Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Tarptautiniai ryšiai

Skelbiama atranka Erasmus+ praktikai

Kviečiame teikti paraiškas studentus, norinčius išvykti Erasmus praktikos 2023 m. pavasario semestre. Paraiškas galima teikti iki šių metų spalio 31 dienos užpildant Paraišką.

Daugiau informacijos – https://lmta.lt/lt/tarptautiniai-rysiai/erasmus-plus/erasmus-studentu-mobilumas/erasmus-praktika/

Kvietimas į Paul Schiemann seminarą
 
 
Emilės Dačinskaitės studijos Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje
 
Studijuodama dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje visuomet norėjau išvažiuoti su Erasmus mainų programa ir dalį savo studijų laiko mokytis svetur, tik niekada nemaniau, jog mano pasirinkimu taps tolimas ir egzotiškas Izraelis. Ši galimybė atsirado visiškai netikėtai – rudenį dalyvavau Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos vaikams „Alisa stebuklų šalyje“ pastatyme. Šią operą sukūrė Izraelio kompozitorius ir dirigentas David Sebba, o ją režisavo Izraelio režisierius Gadi Schechter. Dalyvavimas šiame operos pastatyme man suteikė vertingos patirties, tad kai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tarptautinių ryšių skyrius mane informavo apie galimybę su Erasmus programa studijuoti Jeruzalėje, išsiunčiau paraišką į Jeruzalės muzikos ir šokio akademiją, nors siųsdama paraišką abejojau, jog iš tiesų pusmečiui vykčiau į man visiškai nepažįstamą šalį. Visgi smalsumo vedina surizikavau, ir gavusi kvietimą studijuoti išvykau.
Jau kuris laikas studijuoju dainavimą Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje ir savo studijomis esu išties patenkinta. Gražus sutapimas, jog vienas iš mano pedagogų Jeruzalės akademijoje yra anksčiau minėtos operos „Alisa stebuklų šalyje“ kompozitorius David Sebba. Jaučiu, jog studijos šioje akademijoje mane praturtina ir suteikia vertingų žinių. Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje dainininkai turi ne tik vokalo pedagogą, bet ir dainavimo coach‘ą, kuris dirba su kūrinių interpretacija, teisinga tartimi bei stilistika. Taip pat smagu tai, jog šioje akademijoje beveik kiekvieną savaitę vyksta koncertai ir konkursai dainininkams, kurie sulaukia itin didelio dalyvių bei žiūrovų susidomėjimo.
Gyventi Izraelyje labai įdomu, tačiau natūralu, jog gyvenimas čia pateikia nemažai iššūkių. Reikia priprasti prie kitokio žmonių temperamento, rutinos ir žinoma pačios šalies įstatymų. Netgi darbo savaitė čia prasideda nuo sekmadienio, o baigiasi ketvirtadienį vakare. Nuo penktadienio vidurdienio iki šeštadienio vakaro visoje šalyje šabas – tai reiškia, jog tuo metu nevažiuoja viešasis transportas, neveikia parduotuvės, visoje šalyje susikaupimo ir ramybės metas. Taip pat itin didelis dėmesys Izraelyje skiriamas saugumui, tad esant šioje šalyje privaloma žinoti taisykles ir jų laikytis. Žmonės Izraelyje labai nuoširdūs, atviri, smalsūs ir nusiteikę padėti, tačiau atvykus čia reikia priprasti prie „karšto“ žmonių temperamento, kitokios kultūros, papročių.
Jaučiu, jog studijuodama Jeruzalėje itin praturtinu savo pasaulėžiūrą, tobulėju profesiškai bei tam tikra prasme iš naujo susipažįstu su pačia savimi, tad labai džiaugiuosi gavusi šią galimybę.
 
 
 

Skelbiama atranka Erasmus+ praktikai

Kviečiame teikti paraiškas studentus, norinčius išvykti Erasmus praktikos 2022 m. rudens semestre. Paraiškas galima teikti iki šių metų gegužės 31 dienos užpildant Paraišką.

Daugiau informacijos – https://lmta.lt/lt/tarptautiniai-rysiai/erasmus-plus/erasmus-studentu-mobilumas/erasmus-praktika/

LMTA ABSOLVENTĖ UGNĖ JURKONYTĖ – APIE LITUANISTINĘ PRAKTIKĄ BARSELONOJE

Lituanistinio švietimo įstaigos yra aktyvios įvairiose Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos, Azijos ir net Australijos žemynų šalyse. Jų tikslas yra padėti išmokti lietuvių kalbą ir ją išlaikyti. Siekiant šio tikslo yra skatinama susipažinti su Lietuvos valstybės istorija, kultūra, paveldu ir tokiu būdu išsaugoti tautinį tapatumą bei skatinti saviraišką lietuvių kalba.

Kalbina Audrius Dabrovolskas 

Šiuo metu į tokio pobūdžio praktiką Ispanijoje esančioje Barselonos LT mokyklėlėje yra išvykusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Muzikos atlikimo magistro studijų absolventė Ugnė Jurkonytė, kurią ir nusprendėme pakalbinti bei daugiau sužinoti apie jos lituanistinės praktikos metu atliekamą veiklą.

Kaip susidomėjote galimybe vykti atlikti praktiką lituanistinio švietimo įstaigose?

Kadangi dirbu švietimo srityje, man ši praktika pasirodė naudinga ir įdomi dėl profesinių priežasčių ir ne tik. Tai puiki galimybė atvykti į kitą šalį, joje pagyventi, pažinti ten gyvenančių lietuvių bendruomenę, prisidėti prie neformalaus ugdymo, renginių ir tradicijų plėtojimo. Labai palaikau tautiškų tradicijų ir lietuvybės puoselėjimą, todėl man tai pasirodė puiki galimybė.

