doktorantai-rasa-dzimidaite-sopranas/

2025 m. birželio 27 d., penktadienį, 10 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA DOKTORANTAI: PAULIUS GEFENAS (FLEITA)
Teorinės meno projekto dalies gynimas
Tema: „Tapatybinė fleitos raida XX a. Europoje“
https://lmta.lt/renginys/pauliaus-gefeno-meno-doktoranturos-projekto-gynimas/

2025 m. birželio 27 d., penktadienį, 13 val.
LMTA Didžiojoje salėje

DIPLOMŲ ĮTEIKIMO IŠKILMĖS
LMTA Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) absolventams, Teatro ir šokio fakulteto Meno vadybos skyriaus, Meno istorijos ir teorijos, Šokio ir judesio, Vaidybos ir režisūros katedrų absolventams
https://lmta.lt/renginys/lmta-diplomu-iteikimo-iskilmes-2025/


SALIŲ ADRESAI:   

LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Studijų miestelio Kino teatro salė (Olandų g. 21A, Vilniuje)
LMTA Klaipėdos fakultetas (Donelaičio g. 4, Klaipėda)
„Organum“ koncertų salė (Savanorių pr. 1, Vilnius)
Vilniaus Lukiškių aikštė (Vilnius)
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka (Trakų g. 10, Vilnius)
Jurbarko Kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 94, Jurbarkas)
Kazlų Rūdos terasa prie kultūros centro (S. Daukanto 19N, Kazlų Rūda)
Marijampolės skveras prie kino teatro „Spindulys“ (Kauno g. 13, Marijampolė)
Skuodo miesto parkas (Mokyklos g. 8, Skuodas) (esant prastoms oro sąlygoms, renginys vyks Skuodo kultūros centre)
Smalininkų Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras (Nemuno g. 30, Smalininkai)
Rudaminos kultūros centras (Vilniaus g. 2, Rudamina)

Renginiai nemokami, išskyrus kitaip pažymėtus.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasilieka teisę keisti renginių programą.
menas@lmta.lt 
www.facebook.com/lmtamenocentras

2025.05.22

LMTA pradeda koordinuoti NORTEAS tinklą – patvirtintas naujas Nordplus+ finansavimas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) džiaugiasi galėdama pranešti puikią naujieną – Nordplus+ NORTEAS 2025–2026 m. paraiška buvo patvirtinta, o bendra tinklui skirta finansavimo suma siekia 147 980 eurų. Parama skirta laikotarpiui nuo 2025 m. vėlyvo pavasario iki 2026 m. ankstyvo rudens.

Finansavimas paskirtas keliems svarbiems projektams:

  • Intensyvus kursas „Artistic Research“ – 48 380 €
    (dalyvauja visas NORTEAS tinklas)

  • Projektas „Intersectional Pedagogies“ – 22 970 €
    (dalyvauja Malmės teatro akademija (Švedija), Norvegijos teatro akademija, Islandijos menų universitetas)

  • Intensyvus kursas „Building Bridges I“ – 21 630 €
    (dalyvauja Tartu universiteto Viljandi kultūros akademija (Estija), Helsinkio menų universiteto Teatro akademija (Suomija), Islandijos menų universitetas)

  • Studentų ir dėstytojų mobilumo fondas – 55 000 €
    (dalyvauja visas tinklas)

Šis laikotarpis žymi ir reikšmingus pokyčius tinklo koordinavime. Po trejų metų sėkmingos veiklos, kurią koordinavo TEAK (Helsinkio menų universiteto Teatro akademija), LMTA pradeda naują trijų metų koordinavimo etapą.

Nuoširdžiai dėkojame Lottai Karlsson ir Ville’iui Sandqvistui už nepriekaištingą tinklo vedimą šiuo laikotarpiu. Nuo šiol tinklo koordinatore tampa Giedrė Kabašinskienė, o vadovu – Andrius Katinas. Jie kartu su visais 18 NORTEAS tinklo partnerių ves tinklą į naują, įkvepiantį trejų metų bendradarbiavimo etapą.

LMTA veiklą koordinuojant padės ir patarimais dalinsis patikima „Fantastiškojo ketverto“ (F4) grupė, taip pat visų tinklo mokyklų vadovai, koordinatoriai ir dėstytojai.

Didžiuojamės šiuo pasiekimu ir esame dėkingi visiems tinklo partneriams už įnašą bei nuolatinį atsidavimą. Su atnaujinta energija žengiame į naują tarptautinės partnerystės etapą!

2025 05 22

2025.05.19

Sveikiname LMTA profesorę Mūzą Rubackytę 70 metų jubiliejaus proga!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuoširdžiai sveikina Fortepijono ir vargonų katedros profesorę, pasaulinio pripažinimo sulaukusią pianistę Mūzą Rubackytę su gražia 70 metų sukaktimi.

Mūza Rubackytė – viena ryškiausių Lietuvos kultūros asmenybių, kurios išskirtinis meninis talentas, intelektas ir pasišventimas muzikai pelnė pripažinimą visame pasaulyje. Pianistės kelias prasidėjo Vilniuje, kur baigusi tuometinę Lietuvos konservatoriją (dabar – LMTA), vėliau studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Būdama vos devynerių jau koncertavo su orkestru, o laimėjimai prestižiniuose konkursuose – tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje, Budapešto F. Liszto konkurse, Grand Prix „Concours Marguerite Long“ Paryžiuje – atvėrė duris į pasaulines scenas.

Mūza Rubackytė koncertavo garsiausiuose koncertų salėse – Vienos „Musikverein“, Leipcigo „Gewandhaus“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, Tokijo „Opera City“, dirbo su tokiais orkestrais kaip Leipcigo radijo, BBC Škotijos, Paryžiaus orkestrai, taip pat su ryškiausiais dirigentais. Ypač vertinamas jos F. Liszto, C. Francko, M. K. Čiurlionio ir šiuolaikinių kompozitorių kūrybos interpretavimas.

Profesorė Rubackytė taip pat aktyviai reiškiasi kaip pedagogė – LMTA ji dėsto jauniesiems pianistams, dalijasi ne tik savo profesiniu meistriškumu, bet ir gilia muzikine kultūra bei pasauliniu kontekstu. Ji yra tarptautinių konkursų vertinimo komisijų narė, muzikos festivalių organizatorė, tarptautinės F. Liszto draugijos prezidentė.

Mūzos Rubackytės nuopelnai įvertinti aukštais Lietuvos ir Vengrijos valstybės apdovanojimais, tarp kurių – Lietuvos Vyriausybės ir nacionalinė kultūros ir meno premijos, ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro didysis kryžius bei Vengrijos Respublikos kultūros ministerijos prizas Pro Hungarica, Vengrijos ordino Už nuopelnus Riterio kryžius.

Sveikiname gerbiamą Profesorę su garbingu jubiliejumi, linkėdami neišsenkančios kūrybinės energijos, naujų įkvėpimų ir džiaugsmo dalijantis savo talentu su pasauliu ir Lietuvos jaunaisiais muzikais!

Su gimtadieniu, Maestra!

2025 05 19

2025.05.12

LMTA Nacionalinė kino mokykla ir jos studentai – įvertinti prestižiniais „Ąžuolo“ apdovanojimais

2025 m. gegužės pradžioje „Dūmų fabrike“ Naujojoje Vilnioje įvyko 15-oji Lietuvos kino operatorių asociacijos surengta „Ąžuolo“ apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo pagerbti geriausi šalies kino operatoriai. Šiemet išskirtinai daug dėmesio sulaukė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Nacionalinė kino mokykla (KIMO) ir jos bendruomenės nariai – dėstytojai, alumnai ir studentai.

 

Jaunoji operatorė Milda Juodvalkytė, KIMO magistrantė, pelnė „Gilės“ apdovanojimą už subtilų ir jautrų kamerinį darbą filme „Pravažiavus Napoleono kepurę“. Apdovanojimą jai įteikęs komisijos pirmininkas, operatorius Eitvydas Doškus pabrėžė Mildos gebėjimą „pasakoti istoriją tyliai ir nepastebimai, meistriškai įsiliejant į bendrą kūrybinės komandos viziją“. Tai jau antrasis „Gilės“ apdovanojimas Mildai – pernai ji buvo įvertinta už filmą „Hablo dėsnis“.

 

Specialaus paminėjimo prizas šiemet atiteko dar vienai KIMO studentei Ulijonai Topilei Čižaitei – už originalų, drąsų ir žaismingą vizualinį eksperimentą filme „Shoot like nobody’s watching“. Apdovanojimą jai įteikė operatorius ir dėstytojas Simonas Glinskis, pabrėžęs jaunąją kūrėją išsiskiriančią savitu kino kalbos jausmu ir kūrybine drąsa.

Didžiulė padėka ir įvertinimas šiemet atiteko ir LMTA Nacionalinei kino mokyklai bei jos dėstytojams, kuriems buvo įteiktas Operatorių dėkingumo „Ąžuolas“. Apdovanojimą įteikusi Lietuvos kino operatorių asociacijos pirmininkė Laura Aliukonytė padėkojo akademijos bendruomenei už nuoširdų ir ilgametį darbą, ugdant jaunąją kino operatorių kartą:

„Jūsų atsidavimas, kantrybė ir profesionalumas – neįkainojamas indėlis į visos kino industrijos augimą.“

Pagrindinį „Ąžuolo“ apdovanojimą už geriausią metų operatoriaus darbą pelnė Narvydas Naujalis, LMTA alumnas, už darbą filme „Pietinia kronikas“ (rež. Ignas Miškinis). Komisijos vertinimu, Naujalis meistriškai įvaldė skirtingus filmavimo formatus, autentiškai perteikė 1990-ųjų atmosferą ir subtiliai vedė žiūrovą per vizualinę istoriją.

Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus atiteko kino operatoriui ir režisieriui Rimvydui Leipui, ilgamečiam LMTA dėstytojui, docentui, vienam iš Lietuvos kino operatorių asociacijos įkūrėjų ir pirmam jos pirmininkui. Jo filmuoti darbai pelnė svarbius tarptautinius įvertinimus, o režisierius Audrius Stonys, įteikdamas šį apdovanojimą, pabrėžė Leipaus indėlį į lietuviškos kino kalbos formavimą:

„Rimvydas Leipus ne tik kalba poetine lietuvių kino kalba – jis ją kuria.“

LMTA džiaugiasi ir didžiuojasi savo studentais, dėstytojais ir alumnais, kurių kūryba ir profesinė laikysena sulaukė reikšmingų įvertinimų nacionalinėje kino bendruomenėje.


Apie „Ąžuolo“ apdovanojimus:

„Ąžuolas“ – nuo 2010 m. kasmet teikiamas apdovanojimas, kurį organizuoja Lietuvos kino operatorių asociacija (LAC). Jo tikslas – pagerbti iškiliausius metų kino operatorių darbus, skatinti profesionalumą, kūrybiškumą ir bendruomeniškumą kino industrijoje.

2025 05 12

2025.05.12

Maestro Juozas Domarkas baigia pedagoginę karjerą LMTA

Po įspūdingos, daugiau nei penkis dešimtmečius trukusios veiklos dirigentas prof. Juozas Domarkas baigia pedagoginį darbą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Ta proga gegužės 15 d., 19 val. Akademijoje rengiamas kūrybos vakaras „Variacijos iš praeities“.

J. Domarkas, dėstyti pradėjęs 1968-aisiais, devyniolika metų (1972–1991) vadovavo studentų simfoniniam orkestrui, 1995 m. įsteigė Dirigavimo katedrą ir jai vadovavo du dešimtmečius. 1972 m. Juozo Domarko iniciatyva Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo įsteigta Mušamųjų instrumentų klasė.

