Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

naujienos

2019.05.22

Konkurse „Vox juventutis“ varžosi LMTA studentų kūriniai

XIII jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkurse „Vox juventutis“ dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai. Devynias į antrą turą patekusias kompozicijas, iš kurių bus renkami konkurso nugalėtojai, choras „Jauna muzika“ (vad. Vaclovas Augustinas) atliks baigiamuosiuose koncertuose gegužės 31 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir birželio 2 d. Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje.

Jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursas „Vox juventutis“, bendras Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ ir Lietuvos kompozitorių sąjungos projektas, šiemet organizuojamas jau tryliktą kartą. „Vox juventutis“ – tai kūrybos laboratorija, suteikianti galimybę jauniems kompozitoriams išbandyti save rašant muziką vienam geriausių Lietuvos kamerinių chorų. Tai ir tramplinas kompozitoriams siekti profesionalios karjeros: geriausi kūriniai leidžiami natų serijoje „Vox juventutis“, kuri pristatoma tarptautinėse mugėse, įvairiuose Europos chorų festivaliuose ir konkursuose. O konkurso baigiamieji koncertai – neįkainojama dovana klausytojams, kurių laukia spalvinga, jaunatviška programa ir įkvepiantis atlikimas.

Konkursas „Vox juventutis“ siekia auginti kompozitorius, kurie profesionaliai rašytų muziką chorui. Kūriniai, prieš patekdami į konkurso antrąjį etapą (viešą atlikimą koncerte), turi atitikti šiuos kriterijus: kompozitorius turėtų atsižvelgti į žmogaus balso ir choro galimybes; pageidautina, jog kūrinys komunikuotų su atlikėju ir būsimu klausytoju; autorius turėtų atkreipti dėmesį į notaciją: ji turėtų būti informatyvi ir taisyklinga. Anot konkurso įkvėpėjo, pripažinto kompozitoriaus ir choro „Jauna muzika“ vadovo, LMTA Kompozicijos katedros vedėjo prof. Vaclovo Augustino – tai minimalūs reikalavimai, kurių turėtų paisyti visi kūrėjai, norintys rašyti chorui.

Šių metų konkursui buvo pateikta penkiolika partitūrų, į antrąjį etapą pateko devynios. Atranką praėjusių kūrinių autoriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai Adomas Gražinis, Beata Juchnevič, Jurgis Kubilius, Ieva Parnarauskaitė, Mantvydas Pranulis, Salomėja Petronytė, Imantas Šimkus, Mykolas Treščenkinas, Viltė Žakevičiūtė. Penki iš jų jau yra dalyvavę (kai kurie ir laimėję) ankstesniuose „Vox juventutis“ konkursuose. Prof. V. Augustino nuomone, tai geras ženklas, nes, galbūt, auga nauja chorui rašančių kompozitorių karta.

Šiemet Lietuvoje minint kompozitoriaus, chorvedžio ir vargonininko Juozo Naujalio 150-ąsias ir kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-ąsias gimimo metines, konkurso dalyviai galėjo savo kūrinius susieti su šiomis asmenybėmis. Du dalyviai įkvėpimo sėmėsi E. Balsio kūryboje, kiti pasirinko laisvas temas, daugiausiai rašė pasaulietinius kūrinius. Be lietuviškų kūrinių, koncerte skambės lenkų kompozitoriaus Michało Maleco kompozicija „O vos omnes“, šiemet pelniusi pirmąją premiją Tarptautiniame kompozitorių konkurse „Musica Sacra Nova“, su kuriuo choras „Jauna muzika“ bendradarbiauja jau daugelį metų.

Šiuo metu choras „Jauna muzika“ intensyviai repetuoja jaunųjų kompozitorių kūrinius konkurso baigiamiesiems koncertams. „Kai kurie rezultatai – labai geri!“ – įspūdžiais dalinosi V. Augustinas.

Koncerto Vilniuje metu kūrinius vertins kompozitoriai Zita Bružaitė, LMTA docentas dr. Ramūnas Motiekaitis, Donatas Zakaras, chorų dirigentai Tomas Ambrozaitis ir Erika Žilinskaitė. Bus renkami choro dainininkų ir publikos favoritai. Nugalėtojai paaiškės ir bus paskelbti tą patį vakarą. Kauno publika galės ne tik pasimėgauti subtiliu choro „Jauna muzika“ skambesiu, bet palyginti savo įspūdžius su komisijos įvertinimu.

Konkurso „Vox juventutis“ koncertai vyks gegužės 31 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) ir birželio 2 d. 19 val. Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje (Papilio g. 7). Įėjimas laisvas.

Konkursą „Vox juventutis“ rengia Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ ir Lietuvos kompozitorių sąjunga. Projekto partnerė – Viešoji įstaiga „Lituania Cantat“. Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pagal LKS informaciją
2019 05 22

2019.05.21

LMTA pradėjo „Erasmus+“ mobilumo projektą Senegale

Gegužės 12-18 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Šokio ir judesio katedros docentė Aira Naginevičiūtė ir koncertmeisteris Vladas Dieninis kartu su LMTA Tarptautinių projektų koordinatore Giedre Kabašinskiene lankėsi Senegalo nacionalinėje aukštojoje menų mokykloje (Ecole Nationale des Arts) Dakare.

Šį LMTA darbuotojų vizitą į Afrikos kontinentą finansavo „Erasmus+“ KA107 programa, Europos Komisijos sprendimu pradėta įgyvendinti 2015 m. Pagrindinis mobilumo programos tikslas – paskatinti bendradarbiavimą su ne Europos šalių partnerinėmis institucijomis.

Šokio ir judesio katedros bei Tarptautinių ryšių skyriaus iniciatyva prieš metus buvo kreiptasi į Senegalo nacionalinę menų mokykla (lENA) Dakare. Suderinus LMTA ir lENA „Erasmus+“ bendradarbiavimo sutartį, LMTA Tarptautinių ryšių skyrius pateikė paraišką „Erasmus+“ KA107  programai. Atsižvelgiant į geresnio formaliojo švietimo ir neformaliojo ugdymo, profesinio mokymo ir darbo rinkos tarpusavio sąsajų supratimo poreikius, LMTA numatė bendradarbiavimą Senegale ne tik su aukštąja menų mokykla, bet ir su profesine Afrikos tradicinio ir šiuolaikinio šokio mokykla Ecoles des Sables bei tarptautiniu šiuolaikinio šoko festivaliu KAAY FECC. Švietimo mainų paramos fondo ekspertams paraišką teigiamai įvertinus, buvo gautas finansavimas šiam „Erasmus+“ mobilumo projektui.

