Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Registracija atvykus / išvykus

Naujienos

2021.03.05

Veronikos Vitaitės pianizmo atvertys – naujoje monografijoje

Tarp neseniai pasirodžiusių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos knygų – monografija apie ilgametę LMTA Fortepijono katedros profesorę Veroniką Vitaitę – „Veronika Vitaitė. Pianizmo atvertys“. Ją parengė daugelio knygų apie lietuvių pianizmą autorė – prof. Ramunė Kryžauskienė.

Knygoje analizuojama Veronikos Vitaitės – ryškios šių dienų fortepijono pedagogės, pianistės, lietuvių fortepijono kultūros puoselėtojos – veikla. Profesorės asmenybės raiška įvairiuose muzikos baruose turėjo įtakos pastarųjų dešimtmečių lietuvių fortepijoninės kultūros raidai. V. Vitaitės pedagoginis darbas, auklėtinių rengimas tarptautiniams konkursams subrandino kelias jaunųjų pianistų kartas. Rusų fortepijono dėstymo tradiciją papildžiusi savo kaip atlikėjos asmenine patirtimi, ji sukūrė individualią fortepijono dėstymo metodiką, padedančią ugdyti aukšto profesinio lygio pianistus.

Kaip pratarmėje pastebi knygos autorė Ramunė Kryžauskienė, aktyvi ir įvairiapusė Veronikos Vitaitės veikla lig šiol nebuvo deramai aptarta ir įvertinta. Pavienės koncertų recenzijos periodinėje spaudoje ar proginiai interviu neatspindi jos įnašo į pastarųjų dešimtmečių Lietuvos pianizmo kultūros plėtrą. Šiandien V. Vitaitės kūrybinis kelias rodo jos brandą ir teikia galimybę apibendrinti įvairius veiklos aspektus, pasidžiaugti pedagoginio darbo vaisiais.

Siekimu išanalizuoti V. Vitaitės skambinimo meistriškumą, aptarti jos pedagogines nuostatas, apibendrinti organizacinės veiklos rezultatus paremtas ir noras užpildyti atsiradusią spragą – juk muzikos istorijai svarbi kiekviena asmenybė, dariusi įtaką atlikimo meno sklaidai bei instrumento pedagogikos tobulinimui.

Kryžauskienė, Ramunė. Veronika Vitaitė. Pianizmo atvertys. Mokslo monografija. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2020. 340 p. ISBN 978-609-8071-57-3. Tiražas 300 egz.

LMTA Leidybos centro informacija 
2021 03 05

2021.03.01

LMTA Atvirų durų dienos 2021

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į Atvirų durų dienas, kurios vyks 2021 m. kovo 20 d. Klaipėdoje ir kovo 27 d. Vilniuje. Pradžia 11 val.

Atvirų durų dienos vyks nuotoliniu būdu. Jų metu sužinosite apie stojimo eigą, stojamųjų egzaminų reikalavimus ir studijų programas. Į jums rūpimus klausimus atsakys katedrų vedėjai, dėstytojai, administracijos atstovai. 

Būtina registracija

Likus parai iki renginių pradžios dalyvių registracija bus stabdoma. 

Nuorodos į renginius bus atsiųstos jūsų nurodytu el. paštu likus parai iki atvirų durų dienų pradžios.

Daugiau informacijos apie priėmimą ir kontaktus pasiteiravimui rasite ČIA.

2021 03 01

2021.02.19

DĖL KONTAKTINIO DARBO ATNAUJINIMO PAVASARIO SEMESTRO METU

Informuojame, kad nuo 2021 m. vasario 12 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos leidimu LMTA studijų procese atnaujinamas kontaktinis darbas praktiniuose užsiėmimuose.

Siekiant užtikrinti maksimaliai saugias sąlygas studijuoti ir pasiruošti pavasario sesijai, nuo 2021 m. vasario 12 d. nustatoma tokia kontaktinio darbo akademijos patalpose tvarka:

 • Visų individualių (praktinių ir teorinių) studijų dalykų dėstymą leisti vykdyti kontaktiniu arba mišriuoju būdu (derinant kontaktinį darbą su nuotoliniu), maksimaliai ribojant dėstytojo ir studentų fizinio kontakto laiką. Rekomenduojama: specialybės dalykų – ne daugiau kaip vieną kartą per savaitę, kitų dalykų – ne dažniau kaip kas antrą savaitę. 
 • Grupinių praktinių dalykų kontaktinį darbą organizuoti mažinant studentų grupes iki 5 asmenų ir užtikrinant saugų atstumą. 
 • Visų teorinių studijų dalykų paskaitas didelėse grupėse ir seminarus vykdyti nuotoliniu būdu iki semestro pabaigos.

Įvertinus galimybes užtikrinti kontaktinio darbo praktiniuose užsiėmimuose saugumą studentams, dekanų sprendimu leidžiama:

 • Individuali dėstytojų ir koncertmeisterių saviruoša iš anksto suderinus auditoriją ir laiką su dekanu. 
 • Praktinių dalykų saviruoša mažose studentų grupėse (pvz. Kamerinis ansamblis), neviršijant nustatyto studentų skaičiaus kiekvienoje auditorijoje ir ribojant kontaktinį laiką iki 45 min. 
 • Atsižvelgiant į studijų specifiką, katedrose suderintą kontaktinio darbo laiką tvirtina fakulteto dekanai.