Kodėl pasirinkote būtent Barselonos LT mokyklėlę?

Pasirinkimų kur važiuoti yra daug. Kadangi Barselonoje jau esu buvus ir šis miestas man paliko įspūdį, todėl norėjau sugrįžti ir jį pažinti dar geriau. Kita vertus, pasirinkau Barselonos mokyklėlę ir dėl finansinių aspektų. Skirta stipendija leidžia gyventi pakankamai gerai. Išvykus, pavyzdžiui, į San Franciską nepavyktų net išsinuomoti kambario.

Kokių lūkesčių turėjote prieš prasidedant praktikai ir ar jie pasikeitė praktikos atlikimo metu?

Atvirai kalbant daug lūkesčių neturėjau. Dar prieš aplikuojant buvau susipažinusi su pasaulyje veikiančių lituanistinių mokyklų konceptu, aišku, kiekviena mokykla veikia skirtingu principu. Žinoma, prieš prasidedant praktikai susisiekėme su praktikos vadove, ji pasidalino savais lūkesčiais, papasakojo kaip vyksta veiklos ir ko maždaug tikėtis. Taip pat susipažinau su kita studente, kuri taip pat su manimi atlieka praktiką Barselonos lituanistinėje mokyklėlėje. Važiavau atvira širdimi, pasiruošusi būti bendruomenės dalimi. Vienas dalykas, kuris vyksta kitaip nei įsivaizdavau, tai – pamokėlės, kuriose turime daug laisvės kalbėti, apie ką norime, arba kuo užsiimti. Svarbiausias mokyklėlės tikslas – palaikyti gyvą lietuvių kalbą, nes daugeliui vaikų kalbėti lietuviškai nėra lengva.

Papasakokite daugiau apie praktikos metu atliekamas užduotis, veiklas.

Barselonos lituanistinėje mokyklėlėje bendri užsiėmimai vyksta kartą per tris savaites. Tad šiems užsiėmimams turime pasiruošti iš anksto. Temą pasirenkame pačios ir visą pamokos struktūrą deliojame, kaip norime. Pavyzdžiui, kai šventėme Vasario 16-ąją, pamokėlės tema buvo – knygnešiai. Papasakojome vaikams, ką reiškia šis žodis, kokiame kontekste knygnešiai veikė Lietuvoje, žaidėme, gaminome savo „senovines“ knygeles iš sendinto popieriaus ir panašiai. Taip pat kiekvieną dieną lankome vaikus jų namuose, čia jau dirbame privačiai su kiekvienu vaiku, pagal jo kalbos lygį, pomėgius.

Kuo šios veiklos naudingos tobulinant pedagogikos žinias ir kompetencijas?

Dirbant ar planuojant dirbti švietimo sektoriuje kiekviena patirtis su vaikais yra naudinga. Šioje mokyklėlėje išmokau daug dalykų – prisitaikyti prie skirtingo vaikų kalbos lygio; kad kalba nebūtų barjeras, bendraujant reikia pasitelkti kūrybiškumą. Taip pat labai naudinga tai, kad vedame tiek privačias, tiek grupines pamokas – skirtingos patirtys padeda tobulėti. Kita vertus, įdomu pažinti kitokioje kultūroje augančius vaikus, kas juos domina, kokius žaidimus jie mėgsta, kaip jie mokosi ir panašiai. Vėliau kai kuriuos dalykus bus galima pritaikyti pedagoginėje veikloje Lietuvoje. 

Kokių turėtumėte patarimų studentams, kurie svarsto galimybes atlikti praktiką užsienyje?

Visų pirma, patariu nedvejoti ir pildyti paraiškas. Tikrai verta. Net negalėčiau sugalvoti priežasčių, kodėl nevertėtų bent pabandyti. Net jei ir neturite pedagoginės patirties, ar nesate lituanistinių studijų studentai, mokyklėlės mielai priima įvairių krypčių studentus, svarbiausia entuziazmas, o visa kita ateis savaime. Keli praktiniai patarimai – nedelskite ieškoti kambario ar buto kur gyventi, atsivežkite lietuviškos atributikos, labai praverčia ir vaikams labai patinka. Nebijokite – išvykę nesijausite vieniši, gerai praleisite laiką, įgysite patirties ir atsivešite naujų įspūdžių. Sėkmės!

Ačiū Jums už atsakymus! 

Daugiau informacijos apie Barselonos LT mokyklėlę

Parengė Tarptautinių ryšių skyriaus vyresnysis specialistas Audrius Dabrovolskas 
Nuotraukos – iš Ugnės Jurkonytės asmeninio archyvo

2022 03 22

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas tarptautinėms praktikoms lituanistinio švietimo įstaigose 2022–2023 m. m.

Praktikos 2022–2023 m. m. galimos tik šiose lituanistinio švietimo įstaigose ir gali vykti nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. iki 2023 m. gegužės 31 d.

Užpildyta paraiška kartu su prisegtais reikalaujamais dokumentais turi būti pateikta per el. sistemą apply.scholarships.lt iki 2022 m. balandžio 1 dienos įskaitytinai.

Daugiau informacijos – https://stipendijos.lt/galimybes/kvieciame-teikti-paraiskas-tarptautinems-praktikoms-lituanistinio-svietimo-istaigose-2022-2023-m-m/

Skelbiama atranka Erasmus+ praktikai

Kviečiame teikti paraiškas studentus, norinčius išvykti Erasmus praktikos 2022 m. pavasario, vasaros semestre. Paraiškas galima teikti iki šių metų sausio 31 dienos užpildant Paraišką.