Gegužę įvyko pirmas LMTA atstovų vizitas Dakare. Šokio katedros docentė, choreografė Aira Naginevičiūtė ir katedros koncertmeisteris, perkusininkas ir šiuolaikinio šokio spektaklių muzikos kūrėjas Vladas Dieninis lENA studentams pravedė intensyvius šokio kompozicijos meistriškumo kursus. Aira ir Vladas yra sukūrę unikalią šokio ir muzikos improvizacijos metodiką ir kaip „Erasmus“ programos dėstytojai neretai svečiuojasi Europos partnerinėse mokyklose, kur veda tarpdisciplininės improvizacijos kursus. Intensyvius šokio ir muzikos improvizacijos kursus šie dėstytojai kasmet veda ir atvykusiems į LMTA „Erasmus“ studentams.

Vizito Dakare metu kartu su aukštosios mokyklos lENA vadovais bei profesinės Ecole des Sables ir KAAY FECC atstovais apsvarstytos tolesnės bendradarbiavimo galimybės, įvertintos kliūtys, trukdančios pilnavertiškai įgyvendinti „Erasmus+“ mainų programą (pvz., vizų klausimas). Susitikimuose buvo aptartos tolimesnės dėstytojų mainų galimybės, pasikviečiant Afrikos šokio motina tituluojamą, Afrikos tradicinio ir šiuolaikinio šokio metodo dėstytoją, Ecole de Sables šokio mokyklos įkūrėją, choreografę ir atlikėją Germaine Acogny. Artimiausiu metu numatoma įgyvendinti atsakomąjį Senegalo administracijos ir dėstytojų vizitą bei kitais metais, jei bus gautas finansavimas (mobilumo paraiškos rezultatai bus paskelbti birželio pradžioje), pradėti  studentų mainų programą.

LMTA ir Afrikos institucijų atstovai susitikimo metu pritarė pagrindinei programos idėjai, kad Erasmus mainai padės ne tik geresniam kitų kultūrų pažinimui, bet ir Europos Sąjungos vertybių supratimui. Be to, jie paskatins greta dažniausiai mobilumo vizitų metų vartojamos anglų kalbos bendrauti frankofoniškame Senegale dominuojančia prancūzų kalba.

Pagrindinis „Erasmus+“ (KA107) programos tikslas – geresnis švietimo, mokymo ar su juo susijusios praktikos, politikos ir sistemų įvairių kontinentų šalyse supratimas; geresnis gebėjimas skatinti pokyčius, siekiant modernizuoti švietimo organizacijas ir atverti jas tarptautinei besimokančiųjų bendruomenei.

Giedrė Kabašinskienė
2019 05 21

2019.05.20

LMTA studentės kūrinys – tarp geriausių pasaulio radijo forume

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventę kompozitorę Moniką Zenkevičiūtę, kurios pernai metų bakalauro darbas – kompozicija „Pocket“ („Kišenė“) – 66-jame radijo įrašų šiuolaikinės muzikos konkurse „Tarptautinė kompozitorių tribūna“ pateko į rekomenduojamų transliuoti kūrinių dešimtuką!

Konkurse „Tarptautinė kompozitorių tribūna“ (International Rostrum of Composers), populiariai vadinama Rostrumu, įvairių pasaulio šalių radijo transliuotojų atstovai renka geriausius kūrinius, kurie vėliau nuskamba pasaulio radijo stotyse. M. Zenkevičiūtės „Pocket“ (2018) prieš metus įgrojo Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas Donato Katkaus. Kūrinys atkreipė ekspertų dėmesį idėjos gaivumu ir meistrišku jos išpildymu.

Kaip praneša Lrt.lt, pirmą kartą per 66 metus radijo įrašų šiuolaikinės muzikos konkursas „Tarptautinė kompozitorių tribūna“ surengtas ne Europoje. Egzotiškoje Pietų Argentinos Rio Negro provincijos sostinėje Bariločėje 27 radijo stočių atstovai, šiuolaikinės muzikos ekspertai keletą dienų klausėsi per 50 naujausių kūrinių įrašų ir geriausiu išrinko Slovėnijos radijo pristatytą 33 metų kompozitorės Petros Strahovnik kūrinį „Prana“ simfoniniam orkestrui. 

Į rekomenduojamų transliuoti dešimtuką pateko ir LRT radijo pristatyta jaunos lietuvių kompozitorės 24 metų Monikos Zenkevičiūtės kompozicija „Pocket“ („Kišenė“). Monika – jauniausia kompozitorė dešimtuke. Kompozitorė prisipažįsta nuolat nešiojanti mobilųjį telefoną kišenėje, kad galėtų bet kada įsirašyti į galvą užklydusią melodiją. Iš tokių kišenėje išsaugotų motyvų gimė ir jos kūrinys „Pocket“. Monika Zenkevičiūtė pernai įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bakalauro laipsnį Mindaugo Urbaičio kompozicijos klasėje.

Į prestižinį dešimtuką taip pat pateko Švedijos, Argentinos, Lenkijos, Suomijos, Austrijos, Islandijos nacionalinių transliuotojų bei BBC radijo pristatyti kūriniai.

Jaunųjų kompozitorių kategorijoje delegatai geriausiu išrinko 27 metų latvių kompozitoriaus Jano-Jēkabo Jančevskio chorinį kūrinį „When“, o tarp rekomenduojamų transliuoti  – Nyderlandų ir Estijos radijo pristatyti kūriniai. Rezultatai paskelbti gegužės 17 d. 

„Tarptautinę kompozitorių tribūną“ nuo 1954 metų kasmet organizuoja Tarptautinė muzikos taryba (International Music Council), šįmet remiama festivalio FIMBA (Festival International de Musica Bariloche). LRT radijas forume dalyvauja nuo 1996 metų.

Forume skambėjusius kūrinius LRT KLASIKOS klausytojai galės išgirsti specialiose laidose gegužės 28 ir 30 d. 19 val. Kūrinius komentuos muzikologė Veronika Janatjeva ir 2005 metų Rostrumo nugalėtojas, latvių kompozitorius, reziduojantis Lietuvoje, LMTA docentas dr. Martinis Viliumas.

Jaunųjų kompozitorių kūriniai podraug su studentų ir dėstytojų diskusijomis skambės tiesioginėje transliacijoje iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferos birželio 3 d. 19 val. Specialiąsias Rostrumo laidas ves Rostrumo delegatė Jūratė Katinaitė.

LMTA informacija pagal Lrt.lt
2019 05 20 

2019.05.17

Visuomenei pristatytas LMTA studijų miestelio projektas

Gegužės 16 d. Juozo Karoso salėje įvyko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio projekto pristatymas visuomenei. Atėjusieji į pristatymą galėjo sužinoti, kaip atrodys naujasis LMTA miestelis Olandų g. Vilniuje.

