Stojantiesiems Studijuojantiesiems Darbuotojams Psichologinė pagalba

naujienos

2018.04.23

Žurnalas „Lietuvos muzikologija“ pasirašė sutartį su „RILM“

LMTA leidžia mokslinių straipsnių žurnalą „Lietuvos muzikologija“, kuris vienintelis iš trijų Akademijos žurnalų yra finansuojamas pagal europinį mokslinių leidinių projektą. Nuo šiol jis bus skelbiamas tarptautinėje RILM sistemoje.

Balandžio 3–6 d. muzikologės Rima Povilionienė ir Rūta Stanevičiūtė lankėsi Niujorke, Niujorko miesto universitete įsikūrusio Barry S. Brooko muzikos tyrimų ir dokumentacijos centro 50-mečiui skirtoje konferencijoje „Musicology in the age of (post)globalization“. Šis centras yra pagrindinė institucija, administruojanti tarptautinę ir svarbiausią muzikologų tekstų duomenų bazę RILM.

Rima Povilionienė, žurnalo „Lietuvos muzikologija“ vyr. redaktorės asistentė ir redakcinės kolegijos narė, į Niujorką nuskraidino visus iki šiol išleistus 18-a žurnalo „Lietuvos muzikologija“ tomų ir įteikė RILM atstovams. RILM prezidentė Barbara Dobbs Mackenzie ir redaktorė Tina Fruhauf, išvydusios šią solidžią kolekciją ir susipažinusios su jos turiniu, iškart pasiūlė žurnalo visatekstį dokumentą (t. y., visus straipsnius) skelbti RILM sistemoje. Viešnagės Niujorke metu R. Povilionienė suderino ir žurnalo vardu pasirašė su RILM sutartį.

Artimiausiu metu RILM atliks visų tekstų skaitmenizavimą ir juos su detalia informacija bei sugeneruota paieška įkels į savo internetinę bazę. Nuo tada visi žurnalo „Lietuvos muzikologija“ tekstai bus plačiai prieinami RILM prenumeratoriams visame pasaulyje bei visiems susijusių bazių, pavyzdžiui, EBSCO vartotojams. 

Iki šiol RILM apie „Lietuvos muzikologijos“ tomus ir straipsnius kaupė ir skelbė tik trumpas anotacijas. Tad ši sutartis yra puiki Lietuvos muzikologų darbų tarptautinės sklaidos ir matomumo galimybė. RILM iki šiol yra plačiausia muzikologinė sistema, kuri renka ir kataloguoja vienoje vietoje muzikologinių tekstų informaciją iš viso pasaulio. Be to, RILM šiuo metu administruoja internetinę vokiškosios enciklopedijos MGG sistemą. 

Daugiau apie RILM: www.rilm.org

Daugiau apie Barry S. Brooko muzikos tyrimų ir dokumentacijos centrą: brookcenter.gc.cuny.edu

Visi žurnalo „Lietuvos muzikologija“ tomai patalpinti internete: zurnalai.lmta.lt

2018 04 20

2018.04.20

LMTA studijų miestelio vizija – vis konkretesnė

Glaudžiai bendradarbiaujant Lietuvos muzikos ir teatro akademijai su UAB „Paleko Archstudija“, užbaigtas pasirengimo naujojo LMTA studijų miestelio Olandų gatvėje projektavimui etapas. Balandžio 19 d. Akademijos rektorius Zbignevas Ibelgauptas ir bendrovės „Paleko Archstudija“ vadovas Rolandas Palekas pasirašė priėmimo–perdavimo aktą.  

Atliktų darbų pagrindu bus rengiamas bendras studijų miestelio techninis projektas. Akademija ruošiasi dar keletui svarbių žingsnių, leisiančių sklandžiai įgyvendinti LMTA studijų miestelio statybų etapus. Pasak LMTA rektoriaus Zbignevo Ibelgaupto, Akademija užtikrintai juda savo ateities vizijos realizavimo link.

„Paleko Archstudijos“ pateikti projektiniai pasiūlymai buvo rengiami prieš metus sudarytos sutarties pagrindu. 2017 m. balandžio 11 d. pasirašyta sutartis dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio Olandų g. 21, Vilniuje, architektūros dalies projektavimo ir architektūros dalies projekto vykdymo priežiūros paslaugų.

Projektas „Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio Olandų g. 21, Vilniuje, sukūrimas“ vykdomas su Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos pagalba. Pagal „Paleko Archstudijos“ parengtą projektą, LMTA studijų miestelį sudarys kompleksas pastatų, sugrupuotų greta jau esamo teritorijos Olandų gatvėje užstatymo. Tai – Teatro ir kino bei Muzikos fakultetai, Mažasis ir Didysis salių blokai, Bendrasis-Administracinis blokas, Biblioteka, Kamerinė salė, Studentų bendrabutis. Studijų miestelio komplekso pastatai bus išdėstyti aplink pagrindinę netaisyklingos, pailgos formos aikštę, skirtą bendruomeninių akademijos ryšių formavimui. LMTA komplekso erdvinė sąranga bus orientuota į Kalnų parko šlaitą – į renginius lankytojai pateks iš Kalnų parko pusės. Stalo kalno šlaitas ir priekalnė liks neužstatyti, gerai apžvelgiami.

