Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams

Naujienos

2021.09.24

Akademijoje vyksta reikšmingas teatro projektas

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakultete rugsėjo 23-29 d. vyksta reikšmingas tarptautinis projektas – Erasmus strateginių partnerysčių projekto Alexandria Nova intensyvi savaitė.

Į LMTA atvyko Danijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Suomijos ir Vokietijos nacionalinių mokyklų studentai, dėstytojai ir vadovai.

Intensyvios savaitės metu suplanuoti 5 intensyvūs LMTA jaunosios skartos dėstytojų vedami seminarai, diskusijos ir paskaitos aktualia studijų programoms tema „Meninis tyrimas (Artistic research) BA ir MA meno studijų pakopose“. Projekte dalyvauja trečiame ir ketvirtame kursuose bei magistrantūroje studijuojantys aktoriai ir režisieriai.

Projekto partneris yra Tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, suteikęs projekto dalyviams galimybę lankytis Lietuviškos programos spektakliuose, kuriuose skamba prieš metus ar kelis LMTA baugusių absolventų pavardės (Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas, Laura Kutkaitė).

Renginio bukletas

LMTA Tarptautinių ryšių skyrius 
2021 09 24

2021.09.23

Senatas patvirtino prorektorių kandidatūras

Rugsėjo 22 d. įvykusio Senato posėdžio metu išrinktoji rektorė doc. dr. Judita Žukienė pateikė kandidatūras studijų prorektoriaus bei meno ir mokslo prorektoriaus pareigoms. Tai – prof. Rūta Rikterė ir doc. dr. Ramunė Balevičiūtė. Senatui pritarus siūlomoms kandidatūroms, naujasis rektoratas penkerių metų kadencijos darbą pradės 2021 m. spalio 1 d.

Naujoji studijų prorektorė prof. Rūta Rikterė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė (1986), pianistė, čia baigė ir asistentūrą-stažuotę (1989). Dėsto LMTA nuo 1989 m. Nuo 1999 m. – docentė, nuo 2009 m. – profesorė. 1988 m. su pianistu Zbignevu Ibelgauptu subūrė fortepijoninį duetą, kuris 1997 m. pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją. Aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir svetur. Greta pedagoginio darbo Akademijoje dėsto tarptautiniuose meistriškumo kursuose, yra respublikinių ir tarptautinių konkursų žiuri narė. Šiuo metu prof. Rūta Rikterė yra LMTA Fortepijono katedros vedėja, Doktorantūros komiteto pirmininkė, LMTA Senato pirmininkė. 

Naujoji meno ir mokslo prorektorė – docentė, humanitarinių mokslų daktarė Ramunė Balevičiūtė – taip pat yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, teatrologė. Šiuo metu yra LMTA Meno istorijos ir teorijos katedros vedėja, dėsto teatro istoriją, veda teatro kritikos seminarus, vadovauja baigiamiesiems darbams. Aktyviai dalyvauja meno doktorantūros veikloje. Yra leidinio „Teatro žurnalas“ vyriausioji redaktorė, knygų ir straipsnių autorė, aktyviai reiškiasi kaip teatro kritikė.

Nuo spalio 1 d. pradėjus dirbti naujam rektoratui, keičiasi Senato sudėtis. Naujais Senato nariais tampa doc. dr. Ramunė Balevičiūtė, prof. habil. dr. Daiva Vyčinienė, prof. habil. dr. Leonidas Melnikas. Kitame Senato posėdyje bus renkamas naujas Senato pirmininkas ir jo pavaduotojas. 

LMTA informacija
2021 09 23

2021.09.22

LMTA kviečia į Fortepijoninės muzikos naktį „Juodais baltais“

Išaušus „Kultūros nakčiai“, rugsėjo 24-osios vakarą, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į savo erdves dalyvauti Fortepijoninės muzikos naktyje „Juodais Baltais“. Tradicinis, publikos itin mėgiamas ir laukiamas dviejų dalių fortepijoninės muzikos koncertas nuo 21 val. iki gilios nakties leis mėgautis fortepijoninės muzikos aukso fondui priklausančiais kūriniais, kuriuos skambins net 17 LMTA pianistų su profesoriais Petru Geniušu ir rektoriumi Zbignevu Ibelgauptu priešaky!

Dviejų dalių koncertas vyks LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius), kuri gali pasigirti geriausiais koncertiniais fortepijonais „Steinway & Sons“ ir „Fazioli“ bei puikia akustika ir šilta atmosfera. Lygiagrečiai pianistų pasirodymai bus tiesiogiai transliuojami per tv.lmta.lt internetinę platformą, o lauko erdvėje, kur iki šiol keletą metų buvo rengiama fortepijoninė naktis – skvere tarp LMTA Centrinių rūmų bei Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus – praeiviams bus paruošta sėdimų vietų, o garsas bus tiesiogiai transliuojamas iš Didžiosios salės.

Pirmoji fortepijoninės nakties „Juodais Baltais“ dalis prasidės 21 val. Skambins prof. Z. Ibelgauptas bei perspektyviausi jaunos kartos muzikai – LMTA Fortepijono katedros studentai: Paula Bagotyriūtė, Gabrielė Agilė Bajoraitė, Jonas Benjaminas Balsys, Jokūbas Fedorkinas, Julian Germanovič, Gabija Maknavičiūtė-Janavičien, Kliment Jaremčuk, Dovydas Kiauka, Skaistė Kašėtaitė-Meižikienė, Saulė Pukinskaitė, Anastasija Šumskaitė, Airinė Taučaitė, Dovilė Vaizgielaitė ir Lina Žutautaitė. Šioje koncerto dalyje skambės gražiausios F. Chopino, F. Liszto, C. Debussy, A. Skriabino, S. Rachmaninovo, N. Medtnerio, Á. Piazzollos, M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, V. Bartulio ir kitų kompozitorių kompozicijos.

Antroji dalis prasidės vidurnaktį. Čia pasirodys nuo pat pirmosios „Kultūros nakties“ projekte dalyvaujantis pianistas, jo siela, prof. P. Geniušas. Pianistas atliks amerikiečių kompozitoriaus Samuelio Barberio 1942–1944 m. kurtą keturių pjesių ciklą „Ekskursijos“ bei drauge su pianiste Sonata Alšauskaite-Mikule dviem fortepijonais skambins 1915 m. parašytą ispanų kompozitoriaus Manuelio de Falla opusą „Naktys Ispanijos soduose“.

Koncerto „Juodais Baltais“ ištakos siekia 2009-uosius, kai garsus pianistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius P. Geniušas Vilniaus Lukiškių aikštėje festivalio „Kultūros naktis“ metu surengė rečitalį ir atliko L. van Beethoveno muziką. 2011 m. į šį tarp vilniečių ir sostinės svečių populiarų muzikos projektą įsitraukė ir jaunieji pianistai – talentingiausi LMTA studentai ir absolventai, kurių soliniai pasirodymai iki šiol sudaro fortepijoninės muzikos maratono programos pagrindą.

