Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Studijos

STUDIJOS

Katedra vykdo Muzikos atlikimo studijų programą (programos valstybinis kodas: 6121PX010): specializacija ‒ liaudies instrumentai (birbynė, kanklės).

Bakalauro studijų programoje suformuojami profesinei atlikimo veiklai būtini meniniai įgūdžiai, bendrosios kompetencijos ir komunikaciniai gebėjimai: absolventai išmano pagrindines stilistines tradicijas, yra susipažinę su įvairių stilių ir žanrų muzikos interpretacija, muzikos kalbos bei muzikos istorijos dėsningumais, turi specialiųjų profesinių, bendrųjų universitetinių, muzikos pedagogikos ir kitų žinių. Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – menų (birbynė arba kanklės) bakalauras.

Magistro studijų programoje siekiama ugdyti brandžius ir profesionalius muzikos atlikėjus – solistus, gebančius savo kūryba ir išreiškiamomis aukšto lygio meninėmis ir kitomis pažangiomis idėjomis veikti meno, kultūros ir meninio švietimo raidą šalyje ir už jos ribų. Magistrantai tobulina bakalauro studijose įgytas muzikos atlikėjo kompetencijas, ugdo gebėjimą mokytis savarankiškai, mokosi konstruktyvaus ir argumentuoto dalykinio bendravimo, lavina intelektą ir plečia erudiciją, derindami meno praktikos patirtį su meno tyrimais. Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – menų (birbynė arba kanklės) magistras.

Katedros studentams suteikiama galimybė studijuoti gretutinės krypties studijų programą Meno pedagogika: pedagogika (X100), šaka – meno pedagogika (X140), kurią pabaigus suteikiamas pedagogo (birbynė arba kanklės) kvalifikacinis laipsnis.

ABSOLVENTŲ KARJEROS GALIMYBĖS

Liaudies instrumentų studijų programoje įgytos žinios, gebėjimai ir meninė patirtis katedros absolventams suteikia galimybę dirbti muzikos atlikėjais (solistais ir/arba ansamblio, orkestro artistais, koncertmeisteriais, iliustratoriais, repetitoriais) meno kolektyvuose, kultūros ir švietimo įstaigose, taip pat savarankiškai plėtoti kūrybinę veiklą. Absolventai taip pat gali dirbti įvairiose kultūros ir kūrybinių industrijų srityse, muzikinio švietimo bei ugdymo įstaigose. Pasirinkę gretutinės krypties Meno pedagogikos studijas ir įgiję pedagogo kvalifikaciją absolventai gali dirbti mokytojais muzikos bei meno mokyklose, konservatorijose.