Maestro J. Domarko auklėtiniai – Modestas Pitrėnas, Dainius Pavilionis, Modestas Barkauskas – daugelio tarptautinių konkursų laureatai, taip pat – didžiųjų Lietuvos orkestrų dirigentai: Virgilijus Visockis (Kauno valstybinis muzikinis teatras), Tomas Ambrozaitis (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras), Egidijus Ališauskas (Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras).

J.Domarkas išugdė puikia garso kokybe pasižymintį ir savitą interpretacijos braižą turintį Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą, pajėgų atlikti sudėtingiausią visų stilių simfoninę muziką. Maestro parengė ir dirigavo per 100 lietuvių kompozitorių kūrinių (daugelį jų ir įrašė) premjerų. Dabar J. Domarkas yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro garbės dirigentas.

1975 m. su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru J. Domarkas pradėjo rengti jaunųjų Lietuvos atlikėjų koncertus, kurie vėliau tapo Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivaliu „Atžalynas“. Nuo 2010 m. maestro yra Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio Plungėje meno vadovas.

„Maestro Juozas Domarkas – iškili meno asmenybė, kūrusi istoriją ne tik scenoje, bet ir LMTA auditorijoje. Jo pedagoginiai nuopelnai neįkainojami – tai kelios kartos dirigentų, augusių šalia tikro Meistro. Be to, profesoriaus rūpesčiu suskambo mūsų kompozicijos studentų kūrinių orkestrui premjeros. Nuoširdus ačiū Profesoriui už dešimtmečius trunkantį pasišventimą muzikai ir Akademijai“, – sakė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorė doc. dr. Judita Žukienė.

2025 m. gegužės 15 d. 19 val. LMTA Didžiojoje salėje vyks vakaras su Juozu Domarku „Variacijos iš praeities“. Bus rodomi vaizdo įrašai, priminsiantys turiningą dirigento ir pedagogo kelią. Vakarą veda Audronė Žigaitytė. Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos muzikų sąjunga. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos: https://lmta.lt/lt/renginys/variacijos-is-praeities-vakaras-su-juozu-domarku/

2025 05 12

2025.05.08

LMTA Vaidybos ir režisūros kuratoriai: „Kūrėjus kviečiame ieškoti savo unikalios nišos“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje teatro, šokio bei kino studentus pasitinka ne tik naujos, šiuolaikiniams kūrėjams pritaikytos erdvės, bet ir nauji vėjai magistrantūros dėstytojų komandoje. Nuo šių metų rugsėjo Vaidybos ir režisūros studijų programoje magistrantų lauks keturi skirtingi, stiprūs ir pripažinimo sulaukę teatro menininkai – Olga Lapina, Aleksandr Špilevoj, Žilvinas Vingelis ir Monika Klimaitė, kurie sako siekiantys demistifikuoti meniniu tyrimu grįstą studijų formatą ir jį paversti patraukliu bei vertingu jaunųjų menininkų kūrybos įrankiu.

„Meninis tyrimas vis dar apipintas mitais, tačiau esame įsitikinę, kad tai yra visiems prieinamas ir potencialiai revoliucinis profesinio augimo instrumentas“, – teigia atnaujintos magistrantūros programos kuratoriai, kurie jauniesiems kūrėjams ketina suteikti visas reikalingas priemones unikalių kelių paieškai.

Siekia keisti požiūrį į magistrantūros studijas

Pirmoji rinkti magistrantų kursą buvo pakviesta teatro režisierė, ilgametė LMTA dėstytoja Olga Lapina, kuri nusprendė žengti kitokiu, nei įprasta, keliu tam, kad realizuotų visą dar neišnaudotą programos potencialą. Ji pabrėžia, kad magistrantūros studijos nėra inertiškas bakalauro pakopos, kurioje istoriškai susiklosčiusi vieno kurso vadovo praktika, tęsinys – čia svarbiausia ašimi tampa studentų individualūs meniniai tyrimai.

Anot režisierės, magistrantūros pakopoje nėra vieno autoriteto: vieną kurso vadovą keičia studijas fasilituojantis, programos kokybę prižiūrintis kuratorius, o nuo šių metų rugsėjo – visa kuratorių komanda.

Ja tapo jėgas suvieniję įvairialypės dėstymo patirties turintys teatro kūrėjai: režisierius, dramaturgas, aktorius Aleksandr Špilevoj, režisierius, nepriklausomo teatro „Kosmos Theatre“ įkūrėjas Žilvinas Vingelis ir Jungtinėje Karalystėje, Danijoje bei JAV patirtį kaupusi režisierė Monika Klimaitė.

„Džiaugiuosi galimybe dirbti komandoje su menininkais, kurių veikla žaviuosi ir vertinu – mūsų bendras komandinis darbas ne tik padeda geriau suprasti horizontalesnio, atviresnio, demokratiškesnio studijų formato skirtumą nuo grįsto vertikaliu vadovavimu, bet ir yra gana retas režisierių bendradarbiavimo pavyzdys”, – sako O.Lapina.

Meninis tyrimas – unikalaus kelio paieška     

Bene svarbiausia motyvacija kursą drauge kuruojantiems režisieriams yra noras pasiūlyti studentams dėmesingesnį požiūrį, platesnes galimybes, o taip pat – visus keturis vienijanti meilė meniniam tyrimui. Tai – metodas, atsiduriantis atsinaujinusios studijų programos centre.

„Meninių tyrimų esmė ir pagrindinis bruožas yra praktikos ir teorijos susijungimas – jų abejų sąveika. Man tai primena laboratorinio darbo principą – atsispyrus nuo teorinių įžvalgų ir klausimų grįžtama į studiją, kur vykdomi praktiniai bandymai ir tyrimai, siekiant patvirtinti, paneigti ar kitaip kvestionuoti teorinę bazę. Taip gimsta autentiškas menininko-tyrėjo kelias ir žvilgsnis, kuriame sudera unikali, ne tik praktinė, bet ir mokslinė perspektyva“, – sako M. Klimaitė.

Ž. Vingelis pastebi, kad teatro lauką stipriai veikia vyraujančios tendencijos ir finansavimo gairės – jos neišvengiamai lemia tai, į ką savo kūryboje koncentruojasi menininkai. Tuo tarpu meninis tyrimas padeda atrasti savo unikalią vietą teatro žemėlapyje.

„Tai – specializavimasis sau aktualioje srityje, būdas susiformuoti menininko vizitinę kortelę. Jo dėka menininkas vysto individualias stiprybes, kurių dėka teatro lauke gali užsirekomenduoti kaip tam tikros temos ekspertas. Pavyzdžiui, jei šiandien man reikėtų daugiau kažką sužinoti apie storytelling‘ą, skambinčiau Aleksandrui, rengiant publikaciją teatro žaidybiškumo tema visi stengiasi pakalbinti Olgą, norėdami pažinti kolektyvinės kūrybos principus dairomės į Monikos kūrybą“, – dalinasi režisierius.

Pasak jo, tai – ypač svarbu šiandien, kuomet daugybė kūrėjų jaučiasi pasimetę ir pasiklydę. Ž. Vingelis įsitikinęs – kūrybinė veikla, nesitaikanti prie vyraujančio standarto, šiuolaikiniam teatralui gyvybiškai būtina.

„Avangardo laikais kiekvienam menininkui buvo normalu vystyti tikrą meninį tyrimą. Jaučiu, kad dabar verta iš naujo artikuliuoti šią idėją, akcentuoti, jog vizionieriška kūrybinė veikla atrandant savo asmeninius darbo būdus, metodus, temas ir sudaro ateities menininko portretą. Teatro kareivukų, kuriančių pagal vieną įsakymą, ateinančiais laikais reikės vis mažiau“, – teigia vienas programos kuratorių.

Erdvė, laisva nuo premjerinio spaudimo

Magistrantūros studijų programos centre atsiduria kiekvieną studentą asmeniškai dominančios temos ir galimybė į jas nerti visa galva. Studijomis siekiama suteikti tiek specialybei, tiek konkretiems studentų tyrimams reikalingų žinių, o nemažame programos dėstytojų sąraše yra daug meninį tyrimą iš savo patirties pažįstančių teoretikų bei praktikų. Po du tokius savo meninio tyrimo vadovus turės kiekvienas šios programos studentas.

Pasak kuratorių, magistrantūros studijos leis aktoriams ir režisieriams atsitraukti nuo konvejerį primenančių kasdienių kūrybinių procesų, saugioje akademinėje aplinkoje kelti aktualius su profesija susijusius klausimus. Be jų, pastebi magistrantūros studijų programos kuratoriai, daugelis menininkų neįsivaizduoja savo ateities, tačiau šiems klausimams nebūtinai pakanka laiko ir erdvės teatro kūrybinėje kasdienybėje.

„Kalbant pedagoginės etikos ir estetikos atžvilgiu, dabartinis teatro ir mokyklos santykis neatliepia svarbios šiuolaikinės tendencijos menininkui būti laisvai mąstančiu tyrėju. Režisierių ir aktorių mokykla orientuota į teatro, kaip kūrinių gamyklos, diktuojamo poreikio patenkinimą, o turėtų būti atvirkščiai – svarbiausi teatro kaip kūrybinio mąstymo evoliucijos etapai dažniausiai vyksta erdvėje, laisvoje nuo premjerinio spaudimo, kultūros politikos, repertuaro, meninio vadovavimo. Teatro evoliucija – tai, visų pirma, teatro mokyklos, mąstymo, tyrimo evoliucija“, – teigia O. Lapina.

Pokyčiai – ne per griovimą, o tyrimą

Kas jaunus, už profesionalumą pripažinimo sulaukusius, aktyviai kuriančius menininkus motyvuoja padėti pradedantiesiems kūrėjams? A.Špilevoj atviras – pedagoginė veikla turi didžiulę svarbą paties tobulėjimui.

„Kadangi meninis tyrimas kaip reiškinys akademijoje yra gana naujas, patys studijuodami galėjome vieni pirmųjų jį patirti, pasisemti įžvalgų, ką galima daryti kitaip, geriau. Aiškiai suprasdami, kas veikė mums patiems, norime tuo dalintis ir leisti patirti jaunesniems kūrėjams. Be to, dialogas su kitais menininkais – nesvarbu, kokios kartos – yra labai vertingas, svarbu ne tik perduoti savo žinias, bet pačiam jas gilinti, gauti iš kitų. Darbas su studentais to suteikia labai daug“, – teigia režisierius.

Anot M. Klimaitės, tokioje studijų programoje dėstytojai auga lygiagrečiai su studentais ir plečia savo perspektyvą. Visgi svarbiausia – galimybė palaikyti jaunųjų menininkų smalsumą ir žingeidumą, suteikti erdvę drąsiai eksperimentuoti. Jai pritaria ir O. Lapina – ji pastebi, jog meno laukas nuolat vystosi, kinta ir įvairėja, o eksperimentavimas nebūtinai turi radikaliai paneigti ankstesnes praktikas.

Pasak studijų kuratorių komandos, skirtingai, negu anksčiau, šiandien naujai atsirandančios technologijos, formos ir metodai nepanaikina prieš tai buvusių. Šiuolaikinio teatro grožis bei iššūkis slypi galimybėje skirtingiems kūrybos būdams egzistuoti kartu, tame pačiame kontekste.

