Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

LMTA Liaudies instrumentų orkestras

Liaudies instrumentų orkestras įkurtas 1952 m. Studentų mokomojo orkestro paskirtį nusako trys jo veiklos kryptys: ansamblinio muzikavimo praktika, bazė dirigavimo praktikai ir koncertinė veikla. Koncertinė praktika suteikia studentams sceninės patirties, ugdo jų asmeninę atsakomybę, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Šalia muzikavimo orkestre patirties kolektyvas studijuojantiems dirigavimą sudaro sąlygas repetuoti ir pasirengti dirigavimo egzaminui. Taip pat studentams suteikiama galimybė prie orkestro praktiškai patikrinti aranžuotės ir instrumentuotės darbus. Orkestras glaudžiai bendradarbiauja su kompozitoriais ir yra atlikęs bei įrašęs premjerinių kūrinių.

Liaudies instrumentų orkestras yra nuolatinis dainų švenčių, studentų festivalių ir kitokio pobūdžio renginių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje dalyvis, koncertavęs Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir kitų šalių aukštosiose mokyklose. Išleistos dvi orkestro muzikos plokštelės, keliolika kūrinių įrašyta Lietuvos radijo fondams, televizijai, dalyvauta autoriniuose kompozitorių vakaruose, Didžiąjame muzikų parade (2004).

Kolektyvui yra vadovavę prof. Pranas Samuitis, doc. Jonas Vadauskas, Vladas Bartusevičius, prof. Pranas Tamošaitis, prof. Valentas Leimontas, Arūnas Katilius, prof. dr. Algirdas Vyžintas, lekt. Kęstutis Lipeika. Šiuo metu orkestrui vadovauja prof. Lina Naikelienė, lekt. dr. Aistė Bružaitė ir doc. Egidijus Ališauskas.