Daugiau informacijos – https://lmta.lt/lt/tarptautiniai-rysiai/erasmus-plus/erasmus-studentu-mobilumas/erasmus-praktika/


Interviu su išvykusiais ir šiuo metu studijuojančiais Erasmus+ programoje

2020 metais prasidėjusi COVID-19 pandemija vis dar tęsiasi ir ji neabejotinai paveikė studentų judumą – tiek atvykstančių studijuoti pagal Erasmus+ programą į Lietuvos muzikos teatro akademiją, tiek išvykstančių studijuoti svetur studentų skaičius sumažėjo. Pandemijos metu pasiryžę išvykti studentai teigiamai atsiliepia apie Erasmus+ programą ir vertina įgytą patirtį. Kalbamės su trimis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais – Teatro ir kino fakulteto Kino ir televizijos katedros Kino dramaturgijos bakalauro II kurso studente Deimante Vilkelyte, studijuojančia Kijevo I. K. Karpenko-Karyi nacionaliname teatro, kino ir televizijos universitete Ukrainoje, Muzikos fakulteto Fortepijono katedros Muzikos atlikimo bakalauro III kurso studentu Jonu Šopa, studijuojančiu Vokietijos Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro medijų mokykloje ir Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedros Šiuolaikinio šokio bakalauro II kurso studentu Povilu Jurgaičiu, kuris buvo išvykęs pagal Erasmus+ studijų mainų programąį Islandijos menų universitetą 2020 m. rudens semestre.

Kodėl pasirinkote šias šalis Erasmus studijoms? Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Deimantė: Pasirodė įdomu, nes prieš tai nebuvau mačiusi, jog Ukraina būtų įtraukta į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos partnerių sąrašą. Taip pat Ukraina yra posovietinė šalis ir man buvo įdomus posovietinis mentalitetas, kuris gal kažkiek panašus į mūsų, taip pat įdomi kultūra ir mokslai. Studijuoti pagal mainų programą Ukrainoje atrodė didesnė egzotika nei tokiose šalyse kaip Ispanija, Portugalija.

Jonas: Hanoverio aukštoji muzikos teatro ir medijų mokykla Europoje tarp pianistų vertinama kaip meka, nes yra viena stipriausių fortepijono mokyklų Vakarų Europoje. Taip pat traukė vokiška kultūra, vokiečių mentalitetas.

Povilas: Labai paprastai. Islandija buvo viena iš tų šalių, kurią norėjau aplankyti ir tai sutapo su Erasmus studijų mainais.

Kokie buvo jūsų lūkesčiai prieš išvykstant Erasmus studijoms ir kiek jie pasiteisino ar nepasiteisino?

Deimantė: Aš tikėjausi griežtesnės disciplinos, tačiau viskas buvo atvirkščiai: didelė laisvė, dėstytojai nesikiša į kūrybinius procesus, suteikia reikalingą informaciją, nėra privalomų atsiskaitymų terminų ir tai nustebino.  Turėjau lūkesčių, jog dalis paskaitų vyks angliškai, bet vis dėlto didžioji dalis paskaitų vyksta ukrainiečių ir rusų kalba.

Jonas: Tikėjausi griežtumo, jog bus vokiška tvarka (“ordnung”), terminai dėl atsiskaitymų, bet nieko panašaus, labai netgi jauku buvo, jog dėstytojai, profesūra ir organizacinė komanda priėmė šiltai ir maloniai ir į studentus žiūri kaip į kolegas. Dar turėjau lūkestį, jog bus daugiau pabuvimo su kolegomis, studentais, įsiliejimo į bendruomenę, bet dėl globalinės pandemijos situacijos tai nelabai vyksta. Kita vertus, jau su nemažai kolegų teko dirbti ir bendrauti. 

Povilas: Turėjau du esminius lūkesčius. Pirmas buvo susijęs su studijų procesu, su mano paties tobulėjimu: vienas tikslų buvo užsidaryti akademinėje aplinkoje, skirti laiką mokymosi procesui, taip pat ir sau, savęs nagrinėjimui. Kitas lūkestis – išvykstant į kitą šalį, kitą kultūrą būti atviram pačiai aplinkai, nebijoti susipažinti su vietiniais žmonėmis, užmegzti ryšį su studentais. Vertinant iš studijų pusės pati pandemija vyko bangomis, situacija greitai keitėsi. Atvykus pradžioje apribojimų beveik nebuvo, netgi įvyko pora renginių, ėjome į spektaklius. Po dviejų mėnesių apribojimai pradėjo didėti ir kai jų buvo daugiau – paskaitos vyko nuotoliniu būdu, neturėjome kontaktų.

Ar buvote ir esate patenkinti gyvenimo sąlygomis?

Deimantė: Ukrainoje yra viskas žymiai pigiau, bet atitinkamai darbo užmokestis yra mažesnis. Nustebino, jog ukrainiečiai šiltai žiūri į tai, jog esu iš Lietuvos. Jie daug žino apie Lietuvą, aktorius ir režisierius. Jiems patinka mūsų kultūra.

Jonas: Man dienpinigių užtenka mėnesiui, tiek pat kaip ir gyvenant Vilniuje.