Beje, tarp dviejų „Juodais Baltais“ dalių įsiterps nuo 22.30 val. LMTA Centrinių rūmų Balkono teatre vyksiantis akademijos Operos studijos absolventų spektaklis – operos pastišas „Miesto šviesos“ (rež. Raminta Verseckaitė), kuriame dainuos jaunieji vokalo talentai: Vismantė Benkunskienė, Viltė Darvydaitė, Viktorija Dunauskaitė, Jekaterina Šarapova, Vjačeslavs Aleksejevs, Pavel Morgunov, Artur Petraškevič, Paulius Prasauskas, o diriguos maestro Julius Geniušas. Tad visus, turinčius galimybių pasus, kviečiame visą vakarą ir net naktį praleisti LMTA Centriniuose rūmuose!

LMTA informacija
2021 09 22 

 

2021.09.22

„Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda’21“ – 9 nauji dokumentiniai filmai

Rugsėjo 17 d. renginių erdvėje „Hofas“ įvyko jau ketvirtoji kūrybinių kino dokumentikos dirbtuvių „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipdėda’21“ filmų peržiūra. Renginio metu viešai parodyti net 9 šių metų dirbtuvėse sukurti dokumentiniai trumpametražiai filmai, iš kurių 2 pelnė „Filmo – publikos favorito“ vardą: Pauliaus Oficerovo „Miškas“ pasiglemžė daugiausiai simpatijų, tačiau ne daug nuo jo atsiliko Andriaus Kulino debiutinis trumpametražis filmas „Born to Fly“ („Gimęs skristi“).

Šių metų dalyviai temą „Kuo gyvena jauni“ interpretavo labai įvairiai: nuo pajūrio gelbėtojų kasdienybės iki ramybės paieškų Pakutuvėnų bendruomenėje – pasirinkti personažai ir jų istorijos pateikė skirtingas žodžio „jaunas“ reikšmes.

Filmas „Čia ir dabar“ (rež. Brigita Musteikytė) pasakoja jaunuolio Dano, atvykusio gyventi iš Vilniaus į Klaipėdą, dabartį. Mindaugo Minkevičiaus filme „Duobė“ užfiksuota šypseną kelianti jaunų Smiltynės gelbėtojų kasdienybė. Tuo tarpu filmas „Aš esu“ pateikia jautrų, filosofinį požiūrį į jauno žmogaus ramybės paieškas Pakutuvėnų bendruomenėje. Paulina Voldmonaitė savo filme „(Ne)miegantys“ pasakoja istoriją apie jaunus žmonės, meilę ir buvimą kartu miegant. Andrius Kulinas pateikia kontraversišką žodžio „jauni“ interpretaciją: režiserius dėmesį sutelkia į 70-metį parasparnio pilotą, kuris vis dar išgyvena jaunystę.

Vaidas Jaruševičius filme „Nosys“ kitu kampu pateikia „Raudonų nosių“ savanorių ir sergančių vaikų santykį. Ieva Cijunėlytė atskleidžia jaunuolių naktinio gyvenimo peripetijas filme „Black, white, bl*#t“, o Pauliaus Oficerovo, Lukos Švėgždaitės, Dino Marcinkevičiaus ir Beatričės Pečiulytės kūrybinė komanda pristatė net du filmus: „Po“ – ką veikia Lietuvos jūrų muziejaus gyventojai po darbo valandų bei filmą „Miškas“, pasakojantį garažų bendruomenės gyvenimo subtilybes.

Dirbtuvių metu dalyvius konsultavo ir savo žiniomis dalijosi kino srities profesionalai: režisierė Inesa Kurklietytė, režisierius ir montažo režisierius Ričardas Matačius, operatorius Paulius Orlovskis bei garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis. Taip pat, specialios paskaitos metu, studentai turėjo galimybę sutikti su kinotyrininke Rasa Paukštyte, išgirsti jos paskaitą apie dokumentinio kino istoriją bei konsultuotis dėl savo filmų idėjų.

NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ – tai kartą per metus vykstančios edukacinės kūrybinės kino dokumentikos dirbtuvės, skirtos jauniesiems kūrėjams, norintiems išmokti dirbti su profesionalia kino technika bei susipažinti su dokumentinio kino gamyba. Šiais metais jos vyko rugsėjo 8–18 d. 

Projektą organizuoja Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius. Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Medijų uostas“, VšĮ „Culture Brige“, UAB „Vakarų idėjos“, Klaipėdos kino biuras.

Kontaktinis asmuo: Inesa Kurklietytė, mob. +370 620 57500, el. paštas inesa.kurklietyte@gmail.com.

Organizatorių informacija 
2021 09 22

2021.09.16

Akademijoje – garsaus teatro pedagogo seminaras

Kintanti kasdienybė keičia ir teatro veidą: vaidybos „metodų“ laikai baigėsi, studentai įgyja žinias įvairias būdais ir kanalais. 2021 m. rugsėjo 18–20 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedra organizuoja nuotolinį seminarą aukštųjų ir vidurinių mokyklų teatro pedagogams „Naujasis vaidybos mokytojas“ (angl. „The New Acting Teacher“), kuriame bus pristatoma novatoriška dr. Jurijaus Alschitzo pedagoginė sistema.

Koncentruotas įvadinis seminaras teatro pedagogams pristatys būdus ir metodiką, kuria siekiama fundamentaliai permąstyti ir pertvarkyti studentų žinių įgijimo procesus, padėti pedagogams juos suprasti ir pritaikyti praktikoje. Būdamas filosofijos mokslų daktaru, Jurijus Alschitzas sukūrė naujas žinių įgijimo ir kūrimo koncepcijas, pakeisdamas įprastinio ugdymo parametrus. Ši sistema yra sudaryta iš dviejų kategorijų: Kvantinė pedagogika, pagrįsta bangų ir rezonanso teorija, ir Holistinė pedagogika, pagrįsta sferiniu požiūriu į teatrą. Kursas supažindins su pagrindinėmis sąvokomis ir parodys, kaip jos susipina kasdieniame mokyme.  

Dr. Jurijus Alschitzas yra vienas žinomiausių ir populiariausių teatro mokytojų, mokęs daugybę studentų, dirbančių visame pasaulyje. Jis yra autoritetingas teatro tyrinėtojas ir daugelio knygų apie teatro pedagogiką autorius. Dabartiniai jo darbai yra orientuoti į teorinius tyrimus ir praktinius teatro mokymo metodus. J. Alschitzo projektą „Pasaulio teatro mokymo biblioteka“ Tarptautinis teatro institutas pripažino vienu iš svarbiausių mūsų laikų teatro tyrinėjimų. Jis pasiūlė ir įgyvendino pirmąją profesinio teatro mokymo magistro programą (UNAM, Meksika), kuri buvo toliau plėtojama bendradarbiaujant su Europos akademijomis.

J. Alschitzas, remdamasis savo pastarųjų metų tyrimais, sukūrė visiškai naują vadinamąjį sferinį požiūrį į teatro ugdymą, naudodamas bangų ir rezonanso teoriją. Su programa „ALthatheatre“ jis teatro edukacijos srityje siūlo kvantinės pedagogikos koncepciją, taip pat yra meno vadovas „AKT-ZENT“ Tarptautinio teatro instituto tyrimų centre.

