Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Operos studija

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Operos studija ruošia operos solistus (aktorius-dainininkus). Siekiama ugdyti meno profesionalus, atvirus tarpkultūriniam bendravimui ir įkvėpimui. Operos studijų metu gilinami bakalauro studijų pakopoje įgyti dalyvavimo operos spektaklyje gebėjimai: kompleksiškai lavinama vokalinė ir aktorinė dainininko technika, formuojama meninė atlikėjo individualybė, gilinamas profesinės ir kūrybinės problematikos bei muzikinio teatro kaip sintetinio meno žanro specifikos supratimas. Operos studijoje mokomasi praktiškai ir kūrybiškai pritaikyti jų muzikinės dramaturgijos dėsnius: rengiamos įvairios apimties ir stilistikos vokalinės partijos – sceninių personažų vaidmenys, gilinamasi į kūrinių sceninės ir muzikinės interpretacijos problematiką individualiame bei kolektyviniame kūrybiniame procese. Į Operos studiją kviečiami tarptautiniai vokalo, scenos judesio, plastikos dėstytojai, rengiami meistriškumo kursai bei inicijuojamos aktualios operai diskusijos, skatinančias kritinį mąstymą bei plečiančios kultūrinį akiratį.

Atnaujinta operos studijos struktūra ir darbo pobūdis siekia paversti studiją į savarankišką organizaciją, kreipiančią dėmesį ne tik į kokybišką mokymosi procesą, bet ir į tarpdiscipliniškumą ir tinkamą galutinio produkto – operos – pristatymą. Siekiama, jog Operos studija perimtų teatro veikimo principus ir siūlytų išsamią mokymo programą, kuo geriau paruošiančią profesinei karjerai. Lavinami ne tik specifiniai atlikimo, bet ir komandiniai, profesionalaus bendravimo su dirigentais, koncertmeisteriais ir režisieriais, bei praktiniai laiko planavimo įgūdžiai. Operos studija – tai kūrybinė erdvė, atvira naujoms idėjoms, reaguojanti į naujus visuomenės ir meninio gyvenimo pokyčius bei profesinius reikalavimus rinkoje.

Operos studijos vadybininkas 
Erikas Klincevičius
El. paštas erikas.klincevicius@lmta.lt
Tel. +37060577699
Gedimino pr. 42,  125 aud.

Operos studijos dėstytojai ir darbuotojai