Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Stojantiesiems Studentams Darbuotojams Covid-19

Naujienos

2022.01.18

Skelbiame Pučiamųjų instrumentų kvintetų konkurso rezultatus

Sausio 17 d. LMTA Juozo Karoso salėje įvyko Pučiamųjų instrumentų kvintetų konkursas, kuriame dalyvavo Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentai.

Skelbiame konkurso rezultatus ir sveikiname laureatus bei diplomantus!

II vieta (87 balai):
Kotryna Anusevičiūtė (fleita)
Tadas Girčys (obojus)
Erikas Šlakaitis (klarnetas) 
Julius Klimavičius (fagotas)
Danielius Štrapenskas (valtorna) 
Doc. Juliaus Černiaus klasė

II vieta (87 balai)
Saulina Nedzinskaitė (fleita) 
Kristupas Kačionas (obojus)
Motiejus Vaitkus (klarnetas)
Tomas Rubinas (fagotas)
Marta Etxezarreta (valtorna) 
Lekt. Indrės Kuleševičienės klasė

III vieta (76 balai):
Povilas Stonkus (trimitas)
Vytenis Balevičius (trimitas)
Danielius Štrapenskas (valtorna)
Paulius Balčytis (trombonas)
Jurgis Paciūnas (tūba) 
Doc. Lauryno Lapės klasė

Diplomas (74 balai)
Eglė Gudaitytė (fleita)
Kristupas Kačionas (obojus)
Kęstutis Abaris (klarnetas)
Ieva Taujanskaitė (fagotas)
Gediminas Abaris (valtorna)
Doc. Rimvydo Savicko klasė

Konkurso komisijos nariai:
prof. dr. Robertas Beinaris (pirmininkas)
prof. Algirdas Vizgirda
prof. Juozas Rimas
doc. Rimantas Valančius 

LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros informacija 
2022 01 18 

2022.01.17

In memoriam doc. Jolanta Vymerytė (1965–2022)

Skaudi netektis Lietuvos baleto bendruomenėje. 2022 m. sausio 15 d. kovą su negailestinga liga pralaimėjo garsi klasikinio šokio pedagogė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokytoja ekspertė Jolanta Vymerytė.  

Gimusi 1965 metais Alytuje, ji pati baigė tuometinį M. K Čiurlionio vidurinės meno mokyklos Choreografijos skyrių, Lili Navickytės-Ramanauskienės klasę. Dėl traumos negalėjusi tęsti balerinos karjeros, 1986 metais ji baigė Maskvoje prie Didžiojo teatro organizuojamus dvimečius baleto pedagogų kursus, kur mokėsi pas geriausias to meto Rusijos baleto pedagoges – Liudmilą Kalenčenko ir Nataliją Zolotovą, ir tais pačiais metais pati pradėjo darbą savojoje Alma Mater. Po kurio laiko, paskatinta savo pedagogės, Jolanta Vymerytė išvyko mokytis į Valstybinį teatro meno institutą Maskvoje (GITIS), kur jai dėstė XX a. baleto legenda Marina Semionova. 

Nuo 1998 m. Jolanta Vymerytė dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedroje, nuo 2001 m. vadovavo klasikinio šokio studijų programoms, o 2006-2012 m. vadovavo Šokio ir judesio katedrai. 2011 m. tapo šios katedros docente, nuolat vedė meistriškumo kursus baleto artistams Lietuvoje ir užsienyje. Jolantos Vymerytės nuopelnai Lietuvos klasikinio šokio raidai yra ypač svarūs. Pastaraisiais metais dėstytoja aktyviai sistemino ir ruošė klasikinio šokio dėstymo metodinę medžiagą. Jos nuostabias klasikinio šokio pamokas prisimena daug klasikinio ir šiuolaikinio šokio, aktorių laidų. 

LMTA Šokio ir judesio katedros vedėjas
Doc. Andrius Katinas
2022 01 17 


Atsiveikinimas su Velione vyks sausio 18 ir 20 d.
Sausio 18 d. Dievo Gailėstingumo šventovėje (Domininkonų g. 12) 18.30 val. bus aukojamos Šv. Mišios už Jolantą Vymerytę.
Sausio 20 d., ketvirtadienį, Vilniaus laidojimo rūmuose 1-oje salėje (Olandų g. 22) – atsisveikinimas nuo 9 iki 15 val. Išlydėjimas į Rokantiškių kapines 15 val.
2022.01.13

LMTA muzikos krypties studijos įvertintos ypač aukštais balais

2021 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko studijų kokybės išorinis tarptautinis vertinimas. Nuotolinių vizitų metu ekspertai vertino kino, muzikos ir teatro krypčių pirmosios (bakalauro) ir antrosios (magistro) pakopų studijas.

Pirmieji 2021 m. balandžio 22 d. su tarptautiniais išorinio vertinimo ekspertais susitiko LMTA kino studijas studijuojantys studentai, dėstantys dėstytojai, studijas baigę absolventai ir jų darbdaviai. Gegužės 11 d. vyko muzikos krypties išorinio vertinimo ekspertų vizitas, gegužės 13 d. – teatro krypties.

Dauguma įvertintų studijų krypties ir pakopos studijų buvo akredituotos 7 metų laikotarpiui, o Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) pastebėjo, kad „išskirtinai gerai įvertintos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykdomos muzikos krypties studijos“, „jos buvo įvertintos vienais aukščiausių balų“.  