Seminaras vyks anglų k., yra nemokamas ir atviras visiems besidomintiems.
Būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 17 d. 12 val.: https://bit.ly/Alschitz
Seminaro dalyviai gaus pasiruošimo užduotis bei prisijungimo nuorodą el. paštu.

Projektas organizuojamas kartu su „AKT-ZENT“ centru.
Projektą finansuoja Baltijos ir Vokietijos universitetų ryšių biuras. 

Organizatorių informacija 
2021 09 16

2021.09.15

„Dokumentinė Klaipėda’21“ – kuo gyvena jauni?

Rugsėjo 8 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete prasidėjo jau ketvirtosios dokumentinio kino dirbtuvės „Nordbaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda‘21“, organizuojamos Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII). Šis projektas – tai visiems klaipėdiečiams atvira kūrybinė iniciatyva, skatinanti kurti ir pažinti savo miestą kino kalba.

Pirmąją projekto dieną dalyviai susitiko su kino kritike Rasa Paukštyte, klausėsi paskaitos „Kino dokumentika – istorija ir praeitis“. Režisierius, montažo režisierius Ričardas Matačius kartu su dalyviais gilinosi į laiko aspektą kino montaže. „Kine laikas gali būti interpretuojamas įvairiai: kaip istorinis elementas ar laikmetis, kaip filmo trukmė, ritmas ar net būsena, personažo pasaulio laiko samprata. Visi elementai gali būti atskiri, tačiau juos apjungus ir išanalizavus galima suvokti ne vien filmo struktūros principus, bet ir numatyti gamybinius elementus dar filmui besiruošiant“ – teigia R. Matačius. Dalyviai taip pat susitiko su Klaipėdos kino biuro vadovu Tomu Jašinsku, kuris pristatė kinogeniškas – filmavimui tinkamas – Klaipėdos miesto vietas.

Šiuo metu Klaipėdoje galima pastebėti jaunuolius su kameromis: suformavę kūrybines komandas, projekto dalyviai ieško filmavimui tinkamų vietų ir jose dirba. Vėliau jų lauks montažo bei vaizdo ir garso postprodukcijos etapai. Šiais metais ketinama sukurti 9 filmus, kuriuose bus pateikti skirtingi režisūriniai žvilgsniai į Klaipėdos miesto gyvenimą. Nuo Jūrų muziejaus užkulisių iki pajūrio gelbėtojų kasdienybės – dokumentiniai trumpametražiai filmai atskleis skirtingus Klaipėdos gyvenimo aspektus.

Dalyvius dirbtuvių metu konsultuoja kino režisierė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė, vaizdo operatorius Paulius Orlovskis, montažo režisierius Ričardas Matačius, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis.

Projekto metu kino profesionalai dalinasi savo patirtimi ne tik su dalyviais. Visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai rugsėjo 15 d. 18 val. yra kviečiami į projekto vadovės, režisierės Inesos Kurklietytės filmo „Anikė. Meilės istorija“ peržiūrą Klaipėdos kultūros fabrike, o jau rugsėjo 17 d. 19 val. „Hofe“ bus galima išvysti dirbtuvių metu sukurtus filmus bei specialią „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“ ankstesniais metais sukurtų filmų kolekciją. Įėjimas nemokamas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ Culture Bridge, VšĮ Medijų uostas, UAB Vakarų idėjos, Klaipėdos kino biuras.

Kontaktinis asmuo: doc. Inesa Kurklietytė, tel. +370 620 57500, e. paštas inesa.kurklietyte@gmail.com.

Organizatorių informacija ir nuotraukos
2021 09 15

 

2021.09.14

Venecijos kino festivalio prizas – LMTA dėstytojams, studentei ir alumnams

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojus – režisierių Lauryną Bareišą ir prodiuserę Klementiną Remeikaitę, studentę aktorę Gabiją Bargailaitę, alumnus operatorių Narvydą Naujalį, aktorius Giedrių Kielą, Indrę Patkauskaitę ir Paulių Markevičių, pelnius apdovanojimą 78-ajame Venecijos kino festivalyje už filmą „Piligrimai“!

Kaip rašoma Lietuvos kino centro informacijoje, 78-ajame Venecijos kino festivalyje lietuvių režisieriaus Lauryno Bareišos ilgametražis filmas „Piligrimai“ rugsėjo 11 d. vakarą buvo išrinktas geriausiu konkursinės programos „Horizontai“ filmu. „Horizontai“ yra antroji pagal svarbą prestižinio Venecijos kino festivalio programa, skirta jauniesiems kino kūrėjams ir talentams, kurių juostos pasižymi drąsa, originalumu ir naujomis estetinėmis kino raiškos formomis.

Festivalyje triumfavusiame filme „Piligrimai“ pasakojama istorija apie į Karmėlavą atvykstančius Paulių ir Indrę. Prieš ketverius metus ten buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti šios kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kam reikėjo čia važiuoti ir ką ši kelionė pakeitė. 

Pagrindinius vaidmenis „Piligrimuose“ sukūrė kylantys ir jau žinomi jaunosios kartos aktoriai – Gabija Bargailaitė, Giedrius Kiela, Indrė Patkauskaitė ir Paulius Markevičius, o prie filmo kūrimo prisidėjo žinomi Lietuvos kino profesionalai – operatorius Narvydas Naujalis, dailininkė Sigita Šimkūnaitė ir kiti. Filmo prodiuserė Klementina Remeikaitė („Afterschool“).

Laurynas Bareiša seniausio pasaulyje kino festivalio žiūrovams jau pažįstamas – 2017 m. Venecijoje buvo pristatytas jo trumpametražis „Pirtis“.

Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje kino festivalis, įkurtas 1932 m. ir kasmet vykstantis rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje Venecijos miesto Lido saloje, Italijoje. Festivalis yra didesnio kultūrinio renginio – Venecijos bienalės – dalis ir vienas svarbiausių A klasės kino festivalių pasaulyje, lygiuojantis su Berlyno ir Kanų kino festivaliais. 

Pagal LKC informaciją 
2021 09 14 

2021.09.14

Kelionė dėstytojams ir ekskursijos studentams

Kapelionas kun. Dovydas kartu su Vilniaus akademinės sielovados centru kviečia akademijos dėstytojus ir darbuotojus keliauti į vieną dieną trunkančią kelionę.

Maršrutas ves per tris dvasingumo oazes, atspindinčias Lietuvos religinio gyvenimo kelią. Lankysime Šiluvą – Marijos apsireiškimo vietą, įspūdingą buvusio Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ir bažnyčios ansamblį bei šiandien gyvuojantį benediktinų vienuolyną Palendriuose. 

Kelionėje mus lydės tapytoja, menotyrininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė bei universitetų kapelionai. Kelionės metu švęsime šv. Mišias, sėsime prie pietų stalo.

