Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Covid-19

Naujienos

2022.01.18

Skelbiame Pučiamųjų instrumentų kvintetų konkurso rezultatus

Sausio 17 d. LMTA Juozo Karoso salėje įvyko Pučiamųjų instrumentų kvintetų konkursas, kuriame dalyvavo Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentai.

Skelbiame konkurso rezultatus ir sveikiname laureatus bei diplomantus!

II vieta (87 balai):
Kotryna Anusevičiūtė (fleita)
Tadas Girčys (obojus)
Erikas Šlakaitis (klarnetas) 
Julius Klimavičius (fagotas)
Danielius Štrapenskas (valtorna) 
Doc. Juliaus Černiaus klasė

II vieta (87 balai)
Saulina Nedzinskaitė (fleita) 
Kristupas Kačionas (obojus)
Motiejus Vaitkus (klarnetas)
Tomas Rubinas (fagotas)
Marta Etxezarreta (valtorna) 
Lekt. Indrės Kuleševičienės klasė

III vieta (76 balai):
Povilas Stonkus (trimitas)
Vytenis Balevičius (trimitas)
Danielius Štrapenskas (valtorna)
Paulius Balčytis (trombonas)
Jurgis Paciūnas (tūba) 
Doc. Lauryno Lapės klasė

Diplomas (74 balai)
Eglė Gudaitytė (fleita)
Kristupas Kačionas (obojus)
Kęstutis Abaris (klarnetas)
Ieva Taujanskaitė (fagotas)
Gediminas Abaris (valtorna)
Doc. Rimvydo Savicko klasė

Konkurso komisijos nariai:
prof. dr. Robertas Beinaris (pirmininkas)
prof. Algirdas Vizgirda
prof. Juozas Rimas
doc. Rimantas Valančius 

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros informacija 
2022 01 18 

2022.01.17

Dėl Covid-19 prevencijos

Nuo 2022 m. sausio 17 d. įsigaliojus naujiems teisės aktams, skelbiame aktualias naujoves.

Izoliacija

 • Nustačius COVID-19 atvejį, asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija, privalo izoliuotis. Izoliacijos laikotarpį skiria ir nutraukia šeimos gydytojas. 
 • Kartu gyvenantys asmenys (nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės) arba asmenys, turėję artimą kontaktą darbe mažesniu nei 1 m atstumu, ilgiau nei 4 val., privalo izoliuotis 7 d. Jeigu gyventojas turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, izoliacijos laikas bus skaičiuojamas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, teigiamo PGR tyrimo atlikimo dienos. Turėjusiems sąlytį darbo vietoje ar ugdymo įstaigoje izoliacijos laikas bus skaičiuojamas nuo paskutinio kontakto dienos. 
 • Izoliacija netaikoma, jei turėjote mažesnės trukmės arba per didesnį atstumą kontaktą su sergančiu asmeniu. Tačiau rekomenduojama pereiti prie nuotolinio darbo ir tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų. 
 • Izoliuotis ir testuotis nereikia COVID-19 persirgusiems prieš mažiau nei 90 dienų.

Visiems sąlytį turėjusiems asmenims pasibaigus izoliacijos terminui ar tais atvejais, kai izoliacija netaikoma, kol praeis 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju dienos bendraujant su kitais asmenimis privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius, tokie asmenys neturi dalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose.

Respiratoriai

 • Dar vienas labai svarbus pakeitimas – respiratorių dėvėjimas uždaruose renginiuose (egzaminuose). Visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. 

2022 01 18


Gerbiamieji Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendruomenės nariai, vadovaujantis nuo 2021 m. lapkričio 15 d. įsigaliojančiu Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu visi LMTA darbuotojai, studentai, į LMTA ateinantys vyresni nei 6 metų vaikai darbo vietose ir bendrose uždarose patalpose (koridoriuose, laiptinėse ir pan.), taip pat gyvai organizuojamų posėdžių, pasitarimų ar susirinkimų metu privalo Akademijoje dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną

Reikalavimas dėvėti medicinines veido kaukes netaikomas:

 • neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį);
 • uždarose erdvėse esančiose darbo vietose, kai darbo vietoje (kabinete, patalpoje) dirba vienas darbuotojas arba kai tarp darbo vietų įrengiamos ne žemesnės nei 140 cm aukščio pertvaros.

Reikalavimas dėvėti medicinines veido kaukes gali būti netaikomas, jei dėstytojų ir studentų kontaktinio užsiėmimo metu yra užtikrinamas saugus bent 2 metrų atstumas tarp asmenų arba veikla kontaktinio užsiėmimo metu yra neįmanoma asmeniui būnant su kauke.

2021 11 15


Studijos Akademijos patalpose vykdomos kontaktiniu ir mišriuoju būdu, neribojant kontaktinio darbo laiko, tačiau laikantis saugumo reikalavimų. 

Vadovaujantis 2021 m. spalio 4 d. LMTA rektoriaus įsakymu Nr. 90-VĮ bei 2020 m. vasario 26 d. priimtu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu studijų veiklos organizuojamos taip:

 • praktiniai individualūs užsiėmimai ir praktiniai užsiėmimai su mažomis studentų grupėmis vykdomi kontaktiniu būdu; 
 • LMTA patalpose leidžiama studentų praktinių individualių studijų dalykų saviruoša ir studentų saviruoša mažomis grupėmis; 
 • asmenys kontaktinių užsiėmimų vykdymo vietose uždarose patalpose yra įpareigoti dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines veido kaukes), kurio priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną*; 
 • teorinių grupinių užsiėmimų organizavimas bei studentų ir dėstytojų saugumo užtikrinimas pavestas fakultetų dekanams;
 • kontaktinėje veikloje gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus, arba kuriems profilaktinis tyrimas Covid-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti atliekamas ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio tyrimo atlikimo. 

* Kaukių leidžiama nedėvėti veiklų, kurių negalima atlikti būnant su kauke, vykdymo metu. Taip pat neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). 

Informacija apie vakcinavimą Vilniuje: https://vakcina.vilnius.lt/
Informacija apie vakcinavimą Klaipėdoje: http://www.vakcinavimasklaipedoje.lt/.

LMTA infrastruktūros direktorius įpareigotas užtikrinti LMTA darbuotojų ir studentų, dirbančių ar besimokančių LMTA patalpose, asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas, jų priežiūrą ir kontrolę. 