Skvc.lt informacijoje rašoma, kad nuo 2020 m. rudens iki 2021 m. pabaigos SKVC iš viso įvertino 18 studijų krypčių studijas, vykdomas Lietuvos aukštosiose mokyklose – kolegijose ir universitetuose. Iš viso priimti net 103 sprendimai dėl atskirų aukštųjų mokyklų, studijų krypčių ir pakopų įvertinimo bei akreditavimo. Įvertintų krypčių studijos vykdomos 10 universitetų ir 11 kolegijų.

LMTA informacija 
2022 01 13 

2022.01.07

Kviečiame į neformaliojo švietimo kursus „Menas ir sveikata‘2022“

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras kviečia į neformaliojo suaugusiųjų švietimo parengiamuosius kursus „Menas ir sveikata‘2022“.

„Menas ir sveikata“ – tai nuo 2015 m. Vilniaus universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vykdoma neformaliojo švietimo programa, kuri nuo 2019 m. išplėsta į Menų terapijos magistro programą. Ji skirta muzikos, šokio, dramos, dailės, sveikatos priežiūros specialistams ir kitų santykio profesijų atstovams (psichologams, socialiniams darbuotojams, socialiniams, specialiojo ugdymo, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams), kurie dirba arba ketina dirbti su įvairaus amžiaus fizinės, psichinės ar socialinės sveikatos problemų turinčiais asmenimis. 

Programos vadovė – doc. dr. Vilmantė Aleksienė. 

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras kviečia šį pusmetį dalyvauti išlyginamuosiuose kursuose, kurie atvers galimybę stoti į minėtas magistro studijas. Sudaromos galimybės išklausyti trijų tipų išlyginamuosius modulius programoje „Menas ir sveikata: įvadas į menų terapijos studijas“:

 • menų krypties, menotyros ir menų pedagogikos specialistai kviečiami išklausyti 6 kreditų Sveikatos pagrindų studijų modulį („Žmogaus kūnas ir sveikata“; „Žmogaus raida ir raidos sutrikimai“) ir 3 kreditų Menų terapijų patyrimo ir refleksijos modulį; registracija iki 2022 m. sausio 26 d. 
 • sveikatos priežiūros specialistai bei psichologai kviečiami išklausyti 6 kreditų Meninės raiškos pagrindų modulį („Meno istorijos ir teorijos pagrindai“; „Meninės kūrybos ir atlikimo pagrindai“) ir 3 kreditų Menų terapijų patyrimo ir refleksijos modulį; registracija iki 2022 m. gegužės 24 d.
 • socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, specialieji pedagogai, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai kviečiami išklausyti 6 kreditų Sveikatos pagrindų studijų modulį („Žmogaus kūnas ir sveikata“; „Žmogaus raida ir raidos sutrikimai“), 6 kreditų Meninės raiškos pagrindų modulį („Meno istorijos ir teorijos pagrindai“; „Meno atlikimo pagrindai“) ir 3 kreditų Menų terapijų patyrimo ir refleksijos modulį; registracija iki 2022 m. vasario 23 d. 

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/32g9aCbbrmvtGBsVA

Programos ir modulių aprašus rasite ČIA

Baigusiems programą išduodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas (vertinimo ir akreditacijos pažyma Nr. KT3 – 2) ir akademinė pažyma, kurioje nurodomi išklausyti studijų moduliai ir mokymosi rezultatai, vertinami 10 balų skalėje.

Daugiau informacijos suteiks: 
programos vadovė doc. dr. Vilmantė Aleksienė, vilmante.aleksiene@lmta.lt,
koordinatorė Austėja Garbinčiūtė, austeja.garbinciute@lmta.lt, +3706 867 2012,
akademinė konsultantė VU magistro klausimais Viktorija Gildutienė, viktorija.gildutiene@cr.vu.lt , +3706 596 4467.

LMTA Karjeros ir kompetencijų centro informacija
2022 01 07 

2022.01.04

Studentas Linas Drąsutis: „Tėvai nenorėjo manęs išleisti į muzikos mokyklą“

Kuklus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II kurso Dainavimo katedros studentas Linas Drąsutis sako, kad šis interviu jam yra iššūkis. Tačiau iš Kretingos rajono Juodupėnų kaimo kilęs jaunasis atlikėjas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo drovus, žemaitiškas charakteris ir aiškūs prioritetai padeda jam siekti užsibrėžtų tikslų. 

Deimantė Kavaliauskaitė

Linas, paprašytas papasakoti apie pačią muzikavimo pradžią, šypteli ir teigia, kad visoje giminėje yra „balta varna“.

Linas Drąsutis: Niekas iš mano šeimos nemuzikuoja, aš toks vienas. Taip gavosi, kad meilę muzikai atradau savo gimtinės Kultūros centre. Mano pirmieji meno pedagogai, pirmoji šviesaus atminimo mokytoja Danutė Pučkorienė kartu su savo vyru Petru Pučkoriumi buvo tikri muzikai, chorvedžiai, pirmieji Salantų meno mokyklos direktoriai ir pedagogai. Kartą jie atvažiavo į mano namus ieškodami žmonių kolektyvams. Aš tuomet buvau tik penkerių metų. Tikau, patikau ir pats labai norėjau tokios veiklos. Taip jie mane ir atrado.

Kai mokiausi pradinėje mokykloje, į klasę atėjo Salantų meno mokyklos mokytoja ir kvietė visus vaikus mokytis muzikos, tačiau tėvai manęs nenorėjo išleisti. Buvau mažas, labai smulkus berniukas, todėl manė, kad tokio krūvio paprasčiausiai neatlaikysiu.

Bet savo svajonės neatsižadėjai?