Primename būtinas saugumo taisykles, nustatytas karantino metu:

 • viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių; 
 • vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų, dezinfekuoti rankas ir liečiamus paviršius, vėdinti patalpas; 
 • viešose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną; 
 • dėstytojus ir studentus, kuriems nustatyta Covid-19 infekcija ir privaloma saviizoliacija, prašome nedelsiant informuoti dekanatus.

Informacija apie studijų tvarkos pakeitimus bus nuolat atnaujinama.

Elkimės atsakingai, būkime saugūs ir sveiki!


Primename 2020 m. gruodžio 8 d. rektoriaus įsakymu (Nr. 158-VĮ) nustatytą tvarką administracijos, ūkio ir kitų padalinių darbui karantino laikotarpiu:

ADMINISTRACIJOS IR INFRASTRUKTŪROS DARBUOTOJAMS

1. Administracijos, infrastruktūros ir ūkio padalinių darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. 
2. Darbuotojų funkcijų atlikimo priežiūra pavedama administracijos, infrastruktūros ir ūkio padalinių vadovams. 
3. LMTA darbuotojų, dirbančių LMTA patalpose, sveikatos apsaugos sąlygos, jų priežiūra ir kontrolė pavedama LMTA infrastruktūros direktoriui.

NEFORMALUSIS VAIKŲ IR SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMAS

Visas vaikų ir suaugusiųjų neformalusis švietimas organizuojamas nuotoliniu būdu. 

KONTAKTAI 
(skambinti darbo valandomis)

Muzikos fakultetas: 
deividas.staponkus@lmta.lt +370 680 26585 
rasa.dzimidaite@lmta.ltasta.vaitkeviciute@lmta.lt +370 5 262 8537

Teatro ir kino fakultetas: 
elona.bajoriniene@lmta.lt +370 612 20240 
migle.levickiene@lmta.lt +370 684 20276 
kristina.kazilionienė@lmta.lt +370 611 55165

Klaipėdos fakultetas: 
loreta.jonaviciene@lmta.lt +370 694 83 523 
jolanta.brazdeikyte@lmta.lt +370 648 20604 

Doktorantūros skyrius:
daiva.buivydiene@lmta.lt, +370 687 94630

Studijų informacija:
studijos@lmta.lt +370 698 04783

Personalo skyrius:
personalas@lmta.lt +370 626 47877

Biblioteka: 
daiva.mateikiene@lmta.lt, +370 683 51953

Infrastruktūros direkcija:
aldona.girdziusaite@lmta.lt +370 618 52056 
ritas.vaiginas@lmta.lt +370 615 55712

Studentų atstovybė:
lmtasa@lmta.lt +370 611 23009

Bendra informacija:
+370 5 261 2691, mob. +370 696 98411.

TECHNOLOGINĖ PAGALBA DĖSTYTOJAMS IR STUDENTAMS:

 • visais klausimais susijusiais su Moodle platforma ir jos techniniais aspektais bei funkcionalumu, galite kreiptis į Roberto Becerra: roberto.becerra@lmta.lt
 • dėl vaizdo konferencijų naudojimo (tiek teorinėms, tiek praktinėms paskaitoms), kreipkitės į Vytenį Gadliauską: vytenis.gadliauskas@lmta.lt
 • dėl nuotolinio ir mišraus metodologijos konsultacijų ir technologijų naudojimo kreipkitės į Mantautą Krukauską: mantautas.krukauskas@lmta.lt
 • taip pat galite rašyti bendru adresu – emokymas@lmta.lt
 • bibliotekos informacija kaip naudotis elektroniniais bibliotekų ištekliais – julija.vilniskaityte@lmta.lt, +370 674 87092

Psichologė Nijolė Goštautaitė-Midttun: nijole.gostautaite@lmta.lt

LMTA kapelionas kun. Dovydas Grigaliūnas: +370 680 80078

Aktualią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie koronavirusą ir apsisaugojimo būdus rasite Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, taip pat LR Vyriausybės svetainėje, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos svetainėje.

Konsultuotis galima ir karštąja linija telefono numeriu +370 618 79984 (visą parą konsultuoja NVSC specialistai). 

2021 01 28 

2021.02.18

Monografija apie Joną Žuką – žymaus vargonininko sugrįžimas į Lietuvą

Lietuvos muzikos ir teatro akademija išleido dr. Eglės Šeduikytės-Korienės monografiją „Pasirinkęs laisvę. Vargonininkas Jonas Žukas“. Tai jau antroji autorės vargonų meno tyrinėjimų knyga, šįkart apie tarpukario Lietuvoje subrendusį žymų pedagogą, vargonininką atlikėją, kuris Antrojo pasaulinio karo metais pasirinko emigracijos kelią ir tolesnę savo veiklą plėtojo Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Jonas Žukas (1907–2004) vargonus studijavo Kaune pas Juozą Naujalį, o Paryžiuje – pas žymų prancūzų vargonininką, kompozitorių ir pedagogą Marcelį Dupré. Būdamas vienas mylimiausių Dupré mokinių, J. Žukas perėmė jo metodinius principus, propagavo naujausią to meto prancūzų vargonų repertuarą ir literatūrą, praturtino Lietuvos vargonų mokyklą prancūziška interpretacijos tradicija.