Įgyvendinant investicijų projektą yra numatyti du statybų etapai. Pirmąjį etapą preliminariai planuojama baigti 2020 m. Jo metu turėtų iškilti Teatro ir kino fakulteto, Muzikos fakulteto pastatai bei Mažasis salių blokas. II etapas turėtų būti įgyvendintas 2024 m. II etapo metu bus pastatyta: Didysis salių blokas, Bendrasis-Administracinis blokas, Biblioteka, Kamerinė salė, Studentų bendrabutis.

LMTA informacija
2018 04 20

2018.04.19

LMTA 42-oji metinė konferencija „Rytdienos meno šiandiena“

2018 m. balandžio 25 d., 10-16 val. LMTA Kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6-2 / Tilto g. 16) vyks 42-oji metinė konferencija „Rytdienos meno šiandiena“. Jos metu savo pranešimus pristatys įvairių mokslo krypčių tyrėjai, menininkai, LMTA dėstytojai, doktorantai, studentai, muzikos mokytojai.

42-oji LMTA metinė konferencija skirta žvilgsniui į artimą ateitį, siekiant aptarti ateities meno ir menininkų, jų pedagogų iššūkius, šiandienos meno pasaulio aktualijas, naujausius tyrimus, jų metodikas ir perspektyvas, kūrybines strategijas. Į konferencijos programą įtraukta speciali sekcija mokytojams, kurios metu bus aptariamos muzikos mokymo, muzikologijos brandos egzamino aktualijos.

Konferencijos PROGRAMA

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras už dalyvavimą konferencijoje išrašo pažymėjimus, kurių kaina 5,5€.

Norintiems gauti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus gali registruotis ČIA.

Visą smulkesnę informaciją rasite ČIA.

Kviečiame dalyvauti!

2018.04.18

LMTA studentų programa Višegrado filmų forume Bratislavoje

Balandžio 17-22 d. Bratislavoje (Slovakijoje) septintą kartą vykstančiame Višegrado filmų forume jau trečią kartą pristatoma Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų filmų programa.

Bratislavoje LMTA atstovavo Kino ir TV katedros ketvirtakursės Klaudija Matvejevaitė (vaizdo režisierė), Odeta Riškutė (vaizdo operatorė), trečiakursė Urtė Aškelovičiūtė (meno vadyba) ir Tarptautinių ryšių koordinatorė Giedrė Kabašinskienė.

Forume pristatyta LMTA studentų sukurtų filmų 50 minučių programa. Joje buvo parodyti vaidybiniai filmai – Jokūbo Lapinsko „Laisvasis rašymas“ ir Klaudijos Matvejevaitės „Paskutinė diena“. Po filmo peržiūros „Paskutinė diena“ autorės daugiau papasakojo apie savo puikių atgarsių sulaukusį filmą. Į forumą susirinkusiems įvairių šalių studentams taip pat buvo pristatyta LMTA kino studijų programos.

Višegrado filmų forumas (VFF) pradėtas organizuoti 2011 m. Bratislavos menų akademijos Televizijos ir kino fakulteto studentų iniciatyva. Pagrindinis forumo tikslas sukurti svarią edukacinę platformą Europos studentams, besidomintiems kinu, medijomis ir audiovizualiniais menais. Organizatoriai ypač siekia paskatinti glaudesnį Centrinės ir Rytų Europos šalių kino mokyklų bendradarbiavimą, suteikti galimybę keistis inovatyviomis patirtimis, skatinti kūrybinį ir finansinio bendradarbiavimo procesą. 

Šių metų forumas vyksta jau septintąjį kartą. Per tą laiką VFF subūrė stiprius sąjungininkus – partnerines mokyklas AGRFT (Liubliana, Slovėnija), FAMU (Praga, Čekija), PWSFTViT (Lodzė, Lenkija), SZFE (Budapeštas, Vengrija), UNATC (Bukareštas, Rumunija), WRiTV (Katovicai, Lenkija). Pagrindinę forumo dalį sudaro seminarai, miestriškumo klasės. Ankstesniems seminarams vadovavo žymiausi pasaulio kino profesionalai – režisieriai Krzysztofas Zanussi (Lenkija), prodiuseris Jimas Starkas (JAV), operatorius Christianas Bergeris (dirbo su režisieriais Michaeliu Haneke, Lucu Bondy), trijų „Oskarais“ įvertintų filmų garso dizaineris Christopheris Newmanas ir kiti.

2018 m. forume taip pat numatyta intensyvi seminarų programa (www.visegradfilmforum). Pagrindinis VFF‘2018 svečias – kino operatorius Slavomiras Idziakas, jis kartu su K. Zanussi kūrė 14 filmų, o taip pat kartu su K. Kieslowskiu – filmus „Dvigubas Veronikos gyvenimas“, „Trys spalvos. Mėlyna“ ir „Trumpas filmas apie nužudymą“.  Slavomiras Idziakas pastaraisias metais daugiau dirba JAV. 2012 m. už geriausią operatoriaus darbą nominuotas Akademijos ir BAFTA apdovanojimais (Ridley Scotto filmas „Black Hawk Down“). Jis taip pat žinomas ir kaip filmo „Haris Poteris“ operatorius.

Giedrė Kabašinskienė
2018 04 19

2018.04.18

„Nordplus“ intensyvūs kursai „NORD+MIX“

Balandžio 19-30 dienomis Vilniuje rengiami Nordplus programos finansuojami NORD+MIX kursai, kurie šįmet vyks jau trečią kartą. Intensyvius praktinius kursus Lietuvos muzikos ir teatro akademija rengia kartu su devynomis partnerinėmis aukštosiomis muzikos mokyklomis Šiaures ir Baltijos šalyse.