Povilas: Pragyvenimas, lyginant su kitomis šalimis, yra sudėtingesnis, nes yra žymiai brangesnis. Islandijos menų universitetas nesiūlo bendrabučių, kurie būtų pigūs. Atvykęs studentas pats ieško gyvenamosios vietos per Facebook grupes. Vienas iššūkių – surasti tokią gyvenamąją vietą, kuri būtų ne per brangi ir pasiekiama ir tokiu būdu Erasmus stipendija nebūtų išnaudojama tik nuomai. Aš to tikėjausi ir žinojau, kad ši šalis yra brangesnė, todėl buvau tam pasiruošęs. Didžiąją dalį laiko skyriau paskaitoms, bet man pavyko surasti ir papildomą darbą privačioje šokių studijoje, kur vakarais du kartus per savaitę vedžiau šokių pamokas. Tai buvo nebloga pagalba dėl patiriamų finansinių išlaidų, nes visą savo Erasmus stipendiją skyriau gyvenamojo ploto nuomai.

Su kokiais iššūkiais teko susidurti Erasmus studijų metu?

Deimantė: Mano studijų kryptis – dramaturgija, rašymas yra pagrindas, todėl didžiausias iššūkis – kalba. Pačiam universitete yra kalbančių angliškai, bendrakursiai taip pat kalba. Tačiau užduotis reikia rašyti rusiškai, ir tai taip pat yra didelis iššūkis. Ukrainietiškai net nesvajoju rašyti. Susitinkančiųjų žmonių kiekis nėra ribojamas, susipažinau su daug žmonių tiek iš Ukrainos, tiek kitų šalių. Bendrakursiai pasikvietė žiūrėti prancūziškus filmus su rusiškais subtitrais. Mes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje turime Šoblės kino klubą, jie turi irgi savo kino klubą.

Jonas: Kalba. Vos tik atvažiavus buvo labai sunku, kai reikia parduotuvėje, ar su dėstytojais, ar klasę užsirašyti mokykloje, kai atsako kažką ne tai, ko tikėjaisi. Tarp kitų iššūkių – ribojimai, negali groti tiek, kiek nori, skirtas tam tikras valandų skaičius, išankstinės rezervacijos dėl auditorijų. Daug sunkiau susitikti su žmonėmis ir pažinti kultūrą iš arčiau. Kita vertus, vyko maisto gaminimo vakarai, stalo žaidimai per „Zoom“. Prieš Kalėdas mus pavaišino karštu vynu ir padovanojo advento kalendorių.

Povilas: Socializacijos iššūkis buvo beveik visų Erasmus studijų metu, bet tai buvo dėl pandemijos. Kiti iššūkiai – Erasmus mainų pobūdis, nes išvyksti vienas į nežinomą šalį, kultūrą. Reikia atsakomybės, reikia suvokti, kad daug sprendimų reikia pasverti, nes jie gali paveikti tolimesnę savaitės eigą. Jeigu kalbant pozityviau – aš grįžęs namo paskui pagalvojau, kad man netgi atrodo naudingiau išvažiuoti į Erasmus studijas tokiu sudėtingu metu, nes pačiam studentui tuomet reikia išmokti adaptuotis ir prisitaikyti prie naujovių ir ta patirtis gali praturtinti.

Ar paskaitos/užsiėmimai Erasmus studijų metu vyko mišriu būdu?

Deimantė: Atvykus paskaitos vyko gyvai, bet pradėjus augti COVID-19 atvejų skaičiui šiuo metu viskas vyksta tik nuotoliniu būdu.

Jonas: Kai tik atvykau, paskaitos vyko gyvai, gruodžio gale viskas užsidarė. Dabar viskas vyksta mišriu būdu, dar nėra nustatyta aiškių ribų. Pavyzdžiui, specialybės užsiėmimai, visi grojimo užsiėmimai gali vykti gyvai, bet visos teorinės paskaitos, jeigu nėra didelės būtinybės, vykdomos nuotoliniu būdu. Gyvai leido dirbti tik tiems, kurie turi baigiamuosius egzaminus.

Povilas: Nuo rugsėjo mėnesio augo atvejų skaičius, todėl pats universitetas turėjo priimti sprendimus. Teorinės paskaitos vyko nuotoliniu būdu, kai kontaktas nėra būtinas. Praktiniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės buvo organizuojamos gyvai. Paskaitos buvo neblogai sukordinuotos, grupės nesikirto.

Ar skiriasi ir kaip mokymo metodika universitete, kuriame dabar studijuojate?

Deimantė: Daugiau laisvės, nes čia paskaitos yra daugiau teorinės, nors Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Dramaturgijos specialybėje turime daug praktikos, daug rašome, o čia yra atvirkščiai: per paskaitas dėstytojas rodo filmus ir apie juos pasakoja ir tada savo noru tu gali rašyti scenarijus, kuriuos paskui dėstytojas pakomentuoja.

Jonas: Bendrai mokymo kultūra Vokietijoje pasižymi tuo, jog mokinys turi jausti malonumą, nebūtinai spaudžiama iš kiekvieno padaryti superžvaigždę, bet su rimtai nusiteikusiais dirbama labai rimtai ir atkakliai. Atlikėjiški dalykai priklauso nuo dėstytojų. Pačiam reikia registruotis į visus dalykus, pačiam viską susirasti, pavyzdžiui, pasirinkau tokį improvizacijos kursą, reikia užsiregistruoti pas dėstytoją parašant jam elektroninį laišką. Parašiau angliškai, praėjus trims dienoms dar nebuvo atrašyta. Parašius laišką vokiečių kalba, dėstytojas atrašė per pusantros valandos. Buto ieškant, kiek rašinėjau visiems angliškai, niekas neatrašė, bet kai pradėjau siųsti laišką, per Google translate išverstą į vokiečų kalbą, visi pradėjo atrašinėti.