Tikrai ne. Nuo pirmos klasės tris metus prašiau, kad tėvai mane išleistų mokytis į meno mokyklą. Neatstojau tol, kol pagaliau sutiko.

Tiesa, nuo pat mažumės labai norėjau groti fortepijonu, dainavimas ne taip traukė. Visgi turėjau ir balsą. Mane mokytojai įtikinėjo, kad įstojus į chorinį dainavimą turėsiu ir fortepijono pamokas. Salantuose pradėjau dainuoti pas mokytoją Vitą Baužytę. Kartu su ja daug konkursų apvažiavome. Dainavau iki keturiolikos metų, kol prasidėjo mutacija.

Pamenu savo pirmąjį vokalo konkursą „Giest lakštingalėlis“, kuriame nutiko kurioziška situacija. Gal šeštoje ar septintoje klasėje vykome į Klaipėdą. Kadangi lankiau meno mokyklos chorą, dainavome daug kūrinių iš Dainų šventės repertuaro. Dainavau dainą „Jonvabalis“, kuri turėjo keletą stulpelių, priedainį ir pragrojimą tarp jų. Aš pamenu, dainuoju nuo pradžių iki galo, jau viską sudainavau, o mano koncertmeisterė vis dar groja, nors turėjome baigti kartu. Nieko nesupratau, paskui tik pasakė, kad kai pradėjau, taip be jokių pragrojimų ir sudainavau. Toks buvo pirmas vokalo konkursas.

O koks buvo mutacijos laikotarpis?

Balsas lūžinėdavo, todėl mano mokytoja man neleido dainuoti. Tuomet liko tik fortepijonas, kurio mokiausi pas Jekateriną Samulionienę. Aplankėme daugybę konkursų, sukūrėme nemažai programų. Buvau labai užsiėmęs, daug mokiausi. Kitoms veikloms, išskyrus mokslus ir grojimą, neturėdavau laiko.

Vėliau stojau į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Prieš stojant į konservatoriją, man nusišypsojo laimė ir turėjau progą sudalyvauti Pirmajame Vakarų Lietuvos regiono vaikų ir jaunimo festivalyje „Muzika kviečia kiekvieną“. Šio festivalio baigiamajame koncerte, kuris vyko Klaipėdos koncertų salėje, kaip likimo ženklas, teko garbė sudainuoti Césaro Francko duetą „Panis angelicus“ kartu su LMTA Dainavimo katedros vedėja Asta Krikščiūnaite. Ši patirtis tik patvirtino siekį mokytis muzikos toliau.

Kaip įstojai į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją?

Dar konservatorijos laikais turėjome labai daug tobulėjimo galimybių, kurias suteikė specialybės mokytoja Rima Ramonienė bei fortepijono mokytojos Jūratė Liutkienė ir Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė: konkursai, įvairūs tarptautiniai projektai. Keliavome į Vokietiją, Estiją, Rusiją (Sankt Peterburgą) ir kitas šalis. Vienais metais konservatorijoje lankėsi iš Oslo muzikos akademijos atvykusi dėstytoja Barbro Marklund, kuri vedė meistriškumo kursus. 12 klasėje nusprendžiau stoti į Oslo muzikos akademiją pas minėtą dėstytoją. Visus planus pakeitė prasidėjusi pandemija, kuri uždarė sienas ir neišvykau mokytis. Taip atsidūriau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Savo kurse jau daug ką pažinojau, nes mes visi jau virėme toje muzikantų košėje, susitikdavome konkursuose, koncertuose ir kituose renginiuose. Įstojus į Akademiją po mėnesio mane informavo, kad buvau paskirtas mokytis pas dėstytoją Aušrą Liutkutę. Susidraugavome, labai sutapo mūsų charakteriai ir tikslai. Džiaugiuosi, kad likimas atvedė į dėstytojos klasę.

Tavo karjera dar tik prasideda, tačiau talentu ir pastangomis niekas neabejoja. Ar turi kokią nors nusistovėjusią rutiną prieš pasirodymus?

Manau, kad stebuklingo ritualo ar magiškos formulės, kuriuos įvykdęs pasirodysi puikiai, nėra, tačiau geras miegas, kavos puodelis ir psichologinis pasiruošimas man labiausiai padeda koncerto dieną.

Viskas sustyguota, konkretu.

Esu perfekcionistas, labai smulkmeniškas. Kartais save plaku už tai, kas nepavyko. Tai mano charakterio bruožas.

Šiuo metu ir mokaisi, ir dirbi, ir koncertuoji. Pernai dar spėdavai ir šokių užsiėmimus lankyti.

Tikrai taip. Laisvo laiko beveik neturiu, todėl šokių šiemet teko atsisakyti. Reikia skirti laiko mokslams ir užsidirbti pragyvenimui bei, žinoma, pailsėti.

Didžiosios metų šventės muzikantams, atlikėjams – pats darbymetis. Ar tarp visų pasirodymų pavyksta sugrįžti namo, aplankyti tėvus, namus, kur ir prasidėjo Tavo muzikos kelionė?

Šiais metais taip susiklostė, kad visi planuoti koncertai įvyko prieš šventes. Su dėstytoja Aušra Liutkute ir koncertmeistere Tatjana Burlakova turėjome tris koncertus: gruodžio 1 d. Stasio Vainiūno namuose, gruodžio 6 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje ir gruodžio 15 d. Naujosios Vilnios kultūros namuose. Kadangi dirbu, Kalėdų dieną su šeima prie bendro stalo susėsti nepavyksta, tačiau tarp didžiųjų švenčių aplankysiu šeimą, kurios jau pusę metų nemačiau.