Projektinius pasiūlymus parengė UAB „Paleko archstudija“. Studijos vadovas, architektas Rolandas Palekas, detaliai supažindino pristatymo klausytojus su architektūriniu projektu.

Viso projekto „LMTA studijų miestelio Olandų g., Vilniuje, sukūrimas“ (bendrai finansuojamo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų) eigą nušvietė LMTA rektoriaus patarėjas Artūras Blotnys.

Po pristatymo vykusioje diskusijoje buvo užduodami ir aptariami klausimai, susiję tiek su ketinamu realizuoti architektūriniu projektu, tiek su būsimo miestelio aplinka ir infrastruktūra.

Su projektiniais pasiūlymais visuomenė vis dar gali susipažinti LMTA Centrinių rūmų antrojo aukšto fojė (Gedimino pr. 42, Vilnius) bei Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje: https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2019/04/Projektiniai-pasi%C5%ABlymai-1-2_O-21A.pdf.

LMTA informacija
2019 05 17

Nuotraukos iš pristatymo:

2019.05.13

Naujoje knygoje – žvilgsnis į šiuolaikinį Lietuvos teatrą

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė dr. Ramunė Marcinkevičiūtė ir docentė dr. Ramunė Balevičiūtė išleido knygą anglų kalba apie šiuolaikinį Lietuvos teatrą „Contemporary Lithuanian Theatre. Names and Performances“ (Vilnius: Tyto alba, 2019). 

Anglų kalba parašyta knyga „Contemporary Lithuanian Theatre. Names and Performances“ skirta naujausiai Lietuvos teatro istorijai ir šiandienai. Čia, remiantis skirtingais požiūriais ir nuomonėmis, pristatomi Lietuvos teatro kūrėjai ir reiškiniai, pasakojama apie pripažintus režisūros meno meistrus, kurie suformavo autorinio (auteur) teatro fenomeną Lietuvoje, aptariamos jaunų teatro menininkų ir kolektyvų strateginės naujovės, šiuolaikinio scenos meno pokyčiai. Šiandieninis Lietuvos teatras knygoje suvokiamas kaip interaktyvus gyvas asmenybių ir įvykių tinklas, įtraukiantis pačius įvairiausius estetinius, kultūrinius, istorinius, ideologinius diskursus.

Knyga susideda iš dviejų dalių. Pirmąją knygos dalį sudaro įžanga, kurioje apžvelgiama XX-XXI a. sandūros teatro padėtis, ir šeši skyriai, skirti šešiems žinomiems teatro režisieriams ir jų kūrybai: Jonui Vaitkui, Eimuntui Nekrošiui, Rimui Tuminui, Gintarui Varnui, Oskarui Koršunovui ir Yanai Ross. Antrosios dalies įžangoje aptariamos pastarojo dešimtmečio tendencijos, sietinos su Lietuvos teatre įvykusia kartų kaita, scenos menų formų raiškos pokyčiais. Toliau antrojoje dalyje pristatomi keturi šiuolaikinių scenos menų reiškiniai: jaunų Lietuvos teatro menininkų kūryba, naujoji drama, šiuolaikinio šokio teatras ir teatro vaikams bei jaunimui tendencijos.

Straipsnių autoriai yra pripažinti skirtingų kartų teatro kritikai, istorikai ir tyrėjai: dr. Ramunė Balevičiūtė, Alma Braškytė, dr. Goda Dapšytė, Ingrida Gerbutavičiūtė, Vaidas Jauniškis, Audronis Liuga, dr. Ramunė Marcinkevičiūtė, dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, dr. Daiva Šabasevičienė, dr. Rasa Vasinauskaitė. Knygos dailininkė Asta Puikienė. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, o režisierių kūrybos apžvalgas papildo spektaklius pristatanti vaizdo medžiaga, patogiai pasiekiama išmaniaisiais įrenginiais. 


Kviečiame į knygos pristatymą gegužės 21 d., antradienį, 18 val. Vilniaus mažajame teatre. Dalyvaus knygos sudarytojos Ramunė Marcinkevičiūtė ir Ramunė Balevičiūtė, režisierė Yana Ross, leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė, meno kritikas Vaidas Jauniškis, šokėjas, choreografas Laurynas Žakevičius. Susitikimą ves teatrologė Elona Bajorinienė

Organizatorių informacija
2019 05 13 

2019.05.07

Kviečiame į atnaujintas Menų pedagogikos studijas

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia būsimuosius studentus į atnaujintą Menų pedagogikos studijų programą: specializacijos – muzika, teatras, šokis. 


* Kuo Menų pedagogikos programa savita tarp Lietuvoje ir pasaulyje organizuojamų programų?

Tai galimybė susitikti skirtingų menų – muzikos, šokio, teatro – sričių atstovams, dalyvauti bendruose projektuose ir akcijose, bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų. Išskirtiniai studijų programos bruožai – turiningos meninės veiklos patirtys, tarpdiscipliniškumas ir komandinis darbas, lyderystės ir kūrybinio mąstymo siekis, atvirumas įvairioms profesinės karjeros galimybėms.

* Kokius dalykus studijuoja Menų pedagogikos studentai?

Greta specializacijos – muzikos, šokio, teatro – sričių besimokantieji studijuoja tarpdisciplininius dalykus: Meninė komunikacija, Menų integracija, Taikomosios meninės kūrybos programos, Kultūros projektų valdymas, Šiuolaikinės meninio ugdymo strategijos ir kt. Siūlomas gausus pasirenkamų disciplinų skaičius, sudaromos sąlygos gilesniam kitos specializacijos pažinimui. Meninius dalykus dėstys menininkai: aktorė ir režisierė doc. Justina Jukonytė, pianistė prof. Tatjana Romaškina, choreografė doc. Agnija Šeiko, džiazo dainininkė A. Smičiūtė ir daugelis kitų gerai Lietuvoje žinomų menininkų.

* Kokios absolventų įsidarbinimo galimybės?

Menų pedagogikos studijų programos absolventas – menininkas, pedagogas, tyrėjas, švietimo politikas. Nuo jo paties priklauso, kurioje srityje išskleisti savo talentus, imtis pokyčių lyderystės. Absolventai laukiami visose su vaikų ir jaunuolių meniniu ugdymu susijusiose institucijose: darželiuose, bendrojo ugdymo ir menų arba muzikos mokyklose, švietimo ir kultūros centruose, jaunimo ir švietimo organizacijose.

* Kodėl verta rinktis Menų pedagogikos studijas?