2021 10 25 

 

2022.01.17

In memoriam doc. Jolanta Vymerytė (1965–2022)

Skaudi netektis Lietuvos baleto bendruomenėje. 2022 m. sausio 15 d. kovą su negailestinga liga pralaimėjo garsi klasikinio šokio pedagogė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokytoja ekspertė Jolanta Vymerytė.  

Gimusi 1965 metais Alytuje, ji pati baigė tuometinį M. K Čiurlionio vidurinės meno mokyklos Choreografijos skyrių, Lili Navickytės-Ramanauskienės klasę. Dėl traumos negalėjusi tęsti balerinos karjeros, 1986 metais ji baigė Maskvoje prie Didžiojo teatro organizuojamus dvimečius baleto pedagogų kursus, kur mokėsi pas geriausias to meto Rusijos baleto pedagoges – Liudmilą Kalenčenko ir Nataliją Zolotovą, ir tais pačiais metais pati pradėjo darbą savojoje Alma Mater. Po kurio laiko, paskatinta savo pedagogės, Jolanta Vymerytė išvyko mokytis į Valstybinį teatro meno institutą Maskvoje (GITIS), kur jai dėstė XX a. baleto legenda Marina Semionova. 

Nuo 1998 m. Jolanta Vymerytė dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedroje, nuo 2001 m. vadovavo klasikinio šokio studijų programoms, o 2006-2012 m. vadovavo Šokio ir judesio katedrai. 2011 m. tapo šios katedros docente, nuolat vedė meistriškumo kursus baleto artistams Lietuvoje ir užsienyje. Jolantos Vymerytės nuopelnai Lietuvos klasikinio šokio raidai yra ypač svarūs. Pastaraisiais metais dėstytoja aktyviai sistemino ir ruošė klasikinio šokio dėstymo metodinę medžiagą. Jos nuostabias klasikinio šokio pamokas prisimena daug klasikinio ir šiuolaikinio šokio, aktorių laidų. 

LMTA Šokio ir judesio katedros vedėjas
Doc. Andrius Katinas
2022 01 17 


Atsiveikinimas su Velione vyks sausio 18 ir 20 d.
Sausio 18 d. Dievo Gailėstingumo šventovėje (Domininkonų g. 12) 18.30 val. bus aukojamos Šv. Mišios už Jolantą Vymerytę.
Sausio 20 d., ketvirtadienį, Vilniaus laidojimo rūmuose 1-oje salėje (Olandų g. 22) – atsisveikinimas nuo 9 iki 15 val. Išlydėjimas į Rokantiškių kapines 15 val.
2022.01.13

LMTA muzikos krypties studijos įvertintos ypač aukštais balais

2021 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko studijų kokybės išorinis tarptautinis vertinimas. Nuotolinių vizitų metu ekspertai vertino kino, muzikos ir teatro krypčių pirmosios (bakalauro) ir antrosios (magistro) pakopų studijas.

Pirmieji 2021 m. balandžio 22 d. su tarptautiniais išorinio vertinimo ekspertais susitiko LMTA kino studijas studijuojantys studentai, dėstantys dėstytojai, studijas baigę absolventai ir jų darbdaviai. Gegužės 11 d. vyko muzikos krypties išorinio vertinimo ekspertų vizitas, gegužės 13 d. – teatro krypties.

Dauguma įvertintų studijų krypties ir pakopos studijų buvo akredituotos 7 metų laikotarpiui, o Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) pastebėjo, kad „išskirtinai gerai įvertintos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykdomos muzikos krypties studijos“, „jos buvo įvertintos vienais aukščiausių balų“.  

Skvc.lt informacijoje rašoma, kad nuo 2020 m. rudens iki 2021 m. pabaigos SKVC iš viso įvertino 18 studijų krypčių studijas, vykdomas Lietuvos aukštosiose mokyklose – kolegijose ir universitetuose. Iš viso priimti net 103 sprendimai dėl atskirų aukštųjų mokyklų, studijų krypčių ir pakopų įvertinimo bei akreditavimo. Įvertintų krypčių studijos vykdomos 10 universitetų ir 11 kolegijų.

LMTA informacija 
2022 01 13 

2022.01.07

Kviečiame į neformaliojo švietimo kursus „Menas ir sveikata‘2022“

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras kviečia į neformaliojo suaugusiųjų švietimo parengiamuosius kursus „Menas ir sveikata‘2022“.

„Menas ir sveikata“ – tai nuo 2015 m. Vilniaus universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vykdoma neformaliojo švietimo programa, kuri nuo 2019 m. išplėsta į Menų terapijos magistro programą. Ji skirta muzikos, šokio, dramos, dailės, sveikatos priežiūros specialistams ir kitų santykio profesijų atstovams (psichologams, socialiniams darbuotojams, socialiniams, specialiojo ugdymo, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams), kurie dirba arba ketina dirbti su įvairaus amžiaus fizinės, psichinės ar socialinės sveikatos problemų turinčiais asmenimis. 

Programos vadovė – doc. dr. Vilmantė Aleksienė. 

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras kviečia šį pusmetį dalyvauti išlyginamuosiuose kursuose, kurie atvers galimybę stoti į minėtas magistro studijas. Sudaromos galimybės išklausyti trijų tipų išlyginamuosius modulius programoje „Menas ir sveikata: įvadas į menų terapijos studijas“:

 • menų krypties, menotyros ir menų pedagogikos specialistai kviečiami išklausyti 6 kreditų Sveikatos pagrindų studijų modulį („Žmogaus kūnas ir sveikata“; „Žmogaus raida ir raidos sutrikimai“) ir 3 kreditų Menų terapijų patyrimo ir refleksijos modulį; registracija iki 2022 m. sausio 26 d. 
 • sveikatos priežiūros specialistai bei psichologai kviečiami išklausyti 6 kreditų Meninės raiškos pagrindų modulį („Meno istorijos ir teorijos pagrindai“; „Meninės kūrybos ir atlikimo pagrindai“) ir 3 kreditų Menų terapijų patyrimo ir refleksijos modulį; registracija iki 2022 m. gegužės 24 d.
 • socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, specialieji pedagogai, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai kviečiami išklausyti 6 kreditų Sveikatos pagrindų studijų modulį („Žmogaus kūnas ir sveikata“; „Žmogaus raida ir raidos sutrikimai“), 6 kreditų Meninės raiškos pagrindų modulį („Meno istorijos ir teorijos pagrindai“; „Meno atlikimo pagrindai“) ir 3 kreditų Menų terapijų patyrimo ir refleksijos modulį; registracija iki 2022 m. vasario 23 d. 