Projektą finansuoja Nordplus aukštojo mokslo programa.

Šioje kūrybinėje laboratorijoje dalyvauja 24 kompozicijos studentai, 12 šiuolaikinės muzikos atlikėjų ir 2 profesionalūs muzikantai. 13 dėstytojų – elektroninės ir elektroakustinės kompozicijos, garso meno, improvizacijos ir muzikos technologijų žinovų, dalinsis patirtimi su studentais ir padės jiems įgyvendinti kūrybinius sumanymus. Studentai mokysis kurti muziką garso sferai, kuri skirta plėtoti neribotas erdvinio skambesio galimybes (360 laipsnių garsas).

Pagrindinė NORD+MIX tema – ambisoninis garso formatas ir garso imersija. Imersijos sąvoka naudojama ne tik eksperimentinės elektroninės muzikos erdvinio garso savybėms atskleisti. Kūrybinių industrijų kontekste tai pripažintas garso (ir 360 laipsnių sferinio vaizdo) virtualios realybės standartas.

Kūrybiniai eksperimentai ir koncertų repeticijos vyks Juliaus Juzeliūno erdvinio garso sferoje LMTA Muzikos inovacijų studijų centre (MiSC). Norėdami projekto rezultatus pristatyti platesniam klausytojų ratui, projekto rengėjai garso sferą instaliuos didesnėje koncertinėje erdvėje – kultūros bare „Kablys“.

Atsižvelgiant į studentų lūkesčius ir individualius pageidavimus, dalyviai suskirstyti į tris grupes: pirma grupė kurs instrumentinę muziką (elektroninę ir akustinę), antra grupė – kompozitoriai kartu su šiuolaikinės muzikos atlikėjais-improvizuotojais kurs improvizacinius garsinius projektus, trečia grupė garso sferoje miksuos elektroakustinius/akusmatinius kūrinius.

NORD+MIX projekto metu sukurti kūriniai auditorijai bus pristatyti Kultūros bare „Kablyje“ (Kauno g. 5).  Pirmame NORD+MIX koncerte balandžio 28 d., šeštadienį, 22 val. skambės elektroniniai kūriniai. Antrame NORD+MIX koncerte balandžio 29 d., sekmadienį, 18 val. pristatysime elektroninės muzikos kūrinius su atlikėjais ir improvizacinius kūrinius.

Projekto koordinatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Partneriai: Danijos karališkoji muzikos akademija, Estijos muzikos ir teatro akademija, Geteborgo universiteto muzikos ir teatro akademija, Islandijos menų akademija, Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademija, Karališkasis muzikos koledžas Stokholme, Lundo universiteto Malmės muzikos akademija, Norvegijos muzikos akademija, Sibelijaus akademija.

Dėstytojai:
Alejandro Olarte, Andrew Bentley / Sibelijaus akademija
Anders Tveit / Norvegijos muzikos akademija
Hans Gunter Lock, Theodor Parker / Estijos muzikos ir teatro akademija
Hans Peter Stubbe Teglbjærg / Danijos karališkoji muzikos akademija
Henrik Frisk / Karališkasis muzikos koledžas Stokholme
Kent Oloffson / Lundo universiteto Malmės muzikos akademija
Mantautas Krukauskas, Jonas Jurkūnas  / Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Ríkharður Friðriksson / Islandijos menų akademija
Staffan Mossenmark / Geteborgo universiteto muzikos ir teatro akademija
Voldemārs Johansons / Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademija

Kompozicijos studentai:
Hermod Ringset Bentsen, Michael McCormick / Norvegijos muzikos akademija
Kirsten Milenko, Robert Durnin / Danijos karališkoji muzikos akademija 
Maria Horn, Mattias Erik Hållsten / Karališkasis muzikos koledžas Stokholme
Martino Torquati, Daniel Möllås / Lundo universiteto Malmės muzikos akademija 
Olesja Kozlovska, Alise Rancāne / Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademija 
Paul Klooren, Markus Robam / Estijos muzikos ir teatro akademija  
Paola Livorsi, Matilda Seppälä, Tornike Karchkhadze, Ani Zakareishvili, Viktor Toikkanen / Sibelijaus akademija 
Stefán Ólafur Ólafsson, Saevar Helgi Johannsson / Islandijos menų akadmeija
Kompozicijos studentai Jūra Elena Šedytė, Marija Paškevičiūtė, Monika Zenkevičiūtė, Aleksej Kalinin, Dainora Aleksaitė ir muzikos atlikėjai Dalia Krapavickaitė, Kristupas Gikas, Simonas Kaupinis, Monika Kiknadzė, Deimantas Jurevičius, Kazimieras Jušinskas, Greta Garmašaitė, Mėta Pelegrimaitė, Domantas Razmus, Kristupas Kmitas / Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Profesionalūs muzikantai:
Marta Finkelštein (fortepijonas), Artūras Kažimėkas (klarnetas)

Daugiau informacijos apie 2016  m. ir 2017 m. NORD+MIX projektus – paskaitų įrašai, projekto dokumentiniai filmai, koncertų įrašai puslapyje: http://nordplusmusic.net/index.php?id=234

Kontaktai:
Mantautas Krukauskas, MiSC vedėjas, mantautas.krukauskas@lmta.lt 
Rima Rimšaitė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja, rima.rimsaite@lmta.lt

2018.04.17

SKELBIAMAS LMTA MOKSLINĖS VEIKLOS PLĖTROS KONKURSAS

Skelbiamas LMTA mokslinės veiklos plėtros konkursas. Konkursas rengiamas siekiant sustiprinti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojų tyrėjų kompetenciją ir tarptautinės veiklos patirtį, paskatinti ir padėti vykdyti bei paskelbti fundamentalius ir taikomuosius tyrimus bei jų rezultatus.

