Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Teatro ir kino fakultetas

Teatro ir kino fakultete rengiami aukščiausios kvalifikacijos teatro, šokio, kino meno, meno istorijos ir teorijos, meno vadybos specialistai. Fakultetas įsteigtas 1991 m., iš pradžių rengęs tik dramos aktorius per kelis dešimtmečius išaugo į pagrindinį Lietuvoje profesionalių scenos, kino menininkų bei giminingų profesijų ugdymo centrą.

Teatro ir kino fakulteto nuostatai

Dekanatas:
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos IV rūmai
T. Kosciuškos g. 10, 01100 Vilnius
Kabinetai: 4202, 4203, 4204

Dekanė
Ilona Balsytė
El. paštas ilona.balsyte@lmta.lt
Tel. (8 5) 212 2513

Administratorė
Kristina Kazilionienė
El. paštas kristina.kazilioniene@lmta.lt
Tel. (8 5) 261 20 28

Katedrų koordinatorės: 
Viktorija Akavickaitė (Šokio ir judesio katedra, Meno istorijos ir teorijos katedra, Meno vadybos skyrius)
El. paštas viktorija.akavickaite@lmta.lt
Tel. (8 5) 262 67 70
Mob. +370 677 05021

Miglė Levickienė (Kino ir televizijos katedra)
El. paštas migle.levickiene@lmta.lt
Mob. +370 690 37512

Vaiva Paukštė (Vaidybos ir režisūros katedra) 
El. paštas teatras@lmta.lt;  vaiva.paukste@lmta.lt
Mob. +370 612 61053

Tarptautinių ryšių skyriaus projektų ir programų koordinatorė 
Giedrė Kabašinskienė
El. paštas giedre.kabasinskiene@lmta.lt
Tel. (8-5) 261 01 31

Teatro ir kino fakultetą sudaro 5 padaliniai: Vaidybos ir režisūros, Kino ir televizijos, Šokio ir judesio, Meno istorijos ir teorijos katedros bei Meno vadybos skyrius. Fakultete studijuoja apie 350 studentų, dirba apie 100 dėstytojų. Dėstytojai – savo sričių lyderiai, pelnę aukščiausius nacionalinius ir tarptautinius apdovanojimus, aktyviai dalyvaujantys šiuolaikinio meno bei jo refleksijos, naujų pedagoginių metodų paieškos procesuose.

Visi fakulteto padaliniai palaiko glaudžius ryšius su kultūros ir meno lauke veikiančiomis profesionaliomis institucijomis, aktyviai įsitraukę į tokių profiliuotų tarptautinių tinklų veiklą kaip Nordplius, E:UTSA (Europe: Union of Theatre Schools and Academies), EdE (École des Écoles),  CILECT (Centre International de Liaison des Écoles de Cinéma et de Télévision), ENCATC (European Networks on Cultural Management and Policy). Fakultete reguliariai vyksta užsienio režisierių, dramaturgų ir aktorių paskaitos, rengiamos tarptautinės dirbtuvės ir projektai.

Teatro ir kino fakultetas organizuoja šokio festivalį „Shok akademija“, kasmetinį studentų „Šoblės kino festivalį“ bei Šoblės kino klubo seansus, kartu su LMTA Meno centru – Teatro festivalį, kuris vyksta kasmet Tarptautinės teatro dienos minėjimo proga, savarankiškų darbų konkursą „Balkono okupacija“ .

Fakultete veikia Kino salė ir Teatro cechas. Moderniai atnaujintame LMTA Balkono teatre rodomi studentų sukurti spektakliai, vyksta savarankiškų darbų konkursai, mažieji dramaturgijos ir šiuolaikinių scenos menų festivaliai ir kt. Fakulteto studentai turi galimybę naudotis kartu su Vilniaus dailės akademija bei Lietuvos kino studija įkurtu Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriumi (AMII).