Besikeičiančioje visuomenėje menas tampa ypatingos svarbos platforma. Kas gali pakeisti pasaulį, jei ne mes – tie, kurie kuria grožį patys ir padeda jį kurti kitiems. Jei turite meninių ambicijų ir norite jas padėti realizuoti kitiems, jei patinka meninė veikla ir planuojate dirbti su jaunais žmonėmis – Menų pedagogikos studijų programa skirta jums! 


STOJAMIEJI EGZAMINAI į Menų pedagogikos studijų programą vyks birželio 25-28 d.: 

  • Birželio 25 d. 10 val. į specializaciją Šokis (Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakultetas, Klaipėda, K. Donelaičio a. 5)
  • Birželio 25 d. 10 val. į specializaciją Teatras (Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakultetas, Klaipėda, K. Donelaičio a. 5)
  • Birželio 27 d. 11 val. į specializaciją Muzika (Lietuvos muzikos ir teatro akademija Klaipėdos fakultetas, Klaipėda, K. Donelaičio g. 4)
  • Birželio 28 d. 12 val. į specializaciją Muzika (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilnius, Gedimino pr. 42)

KONSULTACIJA

  • Birželio 25 d. 14 val. Klaipėdoje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda)

Stojantiesiems į Menų pedagogikos studijų programą

  • konkursinis balas apskaičiuojamas susumavus stojamojo egzamino ir brandos egzaminų įvertinimus, padaugintus iš svertinių koeficientų; 
  • privalomas motyvacijos įvertinimas; 
  • vietoje stojamojo egzamino įskaitomas ir atitinkamos meno studijų krypties stojamasis egzaminas 

KONTAKTAI PASITEIRAUTI: 
Muzikos specializaciją pasirinkusiems: girdzijauskiene.ruta@gmail.com, +370 65621640 
Šokio specializaciją pasirinkusiems: vidasmac@gmail.com, +370 65644277  
Teatro specializaciją pasirinkusiems: danute.vaigauskaite@gmail.com, +370 69849766 
Dėl bendros priėmimo informacijos: irena.peciuriene@lmta.lt, +370 69969257 


LMTA informacija 
2019 05 07 

2019.05.07

LMTA studentai dalyvavo Baltijos šalių fortepijono festivalyje Taline

Balandžio 26-27 d. Estijos muzikos ir teatro akademijoje Taline įvyko XV Baltijos šalių fortepijono muzikos festivalis. Jame kas antri metai dalyvauja Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikos akademijų studentai – ne pianistai, kurie savo studijų programose studijuoja fortepijono dalyką.

Prieš 30 metų gimusi tradicija yra nenutrūkusi iki šiol, kas antri metai festivalį rengia vis kita aukštoji Baltijos muzikos mokykla. Šiemet į Taliną susirinko labai pajėgūs studentai – būsimieji choro ir simfoninio orkestro dirigentai, muzikos pedagogai, stygininkai, pūtikai.

LMTA atstovavo Choro dirigavimo bakalauro studijų II kurso studentas Julius Šidlauskas (prof. A. Motuzienės kl.), III kurso studentė Neringa Sidaugaitė ir dirigavimo simfoniniam orkestrui bakalauro II kurso studentas Adomas Jankovič (abu lekt. J. Tamulėnienės kl.), Kompozicijos bakalauro I kurso studentas Adomas Gražinis (asist. S. Alšauskaitės-Mikulės kl.).

Programa – iki 20 min. trukmės, pageidaujamos formos – baroko polifoniniai kūriniai, sonatų dalys, virtuozinės pjesės ir nacionalinio autoriaus kūrinys. Festivalyje girdėtų programų sudėtingumo lygis buvo nuo įprasto studijinio iki sudėtingų koncertinių kūrinių.

Nustebino latvių bakalauro I kurso studentas smuikininkas Andrejs Jegorovs (asist. V. Razdorovs kl.), be kitų kūrinių puikiai paskambinęs J. Brahmso Sonatos Op.1 Nr.1 C-dur I dalį. Pedagogai sakė, kad jis taip pat puikiai griežia ir smuiku. Latvis simfoninio dirigavimo I k. magistrantas Artūrs Oskars Mitrevics (prof. J. Matulio kl.) brandžiai atliko L. Beethoveno Sonatos Op. 31 d-moll I d., tris F. Chopino Preliudus bei latvių kompozitoriaus G. Pone lyrines pjeses. Visai netikėtas buvo latvių bakalauro studijų II kurso studento saksofonisto Aigarso Raumanio (katedros vedėjos lekt. I. Dzerve kl.) pasirodymas – specialiai festivaliui Estijoje jis parengė ir atliko estų kompozitoriaus E.-S. Tuuro visą trijų dalių Sonatą fortepijonui. Šeimininkai estai parodė festivalyje ir savo, ir Erasmus studijų studentus – muzikos pedagogus, simfoninio orkestro, choro dirigentus.

Kaip pažymėjo kolegos iš Rygos ir Talino, šįkart festivalyje efektingai pasirodė mūsų Akademijos studentai. Buvo pažymėtas Adomo Gražinio išbaigtas muzikavimas (W. A. Mozart Sonatos a-moll KV310  I d., O. Balakausko trys kaprisai ir I. Stravinskio virtuozinis Ugnies paukštės šokis iš vienvardžio baleto); Adomas Jankovič įspūdingai paskambino savo paties atliktą M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ transkripciją bei R. Ščedrino koncertinę pjesę Basso ostinato; Neringa Sidaugaitė užvaldė publikos dėmesį valingu A. Ginasteros Sonatos Op. 22 Nr.1 I dalies, S. Rachmaninovo Muzikinių momentų Nr. 3 ir Nr. 4 bei A. Šenderovo pjesės skambinimu; Julius Šidlauskas elegantiškai atliko F. Schuberto Ekspromtą Op. 142 Nr. 3 B-dur bei V. Montvilos pjesę „Saulės spindulys“.

Studentų – ne pianistų rimtas požiūris į fortepijono dalyko studijas kai kam kelia nuostabą. Bet 30 metų vykstantis Baltijos muzikos akademijų festivalis tik dar kartą  patvirtina šių studijų reikalingumą bei naudą.

Po dviejų metų į festivalį kviesime mes, Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Prof. Aušra Motuzienė
2019 05 07

2019.05.07

Sveikiniame Juozo Naujalio vargonininkų konkurso laureatus

Gegužės 1-4 d. Vilniuje ir Kaune vyko VII Juozo Naujalio vargonininkų konkursas, skirtas 150-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms. Sveikiname konkurso laureatus!