Kaip pastebi viena knygos recenzenčių muzikologė dr. Jūratė Trilupaitienė, „autorė pateikia daug įdomių ir svarbių, su lituanistika susijusių žinių, apžvelgia praeities laiko pėdsakus, išskirtinį dėmesį skirdama tarpukario muzikinei pedagogikai ir ryškiausiems jos bruožams. Išvados ir teiginiai paremti išsamia bibliografija bei archyvine medžiaga, didelė jos dalis pirmą kartą iškeliama į dienos šviesą ir taip įtraukiama į mokslo vartoseną.“

Įžangoje E. Šeduikytė-Korienė rašo, kad ši monografija radosi iš pirminių šaltinių. Gausiausią ir svarbiausią jų dalį sudaro Jono Žuko asmeninio archyvo dokumentų kopijos, patikėtos autorei. Pirmą kartą mūsų kultūros istorijoje publikuojami Juozo Naujalio ir Marcelio Dupré laiškai Žukui, o laiškų skyrių sudaro įdomi korespondencija su Lietuvoje ir Amerikoje gyvenančiais lietuvių menininkais.

Jono Žuko vardas į Lietuvą sugrįžo per 2006–2016 m. rengtus Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursus. Knygoje aprašomi jų rezultatai, kultūros įvykis aptartas jaunųjų lietuvių vargonininkų kūrybinės veiklos kontekste. Knygoje spausdinamos ir kelios paties Jono Žuko pub­likacijos apie vargonus ir vargonininkus Lietuvos ir JAV muzikiniuose leidiniuose.

Eglė Šeduikytė-Korienė (g. 1971) baigė fortepijono specialybę M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vargonų bakalauro ir magistro studijas bei meno aspirantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2008 m. LMTA apgynė disertaciją, jos pagrindu parašė monografiją „Lietuvos vargonų menas: XIX a. pabaiga – XX a. pirmoji pusė“ (2012). Skelbia straipsnius mokslo žurnaluose ir kultūros leidiniuose.

Dirbo Vilniaus universiteto vargonininke (2001–2016), su VU Kamerinės muzikos ansambliu įrašė kompaktinę plokštelę, padarė įrašų Lietuvos radijui, koncertavo, dalyvavo tarptautiniuose vargonų meistriškumo kursuose, festivaliuose. Nuo 2011 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Yra Lietuvos kompozitorių sąjungos narė, dalyvauja įvairių kultūros ir meno organizacijų veikloje.


Šeduikytė-Korienė, Eglė. Pasirinkęs laisvę. Vargonininkas Jonas Žukas. Mokslo monografija. Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2020. 360 p. ISBN 978-609-8071-53-5. Tiražas 300 egz. Nuo vasario 22 d. knygą bus galima įsigyti LMTA Centrinėje bibliotekoje (Centrinių rūmų skaitykla, III a., Gedimino pr. 42). Išsamesnė informacija apie LMTA knygų prekybą –LMTA Leidybos centro tinklapyje.


Interviu apie knygą su Egle Šeduikyte-Koriene klausykitės LRT radijo laidoje „Pakeliui su klasika“ (nuo 34:25 min.)

LMTA Leidybos centro informacija 
2021 02 17

2021.02.14

LMTA studento darbas pateko į prestižinio kino festivalio programą

LMTA magistranto operatoriaus Vytauto Pluko diplominis darbas – filmas „Ieva“ – pateko į Oberhauzeno kino festivalio konkursinę programą. Tai – prestižinis A klasės festivalis. Diplominio darbo vadovas – prof. Ramūnas Greičius. 

Linkime Vytautui Plukui sėkmės festivalyje! 

LMTA Kino ir televizijos katedra
2021 02 17

2021.02.14

Čiurlionio dvasia atgimsta jaunųjų kūryboje – bus teikiama antroji stipendija

Praeitą savaitę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko konkursas M. K. Čiurlionio stipendijai-paskatai jauniesiems kūrėjams gauti. Stipendiją įsteigė ir antrus metus skiria M. K. Čiurlionio draugija. Paraiškas LMTA gali teikti Kompozicijos katedros studentai. Stipendiją-paskatą 2021 metams laimėjo kompozicijos bakalauro studijų antro kurso studentas Lukas Butkus sinkretinio koncerto fortepijonui „Auto-da-fé“ sukūrimui. 

Vilniaus dailės akademijos laureatas paskelbtas vasario 12 d. Tai – skulptūros bakalauro studijų ketvirto kurso studentas, aktorius, tarpdisciplininio meno kūrėjas Denisas Kolomyckis, kuriam stipendija skirta spektaklio „Lucid Dream“ kūrimui (plačiau).

Iškilmingas įteikimas nuotoliniu būdu vyks vasario 15 d. 12 val. Lietuvos valstybės atkūrimo šventės išvakarėse LMTA TV platformoje. 

 Pasak LMTA rektoriaus prof. Zbignevo Ibelgaupto: „M. K. Čiurlionio paskata-stipendija jauniesiems kūrėjams yra nepaprastai reikšminga Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kūrybiniam jaunimui tiek realios paskatos, tiek simboliniu lygmeniu. Ji ne tik padeda ir drąsina pradedančius talentingus muzikus imtis ambicingų sumanymų, bet ir sudabartina idealistinius Čiurlionio siekius, susiedama juos su mūsų laikų jaunųjų idealistų kūrybinėmis aspiracijomis. Vizionieriška Čiurlionio dvasia tarsi atgimsta jaunųjų kūryboje.“

Pagal nuostatus kasmet skiriamos dvi paskatos-stipendijos: po vieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus dailės akademijos studentams. Stipendijos dydis kiekvienam – 5000 Eur. 

