Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika , Privatumo politika

Filosofijos ir kultūros mokslų katedra

Studijos, kurias tęsiame visą gyvenimą… Bakalaurų studijose filosofijos ir estetikos kursai yra privalomi, nes sukuria tolimesnių humanitarinių ir socialinių studijų galimybes, supažindina su būtinais terminais ir pamatinėmis problemomis. Vyresniųjų kursų studentams siūlomų privalomai pasirenkamų dalykų krepšelis nuolat kinta derinantis prie LMTA katedrų ir skyrių poreikių.

Katedros vedėja 
Asist. dr. Laimutė Jakavonytė
El. paštas laimute.jakavonyte@lmta.lt

Koordinatorė
Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė
El. paštas asta.vaitkeviciute@lmta.lt 
Tel. (8 5) 262 8537
LMTA II rūmai, Vilniaus g. 6-2, 01110 Vilnius, 2304 kab.

Katedra:
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II rūmai
Vilniaus g. 6-2, 01110 Vilnius
Tel. (8 5) 262 85 37


Filosofijos, estetikos, psichologijos, teisės, kultūrologijos ir kitų visuomenės gyvenimo sferų istorijos ir teorijos studijos suteikia studentams žinių apie bendrąsias mokslo teorijos ir metodologijos problemas, o tai padeda giliau ir sistemiškiau suvokti muzikos ir teatro teorijos ir istorijos disciplinas bendrame kultūrologiniame ir istoriosofiniame kontekste.

Bakalaurų studijose filosofijos ir estetikos kursai yra privalomi, nes sukuria tolimesnių humanitarinių ir socialinių studijų galimybes, supažindina su būtinais terminais ir pamatinėmis problemomis. Vyresniųjų kursų studentams siūlomų privalomai pasirenkamų dalykų krepšelis nuolat kinta derinantis prie LMTA katedrų ir skyrių poreikių.

Filosofijos ir kultūros mokslų katedros siūlomų dalykų studijoms keliami kompleksiniai uždaviniai:
• ugdyti studentų kritinio ir analitinio mąstymo sugebėjimus;
• suteikti universalių žinių ir įgūdžių, kaip to reikalauja bendra universitetinio lavinimo koncepcija;
• padėti jauniems menininkams visapusiškai atskleisti savo talentą, geriau suprasti menininkų saviraiškos galimybes ir perspektyvas;
• suteikti studentams naujų galimybių konkuruoti šiuolaikinėje muzikos, kino ir teatro profesinėje rinkoje, sugebėti kuo patraukliau prisistatyti talentų rinkoje;
• stiprinti socialinio saugumo jausmą, nes turintys kokybišką bendrahumanitarinį išsilavinimą jauni menininkai gali sėkmingai ir greit persikvalifikuoti, dirbti kitokius, nei numato įgyta specializacija, darbus kultūros sferoje.

Filosofijos ir kultūros mokslų katedra dirba vadovaudamasi moderniausiomis metodikomis, kurių paskirtis:
• aktualizuoti ir integruoti į dėstomų kursų problematiką savitą Muzikos ir teatro akademijos studentų patirtį;
• atsižvelgti į atskirų specialybių studentų poreikius, ugdyti studentų sugebėjimą savarankiškai planuoti savo studijas.

Katedros dėstytojai dalyvauja LMTA rengiamose mokslinėse konferencijoese,  organizuoja studentų mokslines konferencijas skirtas filosofijos ir estetikos problemoms. Geriausi studentų mokslo darbai sėkmingai dalyvavo Lietuvos jaunųjų mokslininkų konkursuose. Katedroje dirba žinomi Lietuvoje ir pasaulyje mokslininkai.

Katedros vedėja
Doc. dr. Laimutė Jakavonytė