Ačiū, Linai, už pokalbį. Kuo didžiausios sėkmės karjeroje ir gyvenime!

Deimantė Kavaliauskaitė
LMTA
Karjeros ir kompetencijų centras  
2021 01 04 

2021.12.28

Garbingi apdovanojimai – LMTA kino dėstytojams ir absolventams

Sveikiname Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedros dėstytojus ir alumnus, pelniusius garbingus kino apdovanojimus! Profesorius Algimantas Puipa, docentė Inesa Kurklietytė, lektoriai Linas Bareiša ir Klementina Remeikaitė, meno daktaras Jokūbas Vilius Tūras už savo sukurtus filmus prieš Kalėdas sulaukė Lietuvos ir tarptautinės kino bendruomenės įvertinimų, taip pat buvo išskirti LMTA alumnų Andriaus Blaževičiaus, Marijos Razgutės, Lino Mikutos, Jurgio Matulevičiaus darbai. 

Gruodžio 17 d. Lietuvos kinematografininkų sąjunga teikė kasmetinius apdovanojimus „LuKaS“ už geriausius metų kūrybinius darbus. Kaip rašoma Kinosajunga.lt informacijoje, jau 22 kartą šiuo apdovanojimu kino profesionalai įvertina ir garsina aktualiausią, meniškai reikšmingiausią savo kolegų LKS narių kūrybą. Šįmet pagrindinį apdovanojimą pelnė režisierius, LMTA profesorius Algimantas Puipa, diplomus – režisierės Giedrė Žickytė ir LMTA docentė Inesa Kurklietytė.

Pagrindinis Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas „LuKaS“ – basas angelas su kino kamera – skirtas režisieriui Algimantui Puipai „už kūrybinę kino drasą ir saviironiją filme „Sinefilija“. Juodoji absurdo komedija „Sinefilija“, supynusi tikrovę, sapnus, filmavimo aikštelėje gimstančias vizijas, sulaukė ir režisieriaus gerbėjų, ir profesionalų, kritikų dėmesio Lietuvoje, bei tarptautiniuose Varšuvos, Talino festivaliuose.

LKS diplomu „už kūrybinį darbą vystant kiną vaikams filme „Drugelio širdis“ apdovanota režisierė Inesa Kurklietytė. Žiuri narys, kino operatorius Algimantas Mikutėnas pabrėžė: „Visi žinome, kad daryti kiną vaikams yra sunku. Atidžiai žiūrėjau „Drugelio širdį“, visų darbas – režisierės, operatoriaus Viktoro Radzevičiaus ir kitų kūrėjų – puikus“. 

I. Kurklietytės filmas, pasakojantis apie drasą būti kitokiu nei aplinkiniai, nuo rugsėjo mėnesio nuolat rodomas tarptautiniuose vaikams skirto kino festivaliuose, Europos vaikų filmų asociacija (ECFA) įtraukė „Drugelio širdį“ į dešimtuką geriausių praėjusiais metais sukurtų vaikiškų filmų sąrašą, tad filmas tapo pretendentu į pagrindinį šios asociacijos apdovanojimą.

Režisierius, Lietuvos kinematografininkų pirmininkas Arūnas Matelis, sveikinęs kolegas, sakė, kad kinui metai buvo ypatingai geri, lietuviškas kinas nuolat kviečiamas dalyvauti garbingausiuose pasaulio festivaliuose, kino žmonės sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos iššūkių ir kūryba nesustojo.

Prieš Kalėdas Vilniuje septintą kartą buvo įteikti ir Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai „Kino ruporas“ režisieriams ir prodiuseriams, garsinantiems šalies vardą užsienyje. Kaip skelbiama Lfc.lt informacijoje, asociacijos „Autorinio kino aljansas“ apdovanojimas pirmą kartą įteiktas 2012 metais, kai buvo įkurta AKA asociacija. Svarbiausias šios jos veiklos prioritetas – didinti aukštos meninės kokybės lietuviško kino žinomumą ir matomumą užsienyje.

Greta pagrindinio „Kino ruporo“ apdovanojimo, kuris atiteko režisierei ir prodiuserei Giedrei Žickytei už dokumentinį filmą „Šuolis“, už filmo „Piligrimai“ sklaidą AKA diplomu apdovanoti LMTA lektoriai – režisierius Laurynas Bareiša ir prodiuserė Klementina Remeikaitė. Vaidybinis ilgametražis L. Bareišos filmas „Piligrimai“ premjerą šventė tarptautiniame Venecijos festivalyje, čia pelnė pagrindinį „Juodojo liūto“ apdovanojimą konkursinėje „Horizontų“ programoje.

Šiųmečio AKA diplomo laureato, režisieriaus L. Bareišos filmo „Piligrimai“ apdovanojimą „Juodasis liūtas“ Venecijos kino festivalyje „Kino ruporo“ komisijos narė, kino kritikė Izolda Keidošiūtė apibūdina kaip vieną įspūdingiausių šiuolaikinėje Lietuvos kino istorijoje: „Apdovanojimas tikrai aukštas ir pelnytas. „Piligrimai“ – vienas geriausių pastarųjų metų debiutų mūsų kine, tuo greit turės progą įsitikinti Lietuvos kino žiūrovai.“

„Kino ruporo“ apdovanojimų laureatai renkami iš visų, dalyvaujančių Lietuvos kino industrijoje. Vertinimo komisija filmų sklaidą vertino nuo 2020 metų rugsėjo iki 2021 metų rugsėjo. I. Keidošiūtė atskleidė, kad komisijos diskusijose „Šuolis“ ir „Piligrimai“ turėjo nemažai konkurentų. Tarp jų – net trys LMTA alumnų filmai: Rygoje ir Taline apdovanojimus pelnęs režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ (prodiuserė Marija Razgutė), režisieriaus ir prodiuserio Lino Mikutos filmas „Romano vaikystė“, dalyvavęs pagrindiniame konkurse Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, ir režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmas „Izaokas“ (prodiuseris Stasys Baltakis), pelnęs geriausio debiutinio filmo nominaciją Europos kino apdovanojimuose.

