Our site uses cookies to ensure you quality of service. By continuing browsing you agree with our Cookie policy , Privacy policy

S_ECMA profesoriai

JOHANNES MEISSL (smuikas) 
ECMA meno vadovas 
Vienos muzikos ir teatro universitetas (Austrija), ECMA 

Studijavo Vienos muzikos ir teatro universitete pas W. Schneiderhaną, G. Hetzelį ir Hatto Beyerle. Baigęs šią mokyklą su aukščiausiu pagyrimu, toliau studijavo JAV su LaSalle kvartetu. Nuo 1982 m. yra Artis kvarteto Vienoje narys. Grojo svarbiausiuose pasaulio muzikos centruose ir festivaliuose, yra pelnęs ne vieną aukštą apdovanojimą – Grand Prix du Disque, Diapason d’Or, Deutscher Schallplattenpreis, įrašė daugiau nei 35 kompaktines plokšteles. Nuo 1988 m. Artis reguliariai koncertuoja Vienos filharmonijoje (Musikverein). Johannesas Meisslis taip pat groja solinius rečitalius ir nuolat dalyvauja įvairiuose kamerinės muzikos projektuose. Jis yra Vienos muzikos ir teatro akademijos profesorius ir Josepho Haydno kamerinės muzikos instituto (katedros) vedėjas, o taip pat Tarptautinės vasaros akademijos Prag-Wien-Budapest („ISA“) meno vadovas. Johannesas Meisslis ir Hatto Beyerle yra ECMA (Europos kamerinės muzikos akademijos) meno vadovai. Savo meninėje ir pedagoginėje veikloje Meisslis ieško atlikimo meno sąsajų su kitomis sritimis – literatūra, kultūros istorija, muzikos analize ir filosofija. Johannesas Meisslis veda meistriškumo pamokas pasaulinėse vasaros akademijose ir kamerinės muzikos kursuose. Daugybė jo studentų laimėjo apdovanojimus žinomuose tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip ARD Munich. Pastaruoju metu Johannesas Meisslis sėkmingai pradėjo dirigento karjerą, dirigavo įvairiems orkestrams Austrijoje, Japonijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje. 

JULIUS ANDREJEVAS (fortepijonas) 
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, ECMA / Erasmus 

Studijavo fortepijoną ir kompoziciją Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jo veikla įvairialypė, apimanti meninę, kūrybinę, pedagoginę ir administracinę sritis. Julius yra kamerinės muzikos ansamblio Musica Humana įkūrėjas, šiame ansamblyje grojęs 15 m. kaip pianistas ir klavesinininkas. Su šiuo ansambliu koncertavo Europoje, įrašė kompaktinių plokštelių. Nuo 1989 iki 1991 m. buvo Lietuvos kompozitorių sąjungos prezidentas. Nuo 1991 iki 1988 m. dėstė fortepijoną privačioje konservatorijoje Mayeusis Ispanijoje ir buvo šios konservatorijos direktoriaus pavaduotojas. Nuo 1999 iki 2001 m. Julius Andrejevas buvo Nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius. Šiuo metu jis yra LMTA kamerinio ansamblio katedros profesorius. Kamerinio ansamblio meistriškumo kursus Julius vedė Portugalijoje, Ispanijoje, Rusijoje (St. Peterburge), Estijoje. Yra Nacionalinio B. Dvariono pianistų konkurso žiuri pirmininkas ir Tarptautinio B. Dvariono pianistų konkurso žiuri narys bei Tarptautinio F. Chopino pianistų konkurso Estijoje (Narva) narys. Kaip kompozitorius Julius yra sukūręs įvairių žanrų kūrinių, tarp jų operą, koncertą fortepijonui, koncertą smuikui, koncertą fortepijonui ir styginių ansambliui Negrįžtančiam paukščiui, ciklą chorui ir simfoniniam orkestrui Strazdas, duetą smuikui ir altui, kūrinių fortepijonui, smuikui, violončelei, kamerinės muzikos kūrinių, kuria muziką teatrui ir filmams, muziką vaikams. Juliaus Andrejevo kūriniai atliekami Japonijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Lenkijoje ir Suomijoje bei yra pelnę apdovanojimų. 

