Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Vykdomos programos ir istorija

Meno istorijos ir teorijos katedra vykdo dvi studijų programas: Scenos ir kino menų istoriją ir kritiką (BA, meno studijos) ir Teatrologiją ir kinotyrą (MA, humanitariniai mokslai). Nuo 2016 m. pradėtos vykdyti trečiosios pakopos Teatrologijos ir kinotyros studijos (humanitariniai mokslai, menotyra).

BAKALAURO STUDIJOS
Scenos ir kino menų istorijos ir kritikos studijų programa, vienintelė tarp panašaus profilio kitų aukštųjų mokyklų programų, suteikia scenos ir kino menų specialisto – teatro ir kino istoriko, kritiko ir analitiko – kvalifikaciją.

MAGISTRO STUDIJOS
Teatrologijos ir kinotyros studijų programa yra orientuota į atlikimo ir audiovizualinius menus jungiančių scenos bei kino meno reiškinių tyrimus, aktualizuojant jų vietą šiuolaikinėje visuomenėje. Tai vienintelė magistro programa tarp aukštųjų Lietuvos mokyklų, kuri, sujungdama iki šiol atskiras teatrologijos ir kinotyros studijas bei užtikrindama glaudų ryšį tarp teorijos ir praktikos, atveria studentams platesnes profesinės ir kūrybinės, taip pat tolesnių studijų ar akademinės veiklos galimybes.


KATEDROS ISTORIJA

1991 m. steigiant Teatro ir kino fakultetą, buvo įkurta Meno istorijos ir teorijos katedra. 1995 m. katedra surinko pirmą Lietuvoje teatrologų kursą. Bakalauro ir magistro pakopų teatrologijos programos vykdymas suaktyvino katedros veiklą, išplėtė dėstomų dalykų kiekį, suintensyvino mokslinį darbą. Skirtingų kartų šios programos (vėliau atnaujinta programa buvo perregistruota kaip Teatro studijos) absolventai dirba įvairiose Lietuvos kultūros institucijose – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, Valstybiniame jaunimo teatre, OKT / Vilniaus miesto teatre, Lietuvos šokio informacijos centre, Lietuvos teatro sąjungoje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, periodinių leidinių „7 meno dienos“, „Kultūros barai“ redakcijose ir kt., taip pat dėsto LMTA.

2013 m. katedra išleido pirmąjį kinotyros bakalauro absolventų kursą ir tais pačiais metais pradėjo vykdyti naują Scenos ir kino menų istorijos ir kritikos programą.

Meno istorijos ir teorijos katedroje dirba garsūs teatrologai ir kinotyrininkai, žinomi ir produktyvūs teatro ir kino mokslininkai bei kritikai. Dalis dėstytojų yra kitų institucijų mokslo darbuotojai (Lietuvos kultūros tyrimų instituto, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto), jų mokslinė kvalifikacija ir produktyvumas svariai papildo LMTA mokslinį potencialą. Kita dalis dėstytojų yra aktyvūs teatro ir kino redaktoriai. Pedagogai aktyviai vykdo kritinę, mokslinę, ekspertinę ir švietėjišką veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje; turi solidžios tarptautinio bendradarbiavimo patirties. Dėstytojai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, publikuoja mokslinio ir kritinio pobūdžio straipsnius, dalyvauja ekspertinėje veikloje, lankosi tarptautiniuose teatro ir kino festivaliuose, kurie suteikia galimybę betarpiškai susipažinti su moderniais šiuolaikinio teatro ir kino procesais bei pristatyti juos studentams. Meno istorijos ir teorijos katedros dėstytojai yra ryškios šiandieninės kultūros asmenybės.

Nuo katedros įkūrimo ilgus metus jai vadovavo prof. habil. dr. Irena Aleksaitė, ją pakeitė prof. dr. Ramunė Marcinkevičiūtė, vėliau katedrai vadovavo doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.

Šiuo metu katedrai vadovauja doc. dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Meno istorijos ir teorijos katedra kasmet rengia dvi tarptautines mokslo konferencijas – teatrologų studentų ir teatro tyrėjų, – inicijuoja ir dalyvauja įvairiuose meno ir mokslo tyrimų projektuose.

Atnaujinta 2024-01-05