„Profesinis judėjimas pirmyn neprivalo būti agresyvus, atmetantis, griaunantis – teatro kūrėjas gali reflektuoti save ir savo kūrybinį lauką kritiškai, bet su smalsumu, siekiant gilinti, o ne supriešinti skirtingus žinojimus. Meninis tyrimas būtent toks ir yra, dėl to juo pagrįstos magistrantūros studijos gali tapti puikia pažintine kelione tiek jaunesniems, tiek labiau patyrusiems teatro profesionalams”, – teigia O. Lapina.

Daugiau informacijos apie studijas: https://lmta.lt/lt/magistranturos-studiju-programos/teatro-krypties-programos/teatro-menas/

2025 05 08

2025.05.07

OPEN HOUSE VILNIUS – LMTA STUDIJŲ MIESTELYJE

Gegužės 10–11 d. susitikime „Open House Vilnius“ kviečia švęsti architektūrą kartu! Renginio savaitgalį duris ir vėl atvers išskirtinės miesto erdvės kviesdamos pažinti Vilniaus architektūrą. Patirkite architektūrą jungiančią praeitį, dabartį ir ateitį!

Lietuvos muzikos ir teatro akademija šiemet taip pat dalyvauja renginyje ir laukia architektūra besidominčių lankytojų. Ekskursijos metu galėsite apsilankyti mūsų Teatro ir šokio fakulteto bei Nacionalinės kino mokyklos namuose, išgirsti įdomius savanorių-gidų pasakojimus ir pažinti pastato architektūrą.

Savaitgalį vyksiančio renginio metu lankytojai turės galimybę susitikti su 12 miesto kūrėjų, patirti architektūrą per skirtingas menines veiklas ir performansus, rinktis ekskursijas daugiau kaip 50 objektų. Visos ekskursijos yra nemokamos, renginys atviras visiems!

Daugiau informacijos: https://www.openhousevilnius.lt/

2025 05 07

2025.05.02

Postmodernistinė opera „Ėriukėlis stiklo ragais“ tirs meno poveikį sveikatai

Gegužės 9 ir 10 dienomis kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė bei rašytojas, chirurgas Gasparas Aleksa kviečia į socialiai angažuotą ir meniškai daugiasluoksnę postmodernistinę intraOperą „Ėriukėlis stiklo ragais“, kurios metu bus tiriama, kaip keičiasi atlikėjų sveikatos būsena. 

IntraOpera sukurs tarpdisciplininį muzikos, žodžio, judesio, garso objektų ir vizualių žaismių pasaulį. Socialiai įtraukus muzikinis operos veiksmas sukurtas, remiantis biopsichosocialiniu muzikos komponavimo modeliu, žiūrovą pakvies tapti šio kūrinio dalyviu, keliaujančiu į žmogaus kūno vidų – per fizinę, emocinę, mąstymo-kognityvinę ir socialinę erdves. Tuo pat metu bus tiriama, kaip keičiasi atlikėjų biologiniai širdies, kraujotakos ir mąstymo parametrai.

IntraOpera sukurta pagal chirurgo ir rašytojo Gasparo Aleksos romaną „Eriukėlis stiklo ragais“, kuriame iškeliama idėja apie kelionę į žmogaus kūno vidų. Romano herojai, ateities laikų chirurgai, operoje tampa homonautais, galinčiais keliauti ligoto žmogaus arterijų ir venų upėmis, prasibrauti į organų ląstelių, tarkime, neuronų, vidų ir tuo būdu gali atkurti pažeistas funkcijas.

Veiksmo scena taps keturių aukštų pastatas (Senjorų avilys, J. Kubiliaus g. 2, Vilnius), į kurį patekę žiūrovai pasijus lyg žmogaus kūne. Čia jie keliaus per įvairius kūno ir psichikos aspektus atkuriančias muzikos erdves, vadovaudamiesi žemėlapiu-instrukcija. Dalyviai išgirs, pamatys ir patirs žmogaus kūną per fizinę, emocinę, mąstymo-kognityvinę ir socialinę prizmę. Pasak kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės, meninį operos veiksmą kurs trys vokalinės linijos: Fagandras – senasis žmogus (aktorius Saulius Čėpla), Adomė – moteris roplė (aktorė Inga Filipovič) ir Adomės suskilusį pasaulį atskleidžiančios moterys-atspindžiai – Ofelija bei Ugnė (dainininkė Giedrė Genutaitytė, aktorė Rasa Kulytė). Pastarosios menininkės įkūnys moters grožio, seksualumo bei emocinio intelekto įvairiapusiškumą. Belytės mokslininkės Ra (Rafaelės) vaidmenį atliks žinoma muzikos atlikėja Jausmė Stonkutė. Visur esantis herojus Ėriukėlis atspindės žmogaus sąžinės gyvybingumą (atlikėjas Kornelijus Pukinskis). Visas scenas į vientisą veiksmą apjungs režisierius Saulius Čėpla.

Žmogaus anatominiu kraujotakos modeliu taps pastato koridorius. Kraujotakos scenografiją sukūrė tarpdisciplininio meno kūrėjai Danas ir Vilma Aleksai. Jau minėtiems operos veikėjams Fagandrui, Adomei, Ofelijai, Ugnei, Fa ir Ra bei muzikantams (homofonu gros Glazgo Karališkos konservatorijos absolventai Kornelijus Pukinskis, Dominykas Snarskis, tromb(on)ais Jovaras Šiekštelė, Paulius Balčytis, arfa – Viktorija Smailytė) ir kitiems, atliekantiems įvairius vaidmenis, garso takelio pagrindu taps širdies ritmo grafiniai piešiniai ir jų kismas. Meno poveikio sveikatai tyrimą atliks LMTA doktorantė Snieguolė Dikčiūtė (tiriamojo darbo vadovai – dr. Vilmantė Aleksienė ir dr. Antanas Kučinskas).

Tyrime dalyvaus Santaros klinikų intervencinis kardiologas Petras Navickas, medicinės įrangos įmonės vadovas Žilvinas Jančoras, tarpdisciplininio meno kūrėjas Gintaras Šeputis, dr. Dovilė Lisauskienė.

Operos veiksmo metu kardiograma taps muzikine partitūra. Žiūrovai galės išgirsti, kaip skamba įgarsintos įvairių žmonių kūno dalių „partijos“ ir kaip jos kinta operos atlikimo metu. Šioje dalyje solistų balsams pritars ir juos lydės iš medicinoje naudojamos įrangos ir priemonių sukurtu homofonu (instrumento kūrėjas – garso menininkas Valdas Narkevičius) atliekama muzika.

Emocijų erdvėje žiūrovus pasitiks „Auksiniams scenos kryžiams“ nominuota šokių trupė „Ulna“ (choreografė Indrė Puišytė-Šidlauskienė, atlikėjai Indrė Puikšytė-Šidlauskienė, Andrius Stakelė, Akvilė Vaičiukynaitė, Laura Stadalnikaitė, Marijus Tamošiūnas). Į meninį veiksmą įsitrauks akla mergina ir jaunuolis, turintis intelekto negalią. Scenografijai naudojamas įvairių tekstūrų popierius. Šokant šių medžiagų skleidžiami garsai tarytum švelni muzika kurs garsinius emocijų žemėlapius.

Mąstymo-kognityvinėje erdvėje dėmesys skiriamas žmogaus pažintinėms funkcijoms: atminčiai, jos transformacijai ir dalinimuisi. Kognityvinių kortelių žaidime dalyvaus Aplinkos patyrimo ansamblis „APA“ (Mingailė Samėnaitė, Agnė Svilienė, Diana Golubovska, Krzysztov Skoczyk, Jausmė Stonkutė, Larisa Liubomirova) kartu su socialiai pažeidžiamų grupių atstovais ir keliais „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanota režisiere ir dailininke Saule Degutyte („Stalo teatras“). Operuojant skirtingais aukščio, artikuliacijos, dinamikos, tempo-ritmo parametrais bus kuriamos originalios muzikinės struktūros. Atkurti garsiniai modusai – transfomuojami į vizualinį matmenį. Juos išvysime projektoriumi kuriamuose „gyvuose“ paveiksluose. Tuo pačiu metu bus tiriama, kaip tą pačią garsinę struktūrą į vaizdą „perkelia“ skirtingos patirties žmonės.

„Kurdami operą išskirtinį dėmesį sutelkėme į socialinį meno aspektą. Mums svarbu ne tik kaip žmogus priima kitus bendruomenės dalyvius, bet kiek geba pažinti save, savo kūną ir kaip ta pažintis keičia patį asmenį ir kiek jis keisdamasis daro įtaką kitiems“, – pasakoja postmodernistinės operos autorė S. Dikčiūtė. Socialiniams aspektams skirtoje erdvėje dalyviai ir žiūrovai susipažins su manus signa metodu, kurį šiam kūriniui pritaikė perkusijos meistras Dalius Naujokaitis-Naujo iš Niujorko. Pasirodymo metu S. Dikčiūtė atliks meninį tyrimą, kaip šį metodą pritaikyti socialinei įtraukčiai.

Socialinės erdvės dokumentinėse stotelėse operos žiūrovai turės galimybę išklausyti žmones su negalia. Jie papasakos savo gyvenimo istorijas, pasidalins patirtimi apie kūno ir psichikos pokyčius, kuriems įtakos turėjo trauminės patirtys ir muzikinės intervencijos (Irena Žemaitienė, Gintarė Lučinskaitė, Danielius Jurevičius, Laura Stadalnikaitė). Pasak S. Dikčiūtės, taip siekiama vieno svarbiausių tikslų – dokumentinį asmens pasakojimą palydint muzikine kompozicija, palaikyti, emociškai paremti visus, patiriančius panašias situacijas.

Šiuolaikinės muzikos kūrėja, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė S. Dikčiūtė siekia garso, vaizdo ir judesio meninės sintezės. Kurdama šiuolaikinę operą ji naudojo įvairias XX a. komponavimo technikas, kurios yra atviros improvizaciškumui ir įgalina autentišką meninę raišką. Girdėsime įvairius instrumentus: arfą, tromboną, kankles, homofoną, medicinos prietaisų ir įrankių skleidžiamus garsus, įvairių faktūrų popieriaus šiugždesius. Žmonių balsai ir širdies bei kraujagyslių skleidžiami garsai įsilies į įvairių medicinoje naudojamų daiktų skleidžiamą garsinį audinį. Muzikinį tinklelį papildys vaizdai.

IntraOperos „Ėriukėlis stiklo ragais“ premjera vyks 2025 m. gegužės 9 ir 10 dienomis 18 valandą Senjorų avilyje (J. Kubiliaus g. 2, Vilnius).

Projekto organizatoriai – Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Stalo teatras. Projektą remia  – Lietuvos kultūros taryba, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra, Lietuvos mokslų taryba, medicininės įrangos gamintoja UAB „Zive“, Senjorų Avilys.

 

Organizatorių inf. 
2025 05 06 

2025.04.29

Įvyko III studentų mokslinė konferencija „Teorijos žingsniai praktikos link”

Šių metų balandžio 23 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko Pedagogikos katedros, Klaipėdos fakulteto ir Karjeros ir kompetencijų centro organizuota III nuotolinė studentų mokslinė konferencija „Teorijos žingsniai praktikos link”.