Data: rugsėjo 17 d. (nuo ryto iki vakaro) 
Kelionė nemokama. Labai prašome užsiregistruoti šioje anketoje iki 2021 rugsėjo 15 d.: shorturl.at/cmqGQ 
Jei kyla daugiau klausimų: el. p.: studentu.sielovada@gmail.com, tel.nr.: 867280958. 


Sudentams pirkamursiams rengiamos nemokamos ekskursijos „Vidinis Vilnius“. 

Pasivaikščiok po savo studijų miestą! Kiekvienas miestas nėra gražus ir savitas savaime, toks jis tampa dėl jame gyvenančių ir jį puoselėjančių žmonių. Šia ekskursija kviečiame pažinti įvairiais amžiais gyvenusių ir dabartinių vilniečių istorijas bei pradėti kurti savąją. 

Sužinosite, kuris vilnietis yra pasaulinio garso poetas, kodėl miestas pramintas „Šiaurės Jeruzale“, kas yra šv. Andriejus Bobola ir kodėl jis toks svarbus studentui. Sužinosite, kuris žymus imperatorius laiške žmonai parašė: „Vilnius – labai gražus miestas“, ir daug kitų istorijų.

Netikėti sustojimai (ir susitikimai!) leis miestą ir pažinti, ir pajusti! Pateksite ten, kur be leidimo patekti neįmanoma, pamatysite tai, ko be vilniečio šalia nepamatytumėte! 

O kad ne tik įspūdžių būtume pilni, bet ir sotūs, ekskursiją baigsime skaniai. Skirkite tam laiko 🙂.

Tad pirmyn į miesto pažinimą su „specialiaisiais efektais“!

Data: rugsėjo 21 ir rugsėjo 23 d. 
Laikas: 18 val. 
Trukmė: iki 2,5 valandos

Ekskursijos vieta bus atskleista registracijos patvirtinime. Ekskursija skirta TIK STUDENTAMS! Vietų kiekis ribotas. Registracija čia: shorturl.at/HLU16

Kun. Dovydas Grigaliūnas 
2021 09 14

2021.09.08

Pratęsta V. Jonuškaitės-Zaunienės konkurso paramos sutartis

2021 m. rugsėjo 8 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. Zbignevas Ibelgauptas ir Vydūno jaunimo fondo (Vydunas Youth Fund, Inc., JAV) valdybos pirmininkė Vida Brazaitytė penkeriems metams pratęsė paramos Vincės Jonuškaitės–Zaunienės dainininkių konkursui sutartį.

Šia sutartimi steigiamas Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo stipendijų fondas, kuris išdalijamas Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso laureatėms. Konkurse gali dalyvauti bakalauro ir magistro studijų studentės. Kaip rašoma sutarties tekste, parama skiriama, siekiant paremti ir paskatinti LMTA studentes, gabias ir darbščias dainininkes.

Tarpukario operos primadonos Vincės Jonuškaitės-Zaunienės vardo dainininkių konkursas rengiamas nuo 2000 metų. Per dvidešimt vienerius gyvavimo metus konkurso laimėtojomis ir diplomantėmis tapo tokios šiandien žinomos Lietuvoje ir svetur dainininkės kaip Asmik Grigorian, Lauryna Bendžiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, Joana Gedmintaitė, Katerina Tretyakova, Raminta Vaicekauskaitė, Viktorija Miškūnaitė, Jurgita Adamonytė, Lina Dambrauskaitė, Vera Talerko, Aistė Pilibavičiūtė, Dovilė Kazonaitė, Ona Kolobovaitė, Milda Smalakytė ir daugelis kitų jaunesniosios kartos operos solisčių.

Kasmet konkursas pateikia naujų vardų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Konkursantes vertina operos scenos profesionalų komisija. Konkursą organizuoja LMTA Dainavimo katedra, Meno centras, Vydūno jaunimo fondas.

Beata Baublinskienė
2021 09 08 

2021.09.08

Prestižinis „Catedral del Cante“ apdovanojimas – ir LMTA projektui

Rugpjūčio 7 d. Mursijoje, Ispanijoje, jubiliejinio 60-ojo flamenko festivalio „Cante De Las Minas“ metu, Lietuva buvo apdovanota „Catedral del Cante“ („Balsų katedra“) prizu. Jis skirtas už flamenko meno puoselėjimą ir sklaidą, prie kurios itin ryškiai prisidėjo LMTA docentė dr. Brigita Bublytė. 

Anksčiau šį prestižinį apdovanojimą yra gavusios Belgija, JAV, Meksika, Kinija, Prancūzija ir kitos šalys.

„Cante De Las Minas“ yra vienas svarbiausių ir seniausias tradicijas turinčių Ispanijos flamenko festivalių. Šiemet jis buvo dedikuotas Lietuvai. „Catedral del Cante“ („Balsų katedra“) prizas skirtas už flamenko meno puoselėjimą ir sklaidą. Jau keletą metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksta cante jondo (flamenko dainavimo) pamokos, studentai supažindinami su flamenko meno pagrindais, jie įtraukti į dėstymo programą.

Prieš du metus „Cante de las Minas“ festivalyje buvo pristatytas LMTA dėstytojos doc. dr. Brigitos Bublytės teatralizuotas muzikinis projektas „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“, jungiantis Andalūzijos ir Lietuvos balsus. Projekte dalyvavo LMTA studentai, profesionalūs flamenko atlikėjai, sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“, o per spektaklį Valensijoje prisijungė šio miesto lietuvių bendruomenės ansamblis „Sadula“. Prie šio unikalaus projekto prisidėjo ir flamenko suknelių dizainerė iš Lietuvos Rima Pocevičienė, šiuo metu gyvenanti Sevilijoje. Į jos kuriamas flamenko sukneles subtiliai įsilieja lietuviškas atspalvis. 

Rugpjūčio 7 d. vykusios ceremonijos metu La Unión miesto, kuriame vyksta festivalis, meras Pedro Lopezas Milanas iškilmingai įteikė „Catedral del Cante“ apdovanojimą mūsų šalies ambasadorei Ispanijos Karalystėje Lyrai Puišytei-Bostroem. Lietuvos konsulatas Valensijoje pristatė saksofonininko Kęstučio Vaiginio flamenko-džiazo projektą. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos konsulas Valensijoje Ispanijoje Aleksandras Kudaba ir atsakinga už kultūrą sekretorė Vilma Dobilaitė, vyriausybės atstovas José Vélezas, Mursijos regiono kultūros ir švietimo ministrė Maribel Campuzano. 