Povilas: Grįžtamasis ryšys yra sumažinamas iki minimumo, tik kurso pabaigoje gauname jį iš kiekvieno dėstytojo. Tam studijų procesui duodama daug laisvės, pats studentas gali pasirinkti, kaip jis nori tą procesą patirti ir turi nemažą žodį proceso kūrimui. Tikslas gana platus ir derinamas prie studento lūkesčių ir norų, visas procesas tampa tarsi žaidimo dalis. Tai nėra atsiskaitymo laukimas, tai labiau orientacija į procesą. Mes galime nueiti į visiškas lankas, bet tai yra naudinga, mes susidomėję, įsitraukę.

Kokių turėtumėte patarimų studentams, mąstantiems išvykti Erasmus studijoms?

Deimantė: Reikia labai žiūrėti, ar studijos yra angliškai, dėl kalbos, kad nepakliūti į tokią šalį, kurios kalbos tu nemoki. Reiktų pasižiūrėti ir dėstytojus, kurie būtų aktyvūs profesiniu atžvilgiu.

Jonas: Galiu tik paantrinti, muzikų disciplinose reikia žiūrėti kas dėsto. Raudona vėliava – jeigu niekas nenori kontaktuoti ar neatrašo iš jokio skyriaus.

Povilas: Kai pakalbu su savo bendramečiais, kurie turi tokią idėją, pastebėjau ypač meno srityje, kad studentai galvoja apie grupės dinamikos svarbą. Tiems studentams tampa svarbu išlaikyti ryšį su kolegomis visų studijų metu ir jie galvoja, kad jeigu išvyks metams – ryšys nutrūks ir sugrįžus jie jausis atitolę ir nebegalės grįžti į grupės dinamiką. Pabuvus pusę metų Erasmus mainuose aš kaip tik atsivežiau žymiai daugiau patirties, kurią galėjau pritaikyti grupės dinamikai. Išvykęs bendravau su savo bendrakursiais, ryšys nenutrūko ir man grįžus, aš jaučiu, kad lyg nebūčiau niekur išvykęs. Tos patirtys, kurias parsivežiau – nuostabiai pritaikomos grupei. Reikia tiesiog nebijoti tos nuomonės, kad aš iškrisiu iš studijų proceso ir nebus įmanoma sugrįžti, reikia pažiūrėti laisviau. Visais atvejais, jei yra galimybė išvykti, kad ir kokia tai šalis bebūtų, tikrai rekomenduoju.

Kaip vertinate šią Erasmus patirtį? Kokia jos įtaka kaip asmenybei ir profesine prasme?

Deimantė: Pridėjo savarankiškumo, nes nėra jokių tavo pažįstamų ar šeimos, kurie gali padėti. Turi kapstytis ir tai prideda pasitikėjimo savimi. Taip pat gavau naujos informacijos apie  žanrinį  kiną ir tai atrodo labai naudinga.

Jonas: Labai džiaugiuosi, kad pavyko išvažiuoti, kad ir tokiais laikais. Tiek pačiam kaip asmenybei pažinti naujų žmonių, atrasti jų pasaulėžiūras, pabūti atmosferoje, kur studentai yra labai aktyvūs ir groja apie 8-10 valandų per parą. Profesiškai Erasmus studijos man naudingos dėl ryškių suvokimų, perspektyvų ir informacijos kaip galima daugiau ir efektyviau padaryti. Nors gan sudėtingas ir keistas laikas, bet vis tiek įkvepiantis.

 

Povilas: Vertinu teigiamai. Grįžęs vis dar džiaugiuosi, kad pavyko ten išvykti. Visos patirtys vienais ar kitais būdais rezonuoja. Aš galiu susieti Lietuvos muzikos teatro akademijos paskaitas su tuo, ką turėjau Islandijoje. Jei būtų galimybė vėl vykčiau. Net nesvarbu, kad tai buvo sunkesnis pandemijos laikotarpis, aš žiūriu kaip į naudingesnį laikotarpį. Prisitaikymo aspektas yra labai naudingas jaunam studentui, kuris bando atrasti savo kelią.

Parengė Tarptautinių ryšių skyriaus Programų ir projektų koordinatorius Audrius Dabrovolskas


Europos Komisija priėmė pirmąją 2021-2027 m. programos Erasmus+ metinę darbo programą

Pagal peržiūrėtą ir atnaujintą programą, kurios biudžetas – 26,2 mlrd. EUR (palyginti su 14,7 mlrd. EUR 2014–2020 m.) ir maždaug 2,2 mlrd. EUR pagal ES išorės finansavimo priemones, bus finansuojami mobilumo mokymosi tikslais ir tarpvalstybinio bendradarbiavimo projektai, kuriuose galės dalyvauti 10 mln. įvairaus amžiaus ir visų socialinių grupių europiečių. Programa bus dar įtraukesnė ir rems žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, kaip numatyta Europos švietimo erdvėje. „Erasmus+“ taip pat stiprins švietimo ir mokymo sistemų atsparumą pandemijai. 

Svarbiausi 2021–2027 m. „Erasmus+“ aspektai: 