 

Taip pat sveikiname visai neseniai LMTA meno daktaro laipsnį apsigynusį režisierių Jokūbą Vilių Tūrą, kurio filmas „Šventas laikas“ Amsterdamo trumpametražių filmų festivalyje pelnė pagrindinį apdovanojimą. 

LMTA informacija pagal interneto šaltinius 
2021 12 28 

 

2021.12.28

LMTA bendruomenės nariams įteiktos padėkos už tarptautiškumą

Gruodžio 22 d. vykusio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Senato posėdžio metu buvo įteiktos Tarptautinių ryšių skyriaus  padėkos už tarptautiškumą.

Gyvai ir virtualiai padėkos skriejo:

 • Liaudies instrumentų katedros vedėjai, docentei dr. Aistei Bružaitei už virtualų ir fizinį kanklių studentų ir dėstytojų judumą – meistriškumo kursus ir bendrus koncertus,
 • Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros vedėjui, profesoriui dr. Robertui Beinariui už puikią idėją keistis virtualiomis pučiamųjų instrumentų pamokomis su kolegomis Latvijoje ir Estijoje, 
 • Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros docentui Laimonui Masevičiui už aktyvų dalyvavimą dėstytojų judumo veikloje pandemijos laikotarpiu, 
 • Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros vedėjai, docentei dr. Sandrai Rimkutei-Jankuvienei už pastangas aktyvinant katedros tarptautiškumą,
 • Klaipėdos fakulteto Teatro katedros vedėjai Miglei Bereikaitei už puikų katedros tarptautiškumo startą 2021 m., 
 • studentei, kontrabosininkei Samantai Ignatjevai už tarptautinį LMTA kaip modernios akademijos pristatymą LITNET konferencijoje – virtualias LoLa repeticijas ir koncertą su Estijos ir Latvijos muzikantais,
 • studentui, kontrabosininkui Gediminui Zamulskiui už tarptautinį LMTA kaip modernios akademijos pristatymą LITNET konferencijoje – virtualias LoLa repeticijas ir koncertą su pianiste iš Estijos, 
 • Kino dramaturgijos studentei Deimantei Vilkelytei – pirmai LMTA Erasmus studentei Ukrainoje – už aktyvumą ne ES šalyse, 
 • studentei, fleitininkei Eglei Gudaitytei už ryžtą rinktis mišrias – fizines ir virtualias – studijas Danijoje, 
 • pianistui Jonui ŠopaiErasmus alumno veiklą, 
 • Šokio ir judesio katedros docentui Andriui Katinui už kryptingą darbą įgyvendinant tarptautinės šokio programos viziją, 
 • Vaidybos ir režisūros katedros docentei Vestai Grabštaitei už sukurtą tarptautinę teatro studijų aplinką.

LMTA informacija 
2021 12 28 

Modesto Endriuškos nuotraukos:

 

2021.12.21

Studentų „JAM SESSION“ – kiekvieną ketvirtadienį džiazo klube „Kurpiai“

Puikios žinios studijuojantiems ir planuojantiems studijas Klaipėdoje! Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto džiazo ir populiariosios muzikos dėstytojų iniciatyva pradėtas įgyvendinti bendradarbiavimo tarp verslo ir aukštosios mokyklos projektas.

Klaipėdoje naujai atsidaręs džiazo klubas „Kurpiai“ suteikia LMTA Klaipėdos fakulteto studentams sceną ir laisvę muzikuoti, realizuoti savo studijas praktiškai, formuoti savitą muzikos atlikėjo identitetą, plėtoti muzikinės kultūros akiratį, dalintis muzikine patirtimi su visa Klaipėdos studentų bendruomene.

Klaipėdos muzikos studentams atveriamos galimybės praktikuotis ne tik Akademijoje, bet ir už jos ribų. Tokia praktika vyrauja daugelyje pasaulio šalių, kur yra įsikūrusios stipriausios džiazo ir populiariosios muzikos mokyklos, o nuo lapkričio 11 d. toks modelis veikia ir Klaipėdoje.

Klaipėdos fakulteto džiazo ir populiariosios muzikos dėstytojo Kęstučio Sovos manymu, studijuojant geriausių rezultatų gali tikėtis tik tada, kai visas gautas žinias Akademijoje gali kaip mat realizuoti praktiškai, be to, taip kaupiama „saviorganizavimo, vadybinė, bendravimo su klausytojais patirtis“. Pasak K. Sovos, neįkainojamas dalykas, kokį gali suteikti dėstytojai, miesto melomanų bendruomenė ir verslas jaunam talentingam muzikui – tai palaikymas.

Kviečiame į muzikinius susitikimus kiekvieną ketvirtadienį džiazo klube „Kurpiai“, kuriuose vyks džiazo muzikos „Jam Session“ šėlionės. Renginiai nemokami!