Vyresniųjų kategorija
 
I premija – Živilė Meilūnaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, prof. Virginijos Survilaitės kl.)
I premija – Eglė Rudokaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, dr. Balio Vaitkaus kl.)
II premija – neskirta
III premija – Steponas Peteraitis (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, doc. Gedimino Kviklio kl.)
Diplomas už geriausią Juozo Naujalio kūrinio interpretaciją – Eglė Rudokaitė 
 
Jaunesniųjų kategorija
 
I premija – neskirta
II premija – Tomas Babelis (Utenos meno mokykla, mok. Zitos Lukošiūnienės kl.)
II premija – Milda Beinariūtė (Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija, mok. Virginijos Survilaitės kl.)
III premija – Jorūnas Janaudis (Utenos meno mokykla, mok. Zitos Lukošiūnienės kl.)
III premija – Dalius Kavalevskis (Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija, mok. Virginijos Survilaitės kl.)
Diplomas už geriausią Juozo Naujalio kūrinio interpretaciją – Dalius Kavalevskis 
 
Vertinimo komisijų nariai: prof. habil. dr. Leonidas Melnikas (pirmininkas), prof. Domenico Tagliente (Italija), prof. Theo Jellema (Nyderlandai),  Dalia Jatautaitė, doc. Jarūnė Barkauskaitė, prof. Renata Marcinkutė Lesieur. 
 
 
2019 05 06
2019.05.06

„Suaugusiųjų vasaros akademija“ kviečia svajoti garsiau

Lietuvos muzikos ir teatro akademija jau penktą kartą atveria duris ir liepos 1–rugpjūčio 23 d. kviečia mokytis muzikuoti projekte „Suaugusiųjų vasaros akademija“! Lygiagrečiai LMTA alumnai kviečiami dalyvauti projekto „Suaugusiųjų vasaros akademija“ konkurse lektoriaus pareigoms užimti. 


„Suaugusiųjų vasaros akademija“ – tai unikalūs kursai Lietuvoje, skirti tiek mėgėjui, tiek profesionalui. Kviečiami visi – nuo studentų iki senjorų!

Čia siūlomos individualios įvairių muzikos instrumentų ir dainavimo pamokos suaugusiesiems nuo 18 metų. Pamokos skirtos įvairių specialybių ir pomėgių žmonėms, norintiems išmokti muzikuoti, pažinti natas, tobulinti turimus gebėjimus ar siekiantiems profesionalumo. Atspindėdami projekto šūkį „Svajok garsiau!“ dalyviams suteiksime galimybę muzikuoti bet kuriuo jų pageidaujamu muzikos instrumentu. 

Organizuojami kursai (individualios pamokos): džiazo arba klasikinis dainavimas, džiazo arba klasikinis fortepijonas, smuikas, altas, violončelė, kanklės, klasikinė arba bosinė gitara, akordeonas, vargonai, arfa, būgnai, fleita; muzikos kūrimo ir kompozicijos dirbtuvės (grupinės pamokos).

  • Jei sąraše nėra Jūsų norimo kurso, prašome kreiptis el. paštu kkc@lmta.lt ir mes surengsime norimo instrumento pamokas.

Projekte suteiksime Jums išskirtinę galimybę mokytis individualiai pas žinomus, jaunus, imlius muzikos srities profesionalus, atlikėjus ir pedagogus – LMTA alumnus. 

„Suaugusiųjų vasaros akademijos“ tikslas – baigiamasis dalyvių koncertas LMTA Centrinių rūmų Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 2019 m. rugpjūčio 23 d., penktadienį, 17 val. 

LAIKAS: 2019 m. liepos 1 d. – rugpjūčio 23 d. Paskaitos derinamos individualiai su savo dalyko lektoriais. 
VIETA: LMTA Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6-2) ir Centriniai rūmai (Gedimino pr. 42), Vilnius. 
KAINA: 
– individualios paskaitos: 200 € (8 akad. val.), 251 € (10 akad. val.), 376 € (15 akad. val.), 
– muzikos kūrimo/kompozicijos dirbtuvės (grupinė paskaita): 157 € (kaina 1 dalyviui, 15 akad. val.).

REGISTRACIJA (spausti čia) iki birželio 16 d.

„Suaugusiųjų vasaros akademija“ pradeda veikti liepos 1 d. Siūlome puikias sąlygas ir kūrybišką LMTA aplinką mokytis groti muzikos instrumentais ir dainuoti. REGISTRUOKIS, DALYVAUK – SVAJOK GARSIAU! 


KONKURSAS: LMTA Alumne, grįžk į savo Alma mater lektoriaus amplua!

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras ieško kūrybingų, savo gyvenimą su muzika siejančių LMTA ALUMNŲ ir kviečia dalyvauti projekto „Suaugusiųjų vasaros akademija 2019“ konkurse lektoriaus pareigoms užimti.

Gyvenimo aprašymą (CV) ir motyvacinį laišką, su nuoroda „SVA lektoriaus pareigos“ siųsti iki 2019 m. birželio 2 d., el. paštu: kkc@lmta.lt

Reikalavimai lektoriui: 
– sceninė patirtis
– darbo patirtis su suaugusiais žmonėmis
– pedagogo kvalifikacija būtų privalumas

Daugiau informacijos apie projektą „Suaugusiųjų vasaros akademija 2019“ ieškokite ČIA.


Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centras
Tel.: 8 (5) 261 1142
El. paštas: kkc@lmta.lt 
www.kkc.lmta.lt | Draugaukime Facebook’e


2019 05 06 

2019.05.06

LMTA kviečia studijuoti meno doktorantūroje

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia studijuoti meno doktorantūroje. Meno doktorantūra – tai trečios pakopos studijos menininkams, kurie turi kūrybinių idėjų ir yra pasirengę jas įgyvendinti praktikoje bei tyrimuose.

Individualizuota studijų programa sudaro sąlygas kryptingai tobulėti ir rengti meno projektą, vadovaujant ryškiausiems Lietuvos ir užsienio menininkams ir mokslininkams. Doktorantūros metu doktorantai rengiami ne tik meninei, bet ir akademinei karjerai.

LMTA vykdoma muzikos, teatro ir kino krypčių meno doktorantūra. Studijos trunka 4 metus. Studijų pabaigoje, apgynus meno projektą, suteikiamas meno daktaro laipsnis. Studijų laikotarpiu doktorantai gauna stipendiją.

Nepraleiskite progos atverti savo ateitį naujoms galimybėms ir karjerai! 


Atsakymus į kylančius klausimus ir naudingos informacijos gausite, atvykę į susitikimą – konsultaciją stojantiesiems, kuris vyks 2019 m. gegužės 8 d., trečiadienį, 15 val. Centrinių rūmų 101 aud.