 • Įtraukioji programa „Erasmus+“. Bus siekiama įtraukti mažiau galimybių turinčius asmenis, įskaitant įvairios kultūrinės, socialinės ir ekonominės padėties žmones, taip pat gyvenančius kaimo ir atokiose vietovėse. Tarp numatytų naujovių – pavienių mokinių ir klasių mainai bei besimokančių suaugusiųjų mobilumas. Nedidelio masto partnerystė ir supaprastinta dotacijų tvarka mažesnėms organizacijoms, kaip antai mokykloms, jaunimo asociacijoms ir sporto klubams, sudarys palankesnes sąlygas teikti paraiškas. Be to, programa bus tarptautiškesnė – remiantis sėkmingais ankstesnės programos mainų ir bendradarbiavimo projektais visame pasaulyje, bus aktyviau bendradarbiaujama su trečiosiomis šalimis. Dabar tokie bendradarbiavimo projektai bus galimi ir sporto bei profesinio mokymo srityse.
 • Skaitmeninė programa „Erasmus+“. Pandemija išryškino poreikį spartinti skaitmeninę švietimo ir mokymo sistemų pertvarką. Vadovaujantis Skaitmeninio švietimo veiksmų planu, pagal „Erasmus+“ bus remiamas skaitmeninių įgūdžių ugdymas. Per tokias platformas kaip „eTwinning“, „School Education Gateway“ ir Europos jaunimo portalas bus teikiama informacija apie kokybišką skaitmeninį mokymą ir mainų galimybes, skatinamos stažuotės skaitmeniniame sektoriuje. Nauji formatai, pavyzdžiui, mišriosios intensyvios programos, teiks galimybių vykti į užsienį pagal trumpalaikio fizinio mobilumo programą, kurią papildys e. mokymasis ir kolektyvinis darbas. Programa bus toliau skaitmenizuojama ir paprastinama. Pavyzdžiui, bus įgyvendinta skaitmeninio Europos studento kortelės iniciatyva.
 • Žalioji programa „Erasmus+“. Vadovaujantis Europos žaliuoju kursu, pagal „Erasmus+“ dalyviams bus teikiama finansinė parama, kad jie naudotųsi aplinką tausojančiu transportu. Taip pat bus investuojama į projektus, kuriais siekiama skatinti informuotumą aplinkosaugos klausimais, ir skatinami mainai, susiję su klimato krizės švelninimu.
 • „Erasmus+“ jaunimui. Nuo šiol į Programą integruota iniciatyva „DiscoverEU“ suteiks galimybę aštuoniolikmečiams gauti traukinio bilietą ir išvykti į kelionę po Europą, pažinti kitų šalių kultūras ir žmones. Pagal „Erasmus+“ taip pat bus remiama nauja jaunimo dalyvavimo veikla – mainai ir bendradarbiavimas, padėsiantys jaunimui įsitraukti ir dalyvauti demokratiniame gyvenime, sužinoti daugiau apie Europos vertybes ir pagrindines teises, taip pat – suburti jaunimą ir sprendimus priimančius asmenis vietos, nacionaliniu ir Europos lygmeniu.

„Erasmus+“ atsparumo pandemijai didinimo pastangos padės sutelkti tūkstančius mokyklų, aukštojo mokslo ir studijų institucijų, profesinio mokymo paslaugų teikėjų, mokytojų, jaunuolių, jaunimo ir sporto organizacijų, pilietinės visuomenės atstovų ir kitų suinteresuotųjų subjektų. Programa paspartins naujos praktikos įgyvendinimą, kad pagerėtų visos Europos švietimo, mokymo ir jaunimo veiklos sistemų kokybė ir aktualumas nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmeniu.

Švietimo mainų paramos fondo informacijaSkelbiamas konkursas magistro ir pomagistrinių studijų stipendijoms Izraelyje gauti

Izraelio užsienio reikalų ministerija skelbia konkursą magistro ir pomagistrinių studijų studentams gauti valstybinę stipendiją 2021-2022 studijų metams. Stipendijų konkursas rengiamas atsižvelgiant į kultūrines sutartis tarp Izraelio ir šių šalių: Argentinos, Austrijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Kanados (Kvebeko provincijos), Kinijos, Kolumbijos, Kroatijos, Kipro, Čekijos Respublikos, Estijos, Sakartvelo, Graikijos, Vengrijos, Italijos, Korėjos, Lietuvos, Latvijos, Meksikos, Paragvajaus, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Serbijos Respublikos, Slovakijos Respublikos, Slovėnijos, Ispanijos, Taivano ir Turkijos.

Belgija, Danija, Vokietija, Indija, D. Britanija, Suomija, Prancūzija, Japonija, Norvegija, Nyderlandai, Šveicarija ir Rusija turi specialų stipendijų susitarimą. Pagal jį skirtingos stipendijos yra siūlomos:

 1. Vasaros kalbų kursams (Ulpan);
 2. Akademiniams metams (nuo spalio iki birželio mėn.) – maksimaliai 8 mėnesiams (Magistro, doktorantūros ir podoktorantūros studijoms bei mokslinėms stažuotėms).

Pagrindiniai reikalavimai pretendentams:

 • Pretendentas turi būti baigęs bakalauro studijas ir turėti gerus akademinius rezultatus;
 • Pretendentas turi būti šalies pilietis, kurioje teikia paraišką, ir būti ne vyresnis nei 35 metų (prieš prasidedant akademiniams metams). Izraelio piliečiai negali teikti paraiškos. Stipendijos gavėjai turi gauti studento vizą (A2), kurią išduoda Izraelio ambasada;
 • Privaloma pateikti anglų arba hebrajų kalbos mokėjimo įrodymą (dokumentą/sertifikatą);
 • Pretendentas turi atitikti Izraelio universiteto reikalavimus, kuriam teikiama paraiška. Stipendija bus paskirta tik tuomet, kai atitinkama institucija patvirtins kandidato priėmimą.

Terminai ir sąlygos:

 • Stipendijos terminai ir sąlygos gali keistis priklausomai nuo metinio biudžeto;
 • Stipendija gali būti paskirta tik kartą (nepriklausomai nuo pasirinktų Vasaros kalbų kursų ar visų akademinių metų).

Stipendija, skirta akademiniams metams, sudaro:

 • Dalinį studijų mokestį – jei taikoma (50 proc., pavyzdžiui, jeigu studijų mokestis 12000 JAV dolerių, tai tuomet padengiama 6000 JAV dolerių);
 • Mėnesinę išmoką studijų laikotarpiu (8 mėnesiams, nuo spalio iki birželio mėnesio);
 • Sveikatos draudimą.