Konferencijoje pristatyta 11 pranešimų aktualiais muzikos, šokio, teatro dalykų mokymo klausimais, dalintasi atliktų edukacijos tyrimų rezultatais ir jų praktinio taikymo galimybėmis. Komisijos sprendimu, 3 pranešimų autoriai apdovanoti prizais: IV kurso fortepijono specializacijos studentė Greta Zamyckaja – už pranešimo „Šiuolaikinio akademinio repertuaro integracija fortepijono pamokose: studentų požiūrio analizė“ aktualumą dabarties ugdymo kontekste, IV kurso šokio subkultūrų specializacijos studentas Germanas Urbonavičius –  už pranešime „Dalyvavimo Dainų šventėje poveikis paauglių vertybinei orientacijai“ pristatyto tyrimo aktualumą tautinio identiteto aspektu, IV kurso džiazo specializacijos studentas Dominykas Norkus –  už pranešime „Filosofinio kontekstualumo poveikis mokant paauglystės amžiaus mokinius groti saksofonu“ pristatytos mokslinės tematikos tarpdiscipliniškumą.  

Konferencijos įrašas:

Pedagogikos katedros inf.
2025 04 29

2025.04.29

GEGUŽĖ 2025 | LMTA RENGINIAI

2025 m. GEGUŽĖS mėn. LMTA renginiai 
* Informacija nuolat pildoma

2025 m. gegužės 2 d., penktadienį, 11–16 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SVEČIAI IŠ VOKIETIJOS: HOLGER SPECK (TENORAS, DIRIGENTAS), GRYTA TATORYTĖ (FORTEPIJONAS)
Meistriškumo kursai
Dalyvauja Karlsrūhės muzikos universiteto ir LMTA Dainavimo katedros studentai
https://lmta.lt/renginys/sveciai-is-vokietijos-holger-speck-tenoras-dirigentas-gryta-tatoryte-fortepijonas/

2025 m. gegužės 2 d., penktadienį, 15 val.
LMTA Didžiojoje salėje
AKOMPANIMENTO IR LIED BAIGIAMASIS EGZAMINAS-KONCERTAS
Dalyvauja LMTA Koncertmeisterio katedros magistrantai ir solistai
https://lmta.lt/renginys/akompanimento-ir-lied-baigiamasis-egzaminas-koncertas-2/

2025 m. gegužės 2 d., penktadienį, 19 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Mažos istorijos“
Choreografė Brigita Rodriguez
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 3 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje

SVEČIAI IŠ VOKIETIJOS: HOLGER SPECK (TENORAS, DIRIGENTAS), GRYTA TATORYTĖ (FORTEPIJONAS)
Baigiamasis meistriškumo kursų koncertas
Dalyvauja Karlsrūhės muzikos universiteto ir LMTA Dainavimo katedros studentų vokaliniai ansambliai
Programoje skambės G. Rossini kūriniai
https://lmta.lt/renginys/sveciai-is-vokietijos-holger-speck-tenoras-dirigentas-gryta-tatoryte-fortepijonas/

2025 m. gegužės 4 d., sekmadienį, 18 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija

LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Gyvenimas po“ (pagal T. Stoppard pjesę „Rozenkrancas ir Gildensternas mirę“)
Režisierius Aleksandras Špilevojus
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 5 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Lygtis – Mergaitė“
Inscenizacijos autorė Ieva Gribauskaitė
Režisierės: Ieva Gribauskaitė, Viktorija Kuodytė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 6 d., antradienį, 17 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
KAROLINOS TUMĖNYTĖS (IV K., KANKLĖS) BAIGIAMASIS EGZAMINAS-KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/bakalauro-baigiamieji-karolina-tumenyte-kankles/

2025 m. gegužės 6 d., antradienį, 17 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Šeimos istorija“
Režisierė Aldona Vilutytė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 6 d., antradienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SAULĖS ZADESENEC (II MAG., KANKLĖS) BAIGIAMASIS EGZAMINAS-KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/saules-zadesenec-kankles-baigiamasis-egzaminas-koncertas/

2025 m. gegužės 6 d., antradienį, 18:30 val.
Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje
LMTA „BRASS LT“ KONCERTAS „NORVEGIŠKA PAŠVAISTĖ“
Dalyvauja LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros varinių pučiamųjų instrumentų studentų ir alumnų orkestras „BRASS LT“. Vadovai: lekt. Remigijus Vilys, prof. Kazys Daugėla, prof. dr. Robertas Beinaris
Diriguoja: Bjørn Breistein (Norvegija), Remigijus Vilys
https://lmta.lt/renginys/lmta-brass-lt-koncertas-norvegiska-pasvaiste/

2025 m. gegužės 6 d., antradienį, 19 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų Kamerinėje salėje
MAŽASIS LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS, VOL. 1
https://lmta.lt/renginys/mazasis-lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-vol-1/

2025 m. gegužės 7 d., trečiadienį, 10 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
KAROLINOS TUMĖNYTĖS (IV K., KANKLĖS) BAIGIAMASIS KAMERINIO ANSAMBLIO EGZAMINAS-KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/bakalauro-baigiamieji-karolina-tumenyte-kankles/

2025 m. gegužės 7–8 dienomis, 12–17 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų Amfiteatrinėje salėje (219 aud.)
SVEČIAS IŠ NORVEGIJOS: PROF. JULIUS PRANEVIČIUS (VALTORNA) MEISTRIŠKUMO KURSAI 
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-norvegijos-prof-julius-pranevicius-valtorna-meistriskumo-kursai/

2025 m. gegužės 7 d., trečiadienį, 15 val.
Trakų viešojoje bibliotekoje
DAINUOJA LMTA LEKTORĖS AUŠROS LIUTKUTĖS DAINAVIMO KLASĖS STUDENTAI

2025 m. gegužės 7 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
KLARNETO IR SAKSOFONO REČITALIS
Dalyvauja: Petras Kisielius (klarnetas), Mintara Juzaitytė (saksofonas)
https://lmta.lt/renginys/klarneto-ir-saksofono-recitalis/

2025 m. gegužės 7 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
DOC. MARTIN MALLAUN (CITRA, AUSTRIJA) BEI LMTA LIAUDIES INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-austrijos-doc-martin-mallaun-citra/

2025 m. gegužės 8–9 dienomis
LMTA Centriniuose rūmuose
ANMA & NORDPLUS MUSIC FORUM 2025
https://lmta.lt/lt/renginys/anma-nordplus-music-forum-2025/

2025 m. gegužės 8 d., ketvirtadienį, 10–16 val.
LMTA Centriniuose rūmų 218 auditorijoje
SVEČIAS IŠ AUSTRIJOS: DOC. MARTIN MALLAUN (CITRA) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-austrijos-doc-martin-mallaun-citra/

2025 m. gegužės 8 d, ketvirtadienį, 14:30 val.
LMTA Balkono teatre
SVEČIAS IŠ ŠVEICARIJOS: DR. CHRISTOPH HAFFTER
Paskaita „Materializmo filosofija šiuolaikiniame mene“
https://lmta.lt/renginys/dr-christoph-haffter-paskaita-materializmo-filosofija-siuolaikiniame-mene/

2025 m. gegužės 9–10 dienomis, 18 val.
„Senjorų avilyje“
LMTA DOKTORANTAI: SNIEGUOLĖ DIKČIŪTĖ (KOMPOZICIJA)
Intraopera „Bėriukėmis stiklo ragais“ (Kelionė į žmogaus kūno vidų)
https://lmta.lt/lt/renginys/intraopera-eriukelis-stiklo-ragais-kelione-i-zmogaus-kuno-vidu/

2025 m. gegužės 9 d., penktadienį, 19 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų Kamerinėje salėje
MAŽASIS LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS, VOL. 2
https://lmta.lt/renginys/mazasis-lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-vol-2/

2025 m. gegužės 10–11 dienomis
LMTA Studijų miestelyje
OPEN HOUSE VILNIUS – LMTA STUDIJŲ MIESTELYJE
https://lmta.lt/lt/renginys/open-house-vilnius-lmta-studiju-miestelyje/
https://www.openhousevilnius.lt/programa/lietuvos-muzikos-ir-teatro-akademijos-studiju-miestelis/

2025 m. gegužės 10 d., šeštadienį, 14 val.
LMTA Didžiojoje salėje
XXXII JUOZO PAKALNIO RESPUBLIKINIO JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ PUČIAMAISIAIS IR MUŠAMAISIAIS MUZIKOS INSTRUMENTAIS KONKURSO LAUREATŲ KONCERTAS
Dalyvauja I vietos laureatai
https://lmta.lt/renginys/xxxii-juozo-pakalnio-respublikinio-jaunuju-atlikeju-puciamaisiais-ir-musamaisiais-muzikos-instrumentais-konkurso-laureatu-koncertas/

2025 m. gegužės 10 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
ALTO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja LMTA doc. Gedimino Dačinsko klasės studentai
https://lmta.lt/renginys/alto-muzikos-vakaras-2/

2025 m. gegužės 10 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Ponas Kolpertas“ (D. Gieselmann)
Režisavo kūrybinė komanda
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 12–15 dienomis, 10:30–14:00 val.
LMTA VI rūmų 111 auditorijoje
SVEČIAS IŠ NORVEGIJOS: PROF. LUCA DE MARCHI
Italų muzikos interpretacijos kursai dainininkams
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-norvegijos-prof-luca-de-marchi/

2025 m. gegužės 12 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SMUIKO MUZIKOS VAKARAS
Dalyvauja LMTA lektorės Julijos Andersson klasės studentės: Adriana Černiukaitė ir Dina Novikova
https://lmta.lt/renginys/smuiko-muzikos-vakaras/

2025 m. gegužės 12 d., pirmadienį, 19 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Tikrieji vakarai“ (S. Shepard)
Režisierius Darius Meškauskas
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 14–17 dienomis
LMTA Klaipėdos fakultete
EUNET MERYC KONFERENCIJA „MUSICAL PLAY FOR AND BY CHILDREN“
https://lmta.lt/lt/renginys/eunet-meryc-konferencija-musical-play-for-and-by-children/

2025 m. gegužės 15 d., ketvirtadienį, 11 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SEMINARAS CRITICAL RESPONSE PROCESS: INTERCULTURAL AND INTERDISCIPLINARY
Moderatorė Viltė Gridasova-Rusevičienė
https://lmta.lt/renginys/seminaras-critical-response-process-intercultural-and-interdisciplinary/

2025 m. gegužės 15 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Prieblandos seserys“ (pagal L. S. Černiauskaitės to paties pavadinimo apysaką)
Inscenizacijos autorė Kamilė Maksvytytė
Režisierės: Kamilė Maksvytytė, Ieva Gribauskaitė, Viktorija Kuodytė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 15 d., ketvirtadienį, 19 val.
LMTA Didžiojoje salėje
„VARIACIJOS IŠ PRAEITIES“. VAKARAS SU JUOZU DOMARKU
Vakarą veda Audronė Žigaitytė
https://lmta.lt/renginys/variacijos-is-praeities-vakaras-su-juozu-domarku/

2025 m. gegužės 16 d., penktadienį,  10–15 val.
LMTA VI rūmų 111 auditorijoje
SVEČIAS IŠ ITALIJOS: PROF. DOMENICA GIANNONE
Fonetikos individualios meistriškumo pamokos
Milano Giuseppe Verdi muzikos konservatorija
Būtina registracija
https://lmta.lt/lt/renginys/svecias-is-italijos-prof-domenica-giannone/

2025 m. gegužės 16 d., penktadienį, 15–20 val.
2025 m. gegužės 17 d., šeštadienį, 13–19 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
SVEČIAS IŠ ITALIJOS: ANGELO CAVALLO (TRIMITAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
Brešos Lucos Marenzio konservatorija
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-italijos-prof-angelo-cavallo-trimitas-meistriskumo-kursai/