Priėmimas į Teatro ir kino krypties meno doktorantūrą bus vykdomas 2019 m. birželio 26 d. Dokumentai priimami nuo gegužės 27 d. iki birželio 17 d. LMTA Doktorantūros skyriuje (Gedimino pr. 42, 308 kab.) nuo 13.30 iki 16.00 val.

Priėmimas į Muzikos krypties meno doktorantūrą bus vykdomas 2019 m. birželio 27–28 d. Dokumentai priimami nuo gegužės 27 d. iki birželio 18 d. LMTA Doktorantūros skyriuje (Gedimino pr. 42, 308 kab.) nuo 13.30 iki 16.00 val. 


Daugiau informacijos: 
Priėmimas į Muzikos krypties meno doktorantūrą 
Priėmimas į Teatro ir kino krypties meno doktorantūrą 

LMTA Doktorantūros skyrius
2019 05 06

Renginiai

2019/05/23

MAGISTRO MENO PROJEKTAI

2019 m. gegužės 23 d., ketvirtadienį

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) / Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6) 

MAGISTRO MENO PROJEKTAI

12.30 val. – Justina Šalkauskaitė, smuikas, KM 
13.00 val. – Gabrielė Zaneuskaitė, altas, KM
13.45 val. – Tarmo Hiis, violončelė 
14.30-15.30 val. – pietų pertrauka 
15.30 val. – Tatjana Vaitkienė, gitara 
16.30 val. – Lora Kmieliauskaitė, smuikas* 

* I dalis, 16.30-17.15 val., Juozo Karoso salėje; II dalis, 18.00-18.45 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6) 


PROGRAMA

Georg Philipp Telemann (1681-1767) – Fantazija smuikui solo Es-dur Nr. 7, TWV
Dolce, allegro 
Johannes Brahms (1833-1897) – Scherzo c-moll iš Sonatos smuikui ir fortepijonui FAE 
Claude Debussy (1862-1918) – Jascha Heifetz (1901-1987) – Beau soir smuikui ir fortepijonui 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Koncertas smuikui D-dur Nr. 4, K. 218
I d. Allegro 
Atl. Justina ŠALKAUSKAITĖ 
(Prof. Jono Tankevičiaus smuiko kl.) 
Kotryna Grigienė (fortepijonas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Siuita violončelei solo Nr. 3 C-Dur, BWV 1009 (transkripcija altui)
Sarabanda, giga
William Walton (1902-1983) – Koncertas altui 
I d. Andante Commodo 
II d. Vivo, con molto preciso 
III d. Allegro moderato 
George Gershwin (1898-1937) – Trys preliudai fortepijonui (transkripcija altui) 
I. Allegro ben ritmato e deciso 
III. Allegro ben ritmato e deciso 
Atl. Gabrielė ZANEUSKAITĖ 
(Prof. Petro Radzevičiaus alto kl.) 
Daiva Stulgytė (fortepijonas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Siuita violončelei solo Nr. 2 d-moll, BWV 1008 
Prelude 
Franz Joseph Haydn (1732-1809) – Koncertas violončelei Nr. 2 D-Dur, Hob.VIIb:2  
I d. Allegro moderato 
II d. Adagio 
Robert Schumann (1810-1856) – Fantasiestücke, Op. 73, a-moll 
I d. Zart und mit Ausdruck 
II d. Lebhaft, leicht 
III d. Rasch und mit Feuer 
Anatolijus Šenderovas (1945-2019) – Keturios miniatiūros violončelei ir fortepijonui, Op. 18 
I. Sostenuto, II. Rubato, III. Andante non troppo, IV. Allegretto 
Atl. Tarmo HIIS 
(Prof. Rimanto Armono violončelės kl.) 
Milda Juciūtė (fortepijonas)

Mario Castelnuovo-Tedesco (1895-1968) – Koncertas gitarai Nr. 1 D-Dur, Op. 99 
I d. Allegretto 
II d. Andantino a la romanza 
III d. Ritmico e cavalleresco 
Jonas Tamulionis (1949*) – Preliudas ir šokis gitarai solo, Op. 12 
Silvius Leopold Weiss (1686-1750) – Chiacona g-moll iš Siuitos liutnei Nr. 10 (atliekama a-moll
Carlo Domeniconi (1947*) – Siuita gitarai Koyunbaba („Piemuo“), Op. 19 
I d. Moderato 
II d. Mosso 
III d. Cantabile 
IV d. Presto 
Manuel de Falla (1876-1946) – Danza del molinero („Malūnininko šokis“) iš baleto „Trikampė skrybėlė“ (Jose D’Aragon aranžuotė gitarai solo) 
Atl. Tatjana VAITKIENĖ 
(doc. Sauliaus Lipčiaus gitaros kl.) 
Diana Kaziulytė (fortepijonas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Koncertas smuikui g-moll, BWV 1056 
I d. Allegro 
II d. Adagio 
III d. Presto 
Paul Hindemith (1895-1963) – Sonata smuikui solo, Op. 11, Nr. 6 
I d. Massig schnell 
II d. Siziliano: Massig bewegt 
III d. Finale: Lebhaft 
Christopher Fox (1955*) – Natural Science smuikui ir balsui 
Dominykas Digimas (1993*) – Performansas This order goes wrong 
Atl. Lora KMIELIAUSKAITĖ 
(Prof. Jurgio Dvariono smuiko kl.) 
Indrė Baikštytė (fortepijonas) 

2019/05/24

MAGISTRO MENO PROJEKTAI

2019 m. gegužės 24 d., penktadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

MAGISTRO MENO PROJEKTAI

12 val. – Elena Daunytė, violončelė
13 val. – Gaudas Krištaponis, violončelė
14 val. – Snežana Koren, smuikas
14.50-15.30 val. – pietų pertrauka 
15.30 val. – Domantė Ramančiūnienė, violončelė 
16.30 val. – Lina Žilinskaitė, kanklės 
17.30 val. – Julija Ivanovaitė, smuikas


