Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Erasmus dėstymo mobilumas

ERASMUS dėstytojų mainai yra akademijos remiama ir skatinama veiklos sritis. Išvykstančių LMTA dėstytojų paskaitos, seminarai, meistriškumo kursai  užsienyje ir užsienio dėstytojų vedami mokymai akademijos studentams yra iš anksto suderinami su Katedromis ir pripažįstami kaip integruota studijų dalis.  

Mobilumo tikslai:

 • didinti studijų tarptautiškumą ir studijų kokybę;
 • sudaryti sąlygas studentams, kurie negali dalyvauti mobilumo programoje, mokytis iš atvykstančių dėstytojų;
 • skatinti naujus/modernius dėstymo metodus, dėstymo ir mokymosi būdus, aukštųjų mokyklų ir įmonių bendradarbiavimą;
 • skatinti aukštasias mokyklas plėsti ir turtinti dėstomų kursų pasirinkimą ir turinį;
 • skatinti akademinį studentų ir dėstytojų judumą.

Prioritetai dėstymo vizitams:

 • atitinka LMTA katedrų poreikius (tarptautiškumo planus);
 • ruošiama nauja mokomoji medžiaga;
 • plečiami katedrų ir fakultetų ryšiai, rengiami nauji tarptautinio bendradarbiavimo projektai;
 • pirmenybė suteikiama pirmą kartą dalyvaujantiems dėstytojams ;
 • trumpi, ne ilgiau kaip 5 darbo dienas trunkantys vizitai (rekomenduojami minimalios trukmės – 2 d. vizitai; minimali dėstymo apimtis – 8 akademinės val.).

Išvykstančių ERASMUS dėstytojų finansavimas
Erasmus dotaciją sudaro fiksuota suma kelionės išlaidoms ir pragyvenimo išlaidoms (Erasmus grantas). Pagal Erasmus+ programos reikalavimus, kelionės grantas apskaičiuojamos pagal Europos Komisijos patvirtintą skaičiuoklę http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/tools/distance_en.htm: 100-499 km – 180 eur; 500-1999 km – 275 eur; 2000-2999 km – 360 eur; 3000-3999 km – 530 eur; 4000-7999 – 820 eur; 8000 km ir daugiau – 1100 eur.

Pragyvenimo išlaidoms apmokėti skirtas fiksuotas grantas, apskaičiuojamas pagal komandiruotės dienas, vadovaujantis ŠMM patvirtintais fiksuotais išmokų dydžiais vienai dienai (pagal šalių grupes):

153 eurų dienai (mokant iš 2021-2022 s.m. gautų lėšų – 160 eurų) / vykstant į Airiją, Daniją, Islandiją, Jungtinę Karalystę, Lichtenšteiną, Liuksemburgą, Norvegiją, Suomiją, Švediją ir šalis partneres – Farerų salas, Šveicariją, Jungtinę Karalystę).

136 eurų dienai (mokant iš 2021-2022 s.m. gautų lėšų – 140 eurų)  / vykstant į Austriją, Belgiją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Kiprą, Nyderlandų Karalystę, Maltą, Portugaliją, Prancūziją, Vokietiją ir šalis partneres – Andorą, Monaką, San Mariną, Vatikaną. 

119 eurų dienai (mokant iš 2021-2022 s.m. gautų lėšų – 120 eurų) / vykstant į Bulgariją, Estiją, Čekiją, Kroatiją, Latviją, Lenkiją, Makedoniją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją, Turkiją, Vengriją.

180 eurų dienai, vykstant į visas kitas užsienio valstybes.

Sveikatos draudimas

Rekomenduojama turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, kurią nemokamai išduoda Teritorinė ligonių kasa. Kortelė galioja visoje Europos Sąjungoje. Daugiau informacijos apie kortelių išdavimą: www.vlk.lt

Vizito trukmė
Dėstymo vizito trukmė –  dėstymo mobilumo laikotarpis + 2 dienos kelionei. ERASMUS dėstymo mobilumo laikotarpį patvirtina priimanti institucija. Minimali dėstymo vizito trukmė  – 2 d., minimali dėstymo trukmė – 8 akademinės valandos. 

Dėstymo vizitai galimi
Partnerinėse aukštosiose mokyklose ir universitetuose, su kuriais sudarytos bendradarbiavimo sutartys


Išvykstančio Erasmus dėstytojo dokumentai

 • Finansinė dėstymo vizito sutartis (parengia Tarptautinių ryšių skyrius).
 • SUTARTIES PRIEDAI:
 • I priedas: Erasmus dėstymo sutartis STAFF_MOBILITY_AGREEMENT_FOR_TEACHING – dokumentas, kurį pasirašo trys šalys: siunčianti, priimanti institucija ir dėstytojas. Sutartis turi būti sudaryta ir pasirašyta prieš dėstytojui išvykstant
 • II priedas: Bendrosios sąlygos
 • Rektoriaus įsakymas komandiruoti LMTA dėstytoją


Grįžusio Erasmus dėstytojo dokumentai

 • Erasmus dėstymo vizito patvirtinimas, kurį išduoda priimanti institucija
 • Erasmus dėstytojo ataskaita, pildoma internetu: nuoroda į ataskaitą gaunama pasibaigus mobilumo vizitui, automatiškai sugeneruotu el. laišku iš „Mobility Tools“ duomenų bazės

Švietimo mainų paramos fondo personalo mobilumo įgyvendinimo reikalavimai (2017-2019)