M. K. Čiurlionio draugijos atstovas Rokas Zubovas džiaugiasi, kad šiemet paraiškų buvo dar daugiau negu pernai: „Visos šiais metais Čiurlionio vardo stipendijai gauti pateiktos idėjos buvo intriguojančios, o paraiškos parengtos labai detaliai ir atsakingai. Nuo Čiurlionio vardo paskatos sukūrimo, Čiurlionio draugija vylėsi, kad šis konkursas skatins talentingus jaunus kūrėjus imtis drąsių sumanymų. Atrodo, mūsų siekiai randa atgarsį jaunose širdyse ir tuo labai džiaugiamės.“

Konkursui Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje buvo pateiktos penkios jaunųjų kompozitorių paraiškos: magistrančių Beatos Juchnevič muzikinė monodrama „Sofija“ ir Godos Marijos Gužauskaitės audiovizualinė instaliacija „Kosminė erdvė“, bakalauro trečiakursio Domanto Pūro kūrinys „Tremtinio istorija“ styginių kvartetui, balsui ir elektronikai, ketvirto kurso studentės Liepos Užusienytės opera pagal meno ir mokslo teorijas bei antrakursio Luko Butkaus sinkretinis koncertas fortepijonui „Auto-da-fé“.

Komisija, kurią sudarė M. K. Čiurlionio draugijos atstovas Rokas Zubovas, LMTA Kompozicijos katedros vedėjas prof. Vaclovas Augustinas, LMTA Kompozicijos katedros dėstytojas dr. Jonas Jurkūnas, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas, LMTA Kompozicijos katedros dėstytojas dr. Mykolas Natalevičius ir LMTA Meno centro vadovė Ana Ablamonova, vienbalsiai atrinkto Luko Butkaus sumanymą. 

L. Butkaus sinkretinis koncertas „Auto-da-fé“ fortepijonui, instrumentiniam ansambliui ir keturiems dainininkams išsiskiria tuo, jog čia bus naudojamas ir literatūrinis sluoksnis, kurį perteiks dainininkai. Tačiau, pasak autoriaus, jie bus ne veikėjais, kaip operoje ar oratorijoje, bet kūrinio idėjas ir siužetą įkūnijančiais trečiašaliais personažais. „Pianistas – centrinė kūrinio ašis – yra tarpininkas tarp literatūrinio-muzikinio dainininkų ir muzikinio instrumentalistų „pasaulių“: jis savo atliekama partija reaguos į dainininkų žodžius ir elgesį, dėl ko atsivers ir ketvirtasis sluoksnis, kuris ištirpdys neperformatyvaus koncertinio muzikos kūrinio ir teatro ribas.“

Kūrinio siužetinė inspiracija yra paties L. Butkaus rašomas eilėraščių ciklas „Auto-da-fé“: „Pažodžiui išvertus pavadinimas reiškia „tikėjimo aktą“… Tai pasakojimas apie idealistinės meilės formą, kuri peržengia laiko, mirties ir baimės ribas; apie žmogaus amžiną laikinumą.“

Lukas Butkus yra ne tik kompozitorius, bet ir koncertuojantis pianistas, aranžuotojas, ansamblio „Artisans“ narys. Šis ansamblis ir rengs kūrinio „Auto-da-fé“ premjerą. Jaunasis muzikas yra daugelio konkursų laureatas, tokių kaip „Jaunieji fortepijono lyderiai“ (Grand Prix, 2015), „Mano nata“ (I vieta, 2019), „Vox Juventutis“ (I premija, 2020) ir t. t. Taip pat rašo prozos kūrinius, 2019 m. išleido pirmąjį romaną „Alisa žino“, kuris „Apple Books“ ir „Google Books“ internetinėse parduotuvėse buvo parsisiųstas apie 700 kartų. Yra apdovanotas už savo gimtojo miesto Marijampolės garsinimą.

Pasak L. Butkaus, jis nuo mažumės žavėjosi M. K. Čiurlionio gyvenimu ir kūryba, kurie jį padrąsinę iškilus dvejonėms „tiek savimi, tiek savo gebėjimais“: „Kai turėjau atsakyti į klausimą, kokį kelią rinktis, muzikinį ar literatūrinį, supratau, kad galima, kaip Čiurlionis, bandyti rasti inspiracijų tiek viename, tiek kitame.“

Pirmąją M. K. Čiurlionio paskatą-stipendiją 2020 m. LMTA pelnė kompozitorius ir atlikėjas Mantvydas Leonas Pranulis etnokosmologiniam garsiniam veiksmui „S’Anatomia / Ženklai“, kurio premjera jau rengiama Kauno miesto kameriniame teatre, prodiusuojant organizacijai „Kosmos Theatre“.

2021 metų M. K. Čiurlionio paskata-stipendija bus teikiama vasario 15 d. 12 val. LMTA TV platformoje.

LMTA informacija
Parengė Beata Baublinskienė
2021 02 10 / 2021 02 14

2021.02.11

Rektoriaus kreipimasis į Akademijos bendruomenę

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektoriaus profesoriaus Zbignevo Ibelgaupto kreipimasis į Akademijos bendruomenę.