2021 09 08 

Renginiai

2021/09/24

LMTA RENGINIAI „KULTŪROS NAKTIES 2021“ PROGRAMOJE

2021 m. rugsėjo 24 d., penktadienį

„KULTŪROS NAKTIES“ RENGINIAI 


19 val. 
Vilniaus mažajame teatre (Gedimino pr. 22, Vilnius) 
SFERINĖS MUZIKOS KONCERTAS 
Bendras „Ars&Sonoris“, LMTA ir Vilniaus mažojo teatro renginys

21 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 

Tiesioginė transliacija per tv.lmta.lt
FORTEPIJONINĖS MUZIKOS NAKTIS „JUODAIS BALTAIS“, I DALIS 
Dalyvauja LMTA Fortepijono katedros studentai: Paula Bagotyriūtė, Gabrielė Agilė Bajoraitė, Jonas Benjaminas Balsys, Jokūbas Fedorkinas, Julian Germanovič, Kliment Jaremčuk, Skaistė Kašėtaitė-Meižikienė, Dovydas Kiauka, Julita Lukminaitė, Gabija Maknavičiūtė-Janavičienė, Saulė Pukinskaitė, Anastasija Šuminskaitė, Airinė Taučaitė, Dovilė Vaizgielaitė, Neringa Valuntonytė, Lina Žutautaitė 
Programoje: F. Chopin, F. Liszt, C. Debussy, A. Skriabin, S. Rachmaninov ir kt.

22.30 val. 
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
OPERA „MIESTO ISTORIJOS“ 
Dirigentas Julius Geniušas, režisierė Raminta Verseckaitė, pianistė Vaida Balčiūnienė, šviesų dailininkas Valdas Latonas
Atlikėjai: Vismantė Benkunskienė, Viltė Darvydaitė, Viktorija Dunauskaitė, Jekaterina Šarapova, Vjačeslavs Aleksejevs, Pavel Morgunov, Artur Petraškevič, Paulius Prasauskas

00.00 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
Tiesioginė transliacija per tv.lmta.lt
FORTEPIJONINĖS MUZIKOS NAKTIS „JUODAIS BALTAIS“, II DALIS 
Dalyvauja: prof. Petras Geniušas (fortepijonas), Sonata Alšauskaitė-Mikulė (fortepijonas) 
Programoje: M. de Falla, S. Barber

Vyresni nei 6 metų asmenys renginiuose uždarose patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. 

2021/09/30

45-OJI LMTA METINĖ KONFERENCIJA

2021 m. rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 10 val. 
LMTA Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius)

45-OJI MOKSLINĖ KONFERENCIJA „TRANSNACIONALIZMAS IR MENAS: KAIMYNYSTĖ, RIBOS, PARIBIAI“

Transnacionaliniai procesai dažniausiai siejami su globalizacijos plėtra, tačiau nacionalinių valstybių sienas peržengiantys ryšiai, mainai ir institucijos nėra naujas reiškinys. Nuo seno muzikinėse ir teatro kultūrose transnacionalumas veikė nacionalinio meno raidą ir sklaidą. Tarpnacionaliniai mainai ir kultūrinis hibridiškumas būdingas visoms kultūros sritims – nuo kūrybos ligi meno kritikos. Tipiškas pavyzdys – nacionalinės muzikos švietimo institucijos: ypač mažesnėse valstybėse jos formavosi muzikinio ugdymo tarptautinės standartizacijos laikais, perimdamos ir perkurdamos dar XIX a. iškilusių kosmopolitinių muzikos centrų Paryžiuje, Vienoje, Berlyne, Sankt Peterburge ar kituose muzikos metropoliuose įsitvirtinusias vertybes ir normas. Plačiau 


PROGRAMA

10.00 | LMTA Juozo Karoso salėje 
Konferencijos atidarymas

10.00–11.30 | LMTA Juozo Karoso salėje 
Pagrindinė sesija 
Moderuoja Laima Budzinauskienė

 • Beata Baublinskienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Transnacionalumo apraiškos grigališkojo choralo rankraščiuose ir šiuolaikinėje jų interpretacijoje“
 • Živilė Tamaševičienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Naujai atrastieji Juozo Naujalio motetai: kelionė į XX a. pr. Žemaičių kunigų seminariją“
 • Varsa Liutkutė-Zakarienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Folkloro sąjūdis XX a. pabaigoje postsovietinėje erdvėje. Skirtumai ir panašumai“

11.30–12.00 
Pertrauka

12.00–14.00 | LMTA Juozo Karoso salėje 
Meninių tyrimų sesija I 
Moderuoja Beata Baublinskienė

 • Imantas Jonas Šimkus (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vienos muzikos ir atlikimo menų universitetas) 
  „Dirigento analizė: tarp realizacijos ir interpretacijos“ 
 • Jonė Punytė-Svigarienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Fortepijono kelionė po XVIII a. – XIX a. pr. Vakarų Europą: vieno instrumento istorija“
 • Agnė Dūkštaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Sofijos Gubaidulinos kūryba akordeonui solo: nuo naujovių link universalijų“ 
 • Agnė Railaitė-Jurkūnienė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)  
  „Muzikinė kaimynystė šiuolaikinėje pamokoje: mokytojo, mokinio ir akompanuotojo kompetencijos ribos ir užribiai“

12.00–14.00 | LMTA Vargonų auditorijoje 
Meninių tyrimų sesija II 
Moderuoja Ramunė Balevičiūtė

 • Aleksandras Špilevoj (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Tarp laisvės ir (savi)apgaulės: storytellingo galimybės“ 
 • Karolina Rybačiauskaitė (Vilniaus universiteto Filosofijos institutas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Susipynimų analizės galimybės meno istorijos rašymo praktikose“ 
 • Paulius Ignatavičius (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)  
  „Williamo Shakespeare‘o „Hamletas“ – liberalaus kapitalizmo įsigalėjimo globaliame pasaulyje pranašystė“

14.00–14.30 
Pertrauka 

14.30–16.00 | LMTA Juozo Karoso salėje 
Meninių tyrimų sesija III 
Moderuoja Lina Navickaitė-Martinelli

 • Vytis Nivinskas (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Akademinės ir džiazo muzikos sankirtos: kontrabosas minimalizmo ir post-minimalizmo muzikoje“ 
 • Gintarė Kaminskaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Styginių instrumentų raiškos galimybės kultūrų hibridizacijos procesuose“ 
 • Ernesta Juškaitė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) 
  „Vokiškojo Lied verbalinis tekstas: tarp originalo ir vertimo“ 

Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. 

2021/09/30

DOC. DR. L. J. PILIČIAUSKAITĖS KNYGŲ PRISTATYMAS

2021 m. rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

DOC. DR. LOLITOS JOLANTOS PILIČIAUSKAITĖS KNYGŲ PRISTATYMAS

Mokslo monografijos „Auklėjimo ir mokymo sinergija Emocinio imitavimo metodo taikymo kontekste: pedagogo praktinės patirties aspektas“ ir metodinio leidinio, skirto bendrojo ugdymo ir muzikos mokyklų pedagogams „Emocinio imitavimo metodas: muzikinio ugdymo, kūrybiškumo ir bedražmogiškų vertybių dialogas“.

Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą.

2021/10/06

PROF. VYTAUTO MIŠKINIO SEMINARAS

2021 m. spalio 6 d., trečiadienį, 11.00–15.30 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PROF. VYTAUTO MIŠKINIO SEMINARAS „LATENTINĖS, AŠTRIOSIOS BALSO MUTACIJOS RAIDA, POSTMUTACINIS BALSO STABILIZACIJOS LAIKOTARPIS. LYGINAMOJI ANALIZĖ“

Registracija vyksta iki spalio 4 d. 
Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2). 
Kaina: 42.00 Eur (6 akad. val.)