2025 m. gegužės 17 d., šeštadienį, 11–15 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų 302 auditorijoje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius, III aukštas)
SVEČIAS IŠ LATVIJOS: DOCENTAS GUNTIS KUZMA (KLARNETAS) MEISTRIŠKUMO KURSAI
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-latvijos-docentas-guntis-kuzma-klarnetas-meistriskumo-kursai/

2025 m. gegužės 17 d., šeštadienį, 12 val.
Platformoje „Microsoft Teams“
VIRTUALI ATVIRŲ DURŲ DIENA BŪSIMIEMS LMTA MAGISTRANTAMS
https://lmta.lt/lt/renginys/virtuali-atviru-duru-diena-busimiems-lmta-magistrantams/

2025 m. gegužės 17 d., šeštadienį, 14 val., Klaipėdos vokiečių bendrijos Simono Dacho namuose
2025 m. gegužės 21 d., trečiadienį, 18 val., 
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje
KONCERTAS „PAVASARIO SĄSKAMBIAI“
Dalyvauja prof. Tatjanos Romaškinos fortepijono klasės studentės Ugnė Batavičiūtė ir Arina Grigoryan
https://lmta.lt/renginys/pavasario-saskambiai/
https://lmta.lt/renginys/pavasario-saskambiai-2/

2025 m. gegužės 19 d., pirmadienį, 14:30 val.
LMTA Didžiojoje salėje
Baigiamasis egzaminas-koncertas
GIEDRIUS MALIKĖNAS (OBOJUS)
https://lmta.lt/renginys/giedrius-malikenas-obojus/

2025 m. gegužės 19 d., pirmadienį, 15 val.
LMTA Didžiojoje salėje
Baigiamasis egzaminas-koncertas
AGNĖ IVANAUSKAITĖ (OBOJUS)
https://lmta.lt/renginys/agne-ivanauskaite-obojus/

2025 m. gegužės 19 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Našlės“ (S. Mrožek)
Režisierė Kamilė Maksvytytė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 19 d., pirmadienį, 19 val.
LMTA Didžiojoje salėje
GUSTO LESKAUSKO (KLARNETAS) REČITALIS
https://lmta.lt/renginys/gusto-leskausko-klarnetas-baigiamasis-egzaminas-koncertas/

2025 m. gegužės 19 d., pirmadienį, 19 val.
LMTA studijų miestelio Didžiojoje šokio salėje, 103 aud. 
ŠOKIO SPEKTAKLIS „NAILSALON NEXT TO THE GRAVEYARD“
Registracija: https://forms.gle/4XTEzq7wg8QCZQyH8
https://lmta.lt/renginys/sokio-spektaklis-nailsalon-next-to-the-graveyard/

2025 m. gegužės 20-23 dienomis
LMTA studijų miestelyje
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 20 d. antradienį, 20:30 val.
LMTA studijų miestelyje, K206 aud. (KIMO)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Untitled World“
Autorė: Ugnė Lučauskaitė
Registracija: https://forms.gle/9qQJvLYpoLRKQLFTA
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 20 d. antradienį, 21 val.
LMTA studijų miestelyje, Didžioji šokio salė (103 aud.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Spit shit get hit“
Atlieka: Aistė Kulevičiūtė 
Registracija: https://forms.gle/XyYHeci4kanqv5JdA
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 20 d. antradienį, 21:30 val.
LMTA studijų miestelyje, 204 aud.
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Damage control. Swallowed me“
Atlieka: Aurelija Jakimavičiūtė
Registracija: https://forms.gle/AkLaZLo4oTRjMN2H9
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 21 d. trečiadienį, 19:30 val.
LMTA studijų miestelyje, 204 aud.
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Making a Mermaid“
Atlieka: Urtė Siniauskaitė
Registracija: https://forms.gle/hwYkMfAVZkwjpSx56
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 21 d. trečiadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelyje, 304 aud.
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Naked With Socks (Forever If You Want To)“ 
Atlieka: Gabija Misevičiūtė
Registracija: https://forms.gle/RpJcHu7uypM9aNPu9
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 21 d. trečiadienį, 21 val.
LMTA studijų miestelyje, 201 aud.
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„tyl##ERR##“
Autorė: Miglė Keblaitytė
Registracija: https://forms.gle/JR4Bpy5FdAXskXQS8
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 21 d. trečiadienį, 21:30 val.
LMTA studijų miestelyje, 204 aud.
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Who is Karmen“
Atlieka: Kristina Klioštoraitytė
Registracija: https://forms.gle/5rSCeJepRjHiF1od6
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 22 d., ketvirtadienį, 15 val.
LMTA Didžiojoje salėje
Baigiamasis egzaminas-koncertas
DAINUOJA LMTA CHORAS
https://lmta.lt/renginys/dainuoja-lmta-choras-3/

2025 m. gegužės 22 d., ketvirtadienį, 18 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Žmonės, vietos ir dalykai“ (D. Macmillan)
Režisavo kūrybinė komanda
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 22 d. ketvirtadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelio kieme
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Songs of lungs, squeezing thighs, love you so, you never know“
(Liet. Plaučių dainos, šlaunys suspaudžia, myliu tave, Laima toliau audžia)
Autorė: Alina Pilecka
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 22 d. ketvirtadienį, 21 val.
LMTA studijų miestelis, Didžioji šokio salė (103 aud.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„DUKTERS ISTORIJA“
(angl. A STORY OF A DAUGHTER)
Atlieka: Aura Šriubšaitė 
Registracija: https://forms.gle/SDyZnjFfrW3Ffcfh9
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 22 d. ketvirtadienį, 21:30 val.
LMTA studijų miestelio kieme, 204 aud.
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„What my silence has taught me“
Atlieka: Beatričė Mažintaitė
Registracija: https://forms.gle/3uaWNfD6wrpC9EzC7
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 23 d., penktadienį, 14 val.
LMTA Didžiojoje salėje
LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS MAGISTRANTŲ BAIGIAMASIS EGZAMINAS-KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/lmta-styginiu-instrumentu-katedros-magistrantu-baigiamasis-egzaminas-koncertas/

2025 m. gegužės 23 d. penktadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelis, prie budėtojo posto (I a.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„Vyšnių sultys teka atgal“ 
Atlieka: Sandra Konovalova
Registracija: https://forms.gle/gZxx9p4nyQ5xvXev8
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 23 d. penktadienį, 20:30 val.
LMTA studijų miestelis, 204 aud.
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
„In Between“
Atlieka: Robert Aleksander Vinik
Registracija: https://forms.gle/SU3YNezsJ3S9QBY59
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 23 d. penktadienį, 21 val.
LMTA studijų miestelis, Didžioji šokio salė (103 aud.)
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO STUDENTŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Garso-judesio patirtis „phasis“
Atlieka: Aretas Piaseckas
Registracija: https://forms.gle/qzdhJBwcqsXLpoqr5
https://lmta.lt/renginys/siuolaikinio-sokio-studentu-baigiamieji-darbai-2/

2025 m. gegužės 24–25 dienomis, 18 val.
LMTA Balkono teatre
OPEROS STUDIJOS BAIGIAMIEJI
Dalyvauja LMTA Dainavimo katedros IV kurso studentai
https://lmta.lt/renginys/operos-studijos-baigiamieji-2/

2025 m. gegužės 24 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Keletas tikslių polaroidinių nuotraukų“ (M. Ravenhill)
Režisierius Oskaras Koršunovas
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 24 d., šeštadienį, 20 val.
LMTA studijų miestelio Didžiojoje šokio salėje, 103 aud.
ŠOKIO SPEKTAKLIS „RAVE OF RIOT“
Registracija: https://forms.gle/cfHLXdPog1indxXBA
https://lmta.lt/renginys/sokio-spektaklis-rave-of-riot/

2025 m. gegužės 26 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Studijų miestelis, 310 auditorija
LMTA VAIDYBOS BAKALAURŲ BAIGIAMIEJI DARBAI
Spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“ (W. Shakespeare)
Režisierė Kamilė Maksvytytė
https://lmta.lt/lt/renginys/lmta-vaidybos-bakalauru-baigiamieji-darbai-2025-geguze/

2025 m. gegužės 26 d., pirmadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje
BAIGIAMASIS EGZAMINAS-KONCERTAS – UGNĖ KAUŠIŪTĖ
(II mag., fortepijonas, prof. Aleksandra Žvirblytė)
https://lmta.lt/renginys/baigiamasis-egzaminas-koncertas-ugne-kausiute/

2025 m. gegužės 26 d., pirmadienį, 19:15 val.
LMTA Didžiojoje salėje
JOLANTOS KLENOVSKOS (FORTEPIJONAS) BAIGIAMASIS EGZAMINAS-KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/jolantos-klenovskajos-fortepijonas-baigiamasis-egzaminas-koncertas/

2025 m. gegužės 27 d., antradienį, 18 val.
„Organum“ koncertų salėje
LMTA MAGISTRO BAIGIAMIEJI: „KĄ MĄSTAI VIDURNAKTĮ?“
https://lmta.lt/renginys/lmta-magistro-baigiamieji-ka-mastai-vidurnakti/

2025 m. gegužės 27 d., antradienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
VIKTORIJOS MUCHLIA (FORTEPIJONAS) BAIGIAMASIS EGZAMINAS-KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/viktorijos-muchlia-fortepijonas-baigiamasis-egzaminas-koncertas/

2025 m. gegužės 27 d., antradienį, 19 val.
LMTA II (Kongresų) rūmų Kamerinėje salėje 

MAŽASIS LMTA STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS STUDENTŲ KONCERTAS
https://lmta.lt/renginys/mazasis-lmta-styginiu-instrumentu-katedros-studentu-koncertas-6/

2025 m. gegužės 28 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre
LMTA MAGISTRO BAIGIAMIEJI: „PASKUTINĘ SEKUNDĘ“
https://lmta.lt/renginys/lmta-magistro-baigiamieji-paskutine-sekunde/

2025 m. gegužės 28 d., trečiadienį, 19 val.
Vievio kultūros centre
MUZIKINIS SPEKTAKLIS „SULAUŽYTO LIKIMO LABIRINTAIS“
Pagrindinius vaidmenis atlieka LMTA Dainavimo katedros studentai ir kt.
Režisierius Nerijus Petroka, dirigentas Vytautas Lukočius, pianistė Mileta Uscilienė
https://www.vieviokc.lt/renginys/muzikinis-spektaklis-sulauzyto-likimo-labirintais/

2025 m. gegužės 28 d., trečiadienį, 20 val.
Dainykloje „Estradà“
ESTRADÀ X ŠOBLĖ: ŽIŪRIM IR KALBAM – LAISVĖ EKSPERIMENTAMS KINE
Trumpametražių filmų programa
https://www.facebook.com/events/659382213590766

2025 m. gegužės 29 d., ketvirtadienį, 9 val.
LMTA Juozo Karoso salėje
LMTA METINĖ TYRIMŲ KONFERENCIJA „MENAS, SVEIKATA IR GEROVĖ“
https://lmta.lt/renginys/lmta-metine-tyrimu-konferencija-menas-sveikata-ir-gerove/

2025 m. gegužės 29 d., ketvirtadienį, 14–16 val.
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje
SVEČIAS IŠ IZRAELIO: PROF. DR. BOAZ BEN-MOSHE
Atvira paskaita „Heterofonija, ritmas ir socialinis rezonansas Boazo Ben-Moshe muzikoje“ (vyks anglų kalba)
https://lmta.lt/renginys/svecias-is-izraelio-prof-dr-boaz-ben-moshe/

2025 m. gegužės 29 d., ketvirtadienį, 18:30 val.
LMTA Studijų miestelio Šoblės salėje (K005)

