Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

„Susikalbėjimai Didžiojoje“ su Petru ir Luku Geniušais

Lietuvos muzikos ir teatro akademija tęsia susitikimų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“, skirtą akademijos 90 metų jubiliejui. Jau šį penktadienį, sausio 27 d., 18.30 val. LMTA Didžioje salėje vyks susitikimas su garsiais pianistais, LMTA profesoriais Petru ir Luku Geniušais. Kas, jei ne tėvas ir sūnus, gali paliudyti skirtingų kartų gebėjimą susikalbėti. Pianistus kalbins Gerūta Griniūtė.

Petras Geniušas (c) D. Matvejevas

Vienas žinomiausių Lietuvos pianistų Petras Geniušas garsėja naujų išraiškos formų ieškojimais. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje su orkestrais, kameriniais ansambliais, solistais. Jį galima išvysti scenoje akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Sukaupta patirtimi ir meistriškumu Petras Geniušas dalijasi dirbdamas su studentais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur jis garsėja kaip reiklus ir įkvepiantis dėstytojas.

Lukas Geniušas (c) A. Chobotova

Jaunesnės kartos Geniušų muzikos dinastijos atstovas Lukas Geniušas taip pat yra vienas įdomiausių ir ryškiausių Lietuvos pianistų. Karjerą pradėjęs kaip prestižinių tarptautinių konkursų laureatas, Lukas Geniušas plačiai koncertuoja Lietuvoje ir svetur. Pianisto atliekamas repertuaras itin platus – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo solinių rečitalių – iki pasirodymų su orkestrais ir kamerinės muzikos.

Sausio 27-ąją LMTA Didžiojoje salėje išskirtiniu talentu pasižymintys pianistai dalinsis bendra patirtimi ir skirtumais, kurie skatina diskusiją, atveria erdvę pokalbiui apie skirtingų kartų bendrystę.

Atėjus į susitikimą su Petru ir Luku Geniušais, taip pat galima aplankyti LMTA Centrinių rūmų antrajame aukšte veikiančią parodą „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“, skirtą LMTA jubiliejui. Joje eksponuojami LMTA dėstytojų, profesorių, meno kūrėjų, atlikėjų daiktai, atnešę jiems sėkmę scenoje ir akademiniame gyvenime. Neseniai parodą papildė Petro Geniušo pateiktas eksponatas – Ludwigo van Beethoveno biustas. Kuo jis ypatingas pianistui, sužinos tie, kas ateis į renginį.

Didžioji salė. LMTA archyvo nuotr.

Susitikimas su Petru ir Luku Geniušais yra antrasis renginys iš LMTA jubiliejiniams metams skirto unikalaus menininkų dialogų ciklo „Susikalbėjimai Didžiojoje“. Ateityje planuojama pakviesti į pokalbius su operos solistėmis Irena Milkevičiūte ir Asmik Grigorian, kompozitoriais Mindaugu Urbaičiu ir Raminta Naujanyte-Bjelle, kino režisieriais Algimantu Puipa ir Laurynu Bareiša, aktorėmis Nele Savičenko ir Jovita Jankelaityte, teatro režisieriais Gintaru Varnu ir Antanu Obcarsku, aktoriais Valentinu Masalskiu ir Matu Dirginčiumi, šiuolaikinio šokio kūrėjomis Aira Naginevičiūte ir Greta Grinevičiūte. Pašnekovus kalbins žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai.

Maloniai kviečiame į susikalbėjimus, renginiai nemokami!

LMTA informacija
2023 01 24