Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Apie LMTA 90

Lietuvos muzikos ir teatro akademijai 2023 metai žymi ypatingą progą. Vienintelė šalyje specializuota universitetinė muzikos, teatro, kino ir šokio aukštoji mokykla minės garbingą 90-ies metų jubiliejų, kurį švęsime visus ateinančius metus.

Šventinių renginių ir „Susikalbėjimų Didžiojoje“ ciklą 2022 m. gruodžio 20 d. atidarė susitikimas su profesoriumi, LMTA garbės daktaru, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu, kuris taip pat minėjo savo 90-ies metų sukaktį. Profesorių kalbino Akademijos rektorė, muzikologė Judita Žukienė.

„Gyvendami šiandiena ir ruošdamiesi rytdienai, negalime pamiršti praeities pamokų. Stabtelti, prisiminti kartu, svajoti, kalbėtis, diskutuoti – tai prielaidos įsivertinti, kur esame ir kurti ateities perspektyvą. Įkvėpimo ir stiprybės semiamės iš geriausiųjų, ryškiausiųjų, per 90 metų daugybę kartų varsčiusių Akademijos duris“, – sako LMTA rektorė J. Žukienė.

Visus jubiliejinius metus LMTA vyks „Susikalbėjimai Didžiojoje“ – diskusijos tarp dviejų kūrybinių kartų atstovų, o Centrinių rūmų antrame aukšte veiks nuolat atnaujinama išskirtinė paroda „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“. Įsibėgėjus šventinių renginių programai, Akademija dar labiau atsivers visuomenei, kviesdama į festivalius, koncertus, spektaklius, performansus LMTA salėse ir kitose Lietuvos koncertinėse erdvėse. Kovo 29 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės šventinis LMTA koncertas, o birželio 3 d. Akademija plačiai pravers meno duris į Gedimino prospektą ir netikėtu skambesiu užlies Lukiškių aikštę. Gimtadienio planuose – ir meniškas kraustymasis iš Sluškų rūmų į naujuosius Akademijos rūmus Olandų gatvėje. Renginiai neapsiribos sostine ir persikels į pajūrį, kur kartu su Klaipėdos fakultetu uostamiesčio publikai bus surengti ypatingi koncertai ir projektai.

Dešimtmetį laukta akimirka – 90-asis LMTA jubiliejus sukurs jungtis ne tik tarp skirtingų Akademijos bendruomenės, kūrėjų ir visuomenės kartų, bet ir svarbiai progai suvienys įvairias meno disciplinas ir šalies miestus.