ŠOBLĖS KINO KLUBO SEZONO UŽDARYMAS
https://www.facebook.com/events/3044365642411263

2025 m. gegužės 30 d., penktadienį, 18 val.
Panevėžio muzikiniame teatre
OPERETĖ „ŠIKŠNOSPARNIS“
Dalyvauja LMTA Dainavimo katedros studentai
Režisierė Jūratė Sodytė
Muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus
Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai E. Pehk ir M. Bražas)
Panevėžio muzikinio teatro choras (vadovas G. Pavilionis)
Bilietus platina KAKAVA.LT
https://paneveziomuzikinis.lt/spektakliai/siksnosparnis/

2025 m. gegužės 31 d., šeštadienį, 18 val.
Panevėžio muzikiniame teatre
OPERETĖ „ŠIKŠNOSPARNIS“
Dalyvauja LMTA Dainavimo katedros studentai
Režisierė Jūratė Sodytė
Muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus
Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai E. Pehk ir M. Bražas)
Panevėžio muzikinio teatro choras (vadovas G. Pavilionis)
Bilietus platina KAKAVA.LT
https://paneveziomuzikinis.lt/spektakliai/siksnosparnis/

 

 


SALIŲ ADRESAI:   
LMTA Centriniai rūmai (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juozo Karoso salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Balkono teatras (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sfera (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA II (Kongresų) rūmai (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)
LMTA VI rūmai (Pamėnkalnio g. 15, Vilnius)
LMTA Studijų miestelis (Olandų g. 21A, Vilnius)
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius)
„Senjorų avilys“ (J. Kubiliaus g. 2, Vilnius)
Dainykla „Estradà“ (Vilniaus g. 22-3, Vilnius)
„Organum“ koncertų salė (Savanorių pr. 1, Vilnius)
Trakų viešoji biblioteka (Vytauto g. 69, Trakai)
Vievio kultūros centras (Trakų g. 7, Vievis)
Panevėžio muzikinis teatras (Nepriklausomybės aikštė 8, Panevėžys)
LMTA Klaipėdos fakultetas (Donelaičio g. 4, Klaipėda)
Klaipėdos vokiečių bendrija. Simono Dacho namai (Jūros g. 7, Klaipėda)

 

Renginiai nemokami, išskyrus kitaip pažymėtus.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasilieka teisę keisti renginių programą.
menas@lmta.lt 
www.facebook.com/lmtamenocentras 

2025.04.24

Projektas „Mes taip nesitarėm“ pristatė edukacinį leidinį

Aktorius ir kūrėjas Dominykas Vaitiekūnas kartu su pasaulyje pripažintu kurčiuoju suomiu reperiu Marko Vuoriheimo Lietuvoje pristatė meninio įtraukties projekto „Mes taip nesitarėm“ metu sukurtą edukacinį leidinį „Kaip jungti gestų kalbą ir muziką?“. Tai unikali, pirmoji tokia išleista Lietuvoje ir Suomijoje, bei pasaulyje analogų beveik neturinti metodologija, skirta kurčiųjų bei girdinčiųjų meniniam bendradarbiavimui.

„Leidinys gimė iš būtinybės pasidalinti patirtimi ir perduoti ją visiems, besidomintiems gestų kalbos ir muzikos jungtimi. Kiek teko ieškoti, panašių dalykų yra tik JAV ir Jungtinėje Karalystėje, todėl įkvėpti projekte „Mes taip nesitarėm“ įgytos patirties, nusprendėme ja dalintis tiek čia Lietuvoje, kur tokios informacijos itin mažai, tiek ir kitur pasaulyje“, – pasakojo leidinio bendraautorius Dominykas Vaitiekūnas.

Šiandien vis daugiau girdinčių žmonių atranda gestų kalbos unikalumą, tačiau pažintį su kurčiųjų kultūra lydi daugybė klausimų, todėl leidinys skirtas pedagogams, įtraukaus švietimo specialistams ir žmonėms, besidomintiems darbu su kurčiaisiais moksle, muzikoje ar sceniniuose pasirodymuose.

Be lietuvių šis elektroninis praktinis gidas išleistas dar dviem kalbomis – anglų ir suomių. Suomiška jo versija Dominyko Vaitiekūno kartu su Marko Vuoriheimo bus pristatyta atskiro renginio Suomijoje metu.

„Idėją šiam leidiniui padiktavo mūsų individuali patirtis ir vėliau atrastas džiaugsmas drauge kurti erdvę, kurioje nelyginama kas daugiau gali, o kviečiama eksperimentuoti ieškant atsakymo į klausimą – ką galime nuveikti drauge?“,  – mintimis dalinosi Marko Vuoriheimo, pridurdamas, kad kai jis dar būdamas mažas mokinosi dainuoti bei repuoti pats tam neturėjo jokios metodologijos.

Pasak autorių, dalis leidinyje siūlomų priemonių nereikalauja didelių įgūdžių, ar žinių. O kita dalis – skirta giliau besidomintiems scenos menu. Leidinyje glaustai aptariami ne tik įrankiai, priemonės ar pratimai, išbandyti „Mes taip nesitarėme“ dalyvių, bet ir pristatomas komandos narių požiūris vienų į kitus. Jis, pasak autorių, svarbi kūrybos ir ugdymo procesų metodologijos dalis, nes pastarieji neskirsto skaitytojų į kurčiuosius ir girdinčiuosius. Šis leidinys skirtas visiems, nepriklausomai nuo klausos įgūdžių. 

„Kaip pastebėsite – leidinyje mes nekalbame apie negalią. Mums gestais kalbanti bendruomenė – tai kalbinė kultūra. Kultūra, kurią pažinus, atsiskleidžia grožis, skatinantis empatiją“,  – atviravo Dominykas Vaitiekūnas.

Renginį sausakimšoje LMTA Studijų miestelio kino salėje atidarė švietimo ministrė Raminta Popovienė kartu su LMTA Studijų prorektore Rūta Riktere, pripažinusios įtraukaus ugdymo svarbą ir linkėjusios „Mes taip nesitarėm“ projektui bei kurčiųjų bendruomenei ir toliau ambicingai siekti savo tikslų. 

Dar viena renginio viešnia – kurčioji teatro režisierė iš Švedijos Debbie Z. Rennie pasidalino savo, kaip profesionalios teatro režisierės patirtimi. 

Panelinėje diskusijoje kartu su Marko Vuoriheimo ir Debbie Z. Rennie dalyvavo ir daugiau įtraukties būdų ieškojo Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, LMTA Meno ir mokslo prorektorė Ramunė Balevičiūtė ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro vadovė Svetlana Beniušienė.

„Mes taip nesitarėm“ – tai nuo 2020 m. vystomas muzikinis-socialinis įtraukties projektas, jungiantis muziką, gestų kalbos poeziją, dainas dvejomis kalbomis – lietuvių žodinę ir gestų kalbą, vaizdo projekcijos meną ir edukacines bei mokslines veiklas.

Audiovizualinio patirtinio projekto pasirodymo premjera įvyko 2024 m. lapkritį, o jo iniciatorius menininkas Dominykas Vaitiekūnas už šį pasirodymą pelnė „Boriso Dauguviečio auskarą“ bei Kultūros ministerijos premiją už geriausias 2024 m. kultūrinės edukacijos veiklas.

Renginį „Kurčiasis – profesionalus atlikėjas: kaip to pasiekti?“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Leidinio „Kaip jungti gestų kalbą ir muziką?“ sukūrimas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Šis leidinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją. 

 

 

2025 04 24

Renginiai

2025/06/19 - 2025/06/20

JONĖS PUNYTĖS-SVIGARIENĖS MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

JONĖS PUNYTĖS-SVIGARIENĖS MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

2025 birželio 19-20 dienomis

Jonės Punytės-Svigarienės (koncertmeisteris) meno doktorantūros projektas  „Ankstyvojo fortepijono vaidmuo Lied žanre: istoriškai pagrįsti atlikimo aspektai“

Meno projekto vadovai
Kūrybinės dalies vadovė prof. Irena Uss-Armonienė
Tiriamosios dalies vadovė prof. dr. Rima Povilionienė

Meno projekto gynimo tarybos pirmininkė
prof. Audronė Kisieliūtė (LMTA, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)

Nariai
prof. dr. Indrė Baikštytė (LMTA, scenos ir ekrano menai, muzika C 001)
prof. dr. Julian Hellaby (Koventrio universitetas, Jungtinė Karalystė)
doc. dr. Laima Budzinauskienė (LMTA, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
prof. habil. dr. Leonidas Melnikas (LMTA, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)


Kūrybinės meno projekto dalies gynimas
2025 m. birželio 19 d., ketvirtadienį, 18 val.
„Organum“ koncertų salėje (Savanorių pr. 1, Vilnius)

Koncertas „Istorinių fortepijonų podiumas“
Dalyvauja: Jonė Punytė-Svigarienė (fortepijonas)
Solistai: Gunta Gelgotė (sopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Giedrius Prunskus (baritonas)
Programoje: J. Haydn, L. A. Kozeluch, J. Benda-Reichardt, J. F. Reichardt, C. F. Zelter, J. R. Zumsteeg, L. van Beethoven–R. Becker, L. van Beethoven, C. Kreutzer, F. Ries, C. Loewe
Koncertas nemokamas

 

Teorinės meno projekto dalies gynimas 
2025 m. birželio 20 d., penktadienį, 18 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

 


KŪRYBINĖS MENO PROJEKTO DALIES PROGRAMA:

Johann Friedrich Reichardt (1752–1814)
An Lina („Linai“), (1809), ž. Johann Wolfgang von Goethe
Leopold Anton Kozeluch (1747–1818)
Das Klavier („Fortepijonas“), ž. Johann Timotheus Hermes
GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Walter fortepijonas)

Johann Rudolf Zumsteeg (1760–1802)
Sehnsucht („Ilgesys“), ž. Georg Karl Richter
Die Zeit der Liebe („Meilės laikas“), ž. Karl Theodor Griesinger
Maria Stuart, ž. Friedrich Schiller
SAULĖ ŠERYTĖ (mecosopranas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Walter fortepijonas)

Johann Friedrich Reichardt (1752–1814)
Ganymed (1809), ž. Johann Wolfgang von Goethe
Joseph Haydn (1732–1809)
Das strickende Mädchen („Mezgėja“) Hob. XXVIa:1 (1781), ž. Charles Sedley, vert. Johann Gottfried Herder
GUNTA GELGOTĖ (sopranas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Walter fortepijonas)

Ludwig van Beethoven (1770–1827) – Reinhold Becker (1842–1924)
Erlkönig („Girių karalius“), (~ 1805–1810) WoO 131, ž. Johann Wolfgang von Goethe
SAULĖ ŠERYTĖ (mecosopranas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Walter fortepijonas)

Carl Friedrich Zelter (1758–1832) 
Sehnsucht („Ilgesys“), ž. Johann Wolfgang von Goethe
Rastlose Liebe („Nerimstanti meilė“), ž. Johann Wolfgang von Goethe
GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Stöcker fortepijonas)

Carl Friedrich Zelter (1758–1832)
Neue Liebe, neues Leben („Nauja meilė, naujas gyvenimas“), ž. Johann Wolfgang von Goethe
Johann Friedrich Reichardt (1752–1814)
Wandrer‘s Nachtlied („Klajūno nakties daina“), 1809, ž. Johann Wolfgang von Goethe
Juliane Benda-Reichardt (1752–1783)
An den Mond („Mėnuliui“), ž. Ludwig Christoph Heinrich Hölty
Ludwig van Beethoven (1770–1827)
Neue Liebe, neues Leben („Nauja meilė, naujas gyvenimas“), WoO 127, ž. Johann Wolfgang von Goethe
SAULĖ ŠERYTĖ (mecosopranas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Stöcker fortepijonas)