Apgyvendinimas, kelionės išlaidos į Izraelį ir atgal bei Izraelyje papildomai nėra apmokamos. Stipendijos bus suteikiamos tik studijoms universitetuose ir studijų programose, kurios patvirtintos Izraelio aukštojo mokslo tarybos.

Norėdami pateikti paraišką, iš pradžių susisiekite su Izraelio ambasada Lietuvoje. Tuomet bus patvirtinti tikslūs paraiškų pateikimo terminai ir suteikta išsamesnė informacija apie pretendentų atranką stipendijai gauti.

Paraiškos pateikimas

Paraišką sudaro:

 1. Užpildyta paraiškos forma – atsisiųsti;
 2. Detalus laiškas, kuriame pretendentas aprašo savo studijų sritį, išskirdamas Universitetą, kuriame planuoja studijuoti;
 3. CV;
 4. Susirašinėjimo su Izraelio universitetais laiškų kopijos, mokslinės stažuotės arba podoktorantūros studijų atveju – susirašinėjimo su atitinkamo universiteto Izraelyje vadovu;
 5. Baigtų studijų diplomai ir oficialiai patvirtinta akademinių rezultatų pažyma (notarų patvirtintos kopijos);
 6. Bent dvi dėstytojų, kurie dėstė pretendentui, rekomendacijos;
 7. Trys nuotraukos;
 8. Sveikatos pažyma.

Visi prašomi dokumentai turi būti atspausdinti ir pateikti Izraelio ambasadai šalyje, kurioje gyvena pretendentas (turi  būti pateiktos trys dokumentų kopijos anglų kalba). Galutinė paraiškų formų pateikimo data yra ne vėliau kaip 2021 m. kovo 19 d. Sprendimas dėl stipendijos suteikimo kiekvienais metais bus pateiktas liepos mėnesį. Izraelio Užsienio reikalų ministerija informuos pretendentus apie stipendijos suteikimą.

Daugiau informacijos el. paštu scholarship@mfa.gov.il ir puslapyje – https://mfa.gov.il/MFA/MFAArchive/2003/Pages/Scholarships%20offered%20by%20the%20Israeli%20government%20to.aspx


Skelbiama atranka Erasmus+ praktikai

Kviečiame teikti paraiškas, studentus, norinčius išvykti Erasmus praktikai 2021 m. pavasario, vasaros, rudens bei 2022 m. pavasario semestre. Paraiškas galima teikti iki šių metų kovo 31 dienos užpildant Paraišką.

Daugiau informacijos – https://lmta.lt/lt/tarptautiniai-rysiai/erasmus-plus/erasmus-studentu-mobilumas/erasmus-praktika/

2021 m. sausio 28 d. pristatyta Erasmus+ aplikacija, kurios iniciatoriai yra Europos Komisija, Erasmus studentų tinklas (Erasmus Student Network) ir EUF (European University Foundation).

Ši aplikacija yra vienas pagrindinių Europos studento pažymėjimo iniciatyvos elementų, kuriuo siekiama skaitmenizuoti ir supaprastinti studentų mobilumo administracines procedūras. Tokiu būdu bus galima sklandžiai keistis mobilumo duomenimis tarp studento, siunčiančiosios ir priimančiosios institucijos.

Aplikacija leis studentams ne tik lengviau surasti informaciją apie Erasmus+ studijas, aukštąsias mokyklas, galimus Erasmus studijų pasirinkimus, bet ir įsivertinti savo sugebėjimus bei kompetencijas dar prieš mobilumo laikotarpį. Planuojama, jog iki 2021 m. pabaigos aplikacija bus pasiekiama ne tik anglų, bet ir kitomis Europos Sąjungos šalių kalbomis.

Aplikacija jau pasiekiama ir veikia naudojant mobiliuosius, planšetinius įrenginius bei nešiojamus ir stacionarius kompiuterius. Daugiau apie Erasmus+ aplikaciją – https://erasmusapp.eu/

Visą pristatymą galima peržiūrėti čia:


Skelbiamas konkursas Erasmus studijoms ne ES šalyse (Sakartvelas ir Izraelis)

Kviečiame teikti paraiškas studentus, norinčius išvykti Erasmus studijoms dar šių 2020-2021 s.m. pavasario semestrą. Galima rinktis studijas Sakartvele ir Izraelyje partnerinėse LMTA mokyklose – Tbilisi valstybinėje Sarajishvili konservatorijoje ir Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje. 
Stipendija ne ES šalyse 700 EUR/mėn. + kelionės grantas 360 EUR.
Konkurse gali dalyvauti B2-B3 ir M1 kurso studentai, atitinkantys minimalius išvykimo Erasmus studijoms reikalavimus.
Paraiškos priimamos iki 2020.10.15  čia: Paraiška Erasmus studijoms
 
DAAD (Vokietijos akademinė mainų tarnyba) kviečia gauti stipendiją studijoms arba atlikti mokslinius tyrimus Vokietijoje.

Studijos ir moksliniai tyrimai Vokietijoje galimi vokiečių ir anglų kalbomis.

Daugiau informacijos internet. adresu: www.daad.lv;

Vokietijos studijų programų ir universitetų sąrašas internet. adresu: www.hochschulkompass.de.

Menų vadybos studijos „Performing Arts Management“ Milano La Scalos teatro akademijoje

Italijos vyriausybė kviečia teikti paraiškas Meno vadybos studentus, norinčius išvykti studijoms 2020-2021 s.m. pavasario semestre į Milano La Scala teatro akademiją.