Gerbiami Akademijos bendruomenės nariai,

reaguodamas į pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose padidėjusį dėmesį Akademijoje vykstantiems procesams, ir suprasdamas Jūsų susirūpinimą, trumpai dalinuosi žiniomis apie pokyčius Klaipėdos fakultete.

Kaip visi žinome, įvedus menų studijoms nepalankų finansavimo modelį („studijų krepšelį“) ir vykdant universitetų optimizaciją, iškilo grėsmė, kad Klaipėdoje nebeliks meno studijų. Lietuvos muzikos ir teatro akademija ryžosi išsaugoti Klaipėdos regionui svarbų kultūros ir švietimo židinį. 2018 m. rugsėjo 1 d. buvusi Klaipėdos universiteto (KU) Menų akademija tapo LMTA Klaipėdos fakultetu. Neabejoju, kad šiuo veiksmu sustiprėjo ir pačios Akademijos pozicijos Lietuvos universitetų kontekste.

Prisiimant atsakomybę už studentų menininkų rengimą Klaipėdos regione, buvo įsipareigota daryti pokyčius, stiprinti fakultetą, atverti jį Klaipėdos kultūros bendruomenei bei didinti jo patrauklumą būsimiems studentams. Ir šių įsipareigojimų kryptingai laikomasi. Per 2,5 metų į šį fakultetą daug investuota. Atnaujinta koncertų salė, biblioteka, kitos dėstytojams ir studentams svarbios erdvės. Klaipėdos fakultete stabilizavosi studentų skaičius.

Perimant fakultetą iš Klaipėdos universiteto, pagal abipusį susitarimą, fakultetui liko vadovauti buvęs KU Menų akademijos dekanas prof. Vytautas Tetenskas. Esu dėkingas dekanui už jo pagalbą ir bendradarbiavimą sprendžiant visiems mums svarbius klausimus, labai vertinu jo patirtį ir nuopelnus fakulteto ir Akademijos bendruomenei. Tačiau visi jautėme pokyčių Klaipėdos fakultete lūkestį. Artėjantis studijų krypčių ir LMTA institucinis vertinimai reikalauja aktyvaus vadovų įsitraukimo, intensyvaus ir sudėtingo darbo.

Apie tai kalbėjome su prof. Vytautu Tetensku 2020 metų spalio mėnesio pabaigoje man nuvykus į Klaipėdą. Pokalbio metu dekanui pasiūliau apsvarstyti galimybę atsitraukti nuo intensyvaus administracinio darbo. Lapkričio pradžioje sulaukiau atsakymo, kad prof. Vytautas Tetenskas nusprendė pasinaudoti pasiūlymu ir susitelkti į pedagoginę bei meninę veiklą. Dekanui V. Tetenskui priėmus sprendimą pasitraukti iš pareigų, laikinai eiti Klaipėdos fakulteto dekano pareigas (nuo 2021 metų vasario 1 d.) paskirta Loreta Jonavičienė, kol dekanas bus paskirtas LMTA Statuto nustatyta tvarka (laikino dekano skyrimo procedūros Statutas nereglamentuoja). Teisę priimti darbuotojus rektoriui suteikia Mokslo ir studijų įstatymas.

Sprendimas priimtas tariantis su Klaipėdos kultūros ir meno bendruomenės atstovais. Loreta Jonavičienė, Klaipėdos fakulteto absolventė, daugiau kaip 10 metų sėkmingai ėjusi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos direktorės pareigas, manau, yra tinkama kandidatė. Jos ankstesnio darbo patirtis, pelnytas autoritetas, rūpestis Klaipėdos kultūriniu gyvenimu ir nuveikti darbai bei idėjos dėl Klaipėdos fakulteto perspektyvos man nekelia abejonių dėl pasirinkimo. Tai puiki galimybė fakultetui peržiūrėti susikaupusias problemas ir atsinaujinti.

Labai džiaugiuosi šiandien vykusiu nuotoliniu susitikimu su Klaipėdos fakulteto taryba, kuriame aptarėme iškilusius klausimus, išsiaiškinome informacijos trūkumo problemas. Apmaudu, kad fakulteto bendruomenę žinios pasiekė pavėluotai. Labai tikiuosi, kad dėl karantino kylantys komunikacijos fakultete nesklandumai artimiausiu metu išsispręs, o atlėgę suvaržymai leis susitelkti meno kūrybai ir sklaidai.

Labai tikiuosi, kad susitelkę įveiksime visus iššūkius. Patikinu, kad dedame visas pastangas, kad jau artimiausiu metu visų fakultetų dėstytojai ir studentai galėtų grįžti į auditorijas darbui praktiniuose užsiėmimuose.

Dėkoju akademijos bendruomenei už supratingumą ir palaikymą.

LMTA rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas 
2021 02 11

Renginiai

2021/03/12

LMTA doktorantai: Ernestos Juškaitės (dainavimas) paskaita

2021 kovo 12 d., penktadienį, 17 val. 

