Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Apie mus

Misija ir Vizija

Misija: Užtikrinti tvarią meno ir meno tyrimų plėtrą, dalyvauti formuojant šalies meninio švietimo ir kultūros politiką, puoselėti dvasinę visuomenės darną ir nacionalinį tapatumą, ugdyti talentingiausią menui jaunimą – kūrybišką, iniciatyvų, verslų, atvirą Lietuvai ir pasauliui.

Vizija: „Akademija’2030“ – atvira ir kūrybiška akademinė meno ir mokslo bendruomenė, inspiruojanti kultūros proveržius ir kurianti vertes.

Akademija šiandien

Lietuvos muzikos ir teatro akademija – vienintelė šalyje specializuota muzikos, teatro, kino ir šokio meno aukštoji mokykla. Akademija pasižymi aukščiausios kvalifikacijos dėstytojais, motyvuotais studentais, unikaliomis Lietuvoje studijų programomis, ryškia menine veikla ir meno tyrimais, išplėtotu tarptautiniu bendradarbiavimu. Akademija nuosekliai įgyvendindama „Strategiją 2020–2030“ tampa atvira ir dinamiška studijų, meno ir mokslo erdve, kuriančia muzikos, teatro, šokio ir kino ateitį. Įkurta 1933 m., LMTA yra universitetinė aukštoji mokykla, turinti tvirtas tradicijas ir rengianti aukščiausios kvalifikacijos menininkus.

Strateginiai tikslai

Veiklos tvarumas: tradicijų, aukšto meistriškumo ir tapatumo išsaugojimas, Akademijos veiklos stabilumas ir užtikrintas pasirengimas naujiems iššūkiams.

Tarptautinė mokykla: pritraukianti užsienio studentus ir dėstytojus; konkurencinga ir atitinkanti aukštus tarptautinius ir kokybės standartus.

Skvarbi kultūra: skleidžianti meno vertybes plačiajai visuomenei, aktyviai dalyvaujanti meninio ugdymo ir kultūros politikos procesuose.

Bendruomenė

Kiekvienais metais LMTA studentai ir dėstytojai tampa prestižinių tarptautinių konkursų ar festivalių laureatais: yra žinomi meno pasaulyje kaip koncertuojantys muzikos atlikėjai, novatoriški teatro ir kino menininkai. Studentai, dar mokydamiesi LMTA, suburia savo muzikos kolektyvus, nepriklausomus teatrus, kino kūrėjų komandas ir reikšmingai įsilieja į šalies bei užsienio kultūros ir meno erdves. Akademijos mokslininkai nuolat dalyvauja tarptautiniuose mokslo projektuose, įgyja patirties užsienio mokslo ir studijų institucijose, tarptautinėse konferencijose. LMTA tyrėjai yra tarptautinių mokslo organizacijų nariai. Studijų, meno ir mokslo veiklą LMTA vykdo 3 fakultetai, 25 katedros ir prie jų veikiančios 4 studijos, 1 skyrius, 6 centrai.