Bus atrinkti 9 užsienio studentai, kurie gaus finansavimą pavasario semestrui magistrantūros studijoms (stipendija 900 EUR/mėn.).

Paraiškos priimamos iki 2020.09.28 d. čia: https://www.accademialascala.it/en/management-courses/master-performing-arts/

Daugiau informacijos: https://www.esteri.it/mae/it/servizi/stranieri/opportunita/progetti-speciali/accademia_teatro_alla_scala.html

Italų kultūros instituto sekretoriatas: Jurgita Sviderskienė, tel. +370 5 2611076 www.iicvilnius.esteri.itiicvilnius@esteri.it

Skelbiamas konkursas magistrantams, norintiems išvykti Erasmus studijoms 2020-2021 s.m. 

Papildomas konkursas magistrantūros I kurso studentams, kurie neturėjo galimybės pateikti paraišką pernai. Studentai gali pasirinkti 1-3 užsienio mokyklas iš partnerinių mokyklų sąrašo.

Paraiškos priimamos iki 2020.09.30. Paraiškos forma pildoma čia: Paraiška Erasmus studijoms

Išvykti M2 kurse pavasario semestre pagal LMTA nuostatus neleidžiama.

Gautos kandidatų paraiškos bus perduotos katedrai apsvarstyti ir patvirtinti.

Baltijos-Amerikos Laisvės fondas skelbia konkursą Profesinės praktikos JAV stipendijai gauti

Konkurse gali dalyvauti paskutinio kurso bakalauro programos studentai, magistrantai ir doktorantai. Paraiškos priimamos iki gegužės 31 d.

Profesinės stažuotės programa suteikia galimybę atlikti profesinius interesus atitinkančias stažuotes įvairose JAV įmonėse, kompanijose ar organizacijose. Programos dalyviams skiriama  stipendija apgyvendinimo, draudimo, maisto bei transporto išlaidoms padengti (iki 30,000 JAV dolerių per metus).

Norinčius dalyvauti šiame konkurse, kviečiame daugiau sužinoti apie profesinę praktiką ir atrankos sąlygas informaciniame vebinare gegužės 12 d. 14:00 val. (prisijungimo nuoroda – https://ciee.zoom.us/j/98633435277

Daugiau informacijos ir paraiškos forma: https://balticamericanfreedomfoundation.org/programs-awards-internship/

Informacija dėl Erasmus+ mobilumų stabdymo užsienio šalyse

Vadovaujantis LR Vyriausybės rekomendacijomis ir 2020 m. kovo 19 d. gautu Europos Komisijos raštu dėl COVID-19 plitimo, Švietimo mainų paramos fondas pateikė atnaujintą informaciją institucijoms, įgyvendinančioms programos „Erasmus+“ švietimo ir mokymo srities projektus, programos interneto svetainėje adresu https://esmusra-plius.lt/naujienos/svietimas/del-erasmus-svietimo-srities-projektu-igyvendinimo-karantino-metu/

Atsidarę šią nuorodą, rasite atnaujintus „Dažniausiai užduodamus klausimusׅ“ (DUK’us) dėl dotacijos sutarčių pratęsimo galimybių, force majeure taikymo, studijų nuotoliniu būdu užskaitymo, absolventų praktikos trukmės po studijų pabaigos pratęsimo, nuorodą į Europos Komisijos dokumentą dėl „Mobility Tool+“ pildymo ir kt.

 Taip pat sekite parengtą informaciją dėl draudimo koronaviruso pandemijos atveju: https://erasmus-plius.lt/naujienos/svietimas/informacija-del-draudimo-koronaviruso-pandemijos-atveju/

   
ŠMPF pristato infografiką, skirtą į studijų mainus ar stažuotes Europoje išvykstantiems arba grįžusiems studentams

Ei, studente! Pasiruošęs(-usi) išvykimui į studijas ar stažuotę ES šalyje?

Susipažink su 11 patarėjų, kurie tau paprastai ir aiškiai pristatys kiekvieno iš Europos Komisijos projektų ar iniciatyvų naudą prieš/per/po tarptautinio mobilumo. Spausk ant Patarėjo ir sužinok, kokioje situacijoje jis gali Tau pagelbėti.

 
Kvietimas muzikos studentams atlikti Erasmus+ praktiką L’Aquila konservatorijoje (Italijoje)
 
L’Aquila „Alfredo Casello“ valstybinė muzikos konservatorija kviečia LMTA  studentus atvykti Erasmus praktikai. Fortepijono, styginių ir pučiamųjų instrumentų studentams siūloma praktikos vieta – kamerinių ansamblių paskaitose ir konservatorijos orkestre.
Paraiškas gali teikti bakalauro ir magistrantūros pakopų studentai.
Kontaktai pasiteiravimui – erasmus@consaq.it
Daugiau informacijos apie Erasmus praktikų programą https://lmta.lt/lt/erasmus-praktika/ 

 

Kvietimas muzikos studentams atlikti Erasmus+ praktiką Cagliari (Italijoje)
 
Cagliari muzikos konservatorija „G.Pierluigi da Palestrina“ (Italija) bendradarbiaudama kartu su kitomis muzikos mokyklomis bei asociacijomis kviečia LMTA  studentus atvykti Erasmus praktikai. 
Paraiškas gali teikti visų instrumentų atlikėjai – bakalauro, magistrantūros studentai bei absolventai (absolvento praktikai išvykti galima per metus nuo studijų LMTA baigimo).
Kontaktai pasiteiravimui – Pio Salotto international@conservatoriocagliari.it 
Daugiau informacijos apie Erasmus praktikų programą https://lmta.lt/lt/erasmus-praktika/