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/32g9aCbbrmvtGBsVA

Programos ir modulių aprašus rasite ČIA

Baigusiems programą išduodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas (vertinimo ir akreditacijos pažyma Nr. KT3 – 2) ir akademinė pažyma, kurioje nurodomi išklausyti studijų moduliai ir mokymosi rezultatai, vertinami 10 balų skalėje.

Daugiau informacijos suteiks: 
programos vadovė doc. dr. Vilmantė Aleksienė, vilmante.aleksiene@lmta.lt,
koordinatorė Austėja Garbinčiūtė, austeja.garbinciute@lmta.lt, +3706 867 2012,
akademinė konsultantė VU magistro klausimais Viktorija Gildutienė, viktorija.gildutiene@cr.vu.lt , +3706 596 4467.

LMTA Karjeros ir kompetencijų centro informacija
2022 01 07 

2022.01.04

Studentas Linas Drąsutis: „Tėvai nenorėjo manęs išleisti į muzikos mokyklą“

Kuklus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II kurso Dainavimo katedros studentas Linas Drąsutis sako, kad šis interviu jam yra iššūkis. Tačiau iš Kretingos rajono Juodupėnų kaimo kilęs jaunasis atlikėjas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo drovus, žemaitiškas charakteris ir aiškūs prioritetai padeda jam siekti užsibrėžtų tikslų. 

Deimantė Kavaliauskaitė

Linas, paprašytas papasakoti apie pačią muzikavimo pradžią, šypteli ir teigia, kad visoje giminėje yra „balta varna“.

Linas Drąsutis: Niekas iš mano šeimos nemuzikuoja, aš toks vienas. Taip gavosi, kad meilę muzikai atradau savo gimtinės Kultūros centre. Mano pirmieji meno pedagogai, pirmoji šviesaus atminimo mokytoja Danutė Pučkorienė kartu su savo vyru Petru Pučkoriumi buvo tikri muzikai, chorvedžiai, pirmieji Salantų meno mokyklos direktoriai ir pedagogai. Kartą jie atvažiavo į mano namus ieškodami žmonių kolektyvams. Aš tuomet buvau tik penkerių metų. Tikau, patikau ir pats labai norėjau tokios veiklos. Taip jie mane ir atrado.

Kai mokiausi pradinėje mokykloje, į klasę atėjo Salantų meno mokyklos mokytoja ir kvietė visus vaikus mokytis muzikos, tačiau tėvai manęs nenorėjo išleisti. Buvau mažas, labai smulkus berniukas, todėl manė, kad tokio krūvio paprasčiausiai neatlaikysiu.

Bet savo svajonės neatsižadėjai?

Tikrai ne. Nuo pirmos klasės tris metus prašiau, kad tėvai mane išleistų mokytis į meno mokyklą. Neatstojau tol, kol pagaliau sutiko.

Tiesa, nuo pat mažumės labai norėjau groti fortepijonu, dainavimas ne taip traukė. Visgi turėjau ir balsą. Mane mokytojai įtikinėjo, kad įstojus į chorinį dainavimą turėsiu ir fortepijono pamokas. Salantuose pradėjau dainuoti pas mokytoją Vitą Baužytę. Kartu su ja daug konkursų apvažiavome. Dainavau iki keturiolikos metų, kol prasidėjo mutacija.

Pamenu savo pirmąjį vokalo konkursą „Giest lakštingalėlis“, kuriame nutiko kurioziška situacija. Gal šeštoje ar septintoje klasėje vykome į Klaipėdą. Kadangi lankiau meno mokyklos chorą, dainavome daug kūrinių iš Dainų šventės repertuaro. Dainavau dainą „Jonvabalis“, kuri turėjo keletą stulpelių, priedainį ir pragrojimą tarp jų. Aš pamenu, dainuoju nuo pradžių iki galo, jau viską sudainavau, o mano koncertmeisterė vis dar groja, nors turėjome baigti kartu. Nieko nesupratau, paskui tik pasakė, kad kai pradėjau, taip be jokių pragrojimų ir sudainavau. Toks buvo pirmas vokalo konkursas.

O koks buvo mutacijos laikotarpis?

Balsas lūžinėdavo, todėl mano mokytoja man neleido dainuoti. Tuomet liko tik fortepijonas, kurio mokiausi pas Jekateriną Samulionienę. Aplankėme daugybę konkursų, sukūrėme nemažai programų. Buvau labai užsiėmęs, daug mokiausi. Kitoms veikloms, išskyrus mokslus ir grojimą, neturėdavau laiko.

Vėliau stojau į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Prieš stojant į konservatoriją, man nusišypsojo laimė ir turėjau progą sudalyvauti Pirmajame Vakarų Lietuvos regiono vaikų ir jaunimo festivalyje „Muzika kviečia kiekvieną“. Šio festivalio baigiamajame koncerte, kuris vyko Klaipėdos koncertų salėje, kaip likimo ženklas, teko garbė sudainuoti Césaro Francko duetą „Panis angelicus“ kartu su LMTA Dainavimo katedros vedėja Asta Krikščiūnaite. Ši patirtis tik patvirtino siekį mokytis muzikos toliau.

Kaip įstojai į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją?

Dar konservatorijos laikais turėjome labai daug tobulėjimo galimybių, kurias suteikė specialybės mokytoja Rima Ramonienė bei fortepijono mokytojos Jūratė Liutkienė ir Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė: konkursai, įvairūs tarptautiniai projektai. Keliavome į Vokietiją, Estiją, Rusiją (Sankt Peterburgą) ir kitas šalis. Vienais metais konservatorijoje lankėsi iš Oslo muzikos akademijos atvykusi dėstytoja Barbro Marklund, kuri vedė meistriškumo kursus. 12 klasėje nusprendžiau stoti į Oslo muzikos akademiją pas minėtą dėstytoją. Visus planus pakeitė prasidėjusi pandemija, kuri uždarė sienas ir neišvykau mokytis. Taip atsidūriau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Savo kurse jau daug ką pažinojau, nes mes visi jau virėme toje muzikantų košėje, susitikdavome konkursuose, koncertuose ir kituose renginiuose. Įstojus į Akademiją po mėnesio mane informavo, kad buvau paskirtas mokytis pas dėstytoją Aušrą Liutkutę. Susidraugavome, labai sutapo mūsų charakteriai ir tikslai. Džiaugiuosi, kad likimas atvedė į dėstytojos klasę.

