Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Lukas ir Petras Geniušai

Susitikimų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“ 2023 m. sausio 27 d. pratęsė vakaras su garsiais pianistais, LMTA profesoriais Petru ir Luku Geniušais. Kas, jei ne tėvas ir sūnus, gali paliudyti skirtingų kartų gebėjimą susikalbėti? Pianistus kalbino Gerūta Griniūtė.

Vienas žinomiausių Lietuvos pianistų Petras Geniušas garsėja naujų išraiškos formų ieškojimais. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje su orkestrais, kameriniais ansambliais, solistais. Jį galima išvysti scenoje akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Sukaupta patirtimi ir meistriškumu Petras Geniušas dalijasi dirbdamas su studentais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur jis garsėja kaip reiklus ir įkvepiantis dėstytojas.

Jaunesnės kartos Geniušų muzikos dinastijos atstovas Lukas Geniušas taip pat yra vienas įdomiausių ir ryškiausių Lietuvos pianistų. Karjerą pradėjęs kaip prestižinių tarptautinių konkursų laureatas, Lukas Geniušas plačiai koncertuoja Lietuvoje ir svetur. Pianisto atliekamas repertuaras itin platus – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo solinių rečitalių – iki pasirodymų su orkestrais ir kamerinės muzikos.

Sausio 27-ąją LMTA Didžiojoje salėje išskirtiniu talentu pasižymintys pianistai pasidalino bendra patirtimi ir skirtumais, kurie skatina diskusiją ir atveria erdvę pokalbiui apie skirtingų kartų bendrystę.

Renginio išvakarėse LMTA Centrinių rūmų antrajame aukšte veikiančią parodą „90 stabtelėjimų. Sugauk sėkmę!“ papildė Petro Geniušo pateiktas eksponatas – Ludwigo van Beethoveno biustas, kuris nuo pat vaikystės stovėjo ant pianisto namų fortepijono.

Nuotraukų galerija, fotografė G. Matkutė