AVEDIS KOUYOUMDJIAN (fortepijonas) 
Vienos muzikos ir teatro universitetas (Austrija), ECMA 

Gimė armėnų šeimoje Beirute (Libane). Nuo ketverių metų vunderkindas pats pradėjo groti fortepijonu ir netrukus jau koncertavo radijuje, televizijoje, įvairių renginių metu. Būdamas dvylikos metų tapo jauniausiu Vienos muzikos ir teatro universiteto studentu, kur mokėsi pas Dieterį Weberį, Noelį Floresą, Alexanderį Jennerį ir Georgą Ebertą, vėliau tęsė podiplomines studijas pas Djanko Ilievą, Stanislawą Neuhausą ir Alicą Kezeradzę. Jo tolimesnei karjerai – atlikėjo, profesoriaus, vadovo, administratoriaus – didžiulę reikšmę ir įtaką turėjo 1981 m. Vienoje, VI tarptautiniame Beethoveno pianistų konkurse laimėta pirmoji premija. Nuo tada pianistas groja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas žymiausiose koncertų salėse Europoje, JAV, Kanadoje, Japonijoje, visame pasaulyje koncertuoja su įžymiais orkestrais ir dalyvauja daugelyje tarptautinių festivalių. Yra tarptautinių konkursų žiuri narys, veda meistriškumo kursus Europoje ir Japonijoje. Įrašė solinės ir kamerinės muzikos kompaktinių plokštelių. Pedagoginę karjerą pradėjo 1987 m. Vienos muzikos ir teatro universitete, o 1997 m. tapo šio universiteto profesoriumi, dėsto fortepijoną ir kamerinę muziką. Avedisas Kouyoumdjianas yra Tarptautinio Josepho Haydno kamerinės muzikos konkurso steigėjas, nuo 2002 m. – Josepho Haydno kamerinės muzikos katedros vedėjas (nuo 2010 m. – katedros vedėjo pavaduotojas), nuo 2010 m. – instrumentinių muzikos studijų dekanas. Nuo 2004 m. – festivalio piano a St. Ursanne Šveicarijoje meno vadovas. 

ZDISLAW ŁAPIŃSKI (violončelė) 
Krokuvos muzikos akademija (Lenkija), Erasmus 

Baigė Krokuvos valstybinę aukštąją muzikos mokyklą su pagyrimu, mokėsi pas prof. Ludwiką Soleckį ir Henryką Zarzyckį. Studijas tęsė Jeilio universitete JAV, pas prof. Aldo Parisotą (1981 m.). Kaip kvarteto narys pelnė pirmą premiją Nacionaliniame kamerinės muzikos konkurse Lodzėje (1977 m.), trečią vietą Tarptautiniame styginių kvartetų konkurse Evian (Prancūzija), trečią vietą Nacionaliniame violončelininkų konkurse Poznanėje (1978 m.). Kaip fortepijoninio trio Jagiellooskie narys tapo Tarptautinio kamerinės muzikos konkurso Florencijoje (1979 m.) laureatu. Įrašė muzikos Lenkų radijuje ir televizijoje, Prancūzijos radijuje. Koncertavo Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Jugoslavijoje, JAV, Brazilijoje, Japonijoje, Libane ir Maltoje. Nuo 1979 iki 1981 m. Z. Łapińskis buvo kamerinio orkestro Capella Cracoviensis violončelių grupės koncertmeisteris, nuo 1981 iki 1989 m. PRiTV orkestro Krokuvoje koncertmeisteris ir nuo 1989 m. – Lenkų nacionalinio radijo simfoninio orkestro Katovicuose koncertmeisteris, taip pat violončelių ansamblio Cantabile (nuo 1992 m.) bei kamerinio ansamblio Primo Allegro (nuo 1997 m.) įkūrėjas ir meno vadovas. Z. Łapińskis yra Krokuvos muzikos akademijos profesorius, Violončelės ir kontraboso katedros vedėjas. 