Tavo karjera dar tik prasideda, tačiau talentu ir pastangomis niekas neabejoja. Ar turi kokią nors nusistovėjusią rutiną prieš pasirodymus?

Manau, kad stebuklingo ritualo ar magiškos formulės, kuriuos įvykdęs pasirodysi puikiai, nėra, tačiau geras miegas, kavos puodelis ir psichologinis pasiruošimas man labiausiai padeda koncerto dieną.

Viskas sustyguota, konkretu.

Esu perfekcionistas, labai smulkmeniškas. Kartais save plaku už tai, kas nepavyko. Tai mano charakterio bruožas.

Šiuo metu ir mokaisi, ir dirbi, ir koncertuoji. Pernai dar spėdavai ir šokių užsiėmimus lankyti.

Tikrai taip. Laisvo laiko beveik neturiu, todėl šokių šiemet teko atsisakyti. Reikia skirti laiko mokslams ir užsidirbti pragyvenimui bei, žinoma, pailsėti.

Didžiosios metų šventės muzikantams, atlikėjams – pats darbymetis. Ar tarp visų pasirodymų pavyksta sugrįžti namo, aplankyti tėvus, namus, kur ir prasidėjo Tavo muzikos kelionė?

Šiais metais taip susiklostė, kad visi planuoti koncertai įvyko prieš šventes. Su dėstytoja Aušra Liutkute ir koncertmeistere Tatjana Burlakova turėjome tris koncertus: gruodžio 1 d. Stasio Vainiūno namuose, gruodžio 6 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje ir gruodžio 15 d. Naujosios Vilnios kultūros namuose. Kadangi dirbu, Kalėdų dieną su šeima prie bendro stalo susėsti nepavyksta, tačiau tarp didžiųjų švenčių aplankysiu šeimą, kurios jau pusę metų nemačiau.

Ačiū, Linai, už pokalbį. Kuo didžiausios sėkmės karjeroje ir gyvenime!

Deimantė Kavaliauskaitė
LMTA
Karjeros ir kompetencijų centras  
2021 01 04 

2021.12.28

Garbingi apdovanojimai – LMTA kino dėstytojams ir absolventams

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedros dėstytojus ir alumnus, pelniusius garbingus kino apdovanojimus! Profesorius Algimantas Puipa, docentė Inesa Kurklietytė, lektoriai Linas Bareiša ir Klementina Remeikaitė, meno daktaras Jokūbas Vilius Tūras už savo sukurtus filmus prieš Kalėdas sulaukė Lietuvos ir tarptautinės kino bendruomenės įvertinimų, taip pat buvo išskirti LMTA alumnų Andriaus Blaževičiaus, Marijos Razgutės, Lino Mikutos, Jurgio Matulevičiaus darbai. 

Gruodžio 17 d. Lietuvos kinematografininkų sąjunga teikė kasmetinius apdovanojimus „LuKaS“ už geriausius metų kūrybinius darbus. Kaip rašoma Kinosajunga.lt informacijoje, jau 22 kartą šiuo apdovanojimu kino profesionalai įvertina ir garsina aktualiausią, meniškai reikšmingiausią savo kolegų LKS narių kūrybą. Šįmet pagrindinį apdovanojimą pelnė režisierius, LMTA profesorius Algimantas Puipa, diplomus – režisierės Giedrė Žickytė ir LMTA docentė Inesa Kurklietytė.

Pagrindinis Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas „LuKaS“ – basas angelas su kino kamera – skirtas režisieriui Algimantui Puipai „už kūrybinę kino drasą ir saviironiją filme „Sinefilija“. Juodoji absurdo komedija „Sinefilija“, supynusi tikrovę, sapnus, filmavimo aikštelėje gimstančias vizijas, sulaukė ir režisieriaus gerbėjų, ir profesionalų, kritikų dėmesio Lietuvoje, bei tarptautiniuose Varšuvos, Talino festivaliuose.

LKS diplomu „už kūrybinį darbą vystant kiną vaikams filme „Drugelio širdis“ apdovanota režisierė Inesa Kurklietytė. Žiuri narys, kino operatorius Algimantas Mikutėnas pabrėžė: „Visi žinome, kad daryti kiną vaikams yra sunku. Atidžiai žiūrėjau „Drugelio širdį“, visų darbas – režisierės, operatoriaus Viktoro Radzevičiaus ir kitų kūrėjų – puikus“. 

I. Kurklietytės filmas, pasakojantis apie drasą būti kitokiu nei aplinkiniai, nuo rugsėjo mėnesio nuolat rodomas tarptautiniuose vaikams skirto kino festivaliuose, Europos vaikų filmų asociacija (ECFA) įtraukė „Drugelio širdį“ į dešimtuką geriausių praėjusiais metais sukurtų vaikiškų filmų sąrašą, tad filmas tapo pretendentu į pagrindinį šios asociacijos apdovanojimą.

Režisierius, Lietuvos kinematografininkų pirmininkas Arūnas Matelis, sveikinęs kolegas, sakė, kad kinui metai buvo ypatingai geri, lietuviškas kinas nuolat kviečiamas dalyvauti garbingausiuose pasaulio festivaliuose, kino žmonės sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos iššūkių ir kūryba nesustojo.

Prieš Kalėdas Vilniuje septintą kartą buvo įteikti ir Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai „Kino ruporas“ režisieriams ir prodiuseriams, garsinantiems šalies vardą užsienyje. Kaip skelbiama Lfc.lt informacijoje, asociacijos „Autorinio kino aljansas“ apdovanojimas pirmą kartą įteiktas 2012 metais, kai buvo įkurta AKA asociacija. Svarbiausias šios jos veiklos prioritetas – didinti aukštos meninės kokybės lietuviško kino žinomumą ir matomumą užsienyje.