Joseph Haydn (1732–1809)
Fidelity („Ištikimybė“) Hob. XXVIa:30 (1794), ž. Anne Hunter
GUNTA GELGOTĖ (sopranas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Stöcker fortepijonas)

Carl Loewe (1796–1869)
Der Erlenkönig („Girių karalius“), op. 1, Nr. 3 (1817), ž. Johann Wolfgang von Goethe
GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Stöcker fortepijonas)

Ferdinand Ries (1784–1838)                       
An den Frühling („Pavasariui“) (1806) op.7, ž. Friedrich Schiller
Conradin Kreutzer (1780–1849)
1. Frühlingsglaube („Pavasario viltis“)
2.Frühlingsfeier („Pavasario šventė“)
5 Frühlingslieder („Penkios pavasario dainos“) op. 33, ž. Ludwig Uhland
GUNTA GELGOTĖ (sopranas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Yamaha fortepijonas)

Carl Maria von Weber (1786–1826)
Ich denke dein! („Galvoju apie tave“) op. 66, Nr. 3 (1806), ž. Friedrich von Matthisson
Gebet wäfrend der Schlacht („Malda kovos metu“) op. 41, Nr. 1 (1814), ž. Theodor Körner
GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Yamaha fortepijonas)

Carl Loewe (1796–1869)
Wandrer‘s Nachtlied („Klajūno nakties daina“), 1809, ž. Johann Wolfgang von Goethe
Carl Maria von Weber (1786–1826)
Unbefangenheit („Nešališkumas“), op. 30 Nr. 3 (1813), ž. autorius nežinomas
Franz Schubert (1797–1828)
Wandrer‘s Nachtlied („Klajūno nakties daina“), D.768, ž. Johann Wolfgang von Goethe
SAULĖ ŠERYTĖ (mecosopranas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Yamaha fortepijonas)

Franz Schubert (1797–1828)
Erlkönig („Girių karalius“), (1815) D 328, ž. Johann Wolfgang von Goethe
GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)
JONĖ PUNYTĖ-SVIGARIENĖ (Stöcker fortepijonas)

Dainų fortepijono partija atliekama Antono Walterio (1796 m.), Theodoro Stöckerio (1863 m.) ir Yamaha CFX instrumentais

2025/06/20 - 2025/06/27

LMTA DIPLOMŲ ĮTEIKIMO IŠKILMĖS, 2025

2025 m. birželio 20, 26 ir 27 dienomis
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DIPLOMŲ ĮTEIKIMO IŠKILMĖS, 2025

Birželio 20 d., penktadienį, 12 val.
LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)
LMTA Klaipėdos fakulteto absolventams

Birželio 26 d., ketvirtadienį, 11 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Diplomai įteikiami Muzikos fakulteto absolventams iš šių katedrų:

  • Fortepijono ir vargonų katedra
  • Koncertmeisterio katedra
  • Akordeono katedra
  • Liaudies instrumentų katedra
  • Etnomuzikologijos katedra
  • Muzikologijos katedra
  • Dainavimo katedra

Birželio 26 d., ketvirtadienį, 13 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Diplomai įteikiami Muzikos fakulteto absolventams iš šių katedrų:

  • Dirigavimo katedra
  • Džiazo katedra
  • Kamerinio ansamblio katedra
  • Kompozicijos katedra
  • Choro dirigavimo katedra
  • Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedra
  • Styginių instrumentų katedra

Birželio 27 d., penktadienį, 13 val.
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
Diplomai įteikiami Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) ir Teatro ir šokio fakulteto absolventams iš šių katedrų:

  • Meno istorijos ir teorijos katedra
  • Meno vadybos skyrius
  • Šokio ir judesio katedra
  • Vaidybos ir režisūros katedra

Maloniai kviečiame!

2025/06/25 - 2025/06/27

PAULIAUS GEFENO MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

PAULIAUS GEFENO MENO DOKTORANTŪROS PROJEKTO GYNIMAS

2025 m. birželio 25 ir 27 dienomis

Pauliaus Gefeno (fleita) meno doktorantūros projektas „Tapatybinė fleitos raida XX a. Europoje“

Meno projekto vadovai
Kūrybinio darbo vadovas prof. Valentinas Gelgotas
Tiriamojo darbo vadovė prof. habil. dr. Gražina Daunoravičienė

Gynimo taryba
Pirmininkas prof. Adomas Kontautas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, muzika C 001)

Nariai
prof. dr. Per Dahl (tarptautiniu lygiu pripažintas menininkas, Stavangerio universitetas, Norvegija)
prof. Rien de Reede (tarptautiniu lygiu pripažintas menininkas, Nyderlandai)
doc. dr. Laima Budzinauskienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija muzika, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)
prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, humanitariniai mokslai, menotyra H 003)


KŪRYBINĖS MENO PROJEKTO DALIES GYNIMAS

2025 m. birželio 25 d., trečiadienį, 18 val.
LMTA Didžiojoje salėje

Dalyvauja: LMTA doktorantas Paulius Gefenas (fleita)
Morta Grigaliūnaitė (fortepijonas)

Carl Reinecke (1824–1910)
Baladė fleitai ir fortepijonui, op. 288 (1908)

 Justina Šikšnelytė (1988)

„Pasakojimai iš keturių horizontų“ fleitai solo (2024)
III. Notos

Frank Martin (1890–1974)
Baladė fleitai ir fortepijonui (1939)

Jan Rychlík (1916–1964)
Partita fleitai solo Nr. 4 (1954)
I. – Ciaccona 
II. – Balletto 
III. – Capriccio 
IV. – Adio

Francis Poulenc (1899–1963)
Sonata fleitai ir fortepijonui, FP. 164 (1957)
I. – Allegro malinconico 
II. – Cantilena 
III. – Presto giocoso  

Manuel Velázquez (1986) – Paulius Gefenas (1988)
Anemoi: Scattered Feathers fleitai solo (2025)** 

Takashi yoshimatsu (1953)
Digital Bird Suite fleitai ir fortepijonui, op. 15 (1982)
I. – Bird-Phobia


TIRIAMOSIOS MENO PROJEKTO DALIES GYNIMAS

2025 m. birželio 27 d., penktadienį, 10 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

Įėjimas nemokamas, maloniai kviečiame!

2025/10/16 - 2025/10/19

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA V”

LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOS

FORTEPIJONO IR VARGONŲ KATEDROS ir

LIETUVOS FERENCO LISZTO ASOCIACIJOS „LISZTUANIA“

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA V”

KONKURSO NUOSTATAI

2025 02 27

I. KONKURSAS

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono ir vargonų katedra kartu su Lietuvos Ferenco Liszto asociacija „Lisztuania“, penktąjį kartą organizuoja konkursą Lietuvos pianistams individualiam įrašui laimėti. Konkurso tikslas – skatinti Lietuvos pianistus atlikti, įrašyti ir gilinti žinias apie F. Liszto kūrybą.

Konkurso renginiai vyks 2025 m. spalio 16-19 dienomis Vilniuje ir Paliesiaus dvare (Ignalinos raj.)


II. PRIZAI

Kiekvienoje iš grupių bus paskelbti ne daugiau kaip 3 prizines vietas užėmę pianistai.

  • Didysis prizas – profesionalus audio/video įrašas
    • A ir B grupių 1 vietos laimėtojams bus sudarytos sąlygos programą įrašyti ir nufilmuoti su garso ir kino režisieriais-profesionalais.
    • Garso įrašai vyks 2025 m. spalio mėn. 19 d. LMTA Didžiojoje salėje.
    • Profesionaliai paruoštas įrašas (elektroniniu formatu) bus perduotas pianisto individualiam naudojimui, su atlikėjo sutikimu bus pristatomas internete.
  • Profesionalus audio įrašas
    • B grupės 2 ir 3 vietų laimėtojams bus sudarytos sąlygos programą įrašyti su garso režisieriumi.
    • Garso įrašai vyks 2025 m. spalio mėn. 19 d. LMTA Didžiojoje salėje.
    • Profesionaliai paruoštas audio įrašas (elektroniniu formatu) bus perduotas pianisto individualiam naudojimui, su atlikėjo sutikimu bus pristatomas internete.

Detalus prizo pristatymas – punkte nuostatų X punkte žemiau.

  • Mini-Franz laureato vardas ir paskatinimo prizas bus įteiktas A grupės II ir III vietos laimėtojams.
  • Mūzos Rubackytės prizas B grupės laureatams – individualūs meistriškumo kursai Paliesiaus dvare skirti profesionaliai pasiruošti garso įrašų dienai.
  • LMTA Meno centro prizas – koncertas Vilniaus paveikslų galerijoje arba LMTA Didžiojoje salėje.
  • „Organum” fortepijonų salono prizas – koncertas „Organum” koncertų salėje Vilniuje.
  • Piniginės premijos: MŪZŲ PREMIJA įsteigta konkurso globėjos prof. Mūzos Rubackytės, PALIESIAUS DVARO PREMIJA ir Prof. JULIAUS PTAŠEKO PREMIJA

III. KONKURSO ŽIURI PIRMININKĖ:

LMTA profesorė Mūza Rubackytė-Golay (Lietuva / Prancūzija / Šveicarija)


IV. KONKURSO DALYVIAI:

  • Lietuvoje studijuojantys ar studijas baigę muzikos gimnazijų, konservatorijų, aukštųjų mokyklų moksleiviai, studentai ir absolventai iki 30 metų.
  • LR pilietybę turintys užsienyje studijuojantys ar studijas baigę pianistai iki 30 metų.
  • Konkurso dalyviai varžysis 2 kategorijose:
    – A grupė: jaunieji pianistai iki 15 metų imtinai.
    – B grupė: suaugusieji nuo 16 metų iki 30 metų.

V. PROGRAMA:

A grupės dalyviams:

  • Vienas ar keli F. Liszto originalūs kūriniai fortepijonui solo, taip pat perdirbimai ir transkripcijos.
  • Pasirodymo trukmė: 10 min. (+/-2 min.)
  • Programa turi būti atliekama mintinai.

B grupės dalyviams:

  • Vienas ar keli F. Liszto originalūs kūriniai fortepijonui solo, taip pat perdirbimai ir transkripcijos.
  • Pasirodymo trukmė: 20 min. (+/-3 min.)
  • Programa turi būti atliekama mintinai.

VI. REGISTRACIJA

Registracijai būtina informacija ir dokumentai;

  • trumpa kūrybinė biografija (CV) lietuvių ir anglų kalbomis,
  • tikslią atliekamą konkurso programą.

Paraiškas dalyviai teikia on-line. Paraiškos priimamos iki 2025 rugsėjo mėn. 5 d. Esant gausiam dalyvių skaičiui organizatoriai turi teisę atrinkti dalyvius. Kandidatai apie jų paraiškos priėmimą arba atmetimą bus informuoti iki 2025 m. rugsėjo 15 d.


VII. REGISTRACIJOS MOKESTIS

A grupės dalyviams 35 Eur.

B grupės dalyviams 60 Eur

Dalyviai, gavę patvirtinimą apie dalyvavimą, turi sumokėti registracijos mokestį ir atsiųsti pavedimo kopiją el. paštu info@lisztuania.com.

