Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Pokalbių ciklas „Susikalbėjimai Didžiojoje“

„Susikalbėjimai Didžiojoje“ – tai pokalbių ciklas, kuriame susitinka pripažinti meno meistrai ir kylantys jaunieji menininkai. Pokalbiai rengiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. Ciklas yra ypatingos Akademijai sukakties, 90-ojo jubiliejaus, programos dalis. 

Pirmasis „Susikalbėjimų Didžiojoje“ vakaras surengtas jubiliejinių metų išvakarėse. 2022 m. gruodžio 20 d. į pirmąjį susitikimą pakvietė profesorius, LMTA garbės daktaras, meno, muzikos ir kultūros istorikas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis ir jį kalbinusi LMTA rektorė, muzikologė, humanitarinių mokslų daktarė, docentė Judita Žukienė. Profesorius taip pat minėjo garbingą 90-ies metų sukaktį, tad pokalbis Didžiojoje salėje buvo proga pasveikinti ilgametį LMTA dėstytoją ir vieną garbingiausių alumnų jubiliejaus proga. 

Nuotraukų galerija, fotografė G. Matkutė

Plačiau


2023 m. sausio 27 d. vyko susitikimas su garsiais pianistais, žinomos Lietuvos muzikų dinastijos antros ir trečios kartos atstovais, LMTA profesoriais Petru ir Luku Geniušais. Kas, jei ne tėvas ir sūnus, gali paliudyti skirtingų kartų gebėjimą susikalbėti? Pianistus kalbino radijo ir televizijos laidų vedėja, LMTA alumnė Gerūta Griniūtė.

Nuotraukų galerija, fotografė G. Matkutė

Plačiau


Vasario 21 d. įvyko susitikimas su Lietuvos kino meistrais, režisieriais Algimantu Puipa ir Laurynu Bareiša. Skirtingų kartų Lietuvos kino kūrėjus – Nacionalinės premijos laureatą, LMTA profesorių A. Puipą bei vos prieš savaitę Vyriausybės premiją pelniusį LMTA docentą L. Bareišą kalbino žinoma kino kritikė Rasa Paukštytė

Nuotraukų galerija, fotografas S. Lukoševičius

Plačiau


Kovo 17 d. įvyks „Susikalbėjimai Didžiojoje“ su teatro režisieriais, LMTA Klaipėdos fakulteto Teatro katedros profesoriumi Gyčiu Padegimu ir LMTA doktorantu Aleksandru Špilevojumi. Pokalbį ves teatrologė, LMTA meno ir mokslo prorektorė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.


„Susikalbėjimų Didžiojoje“ ciklą tęs Lietuvos ir pasaulio kultūrai reikšmingos asmenybės: operos solistės Irena Milkevičiūtė ir Asmik Grigorian, kompozitoriai Mindaugas Urbaitis ir Raminta Naujanytė-Bjelle, aktorės Nelė Savičenko ir Jovita Jankelaitytė, aktoriai Valentinas Masalskis ir Matas Dirginčius, šiuolaikinio šokio kūrėjos Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė ir Greta Grinevičiūtė. Pašnekovus kalbins žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai.

„Susitikimai Didžiojoje“ renginiai skirti plačiajai visuomenei ir yra nemokami.