Konkurso tikslai: skatinti LMTA menotyros (muzikologija, teatrologija, kinotyra) fundamentinius bei taikomuosius tyrimus, kelti Akademijos dėstytojų tyrėjų profesinę kvalifikaciją ir stiprinti Akademijos mokslinių tyrimų tarptautiškumą.

Laukiami rezultatai:

  • baigtiniai mokslo tyrimų darbai – monografijų, mokslo studijų, straipsnių ir kitų mokslo publikacijų rankraščių parengimas leidybai;
  • mokslo publikacijų vertimas į užsienio kalbą tarptautinėms publikacijoms;
  • mokslininkų kvalifikacijos kėlimas užsienio mokslo ir/ar studijų įstaigose (stažuotės ir mokslo tyrimai).

Konkurse gali dalyvauti LMTA dėstytojai tyrėjai, turintys mokslo laipsnį. Vienas pareiškėjas gali teikti konkursui tik vieną paraišką. Paraiškos ir jų priedai teikiami e-paštu mokslas@lmta.lt iki 2018 m. gegužės 1 d. (imtinai).

Konkursas skelbiamas vieną kartą per metus. Maksimalus veiklų įvykdymo terminas – iki š.m. gruodžio 15 dienos, maksimali galima vienos paraiškos finansavimo suma – 3 000 Eur (neatskaičius mokesčių).

Konkurso vykdomas vadovaujantis  „Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mokslinės veiklos plėtros konkurso aprašu“ (patvirtina LMTA rektoriaus, 2016 m. vasario 1 d., Nr. 4 VĮ).

2018.04.11

Kvietimas: tarptautinis projektas „TEATRO MENININKO TVARUMAS“

Kviečiame dalyvauti Šiaurės ir Baltijos šalių projekte „Teatro menininko tvarumas“. Tai šimtas Lietuvos, Danijos, Estijos, Grenlandijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ateities scenos kūrėjų ir jų mintys Lietuvos šimtmečiui.

KAS TAI?
Tai savaitės trukmės intensyvus kūrybinis forumas. Jo metu 100 įvairių sričių jaunųjų scenos ir performatyvių menų kūrėjų iš Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų mokyklų kartu generuos idėjas bei viešai jas pristatys visuomenei baigiamajame renginyje 2018 m. rugsėjo 1 d. ir inovatyviose medijose.

KADA, KUR?
2018 m. rugpjūčio 26 d. – rugsėjo 2 d. Vilniuje.
Projekto vyks LMTA Teatro ir kino fakultete, Sluškų rūmuose.

KAS GALI REGISTRUOTIS?
Visi LMTA studentai, kuriems įdomu dirbti tarptautinėse kūrybinėse komandose ir rūpi meno prasmės, menininko pašaukimo, atsakomybės žmogui, visuomenei, planetai klausimai.
Projekto dalyviai, globojami patyrusių mentorių, bus skatinami meno priemonėmis kalbėti apie ekoscenografiją, hortikultūros ir bendruomenės įtraukties veiklas, apie minčių ekologiją, aptarti #metoo bangas bei kitas socialines ir politines aktualijas.

VISI ESATE SVARBŪS IR LABAI REIKALINGI, tačiau vietų skaičius ribotas. Registruojantis prašome:
– prisistatyti (vardas, pavardė; specialybė ir kursas, kuriame studijuojate; kontaktai – el. paštas, mob. telefonas);
– 5 sakiniais apibūdinti, kas Jus sudomino šiame projekte;
– pažymėti kurį nors iš variantų:
        a) noriu dalyvauti vienoje iš 10-ties kūrybinių grupių;
        b) noriu būti su 100 dalyvių ir padėti įgyvendinti projektą (organizavimas, savanorystė);
        c) noriu, kad apie tai žinotų kiti (projekto viešinimas, filmavimas, FB, Twitter ir kt.).
– įsipareigoti dalyvauti 2018 m. rugpjūčio 26–rugsėjo 2 d. Vilniuje vyksiančiame projekte.

Registracija vyksta iki balandžio 20 d. adresu viktorija.jonkute@lmta.lt; tel. pasiteirauti: (8 5) 262 6770.

Atsakymas, patvirtinantis dalyvavimo projekte galimybę, bus pateiktas iki gegužės 1 d.

DAUGIAU:
„Teatro menininko tvarumas“ – 2017-2018 m. vykstantis Šiaurės ir Baltijos šalių scenos menų mokyklų tinklo NORTEAS projektas, kuriuo siekiama sustiprinti meninį, profesinį ir socialinį būsimų scenos ir performatyvių menų atlikėjų tvarumą. Projektą įkvėpė klausimai, su kuriais susiduria kiekvienas menininkas: kaip kurti prasmingą meną, įsikomponuojantį į profesinį lauką, rezonuojantį su aplinkiniu pasauliu ir planetos situacija; kaip skirtinguose kultūriniuose kontekstuose išmintingai, išradingai ir atsakingai bendrauti su visuomene.
Projekto veiklas sudaro:
– virtualių paskaitų ciklas (online lecture series);
– praktinių seminarų ciklas tvarumo tema (express courses);
– projekto kulminacija – intensyvių kursų kūrybinė savaitė Vilniuje, kurioje grupėse po 10 žmonių dalyvaus 100 jaunųjų kūrėjų iš Danijos, Estijos, Grenlandijos, Islandijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Lietuvos aukštųjų nacionalinių teatro mokyklų, universitetų bei menų akademijų.
Išsami informacija apie projektą: http://www.norteas.org/about-the-project/.