Greta pagrindinio „Kino ruporo“ apdovanojimo, kuris atiteko režisierei ir prodiuserei Giedrei Žickytei už dokumentinį filmą „Šuolis“, už filmo „Piligrimai“ sklaidą AKA diplomu apdovanoti LMTA lektoriai – režisierius Laurynas Bareiša ir prodiuserė Klementina Remeikaitė. Vaidybinis ilgametražis L. Bareišos filmas „Piligrimai“ premjerą šventė tarptautiniame Venecijos festivalyje, čia pelnė pagrindinį „Juodojo liūto“ apdovanojimą konkursinėje „Horizontų“ programoje.

Šiųmečio AKA diplomo laureato, režisieriaus L. Bareišos filmo „Piligrimai“ apdovanojimą „Juodasis liūtas“ Venecijos kino festivalyje „Kino ruporo“ komisijos narė, kino kritikė Izolda Keidošiūtė apibūdina kaip vieną įspūdingiausių šiuolaikinėje Lietuvos kino istorijoje: „Apdovanojimas tikrai aukštas ir pelnytas. „Piligrimai“ – vienas geriausių pastarųjų metų debiutų mūsų kine, tuo greit turės progą įsitikinti Lietuvos kino žiūrovai.“

„Kino ruporo“ apdovanojimų laureatai renkami iš visų, dalyvaujančių Lietuvos kino industrijoje. Vertinimo komisija filmų sklaidą vertino nuo 2020 metų rugsėjo iki 2021 metų rugsėjo. I. Keidošiūtė atskleidė, kad komisijos diskusijose „Šuolis“ ir „Piligrimai“ turėjo nemažai konkurentų. Tarp jų – net trys LMTA alumnų filmai: Rygoje ir Taline apdovanojimus pelnęs režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ (prodiuserė Marija Razgutė), režisieriaus ir prodiuserio Lino Mikutos filmas „Romano vaikystė“, dalyvavęs pagrindiniame konkurse Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, ir režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmas „Izaokas“ (prodiuseris Stasys Baltakis), pelnęs geriausio debiutinio filmo nominaciją Europos kino apdovanojimuose.

 

Taip pat sveikiname visai neseniai LMTA meno daktaro laipsnį apsigynusį režisierių Jokūbą Vilių Tūrą, kurio filmas „Šventas laikas“ Amsterdamo trumpametražių filmų festivalyje pelnė pagrindinį apdovanojimą. 

LMTA informacija pagal interneto šaltinius 
2021 12 28 

 

2021.12.28

LMTA bendruomenės nariams įteiktos padėkos už tarptautiškumą

Gruodžio 22 d. vykusio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Senato posėdžio metu buvo įteiktos Tarptautinių ryšių skyriaus  padėkos už tarptautiškumą.

Gyvai ir virtualiai padėkos skriejo:

 • Liaudies instrumentų katedros vedėjai, docentei dr. Aistei Bružaitei už virtualų ir fizinį kanklių studentų ir dėstytojų judumą – meistriškumo kursus ir bendrus koncertus,
 • Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjui, profesoriui dr. Robertui Beinariui už puikią idėją keistis virtualiomis pučiamųjų instrumentų pamokomis su kolegomis Latvijoje ir Estijoje, 
 • Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros docentui Laimonui Masevičiui už aktyvų dalyvavimą dėstytojų judumo veikloje pandemijos laikotarpiu, 
 • Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros vedėjai, docentei dr. Sandrai Rimkutei-Jankuvienei už pastangas aktyvinant katedros tarptautiškumą,
 • Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vedėjai Miglei Bereikaitei už puikų katedros tarptautiškumo startą 2021 m., 
 • studentei, kontrabosininkei Samantai Ignatjevai už tarptautinį LMTA kaip modernios akademijos pristatymą LITNET konferencijoje – virtualias LoLa repeticijas ir koncertą su Estijos ir Latvijos muzikantais,
 • studentui, kontrabosininkui Gediminui Zamulskiui už tarptautinį LMTA kaip modernios akademijos pristatymą LITNET konferencijoje – virtualias LoLa repeticijas ir koncertą su pianiste iš Estijos, 
 • Kino dramaturgijos studentei Deimantei Vilkelytei – pirmai LMTA Erasmus studentei Ukrainoje – už aktyvumą ne ES šalyse, 
 • studentei, fleitininkei Eglei Gudaitytei už ryžtą rinktis mišrias – fizines ir virtualias – studijas Danijoje, 
 • pianistui Jonui ŠopaiErasmus alumno veiklą, 
 • Šokio ir judesio katedros docentui Andriui Katinui už kryptingą darbą įgyvendinant tarptautinės šokio programos viziją, 
 • Vaidybos ir režisūros katedros docentei Vestai Grabštaitei už sukurtą tarptautinę teatro studijų aplinką.

LMTA informacija 
2021 12 28 

Modesto Endriuškos nuotraukos:

 

2021.12.21

Studentų „JAM SESSION“ – kiekvieną ketvirtadienį džiazo klube „Kurpiai“

Puikios žinios studijuojantiems ir planuojantiems studijas Klaipėdoje! Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto džiazo ir populiariosios muzikos dėstytojų iniciatyva pradėtas įgyvendinti bendradarbiavimo tarp verslo ir aukštosios mokyklos projektas.

Klaipėdoje naujai atsidaręs džiazo klubas „Kurpiai“ suteikia LMTA Klaipėdos fakulteto studentams sceną ir laisvę muzikuoti, realizuoti savo studijas praktiškai, formuoti savitą muzikos atlikėjo identitetą, plėtoti muzikinės kultūros akiratį, dalintis muzikine patirtimi su visa Klaipėdos studentų bendruomene.

Klaipėdos muzikos studentams atveriamos galimybės praktikuotis ne tik Akademijoje, bet ir už jos ribų. Tokia praktika vyrauja daugelyje pasaulio šalių, kur yra įsikūrusios stipriausios džiazo ir populiariosios muzikos mokyklos, o nuo lapkričio 11 d. toks modelis veikia ir Klaipėdoje.

Klaipėdos fakulteto džiazo ir populiariosios muzikos dėstytojo Kęstučio Sovos manymu, studijuojant geriausių rezultatų gali tikėtis tik tada, kai visas gautas žinias Akademijoje gali kaip mat realizuoti praktiškai, be to, taip kaupiama „saviorganizavimo, vadybinė, bendravimo su klausytojais patirtis“. Pasak K. Sovos, neįkainojamas dalykas, kokį gali suteikti dėstytojai, miesto melomanų bendruomenė ir verslas jaunam talentingam muzikui – tai palaikymas.