Klaipėdos fakulteto informacija 
2021 12 21 

 

2021.12.21

Jaunųjų muzikos tyrėjų konferencija

Gruodžio 8 dieną vyko tradicinė Jaunųjų muzikos tyrėjų konferencija, kuri po metų pertraukos subūrė jaunuosius tyrinėtojus pasidalinti savo mokslinėmis įžvalgomis. Svarbu paminėti, jog šių metų konferencija buvo dedikuota etnomuzikologės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentės Zitos Kelmickaitės 70 metų sukakčiai. Tiek konferencijos „apvalusis stalas“, tiek dalyvių pristatymai dar kartą leido įsitikinti akademinės bendruomenės vieningumu bei šiuolaikinių tyrinėjimų temų įvairumu.

Veikiausiai konferencijos startas buvo tas didelis tvirtas taškas, nuo kurio galima brėžti tolimesnę liniją. Sveikinimų banga palydėta pradžia atvedė iki energija pulsuojančio pokalbio su konferencijos ašimi – doc. Z. Kelmickaite. Už „apvaliojo stalo“ viešnią kalbinusios prof. dr. Daiva Vyčinienė ir Skirmantė Valiulytė diskutavo apie doc. Z. Kelmickaitės gyvenimo istorijos ir dabarties sąsają, kurią viešnia kartais buvo linkusi atskleisti nuo A iki Z. Tad čia, praleidžiant šmaikštumu pasižymėjusius pagrindinio svečio pasakojimus apie posūkį iš muzikologijos į etnomuzikologiją, galiu išskirti vieną itin atminty įsirėžusią idėją: nebijoti ieškoti ir atrasti savo tikrąjį gyvenimo kelią, kuris galbūt yra ne toks, kokį nenuginčijamai įsivaizdavai iki tol. Taigi, manau, jog Z. Kelmickaitė ne tik pritraukė publiką savąja iškalba ir prisiminimais, bet ir leido šiek tiek plačiau pažvelgti į tam tikrus gyvenimo pasirinkimus (kas išties aktualu jaunajai bendruomenės daliai).

Po kavos pertraukėlės prasidėjo antroji konferencijos dalis, kurioje klausytojai galėjo klausytis pranešimus ir įsitraukti į diskusijas po jų. Pirmoji pranešėja Aistė Pranciulytė pristatė muzikos įrašų leidyklos „Semplice“ veiklą. Nors pranešėjos kalbėjimo stilius šiek tiek privertė sėdėti įsitempus, tačiau buvo išties įdomu susipažinti su „Semplice“ veikla, o ir diskusijos metu užduotas klausimas „kiek leidykloje yra akademinės ir kiek – šiuolaikinės muzikos leidinių?“ atsakė ir į mano galvoje kirbėjusią mintį: į ką visgi koncentruojasi „Semplice“?

Po A. Pranciulytės pranešimą „Kodėl šiandienos kultūroje turėtų išlikti Peterburgo armonika?“ skaitė Dainius Maslauskas. Čia galėčiau pabrėžti pranešėjo man patikusią savybę: jis išties iškalbingai pristatė savąją temą, kas net ir dvigubai užtęstą pranešimo laiką padarė ne tokiu svarbiu. Tiesa, kodėl Peterburgo armonika turėtų išlikti šiandienos kultūroje, po pranešimo atsakyti negalėčiau, bet, mano manymu, šio instrumento išlikimo svarbą reikėtų sieti daugiau su kultūriniu liaudies palikimu, o ne su armonikos technine puse.

Galiausiai konferenciją baigė trys pristatymai: Neringos Kaminskaitės „Šiuolaikinis vokalistas/ė – tarp džiazo, akademinės muzikos ir performanso“, Jekaterinos Kostinos „Sakralinis minimalizmas: kur baigiasi sakralumo ribos?“ bei Lukrecijos Stonkutės „Vargonininko socialinė erdvė Lietuvoje: du publikacijų ciklo Vargonininko ananta atvejai“. Iš šių trijų ir net, sakyčiau, visų pristatymų aukščiausią poziciją mano nuomone užima L. Stonkutės pranešimas, leidęs vargoninko specialybę pažinti kaip vietos beieškantį objektą nūdienos socialiniame gyvenime. Mintyse galėjau tik pritarti pranešėjos mintims, kurias ji suprantamai formulavo net ir tiems, kuriems vargoninko specialybė yra tolima.

Manau, jog ši konferencija patirties atžvilgiu buvo svarbi ne tik dalyviams, bet ir klausytojams. Pagrindiniu renginio „varikliu“ tapusi doc. Zita Kelmickaitė davė startą jauniesiems tyrėjams, kurių įvairumu pasižymėję pranešimai paliko neišdildomą įspūdį apie šią šaunią konferencijos organizavimo tradiciją.

Kotryna Račiūnaitė
Muzikologijos katedros studentė
2021 12 21 

Nuotraukos iš Muzikologijos katedros archyvo:

 

Renginiai

2022/01/27 - 2022/01/29

ICPA MEISTRIŠKUMOS KURSAI IR KONCERTAI

2022 m. sausio 27–29 d.