LMTA Teatro ir kino fakulteto informacija

 

2018.04.09

GRAND PRIX – LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų orkestrui

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros orkestras balandžio 6-8 d. Palangoje vykusiame XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate laimėjo GRAND PRIX ir kitus prizus.

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros orkestro vadovas – prof. dr. Robertas Beinaris, orkestro dirigentas – doc. Egidijus Ališauskas, grupių vadovai – lekt. Rimvydas Savickas, asist. Linas Rupšlaukis, orkestro inspektorius – Rapolas Šileikis. 

LMTA orkestrui atiteko ir prizas už geriausiai atliktą privalomą kūrinį.

Geriausio dirigento prizą laimėjo doc. Egidijus Ališauskas.

Geriausio solisto prizą laimėjo – lekt. Rimvydas Savickas.

Sveikiname!

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros informacija

2018.04.06

Pirmą kartą Lietuvoje – komiškoji G. Verdi opera „Falstafas“

„Tai bus bene vienintelis operos spektaklis Lietuvoje, kuriame publika galės pajusti tiek daug jaunatviškos energijos“, – teigia jaunas dainininkas Ignas Melnikas, netrukus scenoje įkūnysiantis šekspyriškojo narcizo Falstafo vaidmenį. Balandžio 11 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir balandžio 13 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje Lietuvos muzikos ir teatro akademija pirmą kartą Lietuvoje pristato komiškąją Giuseppe’s Verdi operą „Falstafas“.

Paskutiniąją didžiojo italų meistro operą nuo A iki Ž rengia LMTA pajėgos. Solistai – paskutiniojo kurso Dainavimo katedros magistrantai, jiems talkina LMTA Mišrus choras (vadovai: prof. Dainius Puišys, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas) ir LMTA Simfoninis orkestras, kurio meno vadovas Martynas Staškus visomis prasmėmis diriguoja „Falstafo“ muzikiniam parengimui.

Spektaklį stato LMTA Operos studijoje jau ne vienerius metus besidarbuojanti režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė. Šviesų dailininkas – daugelio LMTA spektaklių šviesų dizainą kuriantis Giedrius Gurevičius. Ir tik scenografes ir kostiumų dailininkes teko kviestis iš kitur, tačiau – iš artimos akademinės terpės: Guoda Korsakaitė ir Marina Jasinskaja studijuoja Vilniaus dailės akademijoje.

Nors toks įvairių LMTA specialybių suvienytų pajėgų darbas atrodo logiškas ir natūralus, jį sukoordinuoti nėra visai paprasta. Tačiau dirigentas Martynas Staškus viliasi, jog su pirmą kartą Lietuvoje rodomu „Falstafu“ galbūt pavyks įtvirtinti naują akademinę ir meninę tradiciją – kaip baigiamąjį dainininkų darbą kurti visavertį operos pastatymą vien savomis meninėmis pajėgomis. Juo labiau, jog jauni atlikėjai natūraliu jaunatvišku entuziazmu suteikia nepaprastai daug žavesio ir patrauklumo pačiam veikalui.

Režisierė Jūratė Sodytė kurdama spektaklį orientavosi pirmiausia į tai, jog atlikėjai – jaunimas. Taigi Falstafas negali būti apkūnus pagyvenęs šekspyriškasis girtuoklis. LMTA Falstafas – tai tarsi Holivudo žvaigždė atrodantis jaunuolis, gavęs palikimą ir bebaigiantis jį iššvaistyti. „Veiksmas vyksta prabangiame lofte, kur užsitęsė kalėdinis vakarėlis iki pat Naujųjų metų“, – pasakojo režisierė („7 meno dienos“). Visi veikėjai – tai į teminį „crazy“ vakarėlį atėję svečiai, tarp kurių rezgasi įvairios intrigos.

Filharmonijos scena, kurioje turės tilpti ne tik solistai, bet ir simfoninis orkestras, palieka nedaug erdvės tradiciškai suvokiamam sceniniam vyksmui, todėl balandžio 11 d. solistai įveiksmins visą Filharmonijos salę. Žiūrovai greičiausiai taip pat bent šiek tiek bus įtraukti į pašėlusias veikėjų intrigas, tad publikos aprangos kodas, pasak režisierės, irgi galėtų būti „crazy“ stilius, atskleidžiantis įvairių kartų jaunimo polėkį.

„Personažų kostiumai yra nuoroda į jų charakterius: kai kurių menkas vertybes, kai kurių apsukrumą ir gudrumą“, – sako scenografės Guoda Korsakaitė ir Marina Jasinskaja. – „Vizualioji pusė yra šiuolaikinė, tačiau yra ir tolimas Renesanso prieskonis. Verdi rašė pagal Shakespeare’ą, o to laikotarpio pagrindinė kostiumo detalė buvo masyvios apykaklės. Šioje operoje kiekvienas turi tarsi nereikalingą daiktą ant savo kaklo, kuris atskleidžia jo vidines savybes.“

Kodėl būtent „Falstafas“? Iš tiesų tai buvo sena dirigento Martyno Staškaus svajonė – imtis paskutinės didžiojo muzikinių dramų kūrėjo G. Verdi operos, kuri – paradoksas! – yra komedija ir sykiu muzikinis, o gal net filosofinis kompozitoriaus testamentas. Kita vertus, pasak M. Staškaus, šiais metais LMTA baigia kaip niekad stiprus ir didelis dainininkų kursas. „Vienas geresnis už kitą“, – negaili pagyrų jauniesiems solistams maestro. Tad atsirado visos prielaidos svajonę realizuoti.  