Nuotoliniu būdu

LMTA DOKTORANTAI

Ernestos Juškaitės (dainavimas) vieša paskaita „Richardo Strausso Lied refleksija XX–XXI a. Lietuvoje: poetinis žodis muzikinės interpretacijos kontekste“

Programa (iš įrašo): 

Maurice Ravel – ciklas „Sheherazade“:
I dalis „Asie“
II dalis „La Flûte enchantée“
III dalis „L’Indifférent“

Gustav Mahler – „Urlicht“

Gustav Mahler – „Wenn mein Schatz Hochzeit macht“ vokiška versija ir lietuviška versija „Kai ji kels vestuves“

 

 
2021/03/20 - 2021/03/27

LMTA Atvirų durų dienos 2021

2021 m. kovo 20 d., šeštadienį, 11 val. 
Iš Klaipėdos fakulteto – per Teams platformą

2021 m. kovo 27 d., šeštadienį, 11 val.
Iš Muzikos fakulteto, Teatro ir kino fakulteto Vilniuje – per Teams platformą

LMTA ATVIRŲ DURŲ DIENOS 2021

Būtina registracija

Likus parai iki renginių pradžios dalyvių registracija bus stabdoma. Nuorodos į renginius bus atsiųstos jūsų nurodytu el. paštu likus parai iki atvirų durų dienų pradžios. 

Atvirų durų dienose sužinosite apie stojimo eigą, stojamųjų egzaminų reikalavimus ir studijų programas. Į jums rūpimus klausimus atsakys katedrų vedėjai, dėstytojai, administracijos atstovai. Daugiau informacijos apie priėmimą ir kontaktus pasiteiravimui rasite ČIA.

2021/03/20

NUOTOLINIS SEMINARAS: DOKUMENTINIO TEATRO KŪRIMAS

2021 m. kovo 20 d., šeštadienis, 11.00–15.30 val.

Nuotolinio mokymosi aplinka „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „DOKUMENTINIO TEATRO KŪRIMAS“

Seminarą veda teatro režisierė, lektorė Loreta Vaskova

Registracija vyksta iki kovo 19 d.

Kaina: 24 Eur 

Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).


Kviečiame į Lietuvoje naujos teatro formos – dokumentinio teatro – seminarą, kuriame susipažinsite su istorine jo raidai ir socialiniais pokyčiais bei praktiškai mokysitės Verbatim kūrimo principų.

Pastaraisiais metais Lietuvoje tarp teatro praktikų išaugo susidomėjimas dokumentiniu teatru. Vis dažniau teatruose, projektuose ir festivaliuose galima išvysti dokumentinių spektaklių, kurie traukia žiūrovus. XIX a. pab. atsiradusį dokumentinį teatrą šiandien sudaro įvairios formos, viena iš populiariausių, tai verbatim teatras (lot. pažodžiui). Ši teatro forma atsirado XX a. aštuntame dešimtmetyje Peteriui Cheesamanui pastačius spektaklį „Kova už Šeltono fabriką”, kuris buvo paremtas miestelio gyventojų interviu. Lietuvoje ši teatro forma yra pakankamai naujas reiškinys, o padidėjus praktikų susidomėjimui, manoma, kad svarbu supažindinti su pagrindiniais dokumentinio spektaklio kūrimo etapais, menininkų taikomais metodais, įvairaus žanro pjesėmis ir jų specifika. Seminaro metu dalyviai susipažins su verbatim formos istorija, įvairove, ypatybėmis  ir praktiškai išbandys pagrindinius dokumentinio spektaklio kūrimo principus.

Seminaro tikslas – suteikti dalyviams praktinių žinių, kaip tinkamai taikyti dokumentinio spektaklio principus ir juos panaudoti profesinėje veikloje.

Programos uždaviniai:

 • Sužinoti apie dokumentinio teatro pagrindinius kūrimo etapus. 
 • Išmokti surinkti autentišką medžiagą spektakliui (imti interviu). 
 • Sužinoti kaip struktūruoti pirminį šaltinį. 
 • Susipažinti su įvairaus žanro dokumentinėmis pjesėmis.
 • Praktiškai suvokti dokumentinės pjesės specifiką statant ištrauką iš pjesės Moises Kaufmano „Laramio projektas“.

Seminarą sudaro dvi dalys – teorinė ir praktinė:

Teorija 

 • Istorinė dokumentinio teatro formos raida; 
 • Etikos aspektas dokumentiniame teatre; 
 • Socialinis pokytis dokumentiniame teatre; 
 • Pagrindiniai verbatim pjesių tipai.

Praktinės užduotys

 • Verbatim kūrimo principai (interviu, kūrybinio rašymo pratimai);
 • Verbatim pjesių analizė.

Tikslinė grupė: dalykų mokytojai, kultūros centrų darbuotojai, teatro mokytojai ir režisieriai. 


Loreta Vaskova – aktyviai kurianti režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogė. Jos veikla apima daugelį teatro sričių: 2013 m. sukurtas spektaklis tarp muzikos ir teatro „59‘Online“, kamerinė A. Navicko opera „truetruestory“ (2014, „Operomanija“), G. Labanauskaitės „Jeigu“ (2013) skaitymo režisūra kūrybinėse dramaturgų dirbtuvėse „Naujosios dramos dienos“ Nacionaliniame dramos teatre bei du spektakliai su LMTA antro kurso studentais (pedagogai O. Koršunovas ir D. Meškauskas) – „Mama, aš klounas “(2013) ir „Deguonis“ (2014) pagal. I. Vyrypajevo tekstą. L. Vaskova taip pat kuria už Lietuvos ribų: projekte „Nepriklausomo teatro link“ (Gdynia, Lenkija) sukūrė spektaklį „8‘Metamorfozės“ (2013) pagal F. Kafkos novelę „Metamorfozė“ ir „Eeva-Maria“ (2012) pagal P. Rintala (V. Mejerholdo centras, Maskva, Rusija).