Seminaras vyks laikantis galiojančių LR Vyriausybės reikalavimų renginių organizavimui uždarose patalpose. Svarbu! Dalyvavimas kontaktiniu būdu galimas turint:

 • Galiojantį galimybių pasą;
 • Galiojantį ES skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą;
 • Neigiamą antigenų testą (atliekamą ne rečiau kaip kas 10 d. ir ne dažniau kaip kas 7 d. nuo paskutinio tyrimo atlikimo);
 • Iš e-sveikatos atsisiųstą išrašą, kurią įkėlė medicinos įstaiga, kad asmuo negali skiepytis;
 • Neigiamą PGR testą, kuris išduodamas gavusiems 1 vakcinos dozę (atliekamą ne rečiau kaip kas 10 d. ir ne dažniau kaip kas 7 d. nuo paskutinio tyrimo atlikimo).

Neturintys galimybės dalyvauti kontaktiniu būdu, seminare galės dalyvauti nuotoliniu būdu. 


Šiandien labai aktualus ir populiarus paauglių vokalinis ugdymas, o skambus jaunuolio balsas yra muzikos pedagogo darbo tikslas. Pastaruoju metu skiriamas didžiulis dėmesys darbo su vaikų balsais specifikai ir tikslingų metodų naudojimo analizei. Tačiau vis dar išlieka opus ir neaiškus laikotarpis – tai balso mutacija, kuri ypač aktuali jaunių choruose. Balsas – antrinis lytinės brandos požymis, atspindintis fiziologinius pokyčius – tapo naujos problematikos priežastimi: ankstyvesnė branda skatina koreguoti vokalinį darbą.

Su seminaro dalyviais bus diskutuojama, ar anksti subrendęs jaunuolis gali pradėti ir ankstyvesnį dainavimą vyrišku balsu, ar šis procesas tik prailgina vyriško balso stabilizacijos procesą? Kokios naujos aplinkybės diktuoja naujų vokalinio darbo metodų paiešką? Pedagogams labai svarbu analizuoti, suprasti ir taikyti tikslius balso formavimo, kvėpavimo metodus pagal galimybes kiekvienam paaugliui individualiai. Seminaro dalyviai turės išskirtinę galimybę susipažinti su prof. Vytauto Miškinio asmeniniuose užrašuose fiksuotomis pastabomis, komentarais, išvadomis.

Tikslinė grupė: muzikos pedagogai, chorvedžiai, dalykų mokytojai, dirbantys su mutuojančiais balsais. 

Programos tikslas: padėti pedagogams, dirbantiems su mutuojančiais paauglių balsais, rasti teisingą vokalinio darbo metodiką, išmokti prognozuoti vyriško balso rūšį, vokalinį diapazoną, taikomą konkrečiam balsui bei individualiai taikomus vokalinius įsidainavimo pratimus.

Seminaro uždaviniai

 1. Supažindinti pedagogus su priešmutantų, mutuojančiųjų bei susiformavusį vyrišką balsą turinčių jaunuolių vaizdo ir audio įrašais. 
 2. Išanalizuoti vokalinį diapazoną, leistiną naudoti skirtinguose amžiaus tarpsniuose. 
 3. Pateikti rekomendacijas jaunuolių balso formavimui.
 4. Diskusijos būdu aptarti temą su pedagogais, dirbančiais šioje srityje.

Prof. Vytautas Miškinis – „Ąžuoliuko“ choro meno vadovas, choro dirigentas, LMTA profesorius, Lietuvos chorų sąjungos prezidentas (1996–2016), Tarptautinės chorų federacijos „Europa Cantat“ muzikos konsultantas, Tarptautinės chorinės muzikos federacijos (IFCM) Muzikos jaunimui komisijos, Pasaulio chorų tarybos narys ir Jaunimo chorų federacijos prie Europarlamento tarybos narys. Wuhano filharmonijos (Kinija) Garbės meno vadovas, Japonijos JCDA asociacijos prezidiumo Garbės narys. Taip pat Lietuvos muzikų bei Kompozitorių sąjungų narys. 

LMTA dėsto choro dirigavimą, vadovauja darbo su vaikų choro studija specializacijos kursui, skaito paskaitas šia tema. Aktyviai koncertuoja su Lietuvos chorais ir orkestrais. Organizuoja festivalius, konkursus bei seminarus. Profesoriaus kūriniai leidžiami Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Italijoje, Slovėnijoje, Japonijoje, Šveicarijoje, Latvijoje ir Austrijoje. Kūriniai įrašyti į kompaktines plokšteles, garso kasetes, daug kartų premijuoti įvairiuose konkursuose, užsakomi bei atliekami užsienio chorų.

2021/10/12

PROF. A. ANUSAUSKO SEMINARAS APIE POPULIARIOSIOS MUZIKOS AKOMPANIMENTĄ

2021 m. spalio 12 d., antradienį, 11.00–15.30 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PROF. ARTŪRO ANUSAUSKO SEMINARAS „POPULIARIOSIOS MUZIKOS AKOMPANIMENTO GALIMYBIŲ SUVOKIMAS IR UGDYMAS“

Registracija vyksta iki spalio 10 d. 
Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2). 
Kaina: 40 Eur

Svarbu dalyvavimas kontaktiniu būdu galimas turint: 

 • Galiojantį galimybių pasą; 
 • Galiojantį ES skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą;
 • Neigiamą antigenų testą (atliekamą ne rečiau kaip kas 10 d. ir ne dažniau kaip kas 7 d. nuo paskutinio tyrimo atlikimo);
 • Iš e-sveikatos atsisiųstą išrašą, kurią įkėlė medicinos įstaiga, kad asmuo negali skiepytis;
 • Neigiamą PGR testą, kuris išduodamas gavusiems 1 vakcinos dozę (atliekamą ne rečiau kaip kas 10 d. ir ne dažniau kaip kas 7 d. nuo paskutinio tyrimo atlikimo).

Seminaras vyks laikantis galiojančių LR Vyriausybės reikalavimų renginių organizavimui uždarose patalpose.


Daugelio pianistų problema – ribotas suvokimas apie populiariosios muzikos akompanavimą. Neretai trūksta specialių žinių stilių suvokime, funkcijų šifravime, artikuliacijoje ir improvizacijoje. Susipažinus su seminare dėstoma medžiaga, praktiškai ją taikant savo profesinėje veikloje, dalyviai gebės profesionaliau akompanuoti bei labiau prisitaikyti prie šių laikų muzikos.

Tikslinė grupė – dalykų mokytojai, pradinio ugdymo bei priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo institucijų pedagogai, koncertmeisteriai, LMTA studentai, dvasininkai.

Programos tikslas – susipažinti ir išnagrinėti akompanavimo galimybes, funkcijų šifravimą, dermes, improvizacijos pradmenis, išmokti populiariosios muzikos akompanavimo stilių piešinius.