Dainuos baritonas Ignas Melnikas (Falstafas), baritonas Arminas Skirvainis (Fordas), sopranas Gabrielė Kupšytė (Alice), sopranai Lubov Skrebets ir Inesa Brazytė (Naneta), mecosopranas Aurelija Stasiulytė (Meg), mecosopranas Anastasia Lebedyantseva (Mrs. Quickly), tenoras Juozas Janužas (Fentonas), tenoras Edgaras Davidovičius (Dr. Caius), tenoras Dainius Viešūnas (Bardolfas), bosas Paulius Prasauskas (Pistolis), nebylų Tarno vaidmenį atliks Gediminas Paulauskas.

G. Verdi opera „Falstafas“ – balandžio 11 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, balandžio 13 d. 18 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje. Raudondvaryje įėjimas laisvas.

Pastatymą remia LR Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

LMTA informacija

Renginiai

2018/04/24

PROF. RUSNĖS MATAITYTĖS SMUIKO KLASĖS VAKARAS

2018 m. balandžio 24 d., antradienį, 18:00 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

PROF. RUSNĖS MATAITYTĖS SMUIKO KLASĖS VAKARAS

PROGRAMA

Niccolò Paganini (1782-1840)
Cantabile D-dur smuikui ir fortepijonui
Louis Couperin (1626-1661) – Fritz Kreisler (1875-1962)
La Precieuse smuikui ir fortepijonui
Atlieka: Eglė Labanauskaitė (I k.)
Daiva Stulgytė (fortepijonas)

Christoph Willibald Gluck (1714-1787) – Jascha Heifetz (1901-1987)
Melodija iš operos „Orfėjas ir Euridikė“ smuikui ir fortepijonui
Rodion Ščedrin (1932*)
A la Albéniz smuikui ir fortepijonui
Atlieka: Jovilė Mikuckaitė (I k.)
Ugnė Antanavičiūtė (fortepijonas)

Pablo de Sarasate (1844-1908)
Introdukcija ir tarantela smuikui ir fortepijonui Op. 43
Atlieka: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė Viktorija Valančauskaitė (8 kl.)
Irina Dombrovskaja (fortepijonas)

Robert Schumann (1810-1856)
„Fantastinės pjesės“ Op. 73 (versija smuikui su fortepijonu)
I d. Zart und mit Ausdruck
II d. Lebhaft leicht
III d. Rasch und mit Feuer
Atlieka: Austėja Alenskaitė (III k.)
Daiva Stulgytė (fortepijonas)


Bronius Kutavičius (1932*)
Andata e ritorno II smuikui solo
Alieka Emilija Žemaitytė (IV k.)


Aram Chačaturian (1903-1978)
Daina-poema smuikui ir fortepijonui Op. 19
Atlieka: Ieva Laučkaitė (II mag.)
Daiva Stulgytė (fortepijonas)

Manuel de Falla (1876-1946) – Fritz Kreisler (1875-1962)
Ispanų šokis Nr. 1 iš operos La vida breve
Atlieka: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė Akvilė Aksinavičiūtė (11 k.) 
Irina Dombrovskaja (fortepijonas)

Camille Saint-Saëns (1835-1921)
Introdukcija ir Rondo capriccioso smuikui ir fortepijonui Op. 28
Atlieka: Agnė Pilkauskaitė B3
Ugnė Antanavičiūtė (fortepijonas)


Claude Debussy (1862-1918)

Valsas La plus que lente (versija smuikui ir fortepijonui Léon Roques)
Eugene Ysaÿe (1858-1931)
Sonata-baladė smuikui solo Nr. 3 d-moll Georges Enescu Op. 27
Atlieka: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė Ugnė Katinskaitė (8 kl.)
Lina Šatkutė (fortepijonas)

Camille Saint-Saëns (1835–1921) – Eugene Ysaÿe (1858-1931)
Caprice d’apres l’Etude en forme du Valse („Etiudas valso forma“) smuikui ir fortepijonui Op. 52
Atlieka: Ulijona Pugačiukaitė (IV k.)
Ugnė Antanavičiūtė (fortepijonas)

 

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/24 - 2018/04/25

PROF. PETERIO SCHUHMAYERIO MEISTRIŠKUMO KURSAI

2018 m. balandžio 23–25 d.  

LMTA Kongresų (II) rūmų 203 ir 219 auditorijose (Vilniaus g. 6-2)

PROF. PETERIO SCHUHMAYERIO KAMERINIO ANSAMBLIO MEISTRIŠKUMO KURSAI
(Vienos muzikos ir teatro akademija, Austrija)

Balandžio 23 d., pirmadienį, 10.30–16.15 val.
Balandžio 24 d., antradienį, 12.00–18.00 val.
Balandžio 25 d., trečiadienį, 12.00–17.30 val.