Apdovanojimai: „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2010“ už režisūrinį debiutą; 2010 m. Kultūros ministerijos Metų debiuto premija; 2011 m. Auksinių scenos kryžių debiuto nominacija; 2014 m. Auksinių scenos kryžių jaunojo menininko nominacija.

2021/03/25

KISS: dr. Jono Jurkūno paskaita apie kūrybą

2021 m. kovo 25 d., ketvirtadienį, 16.30 val.

Tiesioginė transliacija per tv.lmta.lt

KISS: KŪRYBINIŲ INFORMACINIŲ SUSITIKIMŲ STUDIJA

Lekt. dr. Jono Jurkūno paskaita „Kaip sukurti koncertą fortepijonui ir orkestrui (ekologija, akimirka, kanibalizacija)“

2021/03/31

NUOTOLINIS SEMINARAS „KŪRYBINĖS VEIKLOS PAMOKOJE“

2021 m. kovo 31 d., trečiadienį, 13.00-17.30 val.

Nuotolinio mokymosi aplinkoje „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „KŪRYBINĖS VEIKLOS PAMOKOJE“

Seminarą veda lektorė Ieva Gydrienė

Registracija vyksta iki kovo 30 d. 

Kaina: 24 Eur

Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).


Kūrybiškumas yra viena pagrindinių XXI amžiaus kompetencijų ugdymo procese, dėl to svarbu prisitaikyti ir nutolstant nuo akademinio formato įvesti patyriminį mokymą bei mokymą bendradarbiaujant. „Kūrybinės veiklos pamokoje“ – praktinis seminaras mokytojams, kurio metu dalyviai atras naujus sprendimus savo pamokos įgyvendinimui, gilesniam ir prasmingesniam ugdymo proceso plėtojimui. Seminaro metu aptarsime ne vien „žaidimą dėl žaidimo“, bet mokymąsi pasitelkiant mąstymą, asociacijas, įgalinant metaforinį ir simbolinį mąstymą, kurio trūkumą neretai galime pajusti pamokose.

Seminaras skirtas dalykų mokytojams, priešmokyklinio ir ikimokyklinio, pradinio ugdymo institucijų pedagogams.

Seminaro tikslas – paskatinti bendrojo lavinimo mokytojus imtis kūrybiškesnių mokymo metodų.

Programos uždaviniai:

 • Supažindinti mokytojus su kūrybinio darbo nauda ir galimybėmis pamokoje. 
 • Suteikti galimybę persvarstyti savo dėstomą dalyką.
 • Įsisavinti naują, mokiniams patrauklią ugdymo metodiką.

Ieva Gydrienė stažavosi ir pedagoginę praktiką atliko Čekijos Respublikos Vakarų Bohemijos universitete (2007 m.) bei Islandijos universitete (2009 m.). Pedagoginė patirtis – 12 metų, iš kurių daugiau kaip 7 metus veda seminarus suaugusiesiems LVJC, KPSKC ir skirtingose Lietuvos mokyklose. Nuo 2013 m. specializuojasi  vesdama įvairiaus lygio ir tipo grupinius bei individualius mokymus. 

2021/04/06

NUOTOLINIAI KURSAI „MENAS IR SVEIKATA“

2021 m. balandžio 6 d., antradienį, 11 val.

Nuotolinio mokymosi aplinkoje „Zoom“

NUOTOLINIAI KURSAI „MENAS IR SVEIKATA“: DRAMOS IMPROVIZACIJOS PAGRINDAI

Registracija vyksta iki kovo 30 d.

Kaina: 248 Eur

Kviečiame registruotis į programos „Menas ir sveikata“ (Įvadas į muzikos terapijos studijas) Meninės raiškos pagrindų modulio sudėtinius dalykus istoriją ir teoriją bei kūrybą ir atlikimą. Registracija vyksta iki kovo 30 d. Numatomi nuotoliniai kursai.

Baigusiems programą išduodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas (vertinimo ir akreditacijos pažyma Nr. KT3 – 2) ir akademinė pažyma, kurioje nurodomi išklausyti studijų moduliai ir mokymosi rezultatai, vertinami 10 balų skalėje. 


 1. Teatro istorijos ir teorijos pagrindai (Meninės raiškos pagrindų modulis) 
  Dalykas: Teatro/dramos istorija

Dalykas „Teatro istorijos ir teorijos pagrindai“ yra sudėtinė modulio „Meninės raiškos pagrindų modulis“ dalis. Apžvelgiama teatro istorija nuo antikos laikų iki XX-tojo amžiaus.  Analizuojami skirtingų epochų teatro laikotarpiai, sąsajose su šalių kultūriniais kontekstais. Atliekama literatūros analizė, lyginamos skirtingos teatro epochos ir laikotarpiai, atliekamos praktinės užduotys.   

Tikslas – supažindinti studentus su teatro raida nuo antikos iki XX a. 

Uždaviniai:

 1. Suteikti žinių, bendrą supratimą apie teatro raidą.
 2. Ugdyti gebėjimus apibūdinti ir atpažinti teatro specifiką skirtingose epochose.