Kviečiame į muzikinius susitikimus kiekvieną ketvirtadienį džiazo klube „Kurpiai“, kuriuose vyks džiazo muzikos „Jam Session“ šėlionės. Renginiai nemokami!

Klaipėdos fakulteto informacija 
2021 12 21 

 

Renginiai

2022/01/19 - 2022/01/22

GED42: ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS DIENOS

2022 m. sausio 19–22 d. 

LMTA Centriniuose rūmuose (Gedimino pr. 42, Vilnius)

GED42: ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS DIENOS


Sausio 19 d., trečiadienį, 17 val. 
Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje 
GED42: I dalis 
LMTA doktorantės Martos Finkelštein (fortepijonas) paskaita-koncertas „Kuratorystė muzikoje: ansamblio Synaesthesis atvejis“ 
Meno projekto kūrybinės dalies vadovė – prof. dr. Indrė Baikštytė 
Meno projekto tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Lina Navickaitė-Martinelli


Sausio 20 d., ketvirtadienį, 18 val. 
Balkono teatre 
GED42: II dalis 
Šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos specializacijos doktorantai: 
18 val. – Lora Kmieliauskaitė (smuikas, prof. dr. Indrės Baikštytės klasė) 
Dalyvauja: Arnas Kmieliauskas (violončelė) 
Programoje: 
Andrius Maslekovas (1985). „Naktinių drobių šešėliai“ 
Kristupas Bubnelis (1995). Please leave your message after the tone 
19 val. – Kristupas Gikas (fleita, prof. Vykinto Baltako klasė)
Programoje: 
Derek Charke (1974). Disturbances of circadian rhythm 
Kristupas Gikas (1992). Progreversive 
Kristupas Gikas (1992). Flute Machine 
20 val. – Matas Samulionis (saksofonas, doc. Liudo Mockūno klasė) 
Dalyvauja: Kornelijus Pukinskis (saksofonas), Dominykas Snarskis (mušamieji instrumentai) 
Programoje: 
Antony Braxton (1945). Excerpts for Genome Nr. 228 interpretacija saksofonui ir elektronikai 
Matas Samulionis (1995). 4Noise saksofonui ir kompiuteriniams triukšmams 
Matas Samulionis (1995). EG grafinės partitūros realizacija; Quark Effect. Form No. 3


Sausio 21 d., penktadienį, 17 val. 
Balkono teatre 
GED42: III dalis 
Šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos specializacijos magistrantai: Daubaras Danielius (eufonija), Povilas Jurkša (trombonas), Salomėja Kalvelytė (fleita), Ryhor Khoroneko (saksofonas), Mikas Kurtinaitis (tūba), Haroldas Parulis (klarnetas), Kornelijus Pukinskis (saksofonas), Dominykas Snarskis (mušamieji instrumentai), Gediminas Stepanavičius (kontrabosas), Rūta Šeduikytė (mušamieji instrumentai) 
Dėstytojai: prof. Vykintas Baltakas, doc. Liudas Mockūnas, lekt. Arnas Mikalkėnas 
Programa:
Karlheinz Stockhausen (1928–2007). In Freundschaft 
Solange Azevedo (1995). About obsessed clouds I (2021, premjera) 
Vincent Persichetti (1915–1987). Parable XVIII 
Justyna Tobera (1997). Undone (2021, premjera) 
Sofia Vaisman-Maturana (1993). States of Nostalgia (2021, premjera) 
Frederic Rzewski (1938–2021) – Haroldas Parulis (1994). Flowers in the Rain


Sausio 22 d., šeštadienį, 18 val. 
Balkono teatre 
GED42: IV dalis 
Dalyvauja: LMTA Šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos specializacijos ir Kompozicijos katedros studentai, Šiuolaikinės muzikos studentų ansambliai (prof. Vykinto Baltako klasė), Kompozicijos katedros studentų elektroninės muzikos ansamblis (doc. Mantauto Krukausko, lekt. dr. Jono Jurkūno klasė) 
Programa: 
John Cage (1912–1992). Royanji 
Atl. Mikas Kurtinaitis (tūba) 
Terry Riley (1935). In C 
Atl.: Ryhor Kharaneka (saksofonas), Kornelijus Pukinskis (saksofonas), Danielius Daubaras (eufonija), Kompozicijos katedros studentų elektroninės muzikos ansamblis (Bartvydas Babenskas, Augustinas Danys, Artūrs Duckis, Mija Kembrė, Nikita Kiriuchinas, Mantas Mockus, Dainius Repšas, Livija Šiaudvirtaitė)


Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/20

CHORO MUZIKOS KONCERTAS

2022 m. sausio 20 d., ketvirtadienį, 18 val.

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salė (K. Donelaičio g. 4, Vilnius)

CHORO MUZIKOS KONCERTAS

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos ir LMTA Klaipėdos fakulteto jungtinis choras 
Choro vadovė Jolanta Vyšniauskienė, chormeisteris Marius Lingvenis, koncertmeisterė Živilė Čapienė

Diriguoja LMTA Klaipėdos fakulteto studentai Ernestas Averkinas (doc. Juditos Kiaulakytės kl.), Viktorija Bulkšaitė, Evelina Kazlauskaitė (doc. Tomo Ambrozaičio kl.), Andrius Žilius (lekt. Jolantos Vyšniauskienės kl.) bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniai: Austėja Jatulytė, Livija Kasmauskytė, Eglė Leščiūtė, Liana Maliauskaitė, Simas Martinkus, Deimantė Motiejūnaitė, Beata Rapalavičiūtė, Žygimantas Stonkus, Bernadeta Ščėsnaitė, Emilija Virkėtytė (mokytojos-ekspertės Jolantos Vyšniauskienės dirigavimo klasė), Danielė Raginskaitė, Vincentas Žiedas (vyr. mokytojo Mariaus Lingvenio dirigavimo klasė). 