PROGRAMA

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Siuita violončelei solo Nr. 6 D-Dur, BWV 1012 
Prelude 
Piotr Čaikovskij (1840-1893) – Variacijos Rococo tema, Op. 33 
Ottorino Respighi (1879-1936) – Adagio su variacijomis violončelei ir orkestrui, P.133 
Igor Stravinskij (1882-1971) – Itališkoji siuita violončelei ir fortepijonui 
I d. Introduzione, II d. Serenata, III d. Aria 
Anatolijus Šenderovas (1945-2019) – Dvi Sulamitos giesmės violončelei ir fortepijonui 
Atl. Elena DAUNYTĖ 
(Prof. Rimanto Armono violončelės kl.) 
Milda Juciūtė (fortepijonas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Siuita violončelei solo Nr. 4 Es-Dur, BWV 1010 
Prélude, sarabanda, giga 
Arvydas Malcys (1957) – „Narcizas“ violončelei solo 
Robert Schumann (1810-1856) – Koncertas violončelei a-moll, Op. 129 
I d. Nicht zu Schnell, II d. Langsam, III d. Sehr Lebhaft 
David Popper (1843-1913) – „Elfų šokis“, Op. 39  
Atl. Gaudas KRIŠTAPONIS 
(Doc. Edmundo Kulikausko violončelės kl.) 
Brigita Čepanauskaitė (fortepijonas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Sonata smuikui ir basso continuo e-moll, BWV 1023 
I d. Prelude, II d. Adagio ma non tanto, III d. Allemanda, IV d. Giga 
Karol Szymanowski (1882-1937) – Noktiurnas ir Tarantela, Op. 28 
Juozas Gruodis (1884-1948) – A La Chopin smuikui ir fortepijonui 
Igor Stravinskij (1882-1971) – Koncertas smuikui D-Dur 
I d. Toccata, II d. Aria I, III d. Aria II, IV d. Capriccio 
Atl. Snežana KOREN (II mag.) 
(Prof. Jurgio Dvariono smuiko kl.) 
Eglė Andrejevaitė (fortepijonas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Siuita violončelei solo Nr. 5 c-moll, BWV 1011 
Sarabanda, gavotte I, gavotte II 
Dmitrij Šostakovič (1906-1975) – Koncertas violončelei Nr. 1 Es-Dur, Op. 107 
I d. Allegretto, II d. Moderato 
Vytautas Barkauskas (1931*) – Koncertinė siuita violončelei ir fortepijonui, Op. 98 
I d. Impetuoso, II d. Calmo, con dolore, III d. Scherzo, con grazia, rubato, V d. Affetuoso. Hommage a Stasys Lozoraitis 
Max Bruch (1838-1920) – Kol Nidrei, Op. 47 
Atl. Domantė RAMANČIŪNIENĖ 
(Prof. Rimanto Armono violončelės kl.) 
Inga Vyšniauskaitė (fortepijonas)

Carl Ditters von Dittersdorf (1739-1799) – Koncertas arfai A-dur 
I d. Allegro molto, II d. Larghetto, III d. Allegretto 
Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata con fuga d-moll, BWV565 (Linos Žilinskaitės transkripcija kanklėms solo) 
Lina Žilinskaitė (1994*) – „Tekanti po žvaigždėm“ kanklėms solo 
Bedřich Smetana (1824-1884) – Hanuš Jan Trneček (1858-1914) – Vltava arfai solo (Linos Žilinskaitės transkripcija kanklėms solo) 
Atl. Lina ŽILINSKAITĖ (kanklės) 
(lekt. Joanos Daunytės klasė) 
Dalyvauja kamerinis studentų orkestras 
(Milda Vaičiulytė, Jonė Barbora Laukaitytė, Emilija Žemaitytė, Elvyra Kvecytė, Lukrecija Serapinaitė, Skaistė Žižytė, Norbertas Veršulis, Aušvydas Kriščiūnas, Tadas Girčys, Baltrus Krikščiūnas)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Sonata smuikui solo Nr. 2 a-moll, BWV 1003 
Grave, fuga 
Eugène Ysaÿe (1858-1931) – Sonata smuikui solo Nr. 2 a-moll, Op. 27 „Jacques Thibaud“ 
I d. Obsession; Prelude, II d. Malinconia, III d. Danse des Ombres; Sarabande, IV d. Les furies 
Johannes Brahms (1833-1897) – Koncertas smuikui D-dur, Op. 77 
I d. Allegro non troppo 
Gediminas Gelgotas (1986*) – Fragmentai iš koncerto smuikui ir orkestrui Nr. 1 
Atl. Julija IVANOVAITĖ 
(Prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko kl.) 
Eglė Kižytė-Ramonienė (fortepijonas) 
Dalyvauja NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras) 

2019/05/25 - 2019/05/26

W. A. MOZARTO OPERA „FIGARO VEDYBOS“

2019 m. gegužės 25, 26 d., 14 val.

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

OPEROS STUDIJOS BAIGIAMIEJI: W. A. MOZARTO OPERA „FIGARO VEDYBOS“

Dirigentas Martynas Staškus 
Režisierė Jūratė Sodytė 
Kostiumų dailininkė Agnė Gulbinaitė 
Koncertmeisterė Kristina Siomka

Atlikėjai:

Grafas Almaviva – Ignas Melnikas 
Grafienė Rozina – Agnė Buškevičiūtė, Monika Kučinska 
Siuzana – Erika Kviatkovskaja, Eglė Stundžiaitė 
Figaras – Žygimantas Jasiūnas 
Kerubinas – Gabrielė Kiršaitė, Gintarė Radauskaitė, Julija Smolič 
Marcelina – Akvilė Viškelytė 
Daktaras Bartolas – Pavel Trofimik 
Bazilijus, muzikos mokytojas – Eimantas Bešėnas 
Don Kurzio, teisėjas – Laurynas Aksamitas 
Barbarina – Gintarė Radauskaitė, Lubov Skrebets 
Antonijus, sodininkas – Paulius Prasauskas

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2019/05/26

INTERAKTYVI EKSKURSIJA „TAIP, KAIP JAUTĖ M. K. ČIURLIONIS“

2019 m. gegužės 26 d., sekmadienį, 22 val.

Prie Vaidilos teatro (Jakšto g. 9, Vilnius)

INTERAKTYVI EKSKURSIJA „TAIP, KAIP JAUTĖ M. K. ČIURLIONIS“

Dalyvauja LMTA I-II kursų vaidybos ir šokio studentai 


Interaktyvi naktinė ekskursija – tai kitoks pasivaikščiojimas Vilniaus takais, pramintais M. K. Čiurlionio genijaus – kompozitoriaus, dailininko, rašytojo, o svarbiausia, žmogaus, gebėjusio triukšme ir chaose atrasti įkvėpimą. Jaunieji kūrėjai muzika, šokiu, vaidyba kvies patirti ir išgyventi M. K. Čiurlionį per savo suvokimą. Tai ekskursija apie potyrį, kurio daugelis išsiilgome. Tai šansas kartu su mumis ir M. K. Čiurlionio kūrybos dvasia nusklęsti į naktinę pasaką ir išvysti save supančią aplinką naujomis spalvomis.

RENKAMES 21.50 val. prie Vaidilos teatro. Pajudame 22 val.