Kursų TVARKARAŠTIS

2018/04/24

CHORO MUZIKOS KONCERTAS

2018 m. balandžio 24 d., antradienį, 16:00 val.

LMTA Didžiojoje salėje

CHORO MUZIKOS KONCERTAS

Dainuoja:
LMTA Merginų choras
(vadovai: lekt. Andrius Gilys, prof. Tadas Šumskas)

LMTA Mišrus choras
(vadovai: prof. Dainius Puišys, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas)

Koncertmeisterė Tatjana Burlakova

Diriguoja Pedagogikos (Bendrosios muzikos didaktikos specializacijos) ir Choro dirigavimo katedrų studentės:
Diana Anisko (lekt. Andriaus Gilio klasė)
Martyna Domarkaitė (prof. Tado Šumsko klasė)
Gabrielė Griškėnaitė (prof. Česlovo Radžiūno klasė)
Monika Keblaitė (lekt. Andriaus Gilio klasė)
Viktorija Skliuderytė (prof. Viktoro Masevičiuas klasė)
Kotryna Starkutė (asist. Modesto Barkausko klasė)

Koncertą veda Jovita Dovsevičiūtė

Programoje: lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/25

42-OJI LMTA METINĖ KONFERENCIJA „RYTDIENOS MENO ŠIANDIENA“

2018 m. balandžio 25 d., trečiadienį, 10:00 val.

LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius)

42-OJI LMTA METINĖ KONFERENCIJA „RYTDIENOS MENO ŠIANDIENA“

PROGRAMA

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras už dalyvavimą konferencijoje išrašo pažymėjimus, kurių kaina 5,5€.

Norintiems gauti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus gali registruotis ČIA.

Visą smulkesnę informaciją rasite ČIA.

Kviečiame dalyvauti!

2018/04/25

LMTA AKORDEONŲ ANSAMBLIAI

2018 m. balandžio 25 d., trečiadienį, 18:00 val.

LMTA Juozo Karoso salėje

LMTA AKORDEONŲ ANSAMBLIAI

Dalyvauja prof. Ričardo Sviackevičiaus, doc. Raimondo Sviackevičiaus ir asist. Agnės Dūkštaitės ansambliai

Akordeonų kvintetas: Gytis Kaušius, Tautvydas Malūkas, Valerijus Kračius, Anželika Fjodorova, Aidas Kvetkauskas

Akordeonų trio: Patricija Makutonovič, Salvijus Aukštuolis, Rimantas Treigys

Akordeonų trio: Valerijus Kračius, Rasa Matuliūkštytė, Anželika Fjodorova

Akordeonų duetas: Agnė Rimgailaitė, Austėja Adomaitytė

Duetas: Agnė Rimgailaitė (akordeonas), Mikas Kurtinaitis (tūba)

Duetas: Austėja Adomaitytė (akordeonas), Ernestas Verba (mušamieji)

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/26

MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „TRADICIJOS SAMPRATA ŠIANDIEN“

2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienį, 9:00 val.
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

JAUNŲJŲ FOLKLORININKŲ MOKSLINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „TRADICIJOS SAMPRATA ŠIANDIEN“

LMTA Etnomuzikologijos katedros renginys

TVARKARAŠTIS

1 POSĖDIS / Pirmininkauja Daiva Račiūnaitė-Vyčinienė
9:00 Konferencijos atidarymas
9:10 VARSA LIUTKUTĖ-ZAKARIENĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Folkloro reprezentavimas miesto šventėse
9:30 VERA VENCKŪNAITĖ-ČEPULIENĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Dieveniškių krašto dainavimo tradicijos kaita: XX a. antroji pusė – XXI a. pirmoji pusė
9:50 EMILIJA VAIGINYTĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Tradicinės religinės giesmės Aukštaitijoje
10:10 MARGARITA MOISEJEVA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Ortodoksų (stačiatikių) bažnyčios Lietuvoje teritorinė organizacija 
10:30 1-ojo posėdžio aptarimas

11:00-11:30 Skanioji pertrauka

2 POSĖDIS / Pirmininkauja Varsa Liutkutė-Zakarienė
11:30 INDRĖ KUKULSKYTĖ-NEDZVECKIENĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Tinklapis www.etnomuzikologija.lt: technologijų panaudojimas profesiniam tobulėjimui
11:50 TERESĖ ANDRIJAUSKAITĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Mandolina tradicinėje lietuvių muzikoje
12:10 DARIUS BAGDONAVIČIUS (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Žydų tradicinė muzika Rytų Europoje
12:30 AKVILĖ RUBIKIENĖ (University of Roehampton)
Šokėjų bendravimas tradicinių šokių klube
12:50 2-ojo posėdžio aptarimas

13:20-14:20 Pietų pertrauka

3 POSĖDIS / Pirmininkauja Lijana Šarkaitė-Viļuma 
14:20 MARGARITA MOISEJEVA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Mokslo darbo rašymo aktualijos
14:40 EGLĖ ČESNAKAVIČIŪTĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Metenis šventė Latvijoje: apie senąsias tradicijas ir jų vietą alaus bravoro „Labietis“ organizuotame alaus ir folkloro festivalyje „Metenis“ Rygoje
15:00 DAUMANTAS ČEPULIS (Vilniaus tradicinių šokių klubas)
Tradicinių šokių mokymo ir mokymosi metodai
15:20 3-iojo posėdžio aptarimas

15:40-16:00 Judrioji pertrauka

4 POSĖDIS
16:00 JURGITA PETKUTĖ-MARCINKIENĖ (Palangos S. Vainiūno meno mokykla)
Instrumentinio folkloro reikšmė vaikų muzikiniame ugdyme. Tradicija ir interpretacijos
16:30 BRIGITA BUBLYTĖ (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Balso tembro ir emocijų transformacijos: skirtingų kultūrų patirtys

17:00-17:30 Dainingoji pertrauka

17:30 DISKUSIJA, veda dr. DALIA VAICENAVIČIENĖ
Folkloro mokymo prioritetai ir metodai: kas svarbu lietuviui?