ICPA TARPTAUTINĖS PROGRAMOS RENGINIAI


Sausio 27–29 d., 10–17 val. 
LMTA II rūmų 203 auditorijoje ir Kamerinėje salėje (Vilniaus g. 6-2, Vilnius) 
ICPA PIANISTŲ IR LMTA KAMERINIO ANSAMBLIO KATEDROS STUDENTŲ MEISTRIŠKUMO KURSAI  
Kursų vadovas prof. Nelson Delle-Vigne Fabbri. Taip pat kursus veda Ramutė Kalnėnaitė (violončelė), Vaida Paukštienė (smuikas).
Kursų dalyviai: 
– ICPA tarptautinės programos kursų pianistai Lina Berrada (Marokas), Benjamin Dumont (Belgija), Aarun Monteiro Kassam (Portugalija), Damien Lemonnier (Belgija), Andreas Mantzaris (Belgija), David Ramos da Silva (Belgija), Elena Šešelgytė (Lietuva), Arvindan Thekkadath (Prancūzija-Kanada), Elodie Vignon (Prancūzija); 
– LMTA studentai Vakarė Daukšaitė (smuikas), Aleksas Filipenkovas (smuikas), Barbora Gailiūtė (violončelė), Rugilė Šeštokaitė (smuikas); 
– VDU studentas Marius Sakavičius (violončelė). 
Dalyvauja Gabrielė Dikčiūtė (violončelė), Marija Šešelgytė (altas), Dalia Šešelgienė (smuikas). 
* Nelson Delle-Vigne Fabbri – italų virtuozas. Gimė Argentinoje, studijavo pas žymius pianistus Magdą Tagliaferro, Claudio Arrau, Gyorgy Cziffrą. Pianistas yra ir žymus pedagogas, dirba Ecole Normale de Musique de Paris, Alfred Cortot ir Chapelle Musicale Reine Elisabeth Belgijoje. Prof. Nelson Delle-Vigne Fabbri  veda meistriškumo kursus Prancūzijoje, JAV, Kanadoje, Portugalijoje, Italijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Graikijoje, Šiaurės Korėjoje ir kitur. Prof. Nelson Delle-Vigne Fabbri yra Musica Braine L’Alleud, Paryžiaus tarptautinių vasaros kursų bei EMS muzikų grupės direktorius. Profesorius yra ICPA (International Certificate Piano Artists) įkūrėjas ir artistų vadovas, dažnai kviečiamas į tarptautinius konkursus kaip žiuri narys.


Sausio 28 d., penktadienį, 18 val. 
LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius) 
ICPA MEISTRIŠKUMO KURSŲ KONCERTAS 
Dalyvauja ICPA pianistų programos dalyviai ir LMTA studentai bei absolventai. 


Sausio 29 d., šeštadienį, 18 val. 
LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)
ICPA MEISTRIŠKUMO KURSŲ BAIGIAMASIS KONCERTAS 
Dalyvauja ICPA pianistų programos dalyviai ir LMTA studentai bei absolventai.


Renginiai nemokami.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/27

LMTA DOKTORANTAI: NERINGA VALUNTONYTĖ (FORTEPIJONAS) 

2022 m. sausio 27 d., ketvirtadienį, 18 val. 

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: NERINGA VALUNTONYTĖ (FORTEPIJONAS) 

PROGRAMA  

Carl Vine (1954) 
Anne Landa preliudai 

César Franck (1822–1890) 
Preliudas, choralas ir fuga, FWV 21 

* Renginys nemokamas. Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  


Pasak muzikos kritikų, „nepretenzingomis“, „jaunatviškomis“ ir „labai nuoširdžiomis“ interpretacijomis pasižyminti pianistė Neringa Valuntonytė aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Nuolatos siekianti atlikimo individualumo ir įvairovės, Neringa rengia konceptualius koncertus, didelį dėmesį skirdama mažiau žinomam modernios muzikos repertuarui bei jį derindama kartu su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais.

Pianistė pasirodė įvairiose Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos bei Lietuvos salėse su solinės ir kamerinės muzikos programomis. Neringa surengė svarbius pasirodymus tokiuose festivaliuose bei projektuose, kaip „Jiang Artis Festival“, „Bechstein Young Professionals“, II Vilniaus fortepijono muzikos festivalis, Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, „International Gradus Piano Festival“, „Crossing Keyboards“ ir daugelyje kitų.  

2019 m. Neringa pelnė III vietą VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse, kuriame atliko M. Ravelio Koncertą fortepijonui G-dur su dirigento M. Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. 

2020 m. pianistė baigė magistrantūros studijas Hanoverio muzikos, teatro ir medijos aukštojoje mokykloje prof. E. Kupiec klasėje bei pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuriose vykdo meninį tyrimą „Akademinės muzikos atlikėjo persona: nuo scenos iki asmeninio prekės ženklo“. 

Daugiau informacijos: www.valuntonyte.com

2022/01/28

LMTA DOKTORANTAI: BEATA PREISAITĖ-ŠIDIŠKIENĖ (FLEITA)

2022 m. sausio 28 d., penktadienį, 18 val.

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: BEATA PREISAITĖ-ŠIDIŠKIENĖ (FLEITA)

Prof. Valentino Gelgoto klasė

Dalyvauja Violeta Aikevičiūtė (fortepijonas)

PROGRAMA

Johann Sebastian Bach (1685–1750) 
Sonata Nr. 1 h-moll fleitai ir fortepijonui, BWV 1030 
II d. – Largo e dolce 
III d. – Presto

Franz Schubert (1797–1828) 
Introdukcija ir variacijos Trockne Blumen e-moll fleitai ir fortepijonui, D. 802, Op. 160

Sigfrid Karg-Elert (1877–1933) 
Sonata Appassionata fis-moll fleitai solo, Op. 140

Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame! 

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/01/28

ŠOKIO SPEKTALIO „Wall and Co“ PREMJERA

2022 m. sausio 28 d., penktadienį, 19 val.

Galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius)

ŠOKIO SPEKTALIS „Wall and Co“ / Premjera!