PRELIMINARI PROGRAMA

Martynas Mažvydas, „Gyvenimą tas turės pašlovintą“, diriguoja Vincentas Žiedas 
Juozas Naujalis, „Jaunimo giesmė“, diriguoja Žygimantas Stonkus 
Vytautas Miškinis, „Alksnio ugnelė“, diriguoja Bernadeta Ščėsnaitė 
Juozas Naujalis, „Už Raseinių“, diriguoja Evelina Kazlauskaitė 
L. Kairytė, „Turėjo bobutė žilą oželį“, diriguoja Emilija Virkėtytė 
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, harmonizuota liaudes daina „Oi, giria giria“, diriguoja Livija Kasmauskytė 
Kęstutis Daugirdas, „Leliumai, oi kas vaikščiojo“, diriguoja Liana Maliauskaitė 
Mykola Leontovich ir Peter J. Wilhousky, „Carol of the Bells“, diriguoja Beata Rapalavičiūtė 
Juozas Gudavičius, „Kur giria žaliuoja“, diriguoja Danielė Raginskaitė 
Danguolė Beinarytė, „Dzūkit dzūkit“, diriguoja Andrius Žilius 
Gediminas Purlys, „Tėve mūsų“, diriguoja Viktorija Bulkšaitė 
Laimis Vilkončius, „Dėl tos dainos“, diriguoja Eglė Leščiūtė 
Vaclovas Augustinas, „Tėvyne mūsų“, diriguoja Ernestas Averkinas 
Ola Gjeilo, „The Rose“, diriguoja Deimantė Motiejūnaitė 
Peter Anglea, „Jubilate Deo“, diriguoja Simas Martinkus 
Saulius Petreikis, „Mūsų žemė“, diriguoja Austėja Jatulytė  

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame!

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/21

LMTA DOKTORANTAI: GABRIELIUS SIMAS SAPIEGA (KOMPOZICIJA) 

2022 m. sausio 21 d., penktadienį, 16 val. 

LMTA Centriniai rūmai: Jurgio Karnavičiaus auditorijoje (1305, Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: GABRIELIUS SIMAS SAPIEGA (KOMPOZICIJA) 

Paskaita-kūrybos pristatymas „Organiškoji Platono vienovės idėja hilomorfiniuose spektrinės muzikos procesuose“ 

Meno projekto kūrybinės dalies vadovas – prof. Stefano Gervasoni (CNSMDP) 

Meno projekto tiriamosios dalies vadovė – prof. habil. dr. Gražina Daunoravičienė 

Įėjimas laisvas.

* Renginiuose privaloma dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/22

PUČIAMŲJŲ IR MUŠAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO KONCERTAS

2022 m. sausio 22 d., šeštadienį, 17 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA PUČIAMŲJŲ IR MUŠAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KATEDROS ORKESTRO KONCERTAS

Vadovai: prof. dr. Robertas Beinaris, doc. Rimvydas Savickas, lekt. Linas Rupšlaukis

Diriguoja doc. Egidijus Ališauskas

Solistė Caroline Emilie Skaarenborg Savickienė (I mag., obojus, prof. dr. Roberto Beinario kl.)

Programoje: V. Bellini, J. de Haan, J. de Meij, S.  R. Hazo ir kt. 

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame!

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/23

KLOUNADOS VESTERNAS „ODISĖJA“

2022 m. sausio 23 d., sekmadienis, 19 val.  

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

KLOUNADOS VESTERNAS „ODISĖJA“ (N-14)

Režisierius: Žilvinas Beniušis 
Scenografijos dailininkas Vitalij Strigunkov  
Kostiumų dailininkė Daiva Urbonavičiūtė 
Šviesų dailininkas Valdas Latonas 
Scenarijaus autoriai: Žilvinas Beniušis ir Raul Barranc 
Vaidina: Saulius Ambrozaitis, Sofija Gedgaudaitė, Džiugas Gvozdinskas, Julija Korpačiova, Digna Kulionytė, Karolis Norvilas, Aurelijus Pocius, Domantas Starkauskas 

Partneriai: OKT/Vilniaus miesto teatras, Šiuolaikinės intelektualios klounados teatras 
Bilietus platina TIKETA.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Renginiuose gali dalyvauti tik asmenys turintys Galimybių pasą.

2022/01/24

LMTA DOKTORANTAI: VYTAUTAS GERMANAVIČIUS (KOMPOZICIJA) 

2022 m. sausio 24 d., pirmadienį, 18 val. 

LMTA Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: VYTAUTAS GERMANAVIČIUS (KOMPOZICIJA) 

Paskaita-koncertas „Archaikos garsiniai kodai šiuolaikinėje kompozicijoje: nuo natūralaus garsaeilio iki žydinčio ledo ir asteroidų žiedo“

Meno projekto kūrybinės dalies vadovas – prof. Rytis Mažulis  
Meno projekto tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Rima Povilionienė 

Ar lietuvių folkloro tradicija išsaugojo mikrointervalų skambesį ir derinimo sistemą? LMTA IV kurso doktorantas Vytautas Germanavičius viešoje paskaitoje-koncerte pristatys neseniai atlikto lietuvių tradicinės vokalinės ir instrumentinės muzikos įrašų tyrimo rezultatus. Remdamasis lietuvių sutartinėse nustatytų intervalinių struktūrų kodais, doktorantas aptars šių struktūrų adaptaciją ir transformaciją muzikos kūrinių komponavimo sprendimuose.  

Bus demonstruojami Vytauto Germanavičiaus kūriniai:   
„Žydintis ledas“ styginių orkestrui, 2020 
„Mane nužudė banano medis“ išilginei fleitai solo, 2019 
„Be titro“ šakuhači ir styginių kvartetui, 2021 
„Raudoni medžiai“ fleitai (piccolo), violončelei ir vargonams, 2018 
„L’astéroïde B-612“ dviem smuikams, 2021 

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/27 - 2022/01/29

ICPA MEISTRIŠKUMOS KURSAI IR KONCERTAI

2022 m. sausio 27–29 d.