19:00 TRADICINIŲ ŠOKIŲ IR DAINŲ VAKARONĖ

 

2018/04/26

LMTA DOKTORANTAI

2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienį, 18:00 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI

Dalyvauja: Ernesta Juškaitė (sopranas, prof. Astos Krikščiūnaitės klasė), Giedrė Žarėnaitė (smuikas, prof. Ingridos Armonaitės-Galinienės klasė), Ugnė Antanavičiūtė (fortepijonas, doc. dr. Indrės Baikštytės klasė). Taip pat dalyvauja Vytautas Giedraitis (klarnetas)

Programoje:
V. Barkauskas – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 3, Op. 75: I-II d.
I. Stravinsky – „Kareivio istorija“ smuikui, klarnetui ir fortepijonui: I-V d.
L. Spohr – 6 Deutsche Lieder, Op. 103 balsui, klarnetui ir fortepijonui
B. Kutavičius – Vokalinis ciklas „Avinuko pėdos“: Nr. 1 „Lietuva“, Nr. 2 „Avinuko pėdos“
K. Brundzaitė – Vokalinis ciklas „Jei nebūtų saulės“: Nr. 3 „Jūra“

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/27

VOKALINĖS IR INSTRUMENTINĖS MUZIKOS VAKARAS

2018 m. balandžio 27 d., penktadienį, 17:00 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

VOKALINĖS IR INSTRUMENTINĖS MUZIKOS VAKARAS

Dalyvauja
GIUSEPPE GIL CANO, EVELINA KUPRYTĖ (prof. Irenos Armonienės kl.)
MARIJA IVAŠKEVIČIŪTĖ (doc. Audronės Kisieliūtės kl.)
IEVA MARIJA ŽUKAUSKAITĖ (doc. Eglės Perkumaitės kl.)

Solistai
MONTA MARTINSONE (sopranas)
GABRIELĖ KUPŠYTĖ (mecosopranas)
ARMINAS SKIRVAINIS (baritonas)
ŠARŪNAS ŠAPALAS (baritonas)
IGNAS DANIULIS (klarnetas)

Programoje: G. F. Händel, F. Schubert, S. Rachmaninov,  Ch. Gounod, K. Penderecki

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/28

LMTA AKORDEONO KATEDROS KONCERTAS

2018 m. balandžio 28 d., šeštadienį, 11:00 val.

Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre (Švenčionių g. 12, Nemenčinė)

LMTA AKORDEONO KATEDROS KONCERTAS

Dalyvauja LMTA Akordeonų orkestras (meno vadovas prof. Ričardas Sviackevičius). Solistai: Tadas Motiečius (akordeonas), Vilandas Kazdailevičius (trimitas), Audrius Zalcas (saksofonas), Dominykas Gricius (mušamieji).

Dirigentai: Tadas Motiečius, Dovas Lietuvninkas. Taip pat dalyvauja Akordeonų kvintetas: Gytis Kaušius, Tautvydas Malūkas, Valerijus Kračius, Anželika Fjodorova, Aidas Kvietkauskas, Akordeonų trio: Patricija Makutonovič, Salvijus Aukštuolis, Rimantas Treigys, Akordeonų trio: Rasa Matuliūkštytė, Valerijus Kračius, Anželika Fjodorova

Programoje: S. Rachmaninov, M. Colombier, R. Galliano, W. Russ-Plötz ir kt.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/28

„NORD+MIX“ ELEKTRONINĖS MUZIKOS KONCERTAS

2018 m. balandžio 28 d., šeštadienį, 22:00 val.

Kultūros baras „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius)

NORD+MIX ELEKTRONINĖS MUZIKOS KONCERTAS

Skambės projekto NORD+MIX metu sukurtos elektroninės kompozicijos.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/29

„NORD+MIX“ ELEKTRONINĖS IR IMPROVIZACINĖS MUZIKOS KONCERTAS

2018 m. balandžio 29 d., sekmadienį, 18:00 val.

Kultūros baras „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius)

NORD+MIX ELEKTRONINĖS IR IMPROVIZACINĖS MUZIKOS KONCERTAS

Skambės projekto NORD+MIX metu sukurtos elektroninės ir elektroakustinės kompozicijos.

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/30

LMTA DŽIAZO KATEDROS KONCERTAS

2018 m. balandžio 30 d., pirmadienį, 13:00 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

 

LMTA DŽIAZO KATEDROS KONCERTAS, SKIRTAS TARPTAUTINEI DŽIAZO DIENAI

Dalyvauja LMTA Džiazo katedros dėstytojai ir studentai

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!

2018/04/30

STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KONCERTAS

2018 m. balandžio 30 d., pirmadienį, 18:00 val.

LMTA Didžiojoje salėje

STYGINIŲ INSTRUMENTŲ KONCERTAS

Dalyvauja LMTA Styginių instrumentų katedros studentai

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame!