Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Muzikos laboratorija PROCESAS

Nordplus „Muzikos laboratorija PROCESAS“ – intensyvus edukacinis projektas, kurio tikslas sustiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą. Kompozicijos studentai mokosi, kuria ir dalinasi tarptautinėje, bendradarbiavimą skatinančioje aplinkoje, bendradarbiauja su atlikėjais bei pristato inovatyvius projekto rezultatus. 
Muzikos laboratorija – svarbus renginys ir didelis žingsnis augimo, tobulėjimo ir kultūros evoliucijos link. Gimusi originali meninė idėja laboratorijos metu išplėtojama, įgyvendinama ir jau įgijusi profesionalią formą išvysta pasaulį, neprarasdama savo ryškumo ir įtaigumo. 

Trečiasis Nordplus PROCESAS vyko Kuršių Nerijoje, kurią UNESCO pripažino esant unikaliu Pasaulio gamtos ir kultūros paveldu. Nidos meno kolonija (2013 m. birželio 24 – liepos 4 d.) tapo laikinaisiais meno laboratorijos kūrėjų namais. Paskutinis iš trijų LMTA koordinuotų Nordplus intensyvių kursų „Muzikos laboratorija PROCESAS“ buvo skirta ekologinei tematikai. Kūrėjų tikslas – meno priemonėmis paskleisti žiną, kad žmonijai rūpi planetos likimas. 

Dešimties dienų projekto metu tarptautinė savo kūrybinėse idėjose ekologinę tematiką plėtojusių ar tiesiog ekologinėmis problemomis besidominčių dėstytojų komanda skaitė paskaitas ir vedė seminarus jauniesiems kūrėjams. Studentai dalyvavo kūrybinėse laboratorijose ir kūrė muziką nuo idėjinių eskizų iki galutinių, išbaigtų muzikinių kūrinių, kuriuos surepetavo  ir atliko padedami Lietuvos fleitininkų kvarteto. 

Projektą koordinuoja: 

Lietuvos muzikos ir teatro akademija 

Projekto partneriai: 

Geteburgo universiteto muzikos ir teatro akademija 
Jazepo Vytuolo Latvijos muzikos akademija 
Lundo universiteto Malmės muzikos akademija 
Norvegijos muzikos akademija 
Danijos Karališkoji muzikos akademija (Orhusas/Alborgas) 
Sibelijaus akademija 

Projekto draugai: 
Vilniaus universitetas 
Kuršių nerijos nacionalinis parkas 
Nidos meno kolonija 
Nidos meno mokykla 
Neringos kultūros ir turizmo informacijos centras