Programos uždaviniai:

 • Išanalizuoti dermes ir jas suvokti.
 • Iššifruoti funkcijas.
 • Sudaryti siaurus ir plačius akordus.
 • Suvokti stilius ir praktinį panaudojimą.
 • Suvokti improvizaciją ir praktinį jos naudojimą.
 • Išanalizuoti muzikos akompanavimo ritminių piešinius ir praktinį jų naudojimą.

Programos turinys

Dermės ir jų pritaikymas: 

 • Pagrindinių dermių suvokimas ir įsisavinimas.
 • Gamų suvokimas ir įsisavinimas.
 • Funkcijų šifravimas:
 • Raidžių ir laipsnių suvokimas ir įsisavinimas.
 • Funkcijų ir boso santykio suvokimas ir įsisavinimas.
 • Funkcijų svarba ir pritaikymas akompanimente.

Akordų suvokimas ir pritaikymas:

 • Penkių rūšių akordų suvokimas ir įsisavinimas. 
 • Akordų apvertimai.
 • Akordų laipsnių alteracija.
 • Akordų progresija.

Populiariosios muzikos akompanavimo stiliai:

 • svingas;
 • fokstrotas;
 • tango;
 • valsas;
 • pop;
 • bliuzas;
 • soul;
 • bossa nova;
 • samba;
 • cha cha.

Improvizacijos suvokimas ir praktinis naudojimas:

 • Ritmo suvokimas ir panaudojimas.
 • Melodinių piešinių sudarymas.
 • Formos suvokimas.
 • Svingas.


Apie lektorių 

Prof. Artūras Anusauskas – džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, LMTA džiazo katedros vedėjas. 1988 m. baigė Lietuvos konservatorijos Veronikos Vitaitės klasę. Nuo 1989 m. Lietuvos konservatorijos (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) dėstytojas, profesorius. Tobulinosi džiazo improvizacijos kursuose 1991 m., 1992 m. Danijoje ir 1993 m. Vokietijoje. Nuo 1983 m. koncertuoja kaip solistas. 1993-1995 m. vadovavo džiazo kvintetui (N. Malūnavičiūtė, L. Mockūnas, A. Afinogenovas, A. Kazakevičius). 1994-1996 m. gyvavusio kvinteto „Džiazo nublokšti“ klavišininkas. Kuria muziką fortepijonui solo ir džiazo ansambliams, aranžuotes ir instrumentines fonogramas, daugiau nei 150 jo įrašų yra Lietuvos radijo ir televizijos fonduose.

 

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras 
Vilniaus g. 6-2/Tilto g. 16, Vilnius 
Mob. tel.  +370 626 47877 
El. p. kkcrenginiai@lmta.lt 
Facebook: LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

2021/10/14

SEMINARAS „BALSO JOGA – SĄMONINGAS BALSO VALDYMAS KALBANT“

2021 m. spalio 14 d., ketvirtadienį, 14.00–18.30 val. 

Nuotolinio mokymosi platformoje „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „BALSO JOGA – SĄMONINGAS BALSO VALDYMAS KALBANT“

Seminarą ves lektorius, kompozitorius, ilgametis grupės „Thundertale“ narys Jonas Chockevičius

Trukmė: 6 akad. val.
Kaina: 24 Eur 
Registracija: iki spalio 12 d.

Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).


Galvojate, jog „neturite balso“, o gal jaučiate, kad kalbant neišlaikote mokinių ar kolegų dėmesio? O galbūt Jūs: 

 • susiduriate su viešojo/nuotolinio kalbėjimo baime?
 • dainuojate, mokote dainuoti ar planuojate tai daryti?
 • norite tobulėti profesinėje ir asmeninėje veiklose?

Šis seminaras yra būtent Jums!

Seminare detaliai susipažinsite su balsu, kaip įrankiu, kurį naudojame kasdien, tačiau ne visada sąmoningai. Išmoksite atlikti pratimus, lavinti, keisti, stiprinti balsą ne tik dainuojant, bet ir kalbant. Teorines žinias pritaikysite praktikoje.

Taisyklingas kalbėjimas ir dainavimas nėra tik „sausa“ teorija. Tai žmogaus vidinė būsena, atsipalaidavimas, gilus kvėpavimas, kūno rezonansas, teigiamų vibracijų išspinduliavimas. Mokėdami valdyti savo balsą, išmoksime suvaldyti emocijas ir aplinkinius veiksnius.

Seminaro tikslai – suteikti praktinių žinių ir įgūdžių, kaip valdyti ir lavinti balsą kalbant; ištobulinti balsą, kad jis galėtų daryti norimą poveikį: įtaigiai kalbėti, valdyti klausytojų, klientų, pavaldinių ir kolegų dėmesį; sužinoti, kaip „gydyti“ balsu, keisti save ir savo aplinką.

Seminaras skirtas dalykų mokytojams, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo institucijų pedagogams, mokyklų vadovams ir pavaduotojams, mokyklų bendruomenės komandoms, aukštesnio lygio švietimo vadovams.

Programos uždaviniai:

 1. Supažindinti dalyvius su taisyklingu kvėpavimu.
 2. Išmokti atpalaiduoti kūną stresinėse situacijose.
 3. Išmokti išgauti pirminį laisvą garsą, pritaikant tai kasdieniuose darbuose.
 4. Išmokti sąmoningai valdyti balsą ir jį keisti.
 5. Nugalėti baimes tiek kalbant, tiek dainuojant.

Programos turinys

 • Asmeninio ir viešo kalbėjimo skirtumai. Balso reikalingumas ir svarba.
 • Viešojo kalbėjimo problemos. Pratimai, pavyzdžiai.
 • Nuotolinio darbo specifika.
 • Garsių žmonių kūno kalbos pavyzdžiai.
 • Sąmoningas balso valdymas.
 • Taisyklingas kvėpavimas.
 • Laisvo garso išgavimas. Pavyzdžiai ir pratimai.
 • Balso tembro sąmoningas koregavimas.
 • Balso higiena.
 • Garso spalvos.
 • Natūralus balsas.
 • Sėkmingo ir nesėkmingo žmogaus balso panašumai ir skirtumai.
 • Balso diagnostika. Kaip patobulinti, koreguoti?
 • Klausimai, diskusijos.

 

Jonas Chockevičius – kompozitorius ir atlikėjas, virš 20 metų dirbantis Lietuvos muzikos scenoje. Vienas iš esminių Jono kūrybinio kelio akcentų yra patriotinio roko – metalo grupė „Thundertale“. Per 15 grupės gyvavimo metų, dalyvavo ne viename TV projekte, grojo festivaliuose ir koncertuose. Lektorius kartu su kitais žinomais Lietuvos muzikos atlikėjais, tokiais kaip Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, Sandra Lebrikaitė ir kt. pastatė roko operą „Priesaika“, skirtą partizanų atminimui. Lektorius studijavo Didžiojoje Britanijoje, muzikines žinias įgijo Vakarų Londono universitete. Sukaupęs daugiau nei 10 metų pedagoginės patirties ir toliau dalinasi savo žiniomis su kitais. Prieš kelis metus išleido muzikinį albumą pavadinimu „PrajaPatii“.