YOVAN MARKOVITCH (violončelė) 
Paryžiaus nacionalinė muzikos ir šokio konservatorija (Prancūzija), Erasmus 

Yovanas Markovitchius muzikos mokytis pradėjo grodamas fortepijonu, o taip pat mokėsi groti violončele ir mušamaisiais instrumentais Chalon-sur-Saône (Burgundija) ir Boulogne-Billancourt (Paryžiuje), vėliau studijavo pas Maurice‘ą Gendroną ir Michelį Straussą Paryžiaus nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje, kurią baigė 1990 m. pelnydamas pirmas violončelininko ir kamerinio ansamblio muzikanto premijas. Studijavo Jeilio universitete JAV pas Aldo Parisot, dalyvavo Janos Starker, Annerės Bylsma, Ralpho Kirschbaumo, Harvey‘jaus Shapiro meistriškumo kursuose. Visada žavėjęsis styginių kvarteto muzika, Yovanas Markovitchius įkūrė kvartetą Castagneri ir grojo jame 10 metų. Ansamblis mokėsi pas garsių kvartetų – Amadeus, Berg, Tokyo, LaSalle, Hagen, Cleveland narius ir pas Hatto Beyerle. Kvartetas yra pelnęs apdovanojimų įvairiuose konkursuose: Banff, Evian, London, Firenze, o taip pat grojo garsiuose festivaliuose ir koncertų salėse – Amsterdamo Concertgebouw, Londono Wigmore Hall, Paryžiaus Châtelet teatre, Firenze La Pergola teatre. Nuo 2005 m. yra Ysaÿe kvarteto narys. Su šiuo kvartetu gastroliavo JAV, Azijoje ir Europoje, grojo Zalcburgo ir Rheingau festivaliuose, Châtelet teatre ir Louvre muziejuje Paryžiuje, Wigmore salėje Londone, Vašingtono kongresų bibliotekos salėje, Amsterdamo Concertgebouw, Vienos Musikverein ir Konzerthaus. Kvartetas grojo su pasauline žvaigžde – violončelininku Yo-Yo Ma, Albano Bergo kvarteto nariais Valentinu Erbenu ir Isabele Charisius, o taip pat su Miklòsu Perényi, Ralphu Gothoni, Elisabeth‘e Leonskaja, Pascaliu Rogé, Jean-Claude‘u Pennetier, François-René Duchable‘iu, Micheliu Dalberto, Pascaliu Moraguès‘u, Philippe‘u Bernoldu. Yovanas Markovitchius dėsto nuo 1989 m., pedagoginė veikla jo muzikinėje karjeroje užima ypatingai svarbią vietą. Jis yra žinomas Paryžiaus nacionalinės muzikos ir šokio konservatorijos, kur reziduoja ansamblis Ysaÿe, kamerinės muzikos dėstytojas. Yovanas Markovitchius groja Petruso Guarnerius‘o violončele (1739). 

PAAVO POHJOLA (smuikas) 
Sibelijaus akademija (Suomija), Erasmus 

Paavo Pohjola studijavo smuiką ir kamerinę muziką Vienos muzikos akademijoje, pas profesorių Ernst Moravec. Dirbo daugelio žinomų simfoninių orkestrų koncertmeisteriu, Pohjola taip pat koncertavo daugelyje Europos šalių kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas Kaip emeritas profesorius Pavo Pohjola dar dirba Sibelijaus akademijoje, kur veda kamerinės muzikos ir smuiko meistriškumo kursus. Jis taip pat veda meistriškumo kursus Suomijoje ir užsienyje, yra įrašęs daug kamerinės muzikos kūrinių.