Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Veikla ir istorija

Kino ir televizijos katedra įkurta 1993 m. kovo 4 d. kino režisieriaus doc. Henriko Šablevičiaus iniciatyva. Jis sugebėjo įtikinti akademijos Tarybą tokios katedros perspektyva ir vienbalsiai buvo išrinktas jos vedėju. Katedros įsteigimą rėmė akademijos rektorius Vytautas Laurušas.

Lietuvos valstybinės konservatorijos Aktoriaus meistriškumo katedroje jau nuo 1970 metų buvo pradėti ruošti TV režisieriai, tačiau įkūrus katedrą buvo pradėtos vykdyti ir kitos studijų programos. 1993 m. operatorius Jonas Gricius surinko pirmąją operatorių grupę, 1996 m. žinomas muzikas ir garso režisierius Algimantas Apanavičius – pirmąjį garso režisierių kursą, 1994 m. vadybininkas Audrius Kuprevičius – kino vadybininkų kursą. Nuo pirmųjų vadovavimo katedrai dienų H. Šablevičius siekė užmegzti glaudžius ryšius su užsienio kino mokyklomis – Lodzės, Varšuvos, Maskvos, Malmės, Rygos, Talino, Prahos ir kt.

1995 m. H. Šablevičius bei jo studentų TV režisierių iniciatyva Druskininkuose buvo surengta tarptautinė kūrybinė kino mokyklų stovykla Vasaros video studija, skirta kino meno 100-osioms metinėms. Savaitę 40 studentų iš Lenkijos, Latvijos, Olandijos, Čekijos, Prancūzijos ir Lietuvos filmavo reto grožio Druskininkų apylinkes, M. K. Čiurlionio pamėgtas vietas ir sukūrė 13 trumpų įvairaus žanro filmukų. Laikui bėgant „Vasaros video studija“ išaugo į didelį tarptautinio masto renginį Vasaros bedia studiją. Katedroje iki šiol puoselėjamos jos įkūrėjo H. Šablevičiaus tradicijos. Veikia studentų ir dėstytojų iniciatyva įkurtas Šoblės kino klubas, rengiamas Šoblės kino festivalis.

Šiuo metu Kino ir TV katedrai vadovauja kino režisierė doc. dr. Giedrė Beinoriūtė. Katedroje vykdomos vaizdo režisūros, vaizdo operatoriaus, garso režisūros, montažo, prodiusavimo, dramaturgijos pirmos pakopos bei vaizdo režisūros, vaizdo operatoriaus, garso režisūros, prodiusavimo antros pakopos Kino meno studijų programa. Kursai formuojami kas dveji metai.

Kino ir TV katedroje dirba patyrę, savo profesinėje srityje pripažinti menininkai. Daugelis iš jų – baigę LMTA Kino ir TV katedros studijas. Kino ir TV katedros studentų kursiniai bei diplominiai darbai gerai žinomi Lietuvos žiūrovams ir ne kartą įvertinti prizais tarptautiniuose kino festivaliuose. Tai ir Igno Miškinio filmas Lengvai ir saldžiai, Kristinos Buožytės Kolekcionierė, Marato Sargsyano Lernavan, Jūratės Samulionytės Nerutina, Linos Lužytės Jau puiku, tik dar šiek tiek…, Andriaus Blaževičiaus Dešimt priežasčių, Jurgio Matulevičiaus Anima Animus ir daugelis kitų darbų.

Svarbiausia užduotis – ugdyti šiuolaikiškus, profesionalius, aukštos kokybės kino specialistus. Siekiant šio tikslo numatyta kompleksiška dėstytojų ir specialistų ugdymo strategija, kurios sudėtinė dalis – kviestinių dėstytojų vizitai bei LMTA dėstytojų ugdymas užsienio šalyse ir jų kino mokyklose. Kompleksiškai įgyvendindama strategiją Kino ir TV katedra aktyviai dalyvavo inicijuotame Švietimo ir mokslo ministerijos konkurse, kurį laimėjus buvo sudarytos galimybės pasikviesti ilgalaikiams vizitams kompetentingus specialistus.

2013 m. buvo išleistas pirmasis kino dramaturgų kursas. Studentų ugdymo programa apima dvi sritis – pjesių rašymą teatrui ir kino scenarijų rašymą.

2013 m. LMTA kartu su Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos kino studija atidarė naują infrastruktūrinį objektą – Kino inkubatorių su naujausia tuo metu kino kūrimo įranga. Ši mokomoji kino bazė (ES finansinės paramos projektas), kurios steigėjai – verslo ir dvi mokymo institucijos, akivaizdžiai prisidėjo prie Lietuvos kūrybinių industrijų plėtros Lietuvoje bei kokybiškų Kino ir TV katedros studijų programų vykdymo.