2021/10/20 - 2021/10/28

SEMINARAS MUZIKOS MOKYTOJAMS APIE KULTŪROS VADYBĄ

2021 m. spalio 20, 28 d., 10 val.

Vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“

NUOTOLINIS SEMINARAS „KĄ MUZIKOS/MENO MOKYKLOS MOKYTOJAS TURĖTŲ ŽINOTI APIE KULTŪROS VADYBĄ?“

Lektorė – mokytoja ekspertė Mintarė Veličkienė

Registracija vyksta iki spalio 18 d.

Trukmė:
spalio 20 d. – nuo 10.00 iki 12.30 val. 
spalio 28 d. – nuo 10.00 iki 13.30 val.

Seminaro dalyviams bus išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2). Dalyviams bus įskaityta 14 akad. val.


Ar susiduriate, kad organizuojant renginį, muzikinį konkursą, festivalį, kitą kultūrinį ar edukacinį projektą arba siekiant puikią idėją paversti realybe, Jums neužtenka turimo biudžeto? O gal nepavyksta rasti rėmėjų? Šis seminaras yra būtent Jums!

Seminare apie kultūros vadybą susipažinsite su renginių bei kultūrinių – edukacinių projektų planavimo ir rašymo principais. Užsiėmimų metu įgysite platesnį suvokimą apie kultūros vadybą, kuris padės geriau įsisavinti informaciją ir ją taikyti praktikoje. Taip pat įgytos tiek teorinės, tiek praktinės žinios pasitarnaus muzikos bei meno mokyklų mokytojams, planuojantiems įgyti aukštesnę pedagoginę kvalifikacinę kategoriją, nes nemažai pedagoginės veiklos vertinimo kriterijų reikalauja kultūros vadybos kompetencijų. Mokysimės kultūrinio projekto rašymo ir finansų paieškos bei efektyvaus ir sklandaus darbo komandoje pagrindų.

Seminaro tikslas – supažindinti muzikos bei meno mokyklų mokytojus su pagrindiniais kultūros vadybos principais.

Seminaras skirtas dalykų mokytojams, mokyklų bendruomenės komandoms, kultūros įstaigų darbuotojams ir tiems, kurie nori pagilinti kultūros vadybos žinias.

Programos uždaviniai: 

 1. Pristatyti kultūrinio projekto organizavimo gaires.
 2. Aptarti pagrindinius projekto rašymo principus.
 3. Supažindinti su kultūrinio projekto finansų paieškos mechanizmu.
 4. Apžvelgti darbo komandoje iššūkius.

Seminare bus mokomasi:

 • Kultūrinio projekto vadybos; 
 • Finansų paieškos, rengiant kultūrinį projektą;
 • Projekto rašymo;
 • Dirbti komandoje.

Taip pat bus galima užduoti klausimus, dalyvauti refleksijose.

Mintarė Veličkienė 1999 m. su pagyrimu baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją (mok. N. Kereševičienė). Tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesorės L. Drąsutienės klasėje, kur 2003 m. baigė bakalauro, o 2005 m. magistro studijas. 2003–2004 m. studijavo Madrido karališkoje konservatorijoje (Ispanija) Joaquino Soriano klasėje. 2018 m. baigė Vilniaus dailės akademijos UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos magistrantūrą.

Lektorė – respublikinių ir tarptautinių konkursų Kanadoje, Graikijoje, Italijoje laureatė. Apdovanota LR Prezidento Valdo Adamkaus (1999), LR Seimo pirmininko Artūro Paulausko (2001), LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės (2014) padėkos raštais už pasiekimus muzikos srityje.

Nuo 1999 m. dirba Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykloje. Lektorės mokiniai – respublikinių bei tarptautinių konkursų Danijoje, Ispanijoje, Kipre, Italijoje, Maltoje, Latvijoje pripažinti laureatai.

2021/10/20

SUSITIKIMAS SU KATICA ILLÉNYI (TEREMINAS, VENGRIJA)

2021 m. spalio 20 d., trečiadienį, 11 val.

LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SUSITIKIMAS SU KATICA ILLÉNYI (TEREMINAS, VENGRIJA)

Skirta pirmosios teremino atlikėjos, litvakų smuikininkės Claros Rockmore 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Clara Rockmore gimė ir iki 5 metų gyveno Vilniuje.

Tereminas, tituluojamas pirmuoju pasaulyje elektroniniu instrumentu, buvo sukonstruotas prieš šimtmetį. Tačiau net ir po skaitmeninės muzikos naujovių amžiaus jis vėl prabyla, paklusdamas atkaklių ir talentingų atlikėjų mostams.

Kaip prisijaukinti tereminą? Kodėl skaitmenos amžiuje šis „elektronikos pirmagimis“ vėl tampa populiarus? O svarbiausia – ar teremino tembrą galima pritaikyti ne tik filmų apie ateivius takeliuose? Apie tai ir dar daugiau – susitikime su pasaulio scenose atpažįstama teremino atlikėja Katica Illényi (Vengrija), Lietuvoje viešinčia pirmą kartą.

Renginio moderatorius – doc. Mantautas Krukauskas

Maloniai kviečiame, renginys nemokamas!

REGISTRACIJA Į RENGINĮ

Organizatoriai: Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija 
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Geros valios fondas 


Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kt.). Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2021 rugsėjo 13 d. renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą. 

2021/10/28 - 2021/10/31

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“ 

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KONKURSAS PIANISTAMS „LISZTOFONIJA-3“ 

210-osioms Ferenco Liszto gimimo metinėms

KONKURSO NUOSTATAI 


2021 m. spalio 29 d., penktadienį

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

PROF. MŪZOS RUBACKYTĖS MEISTRIŠKUMO KURSAI KONKURSO LAIMĖTOJAMS


2021 m. spalio 30 d., šeštadienį

Paliesiaus dvare (Dvaro g. 7, Paliesiaus kaimas, Mielagėnų seniūnija, Ignalinos rajonas)

LAUREATŲ KONCERTAS


2021 m. spalio 31 d., sekmadienį

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LAUREATŲ PROGRAMOS AUDIO / VIDEO ĮRAŠAI 

2021/10/28 - 2021/10/30

Šventinis simfoninės muzikos koncertas

2021 m. spalio 28–30 d.

Anykščių menų inkubatoriuje (J. Biliūno g. 53, Anykščiai) 
Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

ŠVENTINIS SIMFONINĖS MUZIKOS KONCERTAS 

Skirtas Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui

Atlikėjai:
LMTA simfoninis orkestras (meno vadovas – doc. Martynas Staškus) 
Dirigentas – Sasha Makila (Suomija)

Programoje – Šiaurės šalių ir Lietuvos kompozitorių kūriniai

Projekto partneriai: Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos ambasados Lietuvoje, Šiaurės ministrų tarybos biuras