Siekiant, kad judant per miestą kiekvieną atėjusįjį pasiektų informacija, ekskursijos metu bus filmuojama (LIVE TRANSLIACIJA), todėl labai prašome turėti savo MOBILIUOSIUS TELEFONUS ir AUSINES

Renginys nemokamas, bet būtina REGISTRACIJA

2019/05/27

MIUZIKLAS „UGNIES MEDŽIOKLĖ SU VAROVAIS“

2019 m. gegužės 27 d., pirmadienį, 18 val.

Plungės kultūros centre (Senamiesčio a. 3, Plungė)

LMTA KF Teatro katedros Vaidybos IV k. diplominiai spektakliai

MIUZIKLAS „UGNIES MEDŽIOKLĖ SU VAROVAIS“

Giedriaus Kuprevičiaus muzika

Libreto autoriai: Saulius Šaltenis, Leonidas Jacinevičius

Režisierius Valentinas Masalskis

Muzikos pedagogė Nijolė Sinkevičiūtė

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

2019/05/28

GED42: ŠIUOLAIKINĖS IR IMPROVIZACINĖS MUZIKOS DIENOS

2019 m. gegužės 28 d., antradienį

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

GED42: ŠIUOLAIKINĖS IR IMPROVIZACINĖS MUZIKOS DIENOS

18 val.

Julian Raoul Besset – Des Dits
Atl. Greta Garmašaitė, vargonai

Yann Robin – Fterà
Atl. Monika Kiknadzė, altas

Thanos Chrysakis – Moonstone Plateau
Atl.: Kristupas Gikas – fleita, Kazimieras Jušinskas – saksofonai, Simonas Kaupinis – tūba

19.30 val.

Dj Extended feat. Kazimieras Jušinskas
Atl.: Kristupas Gigas – analoginė elektronika, Kazimieras Jušinskas – saksofonai

Domanto Razmaus kompozicija
Atl.: Domantas Razmus – mušamieji, Dominykas Norkūnas – gitara, Kazimieras Jušinskas – saksofonas, Kristupas Gikas – fleita, Simonas Kaupinis – tūba

Anthony Braxton – Composition 23
Atl.: Domantas Razmus – mušamieji, Dominykas Norkūnas – gitara, Kazimieras Jušinskas – saksofonas, Kristupas Gikas – fleita, Simonas Kaupinis – tūba

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2019/05/28

SPEKTAKLIS „OFELIJA“

2019 m. gegužės 28 d., antradienį, 19 val.

LMTA Teatro ceche (T. Kosciuškos g. 12, Vilnius)

Vaidybos IV kurso baigiamųjų darbų festivalis „ALL IN“

SPEKTAKLIS „OFELIJA“

Režisierius: Vidas Bareikis

Vizualizacijų ir video menininkas: Vytautas Katkus

Veikia: Aistė Zabotkaitė, Andrius Alešiūnas.

Įėjimas laisvas, tačiau pirmenybę suteikiantys žetonai dalinami 30 min. iki pradžios renginio vietoje.

2019/05/28

SPEKTAKLIS „ORFEO. MIESTO ŠVIESOS“ [PREMJERA]

2019 m. gegužės 28 d., antradienį, 19 val.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje (Gedimino pr. 4, Vilnius, įėjimas į Mažąją salę iš Odminių gatvės)

SPEKTAKLIS „ORFEO. MIESTO ŠVIESOS“

Režisierius: Naubertas Jasinskas 
Dramaturgė: Dovilė Zavedskaitė 
Dailininkė: Lina Židonytė 
Kompozitorius: Diopo Ndugu 
Choreografė: Airida Gudaitė 
Vaizdo projekcijų autorius: Kornelijus Jaroševičius 
Šviesos dailininkas: Vilius Vilutis 
Režisieriaus asistentė: Regina Garuolytė

Vaidina: Matas Dirginčius, Kamilė Lebedytė, Nelė Savičenko, Vitalija Mockevičiūtė.

Prodiuseris: Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Partneris: Lietuvos muzikos ir teatro akademija. 

Bilietus platina TIKETA

2019/05/29

GED42: ŠIUOLAIKINĖS IR IMPROVIZACINĖS MUZIKOS DIENOS

2019 m. gegužės 29 d., trečiadienį

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

GED42: ŠIUOLAIKINĖS IR IMPROVIZACINĖS MUZIKOS DIENOS

18.00 val.

Monikos Kiknadzės improvizacija su elektronika
Atl.: Monika Kiknadzė – altas, Edmundas Seilius – elektronika

Gretos Garmašaitės improvizacija
Atl.: Greta Garmašaitė ir Dainora Aleksaitė – elektronika

Deimanto Balio grafinės partitūros: 3 dalys
Atl. M2 kurso studentai

19.30 

Luciano Berio – Naturale for Viola, Percussion and Tape
Atl.: Monika Kiknadzė – altas, Domantas Razmus – perkusija

John Cage – Four2
Atl. M2 kurso studentai

Phil Kline – Exquisite Corpses
Atl.: Greta Garmašaitė – vargonai, Monika Kiknadzė – altas, Domantas Razmus – perkusija, Kristupas Gikas – fleita, Deimantas Balys – gitara, Simonas Kaupinis – tūba 

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2019/05/30

SPEKTAKLIS „AŠ, FOJERBACH“

2019 m. gegužės 11, 30 d., 19 val.

OKT/Vilniaus miesto teatro studijoje (Ašmenos g. 8, Vilnius)

SPEKTAKLIS „AŠ, FOJERBACH“

Tankred Dorst, Ursula Ehler

Režisierė Lina Židonytė 

Vaidina: Kristina Švenčionytė, Naubertas Jasinskas.

Prodiuseris – OKT/Vilniaus miesto teatras. Koprodiuseris – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. 

Bilietus platina TIKETA. 

2019/05/31

Tarptautinis šokio festivalis „ŠHOCK ACADEMIA“

2019 m. gegužės 31 d., penktadienį

Menų spaustuvės Kišeninėje salėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

Tarptautinis šiuolaikinio šokio studentų festivalis „ŠHOCK ACADEMIA“


19 val.

„BLIN BLING BANG“

Choreografė: Monika Voišnytė 
Dramaturgė: Živilė Apolonija Zablackaitė 
Kompozitorė: Raminta Naujanytė Bjelle 
Atlikėjai: Martyna Meškauskaitė, Emilija Dūdaitė, Elmyra Ragimova, Viktorija Ambrazaitė 
Trukmė 25 min.


20 val.

„IŠEITIS“

Choreografė: Judita Vassos 
Kompozitorė: Aleksandra Zviozdkina 
Kostiumų dalininkė: Goda Blockytė 
Atlikėjai: Tomas Šečkus, Gabrielė Bagdonaitė, Viktorija Zobielaitė, Elmyra Ragimova 
Trukmė 35 min. 


Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!