Idėjos autorius ir choreografas – Nicolas Cantillion
Atlikėjai ir choreografijos autoriai: LMTA Šiuolaikinio šokio specialybės III kurso studentai Dominyka Markevičiūtė, Emilija Karosaitė, Gabrielė Bagdonaitė, Monika Čibiraitė, Aleksandra Andrejauskaitė, Juozas Veiverys, Povilas Jurgaitis ir Jakub Kohout
Kostiumų dailininkė – Dovilė Cibulskaitė
Plakato dizaino autorė – Inga Galinytė
Prodiuseris – Be kompanijos
Projekto sukūrimą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, „Erasmus +“ programa, Lietuvos šokio informacijos centras

* Renginys NEMOKAMAS, dalyvauti gali tik asmenys turintys galimybių pasą. Renginio metu privaloma devėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio  respiratorių. Po spektaklio kviečiame neformaliam pasibūvimui galerijoje. 


Šokio kūrinys „Wall and Co“ specialiai sukurtas galerinei erdvei. Aštuoni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos III kurso šiuolaikinio šokio specialybės studentai bandys šokiu prakalbinti Vilniuje esančios „Tsekh“ galerijos sienas.

„Aštuoni šokėjai susiduria su balta siena. Jie šią sieną laiko kliūtimi, kurią reikia įveikti. Negalėdami eiti toliau, jie sukuria vaizdų pasaulį, kurį reikia įklijuoti, uždėti ant viršaus ir tokiu būdu tarsi apsisaugoti nuo skausmo, kuris jiems tenka susidūrus su savo pačių ribomis. Šokėjų pasirinkti įvaizdžiai susiklijavę iš atminties ar svajonių smiltelių, kartais harmoningi, kartais destruktyvūs. Jie visi reaguoja vienas į kitą ir kiekvieną kartą sukuria atsidavimo, paklusnumo ar pagarbos šokį. Galiausiai jie pasiduoda judesio tėkmei, kuri perkelia jų kūnus į džiaugsmingą transą“, – taip šokėjas, choreografas ir pedagogas Nicolas Cantillon apibūdina būsimą šokio spektaklio premjerą.

Prancūzų kilmės choreografas Nicolas Cantillon jau daugiau nei 20 metų kuria Šveicarijoje. Menininkas su kūrybos partnere Laurence Yadi yra sukūręs virš 20 kūrinių: nuo tylių iki šokamų koncertų, nuo duetų iki grupinių kūrinių. Šie kūriniai buvo pristatyti Afrikoje, Azijoje, JAV, Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje, Rusijoje. Choreografas mėnesį laiko intensyviai repetuoja su LMTA būsimais šiuolaikinio šokio profesionalais, kurie grupinių ir individualių istorijų pasakojimais kvies žiūrovus tyrinėti mus supančiu vidinių ir išorinių sienų ribas bei būdus, kaip kliūtis paversti galimybėmis. 

2022/01/28

LMTA DOKTORANTAI: VYTIS NIVINSKAS (KONTRABOSAS)

2022 m. sausio 28 d., penktadienį, 18 val.

LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)

LMTA DOKTORANTAI: VYTIS NIVINSKAS (KONTRABOSAS)

Paskaita-koncertas „Džiazo kontraboso transformacijos“

Meno projekto kūrybinės dalies vadovas – prof. Anders Jormin (Švedija)
Meno projekto tiriamosios dalies vadovė – prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė 

Dalyvauja: LMTA doktorantas Vytis Nivinskas (kontrabosas), Richardas Banys (fortepijonas), Laura Budreckytė (vokalas, perkusija), Jan Maksimovič (saksofonas), Tuomas Räsänen (mušamieji instrumentai), Laurynas Žakevičius (šokis).

Renginys nemokamas.

* Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai.  

2022/02/10

SEMINARAS PEDAGOGAMS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA“

2022 m. vasario 10 d., ketvirtadienį, 10.00–15.00 val. 

LMTA Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SEMINARAS „KOLEKTYVINĖ TEATRO KŪRYBA: PRINCIPAI, PROCESAS IR PRITAIKYMO BŪDAI“

Seminarą veda lektorė Justina Kaminskaitė

Registracija vyksta iki vasario 8 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2).

Daugiau informacijos – kkc.lmta.lt

* Į LMTA įleidžiami tik Galimybių pasą turintys asmenys. Patalpose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančius respiratorius (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.  


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis.

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Vyresnioji specialistė
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. +370 626 47877

2022/02/24

SEMINARAS „MUZIKINĖS KLAUSOS UGDYMAS PRADINĖSE KLASĖSE“

2022 m. vasario 24 d., ketvirtadienį, 10.00–14.30 val.

LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius)

SEMINARAS „MUZIKINĖS KLAUSOS UGDYMAS PRADINĖSE KLASĖSE“

Doc. dr. Vidos Umbrasienės vadovėlio „Į muzikos šalį“ 2 klasei pristatymas

Registracija vyksta iki vasario 23 d.

Seminaras mokamas, išduodami akredituoto LMTA Karjeros ir kompetencijų centro kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (veiklos vertinimo ir akreditavimo pažyma Nr. KT3-2). 

Daugiau informacijos kkc.lmta.lt

* Į renginius įleidžiami tik Galimybių pasą turintys žiūrovai. Viso renginio metu privaloma dėvėti respiratorių (ne žemesnio kaip FFP2 lygio), kuris priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.


Norite šių ar kitų mokymų savo mokykloje ar kolektyvui? Susisiekite su mumis. 
LMTA Karjeros ir kompetencijų centras
Vyresnioji specialistė 
Deimantė Kavaliauskaitė
El. p. deimante.kavaliauskaite@lmta.lt
Mob. tel. +370 626 47877