ICPA TARPTAUTINĖS PROGRAMOS RENGINIAI


Sausio 27–29 d., 10–17 val. 
LMTA II rūmų 203 auditorijoje ir Kamerinėje salėje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius) 
ICPA PIANISTŲ IR LMTA KAMERINIO ANSAMBLIO KATEDROS STUDENTŲ MEISTRIŠKUMO KURSAI  
Kursų vadovas prof. Nelson Delle-Vigne Fabbri. Taip pat kursus veda Ramutė Kalnėnaitė (violončelė), Vaida Paukštienė (smuikas).
Kursų dalyviai: 
– ICPA tarptautinės programos kursų pianistai Lina Berrada (Marokas), Benjamin Dumont (Belgija), Aarun Monteiro Kassam (Portugalija), Damien Lemonnier (Belgija), Andreas Mantzaris (Belgija), David Ramos da Silva (Belgija), Elena Šešelgytė (Lietuva), Arvindan Thekkadath (Prancūzija-Kanada), Elodie Vignon (Prancūzija); 
– LMTA studentai Vakarė Daukšaitė (smuikas), Aleksas Filipenkovas (smuikas), Barbora Gailiūtė (violončelė), Rugilė Šeštokaitė (smuikas); 
– VDU studentas Marius Sakavičius (violončelė). 
Dalyvauja Gabrielė Dikčiūtė (violončelė), Marija Šešelgytė (altas), Dalia Šešelgienė (smuikas). 
* Nelson Delle-Vigne Fabbri – italų virtuozas. Gimė Argentinoje, studijavo pas žymius pianistus Magdą Tagliaferro, Claudio Arrau, Gyorgy Cziffrą. Pianistas yra ir žymus pedagogas, dirba Ecole Normale de Musique de Paris, Alfred Cortot ir Chapelle Musicale Reine Elisabeth Belgijoje. Prof. Nelson Delle-Vigne Fabbri  veda meistriškumo kursus Prancūzijoje, JAV, Kanadoje, Portugalijoje, Italijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Graikijoje, Šiaurės Korėjoje ir kitur. Prof. Nelson Delle-Vigne Fabbri yra Musica Braine L’Alleud, Paryžiaus tarptautinių vasaros kursų bei EMS muzikų grupės direktorius. Profesorius yra ICPA (International Certificate Piano Artists) įkūrėjas ir artistų vadovas, dažnai kviečiamas į tarptautinius konkursus kaip žiuri narys.


Sausio 28 d., penktadienį, 18 val. 
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
ICPA MEISTRIŠKUMO KURSŲ KONCERTAS 
Dalyvauja ICPA pianistų programos dalyviai ir LMTA studentai bei absolventai. 


Sausio 29 d., šeštadienį, 18 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
ICPA MEISTRIŠKUMO KURSŲ BAIGIAMASIS KONCERTAS 
Dalyvauja ICPA pianistų programos dalyviai ir LMTA studentai bei absolventai.


Renginiai nemokami.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/27

LMTA DOKTORANTAI: NERINGA VALUNTONYTĖ (FORTEPIJONAS) 

2022 m. sausio 27 d., ketvirtadienį, 18 val. 

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: NERINGA VALUNTONYTĖ (FORTEPIJONAS) 

PROGRAMA  

Carl Vine (1954) 
Anne Landa preliudai 

César Franck (1822–1890) 
Preliudas, choralas ir fuga, FWV 21 

* Renginys nemokamas. Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  


Pasak muzikos kritikų, „nepretenzingomis“, „jaunatviškomis“ ir „labai nuoširdžiomis“ interpretacijomis pasižyminti pianistė Neringa Valuntonytė aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Nuolatos siekianti atlikimo individualumo ir įvairovės, Neringa rengia konceptualius koncertus, didelį dėmesį skirdama mažiau žinomam modernios muzikos repertuarui bei jį derindama kartu su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais.

Pianistė pasirodė įvairiose Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos bei Lietuvos salėse su solinės ir kamerinės muzikos programomis. Neringa surengė svarbius pasirodymus tokiuose festivaliuose bei projektuose, kaip „Jiang Artis Festival“, „Bechstein Young Professionals“, II Vilniaus fortepijono muzikos festivalis, Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, „International Gradus Piano Festival“, „Crossing Keyboards“ ir daugelyje kitų.  

2019 m. Neringa pelnė III vietą VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse, kuriame atliko M. Ravelio Koncertą fortepijonui G-dur su dirigento M. Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. 

2020 m. pianistė baigė magistrantūros studijas Hanoverio muzikos, teatro ir medijos aukštojoje mokykloje prof. E. Kupiec klasėje bei pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuriose vykdo meninį tyrimą „Akademinės muzikos atlikėjo persona: nuo scenos iki asmeninio prekės ženklo“. 

Daugiau informacijos: www.valuntonyte.com

2022/01/28

LMTA DOKTORANTAI: VYTIS NIVINSKAS (KONTRABOSAS)

2022 m. sausio 28 d., penktadienį, 18 val.

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: VYTIS NIVINSKAS (KONTRABOSAS)

Paskaita-koncertas „Džiazo kontraboso transformacijos“

Meno projekto kūrybinės dalies vadovas – prof. Anders Jormin (Švedija)
Meno projekto tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė 

Dalyvauja: LMTA doktorantas Vytis Nivinskas (kontrabosas), Richardas Banys (fortepijonas), Laura Budreckytė (vokalas, perkusija), Jan Maksimovič (saksofonas), Tuomas Räsänen (mušamieji instrumentai), Laurynas Žakevičius (šokis).

Renginys nemokamas.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/02/10

SEMINARAS PEDAGOGAMS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA“

2022 m. vasario 10 d., ketvirtadienį, 10.00–15.00 val. 

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SEMINARAS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA: PRINCIPAI, PROCESAS IR PRITAIKYMO BŪDAI“

Seminarą veda lektorė Justina Kaminskaitė

Registracija vyksta iki vasario 8 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos – kkc.lmta.lt

* Į LMTA įleidžiami tik Galimybių pasą turintys asmenys. Patalpose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančius respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.  


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. +370 626 47877

2022/02/24

SEMINARAS „MUZIKINĖS KLAUSOS UGDYMAS PRADINĖSE KLASĖSE“

2022 m. vasario 24 d., ketvirtadienį, 9.00–13.30 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SEMINARAS „MUZIKINĖS KLAUSOS UGDYMAS PRADINĖSE KLASĖSE“

Doc. dr. Vidos Umbrasienės vadovėlio „Į muzikos šalį“ 2 klasei pristatymas

Registracija vyksta iki vasario 23 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2). 

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt

* Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. Viso renginio metu privaloma dėvėti respiratorių (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kuris priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis. 
LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Vyresnioji specialistė 
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877