Dalyviai įgis šias kompetencijas: Žinos pagrindinius teatro raidos istorijos faktus, specifiką, supras jų taikymo galimybes praktikoje. Gebės  numatyti kaip tinkamai taikyti  teatro/ dramos metodus praktinėse situacijose bei išsiugdys nuostatą gerbti kliento individualumą ir identitetą, atliepiant jo ypatumus ir galias.

Modulio galutinį vertinimą sudaro kaupiamasis balas: 
– kūrybinių užduočių aplankas (7 kūrybinės užduotys) – 70 proc. 
– egzaminas – 30 proc.

Dalyko (modulio) apimtis kreditais

Visas darbo krūvis valandomis

Kontaktinio darbo valandos

Savarankiško darbo valandos

3 kreditai

80 val.

24 val.

56 val.

 1. Dramos terapijos patyrimo ir refleksijos grupė
  (Menų terapijos patyrimo modulis)

Dalykas „Dramos terapijos patyrimo ir  refleksijos grupė“ yra sudėtinė modulio „Menų terapijos patyrimo modulis“ dalis. Dalyko studijų metu bus apžvelgiamos su asmeniniu patyrimu sietinos temos, kurios per praktinius užsiėmimus leis įgyti pradinę asmeninę patirtį ir „pasimatuoti“ dramos terapijos specializaciją.

Atsiskaitymo forma – kombinuota, galutinį vertinimą sudaro: 
– kūrybinių užduočių aplankas (7 kūrybinės užduotys) – 70 proc.; 
– egzaminas – 30 proc.

Tikslas – per grupės veiklą suteikti modulio dalyviams dramos terapijos pradmenis.

Uždaviniai:

 1. Suteikti pradinių žinių apie dramos terapijos technikas. 
 2. Ugdyti pradinius gebėjimus analizuoti asmeninę patirtį.

Dalyviai įgis šias kompetencijas: Žinos dramos terapijoje analizuotas technikas, gebės jas vertinti, remiantis asmenine patyrimine praktika ir suvokimu. Išsiugdys vertybines nuostatas, paremtas epatiškumu ir tolerancija kitų asmenų kitoniškumui.

Dalyko (modulio) apimtis kreditais (jei taikoma)

Visas darbo krūvis valandomis

Kontaktinio darbo valandos

Savarankiško darbo valandos

3 kreditai

80 val.

24 val.

56 val.

Bendrieji programos reikalavimai

Reikalavimai ketinantiems tobulintis

Išankstiniai reikalavimai

Gretutiniai reikalavimai (jei yra)

Aukštasis išsilavinimas menų arba sveikatos, arba kitose (psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialojo ugdymo, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo) srityse.

Ne menų specialistams – gebėjimai bei įgūdžiai pasirinktoje meno srityje.

 

DRAMOS SPECIALIZACIJA

Visas darbo krūvis valandomis

Kontaktinės darbo valandos

Savarankiško darbo valandos

Kurso kaina

1.      Teatro istorijos ir teorijos pagrindai
(lekt. Sonata Vicoskaitė)

80

24

56

124 €

2.      Dramos improvizacijos pagrindai
(lekt. Sonata Vicoskaitė)

80

24

56

124 €

Daugiau informacijos:

Programos vadovė: 
doc. dr. Vilmantė Aleksienė | vilmante.aleksiene@lmta.lt

Programos koordinatorė: 
vyr. spec. Austėja Garbinčiūtė | austeja.garbinciute@lmta.lt | +3706 867 2012

Akademinė konsultantė VU magistro klausimais: 
Viktorija Gildutienė | viktorija.gildutiene@mf.vu.lt | +3705 239 8756

Karjeros ir kompetencijų centras 
Lietuvos muzikos ir teatro akademija 
Vilniaus g. 6-2/Tilto g. 16, Vilnius 
Mob. tel. +370 686 72012 
Tel. (8 5) 261 1142 
El. paštas: kkcrenginiai@lmta.lt 
www.kkc.lmta.lt 
www.lmta.lt 
Facebook‘e: LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

2021/04/10 - 2021/04/11

Studentų ir moksleivių pianistų koncertmeisterių konkursas

2021 m. balandžio 10–11 d., šeštadienį-sekmadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42 , Vilnius)

IV NACIONALINIS STUDENTŲ IR MOKSLEIVIŲ PIANISTŲ KONCERTMEISTERIŲ KONKURSAS

Paraiškos priimamos iki balandžio 1 d.

Daugiau informacijos: www.lmta.lt/lt/pianistu-koncertmeisteriu-konkursas

Kontaktai pasiteiravimui: 
Koncertmeisterio katedros vedėja prof. Irena Uss-Armonienė
irena.armoniene@lmta.lt, tel. +370 620 87410

2021/10/28 - 2021/10/31

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“ 

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“ 

210-osioms Ferenco Liszto gimimo metinėms

KONKURSO NUOSTATAI 


2021 m. spalio 29 d., penktadienį

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

PROF. MŪZOS RUBACKYTĖS MEISTRIŠKUMO KURSAI KONKURSO LAIMĖTOJAMS


2021 m. spalio 30 d., šeštadienį

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

LAUREATŲ KONCERTAS


2021 m. spalio 31 d., sekmadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LAUREATŲ PROGRAMOS AUDIO / VIDEO ĮRAŠAI