Mokėjimo rekvizitai:

   VŠĮ „Ferenco Listo Draugija“
   Įmonės kodas 301753662
   Vokiečių g. 16-13, 01130 Vilnius
   A.S. LT10 7180 3000 0270 0667
   AB Šiaulių bankas

Mokėjimo paskirtyje nurodykite: Vardenio Pavardenio dalyvavimo konkurse „Lisztofonija“ mokestis.

VIII. KONKURSO EIGA

  • 2025 m. spalio mėn. 16 d. 10:00 – KONKURSO PERKLAUSOS LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42. Vilnius). Rezultatų paskelbimas ir laureatų koncertas ~ 18 val.
  • 2025 m. spalio mėn. 17 d. – MEISTRIŠKUMO KURSAI B GRUPĖS laureatams Vieta: Paliesiaus dvaras, Ignalinos raj.
  • 2025 m. spalio 18 d. 16:00 LAUREATŲ KONCERTAS (B grupės) Paliesiaus dvare.
  • 2025 m. spalio 19 d. 10:00-18:00 LAIMĖTOJŲ ĮRAŠAI LMTA Didžiojoje salėje.

IX. KONKURSO TAISYKLĖS

  • Kelione į Vilnių ir atgal, apgyvendinimu ir maitinimu rūpinasi patys dalyviai.
  • Konkurso B grupės laureatų kelione, apgyvendinimu dvare iš spalio 17 į 18 d. ir maitinimu į Paliesiaus dvarą rūpinasi konkurso organizatoriai.
  • Laureatai įsipareigoja:
  • a) dalyvauti ir nemokamai groti laureatų koncertuose Vilniuje ir Paliesiaus dvare
  • b) įrašyti programą LMTA Didžiojoje salėje 2025 10 19. Įrašai kita data nebus organizuojami.
  • Dieną prieš konkursą dalyviams bus suteikta 1 repeticija LMTA Didžiojoje salėje.
  • Konkurso perklausa, laureatų meistriškumo kursai ir koncertas yra vieši.
  • Žiuri turi teisę nutraukti nepakankamai profesionalų pasirodymą.
  • Žiuri sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.
  • Žiuri turi teisę skelbti ne daugiau kaip tris laureatus kiekvienoje grupėje.
  • Konkurso laureatai įsipareigoja dalyvauti konkurso laureatų koncerte,

X. PAGRINDINIO PRIZO – PROFESIONALAUS ĮRAŠO NUOSTATAI

1. Laureatų prizai

A grupė:   I vieta: video/audio įrašas
B grupė:   I vieta: video/audio įrašas
                     II vieta: audio įrašas
                     III vieta: audio įrašas

2. Įrašų organizavimas ir koordinavimas

Įrašų procesą organizuoja ir koordinuoja Lisztuania. Video ir audio įrašų įgyvendinimui, Lisztuania deleguoja garso ir vaizdo režisierius. Teisę į įrašų viešinimą pasilieka Lisztuania. Dėl riboto įrašams skirto laiko, organizatoriai pasilieka teisę sutrumpinti B grupės II ir III vietų laimėtojų įrašų programas.

Visi laureatų video ir audio įrašai bus patalpinti Lisztuania Youtube paskyroje bei www.lisztuania.com internetinėje svetainėje.

3. Dalyvių įsipareigojimai

Visi Lisztofonija V konkurso dalyviai įsipareigoja, tapus laureatu, numatytą dieną dalyvauti įrašuose. Laureatams neatvykus numatytą dieną dalyvauti įraše, papildomos dienos įrašams nebus organizuojamos.

Laureatų atsakomybės:

  • ne vėliau kaip dieną prieš įrašus atsiųsti el.paštu įrašomų kūrinių natas PDF formatu info@lisztuania.com
  • Laiku atvykti į įrašus paskirtu metu.
  • Bendradarbiauti su garso ir vaizdo režisieriais įrašo metu,
  • Gavus pirmąjį montažą – patvirtinti jo gavimą ir norimas korektūras atsiųsti per 7 dienas laiko nuo įrašo gavimo datos

4. Garso ir vaizdo režisierių įsipareigojimai

4.1. Garso režisierius įsipareigoja padaryti profesionalius audio įrašus.
       Garso režisieriaus atsakomybės:

  • Suorganizuoti profesionalią garso įrašų įrangą
  • Numatytą dieną įrašyti visų laureatų atliekamas programas
  • Atlikti įrašo montavimo ir garso suvedimo darbus
  • Atsižvelgti į konkurso organizatorių ar atlikėjo pastabas dėl montažo korektūrų (ne daugiau kaip 2 montažai).

4.2. Vaizdo režisierius įsipareigoja padaryti profesionalius vaizdo įrašus.
        Vaizdo režisieriaus atsakomybės:

  • Suorganizuoti profesionalią vaizdo įrašymo įrangą
  • Numatytą dieną nufilmuoti A ir B grupių nugalėtojų atliekamas programas
  • Atlikti vaizdo įrašo montavimo darbus
  • Atsižvelgti į konkurso organizatorių ar atlikėjo pastabas dėl montažo korektūrų (ne daugiau kaip 2 montažai).

4.3. Garso ir vaizdo režisieriai įsipareigoja bendradarbiauti siekiant užtikrinti sklandžią įrašo eigą ir galutinio rezultato kokybę.

5. Įrašų įgyvendinimo eiga

5.1. Lisztofonija V konkurso įrašai vyks LMTA didžiojoje salėje sekmadienį, 2025 m. spalio 19 dieną. Konkretus įrašų laikas atlikėjui bus paskirtas suderinusi grafiką su garso ir vaizdo režisieriais, bet ne vėliau kaip 2025 spalio 18 d.

5.2. Įrašų dieną atlikėjams skiriamas laikas:

A grupė:  I vieta –    2 val.
B grupė:  I vieta –  2,5 val.
                    II vieta –  1,5 val.
                    III vieta –  1,5 val.

5.3. Įrašų montažo eiga:

  • Už audio įrašų montažą ir garso suvedimą atsakingas garso režisierius. Pirmas montažas atlikėjui pristatomas ne vėliau kaip per 5 savaites po įrašų dienos. Atlikėjas gali prašyti atlikti korekcijas. Korektūrų pageidavimus atlikėjas turi atsiųsti ne vėliau kaip per 7 dienas po įrašų pristatymo. Garso režisierius pasilieka teisę priimti galutinį sprendimą dėl atliekamų pakeitimų. Garso režisieriui patvirtinus galutinį garso įrašo variantą, A ir B grupės atlikėjų pirmųjų vietų laureatų audio medžiaga pateikiama video režisieriui.
  • Video režisierius atsako už video montažą. Pirmąjį montažą režisierius pateikia Lisztuania komandai ir atlikėjui. Korektūrų pageidavimus atlikėjas arba Lisztuania įsipareigoja atsiųsti ne vėliau kaip po 7 dienų po įrašų pristatymo. Vaizdo režisierius pasilieka teisę priimti sprendimą dėl korektūrų atlikimo.

6. Listofonija V konkurso režisieriai:

Garso režisierius: Dominykas Girčius
Vaizdo režisierius: derinama, bus paskelbta atskirai

 

2025/11/12 - 2025/11/14

25-OJI TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: SINTEZĖS FENOMENAS“

2025 m. lapkričio 12–14 dienomis

25-OJI TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „MUZIKOS KOMPONAVIMO PRINCIPAI: SINTEZĖS FENOMENAS“
Skiriama M. K. Čiurlionio 150-mečiui

Sintezė (gr. synthesis – jungimas, derinimas) – vienas iš kertinių bet kokio kūrybinio proceso ir rezultato dėmenų. Šia tema siekiama ne tik paskatinti gilintis į tarpsritinių sąveikų paslaptis ir jų muzikines potencijas, bet tuo pačiu atliepti ir įstabaus lietuvių menininko M. K. Čiurlionio kūrybinių sintezių genialumą jo 150-tųjų gimimo metinių proga.  Šiuo renginiu užbaigiamas pastarųjų metų konferencijų triptikas: 23-ioji nagrinėjo nacionalumo ir globalumo sąveiką, 24-oji – etniškumo ir šiuolaikybės tarpusavio potencijas, tuo tarpu 25-oji kviečia gilintis į sintezę kaip į fenomeną, kurio kloduose glūdi genialūs kūrybiniai sprendimai. Pastarieji apima įvairias, neretai daugybines sintezes: etnines, kultūrines, menų, technologijų, idėjų, etc. Kūrėjo užduotis yra atrasti tą trapų balansą tarp skirtingos prigimties ir neretai iš pažiūros nesuderinamų sričių, idant sukurtų naują organišką visumą.

Kviestinis lektorius: Prof. Michael Finnissy (kompozitorius, Sautamptono universiteto muzikos profesorius emeritas (University of Southampton, UK).

Konferencijos aktualijas atliepia siūlomos potemės:

  • Sintezė kaip kūrybiškumo šaltinis: teorinės, istorinės, filosofinės įžvalgos.
  • Etninių, kultūrinių aspektų sintezės ir sąveikos kompozicinėje praktikoje.
  • Menų sintezės ir jų atmainos muzikinėje praktikoje: sintezė, sinkretizmas, sąveika etc.
  • Skirtingų sferų absorbcija ir realizacija kompozicinėje praktikoje: garsų tapyba, iliustratyvumas, programiškumas, konkrečioji muzika, konceptualusis menas, garso menas, multimedija etc.
  • Muzikos ir technologijų sąveikos potencijos šiuolaikinėje komponavimo praktikoje.
  • Sintezė – kertinis Čiurlionio genialumo faktorius? Skirtingų sričių, menų, kultūrinių realijų sąveika Čiurlionio kūryboje.

Paraiškas (pranešimo anotaciją ir trumpą biografiją) siųsti elektroniniu paštu: pmc.lmta@gmail.com. Anotacija turi būti ne ilgesnė nei 500 žodžių. Pranešimo trukmė apie 20–25 min.

Konferencija vyksta anglų kalba. Esant poreikiui, dalyviams suteikiama galimybė pranešimus pristatyti nuotoliniu būdu.

Paraiškas galima siųsti iki 2025 m. rugsėjo 1 d. imtinai. Visos paraiškos bus įvertintos konferencijos mokslinio komiteto, o apie rezultatus bus pranešta visiems pateikėjams iki rugsėjo 20 d.

Dalyvio mokestis* (tik atrinktiems dalyviams)
Pristatant gyvai – 30 €
Nuotoliniu būdu – 50 €

Kasmet konferencijos pagrindu yra sudaromas recenzuojamas (peer reviewed) leidinys „Muzikos komponavimo principai“, kuriame bus publikuojami atrinkti konferencijos dalyvių straipsniai.

Organizatoriai:
Lietuvos kompozitorių sąjunga
Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Konferencijos mokslinis komitetas:
Prof. dr. Rimantas Janeliauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. dr. Antanas Kučinskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. dr. Mārtiņš Viļums (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Doc. dr. Marius Baranauskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Prof. Roger Redgate (Londono Goldsmiths universitetas, Jungtinė Karalystė)
Prof. Miloš Zatkalik (Belgrado menų universitetas, Serbija)
Prof. dr. Pavel Puşcaş (Cluj-Napoca Muzikos akademija, Rumunija)
Dr. Bert Van Herck (Naujosios Anglijos konservatorija, JAV)
Dr. Jānis Petraškevičs (Jāzepo Vītuolio Muzikos akademija, Latvija)
Dr. Martin Vishnick (Jungtinė Karalystė)

Konferencijos koordinatoriai:
Doc. Dr. Marius Baranauskas
Dr. Andrius Maslekovas

Renginį finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Vilniaus miesto savivaldybė